Subsidie C.R.M. voor meer gelegenheid visboten te Scharendijke I iSport en wedstrijden^, BLIK DOOR HET WERELD Een premier als dolle gokker Raad Middengebouwen in vergadering bijeen Raad besluit tot doen aanleggen trailerhelling SCHARENDIJKE, 3-1. De raad van Middenschouwen kwam vorige week in openbare vergadering by- een onder voorzitterschap van bur gemeester S. Francke. Onder de in gekomen stukken bevond zich een beschikking ven de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk tot het verlenen van een subsidie van f 37.500,. voor het ma ken van een meergelegenheid voor visboten in de haven Kloosternol te Scharendijke. Aan de toekenning van de subsidie is o.a. de voorwaarde verbenden dat de meergelegenheid dient te worden verpacht aan de Fe deratie van Deltavissers. De heer I. C. Padmos vroeg zich af of het wel juist is, dat door deze voorwaarde in hoofdzaak personen uit andere gemeenten van de meer gelegenheid zullen gebruik maken, terwijl er ook een sterke behoefte is voor boten van inwoners of personen die in de gemeente een tweede wo ning hebben. De voorzitter antwoordde dat aan de gestelde voorwaarde nu eenmaal voldaan zal moeten worden, wil de, gemeente voor subsidie in aanmer king komen. Burgemeester en wet houders hebben reeds medegedeeld, dat zij in principe bereid zijn de voorwaarde te aanvaarden. Aan de steiger zal geen meergelegenheid zijn voor kleine jachten. Trailerhelling Van de zijde van de sportvissers is gepleit voor een trailerhelling, daar deze niet was opgenomen in het plan van de Centrale Dienst „Noord-Zee land' Het plan voor de traiierhel- ling werd ter tafel gebracht; de raad kon zich hiermee verenigen. De heer I. C. Padmos stelde de vraag of ook andere boten dan vis boten van de traierhelling gebruik mogen maken. De voorzitter antwoordde, dat dit volgens hem zeer zeker het geval zal zijn. De heer M. Boot vond het eigenlijk onbegrijpelijk, dat een trailerhelling niet in het plan van de Centrale Dienst was opgenomen; hij vond dit eigenlijk een tekortkoming. De voorzitter kon dit niet ontken nen. De direkteur van de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" had het plan besproken met de secretaris van de Federatie van Deltavissers; deze laatste had zich met het plan ak koord verklaard. De verwachting bestaat, dat de tailerhelling als meerderwerk zal worden geaccepteerd door het minis terie, zodat de subsidie-evenredig zal worden verhoogd. De raad besloot voor de niet door subsidie te dekken kosten een bedrag te voteren op de gemeentebegroting voor 1972. De rijkssubsidie zal eerst in 1973 kunnen worden ontvangen. Verkcop bouwgrond De raad besloot tot verkoop van de yolgende percelen bouwgrond: aan de heer A. Wesdorp te Ellemeet een perceel aan de Deensestraat te Ellemeet, groot 342 m- voor f 6.840,-; aan de heer J. C. Veerman te Eiker zee een perceel aan de Elkerzeese- weg te Scharendijke, groot 690 m- voor f 12.104,-; aan de heer W. J. Verjaal te Scharendijke een perceel aan de Dijkstraat aldaar, groot 558 m- voor f 11.160,-. Op verzoek van gedeputeerde sta ten van Zeeland besloot de raad tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling Woonwagencentrum Mid den. en Noord-Zeeland. Hiermee zijn de beletselen voor de gemeente Vlissingen om toe te treden tot de regeling vervallen. De raad besloot verder financiële medewet king te verlenen voor een door de PZEM aan te brengen ter reinverlichting voor het bungalow park van Zeelust Middenschouwen B.V. Sedert meer dan honderd jaar, aldus stelden meteorologen vast ,was de herfst in midden-Europa niet zo warm en zonnig als in 1971. Om het seizoen nog verder te verlengen schafte een invalsrijke gastronoom in een buitenwijk van Frankfort aan de Main elektrische dekens aan. Zij worden gasten ter beschikking ge steld die ook op koele dagen hun maaltijd buiten willen nuttigen. Wanneer de PZEM de openbare verlichting aanbrengt, ook al ge schiedt dit op particulier terrein, dient de opdracht via de gemeente te lopen. De heer I. C. Padmos vond het wel bezwaarlijk, dat de gemeen te hier zijn intermedial* moet verle nen. De voorzitter antwoordde, dat het in de gegeven omstandigheden moeilijk anders kan. Door de ge meente zal niet eerder opdracht worden gegeven alvorens de geraam de kosten in de gemeentekas zijn ge stort. De raad besloot de grondprijzen met ingang van 1 januari 1972 als volgt te verhogen: de bouwgrond in het voorm. wederopbouwplan Elle meet en Scharendijke van f 20,- op f 22,90 per m- (achtergrond van f 4,- tot f 4,58); de grond in het bestem mingsplan „Kerkwerve-West" van f 20,96 tot f 23,- per m-. Besloten werd in de gemeentewo ningen in alle gevallen een binnen leiding voor gasvoorziening te doen aanleggen door de PZEM, ongeacht of de tegenwoordige huurders gas verbruik wensen. Vastgesteld werd voor 1972 een nieuwe verordening op de heffing en invordering van een gemeentelijke verontreinigingsbijdrage. Door de gemeente is aan het rijk een heffing verschuldigd voor het lozen van on gezuiverd rioolwater te Scharendijke op de Grevelingen. Ingevolge de wet verontreiniging oppervlaktewateren kan de gemeente het verschuldigd bedrag weer verhalen op de gebrui kers van woningen en bedrijfsge bouwen. De bijdrage zal bedragen f 5,- per inwonerequivalent, hetgeen neerkomt op f 17,50 voor een woning. Wegens aflopen van de werkins- duur werden nieuwe verordeningen vastgesteld op de straat- en rioolbe lasting. Verhoging belastingen Voor de straatbelasting werden de heffingspercentage van resp. 8 en 15 °/o verhoogd tot 10 en 20 van de belastbare opbrengst voor de onge bouwde en gebouwde eigendommen. De rioolbelasting werd verhoogd van f 35,- tot f 40,- per aansluiting. De meerdere opbrengst aan straat belasting wordt geraamd op f 8.500 en voor de rioolbelasting op f 2.580. De heer I. C. Padmos verklaarde dat hij zich met de verhoging van de straatbelasting kon verenigen of schoon hij het bezwaarlijk vond dat de belastingdruk voor een beperkte groep verzwaard wordt. Het aantal uren, dat vakonderwijs zal worden gegeven aan de openbare scholen werd voor 1972 vastgesteld. Het bedrag per leerling voor het bijzonder gewoon lager onderwijs werd voor 1972 vastgesteld op f 163,- per leering (voor 1971 f 144,06). De raad besloot aan de minister van onderwijs en wetenschappen voor 1972 toepassing te vragen van artikel 55quater der Lageronderwijs- wet 1920 ten aanzien van de openba re lagere scholen te Ellemeet en Kerkwerve, IjiiiiiiiuiiiimiimmiiiiiiiimniiiuiiiiiiiiiimiiiimiimiiiiiHiiiiiiiiiiiMmiiiiiiiHiiiiiiiiHiiimmiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiimiiiiiiiiiijj ÏTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiitiiiiiiuiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiï ZAALHANDBAL Dames: Delta Sport I-Zeeland Sport I 5-11 Tegen het nog ongeslagen boven aan de ranglijst prijkende Zeeland Sport uit Vlissingen, hebben de Del ta Sport dames een eervolle neder laag geleden. Eervol omdat ook nu weer door ziekte en vakanties on volledig moest worden aangetreden. Hoewel de uitslag anders doet ver moeden, hebben de Zierikzeese da mes het Zeeland Sport danig moei lijk gemaakt. Het gelukte de Vlis- singse dames pas in het laatste kwartier Delta Sport volledig op de knieën te krijgen. Ria Schaal je opende voor Delta Sport de score 1-0. Deze stand bleef lange tijd gehandhaafd. Door te snel schieten van beide zijden gingen er nogal wat kansen verloren. Ook de aantrekkelijkheid van het spel werd hierdoor ongunstig beïnvloed. Hand bal kan door zijn snelheid een bij zonder aantrekkelijk spel zijn. Zee land Sport veroverde het initiatief en wist uit te lopen tot 1-3. Het was echter opnieuw aanvoerster Ria Schaalje, die hoewel waar gehin derd voor 2-3 wist te zorgen. Zee land Sport liep uit tot 2-4, maar nog voor de rust bracht Nel Verheij 3-4 op het scorebord. Na de rust wist Zeeland Sport di rect een doelpunt te maken 3-5. Del ta Sport hield de spanning er ech ter in. Nel Verheij schoot raak 4-* Enkele minuten later wei*d Ria Schaalje op onreglementaire wijze een doelkans ontnomen. De toege kende straf worp werd door Nel Ver- heij onberispelijk benut. Hierna leek het er op dat Delta Sport al het kruit had verschoten. Zeeland Sport kon ongehinderd uit lopen tot 5-11. Een pluim verdiend ongetwijfeld Connie van Dalen, die de gevaarlijkste speelster van Zee land Sport Ina van de Berg nage noeg geheel uitschakelde. In de eer ste wedstrijd scoorde deze speelster niet minder dan acht doelpunten. Nu in de return wedstrijd bracht zij slechts één doelpunt op haar naam. De overige uitslagen in de le klas se zijn: Marathon I-G.S.C. 8-7; Hon- kenisse I-Walcheren II 15-7. Damesjunioren: EMMDelta Sport 72 De punioren van Delta Soprt heb ben in de Middelburgse sporthal te gen EMM ondanks een nederlaag een goede wedstrijd gespeeld. Met volle inzet en met groot enthousiasme werd partij gegeven. De Middelburg se junioren bleken echter over een paar schutters van formaat te be schikken. Bij de Zierikzeese junioren ontbreekt het nog daaraan. EMM nam een 2-0 voorsprong, to^n Leny Nuyens het e.erste Zierikzeese doel punt voor haar rekeing nam. Voor de rust bepaalde EMM de stand op 3-1. Direct na de rust scoorde EMM 4-l.Simone Copoolse zorgde echter voor 4-2. De Middelburgse junioren bleken echter te sterk en liepen uit tot 7-2. De overige uitslagen bij de junio ren zijn: D.H.C.-Olympus 3-13; For- tuna-Walcheren 12-3. Heren: Delta Sport IOlympus III 1711 Het boven aan de ranglijst staan de Delta-Sport heeft het in deze wedstrijd helemaal niet gemakkelijk gehad. Het ontbreken van Jaap Cou- semulder was een verzwakking. Dat het uiteindelijk toch een afgeteken de overwinning werd, pleit voor de inzet van de Zierikzeeënaren. Zonder dat Delta-Sport er iets te genin bracht liep Olympus uit tot 0-3. Delta-Sport begreep dat het uit een ander vaatje moest tappen, om de ongeslagen positie aan de kop van de ranglijst te behouden. Zij wisten gelijk te komen 3-3. Tot de stand 9-9, waarmede de rust inging, waren beide ploegen aan elkaar ge waagd. Na de rust-echter drukte Delta- Sport door. Het werd 11-9, 12-10, door prachtige aanvallen. Ook in de verdediging, waarin keeper Koos van Zwieten uitblonk, klopte het voortreffelijk. Delta-Sport liep nog verder uit 14-10. Toen het Vlissingse Olympus op 14-11 kwam, wilden zij de wedstrijd forceren. De verdedi ging werd hierdoor verwaarloosd, waarvan de blauw-witte Zierikzee- enaren direct gebruik maakten. Het werd uiteindelijk een volkomen ver- diende overwinning voor Delta- Sport. De Zierikzeese treffers werden ge maakt door: Joop Goedhart 6x, Al- bert de Leeuw 6x, Henk Verheij 3x, Daan van der Wekken lx en Theo de Looze lx. De overige uitslagen in de 2e klas se zijn: Volharding II-E.M.M. II 19- 19; Sios-Fortuna III 28-11. Heren: Zeeland Sport IDelta Sport II 228 Tegen de enorme schotkracht van het Vlissingse Zeeland-Sport bleken de Delta-Sport reserves niet opge wassen. Het had Heel wat beter ge weest als zij Ko Zwiers, enkele ja ren geleden nog in de landelijke le klasse spelend, aan banden hadden weten te leggen. Deze speler heeft meer dan de helft van de Vlissingse doelpunten gemaakt. Zonder dat Delta-Sport een doelpunt wist te maken, liep Zeeland-Sport uit tot 12-0. Met die stand werd gerust. De Delta-Sporters lieten het er echter niet bij zitten. Na de rust kwamen zij geladen in het veld. Nu wisten zij wel Ko Zwiers nagenoeg af te stoppen, terwijl zij zelf ope ningen in de Zeeland-Sport verdedi ging wisten te maken. Het werd 12-1 en 15-1. Via 16-5 en 20-7 werd het uiteindelijk 22-8 in het voordeel van Zeeland-Sport. De Zierikzeese doelpunten werden gemaakt door Chiel van Luijk 4x, Han de Jonge 3x en Leo Berrevoets lx. De overige uitslagen in de 3e klas se zijn: Olympus IV-G.S.C. II 17- 17; Schelde-Sport I-Olympus V 15-9. VOETBAL KNVB AFDELING ZEELAND ZONDAGCOMPETITIE Het programma voor zondag 9 ja nuari a.s. luidt: le klas: Luctor-DFS; Aardenburg- Lewedorpse Boys; Patrijzen-Oost burg; Philippine-Graauw; Hoofd- plaat-Yzendijke; Ria-W.-Schoondij- ke. Res. le klas: Zierikzee II-Honte- nisse II; Steen II-Walcheren II; Zee land Sport Ill-Axel III; Corn Boys II-Vlissingen IV; Terneuzen IV- Noormannen II. 2e klas B: Goes III-Zonnemaire; Dreischor-Cortgene; Patrijzen II- Volharding; Luctor II-RCS III; Kwadendamme-Domburg II. 3e klas C: Zonnemaire II-'s H. Arendskerke III; Dreischor Il-Pa- trijzen IV; DFS II-Robur II; Volhar ding II-Zierikzee III. ZATERDAGCOMPETITIE Het programma voor zaterdag 8 januari a.s. luidt: le klas: 's H. Arendskerke-Arne- muiden II; Meeuwen II-Waarde; MEVO-Veere; Middelburg V-Zaam- slag; Wemeidinge-KIoetinge; WIK- Hinkenszand. 2e klas A: Bevelanders-Borssele; Brouwershaven-Wolf aartsdijk II; Duiveland-Oostkapelle; Kloetinge II -ZSC; Serooskerke-Colijnspl. Boys. 3e klas A: Bruse Boys II-Hoede- kenskerke; DFS III-Apollo II; Kloe tinge IV-Wemeldinge II; Schore- Krabbendijke II; WIK II-MEVO II. 4e klas A: Colijnspl. Boys II-Dui- veland II; Veere II-MEVO III; ZSC II-Brouwershaven II. „Flitsen" uit het buitenland CAIRO. De Britse regering zal voor een bedrag van vijf miljoen pond sterling deelnemen aan het volgende Egyptische vijfjarenplan, aldus een bericht van het Egyptische dagblad „Al Achram". TOKIO. Na een opiniepeiling van het Japanse blad „Asahi Sjimboen" onder zijn lezers is gebleken, dat 33 procent van hen China het land vin den, waarmee Japan de hechtste vriendschapsbanden moet hebben. De Verenigde Staten komen op de tweede plaats met 28 procent. MASEROE. De regering van het Afrikaanse staatje Lesotho heeft amnestie verleend aan 50 politieke gevangenen, die bijna twee jaar ge leden na afkondiging van de nood toestand waren gearresteerd. ATHENE. De sinds de militaire staatsgreep van april 1967 van kracht zijnde staat van beleg in Griekenland is op 1 januari opgehe ven. De hoofdstad cn twee andere steden vallen buiten deze maatregel, die premier George Papadopoulos vxorige maand in een regeringsver klaring bekendmaakte. BELFAST. De jaarwisseling is in de Noordierse hoofdstad Belfast ge paard gegaan met zes bomaanslagen, die enkèl materiële schade aanricht ten. In Strabane, 25 km ten zuiden van Londonderry, ontploften drie bommen, die evenmin slachtoffers eisten. VALETTA. Premier Dom Mintoff van Malta heeft zijn ultimatum aan Engeland voor de terugtrekking van de Britse troepen van het eiland met twee weken verlengd tot 15 januari. Hij deelde dat oudejaarsavond mee in een boodschap aan de Britse pre mier Heath. HONGKONG. In een nieüwjaars- artikel dat in enkele vooraanstaande Chinese bladen is afgedrukt en in zijn geheel is uitgezonden door de Chinese radio, wordt gezegd dat Taiwan (Formosa) een binnenlandse aangelegenheid van China is. De Amerikanen dienden van het eiland cn uit de Straat van Taiwan te ver trekken. NARAYANGAN. Voor het eerst is een rodekruisploeg toegelaten tot dc jutefabriek Adamji, waar zo'n 30.000 Bihari's - een niet-Bengaalsc min derheid - hun toevlucht hebben ge zocht. Ze vrezen de wraak van de bevolking omdat ze tijdens de bur geroorlog in meerderheid de kant van Wcstpakistan hebben gekozen. PARIJS. By verkeersongelukken tijdens het nieuwjaarswcckcindc zyn In Frankrijk 95 mensen omgekomen. In Spanje vielen er 25 verkeersdo den. Een premier die bezig is het be staan van zijn land te vergokken - die indruk maakt de aktiviteit van de Maltese premier Dom Mintoff. Hij heeft de Britten een ultimatum ge steld: meer betalen of weggaan en de Britten gaan. Een vluchtige becijfe ring van de konsekwenties is dat de negenduizendMaltezen die werk vonden op de Britse basis hel al ze venduizend man tellende legioen van werklozen gaat versterken - een griezelig hoog percentage op een slechts honderdduizend man omvat tende beroepsbevolking. En in feite zal er nog meer werkloosheid komen want door het vertrek van de Brit ten verliezen tal van neringdoenden hun clientèle. Daarbij komt dat de schatkist voortaan de Britse bijdrage moet missen. Voor het minieme ei landje een reeks verliezen van hui veringwekkende proporties. Wat Mintoff deed was de Britten - en via hen de N.A.T.O.-landen - bedreigen dat Malta een soort Euro pees Cuba kon worden als ze niet dieper in de buidel tastten. En in derdaad: de Russen zouden midden in de Middellandse Zee best een ei landbasis kunnen gebruiken, temeer omdat hun vlootvertoon daar in één opzicht niet kompleet is: ze hebben geen vliegdekschepen. Maar kenne lijk maakt Engeland zich hierover niet al le benauwd. Mintoff is na het Britse besluit ijlings naar Libië ge vlogen om bij zijn vriend Khadaffi aan te dringen op verdubbeling van zijn fina?iciële steun, van dertig naar zestig miljoen gulden. Dat is geen schatkist dankzij de olierijkdom be- bedrag waaraan de Libische zwijkt, maar puur uit vriendschap - of om de Britten dwars te zitten wier oliebelangen Khadaffi onlangs onteigende - komt dit geld niet. Wel nuchter gokken Libië is er allerminst op gesteld de Russen op Malta le zien - hij vindt de aanwezigheid van welke grote mogendheid ook een ongewenste in menging in de zaken van de eigen lijke Middellandse-Zeestaten, in het bijzonder de Arabische. Libië zou Malta ook kunnen helpen door werk te verschaffen aan Maltezen nu het land enige moeilijkheden heeft door een uittocht van Europeanen. Maar dit is zeer speculatief - hebben de Maltezen zin om overzee te gaan voor werk En zo al, gaan ze dan niet liever naar Engeland waar er al vele werken Een gokelement is uit internatio nale politiek nooit weg te denken, maar het moet wel nuchter gokken zijn. Waarbij bedacht wordt dat als men niet wint bij hel wagen het ver lies niet catastrofaal kan worden. Dat schijnt Mintoff een beetje te hebben vergeten. Zoals hij ook niet konstant eraan dacht dat zijn socia listen maar één stem meerderheid hebben in het parlement. Dit feit dat ook de Russen niet zo erg happig ge maakt kan hebben om naar Malta le komen, kan de Britten ervan over tuigd hebben dat na Mintoff wel weer een ander komt - wie weet hoe spoedig. En dan ziet men - waar schijnlijk in minder dolgedraaide goksfeer - wel verder. TEHERAN. In Tabriz, in het noordwesten van Perzie, zijn zondag acht mensen door een vuurpeloton terechtgesteld die waren ter dood veroordeeld wegens moord en plun dering in het naburige dorp Goelan- kah. LONDEN. Het Britse zondagsblad „The Observer" schrijft dat de Sow- jet-autoriteiten er nu „vrijwel ze ker van zijn dat Lin Piao, eens de tweede man naast voorzitter Mao Tse-Toeng, is omgekomen bij een vliegtuigongeluk in september vorig jaar in Mongolië. KEULEN. De politie heeft de Düs- seldorfse advocaat Heinz Joachim Ollenburg - beschuldigd van mede plichtigheid aan de ontvoering van de Duitse supermarkteigenaar Theo Albrecht - aangehouden toen hij op nieuwjaarsochtend per vliegtuig in Keulen arriveerde. REDWOOD CITY. De 25-jarige John Linley Frazier is in Californië wegens de moord op de oogarts Vic tor Ohta en diens gezin veroordeeld tot de dood in de gaskamer. Hij is overgebracht naar de dodencellen van San Quentin, waar al 97 mensen in afwachting zijn van hun terecht stelling. NEW YORK. Engeland heeft vrij dagmorgen in de veiligheidsraad met een veto een resolutie getorpedeerd, die het recente akkoord tussen Lon den en het blanke minderheidsbe wind in Rhodesië verwierp. MOSKOU. De Sowjet-autoriteiten hebben de 33-jarige Zwitserse on derwijzer Francois Perregeaux op het vliegtuig naar Zürich gezet nadat hij minder dan de helft van drie jaar gevangenisstraf had uitgezeten waar toe hij was veroordeeld wegens hulp aan een poging van een Rus om naar het buitenland te vluchten. DOHA, QATAR. In de Perzische Golf zyn in de nacht van zaterdag op zondag 40 mensen uit Watar ver dronken toen hun boot in de storm verging. Twee opvarenden zyn gered BELGRADO. De voorzitter van de Servische Kamer van Advocaten. Slobodan Subotic, is door de politie in Belgrado gearresteerd, zo meldt het blad Vecernje Novisti donder dagavond jl. Dit blad maakt ook melding van de arrestatie van een ingenieur Radosav Mici geheten. MOSKOU. De Russische regering heeft de jongste bombardementen op Noord-Vietnam scherp veroor deeld. In een in Moskou uitgegeven verklaring wordt geëist dat de Ame rikaanse agressie tegen Noord-Viet nam onmiddellijk wordt gestaakt en dat alle Amerikaanse troepen uit In- do-China worden teruggetrokken. LAHORE. De Pakistaanse presi dent Zoclfikar Ali Bhoetto heeft ge dreigd alle leden van de dertig rijk ste families van het land gevangen te zullen zetten en hun bezittingen in beslag te nemen als zij de enorme kapitalen die zij volgens hem bij buitenlandse banken hebben onder gebracht niet naar Pakistan terug laten komen. MARSEILLE. De Franse politie is een uitgebreide speuractie begonnen naar zes zwaarbewapende mannen die in de omgeving van Nimes bijna 650.000 franc buitmaakten bij een overval op een postauto. NEW DELHI. President Bhoetto van Pakistan heeft zondag de over neming door de regering bekendge maakt van alle grote industrieën in het land. HONGKONG. Do Pathet Lao-troe- pen. die tegen het bewind in Vien tiane vechten, hebben vorig jaar in Laos 42.000 ..vijandelijke soldaten" uitgeschakeld onder wie 16.000 Ame rikanen en Zuidvietnamezen cn 3.000 „Thaise huurlingen" zo meldt het persbureau van de Pathet Lao. CANBERRA. President Soeharto van Indonesië brengt volgende maand een bezoek van vier dagen aan Aus tralië. ZURICH. De toestand bij de Ne derlandse pers „kan ontstellend kri tiek worden genoemd", zo staat in het gepubliceerde jaarverslag van het internationale persinstituut in Zürich. PALERMO. Onbekenden hebben een benzinebom gegooid in het ge bouw van het communistisch gezin de blad „Ora" in Palermo, de hoofd stad van Sicilië. MÜNCHEN. De 20-jarige onderof ficier bij de Oostduitse grenstroepen Wolfgang Bommer is maandag bij een vluchtpoging naar de Duitse Bondsrepubliek ernstig gewond door schoten in de rug. HONGKONG. De Chinese autori teiten hebben de militairen en bur gers opgeroepen tot meer eenheid en het treffen van betere defensie- veerbereidingen. De oproep is vervat in een decreet waarvan dinsdag door Radio Peking melding is gemaakt. DODELIJKE ONGELUKKEN AVENHORN (N.H.). De 43-jarige tekenaar J. H. Timmer uit Aven- horn is bij een verkeersongeluk om gekomen. Hij stak volgens de politie zonder voorrang te verlenen aan een auto, met zijn bromfiets de provin ciale weg over en werd overreden. TILBURG. De 27-jarige zwemin- structeur M. A. P. van de Pol uit Goirle is bij een verkeersongeluk op de rijksweg Tilbm-g-Den Bosch om het leven gekomen. Het ongeluk ontstond doordat een auto zonder voorrang te verlenen de rijksweg opreed, waarbij hij in botsing kwam met de auto van de heer Van de Pol. WAALWIJK. De 22-jarige chauf feur F. A. van Delft uit Waalwijk is maandag bij Hamburg om het leven gekomen. Textielindustrie had een gunstig jaar DEN HAAG, 3-1. In kwantitatief opzicht is 1971 een gunstig jaar ge weest voor de Nederlandse katoen-, rayon en linnenindustrie. Dit wordt medegedeeld in het verslag over 1971 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Twente en Salland. De K.R.L.-industrie heeft in 1971 haar uitvoer aanzienlijk kunnen uit breiden. De spinnerijen zijn in het afgelopen jaar vol bezet geweest en aan het einde van het jaar was de orderpositie van de spinnerijen, we verijen en textieldrukkerijcn bevre digend. Rijksmuseum trok 1,3 miljoen bezoekers AMSTERDAM. 3-1. Hel Rijksmu- seum in Amsterdam heeft het afge lopen jaar bijna 1.3 miljoen bezoe kers. waarvan er 450.000 voor reke ning van de in dat jaar gehouden Rembrandttentoonstclling kwamen. Negentienjarige burgemeester AY^SHIRE, 4-1. Het dorpje Ayshi- re (29S iuteoners) in de staat lowa heeft maandag feestgevierd omdat de nieu we burgemeester Jody Smith met zijn 19 jaar de jongste burgemeester van de Ver. Staten is. De beëdigingsplechtigheid van de nieuwe magistraat werd onderbro ken door een telefoontje van het Witte Huis. Het was president Nixon die de jongeman persoonlijk met zijn benoeming wilde gelukwensen. Jody Smith, student, versloeg bij de verkiezingen van eind vorig jaar met 83 legen 35 stemmen zijn tegen kandidaat die totdantoe 8 jaar lang burgemeester van Ayshire was ge weest.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4