Opnieuw „kwestie Buitenstee" in de raad van Westerschouwen ONZE PUZZELRUBRIEK 1972 i t Tuinman Zoon Bekendmaking Vondeling terug naar de moeder De STER-reclame in liet afgelopen 1971 Gemengde gevoelens" overheersen Reorganisatie van de financiële administratie WESTERSCHOUWEN, 29-12. Be halve de gemeentebegroting - zie ook elders in dit nummer - kwam in de deze week gehouden gemeente raadsvergadering van YVesterschou- wen nog een aantal andere zaken aan de orde. Opnieuw kwam de kwestie Buitenstee aan de orde en om precies te zyn de woning die te dicht aan de Hogeweg staat en waar over de heer Tieleman in de vorige raad om een college-voorstel vroeg. De voorzitter kwam niet met een voorstel, maar wel met een verkla ring. Hieruit bleek dat de gemeente voor zelf gemaakte fouten (zoals hier) niet verzekerd is, zodat de to tal e aankoop- en sloopkostexi voor eigen rekening zouden komen en dat kan de gemeente financieel niet dra gen. Bovendien is afbraak niet in het algemeen belang. De voorzitter be treurde het nogmaals dat dit zo ge lopen was en bood nogmaals zijn verontschuldigingen aan. De heer Tieleman had de verkla ring met gemengde gevoelens aange hoord en adviseerde: „loop niet te hard van stapel met dergelijke zaken Deze bouw is veel te snel begonnen en op een teleurstelling uitgelopen. We zien dan ook aarzelend af van verdere stappen, doch het blijven onbegrijpelijke beleidsfouten." Mevr. Friderichs-Landegent vroeg of er in strijd met rooilijn of prov. bepalingen is gewerkt, doch ook dat moest de voorzitter ontkennen. „Alle voorschriften zijn doorgenomen, maar er is geen spel gespeeld en niemand zag dat de huizen te dicht aan de weg stonden". De heer Hendrikse gaf het project veel te denken nadat het vorderde. Het wordt nu door allerlei in stanties en veel inwoners met „Ar gusogen" bekeken. „Ik vind het een droevig beeld, met prikkeldraad er om doet het me denken aan de 2e Wereldoorlog. Er zijn grote fouten gemaakt, juist door die kopmannen die ons anders de spelregels voor schrijven. Ik betreur het dat de na men der grote 3 van Buitenstee, de A.N.W.B., de Ver. van Ned. Gemeen ten en de Kon, Ned. Heide Mij niet op het bord staan. Dan kon iedereeh lezen wie hier zülke bouwsels neer zette. We zullen in de pas gevormde commissies dergelijke maatschappij en goed in het oog houden en onze fractie hoopt dat anderen geen voor beeld zullen nemen aan de praktij ken van Buitenstee". De voorzitter antwoordde dat wat de een architectonisch rriooi vindt, de ander betitelt met lelijk. Hiermede was het punt Buitenstee van de baan De exploitatie van de gemeente wetwoningen die in eigendom komen van „Beter Wonen' wordt 1 januari al overgenomen, doch financieel is de overdracht nog niet rond. De vervuiling In een tot het college gerichte brief noemt de Vogel- en Natuurwacht „Schouwen-Duiveland" de toene mende vervuiling in de Westhoek nevenverschijnselen van het toeris me en vraagt medewerking om de zaak op te ruimen en schoon te hou den. Het een en ander is reeds opge ruimd en in 1972 zal er misschien meer geld beschikbaar zijn voor schoonhouden van de bedoelde ob jecten. De havengeldverordening werd onveranderd aangenomen. Alleen vroeg mevx*. Friderichs-Landegent naar de woonark in Burghsluis die precies op de zwemplaats der jonge lui ligt. Deze woonark moet er uit omdat ze voor andere doeleinden ge bruikt wordt dan waar-voor toestem ming is gegeven, was het antwoord. Dezelfde vraagstelster meende dat het havengeld voor de grote sport vissersvaartuigen te laag is. Dit be drag is al 100 °/o verhoogd, doch het zal nog eens bekeken worden. Aan de heer J. A. A. Fx-ansen van de Putte wonende te Renesse werd een perceel bouwgrond verkocht, ge legen op de hoek Dijkweg/Frederik- straat te Serooskex-ke en groot 960 m- voor f 15 pér m2 incl. B.T.W. Administratieve reorganisatie Ten g'emeentehuize zal de finan ciële administratie gereorganiseerd worden. Daartoe stelde de raad vast: a. een verordening met betrekking tot de organisatie van de financiële administratie en van het kasbeheer, b. een instructie voör de comptabele, c. een instructie voor de kassier en d. ontslag aan de gemeente-ontvan ger de heer C. Vertofi die in een an dere funktie wordt ingepast in de organisatie van het secretarie. De definitieve instelling der 5 com- fnissies ondex-vond geen tegenkanting en met de namen van de raadsleden, zoals genoemd in de raadsagenda, werden ze vastgesteld. Tot straatmaker werd benoemd de heer L. de Braai te Axel en tot ha- Aax-dig wat oplossingen van de puzzel van vorige week, gelet op de wat verwarde dagen zo tegen het eind van het jaar. Ze lieten kenne lijk toch nog tijd en rust voor puz- zelconcentx-atie. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: Mevr. S. Schecl-Vermeulen Verseputseweg Kerkwerve De tweede prijs gaat naar: De heer P. van Donge Ring 13 Dreischor De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. kier; 4. slaap; 7. hert; 10. tuil; 11. idee; 12. amen; 14. Osaka; 17. tube; 19. ren; 20. mot; 21. ons; 23. wit; 24. te; 25. waterpolo; 28. es; 29. spar; 31. eer; 32. ader; 35. Assen 37. angel; 40. opa; 41. e.d.; 42. oh.; 43. iep; 44. repel; ,47. spant; 49. adie; 50. Inn, 52. moet; 54. PK; 55 kielwater; 58. e.k.; 60. Ier; 62. nel; 63. air; 64. ver; 65. snip; 67. x-ekke; 69. safe; 70. kaas; 71. Noor; 72. eest; 73. talud; 74. maat. Verticaal: 1. kwart; 2. eten; 3. run; 4. sloot; 5. ara; 6. piano; 7. het; 8. eeuw; 9. toets; 13. mees; 15. steen; 16. kopra; 18. bier; 20. marsepein; 22. slaghamer; 25. was; 26. re; 27. ode; 30 paax'd; 33. elite; 34. vol; 36. Ede; 38. nop; 39. spa; 45. eik; 46. Lille; 47. snaak; 48. nor; 49. Aken; 51. N.W.; 53. teef; 54. piste; 56. eerst; 57. tiend; 59. kreet; 61. x'iks; 64. V.A.R.A.; 66. pat; 68. kil; 69. som. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt; Horizontaal: 1. distil vink; 7. schermbloemige plant; 13. onverge lijkelijk; 14. zeehond; 16. wacht van krijgslieden; 17. plaats in de Betuwe; 18. zangstem; 20. het doel treffend; 21. voegwoord; 22. Europeaan; 24. deel van de dag (afk.); 26. datgene wat men zich voorstelt te bereiken; 28. kort muziekstuk; 31. overblijfsel bij verbranding; 33. aardrijkskundige aanduiding (afk.); 34. gedwee; 36. muzieknoot; 37. rivier in Italië; 38. vochtig aanvoelend; 40. zuil, pilaar; 42. vestingwerk; 44. hardheid van de grond door vorst; 45. te weinig vocht hebbend; 46. deel v.e. gezicht; 47. projectieplaatje; 48. tegen (Grieks); 50. lawaai; 52. deel v.e. horloge; 53. schijngestalte van de maan (afk.); 54. uitroep; 56. Europeaan; 57. deel v.h. bovenbeen; 58. muzieknoot; 59. deel v.e. uurwerk; 61. roofvogel; 63. bekend sportevenement (afk.); 64. goedig persoon; 67. trekdier; 69. in zee vooi-uitstekende hoge landpunt; 71. vogel; 72. Europeaan; 74. half- edelgesteente; 76. knaagdier; 77. deel van Azië; 78. niet gejaagd; 79. week dier. Verticaal: 1. gegraven diepte; 2. vereniging, verbond; 3. oude belas- tingvox-m; 4. korte tijdsduur; 5. eerst komende (afk.); 6. dialect; 8. land bouwwerktuig; 9. grappenmaker; 10. in elkaar gevlochten ring van bloe men enz.; 11: plaats in Noord-Hol- 'land; 12. water doox-latende; 14. snelle loop; 15. slangvormig dames- halsbont; 18. doortochtgeld; 19. te ken van de dierenriem; 22. overdui- sterd schijnende; 23. snel, vlug; 25. roofdier; 27. familielid; 29. koraal- bank; 30. openbaar ambtenaar, be voegd om authentieke akten te vex-- lijden; 32. smal, recht en enigszins lang; 34. vrucht; 35. behaagziek; 37. puntig werktuig; 39. zangstem; 40. toverheks; 41. verachtelijk; 43. lof dicht; 49. splitsingsprodukt v.e. mo lecule; 51. overeenkomst; 52. staaf- vormig werktuig; 55. tuinhaag; 57. bovenafsluiting v.e. gebouw; 59. oog ziekte; 60. gewrichtsholte; 61. tuime ling; 62. marktprijs van geldsoorten; 63. telegrafisch koersbei'icht onder beurstijd; 65. alvorertS; 66. stoot; 68. voextuig zonder wielen; 69. verou- dei'd scheepstype; 70. stad in Frank rijk; 72. bundel; 73. bittere vloeistof; 75. den lezer heil (afk. Latijn); 77. bokstex-m (afk.). venmeester te Burghsluis de heer M. K. Overbeeke te Burghsluis. Aan de kleuterschool „Het Kleutex-bosje" te Haamstede werd mej. Gilijamse uit Haamstede benoemd. De voorzitter gaf tot slot een resu mé over de belangrijkste punten van 1971. Dat waren de votering van gel den voor de nieuwe combi-basis school te Haamstede, dc votering gelden voor het groot-rioleringsplan en de zojuist vastgestelde toeristen belasting. Hy dankte de wethouders voor het vele werk en wenste allen een goed einde en dito begin toe. Het oudste raadslid, de heer Dalebout sprak een wederwoord. De volgende raadszitting wordt gehouden op 31 januari 's morgens te 9.00 uur. Advertentie Wy wensen onze clientèle, vrienden en bekenden een gélukkig en voorspoedig Wij staan ook in het nieuwe X jaar weer geheel tot uw dienst Woninginrichting Mol 17-19 Zierikzee l Heerlen ontruimt autokerkhof HEERLEN, 30-12. Enkele takelwa- gens, bulldozers en zes vrachtwagens zijn woensdag in Heerlen in het veld gebracht om een autokerkhof te ont ruimen. De eigenaar, de firma Lutke Schipholt, was reeds in 1969 aange zegd het terrein te ontx-uimen op gx*ond van een onteigeningsvonnis. Toen de eigenaar onwillig was zelf het terrein aan de Uterweg te ont ruimen, greep de gemeente in. De autowrakken-eigenaar zal nu alle kosten moeten betalen. Driekoningenoptocht in Den Bosch DEN BOSCH, 30-12. Zondag 2 ja- nuari zal een grote Driekoningenop tocht door Den Bosch tx-ekken met herdex'S, schapen en koningen, 's Middags om 5 uur zullen duizenden kinderen op het Burgemeester Loeff- plein een lampionnetje krijgen. In de St. Janskathedx-aal zullen zij worden toegesproken door mgr. drs. J. Bluyssen, bisschop van 's-Hertogen- bosch, en door burgemeester mr. G. van de Ven. Daarna zullen kerstlie- dei*en worden gezongen bij de kerst stal, die reeds duizenden bezoekers uit het gehele land heeft getrokken. Inbrekers stalen morfine DORDRECHT, 30-12. Inbrekers hebben in de nacht van woensdag op donderdag een deel van de morfine- voorraad van het Rooms-Katholiek ziekenhuis in Dordx-echt weggehaald. Vex*dwenen zijn 1030 ampullen met zuivere morfine of met preparaten op iTiorfinebasis en 1500 morfineta- bletten. De dieven zijn binnengekomen door een open staand tuimelraam en deden bij hun vertrek alle deuren van de apotheek op slot. Personeels leden moesten in de ochtend lange tijd naar sleutels zoeken, waardoor de inbraak met vertraging is ontdekt. De waarde van de morfine loopt in dc duizenden guldens. Advertentie Met ingang van 8 jan- 1972 zullen de meeste winkels in Zierikzee op zaterdag om 5 uur gesloten zijn. z.o.c. ROTTERDAM, 30-12. De Rotter damse Raad voor Kindex-bescher- ming heeft woensdag de negen maanden oude Jaspei', die in de avond van de tweede kex'stdag in Rotterdam door zijn vader te vonde ling was gelegd, teruggegeven aan de moeder. Men zag geen aanleiding de baby in een kindertehuis te plaatsen. „Het kind zag er goed gezond en verzorgd uit", aldus een woox'dvoer- der van de kindex'bescherming. De vader van het kind, Arie 't J., had Jasper bij een huis aan de Ma- thenesserdijk in Rotterdam op de stoep gelegd en vervolgens aange beld. Nadat het babytje werd gevon den, heeft het twee nachtjes op het politiebux'eau gelogeerd. Het is nog niet bekend of de vader vexwolgd zal worden. Op het te vondeling leggen staat maximaal 4V2 jaar. Aap stichtte brand DEN HAAG, 30-12. De aap van de familie Soeratno in de Haagse Jan Camphuisstraat heeft woensdag brand gesticht door een petroleum kacheltje om te gooien. De aap vex*loor het leven, een hond raakte gewond, de drie kindei'en Debo (12), Dono (10) en Warno (9) konden zich in veiligheid stellen. Vader en moeder Soeratno waren niet thuis, toen hun etagewoning in bx-and raakte. De bx-andweer schat de brand- en waterschade op f 30.000. Gevaarlijk vuurwerk gestolen LEIDEN, 30-12. Bü de Leidse vuurwerkfabriek A. J. Kat N.V. is in de nacht van woensdag op donder dag een partij vuurwerk gestolen, waarby ook soorten die volgens de politie levensgevaarlijk zijn indien niet de nodige voorzichtigheid in acht wordt genomen. Het gaat hier om zogenaamde vuurwerkbommen, die alleen bij grote evenementen worden gebruikt. Deze bommen komen voor in ver scheidene uitvoeringen. Het zijn on der meer langwerpige bommetjes van 15 tot 20 cm' lang met een door snede die varieert van 5 tot 14 cm. Dit Vuurwerk bestaat uit een inge snoerd pakketje, dat is verpakt in houtachtig karton. Een andere vuur- werpbom lijkt op een tennisbal met lont. Al deze artikelen hebben een zware uitwerking bij ontploffihg. Ook worden er bij deze fabriek Romeinse kaarsen vermist. Dit zijn lange hulzen, zonder uiterlijke merktekens. De Romeinse kaarsen gevend sproeiend vuurwerk, gevolgd door een onverwachte naslag, ze zijn volgens de polite zeer gevaarlijk als men niet voldoende afstand houdt. Goedkoop (treinjreizen voor jongeren PARIJS, 30-12. Jongelui beneden de 21 jaar kunnen volgend jaar op goedkope wijze per trein door de meeste Europese landen reizen. Ter gelegenheid van het 50-jarige bestaan vah de Internationale Unie van Spoorwegmaatschappijen zullen de Franse spoox'wegen, in samenwer king met de anderi bij de Unie aan gesloten landen, voor ongeveer 240 gulden een abonnement verkrijgbaar stellen, dat de jeugdige houders het recht geeft gedurende een maand in eigen land tegen half geld en in het buitenland gratis te reizen. De abon nementen, die alleen gelden voor de 2e klasse, worden vex-strekt in de pe riode 1 maart-30 november 1972. Deze abonnementen zullen geldig zijn in de volgende 21 landen: België, Denemarken. Finland, Frankrijk, Griekenland, Groot-Bx-ittannië, Hon- gax-ije, Ierland, Italië, Luxemburg, Nedex*land, Noorwegen, Oost-Duits- land, Oostenrijk. Polen, Portugal, Spanje, West-Duitsland, Zuid-Slavië, Zweden en Zwitserland. Grote etheenkraker voor D.S.M. (Staatsmijnen) HEERLEN, 30-12. D.S.M. (staatsma nen) heeft het succes een zeer grote etheenkraker (capaciteit 350.000 ton ctheen per jaar) in gebruik genomen die een verwerkingscapaciteit heeft van ruim 1,3 miljoen ton nafta (lichte benzine) per jaar. Een daarop aansluitende fabriek voor de produktie van benzeen (ca paciteit 115.000 ton per jaar) is op gestart. De installatie voor de win ning van butadieën (capaciteit 70.000 ton per jaar) zal in januari 1972 in bedrijf worden genomen. De etheenkraker en de beide fa- brieken voor benzeen en butadieën die binnen het polychemiebedrijf van D.S.M. een nieuwe eenheid vormen hebben een investering gevei'gd van rond f 200 min., zo deelt D.S.M. mee. UTRECHT, 30-12. Dit jaar is voor ongeveer 700 produktcn van 375 ad verteerders T.V.-rcclame uitgezon den. In 1970 waren deze aantallen respccticveiyk 816 en 440. Vorig jaar werd een reclamefilm gemiddeld 13,7 maal uitgezonden cn in 1971 waar schijnlijk nog vaker. Een en ander blijkt uit een inter view met STER-directeur drs. C. J. Smcckcs in het weekblad voor re clame en marketing „Ariadne" naar aanleiding van het vijfjarig bestaan van de STER. Het netto-resultaat van de ether reclame is dit jaar ruim 100 miljoen gulden, 10 miljoen meer dan in 1970. Globaal is 90 procent daarvan af komstig uit de t.v. - en 10 procent uit de radioreclame. Van de 800 t.v.-commercials die de STER dit jaar kreeg aangeboden, zijn er 5 afgekeurd. Het aantal nieuw aangeboden filmpjes vertoont de laatste jaren een fikse daling: 2253 in 1967, 1283 in 1968. 1170 in 1969 cn 1127 in 1970. Drs. Smeekes heeft de indruk dat de adverteerders het bij het beperken van hun budgetten lie ver zoeken in de productiekosten dan in de zendkosten. De verhouding tussen binnen- en buitenlandse pro- dukties is vrijwel a gelijk gebleven: 64 procent binnelands en 36 procent buitenlands. Dc „overvraag" naar zendtijd is afgenomen. Voor 1971 werd driemaal zoveel zendtijd gevraagd als er be schikbaar was, voor 1972 nog maar anderhalf maal zoveel. Maandag 3 januari, 21.10 uur: De kapitein van Köpenick. Heinz Rühmann als de schoenmaker Wilhelm Voigt. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 1 JANUARI 1972. NED. I. Traditiegetrouw begint de NOS het nieuwjaarsprogramma in de middag met een uitzending van het nieuwjaarsconcert, dat de Wiener Phïlharmonïker ieder jaar geven. In de middag verder een reportage van het internationale ski-springwed- strijden in Garrhisch Partenkirchen. Deze reportage wordt onderbroken door een sportov er zicht 1971. Verder een samenvatting van het Topshow Concours 1971. Koeboe de koe is aan wezig, evenals De vrienden van de blauwe zeemeeuw en Kijkkast, met Babar, de fluitertjes en een afleve ring uit de serie Wat de bijbel ons vertelt. Na de fabel en het nieuws is Swiebertje er om het nieuwe jaar in te luiden. Na het journaal van acht uur de eerste aflevering van een nieuwe serie Please Sir. Bernard Hedges is inmiddels getrouwd en dat levert problemen op. Hoofdschotel van de zaterdagavond is voor velen ongetwijfeld de Zeskamp Special. In het Schotse plaatsje Aüiemore ont moeten verséhillende van de zes kampserie bekende ploegen elkaar in een echt winterse aflevering. Dick Passchier en Barend Barendse zijn helemaal naar Schotland getrokken om de uitzending een winters tintje te geven. Hierna had Godfried Bo- mans een gesprek met zichzelf ge had maar de dood heeft deze uitzen ding echter onmogelijk gemaakt. Ter herinnering aan hem heeft de NCRV besloten het gesprek met zijn broer en zuster te herhalen. Tot slot van deze dag „Er zit muziek in", voorbe reiding op de zondag met ds. George Brucks, The Rivals o.l.v. Rob van Dijk en hei trio Rob van Dijk. NED. II. We beginnen met fabel én het journaal, waarna de dames en heren van Coronation street de aan dacht voor zich opeisen tot acht uur. Aansluitend aan het journaal „De wereld van W. Somerset Maugham". Deze keer: geen amateurs, allen be roeps. Vijfentwintig minuten met Achter het Nieuws na dit verhaal en dan een tweede programma rond de figuur van de zangeres actrice Jenny Arean, getiteld „Een recht, een ave recht". Tot. slot van het VARA-pro- gramma „Wie niet", het eerste van een serie programma's over inter menselijke verhoudingen. ZATERDAG 1 JANUARI 1972. NED. I: 12.15 Nieuwjaarsconcert; 13.30 Skispringen13.50 Sportjaar 1971; 15.10 Skispringen; 15.30 Jour naal; 15.32 Topshow concours 1971; 16.15 Koeboe de koe; 16.45 Vrienden van de blauwe zeemeeuw; 17.10 Kijk kast; 18.45 Fabeltjeskrant; '18.55 Jour naal; 19.05 Swiebertje; 20.00 Journaal 20.11 Please Sir; 20.35 Zeskamp Spe cial; 21.25 Bomans in ge.sprck met zijn broer en zuster; 22.05 Er zit mu ziek in; 22.30 Journaal. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant: 18.55 Journaal19.05 Coronation street: 20.00 Journaal20.10 Somerset Maug ham; 21.00 Achter het nieuws: 21.25 Een recht een averecht; 22.05 Wie niet?; 22.30 Journaal. ZONDAG 2 JANUARI 1972. NED. I. Vanmorgen de eucharistie viering uit de SI. Jan's Basiliek in Laren. Vanmiddag na hel nieuws en het weekjournaal een blokprogram- ma, getiteld NOZ, ofwel NOS op zondagmiddag. Presentatrice is Son- ja Barend. Het kerkelijke kinderpro gramma Woord voor woord sluit er op aan. Het avondprogramma gaat nn de Esperanloles natuurlijk met de fabeltjeskrant van start, ivaarna zo als iedere zondag CVK en IKOR de rubriek „Zingend geloven" presente ren. Half acht neemt de KRO de dienst over en wel de traditionele voorstellingen van het Billy Smart Kindercircus. Na het tweede jour naal de Johnny en Ryk shoxc. Zij ontvangen natuurlijk ook weer en kele gasten, zoals het gitaarduo Li- berto en Angélo, The Sissies, Thérêse Steinmetz en de drie Amerikaanse jongens die zich America noemen. Vanavond is er ook een Amerikaanse serie te zien, nl. Alias Smith and Jo nes. Ad Langebent interviewt dr. J. Zijlstra. NED. IJ. Na de gebruikelijke fabel en het journaal volgt de eerste afle vering van dc nieuwe jeugdserie Pippi Langkous, naar het beroemde ■verhaal van Astrid Lidgren. De se rie is buitengewoon populair in zo wel Duitsland als het land van her komst, Zweden. Verder op deze eerste dag van het nieuwe jaar twee afle veringen van Studio Sport, de infor matie rubriek Panoramiek en Dub beldekkers. Stan denkt gelukkig te zijn als Jack plaats maakt voor Christine, die voortaan als conductri ce dienst zal doen. Bovendien wordt Jack controleur en dat is wel fijn, zo'n „goede relatiedenkt Stan,. Na de tweede Studio Sport, Wetstrijd, waarin ditmaal 25 moeders het in wetskennis opnemen tegen 25 vaders. In het Jaarbeurs Congrescentrum concerteert het Radio Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Jean Fournet. ZONDAG 2 JANUARI 1972. NED. I: 11.00 Kerkdienst; 14.57 Vooraf; 15.00 Journaal; 15.02 Week journaal; 17.00 Woord voor woord; 18.20 Esperanto; 18.55 Fabeltjeskrant 19.00 Zingend geloven; 19.30 Billy Smart kindercircus; 20.25 Johnny en Rijk; 21.15 Alias Smith and Jones; 22.05 Interview; 22.35 Journaal. NED. II: 18.55 Fabeltjeskrant; 19.00 Journaal; 19.05 Pippi Langkous; 19.30 Studio Sport; 20.20 Panoramiek; 20.45 Dubbeldekkers; 21.10 Studio Sport; 21.35 Wet-strijd; 22.35 Journaal. MAANDAG 3 JANUARI 1972. NED. I. Na de fabel en het jour naal van de KRO eerst vijf minuut jes met Lippy de Leeuw en dan twin tig minuten met Pebbles en Bamm- Bamrn. Om half acht is het tijd voor de zevende aflevering van „Op blote voeten in het park". Na het journaal onder de titel ,De winkel op de hoek', een portret van een kleine zelfstan dige. De vraag die aan de orde komt is .of de kleine zelfstandige nog wel bestaansmogelijkheden heeft. In de serie Films van Heinz Rühmann van avond als start het kostelijke verhaal van de Kapitein van Köpeninck. Na het laatste journaal volgt dan nog de Sjjaanse ciltsus van Teleac. NED. II. AVRO-Toppop en een tweedelige Engelse dokumentaire na de fabel en het journaal. De serie „Boekje Open" is afgelopen en daar voor in de plaats komt A tale of two puppies", in het Nederlands Een verhaal met een staartje'. Na het tweede journaal gaat het leven in Peyton Place verder. Er gebeuren weer tal van onverwachte dingen. Het wekelijkse showprogramma tus sen Peyton Place en Televizier Ma gazine wordt ditmaal verzorgd door gekke - bekkentrekker André van Duin. lil zijn show ontvangt hij o.m. als gasten Joe Andy en Co, Neder landse artiesten die in het buitenland bekender zijn dan hier Los Totalloss, Hannah de Leeuwe en Corrie Brou wer. Het ivordt wel veel lachwerk dat is zeker. MAANDAG 3 JANUARI 1972. NED. 1: 18.45 Fabeltjeskrant18.55 Journaal; 19.05 Lippy de Leeuw: 19.10 Pebbles en Bamm-Bamm; 19.30 Een verhaal met een staartje; 20.00 Journaal; 20.21 De winkel op de hoek 21.10 Heinz Riihmann, actcur; 22.40 Journaal; 22.45 Teleac. NED. 11: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Toppop; 19 30 Op blote voeten in het park; 20.00 Jour naal; 20.21 Peyton Ploce; 21.10 An dré van Duin show; 22.00 Televizier Magazine: 22.50 Journaal. Incident in Ulster BELFAST. 30-12. Een brand heeft donderdagmorgen vroeg het landhuis van de voorzitter van het Noordierse parlement, majoor Ivan Ncill, gedeel telijk in de as gelegd. Volgens de po litie had zich tevoren een explosie voorgedaan. Dc familie vertoefde el ders, Het landhuis ligt bij Rostrevor. 60 km. ten zuiden van Belfast. Hogere inschrijfgelden voor rij-examens DEN HAAG. 30-12. Dc inschrijf gelden voor dc rijexamens gaan per 3 januari met f 3.50 omhoog. Een (volledig) examen voor het rijbewijs BE (auto) zal voortaan f 27.75 kosten. De prijsverhoging is vastgesteld door de minister van verkeer en wa terstaat. zo heeft het Centraal Bu reau Rijvaardigheidsbewijzen mee gedeeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4