INTERMEUBELNIEUWS 1972 DEURLOO DE ZIERIKZEESCHE COURANT De zuivelafspraken moeien blijvend „pragmatisch" aangepakt Rotterdamse Koninginnekerk zal door „wonder" van sloop moeten worden gered Tachtig doden bij schipbreuk Bhoetto kondigt vrijlating aan van Moedjiboer Rachman Veel gewonden bij bomaanslag in Belfast Geringe winst voor links in Finland mr til itVM Arrestaties in Ulster ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 4 januari 1972 128ste jaargang Nr. 21008 DAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 13,50; per maand 4,50; per jaar 52,50. Losse nummers 30 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 21 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 2,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: Lied ovei- Zierikzee op NCRV-televisie Europese Commissie: DEN HAAG, 3-1. Het concept voor een internationale zuivelovereen- komst, opgesteld door de Internatio nale Zuivelcommissie, vormt een be langrijke bijdrage tot de bestudering van de problemen in verband met de stabilisatie van de internationale zuivelhandel. Voortzetting van de huidige prag matische aapak lijkt onder de huidi ge omstandigheden echter de aange wezen weg, het terrein voor een vol lediger internationale overeenkomst voor zuivelprodukten kan daardoor worden voorbereid. Deze opvatting geeft de Europese Commissie te kennen in haar ant woord op de vragen van het Nede- landse lid van het Europese parle ment ir. H. Vredeling. De heer Vredeling had de Europe se Commissie gevraagd, het initiatief te nemen om op basis van de con cept-overeenkomst tot internationale besprekingen te komen die tot zo'n overeenkomst kunnen leiden. De Europese Commissie meent echter dat de onder auspiciën van De Gatt (Algemene overeenkomst voor tarie ven en handel) gesloten overeen komst betreffende „bepaalde zuivel produkten" verder tot ontwikkeling dient te worden gebracht. In deze overeenkomst, die nu alleen betrek king heeft op magere-melkpoeder, zouden eventueel ook bepalingen in zake „Butteroil' kunnen worden op genomen. Ook wijst de Europes,? Commissie op het gentleman's ag reement voor de uitvoer van volle,- melkpoeder, dat in het kader van de Ceso .Organisatie voor Europese Sa menwerking en Ontwikkeling- func tioneert. De concept-overeenkomst van de Internationale Zuivelcommissie waardeert de Europese Commissie met name wegens het eraan toege voegde commentaar. In de Internationale Zuivelcom missie, ingesteld door de wereldom vattende federatie van boerenorgani- satie IFAP, zyn landbouw en zuivel- organisaties van dertien landen ver tegenwoordigd. Voorzitter der com missie is de Nederlander ir. J. B. Kitzema van Ilcema. ROTTERDAM, 3-1. De evangelist Johan Maasbach uit Den Haag en zijn raadsman mr. H. C. J. M. Kro nenburg zullen deze week een won der moeten verrichten om de Rot terdamse Koninginnekerk voor de sloop te behoeden. Advertentie yZSCCCCGGGGGCCGCGCCCCGGCC&yZCCCCCGCCCGG'ZCC&S&ZO&S&yS'yZ Prijsgarantie op alle meubelen Intermeubel gaat in 1972 scherp voor U op de prijzen letten. U krijgt, bij de 5 jaar garantie op kwaliteit, nu ook nog garantie op de laagste prijs. Als blijkt, dat U elders goedkoper had kunnen slagen, krijgt U het verschil kontant terugbetaald. Voor trouwklanten en grotere aankopen geldt een speciale regeling. Bij aankoop in fabriekstoonzalen krijgt U 10 korting als reiskostenvergoeding. Wees prijsbewust, koop bij: „de meubelshowroom van Zierikzee" MEELSTRAAT 31 De president van de Rotterdamse rechtbank, mr. J. G. L. Reuder, heeft de Stichting Huisvesting Bejaarden, waartegen de heer Maasbach een kort geding had aangespannen, maandagmiddag zover gekregen, dat zij de sloper opdracht zal geven de slopershamer een week te laten rus ten. „Maar er zal een wonder moeten gebeuren, want het is voor de stich ting absoluut noodzakelijk dat op 1 september van dit jaar een begin wordt gemaakt met haar bouwplan nen", aldus mr. Reuder. De sloop van de kerk zou maan dag beginnen. De Stichting Huisves ting Beiaarden wil op de plaats van het gebouw een bejaardencomplex neerzetten. De heer Maasbach, voor zitter van de Stichting Wereldzen ding, ziet de kerk graag behouden om er evangelisaliebijeenkomsten te houden TEHERAN. 3-1. Voor de kust van Perzië in de Perzische Golf, is het afgelopen weekeinde een schip ver gaan, waarbij tachtig mensen zijn verdronken, zo wordt uit Teheran gemeld. Slechts twee mensen over leefden de schipbreuk. Het vaartuig behoorde aan de sjeik van Qatar. De passagiers moesten in Perzië een jachtpartij voor de sjeik voorbereiden. se pont 26 doden Dit nummer bestaat uit 8 pagina's SCHIPHOL. - Het medisch team van het Ned. Rode Kruis, dal chirurgische hulp zal verlenen aan de oorlogsslachtoffers in Oost-Bengalen, is nieuw jaarsdag naar Calcutta vertrokken. Voorgrond v.l.n.r. D. Stolker (operatie- zuster). majoor Eva den Hartog van het Leger des Heils te Alphen verpleegsteren A. Feenstra uit Haaksbergen (verpleegster). Achtergrond: teamleider prof. dr. M. Vinkde chirurg F. R. Hohmann en dc anesthesist L. v. d. Berg. PARIJS. - De beroemde Franse zanger en conferencier Maurice Chevalier is op 83-jarige leeftijd op nieuwjaarsdag overleden. omgeslagen O MANILLA, 4-1 Zesentwintig men sen verdronken toen zondag in het noorden van de Filippijnen een pont omsloeg, aldus heeft de politic in Manilla dinsdag bekendgemaakt Het ongeluk gebeurde by de plaats LIagan in de provincie Isabella Dc slachtoffers zyn merendeels vrou wen en kinderen, die op weg waren naar dc markt in LIagan. Toestand Deense koning gaat iets vooruit KOPENHAGEN, 3-1. Dc toestand van de 72-jarige koning Frcderik van Denemarken, die maandag een hartaanval heeft gehad, gaat iets vooruit en is naar omstandigheden bevredigend, zeggen zyn artsen. Op oudejaarsavond was de koning koit nadut hij over radio en televisie zijn traditionele toespraak had ge houden. plotseling ziek geworden. Dc stevig gebouwde koning Frcde rik, met tatoeëringen op borst en ar men bracht het bij de Deense marine tol Schout-bij-nacht. In 1947 besteeg hij de troon bij de dood van zijn va der. koning Christiaan de liendc. Uit zijn huwelijk met prinses Ingrid van Zweden zijn dne dochters geboren. Kroonprinses Margrethe (31) trouw de in juli 1967 met dc Franse diplo maat Henri Graaf de Monpezat. Amerikaanse delegatie in Peking aangekomen PEKING. 3-12. De Amerikaanse delegatie die de laatste regelingen moet treffen voor het bezoek van president Nixon in februari aan Pe king is maandag in dc Chinese hoofdstad aangekomen. Zij omvat 31 personen en staat onder leiding van brigade-generaal Haig. tweede ad viseur van de nationale veiligheids dienst. Dc delegatie zal naar ver wacht wordt, een week in Peking blijven. KARATSJI. 3-1. Dc Pakistaanse president Ali Bhoetto heeft maan dag op een openbare bijeenkomst in Karatsji dc onvoorwaardelijke vrij lating van dc Oostpakistaansc leider Sjeik Moedjiboer Rachman aange kondigd. Volgens Radio Pakistan zal Bhoet to na terugkeer in Rawalpindi op nieuw een ontmoeting hebben met sjeik Moedjib, die onder huisarrest verbleef in een vleugel van het pre sidentiële paleis Volgens sommige berichten is de sjeik al op vrije voe ten. maar volgens andere meldingen zijn er geen bijzonderheden bekend over de regeling die wordt getroffen voor Moedjibs vrijlating. Bhoetto vroeg zijn toehoorders of ze met de vrijlating van Moedjib in stemmen. De menigte van ongeveer 100.000 mensen stak daarop de hand omhoog en riep ..ja". Daarna kon digde de president de onvoorwaar delijke vrijlating van de Oostpaki staansc leider aan. Verwacht wordt dat Moedjiboer Rachman toestem ming zal krijgen naar Bangla Desj Ie reizen, waar zijn volgelingen hem al geruime tijd geleden tot president benoemden. BELFAST. Noord-Ierland, 3-1. Na een bomontploffing in het centrum van Belfast is een zestigtal gewon den naar ziekenhuizen vervoerd. Acht van hen zijn er ernstig aan toe. De bom explodeerde op een brou- wcrij-auto bij een druk bezocht wa renhuis. Dc meeste slachtoffers wa ren mensen die tijdens een nieuw- jaarsaanbieding op koopjes uit wa ren bij Brands-Hunter Store - een van de grootste zaken in Bellusl. Dc achterkant van C. en A. liep schade op. Dc auto was korl tevoren gestolen in hel katholieke gebied van Falls Road. Van de zijde van C. en A. is ver nomen. dat dc schade bij hel bedrijf in Belfast zich beperkt 1ot de ach- HELSINKI. 1-1. Dc parlements verkiezingen in Finland hebben zo als verwacht, een geringe winst op geleverd voor dc linkse partijen. De algehele uitslag is echter zoda nig dal waarschijnlijk vele weken van onderhandelen nodig zijn om een nieuwe regering te vinden. Dc oude regering-Karjalainen. steunend op een coalitie van vier partijen, was vorig jaar oktober gestruikeld over een controverse inzake de land bouwpolitiek. Volgens de resultaten die dinsdag morgen vroeg werden «bekendgo- Men moet uitgaan van de -i grondstelling a dat weten en geloven a elkander moeten aanvullen A en niet uitsluiten. a WAT Dl BIL 7" i r, V, terkant. waar de dienstingang zich bevindt. Er werden ruiten vernield. BELFAST. 3-1. Britse militairen hebben in de nacht van zondag.op maandag volgens een militaire woordvoerder in een roomskatholie- ko club in dc Noordierse hoofdstad honderd mensen gearresteerd. Tachtig militairen drongen de club binnen nadat het Britse leger inlich tingen had ontvangen volgens welke leden van het verboden Ierse Repu blikeinse leger (I.R.A.) tot de gasten van de club behoorden. maakt gaal de grootste partij, die van de sociaal-democraten nu 55 ze tels in hel parlement (200 zetels) be zetten. hetgeen neerkomt op een winst van 3 zetels. De communisten hebben hpn mandaat verhoogd mei 1 tot 37 en vormen daarmee dc tweede grootste partij. In het niet- sócialistisehe kamp kijken dc con servatieven met 34 tegen een verlies aan van 3 zetels terwijl dc cenlrum- cn de agrarische partij met resp. 36 en IR onveranderd blijven. Het klei ne christelijke verbond maakt een sprong van 1 naar 3 zetels maar dc Zweedse partij verliest 2 zetels en komt nu uit op 10. Verwachting tot woensdagavond: Weinig wind Overwegend droog weer met veel bewolking: weinig wind en hier en daar mist: temperaturen van min één tot plus drie graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min.-temperaturenvan ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Max.-temperaturen: 1 tot 5 graden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 5 jan. Zon op 8.48. onder 16.43. Maan op 22.30, onder 10.50. 6 jan. Zon op 8.47. onder 16.44. Maan op 23.41, onder 11.02. Laatste kwartier: 8 jan. (14.31). HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee: 5 jan. 6.00 18.27 11.54 6 jan. 6.37 19.02 0.07 12.34 Doodtij: 10 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 4-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Grote delen van west en mid den-Europa zijn bedekt met een zwaar wolkendek. Aangezien hier door vrijwel geen nachtelijke afkoe ling kan plaats vinden, zijn er nau welijks verschillen in de temperatu ren overdag en des nachts. Ze blij ven bij 1 tot 2 graden steken. Opkiaringsgebieden komen vooi in Polen. Hongarije en Bulgarije, waar het dan ook de afgelopen nacht een paar graden heeft gevro ren. Alleen in midden Scandinavië komt strenge vorst voor. Daar meld de een station tijdens windstilte en heldere hemel 26 graden onder nul. Hoewel achter een depressie, die van Spitsbergen naar noord Rus land trok, in het zeegebied tussen IJsland en Noorwegen een nieuw hogedrukgebied tot ontwikkeling gekomen is, zal in onze omgeving in het komende etmaal nauwelijks eni ge verandering'en in de luchtdruk verdeling optreden. Hier en daar kan wat motregen regen of nutte sneeuw vallen, waarbij dc tempera turen in het algemeen boven het vriespunt blijven. HORECAVA 72 geopend AMSTERDAM, 4-1. Zonder offi cieel vertoon is lieden (dinsdagoch tend in het RAI-gebouw tc Amster dam dc Horecava '72. de zestiende internationale vakbeurs voor horeca bedrijven, instellingen, ziekenhuizen en bedrijfskantines, van start ge gaan. Hel aantal exposanten bedraagt dit jaar 367 (1971: 375). De opper vlakte van de beurs is evenwel tien procent groter dan in 1971 cn be draagt ongeveer 46.000 m". De ge ëxposeerde produkten zijn afkomstig uit 31 landen. Op deze Horecava zijn ook weer verschillende voorlich tingsstands. Gewapende overval op bejaarde broers OSS. 4-1, Twee gemaskerde man nen hebben in de nacht van maan dag op dinsdag een gewapende over val gepleegd op twee bejaarde broers in hun boerderij aar» de Kapelstraat in Mcgen bü Oss. De overvallers maakten slechts een biljet van 25 gulden buit, dat één van de broers afgaf onder bedrei ging van het wapen van één van hen. Do overvallers bonden hierop de bejaarde broers aan handen en voe ten en doorzochten het woongedeelte van de boerderij zonder verder geld te vinden. Ze verdwenen hierna in de nacht. Van dc overvallers onl- brcekt tot nu toe elk spoor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 1