UITKERINGEN SOCIALE VERZEKERING CAAN OMHOOG Dagverblijf psycb. inrichting uitgebrand AGENDA P.v.d.A. tegen uitbreiding van industriegebied Oost Zeeuws-Vlaanderen Overval op kruidenier - Buit f Inleveren centen wordt eenvoudiger Inbreker sticht brand: schade 50.000 Geen kerstpakket voor de ambtenaren Sad at waarschuwt V.S. tegen levering raketten aan Israël JAC. M0i« Meer AOW, AWW en WAO Verhoging kinderbijslagen per 1 oktober jI DEN HAAG, 27-11. De uitkeringen ingevolge tie A.O.W., tie A.VV.VV. en de W.A.O. zullen met terugwerkende kracht tot 1 november ivordeii verhoogd. Ingaande 1 oktober j.l. zullen ook de kinderbijslagen omhoog gaan. De A.O.W.-uitkeringen voor gehuwde bejaarden gaan met f 22,50 per maand omhoog, die voor gehuwde bejaarden met t' 10,00 per maand. Dezelfde bedragen gelden voor de A.VV.VV.-uitkeringen voor weduwen met, respec tievelijk met, respectievelijk zonder kinderen. De verhoging van deze welvaartsvaste uitkeringen is een gevolg van het gestegen indexcijfer der lonen per 31 oktober j.l. De uitkeringen zullen als volgt worden verhoogd, A.O.W. Voor gehuwde bejaarden van Voor ongehuwde bejaarden van A.VV.VV. Voor weduwen met kinderen van Voor wed. zonder kinderen van Voor wezen tot 10 jaar van voor wezen van 10 tot 16 jaar van Voor wezen van 16 tot 27 jaar. Arbeidsongeschiktheidsuitkeringen De vóór 1 september 1971 ingegane arbeidsongeschiktheids-u it keringen uitzullen met ingang van 1 novem ber 1971 in het algemeen met «3,88 procent wórden verhoogd. Aangezien in de arbeidsongeschiktheidsuitke ringen, die na 31 augustus 1971 zijn ingegaan, reeds een deel van de loonstijging is verwerkt, zullen deze uitkeringen niet volledig met 3,G8 procent worden verhoogd. De verhogingen van deze nieuwe uitkeringen bedraagt, indien zij zijn ingegaan in de maand septembei 1971 3,02° oktober 1971 1,9°V Voorts zal het minimumdagloon PER JAAR f 6.840—f 7.110 f 4.824—f 5.016 f 6.840—f 7.110 f 4.824—f 5.016 1" 1.548—f 1.614 f 2.292—f 2.382 f 2.982—f 3.102 PER MAAND van f 570,00—f 592,50 van f 402.00—f 418,00 van *1' 570,00—1' 592,50 van f 402.00—f 418,00 van l' 129,00—f 134,50 van f 191,00—f 198,50 van f 248,50—f 258,50 voor do berekening van de uilkerin gen ingevolge do W.A.O. werden verhoogd lot f 45,65, 1-lct maximum dagloon, waarnaar de uitkeringen ingevolge de W A.O., de ziektewet (Z.W.) en de werkloosheidswet (W.W.) worden berekend, zal per 1 november 1971 stijgen van 1' 108,20 tot f 112,40. Ook voor de berekening van de uitkeringen ingevolge de wet werkloosheidsvoorziening zal het maximum dagloon ingaande 1 no vember 1971 worden verhoogd tot f 1 '2.J0 Voor berekening van de premies ingevolge de W.A.O.de Z.W. en de W.W. zal het maximum dagloon voor 1972 gehandhaafd blijven op f 108, AMSTERDAM, 26-11. De'Amster damse politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een man ge arresteerd die bij een poging om zich tijdens een inbraak met lucifers bij te lichten een flinke brand heeft veroorzaakt. Bij zijn „werk" in een electrotech- nische groothandel op het 's Grave- AARDENBURG, 27-11. De uitbrei ding van het industriegebied in oost Zeeuws-Vlaanderen met 1000 ha, zo als in de Zeeuwse ontwikkelings- schets woidt aangegeven is on an- vaardbaar. Deze mening werd zaterdag uitge sproken door de vergadering van het gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid in Aardenburg (Z.), waaraan ook de P.v.d.A.- afgevaardigden uit verschillende andere provincies en enkele Eelgische socialisten deelna men De bijeenkomst was gewijd aan de drie weken geleden gepubliceerde Zeeuwse ontwikkclingsschets. ROTTERDAM, 27-11. Vrijdag avond hebben twee jongemannen een kruidenier in Rotterdam overvallen en hem f 25.000 afhandig gemaakt. Na sluitingstijd om 21.00 uur - het was koopavond - wilde de filiaalhou der, de 27-jarige T. M. Dokman, met zijn twee bedienden de winkel ver laten. Op dat moment stonden twee mannen voor hen. die hen onder be dreiging met pistolen dwongen de winkel weer binnen to gaan. ROTTERDAM, 27-11. Op het ogenblik zün tussen het rijk cn de P.T.T. besprekingen gaande om het inleveren van centen b\j de postkantoren te vergemakkelijken. Het ministerie van financiën wil hiermee bereiken, dat de stagnatie in de omloop van deze munt eenheid wordt opgeheven. Vele centen hopen zich bij winkels cn particulieren op. Om ze btf de postkantoren in te leveren moeten er rolletjes van worden gemaakt. Dit vergt veel tycl. Bovendien heeft de cent een te geringe waarde gekregen voor de mensen om zich er nog druk over te maken. Voor vele mensen is dit stukje brons een ongewenst artikel in de portemonnee. Het neemt ruimte in en brengt gewicht niet zich mee, terwyl liet in de economie van de huishouding vrijwel geen gewicht in de schaal legt. Niettemin is de cent meer waard dan men denkt. Een deskundige in Rotterdam schat de matcriaalwaarde van de cent momenteel op 1.1 cent. Op het ogenblik zjjn 1,5 miljard centen in omloop. Dit is meer dan 100 cent per inwoner. Daarvan verdwenen er duizenden door verlies en achteloosheid. Vele andere komen terecht in spaarpotten en andere bergplaatsen, waar ze lange tijd niet aan de circulatie kunnen deelnemen. Jaarlijks worden b(Jna 10 miljoen centen bijgemaakt om hel te kort aan te vullen. Hiervoor is naar schatting 20.000 kilo metaal nodig. Ziekenfondsverzekering bejaarden Als gevolg van de verhoging van de A.O.W.-pensioenen zullen met in gang van 1 november 1971 ook de toelatingsgrens en de premieinko mensgrenzen voor de verschillende klassen en de ziekenfondsverzeke ringen voor bejaarden worden opge trokken. De verhoging van deze grenzen is nodig om te voorkomen dat bejaarden als gevolg van de ver hoging van hun A.O.W.-pensioen de bejaardenverzekering moeten verla ten dan wel een hogere premie moe ten gaan betalen. In verband hiermede zal de toela tingsgrens met ingang van 1 novem ber 1971 worden vastgesteld op f 12.147,en zullen de premie-in komensgrenzen worden verhoogd tot f 7.422,—, f 8.432,— en f 10.290,— Van november 1971 af zal de voor 1971 vastgestelde, hieronder vermel de weekpremie verschuldigd zijn, in dien het inkomen voor de bejaarde ligt in de daarachter vermelde inko mensklasse. Weekpremie f 4.75 f 9,55 1' 11,90 Inkomen op jaarbasis 1' f 7422,00 f 7422,00—1' 8432,00 1' 8432,00—f 10.290,00 De kinderbijslagen zullen per kwartaal als volgt worden verhoogd: Voor een eerste kindvan f 148.98 tot f 155,22 Voor een. tweede en derde kind van f 167.50 tot f 174,72 Voor een vierde en vijfde kind van f 223,86 tot f 233,22 Voor een zesde en zevende kind van "f 248,04 tot f 258,18 Voor een achtste en elk daaropvolgend kind van f 274,56 tot f 285,48 Deze verhoging zal per 1 oktober 1971 ingaan. 1' 16,70 (voor ongehuwden( f 11,90) f 10.290,00—1'12.147,00 Matroos verdronken in Amsterdamse haven AMSTERDAM, 27-11. De 24-jarige matroos S. Voortman uit Hendrik Ido Amacht, is vrijdagavond laat in de haven van Amsterdam verdron ken. De matroos was waarschijnlijk tussen de kustvaarder „Petonia", waar hij opvarende-van was, en de wal in het water gevallen. landse veer in de hoofdstad vatten de gordijnen vlam en verwoestte het ontstane vuur electrotechnische ap paratuur ter waarde van 50.000 gul den. De arrestant, de 29-jarige mon teur B. E. uit Amsterdam werd in de buurt van de zaak waar hij had ingebroken op aanwijzing van een getuige aangehouden. j Bang voor dictee BORDEAUX, 27-11. Bang voor dictee hadden twee broertjes van resp. 10 en 11 jaar op weg naar school in het Zuidfranse Öloron-Sainte-Marie besloten zich aan elkaar vast te binden en te doen alsof zij ontvoerd waren. Zo wachtten zij langs de weg op de eerste „getuige", aan wie zij hun ellende zouden kunnen vertellen. De eerste voorbijganger was echter hun papa, die, verontrust door htm lange wegblijven, op zoek was gegaan. Met tranen in de ogen vertelden de jongensdat zij waren aangevallen door een ganster die hen had vastgebon- dén. De ongelovige vader door zag spoedig de strategie van de twee, die daarop opbiechtten dat zij uit vrees voor het dic tee op school hadden besloten deze list te verzinnen. De vestiging van industriële on dernemingen in dit gebied zou vol gens de gewestelijke vergadering al leen maar mogen geschieden onder enkele bijzondere voorwaarden. Daarbij zou tevens veel aandacht moeten worden besteed aan het op vangen van buitenlandse werkne mers. Aan een intensieve pendel van Zeeuws-Vlaamse werknemers naar Eelgië zijn bepaalde risico's verbon den, zo meenden verschillende afge vaardigden. Wordt de arbeidsmarkt in België slechter dan zullen de Ne derlanders het eerst worden ontsla gen. In de winkel mqesten de filiaal houder en zijn bedienden op de grond gaan liggen. De overvallers eisten de dagopbrengst. Deze zat in de zak van de filiaalhouder en be ds oog I 13.000. Hij gaf dit aan de overvallers af. Daarna moest hij ook de sleutel var. de kluis afgeven, waaruit nog eens f 12.000 werd gehaald. De heer Dokman en de twee jongens moesten vervolgens de kelder in. Daarop ver dwenen de overvallers zonder een spoor achter to laten. PELDOORN, 27-11. Het dagverblijf van het St. Antoniuspaviljoen, deel uitmakend van de psychiatrische in richting St. Joseph te Apeldoorn, is door brand verwoest. Een deel van de patiënten op de tweede woonlaag waar het dagver blijf is gelegen, werd uit voorzorg in veiligheid gebracht. Op de hoger gelegen verdiepingen bleven de patiënten in hun bed, ter wijl de brandweer het vuur bluste in de nacht van vrijdag op zaterdag De schade wordt aanzienlij.: ge noemd. De politie kon nog niet mee delen wat de oorzaak van de brand was. De oorzaak is vermoedelijk een brandend sigarettepeukje geweest De brandweer heeft kunnen vast stellen dat de brand is begonnen onder <»en bijzettafeltje in het dag verblijf: Raad van Rijssel: Hasj vangst op Schiphol SCHIPHOL. 27-11. De douanere cherche heeft zaterdagmiddag op Schiphol twee Denen gearresteerd, die per K.L.M. uit Karachi arriveer den met respectievelijk 10 en 15 kg. hasjiesj in hun koffers. De hasjiesj werd ontdekt door dou aneambtenaren bij de uitgangscon trole. De Denen verklaarden dat zij elkaar niet kennen en dat hun over komst in hetzelfde vliegtuig op toe val berust. Branden richten schade aan van ruim een Ion STEENWIJK. 28-11. De Steenwij- ker brandweer is in de nacht van za terdag op zondag nogal actief ge weest. Eerst moest assistentie wor den verleend bij een boerderijbrand in de naburige gemeente Havelte en kort daarop brak brand uit in een wonifig. Er kwamen geen persoon lijke ongelukken voor. De totaal aan gerichte schade bedraagt ruim 100 duizend gulden. Gezin bewusteloos tijdens hel douchen ROTTERDAM. 27-11. Vier inwo- ners van Rotterdam - echtpaar met kinderen van twee en vier jaar - zijn bij het douchen in hun huis aan de Banierstraat bewusteloos geraakt door zuurstofgebrek. Zij zijn in een ziekenhuis opgenomen. De man wist voordat hij buiten bewustzijn raakte nog een buur vrouw te waarschuwen. Het zuurstofgebrek ontstond door dat alle ramen in de kleine woon ruimte waren gesloten. RIJSSEN, 27-11. De raad van Rijs sel (Overijssel) heeft zich ernstig be ziggehouden met de vraag wel of geen kerstpakket voor het gemeente- personeel. Voor twee miljoen aan diamanten verdwenen BRUSSEL, 26-11. Een zending dia manten ter waaide van ruim twee miljoen gulden is in de nacht van 11 november verdwenen uil een vlieg tuig dat op weg was van Zaventem (de Brusselse luchthaven) naar New York, zo is pu eerst bekend gewor den. De diamanten behoorden toe aan verscheidene Antwerpse dia manthandelaars. Ze werden verzon den via de „Antwerpse Diamant- bank", de Amsterdamse Bank voor België en de Internationale Handels- en Diamantbank. Deze banken zijn allen gevestigd in Antwerpen. Overstekend kind slacht offer van aanrijding ALKMAAR, 28-11. Op de Satürnus- weg in Ouddorp (bij Alkmaar) is zon dagmiddag de 3-jarige Jimmy Bij waard uit Bergen op een oversteek plaats voor voetgangers aangereden door een passerende personenauto. Op weg naar het ziekenhuis is het kind aan zijn opgelopen verwondin gen bezweken. Schots meisje bij hotsing om het leven gekomen LEIDSCHENDAM. 27-11. De 23-ja- rige mej. Audrey Thain uit Bridge of Done (Schotland) is in de nacht van vrijdag op zaterdag in Leidschendam bij een verkeersongeluk omgekomen. Ze zat naast haar verloofde uit Lei den in een personenauto, die in een slip raakte en in een sloot terecht kwam. De vrouw kwam onder de auto terecht. Haar verloofde bleef ongedeerd. Verdovende middelen wellicht achtergrond van dodelijk schot DEN HAAG. 27-11. Achtergrond van de schietpartij in de Haagse Osi- bisa-bar, die de 24-jarige Surinamer Jimmy Hothleuf het leven heeft ge kost,. is vermoedelijk de handel in verdovende middelen aldus de Haa- re politie. De aanwijzingen zijn nog vaag. maar de recherche is bij het onderzoek ter ore gekomen, dat er een vete zou bestaan tussen en groep Nederlanders en een groep Surina- mers. Oorzaak van de vete zou zijn de slechte kwaliteit van verdovende middelen ,die de Surinamers aan de Nederlanders zouden hebben gele verd. Gelukkiger CAIRO, 27-11. De Egyptische pre sident, Anwar EI-Sadat, heeft in een lx odschap aan de Amerikaanse pre sident. Richard Nixon, gewaar schuwd. dal elke leveratie van Ame rikaanse raketten voor de strijd te land aan Israël „een zeer ernstige verscherping" van de explosieve toe stand in het Midden-Oosten zou be tekenen. Ir. een door hel Semi-officiële blad ..El Achram" gepubliceerd artikel heet het, dat de boodschap van Sa- dat betrekking heeft op berichten uit Washington, volgens welke het Ame rikaanse ministerie van defensie le- Vooral de groep gemeentebelangen was fel gekant tegen het plan van b. en 'w„ die hun voorstel om pak ketten uit te reiken „modern perso neelsbeleid" noemden. Een kerstpakket betalen uit ge- gemeenschapsgeld is inverstandig in dit inflatiejaar zei „gemeentebelan gen", die verder wees op de gevol gen. onderwijzers van de ooenbare lagere school wel een kerstpakket collega's van de christelijke scholen niet. De burgemeester deed nog een verwoede poging het voorstel ove'i de streep te trekken, maai' de tegen stand bleef. De stemming wees uit tien tegen, zes voor. Geen kerstpak ket dus voor het personeel van 'de gemeente Rijssen. c KADO IDEE I GOUDEN HANGERS v.a. 25,50 STERREBEELDEN v.a. 9,75 LETTERHANGERS v.a. 18,75 I GOUDEN X MUNTRANDEN g v.a. 25,50 1 BROCHES v.a. 23,75 RINGEN v.a. 27,50 Q Grootse sortering I GOUDEN p. en ZILVEREN g MANCHETKNOPEN DASSPELDEN j$ ZEGELRINGEN HORLOGES j? onder al dat gerinkel"... MADRID, 27-11. In een golf van pu bliciteit heeft Spanje zaterdag zijn vijfmiljoenste telefoonaansluiting ge kregen, maar voor de dag voorbij was heeft de nieuwe abonnee. Ale jandro Campos Moreno, gevraagd het apparaat te verwijderen. „Het was de hele dag niets anders dan gerin kel van de telefoon. De oorzaak van deze narigheid was hel publiceren van het nummer van Campos Moreno in een bericht over de mijlpaal op telefoongebied. Sinds dien trokken verslaggevers, geluk- wensers en grappenmakers aan de bel. En allemaal vroegen ze hetzelf de: Hoe vindt u het nou dat u een telefoon heeft na zoveel jaren wach- ten? „Ik toil u wel vertellen wat ik heb geantwoord: Ik was veel geluk kiger zonder al dat gerinkel". vcrantie aan Israël van Lanee-ra- ketten in plaats van supersonische bommenwerpers van het type Phan tom overweegt. De Israëlische radio heeft functio narissen van het Amerikaanse mini sterie van defensie aangehaald, die volgens de New York Times hadden doen weten, dat Washington van plan zou zijn Israël Lance-faketten te leveren. Een ambtenaar zou eraan toegevoegd hebben, dat de leverantie van deze raketten niet wilde zeggen, dat de Verenigde Staten Israël voorl taan geen Phantoms meer zullen verkopen. Hcvwpltfn 1 ZhrtkZM T«L (01110) MO Dronken man veroorzaakt dodelijk ongeluk NORG, 27-11. De 02-jarige onder wijzer G. C. van Dijk uit Norg ver loor vrijdagavond het leven, toen hij in zijn woonplaats werd aangereden door een auto, waarvan de bestuur der onder invloed van drank ver keerde. De onderwijzer zat op zijn fiets toen hij werd aangereden, hij kwam op de motorkap van de auto terecht De bestuurder remde vervolgens waardoor het slachtoffer voor de auto viel. De automobilist trok toen weer op overreed de onderwijzer en reed ten slotte een tuin binnen. De man. afkomstig uit Groningen is aangehouden. Vóór dit ongeluk veroorzaakte hij nog een aanrijding waarbij een vrouw werd gewond. 455 Nederlanders in Oost-Pakist au DEN HAAG. 27-11. In Oost-Pakis- tan bevinden zich 455 Nederlanders Premier mr. B. W. Biesheuvel heeft dit meegedeeld na afloop van de wekelijkse zitting van het kabi net. De regering heeft de diploma tieke vertegenwoordiging in Pakis tan op het hart gedrukt alles in het werk te stellen om de veiligheid van deze landgenoten zeker te stellen. De regering heeft intussen kennis genomen van de ontwikkelingen in dit gebied. Zij heeft in de V.N. een initiatief ontwikkeld dat moest lei den tot een beroep op beide partijen om tot een humanitaire en politieke oplossing «te komen. Hc1 uiteindelij ke verzoek beperkte zich echter* tol het humanitaire aspect, zodat dc poging als niet geslaagd moet wor den aangeduid. Maandag 29 november Zierikzee Mondragon, 19.45 uur, vergadering Tennisclub. Huis van Nassau, 20.00 uur, jaarver gadering Zierikzeesche IJsvereniging. Plaatsenhuis, 7.30 uur, raadsverga dering Brouwershaven. Dorpshuis, Sinterklaas-feestavond Plattelandsvrouwen afdeling Noord- welle e.o. Dinsdag 30 november Zierikzee Huis van Nassau ,7.30 uur praatver gadering C.B.T.B. Hervormd Verenigingsgebouw. Ring- dag Hervormde Vrouwenverenigin gen. 10.00 uur (v.m.). Serooskerkc Dorpshuis, 7.30 uur, vereniging .Groene Kruis Schouwen-Duiveland. Ren esse Consistorie Herv. Kerk, forumavond C.N.V. Nieuwerkerk Dorpshuis, 20.00 uur, Rode Kruis filmvertoning. Om 4.00 uur kinder film. Woensdag 1 december Haamstede Kleuterschool, 6.307.30 uur, ten toonstelling kleutertekeningen. Vrijdag 3 december Herv. verenigingsgebouw, 7.30 uur bejaarden Sint Nicolaasavond, (U.V.V.). Dinsdag 7 december Oosterland Kerkgebouw Oud Gcr. Gom., 7.30 uur, Gcr; Bijbelstichting. 8 cent voor liter zuiver drinkwater van Velnwe ROTTERDAM. 27-11. Een zuivel bedrijf op de Veluwe is van plan zuiver drinkwater te gaan verkopen voor 8 cent per liter als het wordt afgehaald en 10 cent bij levering. Dit is aanmerkelijk goedkoper dan het drinkwater, dat sinds enkele weken door een Rotterdams bedrijf uit Noorwegen wordt geïmporteerd. Dit buitenlandse water wordt thans door de Rotterdamse bevolking wegens klachten over het leidingwater gretig afgenomefi voor 56 cent per liter. Het zuivelbedrijf, dat zijn naam niet bekend wil maken, kan elk mo ment met de verstrekking van het drinkwater beginnen. Minister verwacht deze winter 100.000 werklozen HILVERSUM, 27-11. Minister Bcersma van sociale zaken verwacht dat in de komende wintermaanden het aantal werklozen in Nederland zal oplopen tot over de 100.000. Voor november schat hü het aantal op 70.C00 en een geregistreerde arbeids reserve - een iets ruimer begrip - van ongeveer 75.000. Deze verwachtingen sprak hij uit in een vraaggesprek in de T.V.-ru- briek „Achter het nieuws" van de V.A.R.A. Een aantal van 250.000 werklozen - een omvang van de werkloosheid in Engeland in Neder landse verhoudingen omgerekend - noemde hij voor ons land uitgeslo ten. Weer wapenbergplaats in Ulster gevonden BELFAST, 27-11, Britse militairen lubben opnieuw wapens ontdekt in een school te Belfast. Het Britse leger in Ulster speurt reeds enkele weken op grote schaal naar verborgen wapens van de Ira (het verboden Ierse republikeinse le ger). In verschillende delen van Noord-Ierland zijn bij deze operatie wapens en munitie gevonden en in beslag genomen. Verder is gezocht naar een sluip schutter, die in een straat van de Noordier se hoofdstad vanuit een me nigte betogers op Britse militairen heeft geschoten. Dc man werd gegrepen, maar wist te ontsnappen met hulp van de be togers. In Londonderry hebben sluip schutters gevuurd op een Britse mi litaire post. Uit de kindermond SAN CLEMENTE (California), 25-11. Als het waar is dat kin deren de waarheid spreken zal president Nixon begin maart 1972 naar China reizen. David, dc 10-jarige zoon van Nixons raadgever Henry Kissinger, heeft woensdagavond in een vliegtuig op weg naar Califor nia tegenover journalisten het vertrek ran Nixon naar Chi na verklapt. In dat vliegtuig zaten ook de Amerikaanse president en de vader van Da vid .die zijn zoon onmiddellijk een schrobbering gaf. Tot dus ver heeft het Witte Huis ver klaard. dat de reis van presi dent Nixon naar China zal val len in de periode van 1 januari tot 1 mei 1972.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2