CB.T.B.-afdeling organiseerde „praatvergadering" te Zierikzee 606de Staatsloterij Geen overhaasting bij milieubeheer Landbouw in de belangstelling ZIERIKZEE, 30-11. De C.B.T.B. hield -onder voorzitterschap van de heer J. A. van der Bpl - een „praat- vergadering" in het Huis van Nas sau. Pi aten is wel op alle vergade ringen van welke organisatie of ver eniging eok, voornaamste bezigheid, maar in dit geval kreeg praten z\jn specifieke betekenis door de aanwe zigheid van een forum, dat gereed zat om vragen te beantwoorden. De voorzitter opende de vergadering met het lezen van Psalm 146 en ging voor in gebed. De leden van het forum werden hierna aan de vergadering voorge steld. Het bestond uit mej. J. A. Stukje, Goes en de heren C. Barel te Dordrecht, J. Haak, St Kruis, C. A. van Loon, Oude Tonge en W. Wolf te Goes. Uitvoerig werd gediskussieerd naar aanleiding van een vraag over de grotere steun aan de landbouw in het buitenland, in landen als Frankrijk en Duitsland. Faktoren als kwaliteit en import, vooral uit Nederland ble ken daarbij een rol te spelen, al is het probleem complexer dan men bij oppervlakkige beschouwing zou den ken. Bedryfsvcrgroting Interessant was de vraag naar be drijf svergroting. De heer Wolf wees op de mogelijkheid van intensieve gewassen, als tuinbouwgewassen en bloembollen. Ter sprake kwam ook de spreeuwenplaag. Hiermede ligt het wat moeilijk. Ter zake zou de re- Dode man op vlot DEN HELDER, 1-12. Een man die dood op een reddingsvlot op de Noordzee is aangetroffen komt ver moedelijk uit Rusland of Polen, zo heeft de politie op Terschelling ver klaard. Op het reddingsvlot waren kente kens van Russische of Poolse her komst. Interpol is ingeschakeld om het raadsel van de identiteit op te lossen De man, ca. 30 jaar, was gekleed in zwembroek en shirt. De kans bestaat dat hij bij een ongeluk op zee, in slaap verrast zijn schip heeft verla ten, zo meent men op Terschelling. Hij is door uitputting om het leven gekomen, niet door verdrinking. Urker vissers hebben het reddings vlot op de Noordzee aangetroffen. VOOR DE VROUW V kunt niet ALLES weten! ZOWEL KINDEREN als volwasse nen dienen juist in de ivinter veel vitamine C tot zich te nemen, baby's niet te vergeten. Vele kwa len kunnen het gevolg zijn van ge brek aan vitamine C. EEN VLIJTIG LIESJE moet als volgt behandeld worden: veel licht, niet te veel vloeimest. In de winter minder water, maar niet te karig zijn, in de zomermaanden wel ka mer plantenmest. In het voorjaar terugsnoeien. Daarna kan de plant gestekt worden. KAARSEN DRUPPELEN niet ais u deze voor het gebruik in sterk ge zouten water legt. U KUNT MELK- OF MATGLAS rei nigen met warme azijn en fijn zout. U kunt dit ook doen met sterk so dawater. MOET U WASGOED enige tijd be waren, verpak het dan in blauw pakpapier. Het wordt dan niet geel. TUSSEN HET HOEFIJZER van eeU paard een stuk goed passend rub ber is een probaat middel tegen sneeuwklossen. Het rubber vooraf wat week maken in heet water. VOEG 'N PAAR DRUPPELS MELK toe aan de schoensmeer en uiv vochtige schoenen zullen weer spoedig glimmen. 'N GOED MIDDEL TEGEN TRANS PIRERENDE VOETEN is: 's avonds een voetbad (warm water met wat zout, geen soda), stevig borstelen, naspoelen met koud water, krach tig afdrogen, 's Morgens kamfer- spiritus gebruiken als u geen kloofjes tussen de tenen heeft, daarna poederen, zorgen voor schone kousen en twee paar schoe nen tegen elkaar gebruiken. gering maatregelen nemen, maar tot op heden is er op dit punt nog niets gebeurd. Het zal noodzakelijk zijn bij de overheid hierop te blijven aan dringen. Uiteraard werd aan het vrouwelijk lid gevraagd naar de mogelijkheid van samenwerking met de vrouwenorganisatie. Mej. Stukje verwees naar mogelijkheden op on derwijsgebied, maar was kennelijk zelf nieuwsgierig hoe de andere fo rumleden er over dachten en speelde de vraag terug. Tot slot ging de heer Van der Bijl wat dieper in op in een hoogst ak- tueel onderwerp: de melkprijzen. Derde klasse 1 december 1971 Prijzen van 25,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 4 Prijzen van 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 51 Prijzen van 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 09 Prijzen van 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op. 13 Prijzen van 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 94*) Prijzen van 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 64*) Prijzen van 200,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 779 Prijzen van 400,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 704*) Prijzen van 1.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 340 Prijzen van 2.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 0243 Een prijs van 5.000,— is gevallen op het nummer: Een prijs van 5.000,— is gevallen op het nummer: Een prijs van 5.000,— is gevallen op. het nummer: Een prijs van 5.000,— is gevallen op het nummer: Een prijs van 5.000,— is gevallen op het nummer: De prijs van 10.000,— is gevallen op het nummer: De prijs van 25.000,— is gevallen op het nummer: De prijs van 50.000,— is gevallen op het nummer: De prijs van 100.000,— is gevallen op het nummer: 001572 039479 047613*) 038459 040372 065792 012188 018735 002065 Een extra prijs van 250.000,— is gevallen in serie L op nummer: 022933 en een troostprijs van 4.000,— op nummer 022933 van elk van de andere series. Een extra prijs van 500.000,— is gevallen in serie S op nummer: 095482 en een troostprijs van 5.000,— op nummer 095482 van elk van de andere series. LET WEL: Op het met een 1 prijzen gevallen. gemerkte nummer is ook een van de lagere Nieuwe voorzitter PZEM INGEZONDEN STUKKEN MIDELBURG, 1-12. Mr. J. F. G. Schlingemann, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, is benoemd tot voorzitter van het dagelijks bestuur van de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij. De nieuwe voorzitter zal vrijdag 3 december het personeel toespreken. De heer Schlingemann volgt gede puteerde A. J. Kaland op, die in ok tober j.l. na een jaar van moeilijk heden rond dit bedrijf ontslag nam. Gezin van zes personen in Londen verbrand LONDEN, 1-12. Een Grieks gezin van zes personen uit Cyprus is in de vroege ochtend bij een brand in het Londense Eastend omgekomen. De politie zoekt twee jongelui die vol gens ooggetuigen een molotov-cock- tail haden gegooid door het raam van het café waarboven het gezin woonde. DODELIJKE ONGELUKKEN VELDHOVEN. Op de Witvenscweg te Veldhoven is woensdag de 14-ja- rige J. Cremers uit Riethoven, die met zijn rijwiel in de modderige weg berm was gereden en vervolgens op de rijweg ten val kwam, door een passerende trekker met oplegger overreden. Hij was op slag dood. DELFT. Op de rijksweg Den Haag- Rotterdam onder Delft is woensdag avond de 50-jarige heer J. van Re ken uit Rotterdam met zijn auto, ver moedelijk door een klapband, van de weg gei'aakt en in een sloot terecht gekomen. De bestuurder overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. ROTTERDAM, 29-11. In urgente gevallen zullen snel stappen moeten worden ondernomen ter bescherming van een gezond milieu, maar men dient te waken tegen overhaaste maatregelen, die gebaseerd zijn op onvoldoende kennis van zaken. Bezinning vooraf op dc economische en sociale consequenties is nodig om geen brokken te maken. Er mag niets gedaan worden dat gegrond is op emotionele gevoelens, maar uitsluitend op concrete en recente we tenschappelijke gegevens, zo meent dc president-directeur van Esso Nederland N.V., drs. J. A. Baart. „Er zijn mensen die menen dat men alles moet accepteren als het milieu maar niet in dc geringste mate wordt aangetast, zelfs ais dit betekent dat fabrieken moeten worden gesloten cn dc wer keloosheid daardoor stijgt. Ik vind dat men toch eerst met zeker heid moet kunnen zeggen dat dc drastische maatregelen, die deze mensen voorstaan, werkelijk noodzakelijk zijn", aldus de president- dircctcur in het zojuist verschenen bedrijfsblad „Esso Bron". Dc heer Baart, die dc noodzaak van een goede wetgeving ter bescherming van het milieu inziet, schenkt in het artikel aandacht aan hetgeen de bedrijven al jaren op dit punt doen. De fabrieken van Esso hebben in dc laatste tien jaar ruim 100 miljoen gulden geïnvesteerd aan milieuhygiënische voorzieningen. We zitten weer in de donkere maanden. Het is weer de tijd voor goede verlichting op de motor-vöer- tuigen, zowel des avonds als overdag. Denkt U maar eens aan mist, regen en sneeuw. Er wordt over de ver lichting nog al gemakkelijk gedacht „Als mijn licht maar brandt is het wel goed". Maar er worden strenge re eisen aan de verlichting gesteld. Veilig Verkeer Nederland afdeling Zierikzee, organiseert op 9 dec. a.s. een gratis verlichtings-contröle bij Garage Legemaate van 19 tot 22 uur, voor iedere weggebruiker. Het kan een mooie aktie worden als alle auto-bezitters met hun auto's komen voorrijden. Laat de leus zijn: „Laat met de feestdagen uw licht goed schijnen!" Tot op de dag van de controle dan maar, wij verwachten u. Veilig Verkeer Nederland Afdeling Zierikzee. Milieubijeenkoinst NIRIA afdeling Zeeland Op 22 on 23 oktober jl. hield het NIRIA een congres te Laren over de technicus en zijn verantwoordelijk heid tegenover de maatschappij. Te voren werd daar al heel verschillend op gereageerd. De reacties „erna" be ginnen los te komen. Dat is ook de bedoeling van zo'n bijeenkomst. Ongeveer tezelfdertijd kwam het bestuur van de afdeling Zeeland op de gedachte aan die maatschappelij ke verantwoordelijkheid ook iets te gaan doen .En waar zijn we allen meer maatschappelijk bij betrokken dan bij het milieu De reacties in kleine kring blijven niet uit.jullie ook al Jawel.wij ook Een enquête onder de leden heeft aangetoond dat er veel belangstel ling is voor dit ondeiwerp. Men is bereid het probleem „De technicus, hot milieu en de samenleving" aan te pakken. Juist „technauten" zullen aan de milieu-educatie moeten gaan sleutelen. Maar ook buiten de kring van het NIRIA is dat nodig. Geluk kig blijkt er een ruime belangstelling tc bestaan. De afdeling Zeeland van het NI RIA stelt zich dan ook voor om op een zaterdagmiddag cn -avond in februari of maart 1972 onder des kundige leiding zich tc beraden op het MIT rapport (club van Rome). Dit rapport wordt omstreeks januari in het Nederlands uitgegeven. De re acties zullen niet uitblijven. Aan de hand van enige inleidingen en een aantal van tevoren verstrekte sug gesties zullen een aantal vragen in de discussiegroepen opgesteld kun nen worden. In een avondzitting kunnen die vragen aan een klein doch deskundig panel voorgelegd worden. Er zijn reeds zeer interes sante contacten gelegd met deskun dige inleiders die ook in het panel zitting zullen nemen. 1 Belangstellenden kunnen contact op nemen met het secretariaat, Dc Gcncstctlaan 18, Vlissingcn. NlRIA-afdcling Zeeland J. T. H. C. SCHEPMAN Willem Klooslaan 8 Vlissingen. Flitsen uit het buitenland BAGDAD. De Iraakse minister van buitenlandse zaken, Moertadall-Ha- dithi, heeft de hoofden van de Ara bische diplomatieke vertegenwoor digingen in Bagdad op de hoogte ge steld van „de agressieve houding van Perzië", die tot uiting was gekomen door de bezetting van „Arabische ei landen in de Golf van Perzië". MOSKOU. Het Russische persbu reau Tass meldt dat de Sowjet-Unie als eerste voorwerp van de aarde een wimpel met haar embleem, een ha mer en sikkel, op de, planeet Mars heft laten neerdalen. TEL AVIV. Bij een brand in het St. Catherina-lclooster aan de voet van de berg Sinai, een van de uodste Griekse-Orthodoxe kloosters op de wereld, zijn de verblijven van de monniken en een kapelletje in vlam men opgegaan. LONDEN. Irak heeft de diploma tieke betrekkingen met Groot-Brit- tannië en Perzië verbroken n.a.v. de bezetting door Perzische troepen van drie eilandjes in de Perzische Golf. Dit heeft Radio-Bagdad volgens de luisterdienst van de BBC meegedeeld NEW YORK. De Algemene Verga dering der Ver. Naties heeft woens dag besloten het debat over het Midden-Oosten, dat donderdag zóu beginnen, uit tc stellen tot vrijdag fem de ministers van buitenlandse zaken van een aantal Afrikaanse landen in de gelegenheid testellen de vergadering bij te wonen. MONTREAL. Een rechtbank in Montreal heeft de 28-jarige Paul Ro se tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor zijn aandeel in de ontvoering van de minister van ar beid van Quebec, Pierre Laporte. WASHINGTON. De Russische mi nister van landbouw, W. W. Matske- witsj zal op uitnodiging van zijn Amerikaanse collega, Clifford Har din van 8 tot 19 december een be zoek aan de Ver. Staten brengen. BRUSSEL. Be Nederlandse Antil len en Suriname krijgen aanzienlijke bedragen uit het Europees Ontwik kelingsfonds. Woensdag zijn in het gebouw van dé Europese Commissie in Brussel in totaal vijf financie ringsovereenkomsten getekend waar in deze ontwikkelingshulp is vastge legd. HAMBURG-STOCKHOLM. In de Vietnam-oorlog zijn tüssen 1965 en 1970 meer dan 90.000 ton chèmische wapens gebruikt. Deze conclusie van het internationale instituut voor vre desonderzoek in Stockholm is dins dag in een boek over de chemische en biologische oorlogvoering meege deeld. STRAATSBURG. De Raad van Europa heeft een project gelanceerd dat beoogt door voorlichting school kinderen te doordringen van de nood zaak. later critische consumenten te worden. TEL AVIV. Zes Arabische guerril lastrijders zijn woensdag in de strook van Gaza bij een schermutseling met een Israëlische patrouille doodge schoten, aldus eén militaire woord voerder in Tel Aviv. Eerder deze week waren bij een serie incidenten al zes guerrillastrijders gedood. VERENIGDE NATIES. De alge mene vergadering van de Verenigde Naties heeft met grote meerderheid negen resoluties aangenomen, waar in een wapenembargo en andere maatregelen tegen dé apartheid in Zuid-Afrika worden aanbevolen. WASHINGTON. Dc Amerikaanse Senaat heeft woensdagavond met 86- 4 stemmen dc bevoegdheid van pre sident Nixon, de lonen cn prijzen tc controleren tot 1 mei 1973 verlengd. KERKNIEUWS Ambassador service SCHIPHOL, 1-12. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij T.W.A. heeft 24 miljoen dollar besteed aan een nieuwe dienstverlening, die zij an nonceert onder de naam „Ambassa dor Service". Het interieur van de 41 intercontinentale Boeing 707 machi nes is daartoe geheel opnieuw be kleed en ingedeeld .Er zijn thans ap partementen voor rokers en niet-ro- kers, de middelste der drie stoelen kan door een eenvoudige handgreep U'orden omgevormd tot tafeltje, de stewardessen zijn niet meer uniform gekleed doch hebben keuze uit ver schillende kleuren en modellen en bij de maaltijden krijgen de passagiers een mogelijkheid om verschillende gerechten te kiezen Tenslotte is in alle toestellen ecu nieuw, verbeterd type vliegtuigstoet geplaatst, dat meer bewegingsvrij heid schenkt dan de tot nu toe ge bruikte stoelen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Amersfoort: H. Jon- gerden, Veenendaal; te Oostelijk Fle voland (wijkgem. Lelystad) (toez.): II. Swets, Lunteren; te Hoomster- zwaag :kand. K. Lammertsma, Am sterdam. Bedankt voor Ridderkerk: E. J. N. Kronenburg, Middelburg; voor Eind hoven: R. Hengstmanger, Heemstede. Ger. Kei-ken Aangenomen naar Rotterdam-Z. (voor pastorale begeleiding in zie kenhuis „ïkazia"): Y. Stienstra, Zuid- land. Ger. Kerken Vi'ijgemaakt Beroepen te Gorinchem (in comb, met Langerak) en te Middelstum: W. Pouwelse, kand. te Apeldoorn. Beroepbaar: de classis Zutphen heeft op grond van art. 8 DKO be roepbaar verklaard W. Pouwelse. kandidaat, Diamantstraat 13, Apel doorn. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Zaandam: W. J. Quist, Opperdoes. Bedankt voor Soestdijk: M. Vliet- stra, Werkendam; voor Dordrecht-C: H. C. v. d. Erit, Katwijk aan Zee. Ger. Gemeenten Bedankt voor Gorinchem: J. C. Weststrate, Meliskerke; voor Ter- neuzen: D. Hakkenberg, Dordrecht; voor Drachten: L. Blok, Beekbergen. Ned. Herv. Kerk e Beroepen te Wekerom: B. Haver kamp, Nijkerkerveen te Ridderkerk: A. J. Timmer, Woudenberg; te Rid derkerk-Slikkerveer: P. J. Bos, Ameide. Gei-. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Rijnsburg (voor miss. dienst op Curasao)D. T. Vreugden- hil, Oldehove, die bedankte voor Alkmaar-Broek op Langendijk. Aangenomen naar Vlaardingen; R. K. Wigboldus, Waardhuizen. Ger. Gemeenten Bedankt voor Borssele: C. de Rid der, Nunspeet. Hervormde Kerk Intrede (Is. J. M. Barendrecht (Van 1950-1955 tc Noordgouwc) Ds. J. M. Barendrecht, voorheen legerpredikant te Utrecht, is be noemd tot bijstand in het pastoraat bij de hervormde gemeente van Vledder in de classis Meppel en zal zondagmorgen 5 december 1971 om kwart voor tien, na vooraf in die zelfde dienst te zijn ingeleid door de consulent, ds. S. Glazenburg uit Die ver daar als zodanig intrede doen. Ds.' Barendrecht is destijds bijna drie jaar in Indonesië en dok nog enige tijd in Nederland legerpredi kant geweest eb werd na zijn de mobilisering op 23 april 1950 door ds. A. T. W. de Kluis, toen nog hoofd- legerpredikant en thans emeritus predikant te Voorburg, bevestigd als predikant van de hervormde ge meente van Noordgouwe in de classis Zierikzee. In deze zijn tweede ge meente werd hem bijna vijf jaar la ter met ingang van 17 april 1955 eer volle ontheffing uit het ambt van predikant met dc bevoegdheden van een eineritus predikant verleend. Na vervolgens tot 1958 drie jaar tc Zui- dcrwoude en Uitdam in de classis Edam bijstand in hel pastoraat to hebben verleend is ds. Barendrecht tot het vorige jaar (1970) nog o.a. te Utrecht werkzaam geweest als leger predikant. Tijdens zijn ambtsbediening als predikant van de hervormde ge meente van Noordgouwe was ds. Barendrecht van 1950 tot 1.953 onge veer drie jaa'r „part-time" tevens geestelijk verzorger van het eiland ziekenhuis Schouwen cn Duiveland te Noordgouwe. Verder was hij tij dens zijn verblijf tc Noordgouwe ook nog enige tijd assessor van het breed moderamen van dc classicalc verga dering van Zierikzee en bestuurslid van dc Stichting voor Maatschappe lijk Werk op Schouwen-Duiveland. Vijf cn twintig jaar leerbevoegdheid Zondag 28 november was het 25 jaar geleden, dat de lieer H. W. van den Dool uit Rotterdam, de bevoegd heid kreeg, in kerkdiensten van dc Ncd. Herv. Kerk voor te gaan. Dc heer Van den Dool, die op ze ker wel alle kansels van Schouwcn- Duiveland het woord heeft verkon digd. was zondag j.l. te Bruinisse. Ouderling W. A. Jumelet-van Dienst heeft hem na afloop van de dienst toegesproken cn hem bedankt voor dc vele malen, dat hij ook in Brui nisse in vacaturediensten in de Dienst des Woords was voorgegaan. De gemeente zong hem toe: „Dankt, dankt nu allen God". Velen zullen zich nog deze foto her inneren, nu de stormramp van 1953 uitgegeven, in het kader van de ak tie: „Nederland beplant Schouwen- Duiveland". Een na-rampse foto van de Zuidwellebrug met een ouder plaatje als inzet. TWEEDE' KAMER Malafide charitatieve handel niet verontrustend DEN HAAG, 1-12. De omvang van de zogenoemde malafide charitatieve handel is, naar het oordeel van mi nister Van Agt (justitie) niet veront rustend. Vooralsnog acht hij nieuwe wettelijke maatregelen ter bescher ming van het publiek tegen de mala fide charitatieve handel niet nodig. Minister Van Agt heeft dit de Tweede Kamer meegedeeld in ant woord op vragen van de A.R.-ka merleden mej. Van Leeuwen en Van Dam. (De vragen werden ingezonden op 1 oktober jl.). Zigeuners te Amsterdam krijgen verzorging AMSTERDAM, 1-12. Het college van b. en w. van Amsterdam stelt zich op het standpunt dat zolang de in slechte conditie verkerende groep zigeuners, die-thans op het parkeer terrein bij de RAI in Amsterdam vertoeft, medische verzorging nodig heeft, deze van overheidswege zal worden geboden. Dat zal dan gebeu ren in samenwerking met andere in stellingen. Kampen heeft w'oonwagenproblemcn ZWOLLE, 1-12. Gedeputeerde Sla- ten van Overijssel hebben de ge meente Kampen geadviseerd om de bewoners van het plaatselijke woon wagenkamp te ontheffen van de ver plichting naar het regionaal centrum in Zwolle te vertrekken. Dit centrum heeft geen plaats voor meer woon wagenbewoners, zeggen G.S. Op het woonwagenkamp in Kam pen is wat onrust ontstaan over de plannen van b. en w. Voor 45 jaar... BRUINISSE. Dinsdagmiddag sloeg in de Kerkstraat een voor een wagen gespannen paard op hol. Hollend ging het de Nieuwst ra at in, terwijl de voerman hel nog net over de weeg brug kon leiden. Van de weegbrug de Nieuwstraat in was echter de draai te kort en ging het recht op de barbierwinkel aan. De deur werd ge forceerd en een staand houten schot vloog de kleertnakerstafel op door de spiegelruit Het paard viel en toen men het uitgespannen en op de been had geholpen, was hei weer kalm en ongedeerd. ZIERIKZEE. Advertentie. Het jon ge paar dat zaterdagavond in mijn auto, gestald op het plein „Huis van Nassau" een ogenblik rust en verpo zing gezocht heeft en bij die gele genheid een broche is kwijt geraakt, kan deze tegen een vergoeding der advertentiekosten bij mij terughalen. KERKWERVE. Waarschijnlijk door het te kort nemen van de draai bij het café, kwam zondagavond jl. plm. acht uur, een auto terecht in dé om heining van de tuin van bovenge noemd café. Gelukkig kon de auto tot staan worden gebracht, daar zij anders vrij zeker in de vlak daarbij liggende put zou zijn terecht geko men. ZIERIKZEE. De kinderen der al gemene bewaarschool alhier zijn he denmorgen begonnen hun pennings ke te offeren in een bus, welke is ge plaatst in dc school om zodoende bü- dragen te kunnen leveren voor liet algemeen crisiscomité. ELKERZEE. Misleid door dc duis ternis geraakte zondagavond de auto van II. uit Zierikzee te water. Door spoedig toegeschoten hulp werden de inzittenden. H. en zijn zusters, uit hun moeilijke positie bevrijd en be paalde zich het ongeval tot de mate riële schade aan de auto. ST. MAARTENSDIJK. F 100 be loning betaalt ondergetekende aan ieder die kan bewijzen of enige spoor kan aanwijzen, dat hij op de haven te St. Maartensdijk een haas uit el kaar heeft staan trekken en laten voort st rom pelen ZIERIKZEE. Heden, vrijdagmor gen, staple D. P., bij hel turflossen op de Nieuwe Haven, ter hoogte van het Karsteil, met een mand turf op zijn schouder, bezijden de plank, die van het schip vaar de wal lag. P. viel in de haven en kwam, doordat hel eb tras. in de modder terecht. Het on geval liep met de schrik en een be nt odder d vak af.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4