AGENDA Gemeenteraad Zierikzee Overval op onderdirecteur groothandel Goede verwachting gewettigd voor sanering van Haven-kwartier Bezorgdheid over bevolkingsgroei Astma-kliniek te Davos in zorgen Nieuw geweld in Noord-Ierland Vergadering afd. Scli.-D. „Scliuttevaer" „Tijl van Limburg" bekent roven van kostbaar kunstwerk „De Liefdesbrief' Begrotingsbrief 1971 gemeente Bruinisse Europa en V.S.: „Oorlog aan drughandel" ZIERIKZEE, 20-12. Op de maandagavond gehouden raadsvergadering, deelde de voorzitter, burgemeester Th. H. de Meester - teruggrijpend op de notulen van de jongste werkvergadering - mede hoe ten aanzien van de sanering van het Havenkwartier, bcrieht is ingekomen van Monumentenzorg, dat er begrip bestaat voor een aantal van b. en w.-zyde bestaande bezwaren. Zulks houdt in dat de verwachting van een goede oplossing gewettigd is, hetgeen een belangrijke stap in de goede richting betekent. Het betekent zeker niet „dat de bulldozer" er overheen gaat. Het zal veel meer komen tot een voorzichtige restauratie, aanpak en sanering. Ingekomen was een schrijven van de gemeente Vlaardingen, houdende een verzoek adhesie te betuigen aan een door de raad dier gemeente aan genomen motie inzake de verminde ring van het aantal lesuren voor het A.V.O. Inhoudelijk verklaarde de heer De Moor zich vóór de motie. De raad verklaarde zich evenwel ak koord met een schrijven van b. en w., waarin wordt ingehaakt op een schrijven van de Ver. van Ned. Ge meenten inzake het herhaaldelijk rondsturen van verzoeken om adhe sie door verschillende gemeenten. Het nut daarvan wordt betwijfeld en de Zierikzeese raad zal zich dan ook sterk beperkingen in dit opzicht opleggen. Het gemeentemuseum De heer Simmers verwees naar de inhoud van enquêteformulieren on der de bezoekers van het gemeente museum. Van de 900 formulieren waren er 450 met een positieve in houd en de rest met een fluctueren de - ten dele ook goede - waarde rende inhoud, teruggekomen. De heer Simmers sprak zijn erkentelijk heid uit aan de archivai'is, de heer W. Keikes en vroeg naar een verder gaande uitstalling van stukken uit de aanwezige voorraad. Daartoe zal het zeker komen, blijkens toelich- 1 ting van de voorzitter, maar het wacht op gereedkoming van de ge restaureerde stadhuishal, waarin een vitrine komt. Er komt ook een extra vitrine in de voormalige scheepjes zaal. Er is met de archivaris reeds Per taxi achter locomotief aan ATHENE, 20-12. In de omgeving van Volos, een havenplaats in mid den Griekenland, heeft maandag een machinist tevergeefs getracht een „op hol geslagen" locomotief te ach terhalen. Door een onopgehelderde oorzaak zette de locomotief zich in beweging, terwijl de machinist even weg was. Toen deze de verdwijning bemerkte, zette hij per taxi de achtervolging in. Het mocht hem echter niet baten: voor zijn ogen reed de locomotief door een stootblok de zee in. BRUINISSE, 20-12. Vrijdagavond vergaderde in hotel Storm te Brui nisse de afdclig Schouwen-Duive- land van de schippersvereniging „Schuttevaer", onder leiding van de voorzitter de heer D. van den Berg Wz. In zijn openingswoord herin nerde hij aan de afsluiting van het Brouwershavense Gat, een enorme schadepost voor de leden uit Brui- nisse die hier hun mosselpercelen hadden. Door deze afsluiting zal straks de zeilsport grote bloei beleven, zoals trouwens ook blijkt uit een 10 jaar lijks overzicht. In 1960 waren er 330 ligplaatsen voor zeilboten in Zeeland in 1971 ruim 4000. De Deltawerken gaan onverdroten door, de afsluiting van de Oosterschelde vordert ge staag. Nog steeds is er geen duidelij ke uitspraak betreffende de schade vergoeding voor de gedupeerden. Ook op de weg kwam een nieuw opstakel voor de scheepvaart; het Krabbersgat is afgesloten, (bij Enk huizen) ook hier weer een sluis, die de scheepvaart oponthoud bezorgt. Tengevolge van een conflict in de baggerswereld en door andere oorza ken is de afsluiting van het Krab bersgat vertraagd. Van de saneringsregeling voor de binnenvaart ingevolge de commissie Posthumus kwam nog weinig terecht De binnenvaart Op 1 januari 1971 voeren in de binnenvaart 41 schepen waarvan het bouwjaar onbekend was, 639 schepen dateerden uit de vorige eeuw, 1460 schepen hadden als bouwjaar de pe riode 1901-1910, 1400 schepen vielen in de periode 1910-1920, 3000 schepen in de periode 1920-1930. Een vierde van de gehele Neder landse binncnvaartvloot is gebouwd voor de Tweede Wereldoorlog. Een schril beeld van de veroudering, dat de vraag doet rijzen „Kan de bin nenvaart nog mee in het geheel van de E.E.G. Het onderwijs aan schipperskinderen is nog steeds een probleem. Veel internaten zijn ver ouderd en beschikken over te wei nig geld. Een nieuw probleem vraagt de on verdeelde aandacht en zorg: het probleem van de watervervuiling. Spreker drong er op aan liet water zuiver tc houden en niet van alles en nog wat over boord tc gooien. Na de monetaire crisis en de drei gende werkloosheid te hebben aan gehaald sloot de heer Van den Berg zijn goed gedocumenteerde rede af. De vereniging telt 45 leden, het kassaldo was f 894,39. Bestuursverkiezing De aftredende bestuursleden D. van den Berg Wz., H. Hoogerhcidc. Bruinisse en C. Schot. Zierikzee wor den herkozen. overleg gepleegd, zodat een uitbx-ei- ding van de uitstalling van materiaal is te verwachten. Voor de prijs van 520,wordt een stuk grond aan de Molenstraat gekocht van de heer C. van Westen. De oppei'vlakte is 52 ca. Betrokkene plaatste op het ter rein een schutting (kosten 332, De heer Simmers vroeg of die schut ting ook wórdt gekocht. Deze zaak was echter niet in het b. en w.-voor- stel opgenomen. Het pand Rode Dorp 44 werd on bewoonbaar verklaard. Dc raad ging akkoord met een voorgestelde verhoging van de gel delijke steun tot verbetering van woningen woonbuurten, gedurende de wintermaanden. De bepalingen en de motivatie van b. en w. hebben wij eerder reeds uit voerig gepubliceei'd, zodat wij thans volstaan met nadruk op deze mo gelijkheid te wijzen, zij het dat de verbeteringen dienen te voldoen aan de inhoud van het desbetreffend mi nisterieel besluit. Niet zo bekend De heer Gi'oen wilde meer bekend heid geven aan deze regeling, even als dhr. Simmei's. Er blijkt tot dus ver nog niet veel gebruik gemaakt te zijn van de regeling. Slechts vier inwoners hebben geld op gx-ond van de regeling bekomen. De voorzitter verwees naar de pu- blikaties in de pers, die hierover vei-schenen zijn en meende dat het publiek voldoende ingelicht is, c.q. woi'dt. Schoolartscndicnst Enige diskussie vergde het voor stel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling Schoolartsen- dienst, noodzakelijk geworden door ie hei-indeling der gemeenten en gelantameei-d door het D.B. van de Schoolartsendienst Schouwen-Dui- veland, Tholen, Sint-Philipsland en Oostelijk Zuid-Beveland. Het colle ge zelf had tegen de wijziging enke le bedenkingen, omdat het aantal dagelijkse bestuursleden van 6 op 5 wordt gebracht en de drie regio's (waaruit de vertegenwoordigers ko men Red.), Schouwen-Duiveland, Tholen'en St.-Philipsland niet meer werden genoemd. Het zou dus voor kunnen komen, dat ooit een D.B. wordt samengesteld, waarin Schou- De heer Vei'steeg uit Flakkee (tij delijk Terneuzen) gaf een vei-slag van de algemene vergadei'ing te Leeuwarden in 1971, de jaarvergade- ï'ing 1972 wordt gehouden op 19-20 april te Vlissingen (Brittannia). Twee vraagpunten Bij de punten die onder de aan dacht van de algemene vex'gadering behoorden te worden gebracht bracht de heer C. Padmos, (Bru 8) naar voren, dat het oponthoud in de Volkei-aksluizen te Willemstad zo groot is, dat men dikwijls net te laat is voor de veiling (hoog water) te Yerseke, waardoor men die dag niet meer kan lossen. Waarom worden niet alle twee de sluiskolken voor de scheepvaart tegelijk gebruikt Een schutsluis is geen spuisluis, het is niet logisch een schutsluis bedoeld als dooi'gang voor de scheepvaart te gebruiken als spuisluis, zoals nu wel gebeurt. Wat komt er terecht van de vóórschutting, die in Nederland geldt voor schepen geladen met aan bederf ondei'hevige lading (mosselen) in Willemstad wordt daar niet altijd rekening mee gehouden. De heer D. de Koning (Bru 62) wees op de achteruitgang van het zquCgehalte in het Volkerak door het spuien (terugdringing zoutgrens). De in het Volkerak gecreëerde mos selpercelen worden daardoor waar deloos, de mosselen kunnen er niet in leven blijven. Beide vi'agcn zullen met de be trokken hogere instanties worden bcspi-oken. De heer L. dc Waal (Bru 9) had een eenvoudige oplossing voor het euvel, dat bepaalde drijfbakens, niet op de radarschermen worden opge nomen, (aanbrenging eenvoudig en goedkoop). Rijkswaterstaat schrijft geen oplossing te weten. Ook dc mo gelijkheden door dc heer Dc Waal genoemd zullen( nogmaals) ter ken nis worden gebracht van de betref fende rijksinstanties. De heer De Korte uit Oude Tonge (een delegatie van dc afdeling Flak kee was ter vergadering aanwezig) vroeg adhesie voor een eerder door Flakkee aanhangig gemaakt onder werp, de moeilijkheden in de vlucht- haven te Zijpc bij het aan boord gaan, op sommige plaatsen. De afstand tussen ducdalf en stei ger is te groot, men heeft een veel te lange en gevaarlijke loopplank nodig en het kan anders en beter. De gevraagde adlxesie werd gaarne gegeven, evenals de vraag om ver betering van de haven te Gorkum. waar steigers en hekwerken op stei gers in desolate toestand verkeren. Dc heer C. Schot Wz.. (ZZ 3) wilde aandringen op een ruimere openstel ling van de nieuwe sluis hij Enkhui zen (Krahhersgat) gedurende dc mosselzaadvisscrljcampagnc. Na af loop van de vergadering was men nog enige lijd gezellig bijeen. wen-Duiveland geen vertegenwoor diger heeft. Niettemin kwam het college met het voorstel om vertx-aging te voor komen en het zegde toe de beden kingen kenbaar tc maken aan het D.B. Stemming De heer Doeleman kon zich niet verenigen met het voorstel. Hij was bang van afspi'aken en het vervallen van de drie regio's beviel hem niet. De voorzitter gaf het allemaal toe. De beslissing is thans aan de i'aad, maar een procedure van wijziging zou veel tijd vergen en feit is dat de Schoolartsendienst geen gemeen schappelijke regeling is, waai'in ty pisch controvexsiële zaken aan dc orde komen. De vooi'zitter ex-kende dat 'n situatie zou kunnen ontstaan, waarin de x-egio Schouwen-Duive land ontbreekt, maar dat is toch meer een theoxetische kans. De heer De Moor kon ook niet geloven aan uitsluiting van Schouwen-Duiveland. De zaak kwam hiex*na in stemming. De voorgestelde wijziging werd aan genomen met zeven tegen vier stem men. Andere zaken In 1975 krijgt de heer P. Verhage 30 procent van de subsidiabele kos ten (f 1329) voor restauratie van het pand Havenplein 8-10. Aan de heer G. A. Swenne werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare basisschool (Nieuwe Boo- gerdstraat). In tijdelijke dienst kwam in diens plaats de heer R. A. van Lagemaat te Middelburg. Een (5e) wijziging van de Bezoldi gingsregeling ging onder de hamer dooi-. De integratie van de toongroe pen in salarisschalen gaat gepaard met enige verbetering van de belo ningen en een optrekking van de jeugdlonen. Vermist meisje gevonden DEN HAAG, 20-12. Een 16-jarig meisje dat sinds vijf weken zoek was, is maandag door de politie gevonden in een huis in Den Haag. Het meisje, Cox-nelia van Heex-de, verbleef daar bij een vx-iend. De politie was getipt, nadat een opsporingsbericht over het meisje was uitgegaan. Twee doden bij verkeersongeluk RUINEN, 20-12. Twee pex-sonen zijn maandagavond om het leven ge komen bij een verkeersongeluk op de provinciale weg in Ruinen (Dr.). Zij zaten in een auto die op een stil staande vx-achtwagen x-eed. Deze was goed vex-licht, volgens de politie. De slachtoffers zijn de 67-jarige dierenarts H. Knigge uit Annen (Dr.) en zijn vrouw, de 68-jai-ige H. E. Knigge-Lammers. De heer Knigge kwam vorig jaar in het nieuws toen hij als bestuurslid van de Jan Hart man stichting een reünie voor ex- NSB'ei-s wilde organiseren in het Dx'entse Donderen. Dat ging toen niet door omdat de hotelhouder zijn zaal niet beschikbaar wilde stellen. UTRECHT, 20-12. Het landelijk overleg van medische faculteitsver gaderingen heeft zaterdag na afloop van een vergadering in Utrecht - mede namens de medische facultei ten in Groningen, Leiden, Nijmegen, Rottex-dam en Utx-echt - een verkla ring uitgegeven, waarin de aanhou dende bevolkingsgx-oei een toenemen de bedreiging voor het leefmilieu in Nederland wordt genoemd en een stabilisatie van het inwonertal dan ook dringend gewenst is. Geloofsbrieven van Zuid-Afrika voor de Ver. Naties afgewezen VERENIGDE NATIES, 21-12. De algemene vergadex-ing der Verenigde Naties heeft maandag de geloofsbrie ven van Zuid-Afrika voor de huidige zitting afgewezen, maar dit betekent niet dat dit land zijn zetel verliest. Ook vorig jaar werd een dergelijke beslissing genomen. Bij de stemming, op voorstel van Somali, gesteund door China, spra ken 60 leden zich uit voor afwijzing, 36 tegen en 22 onthielden zich. Kantoor Acroflot in Karatsji vernield KARTASJI, 21-12. Een menigte heeft maandagmiddag in Karatsji het kantoor van de Russische luchtvaart maatschappij Acroflot en een ten toonstellingsruimte van de Russische handelsmissie vernield. Eerder had men een hotel in brand gestoken en enkele tientallen drank winkels geplunderd. Chinees bezoek aan DAF-fabrieken EINDHOVEN. 20-12. De zaakge lastigde van de Volksrepubliek China heeft maandag met enkele medewer kers een bezoek gebracht aan dq DAF-fabrieken in Eindhoven en in Born. Het bezoek is een vervolg op dc reis van DAF's exportdirecteur A. Grasveld naar de Chinese volksre publiek in oktober, zo heeft DAF meegedeeld. Honderdduizend gulden buitgemaakt HEERLEN, 20-12. Twee jongeman nen hebben maandagavond hon derdduizend gulden buitgemaakt bfj een gewapende overval op het groot handelsbedrijf in levensmiddelen Biallass in Heerlen. De 52-jarige onderdirecteur van het bedrijf werd door een van de overvallers met een geweer in beide benen geschoten toen hij niet snel genoeg op hun eisen inging. Ernstig gewond werd hij opgenomen in een Heerlens ziekenhuis waar operatief moest wox-den ingegrepen. De overval vond om kwart over zeven plaats toen de eigenaar van het bedx-ijf met de onderdirecteur, de BRUSSEL, 20-12. Op de eerste dag van het proces tegen hem heeft Ma» io Roymans (22), alias Tijl van Lim burg, de feiten erkend die eind sep tember - begin oktober België en Nederland hevig bezighielden: het reven van het kostbare schilderij „Be Liefdesbrief" van Vermeer uit het Brusselse Paleis voor Schone Kunsten en zijn daarop volgende po gingen om in ruil voor de buit 200 miljoen francs (14 miljoen gulden) los te krygen voor de „hongerende Costpakistaanse vluchtelingen". Met een onbewogen en nauwelijks hooi-baar „ja" meldde Mario maan dagmiddag dat hij de beschuldigin gen van de procureur des konings juist vond. Zijn bekentenis legde hij af in de stampvolle oude zittingszaal van de rechtbank in Brussel, die hij bleek, magertjes glimlachend en be waakt door zes rijkswachters had betreden. Tijl van Limbug was ge boeid toen ze hem binnenbrachten. Hij wordt door de justitie als ont snappingsgevaarlijk beschouwd, om dat hij - naar de psychiater zei uit Waardevermindering Verineer's „Liefdesbrief" BRUSSEL, 20-12. De Liefdesbrief van Johannes Vermeer heeft als ge volg van de x-oof door Tijl van Lim burg uit het Belgische Paleis voor Schone Kunsten een waardevei-min- dering van ongeveer 35 procent on dergaan. De waarde van het doek werd voor de diefstal geschat op on geveer 15 miljoen gulden. De presi dent van de rechtbank, voor wie de 22-jarige Mario Roymans terecht staat, heeft dit maandagmiddag mee gedeeld. Automobilist tegen boom OMMEN, 20-12. De 30-jarige P. Schuux-man uit Lemele, gemeente Ommen, is in de nacht van zondag op maandag op de weg Lemele-Hel- lendoorn met zijn auto uit de bocht gevlogen en tegen een boom gereden. Hij was op slag dood. BRUINISSE, 20-12. De begroting van de gemeente Bruinisse Algeme ne Dienst 1971 sluit met een goed slot van f 30.250,-, maar dat kon ktiteindeljjk alleen worden bereikt ten koste van een fikse belastingver hoging. Hoeveel die belastingverhoging uiteindelijk zal zijn is nu nog moei lijk te zeggen, in casu hoeveel de straatbelasting naar boven gaat, omdat te verwachten is, dat alsnog een corx-ectie op dc voorstellen zal worden aangebx-acht. Wel staat vast dat een woonforensenbelasting zal worden ingevoerd, die f 8500,- zal moeten opbi-engen. De behoefte aan vaste kapitaals middelen is voor 1972 gi-oot en wordt begroot op f 2.100.000,-, waai'in dan is bcgx-epen een lening voor de Jachthaven (eerste fase Recreatie plan) f 993.000,- en een lening voor c.v. aanleg aardgas in gemeentewo ningen f 363.250,-. De bevolking neemt toe en zal eind december met 120 zijn gestegen ten opzichte van het vorige jaar. De vaste schuld per inwoner aan opgenomen geldleningen en Rijks- voorschotten bcdi'aagt f 4.555.382,- of f 1786,- per inwoner. Men hoopt in 1972 tc starten met de bouw van 26 woningwetwoningen en 10 bejaardenwoningen. Geduren de 1972 zal nog gebruik kunnen worden gemaakt van dc Centrale Dienst Bouw en Woningtoezicht maar na 1 januari 1973, zal op andc- WASHTNGTON, 21-12. Veertien Euopcsc landen, waaronder Neder land. cn dc Verenigde Staten zullen dc handen ineen slaan b|j het be strijden van dc handel in drugs. In Europa, zo maakte het Ameri kaanse ministerie van financiën be kend. zal men dc douanecontrole vei-scherpen en meer inlichtingen met dc Verenigde Staten uitwisselen. Dc Europese landen die in oorlog tegen drugs meedoen zijn Nederland, België, Luxemburg, Italië. W.-Duits- land. Oostenrijk. Hongarije, Zuidsla- heer De Laet uit Heei'len, en enkele personeelsleden het pand verliet om de dagopbrengst van honderdduizend gulden in vier cassettes naar de bank te brengen. Uit het duister sprongen de twee overvallei's te voorschijn. Waarvan de een gewapend was met een ge weer. Hiermee werden enkele scho ten gelost, waarna de overvallers in Limburgs dialect lieten weten dat het geld in de zak gedeponeerd moest worden die zij bij zich hadden. Toen deze eis ingewilligd was moesten de overvallers ook de auto sleuteltjes hebben van de onderdi recteur. Toen deze hiei-aan niet snel genoeg naar de zin van de overval lei's gevolg gaf schoot de jongeman met het geweer opnieuw, waarbij de onderdirecteur in beide benen werd geraakt. superioriteitsgevoel - in de gevange nis had laten weten dat hij wel een middel wist om te ontsnappen. DAVOS, 20-12. Dr. P. Zuidcma, geneesheer-directeur van de Neder landse astmakliniek „Eugenia" - het vroeger sanatorium voor tuberculo- se-lijders - in het Zwitserse Davos zou graag zien dat de Nederlandse overheid dc kosten van wat nu een centrum voor astmalijders is, volle dig zou dragen. Hij zei dit tijdens een bezoek var. een groep Nedei'landse joui'nalisten aan Davos. In 1969 en in 1970 heeft de kliniek vrij omvangrijke verliezen geleden, mede omdat de overheid de kosten van het internaat, de school en de werkplaats waar de patiënten maat schappelijk en pedagogisch worden begeleid, slechts gedeeltelijk subsi dieert. Het nadelig saldo kan maar voor een deel worden gecompenseerd uit incidentele giften en bijdragen van het Nederlands Astma Fonds. Daarnaast moeten de reserves wor den aangesproken terwijl in 1970 de kosten voor ondei'houd van het ge bouw zijn overgeslagen. In 1969 be droeg het exploitatieverlies blijkens het jaarverslag over 1969 f 311.909,- en over 1970 f 442.917,-. Gesclieuk voor prins Bemliard jr. DEN HAAG, 20-12. Maandagmoi'- gen heeft een delegatie van de Ko ninklijke Luchtmacht op paleis „Het Loo" een vex-jaax'sgeschenk aangebo den aan pi'ins Bei'nhard, de jongste zoon van prinses Mai'gi'iet en mr. P. van Vollenhoven. Het prinsje, pete kind van de koninklijke luchtmacht, wordt zaterdag 25 december twee jaar en kx'eeg een mobiele glijbaan van 2.50 meter hoogte. re wijze in deze materie worden voorzien. De Dorpsweg Het ligt in de bedoeling de Dorps weg van een nieuwe slijtlaag te voorzien, de Nieuwslraat en dc Bur gemeester Hagelaan zullen herbe- straat worden. Getracht zal worden de Noox'ddijk tc vei'bi'eden, door dc tuintjes voor de huizen bij de weg te betrekken, waardoor deze aanmerke lijk breder kan worden. Men hoopt voor de noodschool bij de kleuterschool een andere bestem ming te vinden, een definitief schoolgedeelte wordt bijgebouwd. Het bestuur van de school is voorne mens in 1972 te starten met een peu terklas. Is bij de kleutei'school de ketel voor de centrale verwarming versle ten, het dak van dc openbare school vraagt bijzondere voorzieningen. Het bedrag per leerling is vastgesteld op f 157,66 per jaar per leerling. Vorig jaar f 130.61. Het nadelig saldo van Hoofdstuk IX is gestegen van f 215.000 tot f 237.000,-. Dc grootste boosdoener om dit deficit te bereiken was het bejaardenhuis,, Het Opper". Ver pleegden die van dc Bijslandwct daar voor rekening van dc Sociale Dienst worden verpleegd. De uitke ringen uit het gemeentefonds wor den geraamd op f 808.092,- of een meer opbrengst algemene uitkering van f 147.600, resulterend in een netto meer uitkering van ruim f 120.000.-. vië, Bulgarije. Tj.-Slowakijc. Zwit serland, Spanje, Ierland en Engeland Men is tot overeenstemming geko men na vergaderingen van douane autoriteiten in Parijs en Wenen in de afgelopen veertien dagen. Het ini tiatief voor een Wesleuropese sa menwerking op het gebied van de drugs-bestrijding is uitgegaan van president Pompidou van Frankrijk, die in augustus in brieven aan dc premiers van de landen van d? E.E.G. en Engeland de kwestie aan de orde stelde. Dinsdag 21 december Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, Kex'stviei'ing bejaarden N.C.V.B. Haamstede Gercf. Kerk, 7.30 uur, kerstviering N.C.V.B., afdeling Haamstede. Noordwelle Schoolgebouw, 8 uur, afscheidsbij eenkomst. Zonncmairc Verenigingsgebouw, 7.30 uur, kerst viering afdeling Noordgouwe e.o. Bond van Ned. Plattelandsvrouwen. Brouwershaven Jeugdgebouw, 8 uur, Kerstviex'ing afd. Plattelandsvx-ouwen. Woensdag 22 december Zierikzee Rusthuis Borrendamme, 7.30 uui-, kerstviex'ing met de bejaai'den door de afd. Sch. Plattelandsvrouwen Bond. Ger. Ver.gebouw. Kerstavond Gei'. Vrouwenvereniging. 8 uur. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 7.30 uur, vergadering Z.L.M.-afdeling. Donderdag 23 december Zierikzee Herv. verenigingsgebouw, 8 uur, kerstviering Vrouwengroep „Wees een Zegen" en Jonge Vrouwengroep. Renesse De Ark, 8.00 uur Kerstzang voor iedereen. Nieuwerkerk De Meebaal, 7.30 uur, vei'gadering IJsvereniging. Oosterland Hei'v. Ver.-gebouw, 2.00 uur, kerst- viering bejaarden; idem 7.30 uur kerstviei-ing Chr. Vrouwenvereni- ging „Mai'tha". Vrijdag 24 december Burgh Herv. Kerk, 8.00 uui", gezamenlijke kerstbijeenkomst. (Advertentie) 4 In verband met de maatregelen, X vastgesteld door het ministerie 4 van Economische Zaken en de X 4 Ned. Nieuwsblad Pers, zijn wij genoodzaakt onze abonnements- 4 prijzen per 1 januari a.s. als volgt X 4 vast te stellen: x Maandabonnement 4,50 4 Kwartaalabonnement 13,50 X 4 Jaarabonnement 52,50 4 De directeur BELFAST, 20-12. In dc Noordiersc hoofdstad Belfast is maandagavond een 20-jarig meisje doodgeschoten toen sluipschutters het vuur openden op een Britse patrouille. Enkele ogenblikken eerder was el ders in de stad een Bx'itse soldaat neei'geschoten. De schietpartijen volgden op een reeks van 16 bomaanslagen waarbij enkele personen gewond raakten. Dc wegenwacht tijdens de feestdagen DEN HAAG, 20-12. Do patrouille- rende wegenwachten zullen beide kerstdagen en nieuwjaarsdag dienst doen toi 's nachts twaalf uur. Buiten die tijd kan men telefonisch dc hulp van de wegenwachtstations inroepen, die op genoemde dagen, zoals ge bruikelijk dag cn nacht geopend zul len zijn. Ook op oudejaarsdag en de daarop volgende nacht zijn de wegenwacht- stations pax-aat. Op oudejaarsdag patrouilleert de wegenwacht ook tot 's nachts twaalf uur. zij het van tien tot twaalf uur 's avonds met beperkte bezetting. De centrale informatie, de alarm centrale en dc verkeersinformatie dienst van dc A.N.W.B. zullen op de kerstdagen en oud- cn nieuwjaars dag. zoals gebruikelijk, dag en nacht bereikbaar zijn. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT, Dis. Marcel van Dam. lid van het hoofdbestuur van dc Par tij van de Arbeid, vindt dat als daar politcik aanleiding voor is. zijn par tij een gesprek over een gedeelde re geringsverantwoordelijkheid met dc KVP niet moet schuwen. RHENEN. Vierhonderd Nederland se gezinnen zullen kerstfeest vieren bij een gestolen kerstboom. De bo men zijn gestolen uit dc bossen van dc Grebbe berg. De diefstal is - dc eigenaar had aanvankelijk niets ge merkt - intussen in de handel ver dwenen. DEN HAAG. Mr. C. P. M. lloinmc is benoemd tot minister van staat, zo heeft de rijksvoorlichtingsdienst me degedeeld. Probleem van watervervuiling vraagt de aandacht Goed slot door fikse belastingverhoging

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2