ERIC DE NOORMAN Rode Kruis-team naar Oost-Pakistan Smalstad Brouwershaven Radio-Bremen waarschuwt voor moordenaar De Cebeco in de afgelopen vijf maanden BELFAST (Noord-Ierland). Brandweerlieden vechten hier een hopeloze strijd tegen een grote uitslaande brand in een warenhuis, vlak naast het stadhuis van Belfast. De brand ontstond nadat leden vó.n de IRA een bom in het ge bouw hadden geplaatst. Van de panden bleven alleen de geblakerde muren overeind. Uitrusting vertrekt woensdag a.s. DEN HAAG. 23-12. Het Neiler- landse Rode Kruis "heeft een medisch team van zes personen geformeerd, dat gedurende twee maanden chi rurgische hulp zal gaan verlenen aan slachtoffers van het conflict India- Pakistan. Het team zal onder auspi ciën van het Internationale Comité van het Rode Kruis oorlogsgewonden behandelen, waarschijnlijk in een districtshospitaal in Oost-Pakistan. Het medisch team staat onder lei ding van prof. dr. M. Vink, chirurg bij het Academisch ziekenhuis te Leiden. Voorts maken van het team deel uit de heer F. R. Hohmann, arts de heer L. van den Berg, anesthesist, mejuffrouw D. Stolker, operatiezus- ter, allen uit Leiden, majoor Eva den Hartog, verpleegster van het Leger des Heils uit Scheveningen, en me juffrouw A. Feenstra, verpleegster te Haaksbergen. Het ministerie van defensie heeft vcor het team een veel-omvattende medische uitrusting ter beschikking gesteld, van chirurgisch instrumen tarium tot en met aggregaten, om- FINANCIËN EN ECONOMIE Lonen en prijzen in Groot-Brittannië PARIJS, 23-12. De stijging van lo nen en prijzen in Engeland zal hal verwege het komende jaar een trager verioop krijgen. Dit is één van de verwachtingen die de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) uitspreekt in een rapport over de Britse economie dat woensdag is verschenen. In het derde kwartaal waren de lonen in Engeland elf procent hoger dan in het overeenkomstige tijdvak van het vorige jaar en de winkelprijzen tien procent. OESO voorspelt economische groei DEN HAAG. 23-12. Op grond van het gevoerde beleid en de huidige tendenties is te verwachten, dat de produktie van goederen en diensten in de grote Oeso-landen in de eerste helft van 1972 zal stijgen. Het secretariaat van de O.E.S.O. (Organisatie voor Economische Sa menwerking en Ontwikkeling) voor spelt in het heden verschenen rap port over de economische vooruit zichten, dat de produktie in de ze ven grootste Oeso-landen in een tempo van 5 a 5,5 procent per jaar zal toenemen. In het ene land zal de stijging groter zijn dan in het andere en zo verwacht de O.E.S.O., dat de stijging van het nationaal produkt in West-Duitsland ongeveer twee pro cent zal belopen, nadat er in de tweede helft van 1971 in het geheel geen verandering in dit nationaal produkt is gekomen. Een vrij grote stijging verwacht de O.E.S.O. in de Ver. Staten en Canada. Voor de kleinere O.E.S.O.-landen wordt een tamelijk langzame groei van het nationaal produkt voorspeld. In deze landen als groep genomen zal zich naar verwachting geen be langrijke toeneming van de econo mische expansie voordoen voor me dio 1972. Het perspectief voor Ne derland wordt volgens het rapport ongunstig be-invloed door o.a. de grote omvang van de loonsverhogin gen in het verleden. Breda krijgt hart-ambulances BREDA, 22-12. De Bredase G. G. en G.D. heeft woensdag de beschikking gekregen over speciale apparatuur voor twee ambulances waardoor de be handeling van hartpatiënten, indien nodig, al thuis kan be ginnen in plaats van in het zie kenhuis. De kans op overlij den aan een hartinfarct is na melijk het grootst de eerste uren na de aanval. Deze uit rusting voor de twee ambu lances is voor een aanzienlijk deel betaald uit een bijdrage van ruim 30.000 gulden afkom stig van de Nederlandse Hart patiëntenvereniging. De ge meente Breda heeft ongeveer 17000 gulden bijgelegd. dat het team gedurende twee maan den geheel self-supporting moet zijn. Deze uitrusting zal op woensdag 29 december met een van de KLM gechaiterde DC-8 samen met een hoeveelheid voedsel en dekens voor de Costpakistaanse vluchtelingen in India naar Calcutta worden gevlo gen. Hét is mogelijk dat ook het me disch team met dit toestel zal mee gaan. Zo niet, dan zal het team een aantal dagen later vertrekken. „Flitsen" uit het buitenland PARIJS. Het aantal doden als ge volg van de gasontploffing van dins dag in een flatgebouw in de Parfjsc vooistal Argcnteuil is tot twaalf ge stegen. Een zestal mensen verkeert nog in levensgevaar. RAWALPINDI. De Pakistaanse president Zoelfikar Ali Bhoetto heeft woensdag de Opst-Bengaal Noeroel Amin beëdigd als vice-president. Ook de ministers van do nieuw te vormen burgerregering, waarvan de namen overigens niet bekend zijn gemaakt hebben de eed afgelegd. RAWALPINDI. Be leider van de Ocstpakistaanse Awamiliga, sjeik Moedjibcer Rachman, die woensdag uit gevangenschap in West-Pakistan weid ontslagen, is in het geheim naar Rawalpindi overgebracht, aldus is uit welingelichte bron vernomen. MUNCHEN. De voormalige Tsje- choslowaakse wereldkampioen lucht- acrobatiek Ladislaw Bezak heeft met zijn vrouw en vier kinderen politiek asiel in West-Duitsland gekregen. Dit heeft het federale bureau voor de erkenning van buitenlandse vluch telingen bekend gemaakt. WENEN. De Sowjetrussische en Amerikaanse onderhandelaars voor een beperking van de strategische (kern)wapens (Salt) zyn woensdag in Wenen vcor het kerstverlof uiteen gegaan zender dat er tekenen zijn dat nog dit jaar overeenstemming is bereikt over de beperking van de anti-raketstelsels. DODELIJKE ONGELUKKEN AMSTERDAM. De 37-jarige Am sterdamse koopman K. Scheffer, die tijdens een inhaalmanoeuvre op de Cornells Douwesweg in de hoofdstad met twee wielen in de middenberm terecht kwam, en daarna tegen een lantaarnpaal reed is later in een zie kenhuis aan de opgelopen verwon dingen overleden. DEN HAAG. In de Ursula-kliniek in Wassenaar is de 64-jarige M. Grootveld uit Den Haag overleden aan bij een val opgelopen hoofdletsel Hij had dinsdagavond in het portiek bij zijn huis een kapotte lamp ver vangen en was daarbij gevallen. NIJKERK. De 40-jarige mevr. R. Mosterd-Blauw uit Nijkerkerveen (Nijkerk) is in een ziekenhuis te Amersfoort overleden aan de gevol gen van een verkeersongeluk. SCHAIJK. De 35-jarige Chinees Po Kwan Yuon uit Den Haag is op de rijksweg Den Bosch-Nijmegen in Reek (gemeente Schaijk) om het le ven gekomen toen hij met zijn per sonenauto geen voorrang verleende aan een trekker met oplegger. DEURNE. Donderdagmorgen is de 65-jarige M. Sleuwen uit Deurne, die op zijn fiets vanaf zijn woning de Milhezerweg overstak, aangereden door een passerende bestelauto. Hij was op slag dood. HELMOND. De zestienjarige scho liere Alice Noordhoorn uit Gemert is bij een verkeersongeluk in Helmond zo ernstig gewond, dat ze bij aan komst in het ziekenhuis bleek te zijn overleden. Toen ze per bromfiets de kruising Kasteeltraverse-Wilhelmi- nalaan wilde oversteken, werd ze aangereden door een passerende vrachtwagen. TILBURG. De 83-jarige heer J. Spaandonk uit Tilburg is toen hij ter hoogte van de Wagenaarstraat per fiets de Ringbaan-Oost in zijn woonplaats wilde oversteken, aange reden door een passerende personen auto. De man was op slag dood. HAGESTEIN. De 42-jarige heer P. Hazendonk uit Everdingen is door een auto geschept toen hij in de Zuid-Hollandse gemeente Hagestein met zijn fiets aan de hand over de weg liep. Hij is ter plaatse overleden. BREMEN, 23-12. Radio-Bremen heeft woensdag de bevolking her haaldelijk gewaarschuwd voor een „onberekenbare moordenaar", die volgens de politie twee moorden en twee pogingen daartoe op zjjn gewe ten heeft. De politie is er van overtuigd, dat het om de 30-jarige Eckart Krüger gaat, die dinsdagavond wist te ont komen, toen enige politiemannen hem in de woning van zijn moeder wilden aanhouden. AMSTERDAM, 23-12. In de eerste vijf maanden van het in juli begon nen boekjaar 1971/'72 is de omzet van Cebeco, nationale coöperatieve aan- en verkoopvereniging voor land- en tuinbouw te Rotterdam, slechts weinig gestegen. In guldens bedroeg de stijging bijna vier pro cent, in tonnage ruim 1 procent. In de donderdag in Amsterdam gehouden algemene vergadering heeft de president-directeur, ir. IJ. de Boer, dit meegedeeld. Door de lage weerstand, zo vertelde hij, is er enige achterstand gekomen in de meststoffenvoorziening, het zachte weer heeft de verkoop van granen en andere veevoedergrondstoffen wat afgeremd. Toch vertoonde die laatste groep een lichte omzetstij ging. De ruimte om de kostenstijging op te vangen, is volgens ir de Boer zeer klein geworden. Enkele afdelingen hebben wat dit betreft het kritieke stadium bereikt, terwijl het prijs verloop in de markt geen ruimte voor prijsverhoging toelaat. Een belangrijke stijging vertoonde de omzet in consumptieaardappelen en uien, waarvan de prijzen zich op een zeer laag peil bewegen. De ver koop van landbouwwerktuigen bleef op het zelfde niveau als het vorig jaar, die van bedrijfs- en winkel artikelen nam met bijna 40 procent toe. Duurdere eieren Ir. De Boer had nagegaan, hoe de verbruikersprijzen van een aantal artikelen, die door Cebeco op haar Krüger wordt er van verdacht in juni van dit jaar te Gmünd in Zwa- ben eën autospuiter te hebben neer geschoten, die sindsdien half ver lamd is. Zijn volgende slachtoffer zou een 68-jarige gepensioneerde zijn wiens stoffelijk overschot in juli in een bos bij Bremen werd gevonden. Deze maand overviel vermoedelijk dezelfde dader in West-Berlijn een taxichauffeur, die door enige schoten aan het hoofd werd gewond. Het jongste slachtoffer zou een hande laarster in antiquiteiten in Bremen zijn, die met twee scfioten door het hoofd werd gedood. deelnemingen gevoerd worden, zich thans verhouden tot die van decem ber vorig jaar. Dat de eierprijzen sterk gestegen zijn, verheugde hem, omdat deze aanmerkelijk beneden de kostprijs hebben gelegen. Voor produkten die nu nog in zo'n situatie, verkeren hoopte hij ook op een stijging. De boerenstand, aldus ir. De Boer, behoeft immers niet de lastdrager der gemeenschap te zijn. Bij braadkuikens is er niet van eni ge prijsstijging sprake, bij peul vruchten en aardappelen is er een duidelijke daling ten opzichte van het reeds lage peil van het vorige jaar. Voor één door Cebeco artikel meldde hij wél een stijging; bunga lows werden 7 procent duurder. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De KVP-fractie in de Tweede Kamer heeft in een extra fractie-vergadering woensdagavond unaniem mr. F. II. J. J. Andriessen gekezen tot haar voorzitter met in gang van 1 januari aanstaande. DEN HAAG. Dezer dagen 'valt de benoeming te verwachten van dr. G. H. Veringa tot lid van de Raad van State. De benoeming zal op 1 febru ari a.s. ingaan, zo verneemt het ANP. Op 1 januari legt hij het voorzitter schap van de KVP-fractie in de Tweede Kamer neer. maar tot 1 fe bruari blijft hij lid van de kamer. BROUWERSHAVEN, 20-12. Het is nog een groot wonder dat Brouwers haven een nieuw postkantoor heeft gekregen, want aanvankelijk zag het er riet naar uit. Er deden zich situ- eringsmociiykheden voor, die echter het aanvankelijke plan toch niet te- riet deden. Een modern postkantoor derhalve vcor de Smalstad', met enige plechtigheid werd het deze week door Brouwershavens eerste burger, dt heer A. P. Schouwenaar in ge bruik gesteld. „Baas" van het nieuwe kantoor, is de heer H. Bolkenbaas, kantoorhou der te Brouwershaven, wiens klein zoon de eer le beurt viel de burge- WIJHE. Tijdens de afwezigheid van de bewoners is een groteboerr derij in Wijhe geheel uitgebrand. Daarbij kwam één koe in de vlam men om. De rest van het vee kon worden gered. De inboedel ging ge heel verloren. EEN HAAG. De kans op acties in de metaalindustrie is donderdag ver groot, nadat woensdag in een verga dering van de voorzitters van de werkgevers- en van de werknemers organisaties in die bedrijfstak is ge bleken, dat de prrtijen by de cao elkaar niet hebben kunnen vinden. Hebben amazones bestaan MOSKOU, 23-12. De krijgshel- tige amazones Zijn geen uit vinding van Griekse dichters. Als men Russische archeologen mag geloven hebben zij wer kelijk bestaan. Zij zouden ge woond hebben aan de oevers van de rivier de Oeral op de grens tussen Azië en Europa, waar, zo heeft het persbureau Tass woensdag bericht, een door vrouwen bestuurde staat zou hebben bestaan. Russische archeologen hebben onlangs in de omgeving van Morsk in het zuiden van de Oeral een 20 tot 25 eeuwen oud graf van een vrouwelijk opperhoofd van de stam der Sarmaten ontdekt. De vrouw droeg oorhangers en een ketting, die was gemaakt van edelstenen. De inwoners van deze vrouwenstaat waren bewapend met speren, pijl en boog. De Sarmaten waren no maden en trokken rond in de steppen ten oosten van de ri vier de Don. De vrouwen trouwden volgens oude kronie ken eerst wanneer zij een vij and hadden gedood. Overblijf selen van hun taal worden volgens taalgeleerden nog aan getroffen bij de Ossetinen, een nationale minderheid in de Sowjet-Unie. MARKTBERICHTEN Coöp. Veluwse Eierveiling BARNEVELD, 23-12. - Aanvoer 1.240.380 stuks; stemming traag. Prijzen per 100 stuks: eieren van 51-52 gram f 14,30-15,30; van 56-57 gram f 14,30-15,30; van 61-62 gram f 14,30-15,30; van 66-67 gram f 14,30- 15,30. Eierveiling Barneveld Aanvoer 1.096.090 stuks, stemming traag. Prijzen per 100 stuks: eieren van 52-53 gram f 14,25-14,50; van 61-62 gram f 13,95-14,15; van 66-67 gram f 14,00-14,05. Eiermarkt Barneveld Aanvoer ca. 1.900.000 stuks, han del kalm. Prijzen per 100 stuks: eieren van 50-58 gram f 14,60-15,50, kg.prijs f 2.92-2,67; van 59-64 gram f 15,60- 15,80, kg.prijs f 2,64-2,47; van 65-70 gram f 15,90-16,10, kg.prijs' f 2,45- 2,30. Witte eieren f 0,50-1,50 per 100 stuks lager. SPORT MICROKORFBAL Junioren: Good Luck II—NOAD 1—7 Dc junioren van NOAD behaalden in Oude Tonge een forse zege op hun collega's uit Middelharnis-SommeJs- dijk. Na 5 minuten spelen was het Sylvia de Waaij, die de club uit Drci- schor de leiding gaf (0-1). Dezelfde speelster zorgde ook al ras voor 0-2 en eer de eerste helft verstreken was zag Anneke van Nieuwenhuijzcn kans om twee doorloopballen op dc juiste wijze te benutten (0-4). In de tweede helft maakte Wijna van Nieu wenhuijzen er uit een doorloopbal 0-5 van en via een keurig afstands schot van Wim Overwcel werd het halve dozijn doelpunten keurig vol- gemaakt (0-6). Good Luck kwam nog wel tot een tegenpunt. maar dat had niets te betekenen (1-6). Tenslotte was het wederom Anneke van Nieu wenhuijzen. die doelpuntte voor NO- AD door een strafworp te benutten (1-7). Adspiranlen: NOAD—VIOS W. 2—0 In de eerste helft was het een ge lijk opgaande strijd met wisselende kansen. 10 minuten voor het einde slaagde Joke Dorst er In om NOAD aan de leiding te brengen (1-0) en een paar minuten daarna was het meester de sleutel van het gebouw te mogen aanreiken. Toen was de toe gang snel vrij gemaakt en konden de aanwezigen zich overtuigen, dat de stad over een duidelijk op de toe komst afgestemd P.T.T.-kantoor be schikt. Het is uiteraard mede mei een duidelijke knipoog naar het groeiend toerisme, tot stand geko men. Aanwezig bij de plechtigheid was o.m. de heer H. M. van der Post, directeur van het postkantoor te Zie- rikzee en de directeur van het dis- trikt de heer C. Vis te Middelburg. Bij een exterieurfoto komen wij nog nader op deze opening terug. Marian Terpstra, die de zege voor NOAD geheel veilig stelde (2-0). Pupillen: NOAD—VIOS W. 2—1 Na 5 minuten spelen gaf Rinie Snijders de allerkleinsten van NOAD de leiding (1-0) en het was dezelfde speler, die kort hierop opnieuw voor de blauw-witjes wist te scoren (2-0). Met deze stand brak ook de rust aan. In de tweede speelhelft kwamen de withemden uit Willemstad nog tot een tegenpunt, maar NOAD kon toch de volle winst inpalmen (2-1). BRIDGE Zierikzeese Bridge Club De uitslag van de dinsdagavond gehouden competitiewedstrijden van de Zierikzeese Bridge Club luiden: Groep A: 1. echtpaar Nolet, 75 pnt.; 2. Schaap-Schiettekatte, 65 pnt.; 3. Ten Haaf-Holty, 61 pnt.; 4. Goedhart- de Vlieger, 57 pnt.; 5. echtpaar Sie- verding, 53 pnt.; 6. Becu-van der Rost, 49 pnt. Groep B: 1. Dames van der Valk van de Zande, 58 pnt.;.2. echtpaar De Gaag, 57 pnt.; 3. echtp. Matthijsse, 56 pnt.; 4. Schürmann-Wiebols, 54 pnt.; 5. echtpaar Hogerheijd'e, 42 pnt.; 6. Hendrikse-Sweere, 39 pnt.; 7. echt paar Heuser, 30 pnt. DE SINT NICOLAAS- PUZZEL De Sint Nicolaas-puzzel heeft weer veel aandacht getrokken. Niet zo overweldigend als vorige jaren, maar toch een grote belangstelling en de uitzoekerij was duidelijk een uitzoe- kerij. Bij loting werden de prijzen toegewezen. De prijzen in de vorm van waardebonnen, die vóór 1 janu ari (verlengde termijn) besteed moe ten worden bij onze adverteerders. Een waardebon van f 25 is bestemd voor: Mevr. M. D. Kooman-Kooman Prov. Weg 18 Kerkwerve Een waardebon van f 10 voor: Mevr. W. L. Luyendijk-Kloet De Brauwstraat 17 Zierikzee Een waardebon van f 5 voor: De heer C. J. den Haan Weststraat 24 Zierikzee Vier waardebonnen van f 2,50 voor onderstaanden: Mevr. J. Krijnse Locker-Voetraan Hogeweg 21 Burgh Mevr. M. F. Flikwecrt-Viergever Dr. Wort man straal 15 Noord gouwe Mevr. M. Mcurs-Kwaak Zaagmolen 23 Zierikzee Mevr. J. dc Munnik Zandweg 8 Haamstede De oplossing van de St. Nicolaas- puzzel is de volgende. Horizontaal: 1. Piet; 4. Kampen; 8. sint; 11. no.; 12. la; 13. ro; 14. in; 15. ed; 17. raam; 19. ader; 21. va; 22. NOS; 24. ra; 25. op; 27. es; 28. sap; 29. in; 31. storen; 34. mi; 35. er; 37. na; 39. asem; 40. zo; 41. t.z.; 42. ras; 44. ad; 46. tt; 47. vo; 48. ree; 49. peuren 52. zeureh; 55. ti; 56. legaal; 57. on; 59. er; 61. te; 63. on; 64. in; 65. toeven; 67. mm; 69. onding; 70. ar; 71. bics; 73. Ec; 74. vaal; 76. raster; 78. reis; 81. ras; 82. rek; 83. oor; 85. iet; 86. Jl; 87. bon; 88. pr; 90. kot; 92. ne; 93. reu; 94. grijs; 95. tol; 96. dr; 98. aga; 99. ijs; 100. ban; 101. s.g.; 102. ol; 104. sstt: 106. hm; 107. veer; 108. li; 109. ta; 110. heer; 112. ode; 113. zo; 114. st; 115. ra; 117. keu; 118. Ie; 119. gard 121. paar; 123. ri124. tra; 125. etna; 128. rie; 130. ada; 132. ea; 133. ede; 135. loom; 137. la: 138. de; 139. toon; 142. oma; 143. Est; 144. vond; 145. over. Vertikaal: 1. pienter; 2. cn; 3. tor; 4. klaas; 5. aam; 6. era; 7. noden; 8. sir; 9. in; 10. trapeze: 16. do; 18. ar; 20. es; 21. va; 23. si; 25. oost; 26. pret 28. si; 30. nn: 32. ta; 33. cm; 34. mo; 36. rap; 38. aar; 40. zou; 41. ten; 43. set; 45. del; 47. vel; 48. ren; 50. uit val: 51. nel; 52. zat; 53. ronder; 54. met; 58. eng; 60. royaal; 62. eer: 63. one; 64. indien; 67. mis; 68. met; 71. bak; 72. sec; 74. vrind; 75. as; 76. ren; 77. rok; 79. ei: 80. steeg; 82. rouge; 84. rotan: 87. bea; 88. prijs; 89. rijst; 91. ton; 97. roede; 101. smeer; 103. lec; 104. si; 105 tt: 106. hek; 107. volk; 108. lor; 111. ruin; 113. zaad; 116. aard; 119. gram; 120. de; 121. pa; 122. riet; 126. tc; 127. na; 129. som; 131. als; 133. een; 134. toe; 135. lo; 136. oa; 137. A.at; 138. do; 140. oo; 141. nr. „De gebroken pijl 26. „Vergeef mij dat ik u vals beschuldigd heb", spreekt Eric ernstig, „ge begrijpt toch dat het onvermijdelijk was. Die afgebroken pijl...." Agir knikt. „Laat ons cr liever niet meer over praten", antwoordt hij- „Het is ook mijn schuld. Wanneer ik van het begin af aan open kaart met u gespeeld had, was alles misschien anders gelopen!" „En ik hoop dat ge geen wraak togen mij zult blijven koesteren, omdat ik uw broer ge dood heb", vervolgt Eric „Ge weet dat mij geen andere keuze overbleef". Zwijgend buigt Eric het hoofd. „Ik zal hem thuisbrengen", mompelt hij- Nog lang staart Eric hem na als hij einde lijk wegrijdt, de roerloze gestalte van zijn broeder voor zich in liet zadel. Stapvoets rijdt hij over de vlakte, terug naar dc hoeve. Pas wanneer zij nog slechts als oen stip aan de horizon te zien zijn, wendt Eric de teugel om zelf ook naar,huis terug te keren. Langzaam valt de schemering, doch straks zullen de lichten van dc Koningsburcht hem de weg wijzen. Kwispelend gaat Wolf naast hem. EINDE VAN DIT VERHAAL. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 5