ERIC DE NOORMAN V.V.V.-vergadering Brouwershaven - Verho ging van contributie Werkzaamheden aanleg transport- en recreatie-riolering te Haamstede gestart De toekomst van Zeeland in liet kader van de ontwikkeling van zuidwest-Nederland Wat biedt de BEELDBUIS? De lieer der Her u il ÏHL Belangrijk besluit voor de Sntnlstad BROUWERSHAVEN, 13-1. De ver gadering- van de V.V.V. Brouwers haven, welke werd gehouden in hotel Graaf Floris V mocht zich in een zeer grote belangstelling ver heugen. In zijn welkomstwoord moest de voorzitter, de heer W. Terpstra, bur gemeester A. P. Schouwenaar ver ontschuldigen, daar deze wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Ook de heer Holm van de Streek V.V.V. moest om dringende redenen verstek laten gaan. In zijn openingsrede merkte de voorzitter op, dat men 20 jaar geleden niet het flauwste ver moeden koesterde dat de omstandig heden in Brouwershaven in de loop der jaren zich zo zouden wijzigen. Betekende toen de landbouw verre weg het voornaamste middel van be staan, tengevolge van mechanisatie en herverkaveling loopt het aantal mensen, dat in de landbouw werkt sterk terug. Daarvoor in de plaats kwamen echter mogelijkheden in de dienstensector, het ziet er zelfs naar uit, dat deze sector ongekende moge lijkheden gaat bieden. Mensen uit dichtbevolkte streken als randstad Holland en West-Duits- land trekken in de zomermaanden „en masse" raar Zeeland en met name ook naar Schouvven-Duiveland Thans, na de afsluiting bij Scharen- dijke, komt daarbij de mogelijkheid om op grote schaal de watersport te bedrijven. Nu ook gaat de ge meente Brouwershaven duidelijk haar rol spelen. De svmptonen zijn niet vaag, maitr duidelijk waar neembaar. Voorzitter Terpstra somde een aantal punten op, welke betrek king hebben op uitgevoerde of nog uit te voeren werken, zoals o.a. het inrichten van de huidige jachthaven in het afgelopen jaar. De plaatselijke watersportvereniging pachtte de boxen van de gemeente. In een mi nimum van tijd waren de ligplaatsen uitgedeeld onder de leden. De acoo- modatie van de jachthaven zal in het komende jaar nog verbeterd worden, zodat nog meer boten een plaats zullen vinden. Verwacht wordt, aldus de voor zitter, dat Brouwershaven binnen afzienbare tijd, n-ast de bestaande haven een nieuwe jachthaven rijk zal zijn, desnoods zonder rijkssubsi die. De belangstelling voor een tweede woning in de gemeente is groot. De huizen worden in het algemeen in dezelfde stijl opgeknapt, zodat het karakter van de plaats niet verloren gaat. Den Osse Verwacht wordt, dat binnen af zienbare tijd Den Osse aan Brou wershaven zal zijn vastgebouwd. Er zal volop gelegenheid zijn een zo merhuis in bezit te hebben - een zo merhuis gedurende kortere of lange re tijd te huren en wat ook belang rijk is; er zal gelegenheid zijn zich te Brouwershaven als forens te ves tigen. Opgemerkt werd dat mede door het fraaie weer deze zomer de cam ping „De Bulke" zeer goed draaide. Tenslotte wees de voorzitter er op, dat de agenda vergezeld was van een nog al somber schrijven betref fende het begrotingstekort. Na deze openingstoespraak volgde het jaaroverzicht door de secretaris, de heer J. C. A. Koster. Deze liet in een overzichtelijk en uitvoerig be toog het afgelopen jaar nog eens de ruvue passeren. Spreker wees er met klem op, dat het V.V.V.-kantoor als representatief en informatief ge heel niet meer uit Brouwershaven is weg te denken en onmisbaar is. Dit bleek weer afgelopen seizoen, waar- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Mijnsheerenland: A. J. v. Binsbergen, Jutrijp-Hommerts; te Nieuwendijk (toez.): dr. G. van Moorsel, Groningen. Bedankt voor Oudshoorn: W. H. Stenfert Kroese, pred. b.g.w.w. (alg. seer. V.C.J.C.). Bilthoven. Beroepbaarstelling: vicaris H. P. v. d. Horst, Hederplein 16 I, Utrecht. Benoemd tot ziekenhuispredikant van het academisch ziekenhuis te Groningen: mej, da, D. van Lynden te Helium, die deze benoeming heeft aangenomen. Ger. Kerken Beroepen te Oosterbeek: M. Meije- ring, Rotterdam-Lombardije, die dit beroep heeft aangenomen; door de samenwerkende kerken van Zeeuws Vlaanderen (Aardenburg, Breskens, Oostburg en Sehoondijke): W. van Benthem. kand. te Amstelveen. Ger. Gemeenten Bedankt voor Katwijk aan Zee: C. de Ridder, Nunspeet. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Zouteland: kand. P. Bergkotte, Oosterbeek. Ger. Kerken Beroepen te Ter Aar: kand. B. J. W. Schelhaas, Amstelveen. Aangenomen naar Oost- cn West- Souburg: D. Kloppenburg. Drachten, die bedankte voor Amsterdam-N.- Buitenveldert. Chr. Ger. Kerk en Tweetal te Ermelo: L. Leendertse. Zwijndrecht en P. op den Velde. Zie rikzee; te Dordrecht-C.: P. Beekhuls, Noordeloos en G. Bouw, 's-Graven- hage. Ger. Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Hoogekerk: S. Cnodsen. Vollenhove-Cndoelen. Ger. Gemeenten Bedankt voor Enschedé en voor Oostkapelle: L. Blok. Beekbergen. in ruim 1200 vreemdelingen om in formaties kwamen, waarbij nogeens 234 schriftelijk. Aan vreemde valuta werd gewisseld voor een bedrag van r 12.500. 25.000 overnachtingen wer den geregistreerd. Het ledental daalde tot 88 mcar als nieuwe „grote" leden werden inge schreven Kavero, W.S.V. „De Kaag", de W.S.V. „Brouwershaven" en cam ping „De Bulke". Bijzonder geslaagd waren de zeilwedstrijd door De Kaag, de vier kerkconcertcn in de Ned. Herv. Kerk, welke steeds in be langstelling toenemen, de openlucht- avond met het kampvuur en de toeristische quiz met als tegenstan der Zierikzee. De voorzitter dankte de heer Kos- 'ter voor zijn uitgebreid verslag. Het financieel verslag van de pen ningmeester de heer J. de Vlieger werd m.a.s. goedgekeurd. Het lid der kascommissie de heer Ph. van Ast adviseerde tot goedkeuring. De voor zitter merkte nog op, dat op de post evenementen nog een winst is ge boekt van plm 1' 300. Tot nieuwe le den der kascommissie werden be noemd mevr. M. Besterveld-Vlaan- c'er en de heer J. C. Paauwe. Begrotingstekort Onder het punt „begrotingstekort" gaf de voorziter een uitvoerige toe lichting. In 1967 werd met de heer J. C. Hanse een contract afgesloten voor de huur van het V.V.V. infor matie-administratiekantoor voor de prijs van f 2750 per jaar. Dit 5-jarig contract liep op 31 december 1971 af, zodat er een nieuwe overeen komst dient te worden gesloten, wil men het belangrijke V.V.V.-werk blijven continueren. De vraagprijs van de nieuwe overeenkomst be draagt f 5500,- per jaar, waarbij alle uitgaven voor V.V.V. in dit bedrag zijn opgevangen zoals administratie bureaukosten, huur informatiekan toor, informatie- en administratie- vergoeding aan kantoor J, C. Hanse. Teneinde de begroting rond te krijgen en het tekort weg te werken heeft het bestuur intensief geïnfor meerd, zowel eilandelijk, provinciaal als landelijk. Er is contact geweest met het gemeentebestuur en met di verse „grote leden" die een flinke contributie gaan betalen. We zullen, aldus de voorzitter eerst zelf als ver eniging" de spits er af moeten bijten, waarna we de vaste overtuiging hebben dat het gemeentebestuur ons hierna niet in de kou laat staan. Contributieverhoging Het bestuur stelde voor om die le den, die reeds f 100 contributie per jaar betalen op te trekken naar f 125. Dit zijn dus in eerste instantie de „belanghebbende leden". Over de hele linie wil men de contributies die variëren van f 25 tot f 100 met 25 "lo verhogen met dien verstande dat ze in de loop der tijd opgevoerd zullen worden tot f 100. Enige differentiatie zal toegepast worden zodat b.v. ie mand van f 40 naar f 60 gaat en een lid van f 60 naar f 90.. Hoewel enige uniformiteit wel gewenst zou zijn, aldus de heer Terpstra, bestaat er voor de leden altijd nog de mogelijk heid met het bestuur te overleggen, wanneer de verhoging te ingrijpend zou zijn". Met dit voorstel hebben we het eerder geopperde plan van optrekking tot f 125 voor ieder lid sterk afgezwakt, zodat men nu meer kracht naar kruis betaalt." Het is beslissend om de begroting rond te krijgen, Brouwershaven heeft een goede naam te verdedigen en staat bekend om een goede ser vice-verlening. De evenementen in de kerk zijn uitgegroeid tot grote hoogte en genieten landelijke be kendheid. „Als we geen ingrijpende besluiten durven te nemen zuilen we de boot missen en wordt het nut van V.V.V. niet meer ingezien. Dan is het een verloren zaak, we moeten de ernst onder ogen durven zien", aldus de heer Terpstra. Na een korte pauze werd het be stuursvoorstel in stemming gebracht. Beh. lve één lid stemden allen voor, zodat de donkere wolken boven de V.V.V. spoedig gevolgd werden door een fikse opklaring. De heer Terpstra dankte de ver gadering en prees deze voor het ver trouwen, dat in het bestuur gesteld werd. De begroting 1972 2al opnieuw worden opgesteld met het nieuwe cijfermateriaal en de leden worden toegezonden. Bij de bestuursverkiezingen wer den de aftredende leden, de heren J. de Vlieger en Th. Schiettekatte her kozen. In de vacature van de heer J. C. A. Koster (secretaris) die zich niet meer verkiesbaar stelde werd ge kozen de heer Ph. van Ast. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur het besluit van de heer Kos ter, dat na rijp beraad is genomen, respecteerd maar betreurt het ver trek tenzeerste. Vooral de grote verdiensten bij het organiseren dei- evenementen in de kerk stempelden de heer Koster tot een man van for- Strijd om Witte Huis i.s be?onnen DEN HAAG, 12-1. Opnieuw is het do Amerikaanse staat New Hamp shire waar de eerste voorpostenge vechten geleverd zullen worden om de toekomstige bezetting van het Witte Huis. Daar zullen op dinsdag 7 maart de stemlokalen opengaan voor de zogenoemde .primaries", de onofficiële voorverkiezingen die het kiezerskorps in staat stellen aan te geven wie het op de partijconventies luier in het jaar als kandidaten voor het presidentschap wil zien. Tevens zijn zij voor de kandidaten voor dc „nominatie" een graadmeter voor hun populariteit, naast de publieke opi nie-onderzoeken. maat. De voorzitter dankte hem na mens de gehele V.V.V. en hoopte toch in de toekomst nog een beroep op hem te mogen doen. Ook de heer P. de Moor drong hierop aan daar straks de organisatoren veel nut kunnen hebben van de vele opgedane ervaringen bij het organiseren dooi de heer Koster. "Tijdens de rondvraag dankte de heer J. H. Leendertse, pres. kerk voogd de heer Koster nog eens bij zonder voor de steeds ondervonden medewerking bij de kerkevenemen- ten. De heer Terpstra tenslotte dankte ieder, die deze vergadering welke wel één der belangrijkste was in de V.V.V. geschiedenis, mede tot een succes heeft helpen maken. Britse mijnwerkers willen dat staking wordt gevoeld LONDEN, 12-1, De stakende Britse mijnwerkers hebben op de derde dag van hun staking besloten een zoda nige taktiek toe te passen, dat hun staking zo spoedig mogelijk voelbaar wordt in het land. De leider van het Britse verbond van mijnwerkers, Joe Gormley, heeft verklaard, dat opdracht is gegeven tot het uitzetten van stakingsposten, die ervoor moeten zorgen, dat de steenkoolaanvoer voor de elektrische centrales wordt afgesneden. Op deze manier zou de staking reeds na ver loop van enige dagen en niet pas na weken in het land haar uitwerking kunnen doen gelden. Drie meisjes vermist in Zuid-Afrika PRETORIA, 12-1. Dc Zuidafri- kaanse politie speurt in hel hele land naar drie Amerikaanse meisjes, die maandagavond niet van het winke len bij hun ouders in Pretoria zijn teruggekeerd. Het zijn de 14-jarige Catherine Deitchman en haar 15-jarige zusje Diane en Jean Anderson (16), doch ters van diplomaten. Russische Joden zouden terug naar Rusland willen MOSKOU, 12-1. Meer dan 1.500 voormalige Russische Joden hebben toestemming gevraagd uit Israël te mogen terugkeren, zo schreef dins dag het Moskouse blad „Literatoer- naja Gazeta". Als dit cijfer juist is, zou het meer dan tien procent zijn van het aantal Russische Joden dat naar verluidt vorig jaar naar Israël is geëmigreerd. Diplomatieke zegs lieden stellen het totaal voor 1971 op circa 14.000. „Bevoegde Russische instanties heb ben brieven ontvangen van ruim 1.500 voormalige Russische staats burgers van Joodse nationaliteit die naar Israël waren vertrokken en nu toestemming vragen voor hun terug keer naar de Sowjet-Unie", aldus het blad. Kostbaar schilderij uit kerk gestolen COLMAR, 12-1. Het wereldberoem de schilderij „Madonna in de rozen haag" van Martin Schongauer is in de nacht van maandag op dinsdag uit een kerk in Colmar gestolen. Het kunstwerk dateert uit 1473. Het meet 1,12 x 2,14 meter en werd jaarlijks door 200.000 mensen bezich tigd. (Ingezonden) Van de zijde van N.V.N. Zeeland (Bond van Nederlandse Volksuni versiteiten schrijft men ons het vol gende. „Hoe ziet Zeeland er over tien, twintig jaar uit. Moeten er nieuwe havens komen? Meer industrieën? Wat voor industrieën dan? Komen er meer mensen van buiten de pro vincie hier wonen en waar dan? Moeten dorpen en steden daarvoor uitgebreid worden? In eensgezins huizen of in hoge flatgebouwen? Of moeten er hele nieuwe dorpen en steden verrijzen Het verkeer hoe zal het daarmee gaan? Nieuwe vierbaansautosnelwe gen aanleggen of bestaande routes verbeteren? Nieuwe kanalen voor de scheepvaart en wat met de bochten van de Schelde? Hoe zal de werkgelegenheid zijn? Blijft er plaats voor land- en tuin bouw? En voor de fruitteelt? Moet er door de agrarische bevolking nog meer op industrie-arbeid overge schakeld worden? Als er voor die nieuw te vestigen industrieën werknemers bij komen - misschien buitenlandse gastarbei ders - vinden die dan ontspanning en recreatie? In theaters, zwemba den, parken en bossen? Wordt het natuurlijk landschap be houden of gaan ruilverkavelingen een rol spelen? Het antwoord op al die vragen maakt dat het nodig is vooraf een plan te maken. De Rijksplanologische commissie heeft dat gedaan en heeft haar idee- en over die toekomstige ontwikke ling neergelegd in een publicatie: „De ontwikkeling van Zuidwest-Ne derland". Voor het eerst zijn de plannen door de Planologische dienst niet in één model weergegeven. Ditmaal en dat is uniek in de ont wikkeling van de planologische pre sentatie heeft men drie modellen ontwikkeld: een economisch model een sociaal-cultureel model een milieu-model. HAAMSTEDE, 13-1. Het aanne mingsbedrijf P. van Dongen en Zn. te Haamstede is gestart met de uit voering van de werkzaamheden voor aanleg van de grote transport-recre atieriolering. Ongeveer zes maanden zullen gemoeid zyn met een belang rijk onderdeel van dit werk, name lijk riolering van de Hogezoom vanaf hit RTM-station tot aan bloemisterij Van Sluijs. Voor de bewoners zal dal af en toe wel wat ongerief met zich brengen, want voor het verkeer is de Hoge zoom gedeeltelijk afgesloten. Maar de aannemer doet het werk met kleine stukjes tegelijk, zodat de Hogezoom momenteel via de Breedste weg toch wel te bereiken is. Aan dit wegge deelte zijn niet veel zakenpanden. De beide bloemisterijen, Jonker en Van Sluijs zijn op deze manier nog te be reiken, evenals het Tuinbouwhuis Van Sluijs. De AMRO-bank „zit" momenteel even moeilijk en is niet per auto te bereiken. Eerste put Ter hoogte van de woning „Buiten- lust" van de heer Rouw is de eerste putgemaakt met een diepte van 3.55 N.A.P., waar tevens de eerste buis van 70 cm. doorsnee is geplaatst. De ze geeft aansluiting richting R.T.M.- hotel. met een dunnere buis en wordt verder op de Hogezoom steeds van grotere doorsnede. Zo zullen in de Smalweg buizen van 100 cm door snede gebezigd worden. Nadat het werk voltooid zal zijn wordt de Hogezoom weer in straat steen uitgevoerd. De breedte wordt 4 meter, waartoe stenen van de Bad en Strandweg gebruikt zullen wor den om het tekort aan te vullen. La ter zal de Hogezoom dan nog eens „geopend" moeten worden voor aan leg. aardgasleiding. Het werk gaat bijzonder goed en het is duidelijk dat de verdroging ook hier al invloed heeft, want de bronbemaling kan het werk volop aan; er is praetisch geen druppeltje water te bekennen. Maar zijn die ideeën de goede? Is iedereen het er mee eens? Wellicht willen wij met elkaar een andere richting op! Wie weet voelen wij niets voor ontwikkelingen die grote veranderingen in het leefklimaat te weegbrengen? De in het .N.V.N.-verband samen werkende volksontwikkelings- en vormingsorganisaties in Zeeland (Maatschappij tot Nut van 't Alge meen, Nivon en Zeeuwsche Volks universiteit) menen dat iedere inwo ner vap Zeeland meer over deze plannen behoort te weten en de kans moet hebben daarover zijn of haar mening kenbaar te maken. Om dat mogelijk te maken organi seert de N.V.N.-Zeeland een reeks van vijf discussieavonden in zeven verschillende plaatsenOostburg, Terneuzen, Vlissingen, Middelburg, Goes, Zierikzee en Tholen te begin nen op maandag 21 februari 1972. Na een algemene inleiding op de eerste avond volgen drie bijeenkom sten waarop deskundigen toelichting geven op de respectieve modellen. Na die toelichting is er ruime gele genheid om onder leiding van een gespreksleider met die inleider en ook onderling van gedachte te wis selen over het besproken model. De vijfde slotavond is bestemd voor het trekken van conclusies uit het besprokene op de voorgaande bijeenkomsten en kijken wat in de ogen van de deelnemers de beste weg is. De kosten voor deze vijf discus sieavonden bedragen f 10,per deelnemer. Dit bedrag gelieve u vooraf te storten op girorekening 49.86.53 ten name van de penning meester van de Z.V.U. te Middel burg of op de eerste bijeenkomst te voldoen. De bijeenkomsten vinden plaats te Zierikzee op maandag 21 februari, de dinsdagen 29 februari en 7 maart, de maandagen 20 en 27 maart. Dis cussieleider: Drs. J. C. Erbrink. In leiders: Drs. C. de Schipper, Drs. F. J. van Grunsven. Dr. M. J. Adriani. Men kan zich aanmelden voor deelname bij het N.V.N.-sceretariaat Zeeland, Nieuwe Haven 43, Middel- bugr of voor wat Schouwen-Duive- iand betreft: de heer P. de Moor, Donkereweg 70, Schuddebeurs. Overvaller gearresteerd HAARLEM, 13-1. De Haarlemse recherche heeft woensdag de 25-ja- rige kok D. G. van R. uit Haarlem aangehouden, die bekend heeft op donderdagavond 30 december jl. om acht uur een overval te hebben ge pleegd op het grenswisselkantoor in de benedenhal van het Haarlemse station. De buit, ruim 70.000 gulden, had de man in zakken en handdoe ken in de duinen langs de Zeeweg te Overveen begraven. Het geld is woensdagmiddag opgegraven, even als een platinablonde pruik, die de man tijdens de overval droeg. VRIJDAG 14 JANUARI. NED. I. Jos van der Valk presen teert 7ia fabel, nieuws en Felix de Kat voor de zoveelste maal zijn Piste. Ook nu wordt er weer samengewerkt met de Belgische en Zwitserse TV. Brandpunt volgt op het tweede jour naal en diept aktuele zaken uit. Een minuut of vijftig later een TV-mu- sical met Wieteke van Dort, Jacco van Renesse, Willem Nyholt, Ine Veen, Ida Bons, Maeles Morel, Mar tin Brozius e.a. Het betreft een door Nico van Aemslel gemaakte bewer king van Cissy van Marxveldts door talloze meisjes (van verschillende ge neraties) verslonden boek „Een zo merzotheid". Vijf pittige meisjes brengen de zomervakantie door bij familie van een hunner. En, o wat fijn, in de directe omgeving is een ander „builen", waar een heuse jonk heer een aantal vrienden zal ontvan gen. Als de musical al een flink stuk aan de gang is blijkt dat alle meisjes op die jongens verliefd worden. Al met al reden genoeg om te kijken en een plezierige TV-avond te beleven. NED. II. De AVRO gaal na fabel en het journaal van start met de Mary Tyler Moore show. Mary mag een assistente aantrekken. Het wordt een van haar buurvrouwen.^ Om half acht „Vlieg er niet in". Waarschuwer is Jaap van Meekren. Na het nieuws van acht uur „De baas zelf", een uit stekend opgezette documentaire van E. Peereboom. In de documentaire wordt uitgebreid ingegaan op de gro te moeilijkheden waarmee de zelf standige baas zich geconfronteerd ziet. Voor de middenstander bepaald geen acht-urige werkdag, voor hem vaak een loontje beneden dat van een werknemer. Na dit voor midden standers wat uitzichtloze programma de zoveelste Vuist van Willem Duys. Na laatste nieuws en Den Haag van daag als afronding van zeven dagen beeldbuis-staren; het programma Uit de kunst, met filmpjes en wetens waardigheden over boeken, grammo foonplaten, toneel en ballet. Om elf uur ijsdansen, een samenvatting van de in Gothenburg gehouden wedstrij den om de Europese titel. VRIJDAG 14 JANUARI. NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Felix de Kal; 19.12 Piste; 20.00 Jour naal; 20.21 Brandpunt; 21.10 'n Zo merzotheid; 23.05 Journaal. NED. II: 1S.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Mary Tyler Moore show; 19.30 Vlieg er niet in; 20.00 Journaal; 20.21 Perspectief: de baas zelf; 21.10 Voor de vuist weg: 22.20 Journaal; 22.25 Den Haag vandaag; 22.30 Uil de kunst; 23.00 Kampioen schappen ijsdansen. 8. „Het is uw tijd", zegt de krijger bij de doorgang in de omheining. Zijn metgezel knikt en onderdrukt een geeuw. „Weer een ronde!" zegt hij lui. „En waarvoor eigenlijk?" De ander lacht in zijn baard en knikt. „Geen vijand waagt het deze woonstede te*naderen". zegt hij zelfverzekerd. „De jachtgronden der Heruli zijn sinds lang niet door vreemde voet stappen betreden' „Bah!" gromt de andere krijger weer. „We zitten hier aardig uit te drogen. Een krijgs tocht! Dat hebben we nodig om weer staal in de spieren te krijgen! Al dat slappe gedoe van jagen en vissen ..Ge hebt gelijk", valt de ander zijn mak ker in. „De jongemannen van Heruli worden week als vrouwen, zelfs de zoon van Robart". De twee krijgers lachen. „Een hert! Hij durfde niet te schieten. Hoofdschuddend verwijdert de man zich om zijn ronde te gaan maken. Vanuit het donkere gebladerte van de boom. die over de omhei ning is heengegroeid, kijken twee donkere, glanzende ogen de krijger na. Langzaam sterft het geluid van zijn voetstappen weg. De nach telijke stilte heeft zich over de woonsteden uitgespreid en slechts hier en daar vertelt een zwak lichtschijnsel dat nog niet alle Heruli's zich ter ruste hebben begeven. De roep van een nachtuil klinkt luid op boven het geluicj van ontelbare tsjirpende krekels. Plotseling schiet een donkere schim uit de boom omlaag. Met een zachte plof komt een slanke gedaante tussen de huizen neer en ont trekt zich direct aan het maanlicht. Beschermd door de schaduw van de huizen sluipt Allan naar zijn ouderlijk huis, In de vertrekken van zijn moeder, evenals in de grote raadzaal, brandt nog licht. „Zij spreken over mij!" denkt de knaap. Hij haalt de schouders op. Onderzoekend gaan zijn ogen over de open plek. welke hem nog van het huis scheidt. Alles blijft stil. Juist wil hij het wagen, als de gebaarde krijger op zrjn ronde naderbij komt. Met een ruk trekt Allan zich in het duister terug cn met sneller kloppend hart ziel hij de wachter voorbijgaan

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5