AGENDA AFSCHEID C. J. VORSTIIEUVEL LABRAND VAN L. 0. Tweede Kamer-oppositie wenst 82,5 miljoen meer voor liet onderwijs „Positie van liet kind zorgelijker dan ooit" Teken van boven Het kabinet zal niet ingrijpen op het gebied van lonen en prijzen Inbraak in twee woningen te Haamstede Overeenkomst Berlijn een feit Huldiging scheidende advertent iet-hef ZIER1KZEE, 11-12. Met een hein door N.V. Druk kerij Lakennian Ochtinan - wegens het hereiken van jtle pensioengerechtigde leeftijd - aangeboden, druk door bedrijfs- en stadgenoten bezochte receptie in de foyer van „Mondragon", kwam vrijdagmiddag voor de heer G. J. Vorstlieuvel Labrand, na een dienst- periode van zes en veertig jaar, de afsluiting van zijn dienstverband met genoemde stedelijke drukkerij. De heer Labrand werd voor zijn werk als kassier en advcrtentïechef - voor afgegaan door een periode waarin hy werkzaam was op het journalistieke vlak - dank gebracht door de directeur, de heer R. A. Huncman. Tot zyn spijt moest de directeur in deze bijeenkomst melding maken van de afwezigheid van de president-commissaris van het bedrijf, de heer S. R. H. F. Ochtman, die wegens ziekte verhinderd was een persoonlijk afscheids woord te spreken. De heer Ochtman richtte zich echter tot de heer en mevrouw Labrand via een persoonlijk schrijven, dat werd voorgelezen door de heer Huneman. De heer Ochtman herinnerde in zijn afscheidsbrief aan de start van de scheidende functionaris, aanvan kelijk in het kantoor Schuithaven, daarna gevolgd door de dienstjaren in de Lange Nobelstraat en de laat ste jaren in het nieuwe pand aan het Jannewekken. De president commissaris schetste de heer La brand als een der peilers waarop de Zierikzeesche Nieuwsbode was ge stoeld. Een bewonderend saluut bracht hij voor de nauwgezetheid en de accuratesse waarmee een geheel leven werd gevuld, dat dienstbaar is geweest aan een vitale onderneming. De heer Labrand werkte lange ja ren mee aan de huidige status van L. O. „Daarvoor zijn medewerkers, directie en bestuur u dankbaar", al dus de president-commissaris, die bij deze gelegenheid benadrukte wat de Zierikzeesche Nieuwsbode is se dert 1844: een krant die zich volko men onafhankelijk opstelt tegenover alle verschijnselen en verschijningen in de samenleving. De heer Labrand h^eft met zijn integriteit het geestes merk van de krant mee helpen be palen. „In de Nederlandse publiciteits- tuin neemt de Z.N. een geheel eigen plaats in, evenals de heer Labrand in het scala van medewerkers aan die Z.N. en de drukkerij". De heer Ochtman getuigde in zijn schrijven bij monde van de direc teur, van het feit dat de scheidende functionaris in de zeer vele jaren dat hij aan de Z.N. werkzaam is ge weest, iets waardevols wist te bie den, in ruil voor hetgeen van hem werd gevraagd. De heer Labrand be hoorde tot dat trouwe legertje van mensen dat steeds rustig zijn eigen gang ging, die deed wat de hand vond te doen en zonder te behoren tot die emotionele gelijkhebbers die hun gedachten, ideeën en gevoelens steeds moeten laten prevaleren. De president-commissaris rangschikte de heer Labrand nl. tot degenen die be grip wisten op te brengen voor be slissingen, van welke aard ook, die van bovenaf soms moesten worden genomen. BLOEDPLASMA NAAR PAKISTAN DEN HAAG, 12-12. In opdracht van het Nederlandse Rode Kruis zal maandagavond .een DC-8 van Mar tinair van Schiphol vertrekken voor het vervoer van bloedplasma naar Karatsji in West-Pakistan. De vlucht gaat via Genève, waar de lading van 30 ton bloedplasma aan boord wordt genomen, en Teheran. De zending is bestemd voor het Pakistaanse Rode Kruis. Kers therberg voor eenzame jongeren ASSEN, 11-12. Het gebouw van de christelijke scholengemeenschap in Assen zal in de kerstdagen dienst doen als herberg voor eenzame jon geren. In de school komen allerlei mogelijkheden tot ontspanning. De kerstherberg is een initiatief van leerlingen van een der vijfde klassen van de scholengemeenschap. Geestelijken en maatschappelijke werkers zijn bereid in te springen voor het opvangen van moeilijkhe den bij de gasten. Dodelijke val AMSTERDAM, 12-12. De 44-jarige Amsterdamse schilder A. W. Albers is zondagmorgen van de waranda van zijn woning op de derde etage in de .Joan Melchior Kempestraat ge vallen en in de loop van de dag in het ziekenhuis aan de verwondingen overleden. De heer Albers heeft vermoedelijk zijn evenwicht verloren toen hij een krat met lege pilsflessen op de wa randa wilde zetten. De heer Ochtman gaf de heer La brand de raad, nu er op deze dag van afscheid achter vele dingen een punt wordt gezet, zich niet op te sluiten en zich niet aan te sluiten bij die bejaarden die als lastige druiloren worden bestempeld. De president-commissaris wilde ten slotte de heer en mevrouw Labrand voor de hopenlijk nog vele reste rende jaren alle goeds toewensen. De directeur sprak woorden van dank en waardering voor het werk van de heer Labrand gedaan voor de Nieuwsbode en later voor de drukkerij. Dit dankwoord ging ver gezeld met de aanbieding van een envelop met inhoud. Populaire man Namens alle medewerkers van het bedrijf bood vervolgens de heer H. Bevelander een reistas aan, goed ge vuld met boekebonnen. Met enkele woorden omschreef de heer Beve lander hierbij de scheidende mede werker als eertijds één van de popu lairste mensen van de .drukkerij," waarbij hij ook van zijn waardering blijk gaf voor het feit dat de heer Labrand in 1948, zonder dat hij daartoe verplicht was, lid werd vari de Alg. Ned. Grafische Bond. Uitreiking Nobelprijzen STOCKHOLM, 11-12. Aan Pablo Neruda, die door velen beschouwd wordt als de grootste levepde dichter van latijns Amerika, is in Stockholm de Nobelprijs voor literatuur uitge reikt. Neruda, die ambassadeur van Chili in Parijs is en nauw bevriend met de Marxistische president van zijn land, Allende, kreeg door koning Gustaf Adolf een cheque van 450,000 kronen oveiiiandigd. Dode bij frontale botsing van bromfietsers ALKMAAR, 13-12. Op de weg tus sen Schagen en Verlaat zijn zondag avond omstreeks middernacht twee bromfietsers frontaal op elkaar ge botst. Beiden zijn in zorgwekkende toestand in het Elizabethziekenhuis in Alkmaar opgenomen, waar de 16- jarige S. Bruin uit Waarland korte tijd later is overleden. De andere bromfietser de 17-jarige G. Pancras uit Oude-Niedorp, heeft ernstig schedelletsèl opgelopen. Scheidsrechter op het veld gestorven; toeschouwer overleden ASSEN, 12-12. Tien minuten voor het einde van de voetbalwedstrijd Achilles-Germanicus (noordelijke districts-jeugdselectieklasse), ge speeld in Assen, heeft scheidsrechter B. Luit (Loon) een hartverlamming gekregen. Hij stierf vrijwel onmid dellijk. Na dit. trieste voorval werd de wedstrijd gestaakt. BREDA, 12-2. Tijdens de wed strijd Veerse Boys-DESK in de eer ste klasse E is de voorzitter van de technische commissie en oud-speler van DESK, de heer André van Es, aan een hartaanval overleden. De heer Van Es werd 54 jaar. De wed- trijd werd gedurende tien minuten onderbroken. Veerse Boys won met. 5-0. Waakhond beet vrouw CORTINA d. AMPEZZO, 12-12. Een hondebeet heeft de vrouw van een Italiaanse industrieel 6.500 gul den gekost. Dat was het bedrag dat mevrouw Giula Falk moest betalen aan boete, schade en kosten, omdat haar waakhond een vrouw had ge beten die haar villa in Cortina d' Ampezzo passeerde. TILBURG. 11-12. De positie van het kind in driekwart van de ivereld - de ontwikkelingslanden - is zorge lijker dan ooit. In 112 van die landen wonen nu 2.5 miljard mensen. De helft is nog geen 18 jaar. Vast staat nu al, dat in de komende tien jaar het aantal kinderen in die landen nog aanzienlijk zal toenemen. Dit betoogde zaterdagmiddag dr. C. Boertien, minister van ontwikke lingssamenwerking, in Tilburg, waar Unicef-Nederland op sobere wijze haar 25-jtirig bestaan herdacht. Vol gens minister Boertien is de positie van het kind in de wereld, ondanks de intensieve en omvdngrijke hulp van de Unicef (het kinderfonds van de V.N.), slechter geworden. Dat be tekent niet, dat Unicef haar werk ■niet goed doet, maar de situatie vloeit voort uit de s tructurele dimensies van het kinderprobleem, aldus de be- winsdman, die van oordeel is dat al leen een algemene ontwikkelingssa menwerking de oplossing zal kunnen brengen. Op bijzonder humorvolle wijze werd vervolgens een terugblik in het verleden gegeven door de heer drs. W. L. Schouten uit Den Haag, de jongste zwager van de heer Labrand. Hij stelde vast dat in de familie nie mand de heer Labrand boven het hoofd is gegroeid. Hierbij werd her innerd aan het opvallend sterke ge heugen van de scheidende, dat spe ciaal wel tot uiting komt als het gaat om het reciteren van predikants plaatsen. „Ik ben er van overtuigd dat hij ook als vijf-en-zestig-plusser een waardig lid van de Zierikzeese maatschappij zal blijken te zijn". Persoonlijk afscheid Tijdens deze bijeenkomst namen velen persoonlijk afscheid van de heer en mevrouw Labrand, vergezeld van zoon en schoonvader. Tot de aan wezigen behoorden o.m. vertegen woordigers van de S.D.K.B., Comité Avondvierdaagse, vrienden, kennis sen en oud-bedrijl'smedewerkers. De heer Labrand sprak uitvoerig op de hem eigen goed-gedocumcn- tcerde wyze woorden van dank, in het bijzonder tot bestuur en directie van de drukkery. Uit een lange stroom van herinneringen en ge beurtenissen uit de afgelopen 46 jaar - 21 jaar Nieuwsbode en op drie we ken na 25 jaar drukkery - gaf bij een korte maar daarom niet minder aansprekende opsomming, waarvan vooral die herinneringen betrekking hebbend op de door hem beoefende verslaggevery op de Schouwen-Dui- velandse dorpen, zoals bijv. van de raadsvergaderingen van Ouwerkerk en Dreischor, typische voorbeelden waren van een periode welke thans toch wel definitief tot het verleden lijkt te behoren. De heer Labrand liet daarbij niet na zijn beste wensen uit te spreken voor het bedrijf en alle medewer kers. ATHENE, 12-12. Ondanks het ver bod heb ik hout gekapt in het bos, maar ik deed dat om het huis des heren te verwarmen"bekende pater Christodoulos, suprior van een kloos ter bij Pyrgos (West-Peloponnesos) voor de rechter van de stad. De rechter wilde hierop de priester veroordelen tot de reglementaire straf - maar op het zelfde moment kwam de lamp van het plafond om laag en sloeg in stukken uiteen op het bureau van de magistraat. Beklaagde werd prompt vrijgespro ken Zoon als onderpand voor speelschuld MUNCHEN, 11-12. Als onderpand voor zijn speelschulden heeft een Turk zijn 15-jarige zoon in een café in München achtergelaten. De Turk had weliswaar beloofd na een week terug te komen om zijn schulden af te lossen en zijn zoon mee te nemen, maar volgens de po litie is hij helemaal niet van plan ge weest dit te doen. Bij een controle van de politie is de jongen meegenomen. De caféhouder had hem voor zijn diensten als boodschappenjongen on derdak en eten gegeven. Explosie in watertunnel: meer dan twintig doden PORT HURON, 12-12. Het aantal slachtoffers van de explosie die zich zaterdag voordeed in een tunnel voor de watervoorziening van Detroit, in de Amerikaanse staat Michigan, be draagt zeker tweeëntwintig. Men heeft tot dusver vijftien lij ken geborgen m,aar volgens de poli tie liggen de stoffelijke resten van zeven arbeiders nog onder het puin. De bergingsploeg is echter terugge roepen omdat nog steeds aardgas de tunnelbuis binnenstroomt. Jongen gegrepen «loor drijfas windmolen LEEUWARDEN, 11-12. De 13-ja- rige Geert Kloosterman uit Zwaag- westeinde (Fr.) is om het leven ge- korrten doordat hij werd gegrepen door de draaiende drijfas van een windmolen. De jongen is vermoede lijk uit nieuwsgierigheid de ijzeren watermolen, die een betonnen onder bouw heeft van circa 2 meter, opge klommen. Hij is daarbij gegrepen door de draaiende windmolen. Van majesteisschennis verdachte student door de politie aangehouden AMSTERDAM. 12-12. Dc 35-jarisc Surinaamse student M. A. K. die door dc Amsterdamse politic ver dacht wordt van majesteitsschennis tydens zyn toespraak zaterdagmid dag aan het slot van de Surinaamse demonstratie in Amsterdam, is zon dagmiddag in zijn woonplaats Nymc- gen aangehouden. De student, die secretaris is van hot Surinaamse actiecomité Suracom in Nijmegen werd zondagavond na verhoor op het hoofdbureau van po litie te Amsterdam naar huis gezon den. Dc student, die zeer geëmotioneerd een toespraak hield, staande op een geluidswagen op het Europaplein zou termen hebben gebezigd die beledi gend geacht kunnen worden voor de koningin en prins Bernhard. DEN HAAG, 11-12. De kamerfrac ties van P.v.d.A., D'66 en P.P.R. heb ben voorgesteld een bedrag van f 82,5 miljoen extra op te voeren op de be groting van 1972 van onderwas en wetenschappen. Het voorstel is neergelegd in een aantal reeds ingediende amende menten op de begroting, welke deze week door de Kamer in het open baar behandeld wordt. Voorgesteld wordt een bedrag van f 35 miljoen meer voor het lager on derwijs uit te trekken. Hiervoor kun nen dan in totaal 1400 extra onder wijzers worden aangesteld. Volgens de indieners van de amen dementen moeten deze onderwijzers beschikbaar komen door vervroegd ontslag uit de militaire dienst. Met hun aanstelling zal het onder meer mogelijk zijn de leerlingen- schaal bij het basisonderwijs per 1 augustus volgend jaar te verlagen. Advertentie In verband met de verzending per post aan onze abonnees buiten de woonkernen, zal de Zierikzeesche Nieuwsbode in de weken rond Kerstmis en Oudjaar als volgt verschijnen: MAANDAG 20 DECEMBER 1971 DINSDAG 2t DECEMBER 1971 WOENSDAG 22 DECEMBER 1971 VRIJDAG 24 DECEMBER 1971 MAANDAG 27 DECEMBER 1971 DINSDAG 28 DECEMBER 1971 WOENSDAG 29 DECEMBER 1971 VRIJDAG 31 DECEMBER 1971 De uitgeefster DEN HAAG, 11-12. Het kabinet- Biesheuvel heeft vrijdag besloten (nog) niet in te grypen op het ge bied van lonen en prijzen. Dit heeft premier Biesheuvel na afloop van de vergadering van het kabinet meege deeld. De minister-president onder streepte dat het kabinet de getrok ken beleidslijn op het, gebied van lonen en pryzen wil blijven vast houden en volgen. Er is, in de huidige omstandighe den, geen aanleiding tot een herzie ning van deze beleidslijn, aldus de premier. Het kabinet wil „met ver eiste koelbloedigheid" daaraan vast houden. De minister gaf als zijn oordeel, dat - gelet op de structurele positie van vooral zwakke bedrijfstakken en de ongunstige ontwikkelingen bij de investeringen - het zich laat aan zien dat die zwakke bedrijfstakken de gesuggereerde loonsomstijging van 11,7 procent niet of moeilijk kunnen verwerken. Begin volgend jaar - zo deelde de premier mee - zal de regering samen met de sociale partners een balans opmaken van de loon-1 en prijsont wikkeling, waarbij zal moeten wor den nagegaan of er voldoende waar borgen zijn geschapen voor een af zwakking van de inflatiespiraal voor de komende twee jaar. De minister-president deelde mee, dat in het vrijdagavond gevoerde loongesprek mede aan de orde kwam het te voeren selectief investerings beleid. In dat kader - zo merkte de premier op - is de invoering van een selectieve investeringsheffing op nieuwe gebouwen niet uitgesloten. In het voorjaar van 1972 zal de reeds aangekondigde nota over het noorden des lands worden uitge bracht. Daarin zal tevens aan de orde komen de vraag of een deel van de aardgas-opbrengst kan wor den aangewend voor noord-Neder land. De minister-president zei geen commentaar te kunnen geven op het afbreken .van de onderhandelingen in de metaal-sector. Dieven belust op geld HAAMSTEDE, 11-12. Zaterdag avond is in twee woningen, waarvan de bewoners een avondje uit waren, ingebroken. In de Vertonsweg was de bungalow van de heer K. J. Dam- bruin het doelwit, terwijl de inbre kers een paar honderd meter verder een bezoek brachten aan de woning van de heer N. Fokker aan de Kloos- terweg. Bij de heer Dambruin werd het raam van. de slaapkamer ingegooid waarna een grote ravage werd aan gericht en de inhoud van een aantal kasten over de vloer werd gesmeten. De dieven verdwenen uiteindelijk, slechts met medeneming van een nieuwe klok ter waarde van bijna f 300,-. Bij de heer Fokker werd een raam opgeschoven en eveneens een aantal kasten open gebroken. De inbrekers waren kennelijk op zoek naar geld. Tot nu toe mist de heer Fokker nog niets. In de vroege zondagmorgen werd een speurhond bij de woningen gehaald doch zonder resultaat. De technische recherche arriveerde in de loop van zondag en begon haar onderzoek omstreeks 13.00 uur. Kind moest „goede opvoeding genieten" PORTO ALEGRE, 12-12. De politie in het Braziliaanse Porto Alegre heeft een koopman gearresteerd en diens elf-jarige zoontje bevrijd, dat al drie maanden aan een stuk ijzer geketend zat. „Ik had die maatregel genomen, opdat de jongen op straat geen lelij ke woorden zou leren en niet slecht zou worden opgevoed", zei de vader, verontwaardigd over de arrestatie. De situatie van het kind ivas nog hachelijker geworden toen de vader de sleutel had verloren van het ka mertje waarin het tvas opgesloten. Een klein gat in de deur diende daar op voor het verstrekken van voedsel. Het slachtoffertje is met een ont wrichte enkel en een choc in een zie kenhuis opgenomen. OSLO. Bij de uitreiking van de Nobelprijs voor de vrede aan de Wcstduitse Bondskanselier Willy Brandt, heeft mevrouw Aasse Lio- nacs, voorzitster van de Noorse par lementscommissie. die dc prijs toe kende, de hoop uitgesproken dat de door Brandt „in een geest van ver zoening uitgestoken hand over de grenzen van voorheen vijandige sta ten. zal worden geaccepteerd in de zelfde geest van goede wil". De rijkspolitie acht het niet uitge sloten dat in woningen waarvan de bewoners wat langer weg zijn, ook een bezoek is gebracht. Arrestant ontsnapt en weer gearresteerd BUSSUM, 13-12. De 25-jarige stu- dent T. M. die vrijdagavond in Bus- sum de 29-jarige K. neerschoot, is zondagavond kort voor middernacht uit een cel van de marechausseeka zerne in Bussum ontsnapt. M. was in de kazerne ingesloten omdat het Bus- sumse politiebureau niet over cellen beschikt. De kazerne wordt op het moment verbouwd, waardoor M. de kans kreeg via een niet van tralies voorzien bovenlicht van de cellen- gang buiten te komen. Nadat de Bussumse politie zijn op sporing had verzocht, kon de student ruim twee uur later in Hilversum door de politie worden aangehouden. BERLIJN, 11-12. De overeenkomst lussen de Westberlijnse senaat en de regering van de Duitse Democrati sche Republiek over een bezoekers regeling voor de Westberlijners aan het oostelijk stadsdeel en de rest viin Oost-Duilsland en over een gebieds- uitwisseling is zaterdag in het West- Berlijnse stadhuis geparafeerd door senaatsdirecleur Ulrich Müller en staatssecretaris Günter Kohrt. De ondertekening werd in beide delen van Duitsland rechtstreeks via de televisie uitgezonden. Tijdens douchen gestikt VELSEN, 11-12. Tijdens het dou chen in de ouderlijke woning is de 13-jarige Jacob Reijnen uit Velsen door verstikking om het leven geko men. De jongen werd levenloos op de vloer van de badcel aangetroffen. In de badcel bevond zich een geijscr, waarvan de verbrandingsgassen kennelijk onvoldoende afgevoerd werden. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Jongetje verdronken LEEUWARDEN. 12-12. De 2%-ja- rige Rienk Idsardi uit Holwerd (Fr.) is in de gracht voor dc boerderij van zijn ouders gevallen en verdronken. Het kind speelde buiten. Op een ge geven moment miste men de jongen en toen men ging zoeken vond men het stoffelijk overschot in het water. Maandag 13 december Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, De Twee We zen, Zuidelijk Toneel Globe, (Z.V.U.). „Mondragon", 8.00 uur, familie avond „Philatelica". Burgh Hotel Bakker, 8 uur, jaarvergade ring IJsclub. Dinsdag 14 december Zierikzee Huis van Nassau, 7.30 uur, Fok- en Controlever. Schouwen-Duiveland. Herv. Ver.-gebouw, 8 uur, afdeling N.C.V.B. Woensdag 1J december Zierikzee Gasthuiskerk, 14.00 uur, Kerstwij ding huishoudschool „Prinses Julia- Kerkwerve Verenigingsgebouw, 19.45 uur, Kerst viering N.C.V.B. i.s.m. de Herv. en Chr. Ger. Vrouwenvereniging. Oosterland „Even Builen", 7.30 uur, vergadering Z.L.M.-afdeling. Donderdag 16 december Zierikzee Huis van,Nassau, 8 uur, Vrouwen- kontakt P.v.d.A.-afdeling. Hotel Bom, 7.30 uur, vergadering „C. et C." „Even Buiten", 7.45 uur, ledenverga dering Ver. voor Openb. Onderwijs. Vrijdag 17 december Zierikzee Graanbeurs, 14.00 uur, alg. leden vergadering Kring Schouwen-Duive land der Z.L.M. Zonnemaire Café „Volharding", 8 uur, vergade ring IJsclub. Maandag 20 december Zierikzee Rusthuis Borrendamme, 7.30 uur, kerstviering met de bejaarden door de afd. Scha Plattelandsvrouwen Bond. Dinsdag 21 december Zonnemaire Verenigingsgebouw, 7.30 uur, kerst viering afdeling Noordgouwe e.o. Bond van Ned. Plattelandsvrouwen. Woensdag 22 december Zierikzee Rusthuis Borrendamme, 7.30 uur, kerstviering met de bejaarden dooi de afd. Sch. Plattelandsvrouwen Bond. Vonnissen in Cairo CAIRO, 11-12. Het Egyptische re volutionaire hof heeft de voormalige vice-president Ali Sabri tot levens lange dwangarbeid veroordeeld. Hij stond met negentig anderen terecht cp beschuldiging van deelneming aan een samenzwering in mei j.l. te gen Sadal. Ook levenslang kregen de oud-mi nisters van staat voor presidentiële zaken Sami Sjaraf, de ex-vice-pre- mier en minister van binnenlandse zaken Sjaarawi Gomaa en de oud secretaris van de Arabische socialis tische Unie in het gebied van Gizeh Abdel Meguid Farid. Evenals de ex- vice-president Sabri hadden zij aan vankelijk de doodstraf gekregen. Dit vonnis werd echter door president Sadal gewijzigd in levpnslange dwangarbeid. „Indonesië-operatie" N.O.S. kostte zeven ton I-IILVERSUM, 11-12. Dc heer C. Enkelaar, hoofd televisiediensl van de Nederlandse Omroep Stichting, heeft in een rapport aan het N.O.S.- bestuur verklaard, dat dc zgn. Indo- nesië-operalie ter gelegenheid van het staatsbezoek van koningin Ju liana en prins Bernhard aan Indo nesië, de N.O.S. zeven ton had ge kost. Volgens eerder dit jaar ge maakte ramingen zou dc operatie niet meer dan zes ton gaan vergen. Brugbedicning op afstand UTRECHT. 11-12. Bij w\jze van proef gaan de Nederland se Spoorwegen binnenkort de hefbrug over de Ringvaart in Broek op Lange dijk (op de lijn Alkmaar-Den Helder) op af stand bedienen. Bij het nieuwe systeem wordt dc taak van de brug wachter overgenomen door de treindienstleider, die de brug vanuit zijn post in Heerhngo- waard gaat bedienen Bij de brug worden twee t.v.-came- ra's geplaatst die op de aart- vaarroutcs zijn gericht, terwijl met een derde camera de doorvaartopening in de gaten wordt gehouden'. Drie praat palen zorgen ervoor dat er tussen de schipper en de trein- dientleider berichten uitgewis seld kunnen worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2