KIJKUIT Keulse bankrovers gearresteerd COGNAC- WIJN DE ZIERIKZEESCHE COURANT deze week bij (ZWARTE KIP) Roofoverval in Tiel 1 Gratis openbaar vervoer in Rome AUSTIN MORRIS I DE KOOPKRACHT I IN 1971 DE NEDERLANDSE ECONOMISCHE ONTWIKKELING IN '71 cte umzuktrnkoGpf* CASH AND CARRY MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 3] december 1971 128ste jaargang Nr. 21006' WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v h Lakenman Ochlman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 11,90; per maand 4,-, per jaar 45,-. Losse nummers 25 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4' regels) 2,25. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4 o/o B.T.W. In dit nummer Schoinven-Duiveland in 1971 Na grootscheepse klopjacht SAARBRUCKEN, 29-12. Eén van de meest opzien- barende bankovervallen in de Westdnitse geschiedenis heeft woensdag een dramatisch einde gevonden. Na een grootscheepse klopjacht in de moeilyk toegankelijke bossen van r: Saarland bij de Franse grens, waaraan meer dan 600 politiemannen en vijl' E helicopters hebben deelgenomen, is de leider van de bende, de 44-jarige Oostenrijker Kurt Vicenik, in het plaatsje Baltersweiler bij St. YVendel in r: Saarland neergeschoten. Zwaar gewond is hij in het ziekenhuis van St. Wen- E del opgenomen, waar hij inmiddels een spoedoperatie heeft ondergaan. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllj Dit nummer bestaat uit 28 pagina's Zijn beide Franse medeplichtigen bij de overval op het filiaal van de Deutsche Bank in Keulen, waarbij maandag een bedrag van 311.000 mark werd buitgemaakt, konden door de politie worden gegrepen. Hel einde van de vlucht van het drieste drietal kwam dichtbij de plaats waar zij maandagavond na een razende autorit door drie Westduitse deelstaten de twee als gijzelaai'S meegenomen hoge politiefunctiona rissen in de dichte Saarlandse bos sen vrij lieten. De honger dreef de rovers uit hun schuilplaats die de politie niet had kunnen vinden. Spoor bijster Men was trouwens hun spoor he lemaal bijster. Aangenomen werd dat zij over de grens naar Frankrijk hadden weten te ontkomen. Aan de andere kant van de grens was een wijn met franse cognac fles 0.75 liter 395 2?5 Het afgelopen jaar gaf de voltooiing lzien van het rusthuis „Borren- damme" in plan-West te Zierikzee. Het exterieur domineert de omge ving, die nog wel wat „aangekleed" zal wordenHet ligt in de bedoeling dat het bejaardenhuis op 19 januari wordt geopend. (Foto: J. D. C. Berrevoets). politiemacht van ongeveer 5.000 man op de been. Onverwacht verschenen de overvallers in Baltersweiler, een plaatsje van ongeveer duizend inwo ners. Zij hadden een 21-jarige man als gijzelaar bij zich. Op het parkeerterrein midden m het dorp begonnen zijn onderhande lingen met de politie. Zij wilden hun gijzelaar vrij laten in ruil voor een politieman, levensmiddelen, sigarec- ten en een vrije aftocht naar Ham burg. Tijdens deze onderhandelingen vielen plotseling schoten. Van wie deze kwamen is nog niet duidelijk. Vicenik werd in de borst getroffen. Na een kort handgemeen wisten zes politiemannen de twee Franse over vallers te overmeesteren. Naar de Westduitse politie heeft meegedeeld zijn de twee Franse bankrovers, de 24-jarige Francois Matei van Corsica en de 34-jarige Charles Donnadillo uit Marseille. Bij het gevecht met de politemannen op het parkeerterrein van Baltersweiler- is één van hen gewond geraakt. De Keulse bankrovers hebben zich volgens mededelingen van de politie sinds maandagavond schuil gehou den in het clubgebouw van een hon densportvereniging in Limbach nabij Homburg, niet ver van de plaats waar zij de twee hoge politiefunctio narissen hebben vrij gelaten. Hun schuilplaats lag buiten het door de politie uitgekamde gebied bij de grens met Frankrijk. Honger en kou hebben de drie rovers uit hun tijdelijke onderkomen naar de be woonde wereld verdreven. Directie, redaktie en personeel van de N.V. DRUKKERIJ V/H LAKENMAN OCHTMAN, uitgeefster van de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE, wensen onze abonnees en adverteerders een voorspoedig 1972. Deze stacl, eeuwenoud en blijvend in het stage ritme van de tijd. Ridders, koningen, pages, minstreels Kwamen er ooit, kooplieden en huurlingen. Vreemde laarzen ketsten op de straten en soms zag de hemel rood van brand. Mensen scholen weg voor ziekte en gevaar en er was geluk van bruiden en gunstelingen. Rijk door water en geslagen door water biocide hij op en ging in armoekleed. Kinderen vingen licht van stad aan zee; uitvaartstoeten trokken door de straten. Bronsklanken stoeiden rond de torentrans verdriet schroeide in bedding van oude steen, Liefde en vreugd bliezen de schalmei mens en mens gingen ten rei-dans. Weer voegt een jaar zich in het strenge tijd gelid Een stad verwacht het nieuw gebeuren. TIEL, 30-12. Brandkastkrakers S hebben in de nacht van woensdag op E donderdag de gemeente Tiel van ca. E f 30.000 beroofd. Zij brandden de E kluis door in een van de kelders van E het gemeentehuis. 5 ROME, 29-12. - Met ingang van E donderdag kan men negen dagen E lang ovei-dag gratis gebruik maken E van het openbaar vervoer in Rome. Het gaat hier volgens insiders om E een laatste poging paal en perk te stellen aan het particuliere autover- keer dat telkens weer tot chaotische j= toestanden in de stad leidt. Men wil S de Romeinen zover zien te krijgen 5 dat ze hun arito zeker op de spits- E uren thuis laten. Dealer: ISTA Oosterland iiiiiifitiiimiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiMrmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiTi Een „hard" jaar ging voorbij DEN HAAG, 31-12. Vertraging van de economische groei en verscher ping van de inflatie hebben de eco nomische ontwikkeling van Neder land in 1971 gekenmerkt. Daarbij lag het nationale bestedingsniveau on danks een aanzienlijk geringere toe neming dan in het vorige jaar nog aanzienlijk te hoog. Het leverde in het lopende betalingsverkeer met het buitenland een tekort van 1 a 1,5 miljard gulden. Dit staat in een overzicht over de economische ont wikkeling in 1971 van het ministerie van economische zaken. De toeneming van de produktie in bedrijven die in 1970 6,5 bedroeg, liep in 1971 onder invloed van een langzamere ontwikkeling van de vraag terug tot ca. 4.5 0De inves teringen van het bedrijfsleven in vaste activa zullen, na een nog vrij scherpe stijging' in de eerste maan den, over het gehele jaar nauwelijks een toeneming te zien geven. Ombiiijriiii; In de loop van 1971 heeft zich in de investeringsactiviteiten een om buiging voltrokken, die volgens het ministerie in het nieuwe jaar ver moedelijk een daling van het niveau van de investeringen van het be drijfsleven tot gevolg zal hebben. De toeneming van het volume van de particuliere consumptie zette zich in 1971 voort, zij het dat de toeneming met naar raming 4 °'n aanmerkelijk geringer was dan in 1970, toen een groei met 7,5 °/o optrad. Met name in de laatste maanden nam de werkloosheid vrij sterk toe, terwijl de openstaande vraag naar arbeidskrachten belangrijk daalde. Voor het eerst sinds jaren overtrof eind november 1971 het aanbod van arbeidskrachten de vraag. De conjuncturele ontspanning die thans aan de dag treedt kan niet los gezien worden van overeenkomstige verschijnselen in het buitenland. De toeneming van het Nederlandse uit- voervolume bedroeg in 1971 naar ra ming nog wel 10 maar na stij gingspercentages van 17 en 14,5 in resp. 1969 en 1970 betekent dit een vrij sterke vermindering van het ex pansietempo. De groei van de in voer verminderde nog scherper, na melijk van 15 o in 1970 tot 6 in het afgelopen jaar. Ruilvoet Doordat het verloop van de ruil voet (verhouding tussen uitvoerprij- zen en invoerprijzen) aanvankelijk tegenzat tekent zich over het gehele jaar gezien nog niet zo'n duidelijke verbetering van de lopende rekening van de betalingsbalans af, In de laatste maanden evenwel begon een tendentie naar een meer evenwich tige betalingsbalanssituatie aan de dag te treden. In 1971 steeg onder invloed van Bombardementen up Noord-Vietnam duren nog voort SAIGON, 30-12. De Amerikaanse bonibaidementen op Noord-Vietnam /(jn donderdag, voor de vijfde ach tereenvolgende dag. voortgezet. Nog steeds is niet bekendgemaakt wan neer de luchtaanvallen, de grootste sinds de stopzetting der bombarde menten dcor president Johson in 1968. worden gestaakt. o.m. het hogere invoerpeil maar vooral van het sterk opgelopen peil van de arbeidskosten de prijsindex van de gezinsconsumptie met ca. 7,5 °/o. De loonkosten per eenheid pro- dukt in de verwerkende industrie ging met 8 "/o omhoog, hetgeen aan zienlijk uitging boven de stijging van deze kostenfactor in het met ons concurrerende buitenland. DEN HAAG. 30-12. De koopkracht - reëel beschikbaar inkomen - van de Nederlandse werknemers is in 1971 gemiddeld met 2,5 procent toe genomen. Vorig jaar steeg de koop kracht met ongeveer zes procent, zo heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek berekend. Het bruto-loon, inclusief bijzonde re uitkeringen, nam in beide jaren gemiddeld toe met 11,5 procent. De koopkrachtstijging was in 1970 gro ter, doordat de prijsstijging toen aan zienlijk geringer was. Advertentie 6936 Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268. b.g.g. 1265 Maandags gesloten Vrijdagsavonds tot 9.00 uur. zaterdags tot 5.00 uur geopend

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 1