VIEUX iSport ew wedstrijden^ Microkorfbalcompetitie afdeling zuidwest Geen geld voor milieu-investeringen Dit jaar ruim 13.000 ha snijmais IQOH l_IJ 1111111111111 i 11111111111 1111111 11111111111111111111 111111 1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111 i 111111111111111111111111 ixi jTiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiilililiiiiiliiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiT ATLETIEK Delta Sport-atleten crossten in Halsteren HALSTEREN, 28-21. De AC. „Olympia" uit Halsteren organiseer de zondag j.l. een internationale cross hetwelk een enorm succes werd. De belangstelling was internationaal (veel Belgen) zeer groot. Zes atleten van s.v. Delta-Sport kwamen uit op de jeugdcrosses. Bij de B-meisjes 800 meter was Isalien Hage erg snel, ze werd tweede in 4.30.8. De C-meisjes legden dezelfde afstand af, hier werd nummer één Hennie Wennekes van Thor - Roo sendaal, die een week eerder ook eerste werd bij de „Mosselloop"- jeugdwedstrijd te Westenschouwen. In deze zelfde categorie kwamen voor Delta-Sport Joke Geluk (11e), Mar ja Kouijzer (18e) en Thea Kaay- steker (19e) aan de start. Deze drie meisjes bezoeken samen met de an dere Delta-Sport-topatleten Leo de Pee en Isalien Hage elke zaterdag de centrale districtstraining in Den Haag. Vandaar dat ze slechts op zon dag gelegenheid hebben deel te ne men aan een cross. Ook Leo de Pee was in Halsteren aanwezig. In een sterk veld C-jongens (31 deelnemers) werd hij 7e en Leen Schot, ook van Delta-Sport, werd 18e. Na de wedstrijden begonnen de prestatielopen, ook onderverdeeld in leeftijdsklassen. Hier was de deelna me bijzonder groot, vele honderden mensen waren hiervoor naar Hal steren het landgoed „De Beek" komen. VOETBAL Robur IIZonnemaire II 23 Zonnemaire II is er in Goes in ge slaagd zijn tweede overwinning te behalen door het hooggeplaatste Ro bur II met 2-3 te verslaan. Na 7 mi nuten werd het 0-1 toen De Haan op links de bal naar C. v. Nieuwenhuize doorschoof, die inschoot. Het werd na 12 minuten 0-2 toen De Haan uit een vrije trap doelpuntte. Kort voor rust werd het 1-2 en 30 minuten na de hervatting 2-2. In de laatste mi nuut was het echter weer C. v. Nieu wenhuize die met een hoge bal voor Zonnemaire de balans in de goede richting deed omslaan (2-3). DEN HAAG. De vier grote steden willen binnenkort bij de regering aankloppen met de wens om de steeds zwaardere belaste leden van de gemeenteraden een ruimere gel delijke tegemoetkoming te kunnen geven. Thans ontvangen de radsle den een presentiegeld per vergade ring. DUIVENSPORT Geslaagde postdiiivententoonstelling te Briiinisse BRUINISSE, 28-11. Op 26 en 27 november werd in café ,,'t Centrum" alhier de jaarlijkse postdiiiventen toonstelling van de p.v. „De Bruse Trekker" gehouden. De tentoonstel lingscommissie had alles in het werk gesteld om alles zo goed mogelijk te laten verlopen, hetgeen dan ook ge lukt is. Er waren 18 inzenders die tezamen 199 duiven bijeenbrachten. Keur meester was de heer H. Slagboom te Zierikzee, die vooral onder de dof fers veel kwaliteit zag. De schoon ste duif van het geheel was een ja rige doffer van de heer Ph. Steketee. Als beste deelnemer kwam uit de bus de heer Joh. Jumelet, die de fraaie beker (geschonken door de ei genaar van café ,,'t Centrum", de heer W. J. Hoek) in ontvangst mocht nemen uit handen van de voorzitter, de heer A. J. IJzelenberg. De uitslagen waren als volgt: Klasse 1, Oude doffers: 1, 2 en 7 L. C. Hage; 3. A. S. de Koning; 4. C. Bal; 5. Ph. Steketee; 6. en 9. J. J. de Jonge; 8. B. de Ruiter. Klasse 2, Oude duivinnen: 1. Joh. Jumelet; 2. L. van Duivendijk; 3. en 5. Abr. IJzelenberg; 4. B. de Ruiter. Klasse 3, Jarige doffers: 1. en 5. Ph. Steketee; 2. Abr. IJzelenberg; 3. en 8. A. S. de Koning; 4. Joh. Jume let; 6. A. de Jongen; 7. A. J. IJzelen- berg. Klasse 4: Jarige duivinnen: 1. Joh. Jumelet; 2. B. de Ruiter; 3. A. J. IJzelenberg. Klasse 5, Jonge doffers: 1., 5. en 11. A. S. de Koning; 2. Joh. Jumelet; 4. en 13. J. J. de Jonge; 6. en 12. Ph. Steketee; 7. Abr. IJzelenberg; 8. W. van Kooten; 9. A. Schults; 10. B. de Ruiter. Klasse 6, Jonge duivinnen: 1. en 2. Joh. Jumelet; 3., 4. 5. en 7. A. J. IJzelenberg; 6. A S. de Koning; 8. A. Schults; 9. J. J. de Jonge. Klasse 7, Late jonge doffers: 1. Abr. IJzelenberg; 2. J. J. de Jonge. Klasse 8, Late jonge duivinnen: 1. Abr. IJzelenberg. All Ready: Wïust in twee wedstrijden In de microkorfbalcompetitie van de afdeling Zuid-West, in de sport hal te Oude Tonge heeft All Ready zijn twee tot nu toe gespeelde wed strijden in winst weten om te zetten. WIK en ZSC, die ook in de le klas uitkomen, hebben hun draai nog niet zo goed te pakken daar beide door hen gespeelde wedstrijden in een ne derlaag eindigde. De stand in de le klas ziet er momenteel als volgt uit: Ventura Sport 2200 14- 44 All Ready 2 2 0 0 12- 5 4 Good Luck 2 10 1 8-8 2 Delta 2 1 0 1 12-10 2 ZSC '2 0 0 2 5-12 0 WIK 2 0 0 2 4-16 0 In de 2e klas ging NOAD zaterdag van start met een 5-3 nederlaag te gen DBGC uit Oude Tonge na kort na de rust nog met 3-2 te hebben voor gestaan. De reserves van All Ready moesten met 3-1 hun meerde re erkennen in Oranje Zwart. In de 3e klas A boekte All Ready III een verdienstelijke 2-1 overwinning op de reserves van Ventura Sport. VIOS uit Numansdorp zag kans om Delta II haar eerste nederlaag toe te bren gen (0-1). De stand is hier: NOAD II Delta II VIOS-N All Ready III VIOS-W. Ventura Sport II In de 3e klas B behaalde Brou wershaven haar derde overwinning in successie in de ontmoeting tegen Good Luck III (2-5). SKNWK inkas-' seerde in het treffen met DBGC II haar eerste nederlaag (1-4), terwijl DFS II tegen WIK II haar eerste winst (4-2) kon binnen halen. Brouwershaven DBGC II SKNWK DFS II Good Luck III WIK II Dinsdagavond gaat All Ready het in de le klas opnemen tegen Good Luck. Haar naaste concurrent Ven tura Sport komt binnen de lijnen tegen WIK .terwijl ZSC en Delta dit programma zullen afsluiten. Een actiefoto van de zaterdag in de sporthal te Oude Tonge gespeelde wedstrijd tussen de reserves van AU Ready en Oranje Zwart, welke wed strijd met 3-1 door Oranje Zwart werd gewonnen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). DEN HAAG, 27-11. De huidige rentabiiiteitsontwikkeling heeft een extreem laag niveau bereikt en het is daarom in economische zin onverantwoord om investeringen in het milieu te doen, hoe groot de pressie en de bereidheid tot investeren ook is. Dit is een van de conclusies, waartoe het Bureau Milieuhygiëne van de Raad van Nederlandse Werkgeversverbonden is gekomen in een twee daagse conferentie in Noordwyk aan Zee. Wil de milieuproblematiek tot een oplossing komen, aldus een vrjjdag in het weekblad van het V.N.O. gepubliceerd verslag van de conferentie, dan zal, zowel om de bestaande achterstand in te halen als ook om verdere vordering te maken met de bestrijding van de milieuverontreiniging, veel in het milieu moeten worden geïnvesteerd. Daar het van belang is, dat de industrie investeringen pleegt ten behoeve van het milieu, dient men zich te realiseren dat de mogelijkheid en bereidhejd tot het doen van investeringen afhangen van de ontwikkeling van het rendement. Een laag rende ment maakt deze investeringen onverantwoord, wat gevolgen heeft niet alleen voor het bedrijf, maar ook voor de maatschappij. SCHIPHOL. Het op de evenaar in de Stille Oceaan gelegen eilandje Nauru heeft bij de Fokkerfabrieken op Schiphol een F 28 Fellowship be steld, die in januari zal worden af geleverd. DEN HAAG. De regering acht het streven naar een Europese kern macht in strijd met haar beleid dat beoogt proliferatie van kernwapens tegen te gaan en ontspanning te be vorderen. Zij vertrouwt op de Ame rikaanse kernmacht, aldus heeft de minister van buitenlandse zaken, drs. W. K. N. Schmelzer, in de Tweede Kamer verklaard. TERNEUZEN. De chemische fa briek Dow Chemical in Terneuzen heeft tot nu toe ruim 1,7 miljoen gulden schade ondervonden van de brand, die een van de fornuizen van het bedrijf vernielde. Het bedrijf had 18 fornuizen in bedrijf. Het ver brande fornuis zal eerst over 3 maanden gerepareerd zijn. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Zetten-Andelst: C. den Boer, Zeist. Chr. Geref. Kerk Beroepen te Murmerwoude en te Rijnsburg: P. den Butter, Bunscho ten-Spakenburg. Geref. Gem. Beroepen te Borssele: C. de Rid der, Nunspeet; te Clifton (U.S.A.): P. Honkoop, Kampen. RECHTSZAKEN Militair reed drie mensen dood ARNHEM, 27-11. De krijgsraad le ^Arnhem heeft de 20-jarige dienst plichtige soldaat H. v. d. K. uit Bar- neveld veroordeeld tot f 500 boete en ontzegging van de rijbevoegdheid voor een jaar. In mei van dit jaar heeft hij bij Nieuw-Millingen een aanrijding ver oorzaakt, waarbij drie mensen om het leven zijn gekomen. Met zijn auto was hij een voorrangskruising op de weg Amersfoort-Apeldoorn op gereden, zonder een uit de richting Amersfoort naderende auto op te merken. Door de aanrijding botste deze auto op zijn beurt op een uit de andere richting komende auto. LANDBOUW EN VEETEELT Mond en klauwzeer DEN HAAG, 26-11. Onder de var kens op een varkensfokbedrijf te Putten (Gld.) is mond- en klauwzeer geconstateerd. De stapel van onge veer 200 dieren is door de veeartsen- kundige dienst overgenomen en ver nietigd. Rond het inmiddels besmet te bedrijf is een vervoerverbod inge steld. Een onderzoek naar de oorzaak van de besmetting is gaande, zo deelt het ministerie van lanldbouw en vis serij mee. LAND- EN TUINBOUW Een min of meer nieuwe teelt: UIT HET BINNENLAND LEUSDEN. Het Nederlands Ast mafonds in Leusden heeft f 15.000,- gekregen uit de opbrengst van de vorige kinderpostzegelaktie. Het geld is bestemd voor de therapeutische kampen voor astmatische jongeren. DEN HAAG. In schriftelijke vra gen aan de ministers van volkshuis vesting en van sociale zaken hebben de Pv.d.A.-Kamerleden mej. Baren- dregt en Vellenga en Schaf er aange drongen op plannen en maatregelen, die de werkgelegenheid in de bouw nijverheid kunnen stimuleren DEN HAAG. Op 20 december zul len de voorzitters en de secretarissen van de drie regionale raden voor de arbeidsmarkt in Zuid-Holland, Noord -Brabant en Zeeland een eerste be spreking hebben. Deze regionale ra den zijn eerder dit jaar geïnstalleerd. UTRECHT. Het bestuur van de Nederlandse sportorganisatie (NSF) heeft besloten, gezien de ongunstige situatie van de sportbonden, l mil joen gulden beschikbaar te stellen. AMSTERDAM. De Amsterdamse recherche heeft na een routine-con trole in de Chinezemvijk de 22-ja- rige Chinees K. C. C. aangehouden op het moment dat hij 14 pakjes van 1 gram opium verkocht aan de 22- jarige eveneens aangehouden drug handelaar en -gebruiker E. J. D. uit Amsterdam. DEN HAAG. De presidentiële mis sie van de organisatie van Afrikaan se staten die, zoals eerder gemeld, deze week een bezoek aan Nederland zal brengen, zal door koningin Juli ana in audiëntie worden ontvangen. LELYSTAD. De 16-jarige jongen R. van Werven uit Apeldoorn is tij dens werkzaamheden in de Flevo- centrale bij Lelystad van een dertien meter hoog bordes gevallen en op weg naar een ziekenhuis overleden Hij werkte in een in aanbouw zijnde machinehal en kwam te struikcien. LEEUWARDEN. De Leeuwardei recherche heeft de 39-jarige Amster damse bouwvakarbeider J. T. en dc 23-jarige Deense loswerkman J. S uit Vedbaeck in Denemarken aan gehouden, die ervan worden ver dacht in het hele land talrijke juwe- lendiefstallen hebben gepleegd. DEN HAAG. Het r\)k zal f 300 mil joen van dc voorinschryfrekcning van het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds ter beschikking stellen van de vier grote gemeenten voor consolidatie van vlottende schuld. Dit blijkt uit het antwoord dat mi nister mr. R. J. Nelisscn (financiën) vrijdag heeft gegeven op een vraag van het kamerlid Notenboom. UTRECHT. Na een anoniem tele foontje heeft de spoorwegrecherchc zondagavond ruim een uur. zonder resultaat, gespeurd naar een bom. die in een van de bagagekluizen van het centraal station in Utrecht zou moe ten liggen. Mais is geen nieuw gewas in Ne derland. Reeds 150 jaar geleden teel de men hier en daar „Turkse tarwe" oftewel korrelmais. Deze laatste teelt herleefde in de 30'r jaren maar ver dween rond 1950 b\jna omdat de ccgst zo arbeidsintensief was en de maisprqzen daalden. Tegenwoordig zijn de maispr(jzen goed en is de oogst van korrelmais gemechani seerd, zodat deze teelt, vooral op de zware gronden, weer sterk toeneemt. Op de lichte gronden overheerst de snijmais en dit hoog opschietende ge was veranderd het landschap. Het beïnvloed zelfs de fauna, want haas, konijn en patrijs die in dit gewas vluchten zijn voor jagers onbereik baar. Een nieuwe ontwikkeling is de teelt van snijmais op zuivere weide- bedrijven, zoals die thans gepropa geerd wordt. Speciaal dit punt ver dient nadere aandacht. Mais heeft toekomst Kort na de oorlog richtte men tal van snijmaiskernen op Samen bestu deerde en teelde men het gewas. De teelt diende ter vervanging van de zoveel arbeid vragende voederbieten. De oogst was echter moeilijk en de teelt liep achteruit. Nu zowel de teelt als de oogst en de inkuilerij sterk verbeterd zijn komt het gewas in ga lop terug: 1969 4300 ha; 1970 6400 ha en 1971 ruim 13.000 ha en voor 1972 verwacht men zeker 20.000 ha. By deze groei speelt mee, dat mais thans niet zozeer meer wordt ge teeld als vervanger van voederbieten maar als aanvulling op het grasteelt. Dit zit als volgt in elkaar. Om de steeds stijgende arbeids- en bewer- kingskosten op te vangen wil een rundveehouder steeds meer koeien per man melken. Zijn oppervlakte grasland is echter beperkt en grond bijkopen is duur. Als men de zaak goed bestudeert ziel men in de prak tijk, dat het aantal koeien is afge stemd op de maanden met de minste grasgroei. Immers, als men dan voe der moet bijkopen is men te duur uit. Men kan dan wel ingekuild gras van eigen bedrijf bijvoeren, maar dit eten de koeien slecht. Ingekuilde mais eten ze echter graag. Er is nog een tweede faklor. Wie veel koeien melkt zal graag bij huis melken. Men kan dan immers meer arbeidsbesparende technieken (door- loopmelkstal met koeltank) toepas sen dan achter in de polder. Vandaag dat op daartoe geschikte gronden sommigen ertoe zijn overgegaan de veraf liggende pbrcelen te scheuren en met snijgras te betelen. Door in gekuilde mais bi; te voeren op het overblijvende grasland kan men hier 6-8 koeien per ha houden. Dit is ar- beidstechnisch aantrekkelijk, want de arbeidsbehoefte per kg zetmeel verhoudt zich bij mais en gras als 1 4. En zelfs per kg zelmeelwaarde is maiskuil nog een kwart goedkoper dan graskuil, nl. op basis van loon werktarieven. Dit blijkt uit gegevens van het consulentschap in Tilburg. Aan de snijmaisteelt zitten dus be langwekkende aspekten voor het weidebedrijf. Andere voordelen Dat men juist in Tilburg aandacht had voor de maisteelt vloeit voort uit het feit, dat de rundveehouderij in Brabant zo sterk gegroeid is in de laatste 15 jaar. Met name het aantal koeien per ha grasland is gestegen. Voorts zit men daar in een streek met veel dierlijke veredeling. Dit zijn bedrijven met betrekkelijk weinig grond, en veel dieren, vooral varkens en pluimvee. De mest daarvan is een groot en moeilijk vraagstuk. Mais kan men tot 80 ton drijfmest per ha geven. Bovendien kan men bij mais een zeer nauwe vruchtwisseling toe passen. Tweemaal achtereen snijmais telen blijkt bv. goed mogelijk te zijn. Weliswaar moeten zulke bedrijven de mais laten zaaien en oogsten in loonwerk, maar bij verkoop aan vee bedrijven blijft tóch een redelijk sal do per ha over. Deze verkoop ge schiedt niet op de bonnefooi. Veelal contracteert men al vóór men gaat zaaien en vandaar dat het snijmais- geval vroegtijdig bekeken moet wor den. Wie de teelt voor 1972 over weegt moet thans reeds zijn plan maken. Daar snijmais niet droogtegevoelig is kan ze geteeld worden op gronden die voor grasland minder geschikt zijn. Het gewas vraagt weinig ver pleging .Het is een mogelijkheid voor bedrijven met te weinig grond en dus te weinig koeien ,om het rundveebe stand desondanks op te voeren nl. door eigen teelt, door jaarlijkse huur van percelen voor de teelt of door aankoop van snijmais bij anderen. Deze ontwikkeling is nog in volle gang. Hooien en inkuilen van gras moeten in een betrekkelijk korte tijd gebeuren en zijn nog steeds afhanke lijk van het weer. De oogst van snij mais is veel minder weergevoclig en strekt zich uil over een gunstige tijd met weinig werk. Alleen maar zetmeel? Mais is rijk aan zetmeel, maar arm aan eiwit en mineralen. Daardoor is het bijzonder geschikt om te wor den bijgevoederd in de weideperiode. omdat vers gras eiwitrijk is. Aan de mineralenvoorziening (zowel van vee als van grasland) moet men dan ech ter wel aandacht schenken. Goed grasland scheuren om snij mais te kunnen telen zal een weide- boer niet licht doen. Iels anders is het bij slecht grasland, dat anders toch eens gescheurd en ingezaaid zou moeten worden. Ook zijn er gevallen waarin oud grasland bepaald minder produktief is dan jong grasland en waar men dus a.h.w. regelmatig het hele bedrijf rond zou moeten gaan met scheuren, maisteelt en weer in zaaien met gras. Een ander punt is de bijvoedering. In Brabant is men gegaan tot 50 pet. gedurende het weideseizoen. Dat wil zeggen dat de helft van het rantsoen uit gras en de helft vit ingekuilde mais bestond. Dan komt men inder daad wél op 6-8 koeien per ha be weidingsgrasland (dus exclusief wat men inkuilt en hooit) maar de vraag is of men dat vol kan houden. Verkoping voor zending Opbrengst „Dorcas"-aktie gemaakte goederen f 5700 OOSTERLAND, 26-11. De goede renverkoop door de Zendingskrans: „Dorcas" alhier, die gehouden werd in het Ned. Herv. Verenigingsge bouw is wel een succes geworden. De belangstelling was enorm. Na de middag vond de opening plaats door ds. A. van der Meer, BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren: 17 november: Silfert-Da- niël, z. v. Rober Ulrich Silfert Alexander van Oudheusden en van Sonja Verhoef, Westerschouwen; 18 Biasca Miranda, d. v. Nicolaas Scherpenisse en van Jeanne Heij- koop, Zierikzee; Markus Leendert, z. v. Leo Lemsom en van Johanna Cor nelia Landegent, Westerschouwen 21. Margaretha Leonarda Cornelia Augusta, d. v. Cornells Hermanus van de Kreeke en van Leoni Anna Wilhelmina Marta Theuns, Zierik zee; José, d. v. Abraham Jobse en van Apollonia Pieternella Verhage Zierikzee; 22. Nancy, d. v. Petrus Jo zef Johannes Suijker en van Wilhel mina Bernardina Maria Steenhorst Zierikzee; 23. Alberdina, d. v. David Cornelis van de Velde en van Alber dina Visser, Brouwershaven. Gehuwd: 19 november: Johanne? Flikweert, 20 j., Duiveland en Corne lia Maria van der Wekken, 18 j. Zierikzee; Cornelis Wilhelmus Anto- mus Maria Sweere, 24 j., Zierikzee en Christina Petronella Maria van Lotringen, 23 j., Tilburg; 22. Herman Bout, 28 j., Rotterdam en Aletta Margaretha Landzaat, 24 j., Vlaar- dingen. Overleden: 13. Johannes Hille- brand, oud 61 j., Duiveland, echtge note van Wullemina Adriaantje Pad mos; 19. Sara Lena Boogerd, oud 78 j., Duiveland, echtgenote van Wil lem Remeeus; 20. Cornelis Johan van de Sande, oud 37 j., echtgenoot van Nelly Pieternella Geertruida Biesing Zierikzee; 23. Adriana Stoutjesdijk oud 81 j., Zierikzee, gehuwd ge weest met Jan van den Houten; 24. Luise Minna Dora Sager, oud 74 j. Amstelveen, gehuwd geweest met Heinrich Christoph Konrad Alpert. predikant der Oud Ger. Gemeente alhier met een tekstwoord uit Gala ten 6 10: „Zo dan, terwijl wij tijd hebben, laat ons goed doen aan al len, maar meest aan de huisgenoten des geloofs". Na het gebed wees de predikant op de betekenis van het Schriftwoord in verband met hei werk der Zending, waarvoor deze verkoping plaats heeft. Het bekende schriftwoord: „Draagt elkanders las ten" staat hier wel centraal, aldus de predikant. Hierna ving de verkoping aan en vooral met het oog op het feit dat men pas op 2 maart van dit jaar het vervaardigen van goederen etc. heeft aangevangen, bleek er zeer veel geproduceerd en hebben de le den van de zendingskrans, presiden te mevrouw E. Bakker-De Bruine, niet stil gezeten. Velerlei kleding stukken zoals genaaide goederen, breiwerk, haakwerk, borduurwerk en vooral ook lederbewerking was te koop. Vooral het laatste trok zeer de aandacht. Van leer had men boekomslagen, notitieblokken, pen- etuis en nog veel meer gemaakt. Ook waren er nog enige attracties. Zo kon men raden naar de naam van een pop in bruidskleren, die tenslot te Mirjam bleek te heten. Koba Jop- pe uit Oosterland was de gelukkige die de naam raadde. Verder was er nog een pot met bruine bonen waar van het aantal geraden moest wor den. Hiervoor waren enige mooie prijsjes beschikbaar gesteld. Er za ten 951 bonen in. Al met al was de opbrengst, die voor de Mbuma-zen- ding bestemd is f 5700,Een mooi bedrag ten bate van het zendings werk in Rhodesië, dat door de Mbu- mazending in samenwerking met de zending van de Free Presbyterian Church of Scotland wordt verricht. Na afloop sprak ds. Van der Meer een dankwoord nadat hij had gele zen Psalm 133, aan allen die aan het welslagen van deze succesvolle ver koop iadden meegewerkt. Aan hen die ieTs schonken voor deze actie of op enigerlei wijze hun meeleven hebben getoond om dit mooie resul taat te bereiken. Na dankgebed door ds. Van der Meer werd deze verko ping gesloten. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 29-11. Aangevoerd: 1411 dieren, t.w. 1053 runderen en 358 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,55-6,20; worstkoeien f 4,30-4,45; slachtzeugen f 1,97-2,02; zware varkens f 2,32-2,42. Runderen: aavoer kleiner, handel vlug, prijzen hoger. Varkens: aanvoer iets ruimer, handel vlot, prijzen prijshoudend, enkele prima's boven notering. (Wegens verminking onvolledig be richt). KORTE BERICHTEN Voor enkele centen méér per glas geniet U van de aller beste Hollandse cognac, DE KUYPER VIEUX met de originele uit Frankrijk geïmporteerde brandy. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4