Alles gaat goed bij de harmonie „Crescendo" te Dreisclior Scheepsrampen voor eisen slachtoffers Deense kust STREEKNIEUWS Supporter viel grensrechter bezoekers aan INGEZONDEN STUKKEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 18 januari 1972 Nr. 21016 Indruk geanimeerde vergadering DREISCHOR, 14-1. De plaatselijke harmonie „Crescendo" te Dreischor is weer in haar oude vertrouwde om geving teruggekeerd want de alge mene jaarvergadering werd weer gehouden in één der zalen van het geheel gerestaureerde en gemoderni seerde café-restaurant „De Drie Schapen". Voorzitter A. J. de Bil verwelkomde naast een 25-tal leden in het bijzonder het ere-lid S. Wage- maker. Hij vond het bijzonder prettig dat praktisch het gehele korps ter vergadering aanwezig was, temeer omdat de agenda fceen bijzondere punten te bieden had. Ook de aan wezigheid van diverse jeugdleden prees hij zeer. Een speciaal dank woord en tegelijk een felicitatie sprak de voorzitter uit aan het adres van de familie Slagter, de nieuwe exploitant van „De Drie Schapen". Na enkele globale schetsen over het afgelopen verenigingsjaar gaf hij het woord aan de sekretaris. Sekretaris C. J. van Dixhoorn liet tal van hoogtepunten de revue pas seren, zoals de goed geslaagde uit voeringen, de viering van het 70-ja- rig bestaan, dat met een intiem avondje in de Schouwse Westhoek goed geslaagd genoemd mag worden en verder de concerten in Dreischor en Ouwerkerk. Ook werden enkele marsen gehouden op Koninginnedag, een concert met kampvuur te Ou werkerk en de medewerking aan de intrede van de nieuwe burgemeester van Brouwershaven, de heer A. P. Schouwenaar. Ook was „Crescendo" present bij wandeltochten, schoolkin deren, bejaarden te Ouwerkerk en de lampionoptocht met kampvuur van de V.V.V. Renesse-Vooruit. De sa menwerking met het Hervormd kerkkoor werd het afgelopen jaar weer verstevigd en zo werd mede werking verleend aan de paas- en kerstdienst in de kerk te Dreischor. Onder dank werd het jaarverslag zonder op- of aanmerkingen goedge keurd. Gezond financieel beleid Uit de bescheiden van de pen- ningmeesteresse van Crescendo, me vrouw M. L. van der Weijde-Smits bleek, dat het Dreischor's harmonie financieel nog steeds goed gaat. Bij de uitgaven springt direct als grote post naar voren de uitvoeringen die elk jaar meer gaan kosten. Ook de uitgaven gedaan ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan en de aanschaf van een nieuw vaandel (f 1.200,-) en een grote trommel (f 635,-) deden de geldmiddelen flink slinken. Naast enkele bijzondere baten werd de gemeentelijke subsidie ver hoogd tot f 800,per jaar en al met al heeft men alles verder weer uit eigen middelen kunnen financieren terwijl men altijd nog een stevige reserve als achterdeur heeft. De kascommissie, bestaande uit de heren J. J. van der Linde en D. L. van der Linde adviseerde tot goed keuring waarna decharge werd ver leend. Als nieuwe commissie leden benoemde de vergadering J. Padmos en P. L. Quist. Bij de daarna gehou den bestuursverkiezing waren de voorzitter en sekretaris beiden aftre dend en herkiesbaar. Zij werden bij akklamatie herkozen. De jaarlijkse uitvoeringen Algemeen was de vergadering van oordeel, dat gezien de grote uitgaven welke aan het geven van uitvoerin gen verbonden zijn, het introduktie- biljet nu eindelijk maar eens afge schaft diende te worden. De pro gramma's voor de komende uitvoe ringen worden dan ook strikt per soonlijk. Wel zal toegestaan worden, dat iemand anders uit het betreffen de gezin de uitvoering gratis kan be zoeken, doch in het vervolg geen do nateurs meer met introducé's bij de uitvoeringen. De introducé zal dan ook een bedrag van f 3,- per uitvoe ring moeten betalen. Renteloze voorschotten Ter vergadering werden weer 35 renteloze voorschotten uitgeloot, dit maal waren het de nummers eindi gend op het cijfer 1. Voor het con cours bleek geen animo te bestaan. Wel wil men nog een onderling so listenconcours met „Nieuw-Leven" te Ouwerkerk bekijken. Tijdens de vergadering werd de prettige sa menwerking met „Nieuw-Leven" uit Ouwerkerk naar voren gebracht. Sommige leden suggereerden zelfs de samenwerking met Ouwerkerk het gehele jaar voort te zetten, maar an deren vonden „het seizoen" reeds voldoende, en noodzakelijk en wilden toch nog graag 'n stuk zelfstandig heid gedurende de wintermaanden behouden. Men stelde ook voor om de mobiele muziektent eens op een andere plaats te zetten, wanneer zo- meravondeoncerten gegeven zullen worden. Men dacht in dit verband aan de bejaardenwijk. Uit deze hoek waren namelijk al eens klachten ge hoord, dat „Crescendo" zich zo wei- gestremcl TERNEUZEN, 17-1. Het verkeer van zeeschepen op het kanaal Gent- Terneuzen is voorlopig onmogelijk na de aanvaring van het Poolse vrachtschip Nowy Sacz zondagavond met de brüg over het sluizencomplex in Terneuzen. Maandagavond lagen op de rede van Vlissingen twaalf schepen te wachten op herstel van de verbin ding. Op het kanaal Gent-Terneuzen zijn enkele schepen opgesloten. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor ALLE VERZEKERINGEN DREISCHOR: Ring, donderdags van 11.00- 12.00 uur. nig had laten zien met het marche ren door het dorp. Volgens „getui gen" liet men zich meer „uit" dan „thuis" zien. De vergadering vond terecht de slogan opgaan van „met marsen meer mans", doch de hou ding van diverse comité's zoals van bejaarden- en schoolreisjes e.d. heeft ook tot een vermindering van het marsen bijgedragen, omdat geen prijs meer wordt gesteld op muzikale begeleiding. Men hoopt hier voor het komende seizoen iets op te vinden. Op de foto Het is al jaren geleden, dat een groepsfoto van „Crescendo" is ge maakt maar men hoopt dit in 1972 weer te organiseren en zodoende gaat de muziek weer eens „op de kiek". Omdat de verzekering op te lage bedragen is gebaseerd, gaat men deze fors verhogen. In zijn slotwoord merkte voorzitter A. J. de Bil op, dat deze avond zo weinig kritiek te beluisteren viel, wat hij dan ook het beste bewijs vond van de goede „harmonie" welke bij Dreischor's harmonie heerst. ZIERIKZEE Familieavond Chr. Plattelandsoiganisaiies De Chr. Plattelandsorganisaties (C.B.T.B., C.P.B. en C.P.J.) organi seren op donderdag 27 januari de jaarlijkse familieavond in het her vormd verenigingsgebouw. De bij eenkomst staat achtéreenvolgens on der leiding van de heer J. A. van der Bijl, voorzitter van de afdeling Schouwen-Duiveland van de C.B. T.B. en mevrouw C. Boot-Dieleman, presidente van de C.P.B. Als spre ker treedt op ds. C. Post, hervormd predikant te Arnemuiden over het onderwerp: „Wat verwacht u van de toekomst?". Na de pauze wordt het blijspel: „Het wordt een schandaal, generaal" opgevoerd door leden van de C.P.J. Onderling solistenconcours Kon. Harm. „Kunst en Eer" Op woensdagavond 19 januari a.s. organiseert „Kunst en Eer" een on derling solistenconcours, dat gehou den zal worden in de aula van het R. S.G.-gebouw aan de Manhuisstraat. Aan dit concours zullen twaalf solis ten deelnemen; de prestaties zullen worden beoordeeld door de heer Ko den Toonder, dir. Excelsior te Kloe- tinge. De prijzen bestaan uit diplo ma's; per afdeling kan een le, 2e of 3e prijs worden behaald. KOPENHAGEN, 17-1. Dertien op varenden van twee schepen, die in de nacht van zondag op maandag voor de Deense kust zijn vergaan, zijn vermoedelijk om het leven ge komen. Voor de kust bij Esbjerg, op de Noordzee, ieed een Deens bevoor radingsschip schipbreuk. Alle negen bemanningsleden van de „Maersk Fighter" worden vermist. Er is weinig hoop nog overleven den terug te vinden, want in het be treffende gebied woedde een hevige storm en vroor het vijf tot tien gra den. Tussen het Deense eiland Born- holm en de Zweedse kust, op de Oostzee, verging het Westduitse mo torschip „Marielehmann" uit Lü- beck. Vier bemanningsleden werden opgepikt door een Oostduits schip „Satow". Naar de overige vier opva renden hebben schepen en helicop ters urenlang vergeefs gezocht. Kanaal Gent—Terneiizen De Franse treiler „Bernard de Percin", die op de Noordzee in moei lijkheden was geraakt, is door een andere treiler naar een haven in Cornwall gesleept. De twaalf be manningsleden zijn in veiligheid. De „Bernard de Percin" was lek gesto ten bij een aanvaring met een Libe riaanse olietanker. Verkoop veerschepen Ged. Staten hebben Prov. Staten machtiging gevraagd om tot verkoop bij inschrijving over te gaan van de schepen Prins Willem I en Ooster- schelde. Deze schepen zijn voor de Provinciale Stoomboootdiensten overbodig geworden door de ophef fing van de veerdienst Terneuzen- Hoedenkenskerke. Ged. Staten vragen verder mach tiging tot verkoop van de ponton met toegangsbrug, gelegen in de ha ven te Hoedenkenskerke. De volgende solisten zullen hun kunnen ten gehore brengen: Aart de Looff (bariton), Jaap Bil (bariton), Berend Kooiman (hoorn), K. Broek huizen (tuba), Eddy de Looff (klari net), Bert Does (althoorn), Arie Louws (trombone), Els Lems (fluit), Kees Lems (tenor sax), Rinus de Looze (piston), Anton den Boer (tuba) Rinie Fiere (trombone). Pianobege leiding: mevr. H. de Regt-de Rijke. Jaarvergadering kamerkoor Op de gehouden tweede jaarver gadering van het Zierikzees Kamer koor vond de reglementaire vervan ging van twee leden van de werk- kommissie plaats. Verplicht aftre dend waren de heer A. van Aken (voorzitter) en mevrouw Verkerk (bibliotekaresse). In hun plaats wer den gekozen de heer T. N. de Jonge en mevrouw Kalisvaart. BROUWERSHAVEN Afd. Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 25 januari houdt de afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen de jaarvergadering in het jeugdgebouw. Bestuursverkiezing is noodzakelijk door periodiek aftreden van de da mes: mevr. Van Ast-v. d. Schelde (niet herkiesbaar), mevr. Van Putte- Versprille (herkiesbaar). Het bestuur stelt als kandidate mevr. N. Drijgers- van Liere. Na de pauze houdt mej. A. v. d. Leeden een praatje over de Bond. ZONNEMAIRE Knutselavond afd. Noordgouwe Ned. Bond van Plattelandsvr. De afdeling Noordgouwe van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt op dinsdag 25 januari in het verenigingsgebouw aan de I. M. v. d. Bijlstraat een knutselavond. Op deze avond kunnen de leden onder leiding van mevrouw T. Stigter- Meijer op verschillende manieren knutselen, o.a. touwknopen, knippen met papier, stofverven enz. DREISCHOR Willem Enzinck komt voor het Nut Dinsdag 25 januari a.s. houdt de culturele vereniging „Nut en Genoe gen" te Dreischor haar tweede Nuts- avond in het seizoen. De schrijver Willem Enzinck uit Oostburg houdt dan een lezing met lichtbeelden over Griekenland, Europa's laatste para dijs. Legaat voor „Crescendo" De harmonie „Crescendo" heeft uit de nalatenschap van mej. Jacoba Minne te Dreischor een legaat ont vangen van f 1000. Opbrengst oud-papier liep terug Tijdens de vorige weck in café „De Drie Schapen" te Dreischor gehouden algemene jaarvergadering van de harmonie „Crescendo" werd mede gedeeld, dat vanwege de slechte prijs, de opbrengst van oud papier flink teruggelopen is. Men ontving in 1970 slechts de helft van het jaar daar voor. De opbrengst was nu f 567. Niettemin blijft men bij Crescendo doorgaan met het bijeenbrengen van oud papier. RECHTSZAKEN Man mishandelde vrouw MAASTRICHT. 17-1. Wegens 7.wa- re mishandeling van de vrouw met wie hij samenleefde, heeft de recht bank in Maastricht maandag de twin tigjarige wegenbouwer M. G. uit Kcrkradc veroordeeld tot 110 dagen gevangenisstraf, waarvan dertig voorwaardelijk met aftrek van het voorarrest. Dit kwam er op neer, dat de man ter zitting in vrijheid werd gesteld. G. had de vrouw, die hem treiterde verscheidene malen zwaar mishan deld. met een mes bedreigd en haar aan de haren door het huis gesleurd en de keel dichtgeknepen, zodat ze bijna stikte. Wij kregen de beschikking over enkele foto's van Nieuwerkerk, tijdens de oorlogsinundalie. Een kijkje op de overstroomde toenmalige provinciale weg (thans Ooststraat). Van de hier nog aanwezige behuizing bleef bij de ramp van 1953 niets over. Voetbalincident te Zomiemaire ZONNEMAIRE, 16-1. Eén enkele supporter heeft zondagmiddag kans gezien om de sportieve wedstrijd Zonnemaire I-Cortgenel, waarin de thuisclub al een 2-0 voorsprong had genomen, na 14 minuten in een chao tische toestand te veranderen, wat verder spelen onmogelijk maakte. Toen namelijk de grensrechter van Cortgene de scheidsrechter atten deerde op een buitenspeldoelpunt, was dat voor een bezoeker voldoende om de man onverhoeds aan te vallen om hem zodoende tot andere gedach ten te brengen. IJlings schoten Cortgene spelers toe om de belaagde grensrechter te ontzetten, wat tot gevolg had dat ook enkele Zonnemaire spelers zich in het strijdgewoel stortten. Binnen enkele tellen veranderde een voet balwedstrijd in een kluwen vechten de, duwende en schreeuwende men sen, wat niet alleen een treurige aanblik bood, maar -de sportiviteit tot beneden het nulpunt reduceerde. Toen de scheidsrechter beide elf tallen naar de kleedkamer verwees om daar wat af te koelen, werd bui ten druk gediscussieerd over het ge beurde. Het werd echter al gauw duidelijk, dat van Cortgene kant geen enkele behoefte aanwezig was om de wedstrijd nog verder te spelen, te meer omdat de aanvoerder door een harde trap tegen zijn borst, gekregen van een Zonnemaire speler, zich on der doktersbehandeling moest stellen Beschamend Zo eindigde een wedstrijd, die alles in zich had om aantrekkelijk te worden in een toestand, die alleen maar beschamend genoemd kan worden. Het is betreurenswaardig, dat zich nu al voor de tweede ach tereenvolgende maal enkele lieden onder de toeschouwers bevinden, die MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 17-1. Prijzen (excl. o.b.) vastgesteld per 100 kg. af-bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen bin nenland c.q. export. Klei-aardappelen binnenland: Bintje 35-50 of 35-55 mm f 8,00-8.50; Bintje 40 mm opw. f 8,50-9,25; Bintje 50 of 55 mm opw. f 9,00-9,25; Eigenheimers 40 mm opw. f 13.00-16,00. Klei-aardappelen export; Bintje 35-50 of 35-55 mm f 8,00-8,25; Bintje 50 of 55 mm opw. f 9,00-9,25. Voeraardappelen f 5,00-5,50. Stemming: binnenland rustig, ex port rustig. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Huizen (toez.): H. A. van Slooten, Nijkerk. Aangenomen naar Delden (toez.): H. J. Vedder, Den Haag-Loosduinen; naar streekgemeente Hoensbroek- Eunssum-Treebeek: mej. E. W. M. Muntinga, kanda te Sprang-Capelle. Preekbevoegdheid: R. J. Delfos, kand. theologie, Ina Boudier Bakker laan 85, kamer 1312 te Utrecht voor de provincies Utrecht, Noord-Hol land en Zuid-Holland. Geref. Kerken Beroepen te Edam: W. van Benl- hem, kand. te Amstelveen. Geref. Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Ureterp: W. Pouwelse, kand. tc Apeldoorn, die bedankte voor Alkmaar-Broek op Langedijk, Appingedam-Overschild, Blija-Holwerd, Damwoude-Driesum c.a.. Delfzijl, Dokkum, Drogcham, Emmcn, Gees, Gorinchem in comb, met Leerdam. Hoek Kantens, Korn- horn-Marum, Lutien-Gamsbergcn, Middelstum, Mussel, Nieuwleusen, Niezijl, Grijpskerk, Smithers B.C., Terneuzen, Ulrum, Urk-Nagelc, Waardhuizen. Zaandam-Krommcnie, Zevenbergen-Bergen op Zoom en Zuidwolde (Gr.). Gereformeerde Gemeenten NIEUWERKERK. Donderdag 20 januari. 7.3 Ouur. ds. Hegeman, Tho- lon. direkt menen het recht in eigen hand te moeten nemen. Zo was verleden week het de scheidsrechter, die door „supporters" geschopt werd en nu een grensrech ter die als agressie object fungeerde. Het is te hopen, dat mensen die zich niet bij de beslissingen van de lei ding kunnen neerleggen voortaan zondagsmiddags ergens anders dan op het voetbalveld verpozing zullen zoeken daar ze zichzelf op een be lachelijke manier te kijk stellen en de voetbalclub een hele slechte dienst bewijzen. Misdadig Ondergetekende vraagt zich af wat men eigenlijk onder misdaad ver staat, sinds hij 12 jan. 1.1. 's avonds om kwart voor elf op weg van Zie- rikzee naar Rotterdam door dronken chauffeur, die hard doorreed, met ongeveer f 2000 schade aan zijn VW- bus met inzittenden, werd achterge laten. Geen krant of ander nieuws medium was bereid een oproep tot opsporing van een getuige op te ne men omdat dit ongebruikelijk is! Diefstal uit een sigaretten automaat komt echter vaak als nieuws in de courant! Is bij zo' aanrijding geen sprake van een overval met bedrei ging van mensenlevens?? Van dief stal van een goede wagen en van geld door aangebrachte schade en van beroving van blijdschap, vrede en geluk? Dat er slachtoffers hadden kunnen zijn daar bekommert feest ganger zich niet om, die hadden rus tig kunnen verbloeden. Is het niet de moeite waard dat zo iemand ge vonden wordt? Als u dat ook vindt en u treft als verzekeringsagent, garagehouder, plaatwerkerij of persoon in Zierikzee of omgeving, een waarschijnlijk licht groene wagen aan met flinke schade a.d. stuurzijde, stelt u zich dan in verbinding met de politie te Zierik zee. tel. 01110-2775 of met 010-325281. Wij danken u hartelijk voor plaat sing. K. J. ADELMUND. Lange Geer 218, Rotterdam. Provinciale Raatl van Kerken in Zeelanti Na een aantal voorbereidende ver gaderingen van vertegenwoordigers uit de provinciale organen van de diverse kerken en uit de plaatselijke raden van kerken in Zeeland is op gericht de Provinciale Raad van Kerken in Zeeland. De raad bestaat uit vertegenwoordigers van de Ne derlandse Hervormde Kerk. de Rooms-Katholieke Kerk, de Gerefor meerde Kerken, de Evangelisch-Lu- therse Kerk de Doopsgezinde Broe derschap en de Remonstrantse Broe derschap; verder nemen deel aan het werk van dc raad: vertegenwoordi gers van de Kontaktgrocp Jeugd en Oekumene en van de plaatselijke Raden van Kerken in de provincie Zeeland, alsmede deskundigen; gees telijke gemeenschappen die zich met de kerken verwant weten kunnen, als zij dat wensen, als gastleden meewerken, indien daaromtrent door dc leden van de raad overeenstem ming is verkregen. Het sekretariaat van dc raad is gevestigd: Lombardstraat 1. Middel burg. tel. 01180-6731. Dc taak die dc raad zich stelt wordt in dc statuten als volgt om schreven: De nad van kerken in Zeeland wil in samenspraak en in samenwer king met de plaatselijke raden van kerken in Zeeland, met dc raad van kerken in Nederland en met andere regionale beraden zich inzetten voor dc bevordering van de eenheid der kerken in getuigenis en dienst. De raad wil dat doen door een overleg orgaan tc zijn ten behoeve van het ockumenisch streven, zoals het voor al door de verschillende plaatselijke raden van kerken in Zeeland wordt gedragen. Namens de Provinciale Raad van Kerken in Zeeland, A. Blommerde, sekretaris In het bange oorlogsjaar 1941 werd deze jubileumfoto van het 40-jarige „Crescendo" gemaakt. Het korps, dat zeer actief is en echt bij het dorps leven hoort, ter opluistering van de festiviteiten, gaat binnenkort op nieuw op (lc foto. - Wie u op deze foto ziet? Van links naar rechts: A, J. Verjaal, C. A. van der Linde, I'. S. van Donge. diripenf Joh. F. A. Theeu- wis, J. .1. Verjaal, voorzitter vanaf de oprichting, gedurende meer dan 50 jaar, S. Wagemaker, Joh. Klippel en J. A. van Bloois. - Staande van links naar rechts: W. G. uan Strien, Jan van de Velde, W. van der Linde Pz., J. C. van der Weijde, Anth. van der Have, Alexamler Huge, Jac. dc Mun- nik. A. J. dc Bil. Jan J. van der Linde Mz.. P. L. Quist. J. van der Weijde. en de vaandeldrager F. D. de Bil. - Achterste ry van links naar rechts: Joh. P. Kip. C. Dorst, Jan Quist, S. L. van Dongc. M. C. de Bil. L. A. dc Bakker. J. W. Beekman. H. Wage maker, Jan de Waai; en N. H. Ver jaal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3