OM GELD VERLEGEN? TWINT16 STAPPEN TERUG „Schoon" middagje afd. Westerschouvvcii Ver. van Huisvrouwen ga met uw tijd mee-ga naar de nmb! De gezondheidszorg Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vru«iaB 26 november 1971 Nr. 20986 Causerie en demonstratie HAAMSTEDE, 25-11. Een geheel gevulde zaal met leden van de afd. Wester schouwen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen was ooggetuige van een schoonheids-behandeling, in kleuren en geuren uit de doeken ge daan door mevr, D. v. d. Ende-Tim- mcrman, schoonheidsspecialiste te Zierikzee. Mevr. v. d. Ende hield voor de pauze een inleiding over „De huis cn haar verzorging", waaruit bleek dat de Egyptenaren al zorg droegen voor hun huid en er bij de Romeinen al „eye-line" werd uitgevoerd. Onze grootmoeders deden helemaal zon der behalve ergens in een hoekje verstolen wat neus-poederen. De he dendaagse vrouw komt veel meer buiten en moet er dus presentabel uitzien. Het is daarbij niet de bedoe ling" dat die dame zich volledig gaat bewerken met allerlei spulletjes, doch dat zij vooral zorgt voor het schoonhouden van de huid. Dat kan niet alleen geschieden door crèmes ol' lotions. Van binnen uit wordt hier ook veel aangedaan en vooral een gezonde leefwijze is daar waarborg voor. Vanaf het 25-ste geboortejaar laat de natuur de huid in de steek en moet er ingegrepen worden. Dal is mogelijk door thuis de huid te on derhouden en af en toe de schoon heidsspecialiste de l'ijne kneepjes te laten uitvoeren. Voedingsmiddelen die zeer geschikt voor een gezonde huid zijn o.a. tarwe-kiemen en Mo- lat, waar men bovendien nog slank van wordt ook. Voor een goede huidverzorging zijn er' heel veel cos metica, ofschoon een dame van 70 jaar hiermee geen uiterlijk van een 30-jarige kan bezorgd worden. Dat hoeft ook niet want 'n dame van 70 kan er bijzonder charmant uitzien. Veel baden, massage is toevoegen van vocht 2ijn nodig en uitdrogen is een warm klimaat hoeft niet meer, want daar zijn eveneens middelen tegen. Ook als het om een per soonlijke lening gaat, kunt u onbevangen binnen stappen bij de NMB, Daar wordt het als de gewoonste zaak van de wereld gezien u te helpen. Om enkele bedragen te noemen: 3000,kunt u aflossen in 24 x 148,89 en 4000,in 24 x 192,26, Veel formulieren komen er niet aan te pas. Op elk NMB kantoor is vlotheid en plezierige behandeling het wachtwoord. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! Herdenkingsbijeenkomst in clubgebouw Zilveren jubileum biljartvereniging „Haamstede' HAAMSTEDE, 26-10. Eén dezer dagen was het 25 jaar geleden dat te Haamstede de biljartvereniging Haamstede werd opgericht. Hiermee zag de eerste biljartvereniging te Haamstede, momenteel zijn er twee, bet levenslicht. Er weid hiervoor natuurlyk. meestal op zaterdagmid dag, te Haamstede wel een partijtje biljart gespeeld. De liefhebbers van d°ze tak van sport die op de zater dagmiddagen bijeenkwamen besloten in het najaar van 1946 tot het op richten van een vereniging over te gaan waardoor men o.m. over kon gaan tot het spelen van een club competitie. Het hield tevens in dat men het spel aantrekkelijker kon maken daar met het gemiddelde van iedere speler kon vaststellen. De eerste stap om de vereniging op te richten werd genomen door: I. A. Bakker. L. M. Bolm. W. J. Blom, C. Dijkman, G. A. Fclius, J. Geel hoed, J. A. Gelcijnse, S. Geleijnse, J. den Haan, J. Kik, C. A. Prinse en L. C. d. Velde. In de oprichtingsver gadering werd het volgende bestuur gekozen: voorzitter J. Kik, secreta- H AM BURG. Onder het motto: Het hoeft niet altijd goud en platina te zijn", maken metalen sieraden - hier geshowd door een model - in de Bondsrepubliek opgang. Voorwaarde is irel de artistieke vorm van de sie raden, waar ran hier enkele specima: een halsketting en een armband. ris-wedstrijdleider J. den Haan en penningmeester L. M. Blom. Van dii bestuur heeft de heer J. den Haan onafgebroken de funktie van secre taris-wedstrijdleider vervuld. De heer J. Kik is momenteel weer voor zitter met een onderbreking van de periode 1954-1964. toen B. Th. de Vrieze als voorzitter fungeerde. Pen ningmeester is thans de heer M. Evertse. De vereniging die momen teel 11 leden telt ,om alle leden in de gelegenheid te stellen op de club avonden hun partijtje biljart te kun nen laten spelen wercl er bij de op richting in principe besloten niet meer dan 12 leden aan te nemen), was gedurende de periode 1946-1956 aangesloten bij de K.N.B.B. Gedu rende het gehele jaar vinden de clubavonden op donderdag plaats. Vele caramboles zijn er in de afge lopen 25 jaar gescoord en ook wel gemist. Cn tel baar zijn de kilometers die de leden in deze kwart eeuw rond het groene laken hebben afge legd al dan niet met knikkende knie- en vanwege de zenuwen en de span ning. De spelers beleefden momenten van vreugde om een prachtig ge scoorde carambole maar ook wel eens diepe teleurstelling als een „schootje" op het beslissende mo ment werd gemist. Over dit alles kon men donderdagavond in het clubge bouw hotel Bom nog eens rustig na kaarten. Toch moesten de leden ook nog hiyi krachten meten, daar op het feestprogramma o.m. „potspel" stond vermeld. Tien jaar geleden Mevr. v. d. Ende vertelde verder dat huidverzorging pas 10 jaar gele den goed van de grond is gekomen door de milieu-verontreiniging. Een voudige huidafwijkingen kunnen ook door de specialiste behandeld worden zoals jeugdpuistjes (een hormonen kwestie) waartegen veel karnemelk gedronken moet worden en geen cola ën nooit roken. Overbeharing geeft geen problemen en met harsen behoort het tot het verleden. Dan is overmatig zonnebaden ruïneus voor de huid en hoe bruiner men ziet hoe sneller men een verouderlijk uiterlijk krijgt. Bij de gestelde vragen bleek dat regenwater en zuivere mist zeer rei nigend werken. Voor heren bestaan ook reeds salons, want ook zij heb ben het nodig. Bruine ouderdoms- plekken kunnen tijdelijk weggewerkt worden met een camouflagestift. Een zeer instructieve middag, die zijn hoogtepunt kreeg toen een der leden een behandeling onderging. Uit potjes, tubes, flacons, ampullen-enz. werden allerlei huidvoedende, ont spannende en nog andere produkten aangebracht en toen mevrouw de stoel verliet kreeg zij en ook mevr. v. d. Ende een welverdiend applaus want het resultaat was werkelijk grandioos. De presidente, mevr. Behrend-Se- venhuijzen dankte de spreekster voor haar demonstratie en uiteenzetting. Tevoren deelde de presidente nog mede dat de Kerstavond gehouden zal worden op 16 december. Voor het Jubileumfonds, ditmaal bedoeld als kadervorming wordt de leden f 1,- gevraagd. In april volgt een bij zondere avond voor de leden waarop een kunstenaresse voor het voetlicht treedt. Tot slot zei de presidente dat mevr. Fokker-de Oude de-portefeuil le weer gaat verzorgen. Haarlemmermeer krijgt misschien fort HOOFDDORP, 25-11. Als de ge- meenteraad van Haarlemmermeer het volgende week goedkeurt, zal de gemeente over enige tijd bezitter zijn van een fort. Domeinen te Haar lem heeft het Hoofddorpse fort (twee verdiepingen en 40 kamers, met be- tonnenmuren van een meter dik) te koop aangeboden voor f 300.000 en b. en w. stellen voor tot de koop over te gaan. Een bestemming voor het fort is er nog niet. Eierprijzen gestegen ZEIST, 24-11. De export van con sumptie-eieren heeft zich in oktober gunstig ontwikkeld, zowel wat be treft de hóe veelheid als de prijzen. De waarnemend voorzitter van het Produktschap voor Pluimvee en Eieren, de heer J. M. Verkuil, zei woensdag in Zeist op de vergadering van het schap, dat in 1971 ondanks de moeilijkheden aan het begin van dit jaar toch nog een uitvoer van één miljard eieren kan worden be reikt als de export in november en december even guns tig verloopt als in oktober. Friese bodemvondst BALK. 24-11. - De heer J. J. Monderrrian te Balk, ambte naar bij de Prov. Waterstaat van Friesland, heeft tijdens graafwerk voor de provinciale weg Balk - Galamadammen overblijfselen gevonden van een r endier jagercultuur, die dateren van ongeveer 12.000 jaar vóór Christus De vondst bestaat uit talrijke bewerkte vuurstenen, zoals kernstukken, spanen en werktuigen, die zijn toe te schrijven aan de zoge naamde Hamburgcultuur. Tol nu toe is dit de oudste cultuur die in Gaasterland is ontdekt. De bewoningsgeschiedenis van dit gebied in de Friese zuid westhoek is door de vondst te ruggebracht tol een ongeveer 7000 jaar vroeger tijdstip dan tol nu toe bekend was. De ar cheologische afdeling van het Friese museum stelt, met me dewerking van de Provinciale Waterstaat, een verder onder zoek op de vindplaats in. DEN HAAG, 25-11. Het onderzoek naar de kostenontwikkeling in de ge zondheidszorg en met name ook in de ziekenhuissfeer is een van de uit gangspunten van het beleid van mi nister dr. L. B. J. Stuyt van volks gezondheid. Woensdagmiddag, bij de voortgezette behandeling van zijn begroting heeft de bewindsman ge zegd dat hij met zorg over die ont wikkeling vervuld is. De minister gaat het tot stand ko men van extra-murale zorg (de ge zondheidszorg buiten ziekenhuizen en inrichtingen) bevorderen. Ook is hij voorstander van het stichten van wijkgezondheidscentra. Man viel van vijf nieter hoog DIEMEN, 25-11. Bij een arbeids ongeval op een in aanbouw zijnd flatgebouw in Diemen werd de 31- jarige bouwvakker A. A. B. Arts uit Vol kei (N. Br.) ernstig gewond. De man was bezig met het verwijderen van bekisting rond een enkele uren eerder gestort balkon, toen de be- tonmassa door het ontbreken van steunen kantelde. Hij stortte daarbij van 5 hoog naar beneden en kwam op de bielzen van de rijdende kraan terecht. Het slachtoffer werd met zware verwondingen naar het V.U.- ziekenhuis in Amsterdam vervoerd. DODELIJKE ONGELUKKEN DEN HAAG. De 63-jarige lieer P. van der Wolf uit Den Haag is opge- dregd uit het water langs de Loos- duinsekade in zijn woonplaats. Ook zijn brommer werd opgevist. De poli tie neemt aan dat de man op 23 of 24 november tegen de betonnen rand langs het water is gereden en daarna in de vaart is gevallen. SMILDE. De 54-jarige W. H. Bos- scher uit Assen is donderdagochtend door een personenauto gegrepen.* toen hij in Bovensmilde uit een auto bus stapte. De man was op slag dood EMMEN. De 68-jarige L. Bokking uit Nieuw-Amsterdam is in een zie kenhuis te Emmen overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk op 12 november. Op de weg Emmen- Sleen nam hij met zijn auto een bocht te ruim, waardoor hij op een tegenligger botste. ZONDAG 2S NOVEMBER. NED. I. In het middagprogramma na het journaal, het weekoverzicht en de verkeersinformatie, een afle vering van Yankee Doodle. Moeilijk heden ontstaan er door een compo nist William Billings. Na de serie Kunstenaars en Leefmilieu van Openbaar Kunstbezit de voetbal en lol o-uitslagen. De natuurfilms erie „The last standis gewijd aan de So- nor an woestijn m Canada, een na tuurgebied waar plant en dier op groeien onder de meest natuurlijke omstandigheden. De EHBO-les maakt het middagprogramma vol, nadat men eerst nog heeft kunnen kijken naar de Woord voor Woord vertol king van Aart Staartjes. Na de fa beltjeskrant zenden CVK en IKOR een door de BBC gemaakte reporta ge over jongens en meisjes die voor heen leefden van drugs en seks en zich nu de „Jezus-mensen" noemen. De beelden van deze reportage wer den gemaakt in Texas en San Fran cisco. Operatie Gorilla is een nieuwe natuurfilmserie van Duitse makelij. In Duitsland getiteld „Expedition in Tierreich". Na liet nieuws: En Pu blic, een programma rond Gert en Hermien Timmerman. Als speciale gasten ontvangen zij de gebroeders Brouwer, Annet Kok, de zusjes de Roo, John van Kesteren en het kin derkoor Jacob Hamel. Na de Tim niermannen een serie van drie TV- spelen, Noel Cowards trilogie, geba seerd op verhalen van de Britse auteur Noel Coward.. In het spel Bon Voyage zien wij o.m. Constance Cum- mings, Richard Vernon en Rachel Kempson. Hierna kunnen wij kijken naar Vervreemding, een programma van hei Humanistisch Verbond. Het laatste nieuws is om tien voor elf. NED. II. Na fabel en nieuws Cat- weazle die nog steeds loopt te zoe ken naar tekenen van de dierenriem.. Ditmaal de Boogschutter. Om half 8 Studio Sport I. Deel no. 2 is gepland na Panoramiek en de Dubbeldekkers. Stan en Jack krijgen er genoeg van gevonden voorwerpen steeds maar weer aan te geven. Van dat oneer lijke gedoe komt natuurlijk heibel. Vanavond debatteren Noam Chom sky uit Cambridge, Ver. Staten en Michel Foucault. Parijs in het kader van het Internationale Filosofen Projekt. Na het laatste journaal Te- leac-cursus Studeren. MAANDAG 29 NOVEMBER. NED. I. Na fabeltje cn nieuws AVRO's toppop en de rubriek Boekje Zondag 28 november, 20.25 uur: Gert en Hermien show. Het echtpaar Timmerman waarom vanavond alles draait. Open. Na het journaal een nieuwe aflevering van Peyton Place. Rita komt er achter dat Rachel Chandler bezoekt. Lee Webber stookt tussen Betty en Steven Cord. Om tien uur presenteert Wibo van der Linde de specials van Teleuizier. Na het laat ste nieuws Teleac met Spaans voor beginners. NED. II, Vanavond met de KRO nieuwe avonturen van de Flintstones. Pebbels Flintstone en Bamm-Bamin Rubbie zijn opgegroeid tot teenagers. Na het stenen tijdperk naar het Op blote voeten in het park. Na journaal en Gamma een nieuwe film van Fer- nandel, nl. de terugkeer van Don Camillo. Een rolprent daterend uit 1953. Hij komt opnieuw overhoop te liggen met de burgemeester Peppo- ne. In de vorige film werd Don Ca millo weggestuurd om wat af te koe len na zijn bekogeling van Peppone. Het dorp en burgemeester stellen al les in het werk om Don Camillo te rug te halen. Maar als hij weer terug is beginnen de moeilijkheden weer van voren af aan. Tot slot het laat ste nieuws en EHBO-onderricht van Teleac. FEUILLETON KOUWENBERG gasverwarming Poststraat 48 5 tegenover het postkantoor 5 Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. 32 DOOR FRANK VAN FALCKENOORT Nemen ze mijn bod aan, dun hebben ze het voordeel, dal er geen verdere kosten meer afgaan. Laten ze het tot een faillissement komen, dan krijgen ze aanzienlijk minder, want dan is de bank preferent. En ik wil ook garant staan voor de lo nen. Er is voor deze week nog geld. dan is alles op. De credietkraan is dichtgedraaid". De gehele morgen bekeek men do zaak van alle kanten en toen Gale- stad het bedrag noemde, dat hij in kontanten wilde fourneren, was iedereen het erover eens. dat hij het moest doen. Er werden nog een aan tal details doorgenomen, maar er kwamen geen nieuwe gezichtspunten en tenslotte besloot Bert, het bedrijf te kopen, aannemende dat èn de di- rekteur èn de schuldeisers ermee ak koord zouden gaan. Do volgende dag was hii weer in Den Haag. belde alle schuldeisers op cn deelde hun mede. dat ze konden rekenen op ongeveer 40 pet. van hun vordering. Dat zou dan binnen een week in kontanten worden uitge keerd. Alleenze moesten er daar na niet op rekenen, dat er nog een uitkering zou worden gedaan. Het zou allemaal heel precies worden omschreven. Voorwaarde was. dat de faillissementsaanvrage zou worden ingetrokken. Op de bank na gingen alle schuld eisers er mee akkoord. Bert vroeg een onderhoud aan met de direkteur en verkreeg dat. Na lang pralen was de bank. na overleg te hebben gepleegd met de hoofddireklie in Rotterdam, bereid, terug te gaan tot vijftig pro cent. En daarmee ging Galestad ak koord. Veertig procent binnen een week. dc resterende tien procent bin nen een jaar. Als hij voldoende winst kon maken, zouden die tien procent voldaan kunnen worden van dc ver hoogde inkomsten. Vrijdags stond er in de dagbladen, dat het dreigende faillissement van het IJzerconstructiebedrijf Leven daal van de baan was. Het construc tiebedrijf „Oosterbeek" aldaar had de hele zaak opgekocht, na een ak koord te hebben bereikt met de be langrijkste schuldeisers. De koopakte was inmiddels dc notaris gepasseerd en Bert was eigenaar van een twee de bedrijf. Hij liet zijn bedrijfsleiders naar Den Haag komen en bekeek met hen de verschillende machines. Eén van hen bleef cv een paar dagen om het personeel te selecteren. De bekwaam ste mensen kregen te horen, dat ze te werk gesteld konden worden in Oosterbcek. Getracht zou worden te zorgen voor woonruimte. Er kwamen zware vrachtauto's, die de gedemon teerde machines gingen laden, terwijl de andere dc voorraad grondstoffen vervoerden naar Oosterbeek. Nadat fabriek en kantoren leeg waren, zette Bert het pand te koop. De gemeente Den Haag bleek wel interesse te heb ben cn na enig onderhandelen werd men het over de prijs eens en be stond hel IJzerconstructiebedrijf Le- vcndaal niet meer. De laatste akte speelde zich af ten huize van ex-direktcur Levcndaal. Bert had al lang begrepen, dat deze man geheel onbemiddeld achter bleef. De zoon. die de eigenlijke schuld was van de ondergang van dit familiebedrijf, stuurde hij dc straal op. ..U bent jong en gezond; daarom moet u in den vervolge maar voor zichzelf zorgen. U hoeft er niet op te tekenen, dat u één cent van mij krijgt. Nu niet en in de toekomst evenmin". Tn huize Levendaal was. behalve de ex-dirokteur en zijn echtgenote, ook nog een dochter. Betty. Een knappe brunette, die de laatste twee jaar op het kantoor van haar vader had gewerkt. Tot haar vader zei hij: ,.U krijgt van mij een pensioen en jaarlijks een aandeel in dc winst van uw afdeling. Ik wil niet dat u op de ze leeftijd nog in moeilijke financiële omstandigheden komt te verkeren. Ik maak dit morgen met mijn boek houder in orde. En wat uw dochter betreft, voor haar heb ik wel een funktie op mijn kantoor. In Ooster beek en omgeving is het mooi. Een paar kamers heb ik in mijn huis wel beschikbaar. Ik ben vrijgezel, maar heb een uitstekende huishoudster. Juffrouw Levendaal moet maar eens over mijn aanbod nadenken''. Daar hoefde ze niet lang over na Ie denken, want haar antwoord was kort en bondig: „Nee. Heel aardig van u. meneer Galestad. maar ik kan wel voor mezelf zorgen". Bert knikte. Hij had niet anders verwacht. ..Zo u wilt. Toch nodig ik u uit oen keer naar Oosterbeek tc komen, om mijn bedrijf te bezichti gen. Zonder enige verplichting. Laat u maar welen, wanneer het u schikt, dan laat ik u met de auto halen en ook weer terugbrengen. U bent die dag uiteraard geheel mijn gast". Hoewel de dochter een zekere an tipathie tegen de machtige zakenman Galestad had opgevat, al was het en kel maar vanwege hot feit. dat hij over voldoende geld beschikte om het bedrijf van haar vader te kunnen ko pen. had ze anderzijds bewondering voor hem. al wilde ze dit niet laten blijken. Volgens echte vrouwelijke logica vond ze het verschrikkelijk, dat het oude familiebedrijf op deze wijze in andere handen was overge gaan. hoewel z.e terdege besefte, dal deze oplossing nog de minst slechte van do twee was. Tenslotte bracht een faillissement schande cn deze schande was haar ouders tenminste bespaard. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 7