In liet Burglise dansen de muggen en Renesse heeft „toeter" Zevibel-voorzitter geeft jaaroverzicht van Zeeuwse visserij De tuinbouwveilingen in 1971 ONZE PUZZELRUBRIEK Deze wonderlijke winter WESTHOEK, 6-1. Donderdag 6 ja nuari 1972 is een bijzonder vreemde dag geworden want wat de natuur betreft gebeurden er dingen die in deze tijdsperiode helemaal niet thuis horen. De muggen dansen dat het een lieve lust was en ze begonnen zich in de nacht van woensdag op donderdag al bloot te geven want op vele deuren zaten ze, gereed om bin nen te snappen en zich daar te goed te doen aan wat een mug nodig heeft om in leven te blijven. De vuur torendeur o.a. herbergde er tijdelijk heel wat. Man liet twee vrouwen na LOS ANGELES, 7-1. In een vonnis dat doet denken aan een Salomons oordeel, heeft rechter Kenny in Los Angeles uitspraak gedaan in de zaak van miljonair Juan Vargas, die twee echtgenoten eh een erfenis van ruim een miljoen dollar naliet. De rechter besliste, dat de nala tenschap gelijkelijk moest worden verdeeld tussen Josephine en Mi\dred omdat Vargas tijdens zijn leven „twee helpsters aan zijn zijde had". Vargas, die zijn belastingformulier invulde als „handelsreiziger" trouw de zijn eerste vrouw, Mildred, in 1929, toen hij 125 dollar per maand verdiende. Zij kregen drie kinderen: In 1954 huwde hij, buiten medewe ten van Mildred, Josephine, die hem vier kinderen schonk. Beide gezin nen ontmoetten elkaar voor het eerst op de begraafplaats van Juan in 1969. Het nieuwe jaar is nog maar juist begonnen alweer is de eerste puzzel „uit", die al dadelijk een flinke be langstelling trok en heel wat goede oplossingen opleverde. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: Douwe Stoutjesdijk Loensweg 6 Nieuwerkerk De tweede prijs gaat naar: De heer K. Knuist Bogerdweg 54 Dreischor. Hoizontaal: 1. putter; 7. venkel; 13. uniek; 14. rob; 16. garde; 17. Ti el; 18. tenor; 20. raak; 21. en; 22.. Hon gaar; 24. n.m.; 26. doel; 28 mars; 31. De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1 soort meloen; 8. laagte tussen bergen; 9. grootvader (kindertaal); 10. bittere vloeistof; 12. niet scherp; 13. eensklaps; *5. Engel se titel; 17. gewrichtsholte; 18. soorl onderwijs (afk.); 19. 0,001 meter (afk) 21. tweede zitplaats op een motor fiets; 23. voltooid; 24. tijdelijke toe stand in de ontwikkeling van iets; 26. in zee vooruitstekende hoge land punt; 28. op het ogenblik; 29. zich zelf voorstuwend projectiel; 30. schertsende bijnaam; 32. plaats op de Veluwe; 34. bontgekleurde papegaai; 36. honingdrank; 38. snarenspeeliuig der Ouden; 39. blaasinstrument; 40. zoogdier; 41. rund van de hoogge bergten van Tibet; 43. weide in hot hooggeberte; 45. boomloot; 46. hoofd tak v.e. gewei; 49. zinnebeeld van dc marine; 52. bolgewas; 54. drietenige struisvogel; 55. kleine rekening; 56. de oudere (afk. Latijn); 57. flauw hartig; 59. rivier in Italië; 61. lid woord; 62. gesloten, dicht; 63. vogel ziekte; 65. koers, richting; 68. onbe zonnen; 69. trechtervormig sleepnet; 71. rivier in Rusland; 72. bloeiwijze; De Laone te Renesse heeft de pri meur voor dit jaar van een bloeien de „toeter" (Fluitekruid). De oorzaak is onbekend doch het uitblijven van een vorstperiode heeft kennelijk dit plantje op hol doen slaan. Een andere vroege verschijning, eigenlijk veel te vroeg is de sneeuw- roem, een bolgewas je dat ergens in een tuin aan de Kloosterweg de moedige daad van hun bolgenootjes, de sneeuwklokjes, die nu overal op eens hun kopjes opsteken, volgde en in volle bloei staan. Voorjaar Het was donderdag een dag waar over iedereen, indien deze dag in maart zou voorkomen, zou zeggen: het voorjaar nadert, je ruikt het". De temperatuur lag vrij hoog en er was zelfs een half uurtje zon. Vooral de omgeving Burgh kreeg het geluid te horen, eigen aan het voorjaars- vruchtbaarheidsritueel van de kat ten. Wie ook gretig van de weersom standigheden profiteren, zijn de gul hengelaars. In grote aantallen be volken ze dijken en stranden en om dat het zulk uitzonderlijk mooi, zacht weer is in de nacht, blijven ze eenvoudig doorstaan. Kou vatten is er met dit weer niet bij, doch indien het nu eens 5 of meer graden vroor zou hun aantal veel kleiner zijn. Voor de textielhandelaars wordt het ook tijd dat er wat vorst komt. Alle warmtevasthoudend onder- en bovengoed zit nog in de dozen of staat in de etalages terwijl de eerste lentekledingstukken al zijn besteld. Zonder jas buiten lopen hoeft hele- as; 33. O.L.; 34. mak; 36. si; 37. Po; 38. klam; 40. kolom; 42. fort; 44. hal; 45. dor; 46. kin;.47. dia; 48. anti; 50. leven; 52. veer; 53. L.K.; 54. oh; 56. Let; 57. dij; 58. mi; 59. snek; 61. valk; 63. T.T.; 64. goedzak; 67. os; 69. kaap; 71% merel; 72. Belg; 74. opaal; 76. rat 77. Korea; 78. gerust; 79. mossel. Verticaal: 1. put; 2. unie; 3. tiend; 4. tel; 5. e.k.; 6. tongval; 8. eg; 9. nar; 10. krans; 11. Edam; 12. lek; 14. ren; 15. boa; 18. tol; 19. ram; 22. hel; 23. ras; 25. jakhals; 27. oom; 29. rif; 30. notaris; 32. slank; 34. morel; 35. ko ket; 37. priem; 39. alt; 40. kol; 41. min; 43. ode; 49. ion; 51. verdrag; 52. vijl 55. heg; 57. dak; 59. staat; 60. kom; 61. val; 62. koers; 63. tape, 65. eer; 66. zet; 68. slee; 69. kog; 70. Pau; 72. bos; 73. gal; 75. L.S.; 77. K.O. 73. spelleider bij filmopnamen. Verticaal: 1. huisdier; 2. onbepaald hoofdtelwoord; 3. doortochtgeld; 4. heldendicht; 5. lang, dun en smal stuk hout; 6. landbouwwerktuig; 7. schrede, stap; 8. van weinig verstand getuigend; 11. gewricht; 12. besmet telijke ziekte; 13. stand v.e. model; 14. van geringe breedte; 16. punt bij het cricketspel; 17. zeevis; 18. lang zaam; 20. graansoort; 22. orkeststuk tot inleiding v.e. opera; 24. muziek noot; 25. uitstalkast; 26. krokodil van Midden- en Zuid-Amerika; 27. per adres (afk.); 29. geregelde opvolging van getallen; 31. vette zelfstandig heid; 33. projectieplaatje; 35. weinig samenhangend, erg los (van aarde); 37. telwoord; 42. legerplaats voor soldaten; 44. hoofddeel v.e. toneel stuk; 47. voorzetsel; 48. Europeaan; 50. ongaarne; 51. en andere (afk.); 53. boom; 56. muzieknoot; 58. zinne beeld van kracht; 60. vuurwapen; 62. insekt; 64. duw; 66. vrouwelijk dier; 67. hoop stapel (b.v. van stenen); 68. mannetjesbij; 70. muzieknoot; 72. uitroep van pijn. maal geen gevolgen te hebben in de-, ze tijd. Wonderlijk, doch momen teel doen verhalen uit de jaren 1890 en 1929 weer opgeld. Flitsen uit het buitenland BERLIJN. Voor de Oostduitse par tijleider Erich Honecker is West- Duitsland ten opzichte van de D.D.R. buitenland. Er kan nooit sprake zijn van een eenheid tussen de beide Duitslanden. Het vijandige en impe rialistische karakter van de Bonds republiek kan volk en leger van de D.D.R. slechts nopen tot uiterste waakzaamheid. BRUSSEL. Afgevaardigden van Engeland en de Europese Economi sche Gemeenschap zyn donderdag in Brussel bijeengekomen om de onder handelingen over Engelands toetre ding tot de E.E.G. af te ronden. DODELIJKE ONGELUKKEN VENLO. De 17-jarige F. G. B. van Rosmalen uit Blerick is donderdag middag in het ziekenhuis te Venlo overleden. In de nacht van 29 op 30 december was hij in zijn woonplaats met zijn bromfiets tegen een gepar keerde vrachtauto gebotst waarbij hij zwaar werd gewond. ZEIST. Bij een frontale botsing met een scooter in een bocht van de parallelweg van de rijksweg Utrecht- Amersfoort is donderdag de 16-jarige verwarmingsmonteur S. J. d. Ouden uit Hoogland, die op een bromfiets reed om het leven gekomen. HAZERSWOUDE. De 65-jarige G. S. P. Vrijburg uit Oud-Ade (gem. Al kemade) is donderdagmiddag bij een verkeersongeluk in Hazerswoude om het leven gekomen. Met zijn fiets reed hij de hoge Rijndijk ter plaatse op, waarbij hij werd geschept door een passerende auto. BLOEMEND A AL. De 48-jarige provinciaal ambtenaar M. C. Deurloo uit Santpoort (gemeente Velsen) is donderdag om het leven gekomen, nadat hij met zijn auto in botsing was gekomen met een andere auto. De man, die anderhalf jaar geleden een hartinfarct heeft gehad was van de botsing zo geschrokken, dat hij korte tijd later in een ziekenhuis in Overveen overleed. RECHTSZAKEN Ouders onthielden kind mediselie hulp ASSEN, 6-1. Op vrydag 14 januari a.s. zal voor de Asser rechtbank de straizaak dienen tegen de 26-jarige bouwvakarbeider R. P. en zyn 23-ja- rige echtgenote H. J. G. uit Holland- scheveld,die uit geloofsovertuiging medische hulp hadden geweigerd voor hun vyfjarig zoontje. Het kind overleed op 20 oktober van het vorig jaar. De ouders is ten laste gelegd, het kind in hopeloze toestand te hebben gebracht of gela ten, ondanks de wettelijke plicht het te verplegen of te verzorgen (art. 255 van het Wetboek van Strafrecht). Subsidiair is hen ten laste gelegd, dat zij getuige waren van het ogen blikkelijke levensgevaar van het kind en dat zij het daarin hebben gelaten, zonder het medische hulp te verschaffen, terwijl de dood van het hulpbehoevend kind is gevolgd (arti kel 450 van het Wetboek, van Straf recht). Voor 50 jaar.... BROUWERSHAVEN. Het tijdens dc storm van 6 november jl. op „Dwars in de weg" gestrande s.s. „Wlerin gen" is zaterdagmorgen vlotgekomen. DREISCHOR. In de loop der vorige week is wederom onder deze gemeen te mond- en klauwzeer op de boer derij van de heer J. v. d. L. Jz. aan de Blindeweg geconstateerd. ZIERIKZEE. Zondag l.l. had op het terrein van S.V.V. te Schudde- beurs een ontmoeting plaats tussen D.V.O. II en S.V.V. I, welke strijd eindigde met 4-0 voor de D.V.O.-ers. BRUINISSE. De nieuwjaarscollecte heeft f 242,75 opgebracht. De 15 bo men bij de storm van 6 nov. jl. ont- worteld, hebben bij de verkoop opge bracht 303,50. ZIERIKZEE. Door enige heren wordt werk gemaakt om de heer Slinkert uit Nijmegen, oratorium- leider en balladezanger hier ter plaat se een uitvoering te doen geven. DUIVENDIJKE. Onder deze ge meente is vrijdag te Scharendijke het lijk aangespoeld van een ongeveer 30-jarige zeeman. Op het lijk werden geen papieren of geldswaarden ge vonden. Op de rechter onderarm was getatoucerd een vrouwenbuste met onderschrift Paula Borras". Het lijk is naar de begraafplaats te Loopers- kapelle vervoerd. ZIERIKZEE (Advertentie). Dames mantels vanaf 3,75, kinderjurken vanaf f 2,00, prima mansboczeroens f 1,85, zeer zware ivollen kousen f 1,80, flaiiellen onderrokken f 2,00, sajetten vrouwen kousen f 1,35 enz. DREISCHOR. Door een inwonend echtpaar, dat eertijds hun lidmaat schap alhier heeft opgezegd, is aan de ontvanger der kerk voor hun fonds vijftien gulden geschonken. Mochten meerderen door dergelijke gevoelens worden bezield. Wat biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 9 JANUARI. NED. 1. Na wat gekruimél - lessen van Teleac, nieuws en het weekjour- naal - N.O.Z. wat zoveel wil zeggen als N.O.S. op zondagmiddag. Die zon dagmiddag wordt volgepropt met o. m. een Bugaloos-aflevering uitslagen van voetbal en andere belangrijke sportzaken, een handvol tekenfilms en beelden opgescharreld uit het ar chief van Polygoon Profilti. Om vijf uur de gebruikelijke CVK-IKOR vertelling Woord voor woord. Na een reportage van een kerkdienst in de hervormde kerk te Vreeland, Espe ranto met Kees van Kooten en Wim de Bie. Als meneer de Uil klaar is met voorlezen: een door CVK-IKOR aan de NDR aangekochte TV-portret van dr. Helmut Collwitzer, de ex- hoogleraar theologie van de univer siteit in Berlijn. Om half acht neemt de NCRV de wacht over met eenA- tal programma's. Bijdrage no. 1 is de Grand Canyon, een boeiende TV- fïlm over de indrukwekkende Colo- rado-rivier. No. 2 is De Kleine Waar heid. Marleen ontdekt op het jasje van sikkeneurige Walraven een NSB- spéldje. Na ongeveer een uur vraagt Kick Stockhuyzen opnieuw „Herkent u deze melodie?" Om vijf voor half elf mogen we Kast kijken in de boe kenkast van dr. O. Jager, tien minu ten later krijgen we het laatste nieuws opgediend. NED. II. Van vijf tot zes een sa menvatting van de schaatswedstrij den in Deventer. Na de fabel en het nieuws opnieuw Pippi Langkous die met het geld dat ze heeft royaal om springt. In het er op volgende Studio Sport aandacht voor allerlei sportza ken. Voor deel 2 van Studio Sport behalve Panoramiek de Dubbeldek kers. Stan vraagt Blakey om over werk. Niet, omdat hij zo graag werkt maar omdat hij thuis een rijstebrij berg aan onbetaalde rekeningen heeft. Na deel twee van Studio Sport in de Onvergetelijken, een gesprek met de wereldberoemde cineast Jo- res Ivens, van Nederlandse afkomst, doch in Nederland nog wel eens ver guisd vanwege zijn pro-communis tische denkbeelden. Rond half twaalf het laatste nieuws. ZONDAG 9 JANUARI. NED. I: 14.27 Vooraf; 14.30 Teleac; 15.00 Journaal; 15.02 Weekjournaal; 15.22 NOS op zondagmiddag; 17.00 Woord voor woord; 17.10 Kerkdienst; 18.20 Teleac; 18.55 Fabeltjeskrant; 19.00 Portret van dr. Helmut Goll- witzer; 19.30 De Grand Canyon; 20.20 Journaal; 20.25 De kleine waarheid; 21.20 Herkent u deze melodie?; 22.25 Kast kijken; 22.35 Journaal. NED. II: 17.00 Schaatsen; IS.55 Fa beltjeskrant; 19.00 Journaal; 19.05 Pippi Langkous; 19.30 Studio Sport 1; 20.20 Panoramiek; 20.45 Dubbeldek kers; 21.10 Studio Sport 2; 21.35 De onvergetelijken; 22.25 Journaal. MAANDAG 10 JANUARI. NED. I. Met de KRO vanavond na fabel, nieuws, Lippy de Leeuw en het getekende wereldje van Pebbles en Bamm-Bamm „Op blote voeten in het park". Er wordt een bed gekocht. Een koopje dat Paul en Corrie zich niet wilden laten ontglippen. Na het nieuws van acht uur aflevering num mer één van een uit vier delen be staande serie over misstanden in on ze maatschappij. Een en ander wordt onder de noemer „Ziek van de maat schappij" op het scherm gebracht. De resterende zendtijd wordt grotendeels opgeslokt door de film „Het gebeur de op klaarlichte dag", een rolprent van Ladislao Vadja waarin Heinz Rühmann de strijd aanbindt tegen een lustmoordenaar. Rühmann speelt in de uit 1958 daterende film de rol van hoofdinspecteur Matthai van po litie. Naast Rühmann spelen in deze aangrijpende goed uitgewerkte film o.vi. Michel Simon, Berta Drwes, Ro ger Livesy en Gert Fröbe. Na het laatste nieuws kan men nog kijken HILVERSUM. V.l.n.r. de slapende schildwacht Tim Krabbé, kolonel Ton van Duinhoven en luitenant Joost Prinsen in een scène uit een aflevering van Hadimassa, welke dinsdagavond 11 januari door de VARA-t.v. zal worden uitgezonden. naar de cursus Spaans voor begin ners. NED. II. Popgroepen en artiesten die hel goed doen zijn te zien en te horen in AVRO's Toppop na fabeltje en het nieuws. De presentatie van een en ander is weer toevertrouwd aan Ad Visser. Na al dat muzikale en vo cale geweld deel 2 van de documen taire „Een verhaal met 'n staartje", 't Gaat over de Duitse herdershonden Ivan en Isda, die voor verschillende doeleinden, de een voor filmhond, de ander voor geleidehond voor een blinde, werden opgeleid. Na het nieuws van acht uur Peyton Place. Chandler speelt gevaarlijk spel en heeft de Carsons als doelwit geko zen. Ze vragen noodgedwongen om politiebescherming. Rod is inmiddels achter de inhoud van opa's testament gekomen. Om kwart over negen „Mu ziek is troef', waarin Pim Jacobs be halve de Twee Pinten ook Wil ma Reading en Mouth and Mac Neal ontvangt. En natuurlijk zoals altijd ook de kegelkwis. AVRO's Televizier maakt samen met het NOS-journaal de avond vol. MAANDAG 10 JANUARI. NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal19.05 Lippy de Leeuw; 19.10 Pebbles en Bamm-Bamm; 19.30 Op blote voeten in het park; 20.00 Journaal; 20.21 Ziek van de maatschappij21.15 Heinz Rühmann; 22.45 Journaal; 22.50 Teleac. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 1S.55 Journaal; 19.05 Toppop; 19.30 Een verhaal met een staartje; 20.00 Jour naal; 20.21 Analyse; 20.30 Peyton Place; 21.20 Muziek is troef; 22.10 Televizier Magazine; 23.00 Journaal. Toch verwaterplaats in Oostersclielde In het jongste nummer van „De Visserywercld" schryft de voorzitter van Zevibel, onder het hoofd: „Overheersende Zeeuwse problemen" een jaar overzicht van de Zeeuwse vissery, die momentcel weliswaar bevredigende resultaten geeft te zien, maar die staat voor een pikzwart perspekticf, dat ieder jaar dreigend naderby komt. De voorzitter - de heer A. L. S. Locke- fecr - noemt de sluitingsdatum van het Brouwcrshavense Gat, een zwarte dag voor dc visserij en hy spreekt zyn ergernis uit over een minister, die forellen uitzet in het nieuwe meer, als zou zulks compensatie betekenen voor het teloor gaan van mosselpercelen. Hij bekritiseert dal gemelde be zuinigingen niet gelden voor de sportvisserij en idem de bewering dat de beroepsvisserij er uiteindelijk wel bij zal varen, doordat ze aan de sportvisserij diensten kan bewijzen. Intussen zitten de beroepsvissers nog met een Deltaschadewet vol vraagtekens, zonder de mogelijkheid om compensatie te verkrijgen voor het teniet gaan van 25 °,.i van de mosselproduktie van Nederland. Veel zal afhangen van de wijze, waarop de wet zal worden uiige- voerd. Voorlopig is alles nog niet duidelijk en worden de mosselkwc- kers door de voorliggende wet niet gestimuleerd om bedrijven te likwi- dcren. Sanering Of de vooral door dc overheid zo begeerde sanering (van 120 naar 60 mosselkwekcrsbedrijvcn) door dc Deltaschadewet zal worden geëffek- tueerd, valt nog te bezien. Voor sa nering zijn betere voorwaarden ge wenst en ondanks herhaald verzoek, denkt men er niet aan om deze te scheppen. Wat de Oosterschelde betreft is een door een gemeente gelanceei d idee, achter de toekomstige dam in de Oosterschelde, een verwaterplaats voor mosselen te scheppen niet nieuw in de kring van Zevibel. Ver meld wordt dat het voornemen be staat tot instelling van een interde partementale werkgroep ter bestude ring van de mogelijke plaats en situering van een verwaterplaats voor mosselen. De heer Lockefeer pleit in dit verband voor inspraak van het bedrijfsleven. Gc-intcgrccrdc werkgroep Dc heer l.orkefcer wil (liever) een go-integreerde werkgroep, bestaan de uit ambtenaren en bedrijfsgeno- ten. Het onderwerp wordt ernstig besproken in kringen der bedrijven. De voorzitter signaleert een groei end verzet tegen de Scheldeafslui- ting. Het gaat - naar inzicht van dc voorzitter niet louter om veiligheid, voor het bereiken waarvan overi gens een reeëel alternatief is. Hij ziet het ingenomen standpunt van Provinciale Stalen als „een pro- dukt van de minste weerstand" en acht het onjuist om zoveel grote be langen, naast dat van de veiligheid, te kleineren. De voorzitter verwijst dan naar hel bekende rapport van de Oecologischc Kring en herinnert aan een toezegging van de minister, dat een publikalie over de voltooiing van het Deltaplan spoedig zal ver schijnen. Intensieve snelheidscontrole in de Westhoek BURGH-H AAMSTEDE. 6-1. De laatste weken beschikt dc Rijkspo litie over nieuwe radar-apparaluur dat by het passeren door een voer tuig, direct de juiste snelheid van dat vehikel aangeeft. Op mogelijke en ook de onmoge lijkste plaatsen wordt deze appara tuur opgesteld en menig automobilist heeft aan de wat verder opererende dienstdoende politic-ambtenaar, het stopteken gevende, ervaren dat er ergens iets mis was, indien hij dit weggedeelte bereed met een snelheid van boven dc 50 km. per uur. Hij of zij werd er aan herinnerd dat de snelheid was overschreden en dat er binnenkort een boete te verwachten was. De boete per km. is nog niet juist be kend doch men fluistert van 3 gul den. Iedereen die de laatste weken er in „gelopen" is kan zelf uitrekenen hoeveel de schade gaat bedragen. De rijkspolitic verzoekt ons mede te delen dat deze controles zeer dik wijls uitgevoerd zullen worden en AMSTERDAM. De Joegoslavische zigeuners die al enige tijd op liet parkeerterrein bij de RAI in Amster dam bivakkeren hebben een andere hol herinnert hel publiek eraan, dat de 50 km.-borden in Westerschou- wen op veel plaatsen verder buiten de kernen zijn gebracht. Bijvoorbeeld in de omgeving van Boslust en Mo lenberg en de gehele Torenweg met rondweg rond de vuurtoren. Dolfijn aan <le lijn j DU 1VELAND. 6-1. Een zeer merkwaardige en bijna onge loofwaardige vangst, viel de heer M. de Rooy uit Sprundel ten deel. Deze sportvisser ving, aan de oostzijde van de Greve- lingendam, een dolfijn. Na een strijd van ruim twee-en-een- half uur, gelukte het de heer De Roojj de „FlippeT" op het droge tc krijgen. De ris had een lengte ran ongeveer een meter. De dolfijn werd gevan gen aan een kabeljauwhaak en 0,50 mm lijndikte. Voor de heer De Rooy de vangst van zijn leven. standplaats tocj uit 75 volwass staande groep bac Am ren ti iweg na ;ewezcn gekregen. De en en kinderen bc- verhuist deze week in aan de Wcncke- AMSTERDAM ouders verzoekt Amsterdam de o sinds 19 Het meisj >olilu n de (Jo 16- Mede nai e kinder; poring va nna) Melgers. die :r wordt vermist, lecrling-verplceg- eggelopen. Ze zou •ember naar Rot- DEN HAAG, 6-1. De totale omzet van de groenten- en fruitveilingen, aangesloten bij het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen, is in het afgelopen jaar met f 55 miljoen of 4,5 procent gestegen van 1,222 mil jard tot 1,277 miljard gulden. Het grootste aandeel in dat totaal (55 procent) hadden de kasgroenten, waarvan de omzet met f 46 miljoen toenam tot f 700 miljoen. Van die kasgroenteri waren de to maten het belangrijkste prödukt. Een 10 procent lagere aanvoer en een 15 procent hoger prijspeil leidden tot een bescheiden omzetstijging: met f 3 miljoen tot f 362 miljoen. Kaskomkommers: f 149 miljoen (-r f 21 miljoen). Aanvoer 10 procent lager, prijspeil 30 procent hoger. Glassla: f 111 miljoen f 6 miljoen). De prijs van de vroege sla was on geveer dezelfde, die van de herfstsla iets hoger dan die van een jaar te voren. Kasaugurken: f 22 miljoen f 6,5 miljoen). De produktie was groter, de prijs iets hoger. Paprika, eveneens een kasprodukt: f 11,5 mil joen f'5 miljoen). De paprikateelt heeft zich sterk uitgebreid, maar de prijs lag 15 procent lager dan in het voorgaande jaar. De omzet van grove vollegronds- groenten, waaronder sluitkool, kro ten, uien, knolselderij, winterpeen, daalde met f 10 miljoen tot f 27 mil joen. De omzet van andere vollegronds- groenten, waaronder natuuraugur- ken, bloemkool, waspeen, natuursla, spruiten, witlof, bonen, prei, steeg met f 7 miljoen tot f 227 miljoen. De nieuwe puzzel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4