IVerlovings- kado's AGENDA I 1 Flat van 100 koopwoningen te Dirksland Geslaagde actie controle verlichting afdeling Zierikzee van „Veilig Verkeer" Oostpakistaanse troepen capituleren Mail in auto verdronken GRONINGEN, 15-12. De 24-jarige kleermaker K. Vos uit Holwierde is woensdagavond in het Damsterdiep in de gemeente Ten Boer verdron ken, toen de auto waarin hij mee reed, door een inhaalmanoeuvre van een andere wagen van de weg raakte en in het water terecht kwam. De bestuurder van de te water ge raakte auto, de 27-jarige J. Flikkema uit Spijk en de 53-jarige D. Wilde- boer uit Appingedam, zijn gewond naar het academisch ziekenhuis in Groningen gebracht. Noordierse jongen doodgeschoten BELFAST, 15-12. In het Noordierse dorp Coalisland hebben Britse mili tairen woensdagmorgen vroeg een 16-jarige jongen doodgeschoten. Vol gens een mededeling van de Britse legerleiding had de jongen op het punt gestaan, het vuur te openen op een militaire patrouille. Drie andere gewapende personen waren er in auto's vandoor gegaan. Koningin Juliana onthult monument APELDOORN, 15-12. Onfler grote belangstelling heeft koningin Juliana woensdag in Apeldoorn in het Prin senpark een monument onthuld ter herinnering aan de slachtoffers van de Japanse vrouwenkampen in de Tweede Wereldoorlog. Het beeld is tot stand gekomen door het initiatief van de Stichting Nederlandse slachtoffers Japanse vrouwenkampen. De voorzitster van deze stichting, mevrouw J. E. van Dijk-Manders, droeg het beeld in be- heer en onderhoud over aan de bur gemeester van Apeldoorn mr. A. L. des Tombe. Het beeldhouwwerk is vervaardigd door Frans Nixs Mede namens prins Bernhard legde koningin Juliana een krans aan de voet van het monu ment. Advertentie in goud g zilver I brillant I juwelierspleet kristal (gemonteerd) K horloge's X I uurwerken Juwelier-horloger SlkC M©iRiR mulOnrrtorf»*» HmopMo 1 ZtarikzM T«L (M110) aM* Politie versleept woonwagens BREDA, 15-12. Dertig man van de rijkspolitie district Breda hebben woensdagochtend met behulp van vier diepladers en een takelwagen vyf woonwagens en de bewoners verwijderd van een illegale stand plaats in Putte (N.Br.) en vervoerd naar „een plaats in het oosten des lands" waar volgens de politic ruim te voor de caravans is gereserveerd. De naam van deze plaats werd niet bekend gemaakt. De vijf woonwagengezinnen waren de laatsten van ongeveer twintig die illegaal standplaats hadden gekozen in Putte omdat het officiële woon wagenkamp vol was. Bouw aan <le „overkant" De verzorgingsflat is opgericht op coöperatieve grondslag. De prijs De heer Homoet wilde enkele sprookjes en misverstanden weer spreken. In de eerste plaats dat de flat te duur zou zijn, een twee ka merflat kost f 72.000,-, als we uit gaan van een halve investering met eigen geld a 5 procent en de andere helft een hypothecaire lening met rente en aflossing a 10 procent dan zijn de maandelijkse investerings- lasten f 440,-. Met bewoning door 2 personen zijn de maandelijkse vaste kosten (inclusief een warme maaltijd) f 460. Totaal f 900,- per maand en daarvoor heeft men 65 m- woon ruimte. Het Hervormd Diaconaal Rusthuis te Sommelsdijk vraagt ech ter voor 36 m- f 1150,- per maand, De Vliedberg te Ouddorp 32 m- f 1560,- per maand. In De Bilt kost Biltsteyn (te ver gelijken met Flakkee f 1240,- tot f 1380,- per maand „De Beukhorst" in Amsterdam (1 kamerflat) f 1210,- per maand. In Goes en Bergen op Zoom liggen de prijzen vergelijkbaar met Dirksland. Als met overheids steun is gebouwd bestaalt men f 750,- tot f 800,-. Dat alleen sprake zou moeten zijn van oude bewoners was eveneens een misvatting evenals het gerucht dat de flat voor de kopers een slech te belegging zou zijn. Maar zonder pijnlijke vallen en moeizaam op staan, was een en ander toch niet ge realiseerd. Veel caravans in Nederland DEN HAAG, 15-12. Van de E.E.G.- landen en Zwitserland heeft Neder land het grootste aantal caravans, nl. 50 per duizend auto's. Op de tweede plaats komt Engeland met 45 per duizend automobielen. Daarop vol gen België met 25, Frankrijk met 23, West-Duitsland met 12, Zwitserland met 12 en Italië met twee caravans per duizend auto's. Deze cijfers zijn gepubliceerd door „Caravan France". Nieuw hoofdkantoor van de N.M.B. AMSTERDAM, 15-12. De minis- ter van financiën, mr. R. J. Nelissen, heeft woensdag de eerste paal gesla gen van het nieuwe hoofdkantoor van de Nederlandschc Midden- standsbank in Ainsterdam-zuid. Onder de aanwezigen bevonden zich onder andere de president van de Nederlandsche Bank, dr. Zijlstra en vertegenwoordigers van de minis teries van financiën, economische za ken en de gemeente Amsterdam. De bouw van het twaalf bouwla gen hoge gebouw zal ongeveer 2,5 jaar duren. De eerste fase biedt plaats aan circa 1700 medewerkers, terwijl de mogelijkheid bestaat een uitbrei dingsfase te bouwen met plaats voor nog 700 personeelsleden. Het project, waarmee in totaal ongeveer f 40 min. zal zijn gemoeid, wordt uit gevoerd door de Nederlandsche Aan neming Maatschappij. Twee doden en vijf gewonden bij ongeluk ROTTERDAM, 15-12. Op de krui- sing Vondelingenwcg-Slotsedyk in Rotterdam-zuid zijn drie auto's met elkaar in botsing gekomen. Hierby werden twee mensen gedood en raakten vyf personen gewond. Later bleek, dat niet acht maar negen mensen het slachtoffer zijn geworden van het verkeersongeluk op de Vondelingenweg. Twee men sen waren vrijwel op slag dood, drie raakten ernstig gewond en vier lie pen lichte verwondingen op. Het ongeluk gebeurde doordat een personenwagen een andere auto pas seerde waarbij deze laatste werd ge sneden. De bestuurder van de passe rende auto had dit in de gaten en stuurde zijn auto weer naar het lin ker weggedeelte. Daarop kwam hij frontaal in botsing met een hem te gemoet komende auto. Door deze foutieve inhaalmanoevre werden niet alleen deze drie auto's zwaar beschadigd, maar werden ook nog twee andere auto's geraakt. DIRKSLAND, 15-1,2. In Dirksland, op Goeree Overflakkee is woensdag middag de Verzorgingsflat Flakkee in gebruik genomen, een flat van 100 koopwoningen (twee kamerwonin gen) gebouwd door de I.B.B. Kondor Groep N.V. De heer Homoet, directeur van het projekt ontwikkelingsbureau voor Bouwnijverheid, die als promotor en coördinerend opdrachtgever heeft gewerkt aan de totstandkoming van deze 100-woningenflat bracht in zijn openingstoespraak hulde aan de heer P. D. Sieling, als een der initiatief nemers van het eerste uur, omdat hij 8 of 9 jaar geleden al plannen in de ze richting had. Hij prees de ligging van de flat, drie kwartier van Rot terdam met uitstekende verbindings wegen naar Brabant en het zuiden (Zeeland) en verder. Maar hij was niet geheel tevreden, want hij noemde de Flakkeeënaars „kat-uit-de-boomkijkers", omdat van de 100 woningen er nog 90 on verkocht zijn. Hij twijfelde niet, of binnenkort zou de flat vol zijn, maar hij vroeg zich wel af, of degenen die er eigenlijk zouden moeten wonen, de eilandbewoners zelf, dan wel vol doende vertegenwoordigd zouden zijn. De prijs van de „Concorde" PARIJS, 15-12. De prijs van het supersone passagiersvlieg tuig „Concorde" is 31.200.000 dollar of 171.600.000 frank. Dit heeft de president van de maat schappij voor lucht- en ruim tevaart, Henri Ziegler in Pa rijs officieel bekend gemaakt. (De dollar moet worden ge waardeerd op zijn huidige pa riteit). Politie vond oor HOOFDDORP, 15-12. Toen de po litie woensdag op Rijksweg 6 (Haar- lem-Amstelveen) op de plaats arri veerde waar even tevoren een onge val had plaats gehad, trof zij slechts een lege auto aan. Bij een grondige inspectie van de auto kwam echter een oor tevoorschijn. Het bleek toe te behoren aan een 30-jarige leraar uit Amstelveen, die met zijn auto was geslipt en enige malen over de kop was gegaan. Een passerende au tomobilist had hem daarop naar een ziekenhuis in Haarlem gebracht, zonder er op te letten dat de man één van zijn oren miste. De politie had spoedig achterhaald waar het slachtoffer was heengebracht, zodat het oor weer aan de eigenaar kon worden teruggegeven. Volgens de staf van het ziekenhuis is er goede kans dat het oor weer bevestigd kan worden. Antiekroof bij particulier ROTTERDAM, 15-12. De 42-jarige verwarmingstechnicus D. J. de Rotte gedurende vele jaren heeft verza- is al zijn antieke voorwerpen, die hij meld, kwijt. Twee mannen zijn zijn woning in Capelle a/d IJssel binnen gedrongen en hebben 87 voorwerpen van goud .zilver, tin en ivoor mee genomen. Voorts zijn een aantal sie raden en wat kristal verdwenen. De waarde van de buit bedroeg f 20.000. De eigenaar is verzekerd, maar on der de gestolen voorwerpen bevon den zich diverse stukken met grote persoonlijke waarde. STUTTGART. Vergezeld van blik sem en donder ontladen zich span ningen van meer dan twee miljoen Volt op het proefterrein van de Stu diemaatschappij voor Hoogspannings installaties in Mannheim. Op het testveld, waarop bedrijfservaringen verzameld en methoden voor de ver hoging van de bedrijfsveiligheid be proefd worden, gaan de testseries dikwijls van spectaculaire lichtbogen tussen de geleiders van de hoogspan ningsleidingen vergezeld. De maat schappij, waarin elektriciteitsbedrij ven en elektrotechnische onderne mingen meer dan 12 miljoen DM ge ïnvesteerd hebben, verricht met haar proeven pionierswerk op een op de toekomst gericht gebied Donderdag 16 december ZIERIKZEE, 15-12. - De U.V.V.-dames maakten zich op om de laatste stoot te geven aan een flinke verkoop van kinderpostzegels en -kaarten in de tweede helft van december. Woensdag 15 de cember werd de stand in de hal van het P.T.T.-kantoor weer ge opend en voortaan zijn de verkoopsters hier te vinden zowel 's morgens als 's middags. We doen graag een beroep op het pu bliek hen niet teleur te stellen. „Zend groeten met kinderpost zegels. Ze maken van iedere „post" 'n winstpost!" Advertentie In verband met de verzending per post aan onze abonnees buiten de woonkernen, zal de Zierikzeesche Nieuwsbode in de weken rond Kerstmis en Oudjaar als volgt verschijnen: MAANDAG 20 DECEMBER 1971 DINSDAG 21 DECEMBER 1971 WOENSDAG 22 DECEMBER 1971 VRIJDAG 24 DECEMBER 1971 MAANDAG 27 DECEMBER 1971 DINSDAG 28 DECEMBER 1971 WOENSDAG 29 DECEMBER 1971 VRIJDAG 31 DECEMBER 1971 De uitgeefster ZIERIKZEE, 15-12. De aktie van het Verbond voor Veilig Verkeer, af deling Zierikzee, voor controle ver lichting motor-voertuigen, is weer achter de rug. Mede dankzij de me dewerking van Mazda-garage Lege- maate, welke werkplaats en perso neel kosteloos beschikbaar stelde, werd deze aktie een succes. Ook nu weer kon worden aange toond hoe belangrijk het is - even als andere jaren het geval was - om de verlichting van motorvoertuigen te laten controleren. Het bleek nl. dat 65 procent van de koplampen moesten worden bijgesteld omdat ze te hoog of te laag stonden gericht. LAATSTE NIEUWS NIEUW DELHI, 16-12. De opper bevelhebber van de Pakistaanse troepen in Oost-Pakistan heeft de capitulatie aanvaard en zal zyn troe pen opdracht geven de wapens neer te leggen. Dit is donderdag van of ficiële zyde in Nieuw Delhi verno men. De Indiase legerleiding in de oos telijke sector, majoor F. Jacob is om 12.40 uur pl. tijd naar Dacca ver trokken, waar hy met de Pakistaan se militaire commandant in Dacca, generaal A. Niaza, zal spreken over de voorwaarden van de overgave van de Pakistanen. De Indiase premier, mevrouw Gandhi, heeft woensdag in het parle ment bekendgemaakt, dat een In diase colonne Dacca is binnengetrok ken. Vrij(er) kamperen in Dreiitlie ASSEN, 15-12, Het provinciaal be stuur van Drenthe heeft richtlijnen opgesteld voor een beperkt vrij kamperen in Drenthe. Gedeputeerde D. Huizinga verklaarde woensdag tijdens de begrotingsvergadering dat het goed zou zijn dat stedelingen in hun vakantie meer kennisnemen van het boerenbedrijf. Vergunningen voor vrij kamperen zouden kunnen wor den verleend voor maximaal vijf tenten bij een boerderij. Caravans worden niet toegelaten. Er Zal wor den gewaakt dat het vrij kamperen geen concurrent wordt van het kam peren op officiële kampeerbedrijven. Een kampeerbedrijf zal tenminste een oppervlakte van 5 ha moeten hebben. TWEEDE KAMER Rechtse frakties Milieu afschaffing klcutergeld DEN HAAG, 15-12. De frakties van KVP. ARP en CHU menen dat het zinvol zou zijn het klcutergeld af te schaffen. Het was de KVP'er Hermes die dit woensdagmiddag in de Kamer mee deelde tijdens de begrotingsbehande ling van onderwijs. Kleuter- en basisonderwijs zijn van fundamentele betekenis voor de ex terne democratisering van ons onder wijs en vooral het kleuteronderwijs is van groot belang voor kinderen uit taalarme milieu's. ..Bij de gedachte aan integratie van kleuter- cn basis onderwijs lijkt ons de afschaffing van het kleutergeld nu al zinvol", al dus de heer Hermes. Er waren ook nu weer automobilis ten die niet hadden opgemerkt dat hun verlichting niet volgens de wet funktioneerde. Bij de bandencontrole bleken bij één voertuig twee banden aan de grens van vernieuwing toe te zijn. Intussen is wel gebleken dat niet allen die aan de controle hadden willen deelnemen daartoe in verband met werkzaamheden of om andere redenen in de gelegenheid waren. Veilig Verkeer adviseert de betrok kenen eens naar een garage te gaan en de verlichting te laten controle ren. Verder wordt graag nog eens de uitspraak „Glaasje oplaat je rij den', onder de aandacht gebracht. Mevrouw Gandhi zei, dat generaal majoor Mohammed Sjamser, com mandant van de 35ste infanterie-di- visie, zich aan de Indiase troepen had overgegeven. Intussen zyn er berichten, dat eni ge Amerikaanse en Russische ma rineschepen de Golf van Bengalen naderen. In Nieuw Delhi zijn er spe culaties, dat de Russische eerste plv. minister van buitenlandse zaken, Koeznetsow, die in de Indiase hoofd stad besprekingen voert, mogelyk zelf naar Dacca zal vliegen om daar erkenning van Bangla Desj door de Sowjet-Unie bekend te maken. Het westelijk front Wanneer de gevechten in Oosl- Pakistan beëindigd zijn, is de vol gende vraag wat er aan het weste lijk front zal gebeuren. De Indiërs hebben gezegd geen territoriale plannen jegens West-Pakistan te hebben, maar het is de vraag of de Pakistaanse president Jahja Chan, de nederlaag in het oosten zal aan vaarden cn het daarby zal laten. Hy zal in de middag een radiotoespraak tot de natie houden en dan wellicht zyn standpunt bekendmaken. DODELIJKE ONGELUKKEN BREDA. De schipper van een olie boot heeft ih de Krouwelaarhaven tc Breda het stoffelijk overschot gevon den van mevrouw A. de Bruijn-Mei- rink. Op 20 november jl. verdronk zij, nadat zij bij een auto-ongeluk in het water van de Wilhelminasingel was terechtgekomen. DEN HELDER. In het zwembad „De Schots" in Den Helder is woens dagmiddag de 19-jarige Reinicr Meertens verdronken. De jongen die niet kon zwemmen, is op nog onop gehelderde wijze in het 3,5 meter die pe bad terecht gekomen. Toen hij door een badmeester werd opgedo ken. mocht mond-op-mond beade ming niet meer baten. BORNE. De 15-jarige scholier J. Schuttcnbeld uit Bornerbrock. gcm. Borne is woensdagmiddag om het le ven gekomen toen hij in zijn woon plaats met zijn bromfiets door een achterop komende auto werd ge schept. Dc jongen reed links naast een andere bromfietser. Dc bestuur der van de auto was, naar hij ver klaarde. door dc zon verblind en had de jongens niet gezien. Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, Vrouwen- kontakt P.v.d.A.-afdeling. Haamstede Hotel Bom, 7.30 uur, vergadering „C. et C." Hotel Bom, 7.30 uur, kerstfeest Ned. Ver. van Huisvrouwen. Rencsse „De Ark", 8 uur, feestavond R.S.G.- vereniging „Kontakt". Oosterland „Even Buiten", 7.45 uur, ledenverga dering Ver. voor Openb. Onderwijs. Vrijdag 17 december Zierikzee Graanbeurs, 14.00 uur, alg. leden vergadering Kring Schouwen-Duive- land der Z.L.M. Foyer Concertzaal, 8 uur, (Z.V.U.) Mendelssohn Trio. Zonnemaire Café „Volharding", 8 uur, vergade ring IJsclub. Zaterdag 18 december Zierikzee 7.45 uur, Concertzaal-foyer. Ziejook- filmavond. Cafétaria Marktzicht, 9.30 uur v.m., (bovenzaal), ledenvergadering s.v. MEVO. Maandag 20 december Zierikzee Rusthuis Borrendamme, 7.30 uur, kerstviering met de bejaarden door de afd. Sch. Plattelandsvrouwen Bond. Herv. Ver.-gebouw. Kerstfeestvie ring om half acht. Stadhuis, 8 uur, vergadering ge meenteraad Zierikzee. Goes 16.00 uur, vergadering aandeelhou ders n.v. Watermaatschappij Zee land, (hoofdkantoor A. Fokkerstraat 8). Dinsdag 21 december Zonnemaire Verenigingsgebouw, 7.30 uur, kerst viering afdeling Noordgouwe e.o. Bond van Ned. Plattelandsvrouwen. Brouwershaven Jeugdgebouw, 8 uur, Kerstviering afde. Plattelandsvrouwen. Woensdag 22 december Zierikzee Rusthuis Borrendamme, 7.30 uur. kerstviering met de bejaarden door de afd. Sch. Plattelandsvrouwen Bond. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 7.30 uur, vergadering Z.L.M.-afdeling. Donderdag 23 december Renesse De Ark, 8.00 uur, gezamenlijke kerst viering alle verenigingen. Zo kan het worden Vereenvoudigde spelling in de Handelingen DEN HAAG, 15-12. Drs. W. A. P. Wilbers (D'66) heeft woensdagmid dag van kamervoorzitter mr. F. J. F. M. van Thiel de toezegging gekre gen dat een deel van zyn betoog over de onderwijsbegroting in een noot onder aan de pagina in de ka- merhandelingcn (stenografisch ver slag) „vertaald" zal worden in ver eenvoudigde spelling. Het kamerlid had, tijdens dc be handeling van de begroting van het departement van onderwijs en we tenschappen, aangedrongen op een principe-uitspraak van de kamer over de spelling en hij wilde graag zijn passages daarover in de vereen voudigde spelling in de handelingen afgedrukt zien. „Mij is gebleken dat de stenogra- fiese dienst technies in staat is deze vereenvaudigde spelling te verwer ken en mijn verzoek is te bevorde ren dat deze spelling voorshants in. dit insidentele geval in de handelin gen doordringt", zo luidde de ge schreven tekst die drs. Wilbers voor las. Waddenzee reservaat j HARL1NGEN, 15-12. Dc !an- j! delijke vereniging tot behoud van de Waddenzee heeft pre- i mier Biesheuvel schriftelijk verzocht maatregelen te nemen die ertoe zullen leiden dot het gehele Nederlandse Wadden- ,1 gebied de status krijgt van na- tuurpark of natuurreservaat, i Aanleiding tot hel schrijven is het feil, dat dc Westduitse deelstaat Sleeswijk - Holstein het onder haar ressorterende (i gedeelte van het Waddengebied f - van Eiderstedt tol bijna aan a de Deense grens - tol natuur- a park heeft verklaard. a TOKIO. Twee raketschepen van de Sowjctrussischc marine zyn uit de Stille Oceaan op weg naar de In dische Oceaan, zo heeft het Japanse ministerie van marine woensdag van een Japans verkenningsvliegtuig vernomen. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2