Rode Kruis-afd. Westhoek hield algemene ledenvergadering RAAD HERDACHT OVERLEDEN WETHOUDER C. LINDERS .fh™. gei,,„ik van nieuwe «„,h«ia, STREEKNIEUWS Hartelijke huldiging „Zeelandia"-medewerker de heer J. Slegt ZIERIK7.EESCI1E NIEUWSBODE Maandag IS december 1971 Nr. 20995 Droeve plechtigheid in Zierikzeese raadszaal ZIERIKZEE, 11-12. In een druk bezochte openbare buitengewone spoedeisende vergadering van de ge meenteraad ten stadhuize, sprak vrijdagavond burge meester Th. H. de Meester een bijzonder gevoelvolle rede uit, ter nagedachtenis aan de plotseling op 54- jarige leeftijd overleden wethouder C. Einders. Burgemeester De Meester gaf tijdens deze droeve en plechtige bijeenkomst in de raadszaal, waar een bloemstuk was geplaatst voor de lege wethouders- zetel, uiting aan de gevoelens van verbijstering en van verslagenheid, die allen die de heer Linders heben gekend, hebben overvallen bij zijn plotseling heengaan. „Wij kunnen ons nog steeds niet voorstellen dat deze vitale man en deze zeer goede vriend werkelijk uit ons midden werd weggenomen en daarin niet meer zal terugkeren", aldus de burgemeester, die constateerde dat de heer Linders geen lange ambtsperiode was beschoren en uiting gal' aan zijn warme persoonlijke gevoelens tot de overledene. „Wij hebben een goed vriend verloren", aldus de heer De Meester. De burgemeester herinnerde in zijn herdenkingstoespraak aan de gevoe lens van saamhorigheid en vriend schap, welke ook tot uiting kwamen in het college van b. en w. „Ondanks verschillen van inzicht heerste er in het college respect voor eikaars standpunt en kon een collegiaal be leid worden gevoerd". Onvoorstelbaar achtte de heer De Meester het dat de heer Linders zich na zijn benoeming tot wethouder zó snel in de materie had weten in te werken. Met opoffering van eigen belangen, maar met niet aflatende zorg voor zijn gezin, wist' de over ledene de bedenkingen, die enkelen mogelijk tegen zijn wethoudersbe noeming zullen hebben gehad, zeer duidelijk te overstemmen. De heer Linders deed zijn werk zeker niet uit eerzucht, uit ijdelheid of uit gel dingsdrang, zo meende burgemeester De Meester, die de overledene ty peerde als een man die werd geïn spireerd door een maatschappelijke taakstelling en vooral ook door een welhaast fanatiek geloof in een be tere maatschappij en vooral ook door zijn grote liefde voor de stad Zierik- zee, waar hij zich - gekomen uit Rot terdam - vestigde in het jaar 1936. Politiek geïnteresseerd De heer De Meester herinnerde verder aan de politieke geïnteres seerdheid van de overledene, mani fest geworden in zijn voormanschap van de toenmalige Ned. Unie, en zijn grote afkeer van de N.S.B. De heer Linders werd in die tijd letterlijk - bij het plakken van biljetten voor de Ned. Unie - ten val gebracht. De overledene was actief voor het ille gale verzet gedurende de oorlogsja ren en liep verwondingen op bij een beschieting. Na de oorlog maakte hij zich bijzonder verdienstelijk voor de Zierikzeese Oranje Vereniging, voor Zierikzee Ontvangt Vreemdelingen, voor de stadsverlichting en talloos vele manifestaties. Hij deed dat rus teloos maar strijdvaardig, bezielend cn enthousiast. „Keihard gegeven" De activiteiten van de overledene vonden een bekroning in zijn ver kiezing tot raadslid en wethouder. De kring van vrienden van de heer Lin ders was zeer groot. Als wethouder zette hij zich met grote daadkracht en toewijding vooral in voor het on derwijs, voor de verkeersproblema tiek cn woonruimtezaken. De wet houder ging daarbij gebukt onder te leurstellingen, omdat het in zijn aard lag ieder te willen helpen. Hij stond ook klaar voor ieder en sti-eefde er naar om tot het maxi maal bereikbare ook de jeugdproble matiek van de grond te halen. Be kend vooral is geworden de enorme inzet van de wethouder voor de Stichting Sportcentrum „Schouwen- Duiveland" in zijn functie van voor zitter: het sportcentrum moest en zou er komen. De uitspraak „dat is een keihard gegeven", was zijn uit daging aan het leven en hij was be reid daar voor te vechten. Maar daarnaast was wethouder Linders mild en medelevend voor zijn mede mens. De burgemeester herinnerde ver der aan de grote steun van de heer Linders ondervonden in de dagen van het woonwagenprobleem; de wethouder was present bij alle span ningen die zich voordeden. Hij was daarbij verontrust door het beleid van het ministerie en probeerde het goede te ontdekken. De burgemeester wijdde verder woorden aan de figuur van wijlen de heer Linders in zijn gezin: Hij was een dominerende vaderfiguur, in de goede betekenis van het yvoord. Hij beschikte over een opvallende tederheid als het ging om de bege leiding van zijn moeder in de herfst avond van haar leven; hij ondervond een zeer grote steun van zijn zozeer getroffen echtgenote. Zierikzee zal nog ervaren wat wij in de heer Linders hebben verloren", aldus burgemeester De Meester, Hij was een man die er in slaagde rich ting aan te geven om verder te gaan. We zjjn bedroefd en verslagen om het verlies van deze vriend". Erepenning De burgemeester deed mededeling van het besluit van b. cn w. van vrijdag 10 december, om wijlen wet houder Linders. op- grond van zijn grote verdiensten voor Zierikzee op maatschappelijk gebied en zijn belangrijke werk voor de Stich ting Sportcentrum „Schouwen-Dui- veland", posthuum te verlenen de erepenning van de stad Zierikzee. welke erepenning volgens het be treffende reglement bij gelegener tijd aan mevrouw Linders zal wor den uitgereikt. Wethouder C. Bij de Vaate zei na de woorden van burgemeester De Meester, dat met de heer Linders een zeer gewaardeerd collegelid is heen gegaan. Met grote dankbaarheid dacht de heer Bij de Vaate terug aan de steun van de heev Linders ondervonden in de periode van de burgemeestervacature. „In die pe riode, die door diverse verwikkelin gen - waar ik nu niet verder op in wil gaan - voor mij niet zonder zor gen was, is hij mij tot zeer grote steun geweest", aldus wethouder Bij de Vaate, die verder uiting gaf aan zijn bewondering" voor de wijze waar op de heer Linders zich toen voor het oplossen van de grote problemen heeft ingezet en de werkkracht die hij wist op te brengen. „Hij stelde zich volledig in voor het welzijn van onze gemeente en OOSTERLAND, 13-12. Op een bij éénkomst van de besturen van de af delingen Oosterland en Bruinisse van de Zeeuwsche Landbouw Maat schappij op 5 november j.l. werd be sloten om in deze winter een vijftal bijeenkomsten te houden met de le den van de jongerengroepen van Oosterland en Bruinisse en andere belanghebbenden en belangstellen den in de zaal van het café-restau rant „Even Buiten" alhier. De eerste zal plaats vinden op woensdagavond 15 december a.s.- Hierop zal de heer J. Zwart uit Zie rikzee spreken over: „Een over te nemen landbouwbedrijf". Woensdag avond 22 december zal de heer A. van Coster uit Goes spreken over: „Een over te nemen bollenbedrijf". Woensdagavond 5 januari 1972 zullen mej. A. van Muylwijk te Goes en de heer R. Hoiting uit Zevenbergen het woord voeren met als onderwerp: „Eigen vermogen, financiering en verteerbaar inkomen". Woensdag 12 januari spreekt de heer R. Hoiting uit Zevenbergen over het onderwerp: „Bedrijfsovername en hoe". En tot slot op woensdagavond 19 januari ZIERIKZEE Vrouwenkontakt P.v.d.A.-afdeling Het Vrouwenkontakt in de Partij, van de Arbeid houdt op donderdag 16 dec. a.s. haar maandelijkse bijeen komst in de koffiekamer van hét Huis van Nassau. Als spreekster zal op deze avond optreden mej. mr. C. A. Meulendijk, dirigerend officier 3e klasse van het korps rijkspolitie in het district Middelburg, belast met jeugd en zedenzaken. Ook belang stellenden niet-leden zijn op deze avond van harte welkom. Uitvoering Z.O(ratorium]V. Zeer tot onze spijt heeft de recen sie van de vrijdagavond gehouden uitvoering van de Zierikzeese Orato rium Vereniging ons heden (maan- dagjmorgen door welke oorzaak dan ook - niet tijdig bereikt, zodat wij noodzakelijkerwijs moeten ver wijzen naar het dinsdagnummer. Red. Clubvlaggen halfstok Naar aanleiding van het overlijden van wethouder C. Linders, die ook sportzaken behartigde, hingen zater dag en zondag bij de wedstrijden op sportpark „Bannink" de vlaggen half- Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gczinsbaiik U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor Jeiigtl-preiniespnrcn 10 premie RENESSE: bij bar „De Luifel", woensdags van 0.00-10.30 uur. wy verliezen in hem niet alleen een bekwaam bestuurder, maar bovenal een vriend. Mogen zijn vrouw, kin deren, moeder en verdere nabestaan den dc kracht ontvangen dit zware verlies te dragen". na als nestor van de raad eveneens De heer J. G. L. Simmers gaf hier- uiting aan zijn gevoelens van ver slagenheid. Hij wees vooral op de gevoelens van naastenliefde, waar door wethouder Linders werd ge kenmerkt. Hij was een man met gróte liefde voor zijn medemens en vooral ook een Nederlander in hart en ziel, een man die zijn schouders onder het werk zette en niet kwaad te krijgen was. „We zullen veel aan hem missen. Een groot mens is van ons heengegaan". Burgemeester De Meester sloot hierna de droeve plechtigheid af met een dankwoord tot de vele aanwezi gen, in het bijzonder ook tot de naaste familie van de heer Linders - zijn dochters en zoon - die bij deze bijzondere raadszitting aanwezig hadden willen zijn. Behalve de kinderen van de over leden wethouder waren bij deze ver gadering ook vele ambtenaren, hoof den van de dienst, vertegenwoordi gers van maatschappelijke instanties en politieke partijen, burgemeester A. P. Schouwenaar van Brouwers haven, wethouders en raadsleden van andere gemeenten, aanwezig'. Voor het gemeentebestuur be hoorde tot de functies van de over ledene oa. het vooi'zitterschap van de sportraad en sportcommissie, ver- keerscommissie, woonruimtecommis sie. Verder was hij lid van de school raad en schoolartsendienst, plv. lid van de N.V. Brugverbinding Haring vliet en van de Stichting Centrale Werkplaats Schouwen-Duiveland, a.s. spreekt de heer ,mr. F. 'Koek te Bruinisse over het onderwerp: „Fa milierecht en huwelijksgoederen recht". Alle genoemde cursussen die algemeen kunnen worden samenge vat onder het motto: „De jonge boei en zijn bedrijfsovername" vangen aan om half acht in de genoemde zaal. Wanneer de serie bijéénkoms ten is afgesloten zal er nog een fo rumavond worden gehouden over de onderwerpen ,die behandeld zijn en wat er verder aan de orde is ge weest. De datum van deze afslui tingsbijeenkomst kan nog niet wor den vastgesteld, in verband met de beschikbaarheid van de zaal van café „Even Buiten". Op deze avond mogen de deelnemers hun vrouwen, verloofden of hun ouders meebren gen en ook verdere belangstellenden. De besturen rekenen op een groot aantal deelnemenden, die in deze zaken rondom bedrijfsovername een beter inzicht willen verkrijgen. Te meer omdat overschatting van deze problematiek eventuele moeilijkhe den alleen maar vergrpten kan. Daarom hopen de genoemde bestu ren op een goede deelname. stok. Vóór de aanvang van de wed strijden werd een minuut stilte in acht genomen. De vereniging liet zondag de gebruikelijke muziek vóór de wedstrijd en tijdens de rust ach terwege. HAAMSTEDE Vergadering C. et C. De coöp. landbouwvereniging „C. et C." te Burgh-Haamstede vergadert op donderdag 16 december in hotel Bom. Naast de huishoudelijke punten van de agenda zal de heer J. H. Zwart een inleiding houden over ak- tuele landbouwproblemen en even tueel een vertoning van dia's over Zweden en Rhodos door de heer W. P. de Vrieze. Mutatie's bij de Amro Bank De heer W. de Vos, beheerder bij de Amro-Bank te Haamstede, is met ingang van 1 januari 1972 benoemd tot bijzonder procuratiehouder van het Amro-kantoor Klundert. In zijn plaats is als beheerder van het kantoor Haamstede benoemd, dc heer J. L. Verton. RENESSE Folderdropping Zaterdagmiddag is eindelijk na twee afgelastingen wegens slecht weer de in het kader van de winkel week geplande bonnendropping een feit geworden. Omstreeks half drie vloog het vliegtuig over en gooide zijn lading met verrassingen boven Renesse uit. Veel mensen waren op de been om de folders op te rapen en later om dc nummers te vergelijken met de nummers van de in de diver se etalages opgestelde prijzen. Dank zij het feit dat de hoofdprijs pas maandagmorgen bekend werd ge maakt. zag de dorpskern er ook na afloop van dit evenement nog keurig uit. ZONNEMAIRE Vergadering IJsclub Vrijdag 17 dec. a.s. zal in het café „Volharding" van dc heer J. M. Ja- cobsen de jaarlijkse vergadering van de ijsclub gehouden worden. Op het programma zullen de gebruikelijke punten behandeld worden, terwijl de lichtmasten waaraan men druk werkt zeker in het licht der belangstelling zullen staan. SEUOOSKERKE, 9-12. Vorige week vond in het dorpshuis te Se- rooskerke de algemene ledenverga dering plaats van het Roode Kruis, afd. Westhoek. Op deze vergadering was sléchts een gering.aantal leden aanwezig. De vice-voorzitter, Jhr. A. van Cit- tei's, opende de vergadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter het overlijden van de heer J. van Antwerpen, in leven hoofd der school te Serooskerke en bestuurs lid van de afdeling. Hij kenschetste de overledene als een zeer zeer actief persoon die veel voor het Rode Kruis heeft gedaan. Mej. A. Houtm'an, secretaresse van de afdeling Westhoek las vervolgens het verslag 1970-'71 van de afdeling. Uit dit verslag bleek dat drie perso nen (patiënten) uit de afdeling gasten waren van de „J. Henri Dunant". Scheepsarts was de heer H. Simons, arts te Renesse. Door de districtsleid ster Welfare Zeeland, mej. Conink Westenberg, werd afgelopen zomer een Welfarecursus gegeven in het wijkgebouw te Haamstede. Na afloop Kontaktavond openbare basisschool Donderdagavond bestond er voor de ouders gelegenheid het werk van hun kinderen in de openbare basis school te bezichtigen en met het per soneel over de stand van zaken van de kinderen te praten. Dat dit soort avonden door de kant van de ouders wel op prijs gesteld wordt, bleek wel uit het feit, dat bijna alle ouders ge durende langere ol' kortere tijd aan wezig waren. Kerstviering Plattelandsvrouwen De afdeling Noordgouwe e.o. viert het Kerstfeest met een bijeenkomst in het Verenigingsgebouw te Zonne- maire op dinsdagavond 21 decem ber aanstaande. Aan het programma wei-ken p.a. mee het eigen koor o.l.v. de heer en mevr. Van 't Veer, de heer Lindhout met zang en gitaar en mej. M. Fi-itz, dwarsfluit. NIEUWERKERK Bekendmaking prijzen Donderdagavond vond in „Ons Dorpshuis" te Nieuwei-kerk, de be kendmaking plaats van de ti-ekking van de pi-ijzen die vielen op de bon nen die gedui-ende de winkelweek door de deelnemende winkeliei-s wer den uitgereikt. Een goed gevulde zaal getuigde van veel belangstelling. De ze bijeenkomst werd geopend met een kort woord van terugblik op de winkelweek en een welkom aan het publiek, door de voorzitter der Mid- denstandscvereniging, de heer J. Rotte. Ook de burgemeester, de heer J. D. de Kam, kreeg een hai-telijk welkomstwoord. Deze avond werd aanti-ekkelijk gemaakt door ook het rad van avontuur te laten draaien met kans op mooie exti-a prijzen. De De receptie vond zaterdagmiddag een hoogtepunt met dc uitreiking aan de jubilaris van een tweede bij zondere onderscheiding: de zilveren medaille van verdienste voor 40 jaar trouwe dienst, met oorkonde. Dit ereteken werd aan de heer Slegt namens de Maatschappij van Nijver heid en Handel. Departement Zee land, aangeboden door dc heer J. Coumou, die de jubilaris typeerde als een „collega in nauwkeurigheid". „U wist gedurende veertig jaar op dc meest charmante cn geruisloze wijze een zeer groot aantal redelijke en onredelijke vragen te volbren gen". zo constateerde de heer Cou mou in zjjn begeleidende toespraak tol dc jubilaris. Na een begroetingswoord bij de aanvang van de xcceptie door de heer J. Willemsc, stelde do algemeen directeur M. Docleman H.J.zn. met vreugde vast dat zo velen gekomen waren om bij de huldiging van de heer Slegt aanwezig te willen zijn. „We zijn allen ook zeer vereerd met de aan de jubilaris verleende konin klijke onderscheiding", aldus de heer Doelcman, die in zijn toespraak een parallel trok tussen dc huidige maatschappij en de moeilijke jaren dertig. Hij citeerde in dit verband uit hot decembernummer 1931 van het bedrijfsblad „De Klok". De maatschappelijke situatie was toen bepaald niet rooskleurig, de jubilaris wist dat wel uit eigen ervaring: hij stond als jongeman met nog zo'n 300.000 Nederlanders op straat. Vandaag dc dag ontbreekt het he laas opnieuw niet aan sombere ge luiden: er is een stijgende werke loosheid en ook Schouwcn-Duivc» land werd opgeschrikt door oen on verwachte bedrijfssluiting, waarbij werden zes dames Welfare-vrijwil ligster. De leiding van de adminis tratie Welfare werd van mej. Hout man overgenomen door mevr. L. de Vrieze-Pleun. Als plaatsvervangster werd gekozen mevr. D. Laban-Reus. De Rode Kruis-campagne bi-acht dit jaar f 5640 op Jammer genoeg konden geen collectanten genoeg worden ge vonden voor de collecte op de cam pings. Zeer zeker zou de opbrengst dan nog hoger zijn g.eweest. Ook bleek dat het Jeugd Rode Kruis het afgelopen jaar aktief werkzaam was geweest. Op 5 juni 2.971 werd de nieu we ambulance-auto in gebruik geno men. Deze auto, waarvoor 't g'eld bij- eengebx-acht wex-d door partikulieren en irx een aktie van de doktox-en Si mons en Van Fraassen, maakte reeds meer dan hondei-d ritten. Uit het verslag van de kolonne-ad- minsti-ateur de heer- J. Tuinman, bleek dat momenteel de Rode Kruis kolonne uit 35 leden bestaat, t.w. 16 dames en 19 heren. De winteraktiviteiten wei-den afge sloten door met twee ploegen deel te nemen aan de gewestelijke wedstrij- den te Kapelle-Biezelinge, waar de ploegen respektievelijk een tweede bui-gemeester las de nummers op, waarop de prijzen waren gevallen. Meex-dex-en konden op vertoop van hun bon de px-ijzen direkt in ont vangst nemen. Als intermezzo werd het i-ad van avontuur gedi-aaid waar- mee o.a. levende kippen en een le vend konijnen wei-den gewonnen, taai'ten, boterletters en een kist si garen. Aan het einde van de avond wex-d door de vooi-zitter dank gezegd aan het publiek en aan de bui-gemeester, en gezegd, dat de prijzen zullen wor den vermeld in de Zierikzeesche Nieuwsbode en afgehaald kunnen worden in de winkel van Electra Lievense. Hiermede is dus de win kelweek weer verleden. Een zeer ge slaagde, dit jaar. OUWERKERK Uit de Hervoimde kerk Het verjaringsfonds heeft over de vorige maand f 49,50 opgebracht. De begroting der kerkvoogdij ligt van 13 tot 20 december ter inzage ten huize van de administrateur de heer J. P. Dekker, Zuidstraat 9. De collecte voor de Raad van Ker ken bracht f 50 op. Momenteel circuleert de kerstlijst ten behoeve van het kerstfeest van de zondagsschool; deze wordt aange boden door de moeders der kinderen. Zondag. 19 december a.s. zal er een bijzondere adventsdienst plaats vin den, waaraan medewerken de mu ziekvereniging „Nieuw Leven" en het kerkkoor uit Dreiscbor. De prediking zal geschieden door kap. Loonen; ds. Rienstra en ds. Faber verzorgen de liturgie. zo'n tachtig mensen van de ene op de andere dag zonder werk kwamen. En ondanks alle voorzieningen is hiermee toch qplosmakelijk een geestelijke nood verbonden", aldus de heer Doeleman, die hierna de eerste jaren van de heer Slegt bij Zeelandia in de herinnering terug bracht. „In feite begon het voor dc jubilaris allemaal met kalendertjes plakken". De directeur kenmerkte de heer Slegt overigens met duidelijke ei genschappen om verder te komen, zoals „orde en netheid tot op de mil limeter". „We hebben de jubilaris leren waarderen als een toegewijd, betrouwbaar en hartelijk medewer ker". Bij hel opmaken van de balans komen we dan ook tot een positief resultaat, aldus de heer Doeleman. de wens uitsprekend dat de heer Slegt nog een reeks van jaren voor zich zal mogen hebben. „Dank voor alles Wat u deed". Voor mevrouw was er hierna een enorm formaat doos bonbons, de heer Slegt kreeg een envelop met inhoud aangeboden. „Spot aan" Namens de personeelsvereniging werd de jubilaris op hartelijke wijze toegesproken door de heer J. Wil lemsc, die deze huldiging van een gewaardèerd medewerker wilde ver gelijken met een bekend moment uit het t.v.-spel „Eén van de acht": na melijk het spannende ogenblik van „licht uit, spot aan". Aller ogen zijn dan gericht op de „eenzame figuur in de stoel" en zo was het deze middag met de heer Slegt. „Er is echter een groot verschil met u en die figuur in de stoel", aldus de heer Willemsc: dc jubilaris heeft het immers al waargemaakt: „hij kan niet meer, als en veirde prijs behaalden. Aan diver se sportevenementen werd de afgelo pen zomer medewerking verleend door de kolonne. Bijzonder veel E.H. B.O.-werk werd verricht door de leidster-helpster mevr. C. van der Haven-Eikelenboom te Haamstede aan de strand- en reddingsbrigade Westerschouwen. Een nieuwe E.H.B.O.-cursus o.l.v. mevr. C van der Haven-Eikelenboom is inmiddels gestart met 16 leden. Om te komen tot eén goed begeleiding van de ziekenauto wordt momenteel hard gewerkt. Vervolgens werd, nadat de voorzit ter de vergadering had gesloten we gens het niet aanwezig zijn van het vereiste quorum een tweede verga dering gehouden waarin de statuten en huishoudelijk reglement van de afdeling werden aangepast aan de statuten en huishoudelijk reglement van de Ver. h'et Nederlandse Rode Kruis. Bij de bestuursverkiezing werd in de vakature van de heer J. van Ant werpen tot bestuurslid gekozen de heer A. W. Koppenhol te Seroosker ke, terwijl voor aanvulling voor de omgeving Scharendijke-Elkerzee en Duivendijke werd gekozen de heer J. F. Minik te Scharendijke. Beide he ren namen hun benoeming aan. BRUINISSE Spoedeisende raadsvergadering Van de N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten werd door de ge meente Bruinisse een vaste geldle ning aangeboden groot f 453.000 voor financiering van de aanleg van cen trale verwarming in gemeentewonin gen en van herbestratingswerken. Rente 8 pet., koers 99Va pet., looptijd 25 jaar. In een spoedeisende raadszitting heeft de gemeenteraad dit aanbod dankbaar aanvaard. De 18 premiewoningen In Plan West III is thans het eerste van de 18 premiewoningen bewoond in de Oesterstraat. Enkele andere zullen spoedig volgen. Jammer dat enkele jongelui, die nog deze maand trouwen of trouwden, tijdelijk een onderdak elders moesten zoeken, omdat de bouw van hun woning nog niet geheel voltooid is. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 13-12. Aangevoerd- 1591 dieren t.w. 1243 runderen e.i 348 varkens. Prijzen per kilogramslachtrunde- ren extra f 5,70-6,35, le f 5,00-5.60, 2e f 4,50-4,80, 3e f 4,35-4,50; stieren f 5,00-6,10; worstkoeien f 4,45-4,60; slachtvarkens le f 2,44-2,47, 2e f 2,41- 2,44, 3e f 2,35-2,40; slachtzeugen f 1,90-1,95; zware varkens f 2,30-2,40. Runderen: aanvoer groter, handel goed; prijzen staande. Varkens: aanvoer als vorige week: handel vlot; prijzen fijne varkens iets gedrukt, slachtzeugen lager, en kele prima's boven notering. die fjguur in de stoel, mislukken". „Namens alle medewerkers gaf de heer Willemse uiting aan warme ge voelens met betrekking tot de jubi laris: een goed collega, een sympa thiek medewerker die niet „bij ons" maar „met ons" werkt. Dank werd de heer Slegt ook gebracht voor zijn vele werk achter de schermen voor de personeelsvereniging gedaan. Als een „prijs van de vriendschap" bood de heer Willemse de jubilaris, na mens allen, een draagbare radio aan. Namens de N.V. „Thermecon" pre senteerden de heren C. P. Pols en W. J. Renger een driedqlige W. Prinsr encyclopedie. Gelukkige evolutie Directeur, de heer J. Coumou sprak vervolgens woorden in het meer persoonlijke vlak. Ook de heer Coumou maakte daarbij gewag van grote maatschappelijke veranderin gen, er is heel wat gebeurd sedert de „lijd der vaderen" en thans, nu we staan aan de vooravond van de ondernemingsraad. Hij achtte dit een gelukkige evolutie en gaf een le vensschets van de heer Slegt gepro jecteerd op drie passages van de fi losoof Kant: wal mag ik doen, wat moet ik doen en wat mag ik dan verwachten. Bij afwezigheid van de heer F. Zuidwpg, die wegens ziekte verhin derd was, sprak de heer Coumou ook een dankwoord namens dc dochter mij N.V. Van Esso, met de toezeg ging van een geschenk dal nog zal worden aangeboden. Namens Emulsion Holland werd de jubilaris door de heer K. E. Ras mussen dank gebracht voor de on dervonden tegemoetkoming en be hulpzaamheid gedurende een reeks van jaren. Ook van deze zijde werd een geschenk toegezegd, een geluk wens aangeboden en de wens uit gesproken voor een blijvende goede samenwerking. Voor het vele dal dc heer SIckI vroeger heeft gedaan voor de toen malige „Wccsperplocg" werd op hu morvolle wijze dank gebraeh! door dc heer L. J. Vcrstratc van Van Esso. Rotterdam. Hierna drukten vele tientallen dc heer en mevrouw Slegt en dc bfj dc huldiging verder aan wezige familie persoonlijk de hand. Woorden van lof en waardering volgden ook 's avonds nog tijdens een intiem etentje, waarbij de jubi laris ook nog namens het bestuur van de personeelsvereniging enige fraaie geschenken in ontvangst mocht nemen. Zestal cursusavonden voor landbouwjongeren te Oosterland Zilveren medaille van de Maatschappij voor Nijver heid en Handel voor veertig jaar trouwe dienst ZIERIKZEE, 11-12. Zaterdag j.l. werd de heer J. Slegt tijdens een druk bezochte feestelijk getinte receptie in de Mondragon-foyer op hartelijke wijze gehuldigd door directie en personeel van de N.V. Kon. „Zeelandia", hel stedlijk bedrijf waaraan de jubilaris op écn december precies veertig jaar verbonden was. e Zoals reeds gemeld werd de heer Slegt in verband met dit bijzondere jubileum al eerder koninklijk onderscheiden, namelijk met de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Na die verrassing voor de jubilaris en zijn gezin volgde zaterdag een uitgebreide en bijzonder hartelijke huldiging welke niet minder een grote verrassing moet zijn geweest en waarmee op duidelijke wijze de geheel eigen plaats van de heer Slegt bij „Zeelandia" werd aan getoond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3