OFFICIËLE START HOOFDKANTOOR CEBECO-ZCIDWEST VERKEER OVER ZEELANDBRÜG OPNIEUW TOEGENOMEN STREEK NIEUWS ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE D„«.eraag O januari 1972 Nr. 21009 NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor Aan- en verkoop en bewaarneniing effecten ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur; Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. Vreugde over vestiging te Zierikzee ZIERIKZEE, 5-1. Dinsdagmiddag ging de vlag in top in het Zierikzeese Jannewekken, Aanleiding lot dit feestelijk vertoon op een „door-de-weekse-dag" in de eerste weck van bet nieuwe jaar was de officiële ope ning van bet hoofdkantoor van Cebeco-Zuidwest. Voor de minder goed in de agrarische wereld ingevoerden - al zullen dat er op Schouwen-Duiveland niet zo heel veel zijn - Cebeco wil zeggen: „Coöperatieve Vereni ging Verenigde Land- en Tninbonwcoöperaties G.A." Zierikzees' burgemeester, de heer Th. II. de Meester die de officiële opening verrichtte, gaf in zijn toespraak uiting aan de vreugde van het gemeentebestuur, „eigenlijk van geheel Zierikzee". over de vestiging van het CEBECO-Zuidwest-lioofdkantoor in deze gemeente. „De keus van Zierikzee als vestigingsplaats is overigens bepaald niet zo verwonderlijk: de stad is immers duidelijk het agrarisch centrum van Schouwen-Duiveland en is dat altijd al geweest". ten thans een nieuwe functie heelt gekregen en ging met enkele woor den nader in op de geschiedenis van Cebeco, „symbool van eenheid en ook van verdere integratie". Hij bood de voorzitter een voorzittersha mer met inscriptie aan. Een geluk wens kwam verder van de heer B. J. den Boer, voorzitter centraal or gaan van Cebeco, die van mening was dat het Zeeuwse voorbeeld ook in 't grote Cebeco-verband een voor beeld kan zijn. Na het officiële gedeelte, werden dcor het Huis van Nassau verzorgde drankjes geserveerd en volgde be zichtiging van het gebouwencomplex dat reeds eerder een officiële ope ning onderging, nl. bij de ingebruik neming door de toenmalige waterlei dingmaatschappij Schouwen-Duive land, in 1967. Een kijkje in één der kantoren, waar in o.o. de volledig automatische boek houding werd ondergebracht. (Foto's: Zierikzcesche Nieuwsbode). MIDDELBURG, 5-1. Hol verkeer ovet de Zeclandbrug is ook in 1971 weer toegenomen. Voor personen auto's bedroeg de toename ten op zichte van 1970 7,6 proeent of 97.965 auto's (van 1.285.400 in 1970 tot 1.383.365 vorig jaar) en voor lichte viachtc.uto's 5.9 piocont, d.w.z. met 5.356 van 91.074 tot 96.430 stuks. Het verkeer van zware vrachtwagens gaf een kleine teruggang tc zien. nl. t an 2.5 procent of 1.325 wagens (52.670 in 1970 en 51.345 in 1971). De totale toename beliep 101.996 motorvoertuigen, exclusief motoren, scooters en bussen. De procentuele stijging van het verkeer in 1.970 ten opzichte van 1969 bedroeg in de drie genoemde categorieën respectievelijk 18.5. 13.7 en 26.2. Ook in 1971 kwam de maand juli wat de personenauto's betreft mei de hoogste cijfers uit de bus. nl. 205.023 (togen 193.733 in juli 1970). Behalve de maanden maart, mei en augustus gaf elke maand in 1971 een hoger aantal personenauto's te zien. Het aantal lichte vrachtauto's, dat de Zeelandbrug passeerde, was in alle maanden van 1971 hoger, uitgezon derd de maand juli. In de categorie van de zware vrachtwagens lieten de maanden januari tot en met april, alsmede de maanden augustus en september, een stijging zien, terwijl de maanden mei, juni. juli en het laatste kwartaal van het jaar ach ter bleven. De tolgelden De opbrengst van de tolgelden lag vorig jaar f 286.617.- hoger dan die van 1970, een procentuele verhoging van ca. 6.4. Bij genoemd bedrag, zijn de het verschil tussen f 4.741.592.50 en f 4.454.975,50, moet nog ongeveer f 60.000,- worden geteld als raming van de netto tol opbrengst der lijn dienst. RENESSE Jubileum kantoorhouder P.T.T. Vandaag (donderdag) herdenkt de kantoorhouder der P.T.T. de heer H. A. de Roo de dag, waarop hij voor vijf en twintig jaar in overheids dienst trad. Op 1 juli 1949 begon hij zijn loop baan als lokale kracht bij de P.T.T. als assistent van wijlen zijn vader, die eveneens kantoorhouder te Re- nesse was. Voorheen was hij in militaire dienst en die jaren moet men er bij tellen, om aan de volle vijf en twin tig jaar te komen. De heer De Roo - een zeer geziene figuur bij het publiek - werd op 1 februari 1951 op arbeidscontract be noemd in de huidige funktie, waar na op 1 juni 1953 zijn vaste aanstel ling volgde. P.T.T.-kantoorhouder te Renesse is vooral een zware baan door de grote toeloop van toeristen in het zo merseizoen. Over dit aspekt en an dere met betrekking tot de jubilaris sprak de direkteur P.T.T.te Zierik zee de heer H. J. van der Post, die de zilveren jubilaris vanmorgen de gebruikelijke enveloppe met inhoud overhandigde. De heer Van der Post prees de kwaliteiten van de jubilaris die het te Renesse bijzonder goed doet. In deze drukke badplaats wordt in de zomer een extra man aan het personeel toegevoegd. Intussen heeft de heer De Roo een winterse jubi leumdag, die hem echter de nodigc- warmte en hartelijkheid zal opleve ren. BROUWERSHAVEN Nachtelijke service postkantoor Nu het-nieuwe postkantoor aan dë Nieuwstad te Brouwershaven volop draait, zij nog meegedeeld dat de hal dag en nacht geopend is, waardoor men altijd kan telefoneren in de cel en postzegels aan de automaat kan bekomen. Vele inwoners waren van deze serviceverlening niet op de hoogte. NIEUWERRERK Oud papier-actie Zaterdag 8 januari a.s., zullen de leden van de knapen-vereniging dèr Gereformeerde Gemeente te Nieu- werkerk oud papier ophalen, huis aan huis. Deze actie, die in aller be langstelling wordt aanbevolen, heeft als doel gelden in te zamelen voor de uitbreiding van een kindertehuis in Nigeria. Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant der rijks politie te Nieuwerkerk zijn inlich tingen te verkrijgen over de volgen de gevonden voorwerpen: Rode nylonwant; schuifmaat; kin derpantoffel; schooletui; groene en rode kinderwant; blauwe meisjes- fiets; groene damesfiets. OOSTERLAND Collecte voor „Kinderzorg" Met 'dank aan de milde geefsters en gevers en aan de leiding en de collectanten wordt vermeld dat de wekelijkse busjescoliecte die hier wordt gehouden ten bate van de stichting „Kinderzorg" te Middelburg onder leiding van mevr. L. van T Hoff-van der Maas, door de jonge dames Anja Dorst, Anita van 't Hoff, Christien en Lcni van der Hulle, Mie- noke van der Maas en Corrie van der Werf, heeft opgebracht in het laatste kwartaal van dit jaar, de som van f 201,64. Over het gehele jaar 1971 bedroeg dit de mooie som van f 663.42. BRUINISSE Fusieplannen Railfeisenbanken Er bestaan plannen om de beide Railfeisenbanken Bruinisse en Oos- terland te fuseren. Door deze fuse ring, die door de algemene ledenver gadering van Oosterland moet wor den goedgekeurd, zou worden bevor derd, dat de administratie door een in Utrecht geplaatste computer werd gedaan, wat natuurlijk niet wil zeg gen, dat de werkzaamheden ter plaat se minder zouden worden. Wel, dat men aanpast aan de moderne tijd, terwijl anderzijds toch ook sprake is van een enorme arbeidsbesparing omdat bepaalde werkzaamheden door de computer worden gedaan, die tot dusver, langs gewone weg moesten plaats vinden. De arbeidsbesparing moet worden gezien als een arbeids besparing op termijn. Eilandelijke duivententoonstelling Op vrijdag 7 en zaterdag 8 januari wordt te Bruinisse in het Centrum weer de jaarlijkse eilandelijke dui vententoonstelling gehouden. Op de tentoonstelling worden de beste duiven van het eiland getoond, want alle verenigingen, ook de zg. zondagvliegers doen hieraan mee. Er worden ruim 200 vogels verwacht. „Flitsen" uit het buitenland CAIRO. Egypte heeft de Verenigde Staten gewaarschuwd voor de geva-> ren als gevolg van de levering aan Israël van Phantom-jachtbommen- werpers en de Arabische landen op geroepen de nieuwe Amerikaanse uitdaging op doelmatige en positieve manier het hoofd te bieden. MIAMI. De Amerikaanse federale recherche heeft in een huis en op het vliegveld van Miami 140 kg heroine in beslag genomen. Er zijn elf ar,c-s- taties verricht. CAPE KENNEDY. De lancering van de Apollo-16, vastgesteld op 17 maart, zal misschien een maand moeten worden uitgesteld. In de py- rotechnische apparatuur is een de fect ontdekt, waardoor het moeder schip gedeeltelijk moet worden ge demonteerd zo deelt de Nasa mee. SAIGON. De Zuidvietnamese troe pen in Cambodja handhaven hun twee belangrijke bolwerken aldaar ?n zijn niet van plan hun tactiek in dat gebied belangrijk te wijzigen, zo heeft een woordvoerder van de Zuidvietnamese legerleiding in Sai gon donderdag verklaard. Kloosterorde adverteert in Playboy NEW YORK, 5-1. De congregatie van de heilige drievuldigheid heeft in het januarinummer van „Play boy" een hele pagina opgekocht om zich te richten tot de „late roepin gen". De advertentie, ingeklemd tus sen de foto van het mooiste meisje van de maand in Eva's kostuum, en een advertentie voor satijnen la kens. heeft meer reacties opgeleverd dan welke vorige advertentie ook, zo zegt pater Joseph, die als hoofd voor de roepingen van de orde voor de advertentie verantwoordelijk is. Hij wilde zich vooral richten tot studen ten, én van hen waren inderdaad de meeste reacties afkomstig. Symbolische handeling voor eventuele tegenwindde burgemeester zet een zuidwester op het hoofd van directeur Silvis. Een flink gezelschap genodigden woonde de openingsplechtigheid, in één der zalen van de nieuwe Cebeco- veste, bij. Burgemeester De Meester was vergezeld van wethouder C. Bij de Vaate en gemeentesecretaris R. van Ommeren. De voorzitter van het bestuur van de Cebeco-Zuidwest, de heer J. van Iwaarden uit Aarden burg, sprak bij de aanvang van de bijeenkomst een gelukwens bij gele genheid van de pas voorbije jaarwis seling en heette in t bijzonder wel kom het college van b. en w„ de heer J. Louwerse, hoofd van de dienst publ. werken, vertegenwoordigers van de verschillende standsorgani saties. zustervex-enigingen uit het zuidwestelijk kleigebied, vertegen woordigers van Cebeco-Rotterdam, de heer B. J. den Boer uit Groningen, voorzitter van het centraal orgaan van Cebeco, en het aanwezig perso neel. De heer Van Iwaarden herinnerde verder aan het eerste bestuursbesluit van de nieuw gefuseerde Cebeco- Zuidwest. Een besluit eind maart van het vorig jaar genomen, name lijk om te komen tot één centrale administratie, gevestigd in één (hoofd)kantoor. Als plaats van vestiging kwamer. in aanmerking Goes en Zierikzee. Goes bleek wat betreft de huisves ting de meeste moeilijkheden op te leveren. „Met veel genoegen viel onze keus uiteindelijk op Zierikzee, waar we de beschikking konden krijgen over een bijzonder geschikt gebouw, centraal gelegen in het zuidwesten". Gunstig gelegen Nadat burgemeester De Meester uiting aan zijn vreugde had gegeven over de keus van Zierikzee, wees hij op de uiterst gunstig geleen plaats van de stad in de verkeerssituatie. De nieuwe vestiging op Zierikzeese bodem was te meer aanleiding tot vreugde, omdat de gemeente, zoals bekend. geen ontwikkelingskern meer is en dus werd geschorst van de zg. prijsreductieregeling. De bur gemeester was overigens van mening Burgemeester De Meester ivenst al gemeen zuidwest-directeur S. Silvis geluk bij gelegenheid van de start te Zierikzee van het hoofdkantoor CE BECO-Zuidwest. Uiterst links: voor zitter J. van Iwaarden, geheel rechts wethouder Bij de Vaate. dat er alle aanleiding bestaat voor andere bedrijven, bijv. in de verzor gende sector om zich te Zierikzee te vestigen. Wat betreft het gebouw, dat tot stand kwam onder professorale ar chitectuur. zei de bui'gemeester de bij de vormgeving gevonden gedach te van Zierikzees' „oude zoutketen" niet helemaal te zien zitten. Maar wat de bouw in de agrarische sector betreft hoopte hij toch, dat het wat de stad betreft bij één silo zal blijven Burgemeester De Meester wilde ten slotte alle medewerking van het ge meentebestuur toezeggen om de me dewerkers van Cebeca „zo goed mo gelijk onderdak te krijgen". Als officiële openingshandeling overhandigde burgemeester De Meester hierna aan voorzitter Van Iwaarden de sleutel van het kantoor gebouw. Bovendien zette de burge meester als symbool voor „storm en tegenwind" een zuidwester op het hoofd van de algemeen Cebeco-di- recteur (zuidwesten) de heer S. Silvis te Barendrecht. Voorzitter Van Iwaarden dankte hierop de burge meester voor zijn bereidwilligheid de opening van het kantoorgebouw te hebben willen verrichten. 4 Een dankwoord werd ook gespro ken door de heer Silvis. „Ik heb wel eerder een hoofddeksel voor een burgemeester afgenomen, maar kreeg er nooit een door een burge meester opgezet", aldus de heer Sil vis, die de zuidwester als symbool overigens een goede keus vond, om dat immers '72 bepaald niet onbe wolkt is en mogelijk zelfs storm of tegenwind zal brengen. Maar, zo be dacht de heer Silvis als variant op op een bekende Zeeuwse spreuk: „lukt 't vandaë nie dan lukt 't mer- rege' Namens directie en personeel bo den vervolgens de medewerksters mej. A. M. de Ridder en F. M. Kos ter een elektrische klok aan, bestemd voor de bestuurskamer. Een gelukwens sprak hierna de heer A. M. Geluk vertegenwoordi gend de Cebeco-directie en -bestuur Rotterdam, die in een korte speech wees op de kenmerken van deze tijd: schaalvergroting en zeer snelle ont wikkeling. Hij vond het verheugend dat het fraaie gebouw dat door de Watermaatschappij werd achtergela- URGENT BEGROTINGSTEKORT Belangrijke vergadering V.V.V. Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 6-1. De VVV Brouwershaven zal ep dinsdag 11 ja nuari 1972 in hotel Graaf Floris V haar algemene ledenvergadering houden. Een der hoogtepunten op de agenda is de behandeling van het be grotingstekort. w artoe door het be stuur aan alle leden een uitvoerige toelichting is gegeven naast de ge wone beseheiden zoals jaarrekening, balans en begroting. Het bestuur wijst de leden er met nadruk op dat met deze vei-gadering, waarvoor in het verleden maar steed? een matige belangstelling be stond, het al of niet voortzetten van de aktiviteiten gemoeid is. Het bestuur merkt op, dat de vere niging in ernstige financiële moei lijkheden verkeert en ze stelt de le den dan ook voor de contributie te verhogen tot voor iedere belangheb bende f 100,- met daar bij een extra verhoging van 25 °/n. Dan nog is het begrotingstekort niet weggewerkt. Alle belanghebbende leden wor den dringend verzocht ter vergade ring aanwezig te zijn, daar men zich door afwezigheid vrijwillig onder werpt aan de besluiten van de ver gadering. Zeeuwse logieslijsten Rond de jaarwisseling verscheen een nieuwe uitgave van de Prov. Zeeuwse Vereniging voor Vreemde lingenverkeer, namelijk de Zeeuwse Hotel-, Restaurant-, Pension- en Campinglijst 1972. In beide logieslijs ten zijn vrijwel alle Zeeuwse bedrij ven vermeld met gegevens die voor de gebruikers van belang zijn. Advertentie Bij de bestuursverkiezing stellen de aftredende leden de heren J. de Vlieger en Th. Schiettekatte zich herkiesbaar. De secretaris, de heer J. C. A. Koster stelt zich niet meer herkiesbaar. De oplaag van de Hotel-, Restaurant- Pensionlijst is 65.000 exemplaren en die van de Campinglijst 50.000 stuks. De verspreiding van beide uitga ven vindt in hoofdzaak plaats via de V.V.V.- en andere informatiekanto- ren in Nederland en in het buiten land via de kantoren van het Nat. Bureau voor Toerisme. Verder wordèn de adreslijsten uit gegeven op toeristische manifesten, zoals vakantiebeurzen. Geslaagd De heer A. Reijenga, die als assis tent van de heer Koetsdijk bij velen in deze streek bekend is, slaagde op de in december gehouden examens voor het diploma leraar machine- schrijven. Staatssecretaris opent zwembad sporthal-combinatie op 15 april Naar wij vernemen zal de sport hal/zwembadcombinatie „Onderdak" te Zierikzee officieel worden geopend door staatssecretaris H. J. L. Vonhoff van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk. De bouw van het pro ject vordert zo goed dat intussen de openingsdatum voor de officiële ope ning reeds kon worden vastgesteld: de opening zal worden verricht op 15 april a.s. ZIERIKZEE Lessen voor bridgeliefhebbers Herhaaldelijk blijken er mensen te zijn die wel graag iets meer over b2'idgen zouden willen weten. Zij zien er tegen op zich aan te sluiten bij de plaatselijke club, vooral omdat zij het spel niet voldoende kennen. De Zierikzeese Bridge Club heeft nu het initiatief genomen deze mensen in de gelegenheid te stellen het spel goed te leren, uiteraard in de verwach ting, dat aldus een aantal nieuwe en vooral jeugdige leden zullen toetre den tot de vereniging. De heer H. M. van der Post, wed strijdleider van de club, zal de lessen bij voldoende deelname geven. Hij maakt daarbij gebruik van materiaal dat door de Nederlandse Bridge Bond wordt uitgegeven. Voor diegenen die meer van dit mooiste van alle kaartspelen willen weten een pracht gelegenheid. Scheepvaart In de haven alhier arriveerde dinsdagmiddag het m.s. „Klatlog", eigenaar T. Kolkman uit Amsterdam. Het schip meet 504 ton. Zwemmen op zaterdag 8 januari Door een aantal meisjes en jongens was afgesproken dat er zaterdag 8 januari a.s. in Nieuwerkerk om 15.30 uur gezwommen zal worden. Deze tijd is niet juist. Het moet zijn 14.30 uur. Dus alle deelnemers(sters) wor den verzocht om 14.10 uur aanwezig te zijn op het Havenplein. (Om der wille van de lijd geven wij hier een dergelijk bericht bij uit zondering door. Het zal duidelijk zijn dat het alle kenmerken heeft van een interne mededeling c.q. advertentie achtige trekken heeft. - Red.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3