Nieuwe politieagent in de Perzische Golf BLIK DOOR HET WERELD DE DUITSE STAKINGEN Plan voor nieuwe Kolossus K.L.M.-passagiers-lielikopter maakte landing te Haamstede Westerschelde geen ideaal zwemwater Aantal werklozen gestegen tot 83.700 Minder leerlingen op de kleuterscholen V.S. verminderen Zelf aardgas maken Perzië heeft zonder er veel woor den of granaten bij te gebruiken vo rige week een aantal eilandjes in de Perzische Golf geannexeerd, die be hoorden tot enkele van de zogenaam de verdragstaatjes. Een groep Ara bische landen die onder Brits protec toraat leefde maar nu Londen zijn internationale rol sterk beperkt op eigen voeten zijn komen te staan Daarover is vooral Irak boos ge worden en dit is te begrijpen. Perzië ging tot annexatie over niet zozeer uit hebzucht dan wel om te voorko men dat bijvoorbeeld Irak of Saoedi- Arabië de eilanden inpikten. Die eilandjes beheersen de smalle ge deelten van de Perzische Golf, waar doorheen alle tankers moeten varen die de Perzische olie naar oost en west transporteren. Perzië, ofschoon formeel een mo hammedaans land, heeft nooit veel neiging vertoond zich solidair met de Arabische landen op te stellen, zeker niet wat de vete tegen Israël betreft. Dat zou een reden kunnen zijn waar om Irak bijvoorbeeld geneigd zou kunnen zijn treiterend op te treden via een paar kanonnen op die eilandjes. Bcschermcrsrol Bovendien zijn zowel Irak als Sa- oedi-Arabië ook lconkurrenten op de oliemarkt - de Perzen hebben niet de minste lust die mededingers een middel in handen te laten hebben waarmee pressie uitgeoefend kan worden. Op hun beurt hebben de Arabi sche landen er niet veel mee op dat die vreemdelingen, de Perzen, een strategisch punt bezetten binnen hun gebied, hoewel het risico dat de Per zen iets ondernemen tegen de Arabi sche olielanden gering is. Veel zin zullen de Perzen er niet in hebben, KERKNIEUWS Bedankt: voor Harderwijk H. A. van Slooten te Nijkerk; voor Ter- heijde aan Zee J. B. Cats te 's-Gra- vendeel. Geref Kerken Beroepen: te Papendrecht A. v. d. Deyl, zendingspredikant, wonende te Bloemendaal, die dit beroep heeft aangenomen; te Genderen E. S. Wig- boldus kandidaat te Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen: naar Avereest- Balkburg J. M. G. Sijtsma, kandidaat te Schoonhoven, die bedankte voor Vijfhuizen. Genef. Kerken Vrijgemaakt Beroepen: te Kantens W. Pouwel- se, kandidaat te Apeldoorn. Bedankt: voor Beverwijk B. van Riet te Bolnes-Slikkerveer. Geref. Gem. Beroepen: te Sioux-Center (USA) J. van Haaren te Amersfoort. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Noord-Schermer c.a.: J. H. Uytdenbogaardt, kand. te Am sterdam; te Nieuw veen: M. H. Geert- sema, H. I. Ambacht. Bedankt voor Neerlangbroek: J. Verwelius, Schoonhoven; voor Dor drecht: Iz .Kok, Baarn; voor Rotter- dam-Delfshaven (toez.): C. v. d. Bosch, Gorkum. Ger. Kerken Beroepen te Winschoten: drs. K. Dijk, Oostwold (Old.); te Sassenheim: A. C. Bronswijk, Oosterhout, leraar godsdienst te Breda; te Genderen: E. S. Wigboldus, kand. te Amsterdam (verb, bericht). Beroepbaar: kandidaat F. D. Rooze, Battcrinkweg 1, Ommen. Ger. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Zwolle: H. D. Herkscn, Heemse* te Appingedam-Overschild, te Drogeham, te Gees, te Grijpskerk- Niezijl, te Mussel, te Smithers B.C., te Waardhuizen, te Zevenbergen in comb, met Bergen op Zoom, Zaan- dum-Krommenie en te Zuidwolde (Gr.): kand. W. Pouwelsc, Apeldoorn; te Noordbcrgum: T. O. G. M. Bosma, Rijnsburg. Ger Gemeenten Bedankt voor Ooltgcnsplaut: W. Hage, Krabbcndijke; voor Amster dam-N. en voor Clifton U.S.A.: P. Honkoop, Kampen. Bapt. Gemeenten Beroepen te Muntendam: R. J. Vóórhaar, Hengelo (Jac. Catsstraat). De inkomsten van de Gereformeerde Kerken UTRECHT. 8-12. I)c inkomsten van de Gereformeerde Kerken be liepen in 1070 ccn bedrag van bijna f 94 miljoen. Dat betekent ..per ziel" - kinderen inbegrepen - f 111,35, ruim acht gulden meer dan in 1969. Uit dc „Kerkinformatie" van dc Gereformeerde Kerken gepubliceer de statistieken over het afgelopen jaar blijkt dat de vaste bijdragen van de leden aan de kerken in 1970 ste gen van f 43.7 tot f 47,3 miljoen. Col lecten voor het plaatselijk werk en voor de gemeenschappelijke arbeid van de kerken brachten ongeveer f 28 miljoen op. De totale inkomsten van dc diaconieën bedroegen f 10,1 miljoen ,dic voor dc zending onge veer f 7,5 miljoen (1909: t 6.7 mil joen) cn die voor dc plaatselijke evangelisatie bijna f 2 miljoen. De totale inkomsten van de Gere formeerde Kerken zijn in de periode 1962-1970 gestegen van f 46,2 f 93,7 iniljocn (per ziel van f 62,43 tot f 111,35). maar ze zijn haast genoopt om de be- schermersrol van de Engelsen een beetje over te nemen, zeker in die mate als hun belang ermee gediend is. Dit kan nog tot onaangename kon- sekwenties voeren. Irak heeft bij voorbeeld al eens geprobeerd het kleine maar rijke buurlandje Koe- iveit in te lijven, wat de Britten toen hebben belet. Wat moeten de Perzen doen als dit geval zich weer voor doet? De sjah neemt zeker niet voor zijn genoegen de Engelse rol van po litieagent over, maar hij moet haast wel. Oppositie wil aiide stelsel kinderbijslag DEN HAAG, 8-12. Namens de Ka- merfracties van P.v.d.A. en D '66 is woensdagmiddag tijdens het Kamer debat over de begroting van sociale zaken, gepleit voor een drastische hervorming van het bestaande stelsel van kinderbijslag en kinderaftrek in de loon- en inkomstenbelasting. Zo wel mr. Th. J. A. M. van Lier (P.v. d.A.) als drs. E. Nypels (D '66) lan ceerden het plan voor een stelsel van een gezinssubsidieregeling voor loon- trekkenden, ambtenaren en zelfstan digen. Vier Amerikanen met partij hasjiesj gepakt AMSTERDAM, 8-12. In Amster dam zijn dinsdagnacht vier Ameri kaanse militairen aangehouden die in het bezit waren van ca. 12 kilo hasjiesj. De partij bevond zich in de auto waarmee zij op de Stromarkt stonden. De in West-Duitsland gele gerde verdachten zijn ter beschik king van de machechaussee gesteld. De hoofdstedelijke narcoticabrigade vermoedt, dat de hasjiesj uit dezelf de bron komt als de partijen die de laatste tijd op Schiphol in beslag zijn genomen. „We zoeken nog steeds naar het grote kanaal", aldus inspec teur'C. M. L. Elbersen. Reuze-moskee in Utrecht DEN HAAG 8-12. Er bestaan plan nen om in Utrecht aan de weg der Verenigde Naties te Utrecht een groot Islamitisch centrum te bou wen, dat is bestemd voor geheel West-Europa. Naast de Domtoren en enkele hoge flatgebouwen zullen dan een 60 m hoge minaret en gouden koepel de contouren van de stad Utrecht medebepalen, zo bericht het decembernummer van „Bijeen", maandblad op het gebied van missie zending en ontwikkeligswerk Eensgezindheid rond „effectief middens tandsbleid" DEN HAAG, 8-12. Regeringspartij en en oppositie hebben zich in het debat over de begroting van econo mische zaken in de Tweede Kamer voor een „effectief middenstandsbe- leid" uitgesproken. De kamer was het eens met het streven van staats secretaris drs. J. J. M. Oostenbrink om het beleid ten aanzien van het midden- en kleinbedrijf in het ge heel van het overheidsbeleid te inte greren. De beoordelingen van de situatie in het midden- cn kleinbe drijf waren verschillend. TWEEDE KAMER Zonodig prijsmaatregel voor melk DEN HAAG, 8-12. Minister mr. drs. II. Langman van economische zaken zal zonodig met een prijsmaat regel verhinderen, dat de melkprijs verder dan met twee cent per liter in het westen en met ccn cent in het overige deel van het land verhoogd wordt. Een dergelijke maatregel, aldus de bewindsman woensdagavond in de kamer tijdens het voortgezet debat over zijn begroting, is niet in strijd met het totdusverre door de regering gevoerde prijsbeleid. De minister zei in het algemeen kritisch te staan tegenover collec tieve prijsverhogingen. Hij meende, dat van dc bereidheid tot matiging wat de prijsstijging betreft nog wei nig te merken is geweest. FINANCIËN EN ECONOMIE Economic in gevarenzone DEN IIAAG, 8-12. Dc Nederlandse economie is de gevarenzone binnen getreden. Dit zei minister Nclisscn (financiën) bjj dc financiële beschou wingen in dc Eerste Kamer. Dc vraag of Nederland zich al dan niet bevindt in het eerste stadium von ..stagflatie" is moeilijk te beant woorden, zo vond dc minister. Hij noemde het verheugend, dat alom het begrip is doorgedrongen van dc noodzakelijke ombuiging op het gebied van lonen en prijzen. Door dc aanwezigheid van dit inzicht mag. naar zijn mening, dc verwach ting ontstaan dat bij de ontwikke ling van de lonen het gezonde ver sland ren ro) zal spelen. Minister Nclisscn noemde ccn loon- en prijs stijging In de orde van grootte van respectievelijk 13.3 cn 6,5 procent „te veel cn te hoog". hun bijdragen aan V.N. WASHINGTON, 9-12. Het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden heeft woensdagavond de bijdrage van de Verenigde Staten aan de begro ting van de Verenigde Naties met 100 miljoen dollar besnoeid. Het Huis nam dit besluit met 268 stemmen voor en 119 tegen op grond van een amendement van de demo craat Donald Eraser, volgens wie dit bedrag voor de economische ontwik kelingsprojecten van de V.N. over bodig is omdat de volkerenorgani satie hiervoor al een overschot van 343 miljoen dollar ter beschikking zou hebben. Tweehonderd medewerkers van Heide- Mij. moeten afvloeien ARNHEM, 8-12. Om, zoals het of ficieel heet, te komen tot een aan passing van het personeelsbestand aan de structuur van het bedrijf zul len tweehonderd personeelsleden van de Koninklijke Nederlandse Heide maatschappij moeten afvloeien. Over een afvloeiingsregeling wordt over legd met de ondernemingsraad en de vakbonden, zo is maandag meege deeld. De Heidemaatschappij wordt ge confronteerd met een teruglopend aantal orders voor sommige projec ten, maar de inkrimping van het per soneelsbestand staat hier, aldus een woordvoerder van de Heidemaat schappij, los van. BONN, 8-12. Een poging van bondskanselier Brandt te bemidde len in het conflict in de Westduitse metaalindustrie is dinsdagavond zonder resultaat gebleven. Volgens een woord'voerder van Brandt bleven de vertegenwoordi gers van de werkgevers en de werknemers op hun oude standpun ten staan. Dode in Belfast BELFAST, 8-12. Woensdagavond is in de Noord-Ierse hoofdstad Bel fast een man doodgeschoten die met zijntienjarig dochtertje een wande ling maakte Het kind werd niet ern stig aan een been gewond Landingssloep op Mars MOSKOU, 8-12. De landingssloep van het Russische ruimtevoertuig Mars-3 heeft een zachte landing ge maakt op de planeet Mars. Dit ge schiedde door middel van een val scherm. De sloep is terechtgekomen op het zuidelijk halfrond van Mars. ATHENE, 8-12. Een van de zeven wereldwonderen uit de oudheid, de kolossus van Rhodos, zal weer wor den opgericht. Naar het hoofd van het eilandbestuur meedeelde, ver wacht men de goedkeuring van het ministerie van cultuur en weten schap in Athene om met de bouw te kunnen beginnen. Het nieuwe beeld is ontworpen door de Amerikaanse beeldhouwer Felix de Welton. Het moet twee me ter hoger worden dan het vrijheids beeld in New York, 200 ton wegen en uit achttien stukken koper worden gemonteerd Deoorspronkelijke kolossus stond aan de ingang van de haven op Rho dos. Het was een metalen beeld van de zonnegod en ongeveer 32 meter hoog. DEN- HAAG, 8-12. De Selas of America (Nederland) N.V., gevestigd in Den Haag, heeft een licentie ge kregen van „The Gas Council of Great Britain" voor haar zogenaamde „Catalytic Rich Gas" proces ter be reiding van een gas met een hoog gehalte aan methaan, uitgaande van lichte benzine fracties. Dit methaan- rijke gas kan vervolgens op eenvou dige wijze worden omgezet in een gas dat volledig uitwisselbaar is met natuurlijk aardgas, van welke kwa liteit dan ook. Dit is van betekenis voor plaatsen waar aardags, of wel in het geheel niet beschikbaar is, of niet in voldoende mate om pieken in de afname op te kunnen vangen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Dc KLM cn de vaker- ganisatics hebben woensdag een cao voor het hele personeel afgesloten. Voor de eerste maal is deze cao mede ondertekend door de categorale vak organisatie van hoger KLM-stafper- soneel (700 leden). WANROOY. Het achtjarig zoontje van de familie Van Duren uit Rij- ckevoort (gemeente Wanrooy N.B.) is woensdagavond verongelukt. Vanaf de ouderlijke woning reed de jongen plotseling met zijn fiets de weg op waar hij door een personenauto werd gegrepen. SCHIPHOL. Op Schiphol zijn dins dagmiddag vier buitenlanders gear resteerd die met vele koffers vol hasjiesj uit Koeboel (Afghanistan) waren gearriveerd en brutaalweg poogden daarmee de douane te pas seren. AMSTERDAM. De rijkspolitie te water in Amsterdam heeft in samen werking met de douanerecherche in de hoofdstad 6 kilo hasjiesj gevon den op een Ghanees schip dat mo menteel in de haven ligt. AMSTERDAM. Het bestuur van de vereniging de Nederlandse Dagblad pers (NDP) heeft in een brief aan de minister van C.R.M. zijn ernstige te leurstelling uitgesproken over de af wijzing door de regering van de noodvoorziening, die door de com missie „Bedrijfsfonds voor de pers" onder voorzitterschap van prof. mr. dr. M. Rooij te bepleit. DEN HAAG. Naar de mening van de P.v.d.A.-fractie in de Tweede Kamer; heeft de regering-Biesheuvel nog geen goed algemeen beleidska der geschapen om een loonmatiging mogelijk te maken. Vrouw collecteeerde voor eigen zak BARNEVELD, 8-12. De politie van Barneveld heeft een 55-jarige vrouw uit Ede aangehouden toen ze bezig was geld in te zamelen namens het Leger des Heils. Bij onderzoek bleek hiervan niets te kloppen. Een attente echtgenote van een gemeente-ambte naar kreeg argwaan en waarschuwde de politie. Flitsen uit het buitenland BONN. De Westduitse minister van defensie, Helmut Schmidt, heeft bezorgdheid uitgesproken over het groeiende aantal principiële dienst weigeraars in de bondsrepubliek. Het aantal aanvragen om erkenning als gewetensbezwaarde heeft in de eer ste negen maanden van dit jaar de recordhoogte van 22.178 bereikt. NEW YORK. De hoge commissa ris van de Verenigde Naties voor de vluchtelingen, prins Sadroeddin Agha Chan, heeft besloten de verzending van hulpgoederen naar de Oostpaki- staanse vluchtelingen in India tot nader order te staken wegens de slui ting van de haven van Calcutta door de Indiase autoriteiten. VLISSINGEN, 8-12. Het water van dc Westerschelde voor Vlissingcn kon in 1971 weer geen ideaal zwem water worden genoemd. Het Rijks- Instituut voor de Zuivering van Af valwater (RIZA) heeft in de periode van 4 mei tot 16 augustus ccn bacte riologisch onderzoek ingesteld naar het Wcstcrschcldcwatcr vóór Vtis- singen. Tot twee keer toe bleek een mon ster water sterk door rioolwater ver ontreinigd te zijn. Volgens de hoofd ingenieur-directeur van het Riza, dc heer K. C. Zijlstra, kunnen deze si tuaties meer voorkomen. Dc vervui ling van het Scheldcwater in Vlis- singen verschilt in 1971 dan ook he lemaal niet ten opzichte van die in 1970. DEN IIAAG, 8-12. Het aantal werkloze mannen is in november met 16.900 gestegen tot 68.900, dat wil zeggen tot 2.3 procent van dc afhankelijke mannelijke beroepsbe volking. De stijging moet volgens het minis terie van sociale zaken voor onge veer 9000 worden toegeschreven aan de invloed van conjuncturele facto ren cn voor dc rest aan seizoensln- vlocdcn. Hef aantal werkloze vrou wen nam in dezelfde periode loc met 700 tot 14.800, wat een stijging in houdt van 4.100 ten opzichte van no vember vorig jaar. HAAMSTEDE, 8-12. De Sikorsky „Skycrane", de vliegende reuzen- kraan draait de laatste dagen, nadat er vorige week een reparatie uitge voerd moest worden aan een der bla den, rustig zijn rondjes. Het storten der betonblokken gaat nu in zeer snel tempo en het werk is eigenlijk een routinekwestie geworden. Zo af en toe verschijnen nu ook andere helicopters boven de West hoek. KLM-Noordzee-helicopters be zit een aantal van deze, speciaal voor passagiersvervoer ingerichte machi nes. Teneinde snel vanuit Den Haag of andere grote steden te reizen naar het Oosterscheldewerk gebruikt Wa terstaat of een andere belanghebben de instantie een dergelijk voertuig. Wel opvallend deze in de blauw-wit- te KLM-kleuren geschilderde heli copters over te zien vliegen. Woensdag tegen 12 uur landde een KLM-helicopter met 14 inzittenden, een eerste en een tweede piloot en een stewardesse op het vliegveld Haamstede. Het gezelschap wandel de naar „De Schouwse Boer" waar het tot ca. 15 uur bleef. Het toestel de P.H.-N.Z.A. steeg toen op om via de Oosterschelde-eilanden terug te keren naar Zestienhoven. Het was niet mogelijk uitsluitsel te krijgen over de aard van het gezelschap en de vergadering. „Top secret", (topge heim) was het antwoord op een vraag. Van de 2868 in 1970 geslaagde kan didaten voor het diploma kleuter leidster, werden er 1648 (57 in het schooljaar 1970/'71 bij het kleuteron derwijs geplaatst als leidster of as sistente in het schooljaar 1968!'69 was dit 55 De inspecteur voor de volksge zondheid in Zeeland, mejuffrouw J. Laanbroek, beoordeelt het water als „matig zwemwater". De uitkomst van het onderzoek behoeft volgens do inspecteur geen verbod op baden in te houden. Wel acht ze het van groot belang ,dat de belasting van het Scheldewater met ongezuiverd rioolwater afneemt. Dc gemeentearts van Viissingcn spreek in een brief aan b. cn w. van Vlissingcit over „duidciyk verontrei nigd water". H(j meent dat er een oplossing moet worden gezocht voor de afvoer van riool- cn poldcrwatcr. Dit laatste bevat alle afval van be woners cn campings uit dc gemeente Valkenissc. Dc afvoer kan op deze wijze naar zijn mening niet onge straft blijven toenemen. Het aandeel in dc werkloosheid van de verschillende streken is vol gens het maandverslag arbeidsmarkt van het ministerie: noorden 16 pro cent (oktober: 13.9), oosten 17.4 pro cent (oktober: 16.5), westen 39 pro cent (oktober: 42,3) cn het zuiden 27,6 procent (oktober: 27,3). November vorig jaar waren deze percentages: noorden 16.6, oosten 17,5, westen 40,0 cn zuiden 25,9. Dc ontwikkeling van dc economi sche situatie wordt, aldus hel verslag duidelijk weerspiegeld in de relatief sterke toeneming van dc werkloos- beid in de beroepsgroepen metaalbe werkers cn bouwvakarbeiders. DEN HAAG, 8-12. Blijkens een overzicht van het Centraal Bureau voor de Statistiek is het aantal leer lingen van kleuterscholen in 1970 gedaald van 493.100 tot 491.700. Het aantal scholen steeg echter met 235 tot 6.379, en het aantal leid sters (incl. hoofdleidsters) nam toe van 15.300 tot 15.950. Meer dan 80 van de scholen heeft 1, 2 of 3 leid sters, waarvan bijna 20 °/o slechts één leidsters. Gemiddeld bedraagt het aantal leerlingen bij het kleuteron derwijs bijna 80 per school. Ter ver vanging van vertrokken leidsters waren vorig jaar 2280 krachten no dig, alsmede 650 voor uitbreiding van het aantal plaatsen. ZOENGWINI. De Zuidafrikaan- se politie heeft meegedeeld dat er bij een ontploffing in een kolenmijn te Zoengwini in het noorden van Natal minstens 26 mijnwerkers, al len negers om het leven zijn geko men. NIEUW DELHI. Na India heeft Bhoetan, het kleine koninkrijk in de Himalaja, de regering van Bangla Desj erkend. LONDEN. De lopende rekening van de Britse betalingsbalans over het derde kwartaal van dit jaar sluit met een overschot van 342 miljoen pond sterling, zo heeft het ministerie van financiën in Londen bekendgemaakt. TEHERAN. Het Perzische minis terie van financiën heeft woensdag bekend gemaakt dat er in Teheran 89 luxe auto's door dc regering ge kocht voor de festiviteiten ter her denking van het 2500-jarige beslaan van het Perzische keizerrijk, in het openbaar geveild zullen worden. HIRTSHALS. Het 499 ton metende Westduitse vrachtschip Susan is woensdag voor de kust van Jutland (Denemarken) gezonken. Het stoffe lijk overschot van een opvarende is gevonden. REGENSBURG. Vermoedelijk uit jaloezie heeft dc intieme vriend cn beschermer van de eigenares van dc bar „Erotica" in Regensburg (Beie ren), de 24-jarige Peter Berger, zijn vermoedelijke opvolger in het leven en de zaak van de vrouw doodge schoten. ZURICH. Dc internationale voct- balfederatie (FIFA) heeft aan Zam bia en Tanzania toestemming gewei gerd om officiële wedstrijden te spe len tegen het nationale elftal van de volksrepubliek China. Mochten deze twee landen toch tegen China spelen dan zullen zij disciplinair worden ge straft. BOSTON. Sonesta International Hotels Corporation in Boston (Ver enigde Staten) gaat in Amsterdam ccn hotclcomplex bouwen met finan ciële steun van de Nederlandse re gering. Dc maatschappij deelde mee dat het project twaalf miljoen dollar vergt. NIEUW DELHI. President Jahja Chan heeft de leider van de Wcst- Pnkistaanse Volkspartij, Zoclfikar Ali Bhoetlo, en dc Oostpakistaanse politicus Noerocl Amin uitgenodigd tot vorming van ccn centrale coali tieregering. Dit heeft dc Pakistaanse radio omgeroepen. NEW YORK. Dc Veiligheidsraad beeft woensdag met algemene stem men aanbevolen dat de pasgevormde staat, dc Verenigde Arabische Mira- ten, als 132ste lid van de V.N. wordt toegelaten. GEMEENTE BROUWERSHAVEN BURGERLIJKE STAND Geboren: 11. Digna Cornelia Catha- ï'ina, d. v. J. P. Clement en van B. Kramer; 17 Christina Johanna Hen- drika, (te Rotterdam) d.v. J. A. Oele en van G. C. E. Apon; 23 Alberdina, (te Zierikzee) d. v. D. C. van de Vel de en van A. Visser; 25 Johanna Cornelia (te Zierikzee) d. v. I. C. Hil- leman en van J. M. Heijboer. Gehuwd: 12 Geelhoed, Adriaan, 27 jr., (Brouwershaven) en Van der Klugt, Martha Maria, 19 jr. (Brou wershaven); 12 van Schelven, Jo- chem, 25 jr. (Brouwershaven) en Pannekoek, Pieternella Adriana Ida, 19 jr. (Brouwershaven); 26 Vrijdag, Hendrikus Andreas, 23 jr. (Brou wershaven) en Kort, Cornelia Wille- mina, 19 jr. (Brouwershaven). Voor 35 jaar ZIERIKZEE. Zaterdag wordt te s- Gravenhage het Krooprinselijk Paar in ondertrouw opgenomen. Overal liggen de vlaggen gereed voor die feestdag. Hang ze zaterdag uit ter ere van het Prinselijk Paar. Deze vlag- genparade zal een waardige inleiding kunnen worden voor het bruilofts feest. SEROOSKERKE. De inzameling onder de kinderen der o.l.-school al hier ten behoeve van het huwelijks geschenk voor prinses Juliana heeft opgebracht f 1,07. KERKWERVE. In de nacht van ivoensdag op donderdag heeft naar het schijnt een bloeddorstige hond een bezoek gebracht aan verschillen de konijnenhokken. Bij ccn viertal konijnenhouders op hel dorp werden 's morgens de doodgebeten dieren ge vonden, waaronder vier stuks i>o» één eigenaar. BROUWERSHAVEN. De zware n.w. storm van dinsdagmiddag heeft 't zeewater opgestuwd tot J.86 m. bo ren gcwooji hoogwater. Voor alle woningen aan dc haven moesten dc vloedplanken worden geplaatst. Hel is vele jaren geleden dat het water zo hoog is geweest. ZIERIKZEE. Advertentie. Het gan se jaar gemak en genoegen hebt u van de praciischc manndhalendcr welke u gratis ontvangt bü besfel- linp van 100 naamkaartjes. Grote sortering modellen letter soorten. DRE1SC1IOR. Hel opcnluchtvarièlè Robinson bezocht ook onze gemeen te, waar des avonds in de bewaar school de krachttoeren van dit ge zelschap ie bewonderen waren. Het is wel de moeite waard hel werken van deze troep ie gaan zien. OOSTERLAND. - Vrijdagmiddag werden de kinderen welke de be waarschool bevolken, een heuglijke middag bereid, doordat het bestuur, in staat gesteld door daartoe beschik- bore fondsen, elk kind een jasje of manteltje cadeau gaf met elk een zakje speculaas en ander lekkers. Verheerlijkte kindergezichtjes en ge lukkige moeders, die dit feest bij woonden, gingen ditmaal naar huis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4