ERIC DE NOORMAN Jaarvergadering ÏI.S.V. „Hel Zijpe" INGEZONDEN STUKKEN SPORT HENGELEN Donderdag 25 november, 21.40 uurDe mens. en de zee. In deze nieuwe serie korte natuurfilms van Bruno Vailati wordt de onder watersport behandeld. BRUINISSE, 19-11. Vorige week hield de hengelsportvereniging „Het Zijpe" haar jaarvergadering in het recreatiecentrum „de Stoofpolder". Voorzitter de heer Jac. Deurloo opende de vergadering en heette alle aanwezigen welkom. Het jaarverslag van de secretaris, de heer De Koning vermeldde dal de voorjaarsvergadering van de Delta federatie bezocht was door de heren L. Bal en G. de Vet en de najaars vergadering door J. Deurloo en J. de Koning. Aan hel- kampioenschap van Nederland van de A.H.B. werd door zes personen deelgenomen en aan het kampioenschap van Schouwen- Duiveland door tien personen van de vereniging. Verder werd vermeld dat de vereniging geen recht meer kan laten gelden op de plaat langs de Grevelingendam. Nadat de pen ningmeester zijn verslag had gedaan volgden de bestuursverkiezingen, waarbij J. Kik. A. P. Geertse en Jac. Deurloo aftredend waren en twee laatstgenoemden niet herkiesbaar. De heren J. den Hartogh en J. K. Deurloo werden in hun plaats ge kozen. Toen werd het vooi-stel ge daan om uit het bestuur een nieuwe voorzitter te kiezen, waarbij J. de Koning met grote meerderheid tot voorzitter werd gekozen. De Koning nam zijn functie aan en dankte de vergadering in het hem gegeven vertrouwen en bedankte tevens de scheidende voorzitter voor het vele werk dat hij gedaan heeft. Voorts werd er over de plannen voor 1972 gesproken en werd b>eslo- ten de laatste wedstrijd een gulwed strijd te houden. Hierna volgde de Advertentie. •JJ Exclusieve lederen geschenken en bureaugarnituren LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE Voor 45 jaar... NIEUWERKERK. Voor de met 1 december jl. aangevangen vervolg cursus op de openbare school alhier, hebben zich 10 leerlingen aangemeld. ZIERIKZEE. Advertentie. Nieuwe haring, in flesschen van 0 stuks 50 cent plus 10 cent voor de flesch. Zeeuwsche mosselen in gelei 35 cent en 100 cent per pot. Alle zeer nuttige St. Nicolaas geschenken. BURGH. Van de reizende biblio theek der Mij. tot Nut van 't Alge meen, wordt, evenals vorige jaren, druk gebruik gemaakt. Het aantal le zers is gestegen van 20 tot 64. Wel een bewijs dat deze zeer nuttige in stelling in de smaak valt. ZIERIKZEE. Vanaf heden ver krijgbaar, de eigen ingemaakte zuur kool, kwaliteit als mijn voorganer vele jaren heeft verkocht ya 7 cent per pond. BROUWERSHAVEN. Naar ons van betrouwbare zijde is medegedeeld zal a.s. maandag 6 december onze ge meente des namiddags vereerd wor den met een bezoek van St. Nicolaas. O.a. zullen de scholen door hem be zocht worden. ZIERIKZEE. Toen donderdagavond de chauffeur D. met zijn bus lussen Bruinisse en Oosterlandvoor de bus van de W. wilde uitwijken, reed hij tegen een langs den weg liggenden hoop stenen. Gelukkig vervoerde hij juist geen passagiers. De chauffeur kwam met de schrik vrij, doch de bus is zwaar beschadigd. ZIERIKZEE. Advertentie: Het handelsleven doet aldoor maar hopen, Wil daarom achter in ons stadje kopen, Gebruikt veel rauw fruit, Geeft daar gerust je geld aan uit, Want daardoor spaart 't doktersrekening uit. pauze waarin kabeljauw, kippen en banketletters werden verloot. In de rondvraag werden vragen gesteld over de wedstrijden en waar men nu precies wormen mag spit ten. Competitiewedstrücï 1971 Na de rondvraag werden de win naars van de competitiewedstrijd bekend gemaakt, kampioen 1971 werd: de heer Rasser uit Spijkenisse met 2550 punten die een wisselbe ker in ontvangst mobht nemen en tevens een fraaie elektrische klok. Tweede werd de heer Bambach uit Rotterdam met 1500 punten, derde de heer P. van Eyk met 1480 punten. Hierna sloot de voorzitter de verga dering en was men nog een paar gezellige uren bijeen, waarin zoals gebruikelijk een mosselmaaltijd aan geboden werd. Verdere uitslagen hengelcompeti- tie: 4. J. B. Jonker, Pernis, 1470 p.; 5. Deurloo, Bruinisse, 970 p.; 6. Zandijk, Rotterdam, 890 p.; 7. Van Vliet, Katwijk, 870 p.; 8. P. Kapteyn, Capelle a'd IJssel, 850 p.; 9. A. Jon ker, Pernis, 840 p.; 10. mevrouw Klop, Bruinisse, 830 p.; 11. J. de Ko ning, Bruinisse, 810 p.; 12. Schrijn- der, Schiedam, 685 p.; 13. R. v. d. Sijde, Rotterdam, 645 p.; 14. R. van Aken, Rotterdam, 610 p.; 15. de heer Klop, Bruinisse, 590 p. ATLETIEK Uitslagen „Mosselloop" Zoals gisteren (maandag) gemeld vond zaterdag jl. in de domaniale duinen van Westenschouwen de door Delta-Sport geograniseerdè „Mossel loop" plaats voor wedstrijdlopers en prestatielopers. De uitslagen waren als volgt: Uitslagen senioren 7 km.: 1. Kees Zuidervelt (Sprint, Breda), 23.14.4; 2. Kees Eimenmann (Sprint, Breda), 23.14.5; 3. Cas Mulder (Dyna mo, Middelburg), 24.26; 4. Jan van Laarhoven (Asteiüx, Eindhoven) 24.27; 5. Koos Oggel (AV '56, Goes), 25.17; 6. A. de Graaf (Ilion, Zoeter- meer), 25.55; 7. H. de Boer ,Spado, Bergen op Zoom), 26.07; 8. Martien Moermond (Delta Sport, Zierikzee), 26.10; 9. A. Gerards (Spado, Bergen op Zoom), 26.11; 10. Hans Bostelaar (Dynamo, Middelburg), 26.22; 11. H. v. Elzingen (Marathon, Vlissingen), 26.36; 12. Niek Flipse (AV '56, Goes), 26.37; 13. Hans Reynhout (Dynamo, Middelburg), 26.22; 14. W. Koch (Schelde Sport, Terneuzen), 26.55; 15. D. Brokken (Energie, Barendrecht), 27.00; 16. A. Lensen (Schelde Sport, Terneuzen), 27.15; 17. Gerard Bras (AV '56, Goes), 27.55 (eerste A juni or); 18. J. v. Gemert (Marathon, Vlis singen), 27.56; 19. J. Versteeg (AV '56, Goes), 27.59; 20. P. Schop. Jongens 11 t.m. 15 jaar, 1000 m.: 1. Onno Sturm (AV '56); 2. Paul Sturm (AV '56); 3. B. Alderliesten (AA Alblasserdam); 4. J. Geluk (Del ta Sport); 5. M. Moolhoek (LTS, Goes) Meisjes 11 t.m. 14 jaar: 1 .Mennie Wennekes (Thor); 2. M. de Jonge (Schelde Sport); 3. Marjan Nolet (Delta Sport); 4. Petra Krello (Delta Sport); 5. Riet Stoutjesdijk (Delta Sport). Meisjes t.m. 10 jaar, 600 m.: 1. Anita Koopman (Delta Sport); 2'. Yvonne v. Oosterhout (Thor); 3. M. de Wolf (AV '56); 4. J. de Bie (AV '56); 5. M. Spelier (AV '56). Jongens t.m10 jaar: 1. F. Bergman (Goes); 2. A. v. Kloosterman (Goes); 3. Frits Verhey (Delta Sport); 4. H. P. de Jonge (Schelde Sport); 5. M. Berrevoets (Goes). BADMINTON Senioren: Zierikzee IAstroïden II 53 Vrijdagavond kwam het senioren team in gymzaal Malta tegen het 2e team van de b.c. Astroiden uit Sou burg tot haar eerste overwinning in deze competitie. Na gestart te zijn met een fikse nederlaag in de eerste wedstrijd gevolgd door 3 gelijke spe len van 4-4 nu dus de eerste volle winst en verdiend. Mochten in de vourgaande spelen de enkelspelen weinig punten op te leveren, vrijdag avond was het anders. Mej. O. Sim mers en de heer F. Vuyk wonnen hun enkelspel en aangezien Zierikzee in zijn 4 dubbelspelen het overheer sende van het spel had waardoor 3 partijen wei-den gewonnen kwam al dus dc uitslag 5-3 tot stand. Deze week word op vrijdagavond gespeeld: Zierikzee-Avanti II en zondagmorgen Hock I-Zierikzee I Zierikzee-Wings '1-4 (jeugd) I-Iet jeugdteam kwam zaterdag middag in de gymzaal Raamstraat binnen de lijnen tegen de jeugd van Koudekerke ril. b.c. Wings. Het werd 4-4 na een wedstrijd die Zierikzee eigenlijk had moeten winnen. Met name de junior Boer toonde weinig spirit in z'n spel. Wil men wat be reiken in de competitie dan zal voor ieder puntje geknokt moeten wor den De beide andere jongensjunio- ren vertoonden meer strijdlust het geen tot uiting kwam in winstpar tijen van hun enkelspelen. Het is jammer dat de meisjes wat bij de jongens achterop komen Het oefe nen en strikt opkomen is een eerste vereiste. We zijn benieuwd hoe de jeugd de wedstrijd van a.s. zaterdag middag tegen Avanti zal afwerken. Het is voor het team weer een thuiswedstrijd. MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt Rotterdam ROTTERDAM, 22-11. Prijzen (excl. o.b.) vastgesteld per 100 kg af be drijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland c,q. export. Klei-aardappelen voor het binnen land: Bintje 35 mm en 35-55 mm f 7,50-8,50; Bintje 40 mm 1' 8,50-9,50; Eigenheimers 35 mm en 40 mm f 14,50-16,00. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35-50 mm f 7,00-7,25; Bintje 45 mm opwaarts, bestemd voor Ita lië f 8,75-9,00; Bintje 50 mm f 8,75- 9,50. Zandaardappelen voor de export: Bintje 35 mm f 9,00. Voeraardappelen f 5,50-5,75. Stemming: binnenland rustig, ex port flauw. SITTARD. De 74-jarige landbou wer P. J. Verhoor en uit Oirsbeek bij Sittard is maandagmiddag in zijn woonplaats bij een verkeersongeluk omgekomen.. 't Was géén weer, hoor! Dit weekend heb ik bij een aantal afgesproken excursies van de Jeugd- vogelwacht van jongeren en ouderen te horen gekregen: ,,'t Is geen weer hoor, we gaan maar naar huis Mijn antwoord was steeds: „Wat mij betreft gaat 't wèl door". Voor al die angstige thuisblijvers hier een verslagje van het vele dat er toch te zien was. (Natuurlijk, een regenjas was noodzakelijk). Hoe helder zijn.de duinen echter niet in laag zonlicht met een blauw zwarte bui op komst. En dan de bon te kraaien die samen met kauwtjes en duiven op de half-besneeuwde akkers tussen Serooskerke en Renes- se te zien zijn: echt een ouderwets plaatje uit de Verkade-albums. Vooral de afwisselingen van licht en donker maakten de duinen zo mooi. ouden helm,' hellingen met pol len, grijs-groen buntgras en de mooi ste mossoorten (duinsterretje, beker mos, rendiermos. Duindoorstruwelen met tussen de natte, zwarte takken de gistende oranje bessen, waaraan een laatste spreeuw op doortrek zich nog te goed doet. Als bijzonderheid een zandtulpje (soort paddestoel) En dan het strand Leeg. Een woeste zee met witte schuimkoppen. Storm op komst. Langs de waterlijn troepen meeu wen. De grote mantelmeeuwen kleu ren het mooist. Hun donkerblauwe vleugels hebben de kleur van de wolken boven zee. Een tiental rosse grutto's rust wat in een mui. In de eblijn liggen dode zeesterren, duizenden zeeklitten, huisjes van zandkokerwormen en goudkamme tjes. Voor eon meeuw is daar wel wat eetbaars bij. Hoog op hel strand bij de Verklik ker liggen als getuigen van de stor men in Het Kanaal de grote bossen riemwier. In smalle gruisbanken aangeveerd bij gunstige wind, vinden we wenteltrapjes, tepelhorentjes, een Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 24 NOVEMBER. NED. 1. De hoofdfilm van van avond is de film Spellbound. Het is een film van Alfred Hitchcock uit 1945. In de hoofdrollen Ingrld Berg- mann, Gregory Peck, Donald Curtis en Rhonda Fleming. Ingrid Bergman speelt voor vrouwelijke psychiater, die een nieuwe directeur krijgt. Al snel ontdekt ze dat er iets met de man niet in orde is. Ze weel door psychoanalyse achter de waarheid te komen. Spanning van a tot z. Hierna volgt Studio Sport met flitsen van de voetbalwedstrijd PSV en Lierse SK. Na Studio Sport het laatste jour naal, gevolgd door Den Haag van daag en de nieuwe rubriek van Joop van Os, Interpellatie. NED. II. Fabeltjeskrant gevolgd door het nieuws. Daarna Eddy Bec ker in Eady Ready Go m.m.v. The Walkers, Tee Set, Mike Sedgwick, Shocking Blue, George Baker Selec tion en Mause and McNeill. Na het journaal een aflevering van Dock Green, getiteld De Tipgever. Een ze kere Richard Meyers heeft Dixin en zijn mannen een tip gegeven, maar hij blijft zeuren. Ze geloven hem niet meer, ook niet als hij vertelt dat een met juwelen bezet kruis uit een klooster is gestolen. Toch blijkt dat hij de ivaarheid heeft verteld. Ver volgens aandacht voor Tunesië. Een documentaire van Piet Pons en Han Baartmans over de economische en sociale problemen in dit land. In de Dagsluiting spreekt ds. J. Roggeveen o-yer „Over spanningsveld gespro ken". Hierna Kenmerk met informa tie over kerk en samenleving. Tot afsluiting de Evangelische Omroep. Franz Arnold spreekt o.m. met koor dirigent Rijk van Dalfsen, met Hans le Poole en het E.O.-radio zieken- programma en met twee heren die evangelisatiewerk doen in de rosse buurt van Amsterdam. De groep Shar Hasj Sjaloom zorgt voor mu ziek. WOENSDAG 24 NOVEMBER. NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 17.00 Kijkkast; 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot gewest; 19.50 Toeristische tips; 20.00 Jour naal; 20.20 Politieke partijen; 20.30 Staatsloterij; 20.35 Socutera; 20.40 Spellbound: 22.25 Studio Sport22.50 Journaal; 22.55 Den Haag vandaag; 23.00 Interpellatie. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Eddy Ready Go; 20.00 Journaal; 20.20 Dock Green; 21.05 Tunesië; 21.55 Dagsluiting; 22.05 Ken merk; 22.30 Wij stellen u vóór; 23.05 Journaal. DONDERDAG 25 NOVEMBER. NED. 1. Vanavond de TROS na de fabel en het journaal. Om te begin nen de familiy-comedy The Brady Bunch. Cindy speelt mee in een to neelstuk van de school en krijgt maar éénkaartje. Moet haar moeder of haar nieuwe vader meeDaarna het Stokpaard, waarin -aandacht wórdt besteed aan hobby's en hobby-is'ten. Na het journaal de quiz „Dubbel en Dwars", waarvan de opbrengst is be stemd voor het Koningin Juliana Fonds. Jaap Molenaar vèrstrektaveer de opdrachten. John Woodhouse m.ö. de mezzo-sopraan Jacqueline Jacobs, de bas Hubert Waber, het Eindho- muizenoortje en zelfs de fossiele fuikhoren en penhoren Vlak boven de golven vliegt snel een groep zeeëenden. 't Is geen weer, hoor De Schouw- se natuur is boeiend onder alle weersomstandigheden en dat moet je zelf ondergaan; dat is niet vast te leggen op filmrol of papier. Het is juist het weer dat ik zo mis bij die prachtige „natuurfilms". F. B. Herv. opleiding gezins- verzorgsters te Dordrecht in een nieuw gebouw Deze opleiding kwam in 1964 - na een periode van sluiting - weer tot leven. Ze heeft in de kring van het maatschappelijk werk en de gezins verzorging in wijde omtrek een goe de naam verworven. De twijfelaai's die eertijds meenden dat er voor „Dordt" geen plaats meer was, hebben ongelijk gekregen. vens Jongenskoor o.l.v. pater Smul ders, de. trompettist Marty, het West- lands Mannen- en Meisjeskoor o.l.v. Piet Struyck. Daarna een nieuwe se rie van de bekende cineast Bruno Vailati. De eerste van deze nieuwe serie natuurfilms is getiteld „Onze vrienden in. zeef'. Dan volgt er een spannende 'aflevering van de-advo caten-serie; „De Onverschrokkenen" Walter Nichols wordt ervan beschul digd een juryle hebben omgekocht. Hij probeertzichzelf te verdedigen, maar de 'schijn.is zo sterk tegen hem zodat'zijri^ collega's hem te hulp moe ten komen. Vanavond voor de acht ste maal. nemen de damesen heren van het Leerhuis de gehoorzaamheid onder de loep, met onder andere de Duitse theologe en schrijfster Doro thea Sölle. NED: II.. Na de fabeltjeskrant en journaal de Evangelische Omroep met eén getekend filmpje over de roeping van David tot koning. Daar na brengt een Zwolse zang- en mu ziekgroep The Burning Candles gees telijke- liederen ten gehore. De kri tiek op de VCSV-zomerkampen wordt in een programma van Meihderi Leerling bekeken. Na het journaal Berichten uit de samenleving. Dan 25 minuten-Laurel en Hardy. Daarna in het programma Namens, de schijn werper gericht op Marjan Verkerk, een sociaal werkster van de sociale Door hard werken, onverzettelijk heid en geloof in de toekomst, heeft de opleiding zich voortreffelijk ont wikkeld. Jarenlang moest worden gewerkt in een door de Rijksgebouwendienst al in 1965 afgekeurd gebouw, dat vol komen ongeschikt was voor een mo derne opleiding. Belangrijke lessen moesten elders worden gegeven. Na veel voorbereidingen en het overwinnen van onvoorstelbare moei lijkheden, werd in 1970 met de bouw van een nieuwe school met internaat begonnen. Het is nu voltooid. O pdonderdag 25 november hoopt men de feestelijke opening le be leven. Vanuit dit gebouw kan men met de opleiding het werk van de gezins verzorging nog beter en nog inten siever dienen. Dit door een zodanige vorming en training in theoretische cn praktische kennis en vaardighe den, dat de gezinsverzorgster in staat zal zijn in uiteenlopende ge zinssituaties de helpende hand te bie den. Het leren en leven in inter- naatsverband wordt daarbij gezien als een belangrijke bijdrage. Deze Hervormde opleiding wil dit doen zonder enige pretenties, alleen als een schakel in de dienstverlening aan alle gezinnen in tijd van ziekte en nood. Er wordt naar gestreefd het aantal leerlingen voorshands op le voeren tot 52 (in dc oude school was slechts voor 11 leerlingen plaats). De nieuwe school biedt plaats aan 75 leerlingen. Dit met het oog op de toekomst. Gchaopt wordt dat voldoende ge gadigden voor dit'beroep zich zullen melden en dat de instellingen voor gezinsverzorging zich gesteund zul len welen door deze opleiding. Te beginnen met dc cursus van augustus 1972 zal de opleiding „Nieu we Stijl" worden ingevoerd, waar door ook 16-jarigen met voldoende vooropleiding toegang kunnen krij gen. Inlichtingen over het beroep van gezinsverzorgster en de opleiding worden gaarne verstrekt door de di rectrice mej. M. van der Kaag. Vor- rinklaan 7. Dordrecht. Tel. 0185(1- 40233. Gorinchem. G. J. KROEF. Het orpcl 111 de Grote kerk In de Zierikzcesche Nieuwsbode van vrijdag jl.. reageerde de heer Eduard Nieland, organist van de R.K Kerk, alhier, op het verslag van 16 november inzake de ..orgelbespre king" tijdens de laatst gehouden ver- academie De Horst in Driebergen, die ergens in Ziiid Drente een soci aal opbouwproject leidt. Zij probeert met een aantal collega's een aantal dorpen uit hun sociale isolatie te ver lossen en heeft daarvoor geld nodig. Zij heeft het rijk óm subsidie ge vraagd jnaar het antwoord is nog niet binnen. Zij krijgt hierbij steun vande bevolking van die dorpen. Ook het volgende programma geeft informatie. Het- handelt óver de acu punctuur-, die merkwaardige Chinese geneeswijze. Enkele Nederlandse artsen zullen hier hun mening over geven. Tien minuten muziek uit de jaren 30 met het orkest van Freddie Martin. Het laatste nieuws en tot slot het programma Ter Visie. DONDERDAG 25 NOVEMBER. NED. 1: 10.45 Schooltelevisie; 14.25 Schooltelevisie; 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Wat een familie; 19.30 'f Stokpaard; 20.00 Journaal; 20.20 Dubbel en dwars; 20.50 Wóod- house-souvenirs; 21.40 De mens en de zee; 21.50 De onverschrokkenen; 22.40 Leerhuis; 23.10 Journaal. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Evangelische Omroep; 20.00 Journaal; 20.20 Berichten uit de samenleving; 20.35 Laurel en Hardy; 21.00 Namens... Marjan Verkerk; 21.35 Acupulctuur; 22.15 Deze week; 22.25 Journaal; 22.30 Ter visie. gadering van „Stad en Lande". De attente lezers van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" vonden al eerder, nl. 18 november een in hun blad geplaatste reactie op de vermelde bespreking. Het is de.heer Nieland kennelijk ont gaan dat het Kam Van der Meulen orgel in 1848 en niet. zoals hij schrijft in 1857 gebouwd werd. Verder verwijs ik hem naar mijn ingezonden artikel van 18 november voornoemd. Een grondige oriëntatie m.b.t. het kerkgebouw is o.m. te vin den in het ..Bulletin van de Kon. Ned. Oudk. Bond", jrg. 70, afl. 2'3 1971: Historische Monumenten van Schouwen-Duiveland. De archivaris, dc heer W. H. Keikes en de heer H. P. R. Rosenberg geven hierin op blz. 52-57 een uitgebreide beschrijving van dit zeldzame monument van 19c eeuwse bouwkunst en spreken als objectieve vakmensen de wens uit dat de Hervormde Gemeente een weg zal vinden om dit kerkgebouw in stand te houden. Hoewel een groot deel van dc res tauratiekosten gesubsidieerd kan worden, blijft hel resterende bedrag te groot om door een relatief kleine groep gedragen te worden. De kerk voogdij stelde lot op heden alles in het werk om een aanvaardbare op lossing te vinden. Het onvervang bare orgel waarvan het front een harmonische eenheid met het kerk interieur vormt, behoort eveneens tol de Rijksmonumenten. Over de kwa liteiten van dit unieke instrument zal ik hier nu niet uitwijden. Het or gel wordt regelmatig door mij ge controleerd cn van tijd tot tijd ont vangen dc betreffende instanties een bericht van de stand van zaken. Wel moet ik hierbij opmerken, dat de enorme glasschade aan het kerkge bouw van funeste invloed is. Met het particulier geslichte fonds „Behoud orgel Grote Kerk Zierikzee" tracht ik het orgel bespeelbaar te houden, zodat ook in het komende zomerseizoen weer vele belangstel lenden de gelegenheid krijgen de „oude trots" van Zierikzee te beluis teren. BAS WIJNANDS. organist Herv. Kerk Zierikzee. De Ned. Herv. Kerkvoogdij wil hieraan toevoegen dat in 1965 op dracht is gegeven voor het maken van restauratie bestek en -tekening voor de som van f 12.000. En nog re gelmatig contact bestaat tussen ge noemde Kerkvoogdij en Monumen tenzorg. Wal de zorg voor het orgel betreft is dit de heer Wijnands zeer zeker toevertrouwd. M. PADMOS. wnd. Pres.-kcrkvoogd, J)e gebroken pijV 8. Nadat Eric de ontstelde boer met enkele vriendelijke woorden getroost heeft over het verlies van zijn broer cn het paard van de vermoorde Jclf aan zijn zorgen heeft toever trouwd. trekt hij met Wolf verder in de rich ting van Heer Agir's bezitting. Zijn gelaat staat strak en zijn gedachten zijn voortdurend bezig met de afschuwelijke misdaad, die hij heeft ontdekt. Telkens weer vraagt hij zich af. welk verband er kan betekenen tussen boer Jclf. een armzalige horige en Heer Agir. Want dat cr enig verband is staat voor dc Noorman vast. Volgons het relaas van Jclfs broer is de man. nadat hij zijn schattingen bij dc landheer gebracht had in de grootste op winding naar huis teruggekeerd en do volgen de ochtend in alle vroegte heeft hij zijn paard gezadeld om naar de Koning te gaan, opdat cr iecht zou geschieden. En enkele uren later heeft Eric hem gevonden met een verrader lijke pijl in zijn rug - een pijl. waarvan hel bovenste stuk van de schacht, het enige, wat een mogelijke aanwijzing voor de identiteit van de moordenaar zou kunnen bevatten, verdwenen was! „Het zal mij benieuwen wat Heer Agir te vertellen heeft." mompelt Eric in zichzelf. Hij kent de man wel - het is een van zijn pachters cn behalve het feit, dat Agir erg laat is mol betalen van zijn pacht, heeft Eric nog nooit moeilijkheden met hem gehad. Even later heeft de Noorman de zoom van het bos bereikt. Hij staat boven aan een hel ling en beneden hem ziet hij de versterkte hofstede liggen, waar Agir woont met zijn broer, Horic. Peinzend neemt Eric het tafereel op. De wind draagt de geluiden van de hofstede tot hem door en hij hoort het gerinkel van emmers, het blaffen en janken van honden en het ra telen van een boerenkar. Dan richt hij zich op in het zadel en begint de helling of te dalen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4