TWINTIG STAPPEN TERUG Westbrug - Muziekschool - Stratenpatroon - Woonwagenkamp Eeuwfeest Bruinisser Zondagsschool BLIK DOOR HET WERELD DE- EN REVALUATIES Hippische sport in Westhoek tussen Kerst en Nieuwjaar NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Een bank die achter u staat Bijna kwart van vrouwen bij abortuskliniek is minderjarig Gevarieerd kerstvieringsprogranima te Burgh Mosselexport ver over hoogtepunt heen ZIERlkZEESCHE NIEUWSBODE Woensdag 22 december 1971 Nr. 21001 Genieonteraacl Zierikzee ZIERIKZEE, 20-12. Op dc dinsdag gehouden raadsvergadering, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. dc Meester informeerde de heer Doeleman naar de gewenste be- bording bü de Westbrug. waar een moeilijker situatie is ontstaan door het verkeer uit plan West. De borden blijken inmiddels aangebracht. Over een stopljjn aan de Regenboogstraat is nog niets vernomen. De regelings. situatie aan de Westbrug moet nog worden afgerond, blijkens toelichting van de voorzitter. De heer Simmers vroeg of in ver band met de door te voeren sanering de gemeente reeds veel grond heeft in de Molenstraat. Bij elkaar bleek dat nogal wat te zijn, maar nog niet alles. De heer Van den Doel kwam op nieuw terug op de muziekschool en meldde de weigering van een leer linge, na opgave als zodanig na 15 november. Volgens de directeur van de Zeeuwse Muziekschool te Middel burg was de oorzaak een overschrij ding van de gemeentelijke subsidie, waardoor niet nog nieuwe leerlingen werden aangenomen. In dit verband vroeg de heer Van den Doel hoeveel leerlingen A en B er zijn en hoeveel leerlingen, die individueel les ont vangen. Verder wilde hij weten hoe de subsidiërings-verhouding is tus sen beide groepen. De vragen bleken te complex om onmiddellijk te kunnen be-antwoor- den. Dat zal dan ook plaats hebben Op de volgende vergadering. liet stratenpatroon De heer Den Boer toonde zich ver heugd dat de Grachtweg wordt op- Antieke tegels en -haarden gestolen UTRECHT, 21-12. Uit een pand aan de Maliebaan in Utrecht zijn in het afgelopen weekeinde zeven an tieke open haarden of gedeelten daarvan en 250 antieke Delfts blau we tegels, ter waarde van ongeveer 30.000 gulden, gestolen. Het pand, ei gendom van een bank, wordt mo menteel verbouwd. geknapt, maar pleitte ook voor be stratingsverbetering van de Vissers- dijk, waar nauwelijks meer overheen te komen is. Met name aan het voet pad zou iets dienen gedaan. Wet houder Bij de Vaate wilde hieraan wel aandacht schenken, maar merkte op dat het college verontrust is over talrijke stukken in het stratenpa troon. De heer Den Boer vroeg verder naar het regionaal woonwagencen trum. De voorzitter lichtte toe dat er bezwaren zijn geweest van Vlis- singen en Goes tegen de tekst van de regeling. Hierdoor is vertraging ontstaan, maar het geheel is thans in conceptie rond. Voor de uitvoering is echter nog wel één of twee jaar nodig. Zierikzee intussen zoekt nog steeds naar de plaats voor een dependance van het regionaal woonwagenkamp, niet geschikt voor een woonwagen invasie, maar vopr de opvang van acht a tien wagens. Er is een plaats gevonden, maar daar tegen bestaan weer planologische bedenkingen. Niettemin hoopt het college de de pendance aan te kunnen leggen vóór het komend zomerseizoen. (ii) BRUINISSE, december. - Dc Zon dagsschool is nu al vele tientallen ja ren een gewaardeerde instelling, die ongetwijfeld tot de vorming van ve len heeft meegewerkt, maar 100 jaar geleden was niet iedereen in kerke lijke kring in Bruinisse gelukkig met deze uit Engeland over gekomen in stelling, die in de kring van het Re veil wortel had gevonden en geen binding had met de officiële kerk. In het begin was er ook al een kerstboom, als kerstgeschenk werden vaak kleren, wollen wanten of mut sen uitgedeeld. Soms waren het echter ook boeken of een gebonden jaargang van het tijdschrift „De Christelijke Familie kring". Van de Ned. Zondagsschool Vereniging werden teksten met psalm en gezangversjes betrokken. De aanvankelijke opzet, de jeugd tot 16 jaar vast te houden, werd spoedig veranderd in 15 jaar. In verband met het oprichten van jeugdclubs werd later de eindleeftijd opnieuw ver laagd. Naast de hervormde Zondags school kwam er een tweede zondags school op Bruinisse, uit Vrije Evan gelische kring. Toen het Vrije Evan gelische Kerkje op Steins weide (de Molenstaat) werd afgebroken (1918) was het ook gedaan met de Vrije Evangelische Zondagsschool, die geen lokaal meer had. Zondags- Oplossing voor even President Nixon die zijn Amerika nen steeds had beloofd niet te pein zen over devaluering van de dollar, heeft hen in een fraaie show verteld dat hij hel toch maar had gedaan. En het hoogtepunt van zijn optreden was de kreet dat ze niet moesten zoek ennaar winnaars en verliezers, want iedereen heeft gewonnen". Dat is met een zo onzinnig. Sinds half augustus heerste chaos in hel internationaal betalingsver keer en daarvan zijn maar weinigen beter geworden - en daaraan is nu een eind gekomen. De winst - om Nixons frase te volgen - is dat de twee voornaamste faktoren die inter nationaal het ekonomsch leven ver ziekten verdwijnen. De ene is de extra-heffing op im porten in de V.S., waarvan vooral Japan last had maar indirekt ook an deren met name doordat Japanse ex porteurs ijverig op nieuwe jachtvel den aktief werden. De tweede en be langrijkste is dat binnenkort de on derlinge relatie van de wisselkoersen weer vast is wat bij handel de zeker heid geeft dat men niet voor onver wachte stroppen komt te staan door dat koersen zweven. Bij elkaar is dit heel wat, maar bij lange niet het ge- Advertentie Dit is het recept: Kaasfondue van Nederlandsekaas. Caqaelon Inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 600 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zont, peper, nootmuskaat en wat kirsch. tgen. Binden m< neesmiddel dut alle ekonomische kwal enwuaraan. de wereld tijdt kan genezen Nog altijd goud Een aspekt aan de overeenkomst die de tien rijkste landen in Was hington sloten is bedenkelijk. Zij blijven vasthouden aan het goud als vergelijkingsstandaard en tot vreug de van goudproducerende of - pot tende landen als Zuid-Afrika, Rus land en Frankrijk g.aat de prijs er van omhoog - tenminste als het Ame rikaanse congres dat hierover het laatste woord heeft ja zegt, maar het kan moeilijk anders. Geen muntstel sel maakt nationaal nog gebruik van het goud als basis. Het is ook niet nodig want regering en circulatie bank samen hebben de macht om er voor te zorgen dat desondanks de burger met vertrouiven zijn munten en biljetten' ka ngebruiken. Hoeveel de koopkracht c/aarvan is heeft trouwens ook niets te maken met goud, maar met wat gezamen lijk wordt geproduceerd. Internatio naal is het net zo, maar daar mist men net de regulerende instituten die bevoegdheid hebben om zodra in dit ojizicht iets mis gaat in te grijpen. Het is natuurlijk nonsens om te zeg gen dat van de ene dag op de andere de Japanse yen de sterkste munt ter wereld is geworden - dal was hij al een tijdje, niet dankzij goudvondsten mwr dunkzij industriële aktiviteit. Het monetaire stelsel dat wij had den maakte het echter mogelijk dat de yen als zwakker vermonm dan hij was kon opereren lot voornamelijk Japans voordeel en anderee nadeel. Dat is nu rechtgetrokken, maar voor hoe langHet stelsel is gebleven zo als het was en morgen of overmor gen kunnen weer de toestanden ont slaan die tot de ruim vier maanden durende misère van nu hebben ge leid. Dit kan niet alleen, maar het zal wel gebeuren. In dit o/)zicht blijft de wereld internationaal slumperen op een manier die geen land binnen eigen grens zou toestaan. Maar voor die vreemde situatie verdwijnt zul len er nog vrij iaat krisis als de hui dige doorstaan moeten worden. schoolonderwijzers waren hier de vader en dochter I. Jumelet-Jumelet, de dochters van de familie De Ko ning en de familie Van Vessem. Veertigjarige samenwerking De heer Krijger weer in de kerke- raact teruggekeerd, kreeg in de tijd van vakature tussen het heengaan en de komst van een predikant ook nog het preeklezen toegewezen en toen kon hij het zondagsschoolwerk (we kelijks plm. 150 kinderen) niet meer alleen aan. Hij vroeg en kreeg hulp van zijn medekerkeraadslid J. C. van Rhee. De heer Van Rhee kreeg de jongere, de heer Krijger nam de ou deren tot 15 jaar voor zijn rekening. De samenwerking bleef 40 jaar be staan, tot zegen van de omgeving waar zij arbeidden, zoals later door hun leerlingen maar ook door hen zelf werd getuigd, al zeiden ze ook van hun werk: „we zaaien over een muur, we kunnen niet zien of en waar het zaad van het Evangelie te recht komt." Nadat men twintig jaar lang op het Kerkplein had vergaderd, kreeg de Chr. School een ander onderkomen en men was niet bij machte uit eigen middelen aan een gebouw te komen, zodat het werk dreigde te stranden als gevolg van lokaalruimte zoals dat ook later met de Vrije Evange lische Zondagsschool het geval was. Maar er kwam uitkomst. In 1891 was het nieuwe (thans nog bestaan de) postkantoor gebouwd en het Post en Telegraafkantoor tot dan geves tigd in de Lange Ring kwam vrij. Een afschrift van het contract c.q. het besluit van de gemeenteraad van 22 april 1892, waarbij voor vijf jaar het gebouw van het oude Postkan toor ad. f 25,_ per jaar werd gehuurd is nog in de archieven van de zon dagsschool aanwezig. UIT HET BINNENLAND KORTE BERICHTEN ROTTERDAM. In de Bosporus is maandagochtend het Nederlandse vrachtschip „Hollands Burcht" van 16.575 ton tijdens een dichte mist in aanvaring gekomen met de 31.800 ton metende Russische tankboot „Varna". Er waren geen slachtoffers. De scha de aan beide schepen is beperkt. DEN HAAG. P.v.d.A.. D '66 en PPR zullen met het oog op de volgend jaar april te Santiago te houden der de conferentie van de Unctad (de V. N.-organisatie voor handel en ont wikkeling) een alternatief stuk voor bereiden. MAASSLUIS. De politie van Maas sluis blijkt bij het aanhouden van twee krakers van postzegelautoma ten een goede slag te hebben gesla gen. In de verhoren, die volgden, be kenden de mannen (K. F. D. uit Rijs wijk en C. de V. uit Nootdorp) in verschillende plaatsen in Nederland dertien soortgelijke diefstallen te hebben gepleegd. LAND- EN TUINBOUW Peren worden vlol verkocht DEN HAAG. 21-12. Op dc Neder- kindse fruitveilingen is het aanbod van peren niet bijzonder groot maar dc handel in dit produkt blyft leven dig. Conference. Legipont eiu> Doyenne du Cornice zijn dc belangrijkste ras sen die worden aangevoerd. Dc prijs blijft goed op peil en ligt voor dc grote maten van de twee eerst ge noemde rassen tussen 60 en 70 een. per kg terwijl de Doyenne du Corni ce tussen 80 en 95 cent per kg wordt verkocht op de veilingen. Conferen ce en Legipont zijn speciaal ge waagd voor export, do Doyenne du Cornice wordt in hoofdzaak ver kocht op dc binnenlandse markt. De pereprijzen liggen heel wat gunsti ger dan het vorig jaar. Dc produktie is aanzienlijk kleiner geweest dan in 1970 en dat was in heel West-Europa het geval, zo blijkt uit veilingover zichten. Piiiirdcnfeest behelst vooral dressuur BURGII. 21-12. Volgende weck. tussen Kerst cn Nieuwjaar zullen, indien het weer goed bttfft. dus zon der sneeuw of (js. een groot aantal rijpaarden bun opwachting in Burgh maken on daar enkele dagen vertoe ven. Een dertigtal paarden en vijf tien pony's afkomstig van ..De Schouwse Ruiters" en dc Landelijke Rijver. „Westelijk Schouwen' gaan gezamenlijk de dressuur beoefenen. De dieren van „De Schouwse Rui ters" vinden een onderdak in „Bocij cs Bosch", terwijl die uit dc West hoek des avonds naar huis keren. Maandag komen de ruiters en amazones met hun dieren naar Burgh gereden waarna dinsdag dc heren Munters uit Willemstad en Moermond uit Dreischor speciale dressuurlessen zullen geven op een der terreinen in „Boeijcs Bosch". Dit gebeurt in vier groepen. Op woens dag neemt dc heer Priester van de Kon. Ned. Federatie van Land. Rij- verenigingen de groepen nog eens onder handen met, indien er nog tijd over is, wal lessen in springen. Slotdag Donderdag de grote slotdag met een Streekconcours waarop de die ren tegen elkaar uit zullen komen, zowel individueel als in viertallen. DEN HAAG, 20-12. Bijna een kwart van de 906 vrouwen, die* in oktober en november bij zeven abor tusklinieken in ons land om abor tus provocatus verzochten, is min derjarig. Dit heeft een onderzoek van hei Nederlands Instituut voor Sociaal Sexuologisch Onderzoek (Nisso) aan het licht gebracht. Het is uitgevoerd voor Stimezo-Nederland en de Ne derlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming (N.V.S.H.). Het aantal minderjarigen (23,5 pcO is aan de heel erg hoge kant. vindt het instituut: de Nederlandse vrou welijke bevolking van 15 tot 50 jaar bestaat voor 17,6 pet. uit minderja rigen en van deze minderjarigen heeft slechts 19 pet. sexuele contac ten, aldus het rapport. De minderjarige meisjes, die om abortus verzochten, zijn bijna alle maal werkende meisjes. Van hen zit 8,5 pet op een middelbare school of studeert. De groep bestaat voor een groot deel uit ongeschoolde of ge schoolde arbeidsters. BURGH, 20-12. Onder het motto van „Het dorp is aktief" wordt vrij dagavond in dc ned. hervormde kerk te Burgh, het Kerstfeest gevierd. Een feest dat afwijkt van de normale gang van zaken, want er zijn zeer veel mensen ingeschakeld om dit kerstgebeuren tc doen slagen. Zo zullen blazers van de Kon. Mu ziekvereniging „Witte van Haemste- de", hun medewerking verlenen, zal de blokfluitgroep van mej. Bliek zich laten horen, zullen kinderen zingen, zal de organist Rinus Pannekoek te- samen met blokfluit - medewerking zich laten horen: zal gedeclameerd worden en natuurlijk wordt er geza menlijk gezongen. Echt een bijeen komst voor en door iedereen met een nadruk op muziek en zang. Het feest wordt niet als kerkdienst gezien, doch als een bijeenkomst waarbij, een ieder die behoefte heeft aan een uurtje muziek, zang en declamatie ie beluisteren, van harte welkom is. Naarmate dc vraag naar mosselen in België en Frankrijk kleiner wordt de export is over zijn hoogtepunt heen, wordt de situatie voor de mos selkwekers ook iedere week slechter Van de ruim 53000 tonnen mosse len die werden aangevoerd verdwe nen er ruim 2300 naar het Mossel fonds, dus bijna de helft een situatie die nog nie( eerder voorkwam. Maai de mosselkwekers, voorzover zij over voldoende mosselen beschikken, blij ven wanhopig aanvoeren, want nu geen goede prijs kan worden gehaald proberen enkelen hel te vinden mei de hoeveelheid. Intussen verspreidt zich ook het gerucht, dat men na Nieuwjaar 1972 de mogelijkheid om mosselen in het Opvangfonds te lossen wil opschor ten. In de afgelopen week heeft het fonds door de grote aanvoer eei. grote aderlating ondergaan. Te voor zien is. dat dit ook in deze weck he; geval zal zijn. Wie helpt wie UTRECHT, 21-12. „Wie helpt wie?" heet een informaticboekje dat tot stand is gekomen op initiatief van het prinses Beatrixfonds en dut Is bedoeld als vraagbaak voor buis artsen, medische specialisten, para- medici, maatschappelijk werksters en wijkverpleegsters. In het boekje staan alle landelijke organisaties die werkzaam zijn op het gebied van de gezondheidszorg voor lichamelijk of zintuigelijk ge handicapten. Verder zijn de maatre gelen die de overheid voor deze groepen gehandicapten heeft geno men erin samengevat en geeft het landelijk en per provincie de belang rijkste venvijsadressen. De eerste druk van „Wie helpt wie?" heeft een oplage van 30.000 exemplaren. De totstandkoming en verspreiding van het boekje is fi nancieel mogelijk gemaakt door de overheid en enkele particuliere fond sen. Hoe kwam vrouw om het leven UTRECHT. 21-12. De rijkspolitie stelt onder leiding van de officier van justitie bij de rechtbank in Utrecht mr. J. C. van den Berg een onderzoek in naar de omstandighe den waaronder een 48-jarige wedu we uit Harmeien, mevrouw A. J. van Engelen-van Breukelen. is overleden Ze werd zaterdagnacht vermist en zondag vond men haar stoffelijk overschot in een sloot in Harmeien. Sectie heeft inmiddels uitgewezen dat verdrinking de doodsoorzaak is. Onduidelijk is nog hoe de vrouw In water is geraakt. De politie sluit de mogelijkheid dat er sprake is van een misdrijf niet uit. Landbouwschap over monetaire hesluiten DEN HAAG, 20-12. Nu de nieuwe wisselkoersen zijn vastgesteld zal zo spoedig mogelijk een eind moeten komen aan het stelsel van compense rende heffingen en restituties, dat voor het handelsverkeer in een aan tal landbouwproduktcn binnen de E.E.G. werd vastgesteld toen dc koersen gingen zweven. Dit is de mening van het Land bouwschap, dat verder zegt er zich van bewust te zijn, dat voor afschaf fing van dat stelsel een aantal moei lijkheden moet worden overwonnen. Die moeilijkheden zijn ontstaan door onvoldoende monetaire en economi sche samenwerking in de E.E.G. Glaasje op Veilig Verkeer Nederland gealar meerd door de cijfers van het C.B.S. (Centraal Bureau voor de Statistiek) - gaat in de komende weken met ex tra aandacht de glaasje-op-campag- nc „Laat jc rijden" herhalen. Hoewel liet aantal ongevallen met dodelijke afloop (327) waarbij alco holgebruik werd geconstateerd vrij wel gelijk bleef (329 in 1969) steeg het aantal aleoholmisdrijven .schrik barend en wel van 8.438 tot 8.838. Ook het aantal veroordelingen was in stijgende lijn: van 6.831 tot 6.879. Met de bekende affiches en raam biljetten en een televisiespot die fre quent zal worden uitgezonden, doet Veilig Verkeer Nederland gelijktijdig met vele andere landen opnieuw een beroep op alle automobilisten zich - als het moet te houden aan het advies: Laat je rijden f Een beroep dat ook geldt voor de bromfietsers. Vorig jaar werden maar liefst 977 bromfietsers door de rechter veroordeeld wegens het rij den onder invloed van alcohol. FEUILLETON 47 DOOR FRANK VAN FALCKENOORT Tevens wordt het bekende „klavertje drie" gereden en hel „lally-ho" met aan het einde een rubriek: best- gaande rijpaard en ponny. Aan het slot komen alle paarden in het ge- weer met een grote parade. Dc jury bestaal uit de heren J. Th. Brouwer en J. P. W. C. Stols. Een en ander is voor het publick toegankelijk cn vooral op de laatste dag (donderdag/ zal de wedstrijdsfeer velen richting Burgh doen komen. Vorig jaar werd een winters verblijf in „Boeijcs Bosch" door sneeuw en ijs verhin derd. doch beide besturen hebben zich opnieuw aan deze kluif gewaagd en hopen op een succesvolle tijd. Deze verwijdering had tot resul taat, dat Bert steeds meer zijn ver tier buitenshuis zocht. Hij was lid geworden van een selecte, kleine so ciëteit in Arnhem, waar hij de avon den doorbracht, babbelend met an dere industriëlen of hij speelde een partijtje biljart of legde een kaartje. Om doorgaans midden in dc nacht in zijn grote wagen naar huis te rijden, waar alles dan in diepe rust was. Dc slaapkamer betredend. lag Betty te slapen of deed alsof, de rug naar hem toegekeerd. Ze begon preuts tc worden en kleedde zich niet meer in zijn bijzijn aan of uit. Daarvoor ging ze naar haar boudoir, wel wetende, dat hij haar toch niet zou volgen. Was hij al een keer 's avonds thuis cn gin gen ze gelijktijdig naar boven, wat overigens maar zelden gebeurde, dan ging ze meteen door naar haar bou doir. treuzelde opzettelijk cn luister de of ze hem in bed hoorde stappen. Dikwijls was hij dan al in slaap, als ze voorzichtig dc slaapkamer betrad en zo geruisloos mogelijk in bed stapte. Gelaten accepteerde Bert het feit. dat ze geen enkel lichamelijk kon- takt meer met hem wenste. Hij pro beerde zich op verschillende manie ren af tc reageren, werd lid van een sportvereniging, en begon aan athle- tick te doen, een feit. waarmee Bert zich in de ogen van zijn vrouw en kel belachelijk maakte. Hij bleef weekeinden weg. zonder te vertel len. waarheen hij ging, hoewel hij niet verder kwam dan zijn soos en na afloop in zijn privékantoor. waar hij een brede bank had staan, ging slapen. Het was in dezeperiode, dat Bert Galestad zijn eerste zijsprong in zijn huwelijk maakte. Willy Brandse had na acht jaar trouwe dienst plaats ge maakt voor een jongere kracht. Dientje Bergstra. Hoewel afgespro ken was. dat de dolle avond en nacht, die Bert voor zijn huwelijk met Willy had beleefd, vergeten zou worden, bleef er-sindsdien een zeke re gedwongen houding tussen beiden bestaan. Misschien had het meisje verwacht, dat ze nog eens de vrouw van de direkteur zou worden. Toon hij zijn verloving bekend maakte met dc 'dochter van een oud-industrieel uit Den Haag. wist ze, dat alle illu sies in dit opzicht vervlogen waren. Ze deed nog een paar jaar haar werk, maar had er toen genoeg van. Temeer, omdat ze zelf ook verkering had gekregen: een vrachtautochauf feur. die lange transporten reed naar het buitenland. Op haar trouw dag verraste Bert haar met een waardevol geschenk, was met zijn vrouw een kwartiertje op de recep tie cn daar mee was het kon takt verbroken. In haar plaats kwam Dientje Bergstra. dochter van een ambtenaar ter provinciale griffie die over diploma's en behoorlijke getuigschriften beschikte, gepaard gaande aan een uitstekend figuur- >1 je, dat ze bescheiden naar voren bracht. Het feit, dat ze bovendien beschikte over een fantastische ta lenkennis, had dc doorslag gegeven, want zelf sprak hij enkel wat Duits en een mondjevol Spaans. Zoals gezegd, was het op deze wij- zc.dat Berts opgekropte energie op verkeerde wijze tot uiting kwam. Dientje Bergstra bleef op een maan dagmorgen weg. Een telefoontje van haar vader maakte hem duidelijk, dat het meisje ziek was en waar schijnlijk geopereerd moest worden. Voorlopig behoefde Galestad niet op zijn privésekretaresse lo rekenen. Er volgden enkele dagen waaiin om beurten een der kantoormeisjes de plaats van de zieke Dientje in nam. maar Borl stelde bizonder ho ge eisen aan zijn sekretaresse en geen van deze meisjes had de capa citeiten. om ook maar voor vijftig procent aan zijn verlangens te vol doen. Tot hij zich zijn eerste sekretaresse herinnerde. Misschien had ze al kin deren. Maar al zou hij haar maar voor halve dagen terug kunnen krij gen. dat scheelde al heel wat. Via de telefoon en het gemeente huis kwam hij haar adres te weten. Hij zette dc minst on-intclligente jongedame in zijn kantoor, gaf haar de nodige instructies cn slapte bui len in zijn wagen, naar het door het gemeentehuis opgegeven adres rij dend. De jonge vrouw keek eerst ver baasd, daarna blij. toen ze haar vroe gere baas voor de deur zag staan. ..Nee maarmeneer Galestad! Dat is even een verrassing! Komt u toch verder; het is veel te koud buiten te blijven staan". Enkele ogenblikken later zat Bert in een ruime voorkamer tegenover zijn vroegere sekretaresse. Daar kwam hij binnen enkele minuten tc weten, dat haar man twee jaar gele den op een bergtocht in Oostenrijk met zijn grote vracht-combinatie verongelukt was. Zc slaakte een die pe. zucht. „En", zo besloot ze haar relaas. ..zodoende ben ik al twee jaar weduwe, meneer". „Verschrikkelijk. Sorry, dat ik hei niet heb geweten, maar de plaatse lijke gebeurtenissen, in Oosterbcek bedoel ik. volg ik nauwelijks. Ik heb nu eenmaal teveel andere dingen aan m'n hoofd. Heb ie kinderen?" Zc schudde haar hoofd. ..Al had ik er maar één van .Tan gehad, meneer, dan zou alles veel gemakkelijker zijn. Maar nu heb ik niets meer. Zelfs zijn graf niet. Dat is daarginds". (Wordt vervolgd). 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 7