5 goede voornemens tav kaas uit't vuistje „Flitsen" uil het buitenland Tweede lokaal van (bestaande) kleuterschool in gebruik DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG ONZE PUZZELRUBRIEK Voor 35 jaar Met mekaar op ouwe jaar" BRUSSEL. Mario Roymans (TijI van Limburg) is veroordeeld tot 24 maanden gevangenisstraf waarvan 18 maanden voorwaardelijk (proef tijd vijf jaar. Roymans zal dus zes maanden gevangenisstraf uitzitten, met aftrek van het voorarrest. DALLAS. Een 22-jarige vorkhef truckbestuurder uit Houston, die in een psychiatrische inrichting heeft gezeten heeft een mislukte poging gedaan om een Amerikaans lijn- vUegtuig te kapen en met een los prijs van éón miljoen dollar naar Zuid-Amerika uit te wijken. BERLIJN. De R.K. bisschoppen van Oosl-Duitsland hebben met kracht geprotesteerd tegen het be sluit van de Oostduitse partij en re gering om de wet op abortus minder streng te maken. KINS J ASA. De president van Zai re, Joseph-Desire Moboeto wil voor taan president Moboetoe-Sese ge noemd worden, aldus is in Kinsjasa officieel bekend gemaakt. PARIJS. Bij mijn weten is de Franse politiek ten opzichte van de Navo niet veranderd, zo heeft de se cretaris-generaal van de Navo, J. Luns, gezegd na afloop van zijn on derhoud met de Franse pseidentPom derhoud met de Franse president Pompidou. Hij had vernomen dat sommige mensen de Franse regering hadden aangevallen vanwege haar Navo-politiek. LOESAKA. De Zambiaanse oppo sitieleider Simon Kapwepwe is door de politie met spoed naar een zie kenhuis gebracht nadat hij door een vijandige menigte in een winkelcen trum in de hoofdstad Loesaka was aangevallen. Zijn verwondingen, een snee op zijn gezicht en builen op zijn hoofd, bleken niet ernstig te zijn. NEW YORK. India is bereid tot onderhandelingen met Pakistan over wederzijdse terugterekking der troe pen in het westen van het Indische subcontinent, met inbegrip van Kasjmier en Djammoe. LONDEN. Negen Russische ge leerden hebbèn internationale we tenschappelijke instanties om steun gevraagd. Ze zouden zijn ontslagen nadat ze een emigratievergunning voor Israël hadden aangevraagd. Het verzoek zou telefonisch zijn ge daan aan een Joodse organisatie in Londen. ATHENE. Acht jonge Grieken zul len deze maand waarschijnlijk 20 ja nuari) voor een militaire rechtbank verschijnen op beschuldiging van het vervaardigen en plaatsen van bo men in de hoofdstad Athene. De maximumstraf hiervoor is levens lang. LONDEN. Het schaduwkabinet van de Britse Labourparlij heeft de regering-Heath verzocht het verdrag inzake de toetreding van Groot Brit- tannië tot de Europese Economische Gemeenschap niet te ondertekenen voordat de volledige tekst is gepu bliceerd. ROME/VALETTA. Aartsbisschop Gonzi van Malta heeft meegedeeld dat hij enkele Navo-landen er toe heeft weten te bewegen, het finan ciële aanbod van Engeland aan Mal ta te verhogen met drie of vier mil joen pond sterling (25 tot 35 miljoen gulden). LONDEN. Op de vierde dag van de staking van de 280.000 Britse mijnwerkers waren de voorraden bij veel kolenhandelaren op. De komen de dagen zal het publiek de gevol gen van de staking duidelijk gaan voelen. Volgens sommige handelaren is wat de huisbrand betreft de toe stand kritieker dan algemeen wordt aangenomen. In Wales heeft men al scholen moeten sluiten. PRETORIA. De drie Amerikaanse meisjes, dochters van diplomaten, die sinds maandag in Pretoria werden vermist, zijn woensdag door de poli tie aangetroffen in Heidelberg, een stadje in Transvaal op 112 kilometer ten zuidoosten van Pretoria. Volgens de politie was het drietal „zeer op gewekt". TAIJAHASSEE (Florida). - Gou verneur George Wallace van de staat Alabama heeft zich donderdag kan didaat gesteld voor de nominatuur van de democratische partij voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen in november. PARIJS. De volgende samenkomst van president Pompidou van Frank rijk en bondskanselier Willy Brandt van West-Duitsland is vastgesteld op 10 en 11 februari in Parijs, aldus is uit welingelichte Weslduitse bron vernomen. WASHINGTON. De Amerikaanse federale recherche heeft een arres tatiebevel uitgevaardigd tegen een zonder verlof afwezige militair in verband met het plaatsen van bom men in safe-loketten in banken in Chicago, San Francisco en New York MOSKOU. De Sowjct-Unie is toe nemend bezorgd over de Amerikaan se vlootstrategie in de Indische Oceaan. Ze neemt aan dat deze voor al gericht is tegen India, bondgenoot van het Kremlin. VIENTIANE-TOKIO. De radio van de Pathet-Lao heeft gemeld dat de basis Long Tsjeng in Laos, waar Je- den van de Mco-stam werden opge leid door de Amerikaanse inlichtin gendienst (CIA) is veroverd door troepen van de Pathet Lao. ATHENE. De regeringen van China on Cyprus hebben besloten onmid dellijk diplomatieke betrekkingen aan te knopen. HAMBURG. In heel de Duitse Bondsrepubliek is een speuraktie be gonnen naar leden van de Baader- Meinhof-groep. Volgens een mede deling van de Hamburgse politie wordt vooral gezocht naar een reeks, bij de politie bekende, auto's waar in do leden van deze extreem-linkse organisatie zich plegen te verplaat sen. Feestnmtsen op le Renessc Advertentie Ned. Ilerv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 en 7 uur ds. Van der Schee; 11 uur ds. N. van de Wall. Den Haag.Kerkwerve: 9.30 uur ds. Jansen Schoonhoven; 11 uur zondagsschool. Serooskerke: 11 uur ds. Jansen Schoonhoven, (Voor- ber. H.A.); 9.30 uur zondagsschool. Burgh: 10 uur da. Van Leeuwen. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Wasse naar. Renesse: 11 uur ds. De Wit. Noordwelle: 9.30 uur ds. De Wit. Scharendijke 11 uur ds. Van den Heuvel. Brouwershaven: 11 uur ds. v. d. Berg; 12.15 uur zondagsschool. Zonnemaire: 9.30 uur ds. v. d. Berg; 11 uur Zondagsschool. Noordgouwe: 11 uur ds. Westerhof. Dreischor: 9.30 üur ds. Geers (Doop). Ouwerkerk: 10 Uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. v. d. Heuvel (Viering H.A.). Oos- terland: 10 uur ds. H. J. Groenewe- gen, Schiedam; 6 uur ds. P. Kloos terman, Goes (Viering H.A.). Sir- jansland: 11 uur ds. Geers, 6.30 uur kand. v. d. Heijden. Rotterdam. Bruinisse: 10 uur ds. Post, (voorber. H.A.) 5 uur ds. Post. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. Favier, 6.30 uur ds. De Bres. Haamstede: 10 en 5 uur ds. v. d. Kooij. Scharendijke: 10 en" 2.30 uur ds. Put. Brouwershaven: 10.30 uur ds. De Bres, 3 uur ds. Fa- vier. Zonnemaire: 10 uur de heer Lodder. 2.30 uur ds. v. d. Kooij. Nieu- werkerk/Oosterland: 10 en 5 uur stu dent J. W. Doff, Amsterdam. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. Rienstra. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9 en 7 uur ds. Blok land, Rotterdam. Chr. Geref Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkvverve: 10 en 6 uur kand. R. Hol, Apeldoorn. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. A. Broers- ma. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Hage, Krabbendijke. Oostcr- land: 10 en 6.30 uur ds. W. Hage, Kabbendijke, 2.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.00 uur lees dienst. Bruinisde: 10 en 5 uur ds. v. d. Berg. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur ds. Van der Meer. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Gcr. Gemeente Sommclsdijk: 10.30 uur ds. W. H. Stenfert-Kroese. Leger des Heils Zierikzee: Poststraat 37 - 10 uur heiligingsdienst; 12 uur jeugösamen- komst; 19.00 uur verlossingssamen komst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zaterdag 19.00 uur; zon dagmorgen 10.00 uur. Haamstede: Zondagmorgen, 10.00 uur. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Bruchem-Kerkwijk B. Haverkamp te Nijkerkerveen; te Hoogeveen L. J. Bloemsma te Om men; te Nieuwerkerk aan de IJssel W. van Gorsel te Oude Tongo, Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Schildwolde G. Zomer le Groningen-zuid. Geref. Gem. Bedankt voor Nieuwerkerk (Zld.) A. Hoogerland te Werkendam. DRESDEN. De danseres Loedmilla Sjevtsjenko balanceert op bevallige wijze in het Dresdense cultuurpaleis. Ze maakt deel uit van een Russische kunste naarsgroep uit Leningrad, die rond de jaarwisseling uitvoeringen gaf in Dresden van de revue: „Een ongewone huwelijksreis", een bonte verzameling van oude Romeinse volksspelen, ritmische dansen en Russische folklore. 1. Ik zal in 1972 nooit meer 's avonds laat uit bed stappen en alle kaas soldaat uit 't vuistje maken. 2. Ik zal mijn kinderen minder snoep geven en meer kaas uit 't vuistje. 3. Ik zal zorgen dat er altijd genoeg kaas in huis is zodat binnenwaaiers iets bij de borrel hebben. 4. Ik zal aiie advertenties van kaas uit 't vuistje tot de laatste letter lezen. 5. Ik heb trek gekregen en ga nu... (verdere tekst ontbreekt) Een fraaie stapel oplossingen, van de vorige-week-puzzel, die enkele interessante „nootjes" had, die niet door iedereen goed werden gekraakt. Door anderen echter wel en uit hen kwamen de volgende prijswinnaars naai" voren. De eerste prijs gaat naar: De heer M. Mol Dorpsweg 40 Bruinisse De tweede prijs is bestemd voor: Mevr. C. Wagemakcr-Oossc Brouwerijstraat 5 Noordgouwe De oplossing van de puzzel is de volgende. Horizontaal: 1. kanteloep; 8. dal; 9. De nieuwe puzzel luidt als volgt. Horizontaal: 1. vastgesteld bedrag dat iemand aan belasting te betalen heeft; 6. scheepszoetelaar, parlevin ker; 12. landbouwer; 14. insekt; 15. overblijfsel bij verbranding; 17. soort sportvereniging; 20. naschrift (afk. Latijn); 21. dik en plomp; 23. ge drochtelijk wezen; 24. uitgestrekte vlakte; 25. hetzelfde (Latijn); 27. plaats waar twee stenen aan elkaar verhonden zijn; 28. zwaard met één snede; 29. tenen mand; 31. vis; 32. muzieknoot; 33. verworpeling (fi guurlijk); 35. landbouwwerktuig: 36. vis; 37. vogel; 39. type zeil vaartuig (afk.); 40. Russische munt; 42. geluid van zeker dier; 44. alle tanden en kiezen; 46. grappenmaker; 47. stad in Zwitserland; 49. plaats in Limburg; 52. schouwburgrang; 53. plezier, pret; 54. kunstmatige springbron; 58. hoofdplaats van Ameland; 59. Ver enigde Staten (afk.): 60. babyspeel goed; 62. loco-burgemeester (afk.); 63. stad in Italië; 64. ruimte tussen twee aan elkaar sluitende planken; 60. hinderlijk, aanstoot gevend; 67. ruimte voor een straatdeur die te- opa; 10. gal; 12. bot; 13. plots; 15. sir; 17. kom; 18. L.O.; 19. mm; 21. duo; 23. af: 24. fase; 26. kaap; 28. nu; 29. raket; 30. alias; 32. Ede; 34. ara; 36. mee; 38. lier; 39. fluit; 40. beer; 41. jak; 43. alm; 45. ent; 46. stang; 49. anker; 52. ui; 54. emoe; 55. nota; 56. Sr.; 57. wee; 59. Po; 61. de; 62. toe; 63. pip; 65. route; 68. dol; 69. kor; 71. Oka; 72. aar; 73. regisseur. Verticaal: 1. kat; 2. al; 3. tol; 4. epos; 5. lat; 6. eg; 7. pas; 8. dom; 11. lid; 12. bof; 13. pose; 14. smal; 16. run; 17. kabeljauw; 18. laks; 20. mais; 22. ouverture; 24. fa; 25. etalage; 26. kaaiman; 27. p.a.; 29. reeks; 31. smeer 33. dia; 35. rul; 37. een; 42. kamp; 44. akte; 47. te; 48. Noor; 50. node; 51. e.a.; 53. iep; 56. sol; 58. eik; 60. buks; 62. tor; 64. por; 66. ooi; 67. tas; 68. dar; 70. re; 72. au. rugspringl of niet gelijk met de voorgevel is. Verticaal: 1. mannelijk beroep; 2. aardrijkskundige aanduiding (afk.); 3. korte kous; 4. grondsoort; 5. edel gas; 7. niets uitgezonderd; 8. veel kostend; 9. smalle strook land tussen twee veenplassen; 10. centraal deel v.e. plant, waaromheen de bladach tige organen bevestigd zijn; 11. on derscheidingsteken; 13. lange, dikke overjas; 16. reinigingsmiddel; 18. voegwoord; 19. cent (afk.); 20. vrucht; 22. het aanhoudend onverstaanbaar praten; 24. kwartslamp van bepaalde constructie, rijk aan ultraviolette stralen; 26. in zee wonend wezen, half vrouw, half vis; 27. rond voor werp; 29. adellijke titel; 30. rivier in Afrika; 33. kleverige stof; 34. woon schip; 38. tropische vis; 41. roofdier; 43. soort antilope; 45. heldendicht; 48. stekelhuidig dier; 50. in proza ge schreven verdicht verhaal; 51. mu ziekinstrument; 54. tijdelijke toe stand in de ontwikkeling van iets; 55. deel van de dag (afk.); 56. oude lengteëenheid: 57. akelig; 60. tocht te paard, per fiets enz.; 61. knaagdier; G3. rivier in Italië; 05. dat is (afk.). DEN HAAG, 13-1. In aansluiting op een pleidooi dat hij donderdag in het associatieparlement heeft gehou den, heeft het Tweede Kamerlid mr. C. Berlchonwer (VVD) de ministers van buitenlandse zaken en ontwik kelingshulp, Schmelzer en Boertien, gevraagd stappen te nemen opdat wapenleveranties aan de Derde We reld worden gestaakt. Nederland zou op de U.N.C.T.A.D.- conferentie die in april te Santiago de Chile wordt gehouden „de steeds toenemende export van zware wa pens door de geïndustrialiseerde lan den aan de Derde Wereld" aan de orde moeten stellen. Mr. Berkhouwer informeert of een dergelijk initiatief zou kunnen leiden tot voorstellen waarbij de ontwikkel de landen overeenkomen de leveran ties van zware wapens aan ontwik kelingslanden te slaken, althans drastisch te verminderen. Bonnnengooier gegrepen RIJSWIJK. 13-1. De 19-jarige tech- nicus R. F. M. S. uit Rijswijk is ge arresteerd, verdacht van het in de nieuwjaarsnacht bestoken van het gemeentehuis van Rijswijk en de daarin gehuisveste jongerensociëteit met bommen van eigen fabricaat. De jongeman heeft een bekentenis af gelegd. Vrijdag (vandaag) zal hij voor de officier van justitie worden voor geleid. ZIERIKZEE. De modevakschool E.N.S.A.I.D., lerares mej. J. J. Borst, alhier, heeft een diploma voor maat- knippen uitgereikt aan mej. C. M. Versteeg, alhier. BURGH. De buurtvereniging „De Ring" welke was opgericht in ver band met het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard, zal op eenstemmig besluit der leden blijven voortbestaan, ter wijl wekelijks een geringe contribu tie zal worden betaald. ELLEMEET. Naar we vernemen is voor de propagandn-avond van de afdeling Ellemeet-Elkerzee van de Bond voor Staatspensionering, die voorlopig op 30 jan, a.s. is vastge steld, in studie genomen „Onder één dak", van Jan Fabricius. De nieuwe puzzel ZIERIKZEE. De eerste halve maand van 1937 heeft iets merk waardigs tot stand gebracht. In die twee weken is er zoveel regenweer geweest, dat nu reeds de zonneschijn op het normale van de maand af stevent, terwijl de regenval dat nor male op verscheidene plaatsen heeft overtroffen. OOSTERLAND. Blijkens een ad vertentie voorkomende in ons num mer van heden, houdt maandag in het Dorpshuis, ir. J. van de Rieten een lezing over Fertiphos, de neu trale meststof. ZIERIKZEE (Advertentie). Weder om vers ontvangen: spijsgebakjes 5 rent per stuk. amandelbroodjes 5 cent per stuk. In kaas zijn wij de baas: heerlijke zachte volvette kaas 29 cent per pond, bclepen rolueffe koos 35 cent per pond. NIEUWERKERK. De griep-cpidc- mie neemt in deze gemeente steeds groter afmeting aan, zodat er bijna geen gezin is zonder zieken. Ofschoon tot op heden geen slachtoffers zijn gevallen, zijn verschillende patiënten evenwel hard ziek. De burgemeester tijdens zijn toe spraak. (Foto: Zierikzeeschc Nieuwsbode). RENESSE, 13-1. Donderdaginorgen om elf uur zaten alle leerlingen van de openbare kleuterschool te Renes se met feestmutsen op in het nieuwe lokaal klaar om de ingebruikneming van de nieuwe aanbouw mee te ma ken. Toen alle genodigden achter in het lokaal een plaatsje hadden ge vonden lichtte de burgemeester het woord tot de aanwezigen. Hij memoreerde dat het erg lang geduurd had om tot de realisatie van een tweede lokaal te komen. Drie a vier jaar geleden was reeds contact opgenomen met de architect van de reeds bestaande school over de aan bouw van een tweede lokaal. Toen bleek echter dat het onbetaalbaar zou worden om de aanbouw in de zelfde stijl als de oude school te bou wen. De heer Roseboom en zijn staf hebben toen zelf een ontwerp ge maakt en de burgemeester maakte de staf van gemeentewerken een compliment voor de manier waarop zij het ontwerp hebben getekend en de bouw hebben begeleid. De burge meester dankte allen die aan de tot stand koming van de aanbouw had den meegewerkt. Vervolgens richtte hij zich tot de oudercommissie waar bij hij de hoop uitsprak dat zij en alle ouders blij zouden zijn dat nu de twee klassen van de school in één gèbouw waren verenigd. Verder meende hij dat mevr. Van Antwer pen en mej. Flohil ook wel verheugd zouden zijn geweest toen ze vorige week konden gaan verhuizen. Sinds de kleuterschool van Renesse een tweemansschool was geworden was er een onprettige situatie ontstaan, omdat er gebruik moest worden ge maakt van een dependance. Hij sptak de hoop uit dat de da mes in het nieuwe gebouw tot een prettige samenwerking zouden ko men en wenste hun sterkte en ge noegen by hun werk. Tot slot richt te htf zich tot zijn jeugdige luiste raars, die zich gedurende zijn praat je zeer rustig hadden gehouden. Hij sprak de hoop uit dat ook zij ingenomen zouden zijn met hun nieuwe klas. Boekcnrëk Hierna nam mevr. Sinke, voorzit ster van de oudercommissie het woord. Zij verheugde zich over het gereed komen van het nieuwe lo kaal en bood namens de ouders een kado aan. Beide klassen kregen een boekenrek met wat boekjes. Vervol gens wenste de heer Roseboom de hem toegezwaaide eer te delen met zijn staf. Hij zei dat hijzelf niet zo erg veel eraan had gedaan, maar dat vooral de heren Post en Van Meerten erg veel werk eraan hadden verricht. Verder wilde hij ook de he ren Van het Veer en Kraayenbrink in de eer betrekken. Hij dankte de aannemers voor de prettige samen werking. Een der aanwezigen dankte namens de aannemers voor de opdracht. Tot slot dankte mevrouw Van Antwer pen alle betrokkenen voor de tot standkoming van de uitbreiding van haar school. Zij hoopte dat het een plezierig tweede huis zou worden voor alle leerlingen. De kinderen zongen daana een voor deze gelegen heid door mevr. Van Antwerpen ge maakt liedje „Wij zijn de duinko nijntjes" een titel en tekst die be trekking heeft op de naam van de school. Nadat alle genodigden het gebouw van binnen en van buiten hadden bewonderd vertrok men naar het na bij gelegen „Rietnisse" om daar een toost op het nieuwe lokaal en de ver eniging van de twee klassen uit te brengen. HILVERSUM, 13-1. Het Oude- jaarsprogramma van de Avro-tv rond Seth Gaaikema vanuit het Am sterdamse concertgebouw heeft blij kens het programmaondezoek een kijkdichtheid gehaald van 64,6 pro cent, wat neerkomt op ongeveer 6,5 miljoen kijkers. Het programma „Met mekaar op ouwe jaar" kreeg bovendien een hoge waardering, nl. van 79. Twee jaar tevoren haalde de oude jaarsavondshow van Seth Gaaikema een kijkdichtheid van 48,4 procent (ongeveer 4,5 miljoen kijkers) en een waardering van 77. TWEEDE KAMER Mr. Berkhouwer: Geen wapens naar ontwikkelingslanden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4