Wrr" TWINTIG STAPPEN TERUG FEESTAVOND - AESLUITING VAN WINKELWEEK RENESSE Moordpartij ontdekt in Bangla Desj rook met ofwel de hoogst verwonderlijke Mercedes Algemene ledenvergadering Vereniging voor Openbaar Onderwijs te Oosterland Weer doden in Noord-Ierland Onderscheiding voor Indira Gandhi Wereldbekend Aroma ZIE1MKZEKSOIE NIEUWSBODE Dinsdag 21 december 1971 Nr. 21000 „Met de muziek mee" in „De Ark" Advertentie RENESSE. 18-12. Ter gelegenheid van de winkelweek heeft de midden standsvereniging van Renesse de show van Henk van Montfoort „Met de muziek mee" naar „de Ark" te Rencsse gehaald. Vrijdagavond 17 de cember waren ongeveer 750 mensen n. ar de grote zaal gekomen om dit programma bij te wonen. Om kwart over zeven werd de zaal geopend. Al zeer spoedig liep de grote zaal vol. „Luctcr et Emergo" zorgde er voor dat de stemming al direkt erin kwam. door tot het programma be gon voor wat gezellige muziek te zorgen. Omstreeks acht uur opende de voorzitter van de middenstandsver eniging, de heer M. A. Krijnse Loc ker de avond. Hij verwelkomde alle aanwezigen en verklaarde zich ver heugd over de aanwezigheid van de burgemeester en echtgenote en één der wethouders eveneens met echt genote. Hij dankte de aanwezigen omdat door het publiek het organise ren van deze avond mogelijk was. Na het succes dat men vorig jaar met het programma „Mik" geoogst had, had de vereniging dit jaar weer met een ontspannend programma willen komen. Men hoopte daarin ge slaagd te zijn. Even roerde de heer Krijnse Locker een ernstig punt aan. Hij vond dat in een tijd van demon straties en akties te weinig aandacht wordt besteed aan de middenstand en detailhandel. 'Grote investerings maatschappijen bouwen buiten de woonkernen enorme winkelpanden en verhuren deze aan winkeliers. Hiermee trekt men winkels uit de stadskernen. In vele steden staan dan ook mooie winkelpanden leeg in de kern van de stad. De spreker toonde zich verheugd dat in deze ge meente het plan om aan een grote beleggingsmaatschappij concessies te doen is afgeketst. Mnzikaalprogramma Hierna was het woord aan Henk van Montfoort. Hij verwelkomde alle aanwezigen en stelde zijn Belgisch Showorkest voor. Conny Miller zong een selectie bekende operet te melodieën van Lehar, waarna To ny Gamo enkele nummers zong in zeer verschillende genres. Na confe rence werd een selectie oude schla gers gezongen, waarbij het publiek ijverig zijn best deed. Na nog enkele sketsjes, een Russisch lied en een stukje Belcanto van Tonny Game kwam men aan het laatste nummer voor de pauze. Een nummer met drié zeer bijzondere katholieke geestelij ken, die veel succes oogstten met hun aardige woordspelingen. Geschenk voor „Luctor et Emergo" Na de pauze kwam eerst de heer M. A. Krijnse Locker nog een keer aan het woord. Hij dankte zijn me de-middenstanders, want alleen een nauwe en eensgezinde samenwerking maakt een winkelweek zoals die op Renesse al jaren wordt gehouden, mogelijk. Hij dacht dat het vrij uniek was dat do baten van een winkel week ter beschikking werden gesteld aan het een of ander doel of vereni ging in Renesse. Sommigen hebben van dit initiatief in vorige jaren reeds geprofiteerd, dit jaar was hei cle beurt aan „Luctor et Emergo". Dc voorzitter van de muziekvereniging werd op het podium geroepen. Met de woorden dat 'n muziekvereniging altijd geld nodig heeft overhandigde de heer Krijnse-Locker een instru ment dat gevuld was met geld. De heer Kouman ledigde het instrument in e endoos en er bleek een aardig centje in te zitten. Al was dat zo op het eerste gezicht niet te zien bleek het een bedrag van maar liefst 1" 100U De heer Kouman richtte een woord van dank tot de middenstands vere niging en verzekerde dat het geld goed besteed zou worden. Hij voelde het als een aanmoediging om op en thousiaste wijze verder te gaan. Ook dankte hij de bugemeester, b. en w. en notaris Verhoeve voor de mede werking die zij aan het slagen van de winkelweekaktie hadden verleend Gavarieerde ontspanning Na de pauze werd begonnen met het van de televisie overbekende lied van de trompet spelende bakker. Hierbij betrok Henk van Montfooit niet alleen de hele zaal, hij haalde ook enkel jongens op het podium, die door hun spontane reakties en mede werking wel voor enige hilariteit zorgden. René Dexter en Conny Mil- Rat mee naar kantoor i KUTARADJA, 20-12. Het dis- trictshoofd van Kutaradja, in het zuidoostelijk deel van At- jeh, heeft bepaald dat elke ambtenaar voortaan een rat mee naar zijn kantoor moet nemen. Zuidoost Atjeh heeft de laatste tijd te lijden van een ware rattenplaag. Nieuw offensief in Laos VIENTIANE, 20-12. Troepen van Noord-Vietnam en de Pathet Lao zijn een grootscheeps offensief be gonnen tegen bases van Laotiaanse regeringstroepen op de Vlakte dei- Kruiken. Ze hebben de grote basis Moeong Soey, verscheidene andere stellingen en vooruitgeschoven pos ten. en de basis Mustang, waar Thai- landse militairen zijn gelegerd, ver overd, zo is uit militaire kringen in Vientiane vernomen. Ier speelden nog enkele sketchjes en Tonny Gamo gaf een imitatie ten beste van Adamo. Op trompet imi- teeide hij Nino Rossi in het overbe kende II Silencio. De drummer kreeg in een instrumentaalnummer een kans om zijn kunnen ten volle te to nen. En terwijl Conny Miller het mooie „Try to Remember" ten geho re bracht maakten Henk van Mont foort, Tonny Gamo en René Dexter zich klaar voor de finale. Deze finale werd een groot lach succes. De heren vertoonden zich in zwarte, uiteist korte, met franje afgezette jurkjes en toonden een nummer als Go-Go- Girls, die tussen hun gedans en ge zang door wat uit de belevenissen uit hun vak vertelden. De artisten oogsten voor hun prestaties een wel verdiend applaus. Eén van de meis jesleden van „Luctor et Emergo" bood het enige vrouwelijke lid van het gezelschap een boeket bloemen aan. Gezien de enthousiaste reakties van het publiek kan deze avond als een waardige afsluiting van een zeer geslaagde winkelweek worden be schouwd. DACCA. 20-12. Zeker 125 artsen, professoren, schrijvers en onderwij zers - intellectuelen die de nieuwe staat Bangla Desj van de grond had den kunnen helpen - zijn vermoord aangetroffen in een veld buiten de voormalige Oostpakistaanse hoofd stad Dacca. Bij alle slachtoffers waren de handen op de rug gebonden. Ze wa ren doodgestoken met bajonetten, gewurgd of neergeschoten. Men gelooft dat de slachtoffers on geveer vijf dagen geleden ter dood zijn gebracht. De meesten waren twee dagen voordat het Pakistaanse leger zich onvoorwaardelijk aan de Indiërs overgaf, in hun huizen gear resteerd omdat ze bekend stonden als felle tegenstanders van het be wind van president Jahja Chan. De lijken lagen bijna onherkenbaar ver minkt in waterpoelen, rood van het bloed. BELGRADO. President Tito van Zuid-Slavic heeft verklaard dat h\j dcor gebruik van de „krachtigste middelen" heeft willen voorkomen dat Zuid-Slavië zich binnen een half jaar voor een burgeroorlog in Kroa tië geplaatst zou hebben gezien die mpgelyk had kunnen leiden tot bui tenlandse interventie. Leef met plezier Rook de échte Pall Mali Export Wereldbekend aroma Pall Mali Export Diese Wie van de ene verbazing in de andere wil vallen, stapt in een Mercedes Diesel. Zelden zag u zo weinig (verkeerde) verwachtingen uitkomen. De motor laat geen dicselgcluiden horen, maar een zacht gesnor. Van diesel- traagheid is geen sprake, wel van een soepel opschakelen naar 130 km per uur. En al doet de afwijkende benaming „diesel" Geïnteresseerd? Een (lange!) proef rit is een kwestie van nu eren hellen! Mercedes-Benz Diesels X j omwille van comfortabele zuinigheid anders vermocdcn^^u rijdt in bet originele Mercedes concept. Tot in alle details gelijk aan de overeenkomstige benzine-types van Mercedes. Wonderlijk, niet? Even wonder baarlijk als uw eerste tank,stop: voor rond de 15 gulden gaat de 65-liter tank vol. En u kunt weer zo'n 700 km voort. Dat is Diesel GT... van Mercedes! AUTOMOBIELBEDRIJF FA. W. GILIJAMSE Renesse, Lange Reke 2, tel. 01116 -3 70 Nieuwe, cenlralo Mercedes-showroom Utrecht. Niet iedere dealer kan u alle Mercedes-Benz lypen forten' hij zal u daar om desgewenst gaarne vergezellen naar onze nieuwe, centrale showroom in Utrecht. Daar kunt u kiezen uit vele typen en kleuren, U vindt de showroom aan do Reactorweg 25, l3ngs de autoweg Utrecht-Amsterdam, afslag Lage Weide. U bent van harte welkom maandag t/m vrijdag van 9 tot 17 uur, zaterdag van 10 tot 17 uur. Feestavond op 18 februari OOSTERLAND, 20-12. De afdeling „Oosterland" van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (V.O.O.) hield vorige week de algemene ledenver gadering in café „Even Buiten". De belangstelling was niet bijster groot. De voorzitter, die de vergadering opende met een welkomstwoord tot de aanwezigen, stak zijn teleurstel ling niet onder stoelen en banken dat van een vereniging van rond 100 leden maar zo'n klein percentage aanwezig was. Hij memoreerde de totstandkoming van een openbare kleuterschool, waarachter ook de vereniging had gesteld, .namejijk door besprekingen, met de wethouder van- on aanvijs en met de betreffende inspectie kleuter onderwijs. Momenteel word', de school nog gehouden in de zal van de ..Conferentiekamer", om straks ie verhuizen naar de leegkomende schoolgebouwen aan de Groene Poort Het schoolhoofd, de heer P. T. Bol- kenbaas, verstrekte inlichtingen om trent de vorderingen van de bouw van de nieuwe scholen, die goed ver loopt. Waarschijnlijk zullen de scho len eind februari of begin maart a.s. in gebruik kunnen worden ge "tomen. Wat de openbare basisscholen in Duiveland betreft, die ter Sir Jans- land zal per 1 februari m een éen- mansschool worden omgezetterwijl in Nieuwerkerk per 1 juli a.s. een nieuw hoofd zijn intrede zal- doen i.v.m. het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd van de nuioige funktionaris. Bij de bestuursverkiezingen, wer den in de vacature J. A, Waasdorp (niet herkiebaar) gekozen de heer P FEUILLETON C. van den Berge, in de vacature I Bolkenbaas (niet herkiesbaar) de heer J. Uil. In de comm. voor ae kas controle werden benoemd de heren H. Clerx, H. J. Stoutjesdijk en Jac van der Maas Wz. Plaatsvervangend lid de heer L. van Dijke Az. De pen- ningmeestêresse, mevr. M. van dei Werf-van der Maas, deed verslag van de stand der geldmiddelen, de inkomsten waren in het afgelopen jaar f 1090,61, de uitgaven f 973,90. een voordelig saldo van f 116,71. Do bescheiden werden gecontroleerd en in goede orde bevonden. Besloten werd verder de jaarlijkse contributie Ie handhaven op f 7.50 per jaar vooi de leden en f 1.- voor huisgenoot-Ie- r!en! ondanks de sug'gesïi'e van hef hoofdbestuur om tot contributiever hoging over te gaan. Ledenwerfactie Betreffende activiteiten voor het jaar 1972 deelde de voorzitter mee dat er in februari een ledenwerfactie zal worden ondernomen, vooral in de nieuwe wijken der gemeente. Op 18 februari a.s. hoopt men de jaarlijkse uitvoering te houden, waarbij eigen krachten deze zullen verzorgen. Ten slotte dankte de voorzitter de beide aftredende en niet meer terugkeren de bestuursleden, de heren Waasdorp en Bolkenbaas, die resp. 14 en 6 jaar zitting hadden in het afdelingsbe stuur en de belangen op voorbeeldi ge wijze hebben gediend. Uit erken telijkheid bood hij de beide horen oen enveloppe met inhoud aan, na mens de afdeling. Tenslotle volgde de rondvraag, waarin nog één en ander ter sprake gebracht werd. BELFAST, 20-12. In Noord-Ierland zijn bij twee ckplosics vier doden gevallen. Drie jongemannen kwamen in het stadje Magherafelt om het leven toen hun auto in de lucht vloog. De politie vraagt zich af of de bom on der de wagen was gelegd, of dat zij in de auto werd vervoerd en voor tijdig is geëxplodeerd. Het vierde slachtoffer was een 16- jarige jongen die in een café in de hoofdstad Belfast de dood vond, toen een bom tegen de buitenmuur ont plofte. Vijf bezoekers werden licht gewond. In Londonderry tenslotte kreeg een vrouw van middelbare leeftijd een kogel in de maag tijdens een gevecht tussen Britse militairen en tieners die met stenen gooiden, waarbij s-luipscbuIters vanaf daken het vuur op de militairen openden. NIEUW DELHI. 20-12. De premier van India. Indira Gandhi, heeft de hcogste onderscheiding, die India kent. het „Juweel van India", dc „Bharai Ilatna" ontvangen. President Venkata Giri heeft dit zaterdag bekendgemaakt. Mevrouw Gandhi is de eerste vrouw onder de veertien personen die tot dusver deze onderscheiding ontvingen. Zij heeft de medaille behorende bij hel „Juweel van India" gekregen in verband met dc geslaagde afloop van dc oorlog van India tegen Pakistan. 46 DOOR FRANK VAN FALCKENOORT Het kon niet anders, of Bert be merkte het. Op een avond, toen het kind. enkele maanden oud. boven huilde, rende ze de trap op en kwam later mee beneden. Hij maakte er aanmerkingen op. ..Dat deed je bij de mannen ook niet. Betty. Pas op. op deze wijze verwen je haar en wordt het een kleine dwingeland." Maar Betty kon er geen kwaad over horen. „Opvoeding kun je niet generaliseren." was haar oordeel. „Ieder kind moet je individueel be handelen. Een meisje is weer anders als een jongen. Thea vereist bijzon dere aandacht en die geef ik haar." Schouderophalend antwoordde hij: „Ik waarschuw je enkel. Het is voor je bestwil. Betty." Ze werd enigszins kwaad. Met hel meisje op haar arm keek ze hem aan. „Ik heb twee jongens tot nog toe grootgebracht en jij mag zeggen, of ze vervelend of verwend zijn." „Juist, omdat je de mannen nooit hebt verwend, waarschuw ik je", hield hij hardnekkig vol. „Bedankt, maar laat dit alsjeblieft aan mij over. wil je? Dit is de taak van een moeder". De konflikten over de opvoeding bleven. Een jaar oud wilde het meis je niet meer in een box. dus de box verhuisde naar de zolder. Het kinder meisje. dat ruim zes jaar in huize Galestad had gediend, kreeg op dc duur zoveel standjes, dat ze ontslag nam. Bert mopperde er over. „Stom. Betty. Je had zo'n toegewijde kracht aan Suusje. Had ie niet wat takti- scher kunnen zijn?" „O. moet ik me soms door het kin dermeisje de les laten lezen? Wier kind is het eigenlijk? Van haar of van mij?" ..Van ons", verbeterde hij op rus tige toon. „Iin ieder geval doet ze dingen, die ik niet wil hebben". „Bijvoorbeeld?" vroeg hij. „O. dat weet ik niet zo op stel en sprong. Wat doet dat er toe? Boven dien wil ik geen kindermeisje meer. Ze worden op dc duur veel te vrij en verbeelden zich. dat ze het beter we ten, omdat het hun werk is. Ze krijgt een prima getuigschrift mee en vol gende week kan ze gaan". Maar twee dagen later barstte de bom en ging Suusje binnen een half uur weg. gepakt en gezakt. Voor dc eerste maal in zijn huwe lijk had Bert een hooglopende ruzie met zijn vrouw. Tot ze zich, rood van woede, terugtrok in haar boudoir, met Thea. en de deur op slot draai de. Die avond ging Bert de deur uit. bezocht enkele cafe's. wat hij anders nooit deed en kwam enigszins aan geschoten midden in de nacht thuis. Gedurende een aantal dagen spra ken ze nauwelijks een woord met el kaar. Tot de vrouw op een avond in de slaapkamer tegen Berts borst uit huilde en bezwoer, dat ze er spijt van had. En alles weer was als voor heen. Beits voorspelling kwam echter uit. Op driejarige leeftijd was Thea Galestad een tirannetje in zakfor maat, die haar sterke willetje bij haar moeder, broers cn het personeel on der alle omstandigheden doordreef, maar bij haar vader de kous op het kopje kreeg. De machtige fabrikant, die t lot van bijna honderd man tech nisch cn twintig man kantoorperso neel in handen had. wiens bedrijf een miljoenenomzet behaalde en ie der jaar minstens tien procent di vidend uitkeerde, was niet van plan de slaaf te worden van één zijnor kinderen, in casu zijn dochter. Als het hem begon te vervelen, pakte hij de kleine meid op cn gaf haat- een paar ferme tikken voor dc billen., tot grote verontwaardiging van Betty, die slaan ouderwets vond. Maar boven het gekrijs van zijn dochter uit, schreeuwde Bert. dat hij in zijn jeugd menig pak op zijn don der had gehad cn toch tamelijk goed terecht was gekomen in het leven. Als het riet zo was. moest Betty het maar zeggen. Doorgaans was het slot van deze korte schermutselin gen. dat Betty haar brullende doch ter meenam naar boven en z.ich de verdere avond niet meer liet zien. Hej gevolg was. dat er een zekere verwijdering lussen de echtelieden ontstond. Bij Betty, bij wie dc vlam der hartstocht in het begin van haar huwelijk hoog was opgeslagen, be gon een kentertrtg te komen. Toen het meubilair in de slaapkamer aan vernieuwing toe was - althans vol gens de vrouw des huizes - stelde ze voor. een lits jumeaux te kopen. Bert begreep haar. Zc begint lang zamerhand genoeg van me te krijgen, wist hij. De keren, dat ze nog ou derwets met elkaar dolden, werden steeds schaarser. Sinds Thea gebe ten was. begon ze hem af te weren, als hij toenadering zocht. AI stond ze noodgedwongen toe. een enkele maal, dat hij haar in zijn armen nam cn overal kuste waar hij haar kon raken. Tien jaar waren Bert cn Betty ge trouwd. toen hij wist: ik heb mijn vrouw verloren. Zc leeft enkel nog voor de kleine meid cn in de twee de plaats komen dc jongens. Dan het huis cn haar wagentje, haar sociale bezigheden. Ondergetekende, haar wettige echtgenoot, is niet meer in tel. Het mankeert er nog aan. dat we afzonderlijke slaapkamers hebben. Dat zou de verwijdering complete ren. rtVotdf vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 7