EL-MIOR ERIC DE NOORMAN Sneeuw is een grote vijand Gevraagd: MEISJE 125 SUCCESJES CRAMB1E CORSET „De Magneet" ZEISS BrillenglSser Kijk in 1972 Iteler ZEISS hrillegla/en Sterke schoolbriïlen fa. BERGMANS Forma Natura STEUNSCHOENEN Verton's Schoenen Melissant - Supermarkt Malta Waarom tast sneeuw uw schoenen en uw auto aan? SneeuwHoe heerlik klonk ons dit vroeger als kind in de oren. Wild waren we" er allemaal op. Als het aan ons lag, d n lag er de hele win ter sneeuw. In sneeuw kon je heer- lyk spelen als nergens anders. Maar al ouder wordend kregen we toch wel een andere kijk op de sneeuw en de gevolgen ervan voor de mens. We leerden inzien, dat sneeuw een van de meest barre vij anden van de mens is, een vijand die wy zeker niet mogen onderschatten. Wat heeft sneeuw nu te betekenen Vooral wij Nederlanders hebben nogal eens de neiging de macht van de sneeuw te bugatelliseren. Die en kele keer dat het sneeuwt in onze kwakkelwintertjes ,och ,dan heeft die sneeuw weinig betekenis. Ze ligt een paar uur, soms een paar dagen en dan nog maar in een betrekkelijk dunne laag, die bij het stijgen van de temperatuur weer vlot verdwijnt. Lawines komen hier helemaal niet voor. Ouderen loeten echter nog wel hoe in die enkele winters die Nederland heeft gekend, waarin het werkelijk enorm sneeuwde, deze sneeuw leidde tot bijzonder onprettige gevolgen. We zien het om ons heen, sneeuw is de oorzaak van gladheid, mensen vallen, vervoermiddelen glijden bij het remmen door of lopen vast, on gelukken aan de lopende band. De wind kan bij behoorlijke hoeveelhe den sneeuw zelfs steden,, dorpen en streken isoleren, doordat ze het witte stotot hoge aaalien. opjaagt. Een en ander heeft weer tot gevolg ,dat ons economisch leven in de war dreigt te lopen. De bevoorrading van uw win keliers stagneert en zo kunnen weer moeilijkheden ontstaan bij voedsel en brandstof voorziening. Kortom hoe we het ook bekijken, de sneeuw is een bijzonder onprettig natuurverschijnsel. Zwavelzuur Daar komt nog bij, dat sneeuw ons ook de nodige schade kan bezorgen. We weten allemaal wel dat sneeuw bijvoorbeeld een funeste, zeer scha delijke inwerking heeft op het leer van onze schoenen. Waar zit dat in, zullen velen zich afvragen, want sneeuw is toch niets meer dan be vroren regen. Nu zo eenvoudig is het niet. Het water in de lucht bevriest en deze kristallen hebben een sterke neiging zich te verbinden met de roetdeeltjes die in de lucht voorkomen. In dit roet zit koolstof en.zwavel. Door deze binding met zwavel krijgt sneeuw de ruïneuze eigenschap, die ook zwavelzuur heeft, alleen is het bij sneeuw in een zeer zwakke vorm, doch voldoende om uw schoenen te bederven. Hetzelfde geldt ook voor de invloed op het chroom en de lak van auto's, die door gebrek aan garageruimte de winter buiten moeten doorbrengen. Als er veel sneeuw in de winter is gevallen en die sneeuw is lang op de wegen blijven liggen ,dan bemerken we in het voorjaar, wanneer we de wagen weer eens grondig onder han den nemen en oppoetsen, dat er over al in de lak en in het chroom kleine bruine putjes zitten. Dat zijn alle maal plekjes waar de sneeuw door middel van de zich daarin bevinden de zwavel in de lak en het chroom heeft gevreten. Het fraais is van het lakwerk af en zo'n auto lijkt meteen jaren ouder dan hij misschien in werkelijkheid is. Daarom is een zo genaamde autopiama, zo'n keurige hoes op maat voor een auto, zo'n nuttig bescherming voor de caros- serie. Pekel Van onderen loopt de auto nog het risiko te worden aangetast door de zoutzuiLTvorming na het pekelen van besneeuwde wegen. Hoeveel schade daardoor kan ontstaan, kunt u aan schouwen op een autosloperij, waar u vrij nieuwe wagens kunt zien lig gen met grote gaten in de onderzijde. Gelukkig zijn er middelen om auto's van onderen corrosievrij te maken, en dat is in verhouding tot de besparing op uw wagen een wei nig kostende behandeling. Laat uw auto dus nog tijdig van een afwerend laagje voorzien. (Bepaalde merken zijn tegenwoordig als geheel corro sievrij bij aflevering). Isolerend Overigens blijkt, wanneer we ons er iets in verdiepen, dat alle sneeuw niet hetzelfde is. Dat hebben we trouwens reeds als kind ontdekt, er was toen sneeuw waarvan je heer lijk sneeuwballen en sneeuwpoppen Icon maken, omdat ze zo lekker „pak te" en er was sneeuw, die we „los" noemden omdat te niet lotlde samen- klonten. Dat verschil zit in de struk- tuur van de sneeuw. Is er een ijle sneeuwval bij rustig weer, een flink lage temperatuur, dan zijn het heel fijne kristallen die naar beneden komen, die weinig neiging tot samenklonten hebben. Dergelijke sneeuw ivordt ook wel stuifsneeuw genoemd, omdat ze, wanneer de ivind er vat op krijgt, als ware wolken kan worden opgezweept en als poeder rondstuift. Een en ander is afhanke lijk van de temperatuur. Want is de ze niet zo erg laag, dan krijgen de sneeuwkristallen de neiging iets te smelten. Waardoor ze bij aanraking van andere kristallen weer willen sa- menvriezenivaardoor de sneeuw be ter pakt, beter blijft liggen en niet stuift. Overigens is het ook zo, dat we dikwijls zien dat er een flink pak sneeuw gevallen is en dat velen dan in de veronderstelling verkeren dat dit allemaal water is. Bij smelting blijft slechts een tiende deel van cle hoeveelheid aan water over. Een laag van tien centimeter sneeuw levert bij smelten dus een laag van ogeveer één centimeter water op. De oorzaak hiervan moeten we zoeken in het feit dat er tussen de sneeuwkristallen veel lucht zit, die overigens ook weer een prima isolerende werking heeft, waardoor het onder het sneeuwtapijt niet zo koud ivordt. Een sneeuwdek beschermt uw planten daardoor te gen het bevriezen. In Amerika staat men wederom aan de vooravond van een nieuwe ver storing van het biologische even wicht. Om de honingproduktie in dat werelddeel op te voeren is men in Brazilië bezig met allerlei krui sings- proeven. Daartoe is ook een Afri kaanse bijesoort geïmporteerd, die in het bezit is van aanlokkelijke eigen schappen. Zo produceert deze soort SO pet. meer honing dan de Europese. Daarenboven werkt bedoelde bij nog heel ijverig door als de andere soor ten al plegen te rusten. Maar het el lendige van dit dier is, dat het bij zonder agressief en kwaadaardig is en er niet voor terug deinst mens en vee zo pardoes te attaqueren. Hoe dit zij, de Afrikaanse bij is ontsnapt en nu is Zuid-Amerifca in last en zor gen. Het gevaarlijke insekt heeft zich enorm kunnen vermenigvuldigen met als gevolg dat niet alleen de andere bijesoorten door deze woesteling be dreigd worden, maar ook de veesta pel en de mens. Gevreesd wordt dat de bij weldra de Ver. Staten zal be reiken en aldaar als een razende Ro land te keer zal gaan. Om deze even- wichtsverstoring enigszins goed te maken heeft men in de Ver. Staten al een commissie in liet leven geroe pen om dit probleem te bestuderen en tegenmaatregelen te nemen. VISSERIJBERICHTEN Verbetering structuur Nederlandse visserij DEN HAAG, 3-1. Vijf Nederland- se bijdragenregelingen ter verbete ring van de structuur van de visserij zullen, in afwachting van eventuele EEG-regelingen terzake, voor dit jaar worden verlengd. De regelingen hebben betrekking op de kwaliteit van: verse en diepgevroren schelvis en wijting, haring en makreel, gar nalen, verse schol, en op de aan schaf en het gebruik van de garna- lenspoelsorteermachine. Een en ander blijkt uit een vijftal beschikkingen van de minister van landbouw en visserij in de Staats courant van 31 december jl. in 'ie komende maanden zijn nog beschik kingen inzake andere visserijstruc- tuurmaatregelen te verwachten. BRUINISSE, 3-1. Na ettelijke ver gaderingen en vergely kingen van standpunten gedurende enkele jaren is de commissie die belast is met het verdelen van de vergunningen in het Grevelingenmeer tot een advies ge komen aan minister Lardinois, mi nister van landbouw en visserij. Er zijn een tiental vergunningen beschikbaar, waarbij naast vissers op paling, die dit beroep al jaren uit oefenen op de Grevelingen, ook is gedacht aan de mosselkwekers, die op de Grevelingen hun bedrijf even eens vele jaren hebben uitgeoefend, (Bruinisse en Ouddorp). Een zestal bedrijven uit beide plaatsen die voorheen het mossel bed rijf uitoefen den zou op paling willen overscha kelen. De commissie voor de aalvisserij als bedoeld werd of wordt voorgeze ten door oud-burgemeester Van Doorn van Poortvliet, als regerings vertegenwoordigers hebben zitting de heren Van Hurk en Petter. Daar naast telt men vertegenwoordigers van vissersverenigingen als be stuursleden. Met hel uitgebrachte advies schij nen niet allen het eens te zijn, ge zien het feit dat door het Tweede Kamerlid de heer H. van Rossum< (S.G.P.), afkomstig uit Flakkee) vra gen over het advies aan minister Lardinois zijn gesteld. Schecpvaartbcricliten l-l in do Mersey. I. h. Kaapstad ver- Camitia, 12-1 wacht. Diloma, 11-1. te. Sydney verwacht. Kenia, 3-1 te Bukom. Krebsia, 3-1 te Curagao verwacht. LAND- EN TUINBOUW Slecht jaar voor grove groenteteelt LANGEDIJK, 3-1. De groentevei lingen Broek op Langendijk en N'oord-Scharwoude, verenigd in de veilingvereniging „Langedijk en om streken", hebben in het afgelopen jaar f 8.777.452 minder omgezet dan in het jaar daarvoor. Dit geeft dui delijk de slechte situatie van de grove tuinbouw in deze streek weer. MARKTBERICHTEN Aartlappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 3-1. Prijzen (excl. o.b.) vastgesteld in guldens per 100 kg. af-bedrijf op auto volgens kwa liteitseisen binnenland c.q. export. Klei-aardappelen binnenland: Bintje 35-50 of 35-55 mm 7,75-8,25; Bintje 40 mm opw. 8,50-9,25; Bintje 50 of 55 mm opw. 8,75-9,25; Eigenheimers 40 mm opw. 13,00-16,00. Zandaardappelen binnenland: Bintje 35 mm opw. 8,50. Klei-aardappelen export: Bintje 35- 50 of 35-55 mm 7,75-8,00; Bintje 40 mm opw. niet genoteerd; Bintje 45 mm opw. bestemd voor Italië niet ge noteerd; Bintje 50 of 55 mm opw. 8,75-9,25. Zand-aardappelen: Bintje 35 mm opw. 8,50. Voeraardappelen 5,00-5,25. Stemming: binnenland rustig; export rustig. Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 3-1. Aangevoerd to taal 1087,stuks vee, t.w.: 889 vette koeien en ossen en 198 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen: extra kwaliteit f 5,95-6,60, le f 5,25-5,85 2e f 4,80-5,10, 3e f 4,60- 4,75, stieren f 5,20-6,30, worstkoeien f 4,70-4,85; varkens (levend gewicht): le kwaliteit f 2,45-2,48, 2e f 2,42- 2,45, 3e f 2,38-2,42, slachtzeugen f 1,95-2,02, zware varkens f 2,32-2,42. Vette koeien eii ossen: aanvoer kort; handel vlug; prijzen hoog. Var kens: aanvoer klein; handel vlot; prijzen hoger, enkele prima's boven notering. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 3-1. Op de paarden markt in Utrecht werden maandag 310 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: Luxe paarden f 1750-2250; werk paarden f 1400-1875; oude paarden 1200-1750; 3-jarige paarden f 1100- 1350; 2-jarige paarden f 975-1125; veulens f 650-850; hitten f 800-1025. Slachtpaarden per kg. geslacht ge wicht f 3,30-4,20; jonge slachtpaarden per kg. geslacht gewicht f 4,20-5,30. De handel was willig. CoÖp. Veluwsc elerveiling BARNEVELD, 3-1. Aanvoer 574.640 stuks, stemming flauw. Prijzen in guldens per 10o stuks: Eieren van 51/ 52 gram 12,90; 56/57 gram 13,50-13,80; 61/62 gram 13,70-14,50; 06/67 gram 13,70-15,00. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje MARIJKE APOLINA JACOMINA (Marjolein) D. C. EVERAERS S. L.W, EVERAERS-MAAS MARCEL Renesse, 3 januari 1972 C. Distelweg 4 Wij zijn verloofd op l januari 1972 AUDA VAANE LEO HENDRIKSE Platteweg 12, Scharendijke Weelweg 20, Kerkwerve Het huwelijk van STEVEN DE WAAL zal plaats vinden op vrijdag 7 januari a.s. om 2.30 uur in het gemeentehuis te Bruinis- bevestiging om de Ned. Horv. Kerkelijke 3.00 uur ir Kerk. Receptie van 5.00-6.00 uur in het Ned. Herv. Verenigings gebouw te Bruinisse. Bruinisse, 3 januari 1972. Hoewel wat laat, willen wij iedereen nog hartelijk dan ken voor de belangstelling, tijdens ha&r ziekte en na het overlijden van onze ge liefde moeder, behuwd- en grootmoeder, mevrouw PIETERNELLA FOKKER geboren GEELHOED G. W. SMITS-FOKKER J. L. SMITS Zonnemaire, januari 1972 L. C. LOKKER-v. tl. ZANDE WOUT LOKKER wensen familie, vrienden en clientèle een voorspoedig 1972 Noordwelle, Ring 24. Plaats uw familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode voor de winkel en huishou ding. Goed loon. Goede be handeling. Bakkerij J. KALJOUW Molenweg 19 - Oosterland. Telefoon (01114) 1337 OVERHEMDEN VOOR Te koop I.g.st.z. kinderwagen en box. Noordstraat 6, Kerkwerve. Een aardgaswandkachel, i.z. g.st., 6.000 kcal. Zeer billijke prijs. Te bevr.: Accacialaan nr. 16, Bruinisse. Telefoon (01113) 1468. Personeel gevraagd Thuiswerkzaamheden! In ie dere gemeente worden per sonen gevraagd voor het vouwen van brochures, sor teren van brieven, schrijven van adressen, enz. Alle thuis werken zijn direkt te aan vaarden! Inlichtingen (post zegel insluiten): Lucratief Be drijf, postbox 2059, 's-Herto- genbosch. Contracttelers gevraagd voor knolselderij. Inlichtingen: te lefoon (01113) 1304. Diversen Handbeschilderde kambak- jes, keukenspiegels, kruiden rekjes etc. J. F. v. d. Ven, Schuithaven 6, Zierikzee, te lefoon 3407. De nieuwe collectie stalen 1972 van meubelstoffen en tapijt is in ons bezit. Ons ad vies is uw voordeel! Stoffeer- derij Goudzwaard, Meel- straat 24, Zierikzee. Tel. 2491. Goed ideevoor uw bont in ieder geval kijken bij de grootste en goedkoopste bont zaak van Nederland. Duizen den korte en lange bontman tels, bonthoeden en colliers, tegen aantrekkelijke lage betaalbare prijzen! Bont ko pen is een zaak van ver trouwen. Een 3-jarig garan tiecertificaat is dat vertrou wen waard. Meer waarborg voor bont. Desgewenst zeer soepele kredietservice. - „De Bontkoning", Hoogstraat 97, Rotterdam-Centrum, tel. (010) 117.117. Bij koop krijgt u al gehele reiskosten voor 2 per sonen terugbetaald. Vrijdags avonds tot 9 uur geopend; Uit voorraad leverbaar: Al le soorten tuinzaden, groen te- en bloemzaden. Plastiek huisvuilzakken. Bij het tuin- bouwhuis Sluys en Zn., Hoo- gezoom 44, Haamstede. Tele foon 1437. Voor autoverhuur naar: au torijschool A. J. Kort, Zeeas terstraat 8, Nieuwerkerk. Te lefoon (01114) 1287. Telefonisch aangesloten: P. G. DE MUNNIK Weeldeweg 41 - Burgh onder nummer (01115) 1897 erhöhta Slcherhelt Dames met rugklachten holle rug - enz. Wij hebben voor U het originele van mevrouw Scholten Het heeft geen aanbe veling nodig! Oók naar maat op doktersadvies Nieuwerkerk Telef. (01114) 1265 - 1733 Ook volgens afspraak (in kleur of onlspiegeld) de beste voor uw ogen! Aparte damesbrilmonturen in diverse prijsklassen. Brillen op advies van de oog arts vlug klaar! vakopticlëns - Havenpark 1 Zierik7.ee - Telefoon 2029 nu 40,- bij: Havenplein 13 - Zierikzee Telefoon (01110) 2488 Hiebij delen wij U mee dat wij ons bedrijf „SUPERMARKT MALTA" hebben overgedragen aan de heer en mevrouw MELISSANT. Door hun vakkennis en ervaring kunnen wij onze opvolgers van harte bij U aanbevelen. U dankend voor het genoten vertrouwen! QUIST - Supermarkt - Havenplein Wij zijn blij U te kunnen meedelen dat wij „SUPERMARKT MALTA" van de heer en mevrouw QUIST hebben overgeno men. Wij zullen al het mogelijke doen uw vertrouwen zo snel mogelijk te winnen. Tot ziens! GEMEENTE WESTERSCHOUWEN BURGERLIJKE STAND over december 1971 Geboren: 1. Dennis, z. v. W. P. Gil- ijamse en P. J. M. Smulders, Renesse (geb. te Zierikzee); 8. Louwers J., z. v. L. J. Baumann en L. J. Meganck, Haamstede (geb. te Zierikzee); 9. Jantina P., d. v. J. L. Boot en P. van der Linde, Burgh; 11. Cornelia J., d. v. A. J. Kenters en L. J. van den Bos, Haamstede; 13. Maatje J. en Dingenus, d. en z. v. W. A. van Dienst en A. van Felius, Haamstede; 26. Esta C. C., d. v. P. M. Koek en M. J. M van Nijnatten, Haamstede. Gehuwd: 10. Zijta, Janus L., 57 j. en Kuipers, Huberdina C. 42 j. (Haamstede-Rotterdam)Zuidhof, Cornelis A. F., 26 j. en Hanse, Neeltje P., 24 j. (Lewedorp-Noordwelle); Kik, Leendert C., 24 j. en Kammann, Mar- ja I. K.. 22 j. (Haamstede-Zaandam); 17. Bijkerk, Bastiaan, 21 j. en Van Oeveren, Wilhelmina C. N., 21 j. (Burgh-Burgh); 23. Schouten, Hen- drinus G.. 25 j. en Krijger, Cornelia 1. 24 j. (Vlaavdingcn-Vlaardingen); 28. De Jong, Jan, 21 j. en Straijer, Josina P., 20 j. (Popendrecht-Rotter- De Heer der Hernli 3. Traag en met terughouding waarvoor hij zelf geen verklaring zou kunnen geven, brengt de jongen de boog omhoog. Zijn ogen zoeken de plek in dc struiken waar hij de bruine kop van de hinde het laatste zag. Langzaam spant hij de poes verder. De twee krijgers achter hem houden de adem in. Het hert, dat met opgeheven kop is blijven luiste ren naar haar belagers, wordt door de doodse stilte misleid. Schichtig en onzeker komt het tevoorschijn. De knaap voelt hoe zijn bege leiders een beweging maken. Hij mikt op nieuw, doch juist als hij de dodende pijl wil wegzenden, komt het hertenjong in. het ge zichtsveld, achter de moeder aanhuppelend. Het is of er iets breekt in do jongen. Zijn handen omknijpen de boog tot de knokkels wit zijn van spanning. Maar zijn vingers wil len de pijl niet loslaten. ..Noen. noon. noon!", mompelt hij, „ik kon het niet. ik De man mot de haarknot ziet met ergernis en verbazing hoe de jongen de boog Iaat zak ken. Heel zijn jagershart komt er tegen in opstand, zo'n kans voorbij le laten gaan. „Wat bezielt u?" sist hij de knaap woedend toe. „Gij weet toch wel met een boog om te gaan?" De jongen haalt hulpeloos de schouders op. „Wat! Gij wilt een beer vellen", hoont de oude krijger, „terwijl ge dc moed mist om een hert neer te leggen? Bah!" Dc toornige stem hooft de herten opge schrikt. Zij breken blindelings door de strui ken heen. nog alleen geleid door hun instinct van zelfbehoud.... „Ik zal u eens een schot laten zien", gromt de oude en met een flitsende beweging, die het oog amper volgen kan, spant hij zijn boog en richt. dam); 30. Bouwman, Cornelis, 61 j. en Woudenberg, Jannetje, 42 j. (Naaldwijk-Naaldwijk). Overleden: 7. Van der Klooster, Joppa P„ 84 j„ gehuwd met M. Oosse (Noordwelle). KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HOOGEZAND-SAPPEMEER. Een uitslaande brand heeft een woning in Kropswolde (gem. Hoogczand- Sappemeer volledig in de as gelegd. Van de inboedel kon vrijwel niets worden gered. De schade wordt ge schat op een ton. De brand ontstond toen een gaskachel in de keuken ex plodeerde. De bewoners konden zich in veiligheid stellen via een raam. DEN BO.SCH. Op grond van een aantal klachten, die voornamelijk van Belgische zijde tegen hem zijn ingebracht, zal de heer W. van de M„ bekend als de kruidendokter uit Casteren, donderdag 20 januari voor de rechtbank in Den Bosch terecht staan. Na een diepgaand vooronder zoek meent de officier van justitie, mr. J. Hulleman, de kruidendokter oplichting ten laste te kunnen log gen. De handelaar v. d. M. werd in de cember failliet verklaard. ZEVENAAR. In het ziekenhuis te Zevenaar is de 27-jarige mevr. W. Veerink-Vuurwind uit Didam over leden aan de verwondingen, die zij had opgelopen bij een verkeersonge luk. Zij werd in haar woonplaats aangereden, toen ze op de Beekseweg liep. Het slachtoffer laat een zoontje achter van zes jaar. Haar echtgenoot was in 1970 eveneens bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. ARNHEM. Bij een schietpartij in de oudejaarsnacht is de 15-jarige Arnhemse scholier Peter S. ernstig gewond geraakt. Hij werd In de lies getroffen door een kogel, die werd af gevuurd door dc 48-jarige Arnhemse kantoorbediende G. van E. Volgens de politie had deze zich kwaad ge maakt om een door de scholier afge schoten rotje. Van E. is aangehouden en ingesloten. De jongeman is on middellijk geopereerd en buiten le vensgevaar. OLDEBROEK. In een ziekenhuis te Zwolle is de 12-jarige Jopie van Wer ven uit Wczep (gom. Oldebroek) over leden aan de verwondingen, die hij had opgelopen bij een verkeersonge luk in zijn woonplaats. De jongen liep toen aan de rechterkant van de weg met een vriendje en werd aan gereden door een passerende perso nenauto. ROTTERDAM. De Kruisorganisa ties in Rotterdam, die reeds enige tijd bezig zijn te komen tot nauwere sa menwerking, hebben nu een geza menlijk onderdak gevonden. Op 14 januari aanstaande verhuizen het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis van hun respectieve adressen aan de Schiekade en de Walenburgerweg naar de Zomerhofstraat. Later zal ook het centraal bureau van het Oranje-Groene Kruis zich in dit pand vestigen. DEN HAAG. De inzamelakties voor de Zespeka (Zes protestantse kin- derbeschermings-instellingen) heeft in 1971 f 600.000 opgebracht. Voor 45 jaar... ZIERIKZEE. (Adv.) De sajet De Vlijtige Huisvrouw is niet hard, ook niet zacht, geeft heel mooi werk, is daarbij zeer sterk. Blgft goed zwart zowel bii het wassen als bp het dra gen. Gebruikt daarom dc Huisvrouw Sajet, ge zult u nooit beklagen. BRUINISSE (Adv.). Abonneert u op de Geref. Kerkbode voor Schou- wen-Duiveland en Thodert. Prijs 75 cent per 3 maanden. ZIERIKZEE. Het comité dat geld inzamelde voor nazorg aan t.b.C.-pa- tiënten. bericht onder dankzegging aan geefsters en gevers, dut de col- lec/e alhier opbracht f 71,08. ZIERIKZEE. Als verdacht van diefstal van kippen, ten nadele van C. Jl. alhierWerd .7. r, II. ter voor geleiding van den Off. van justitie naar Middelburg Overgebracht waar h\j in 't Huis van Bewaring werd ingesloten. ST. ANN ALAND. Zaterdag a.s. des middags om 2 1 lur zal in de Geref. Kerk voor het eerst een openbare zangbijeenkomst worden gehouden door de Chr. Geref. Zangvereniging o.l.v. den directeur dc heer M. C. Vroegop. ZIERIKZEE. Woensdagavond had de uitreiking plaats der prijzen voor dc bekroonde 'dieren op de tentoon stelling ExcelsiorDe burgemees ter reikte de prijzen uit, die beston den uit gebtuiks- en luxe voorwer pen. Een en ander viel zeer in dc smaak der leden. ZIERIKZEE. Hei zetfoutenduivel tje, dat iedere krantenman trouti' vergezelt heeft ons een lelijke poets gebakken. In ons kort overzichtje stond, dot de heer Bouwman in april jl. zijn 300e jubileum als burgemees ter van Nieuuierkerk herdacht. Dat moet natuurlijk 30 zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 6