TWINTIG STAPPEN TERUG Maximum snelheid ja of nee VAN HET VADERLANDSE ERF Premier Meir naar Amerika Voortgaande zoutschade Zierikzeese roofoverval was de 100ste Sinds enkele maanden geldt voor de autowegen in België en Luxem burg een maximumsnelheid van 90 kilometer per uur. De snelheidslimiet in de bebouwde kom bedraagt bjj onze zuiderburen evenals in Frank rijk 60 kilometer per uur, zulks in tegenstelling tot Nederland, Duits land en Italië, waar de maximum snelheid in de bebouwde kom op 50 kilometer is gesteld. Maar zou de verkeersonveiligheid in Nederland toenemen, wanneer de snelheidslimiet op 60 kilometer werd gebracht? En zou de veiligheid op onze wegen gebaat zjjn met een al gemene maximumsnelheid, zoals die nu in België geldt? Waarom geen minimum-grens Uiteraard is de Belgisch-Luxem burgse beslissing om de maximum snelheid van 90 kilometer in te voe ren op het Nederlandse ministerie van verkeer en waterstaat wel de gelijk besproken. Er zijn geruchten als zou minister Drees ook voor de Nederlandse automobilisten een snel heidslimiet willen afkondigen, maar vooralsnog zijn dat inderdaad niet meer dan geruchten. Bij de K.N.A.C. verwacht men niet dat zo'n algemene maximumsnelheid voor ons land zal worden afgekon digd. Het officiële orgaan van deze bond („De Auto") verwacht eerder dat het aantal plaatselijke en regio nale snelheidsbeperkingen zal wor den uitgebreid. Gewezen wordt op een recent rapport van de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Ver keersveiligheid (S.W.O.V.) waaruit blijkt dat er nauwelijks of geen da ling van het aantal verkeersonge vallen behoeft te worden verwacht, indien een algemene maximumsnel heid zou worden ingevoerd. Een ander argument tegen een snelheidslimiet is, dat een limiet van bijvoorbeeld 100 kilometer per uur door de weggebruiker wordt ervaren als een snelheid, die gereden móét worden, ongeacht de konditie van de weg, de verkeerssituatie op het mo ment van de dag en de weersomstan digheden. De K.N.A.C. heeft al eens de vraag opgeworpen waarom geen algemene minimum-snelheid wordt vastgesteld voor buitenwegen, aangezien dat meer effekt zou sorteren dan een maximumsnelheid. Bebouwde kom Sinds 1957 kent Nederland in na volging van Duitsland en Italië een snelheidslimiet van 50 kilometer per uurDe gemeentebesturen kregen' alleen de bevoegdheid om in sommi ge gevallen die grens tot 70 kilome ter te verhogen. Advertentie Ditishet recept: Kaasfonduevan Nederlandsekaas. Caquelon Inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn 1n de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudss toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsoh. igen. Binden me Motorrijtuigenbelasting wordt massaal ontdoken AMSTERDAM, 20-11. De motor rijtuigenbelasting wordt in ons land op grote schaal ontdoken Het thans door het ministerie van financiën ge hanteerde systeem van fotografische controle van kentekens van motor rijtuigen voldoet niet. Dit schrijft de redaktie van het orgaan der Nederlandse vereniging ,De Rijwiel- en Automobielindustrie" (R.A.I.) in het jongste nummer. Het blijkt in de praktijk namelijk toch mogelijk de contröle te ontduiken. Hiertoe staan twee mogelijkheden open: eenvoudig niet betalen en ho pen dat men niet gefotografeerd wordt óf valse kentekenplaten mon teren, waardoor fotografische con trole onmogelijk wordt. Korenmolen afgebrand OSS, 20-11. Een uit 1888 daterende korenmolen te Schaijk (N.Br.) is door onbekende oorzaak afgebrand. De molen was nog in gebruik. Er was meer dan 150 ton graan in opge slagen, dat voor een enorme vuurzee zorgde. Het blussen duurde voort tot zaterdagmorgen. De molen kwam voor op de lijst van monumenten. De schade is niet bekend. JERUZALEM, 20-11. Premier Gol- da Meir van Israël is van plan ko mende maand of begin volgend jaar naar de Verenigde Staten te gaan, in de hoop met president Nixon tot een vergelijk te komen over hun ge schillen over dc vraagstukken het Midden-Oosten bctrefende, zo heb ben doorgaans betrouwbare kringen in Jeruzalem vrijdag gezegd. De verkeersveiligheid lag ten grondslag aan deze beslissing. En in derdaad gaf het aantal verkeers slachtoffers binnen de bebouwde kom aanvankelijk een daling te zien, maar aldra nam het aantal ongeval len binnen de gemeentegrenzen toch weer toe. De vraag rijst of Neder land de snelheidslimiet van 50 kilo meter tot 60 zou moeten verhogen. Een snelheid van 60 kilometer zou ongetwijfeld voor een snellere door stroming zorgen. Het orgaan van de K.N.A.C. ver wijst naar de situatie in Australië. In een aantal staten van dit land werd in 1963 de snelheidslimiet bin nen de bebouwde kom verhoogd van 48 kilometer naar 56 kilometer per uur. Noch het aantal, noch de ernst vein de ongevallen steeg ten opzichte van 1962. Een probleem bij het invoeren van snelheidslimieten is de „onkontro- leerbaarheid" in ons land nog extra aktueel door het personeelstekort bij de politie. Overval in Geleen lukte wel GELEEN, 20-11. Om kwart over zes vrijdagavond is op de St. Pan- cratiusbank te Geleen een overval gepleegd, waarbij f 50.000,is buit gemaakt. Een jongeman van ongeveer 23 jaar dwong, onder bedreiging van een pistool, de aanwezige hulpkas sier de inhoud van de kas en de toe vallig openstaande kluis te overhan digen. De politie weet niet hoe de man, naar zijn spraak te oordelen een Ne derlander, zich uit de voeten heeft gemaakt. Niemand heeft een auto of een ander vervoermiddel zien weg rijden. Ophanging in Nigeria MONROVIA, 20-11. In de Libe riaanse hoofdstad Monrovia is de Nigeriaanse professor Justin Obi op gehangen, die ter dood was veroor deeld wegens het doodschieten van de episcopaalse bisschop Dillard Brown, een Amerikaanse neger, en de episcopaalse thesaurier Claude Nadar, een Syriër, twee jaar ge leden. DEN HAAG, 20-11. Niet alleen in hét Westland, doch ook rond Aals meer is er aanzienlijke schade aan de teelt van sla .komkommers, to maten en bloemen als gevolg van het hoge zoutgehalte van het Rijn water. Zo heeft minister dr. W. Drees jr. van verkeer en waterstaat in de Tweede Kamer meegedeeld tijdens een mondeling vragenuurtje. Mevrouw mr. E. Veder-Smit (V.V. D.) had de minister en zijn collega dr. L. B. J. Stuyt van volksgezond heid, een aantal vragen gesteld over de verzilting van het Rijnwater en de kwaliteit van het drinkwater en .het zoete water. Veer Hoedekenskerke— Terneuzen gaat weg MIDDELBURG, 20-11. Provinciale Staten van Zeeland hebben zich una niem uitgesproken voor opheffing van het veer Hoedekenskerke-Ter- neuzen. Zij aanvaardden vrijdag tevens een amendement op het voorstel van G.S. tot opheffing van dat veer per 1 jan. a.s., inhoudend dat de veerdienst eerst zal verdwijnen als de toege zegde bus-sneldienst Goes-Kruinin- gen-Terneuzen in bedrijf is. In het amendement wordt er voorts bij G.S. op aangedrongen aan minis ter Drees om toestemming te vragen de 1,7 miljoen gulden, die hij heeft toegezegd voor een voetgangersveer, te gebruiken voor de aankoop van nieuwe bussen voor deze buslijn. Oude man neergeslagen LEEUWARDEN, 20-11. Een her haald verzoek aan zijn bovenburen om wat minder lawaai te maken, is vermoedelijk de 83-jarige Leeuwar denaar B. J. van Luyn noodlottig geworden. De bejaarde man werd in het duister van de gang van zijn woning met een stuk hout toe getakeld door twee mannen, van wie de politie vermoedt dat het kennis sen zijn geweest van de bovenburen. De twee, die in een auto een heen komen zochten, lieten de oude man achter met verwondingen in het ge zicht, o.m. een gebroken neusbeen. Man sloeg zijn vrouw de schedel in AMSTERDAM, 20-11. Een dag na de aanslag op de 67-jarige mevrouw A. C. J. Nordmeijer-Hekkema, die in haar woning in Amstelveen met een breekijzer werd neergeslagen, is de dader gearresteerd. Het is haar echt genoot, de 55-jarige kok F. N., die bekende dat hij haar heeft willen vermoorden. Vermomd met een baard en als doofstomme vervoegde hij zich bij hun woning in de Mr. Groen van Prinstererlaan. Hij toonde een briefje waarop hij geschreven had dat hij doofstom was en een kamer zocht. Toen zijn vrouw opendeed sloeg hij haar met een zwaar breekijzer de schedel in. Het slachtoffer, dat een hersen operatie moest ondergaan, verkeerd nog in levensgevaar. ,FZifsen" uit het buitejiland WASHINGTON. De voormalige secretaris-generaal van de NAVO, Manlio Brosio, zal binnenkort zijn voorgenomen reis naar Moskou kun nen beginnen, zo heeft het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken donderdag bekendgemaakt. PARIJS. De raad van de „Euro pese organisatie voor de ontwikke ling van een draagraket" (E.L.D.O.) heeft op zijn eerste bijeenkomst sinds de mislukte lancering van de Euro- pa-2 besloten egn commissie in te stellen die het gehele Europa-pro gramma moet gaan bezien. TUNIS. President Habib Bour- guiba van Tunesië heeft in een vraaggesprek verklaard dat de vor ming van een federatie van Israël met zijn Arabische buurstaten Jor danië, Syrië en Egypte „in twintig of dertig jaar" de enig mogelijke po sitieve oplossing van het conflict in het Midden-Oosten is. WIESBADEN. De Hessische mi nister voor milieubescherming, dr. Werner Best, is van mening dat de moeite die in de Bondsrepubliek ge daan wordt om de Rijn zuiver te houden, weinig uithaalt, zolang de grootste vervuilers - Zwitserland en Frankrijk - niet het hunne doen. MADRID. Verschillen van mening zijn gezond voor een land, maar ze mogen onder geen voorwaarde uit monden in de vorming van politieke partijen of verenigingen met een ideologisch karakter. ,Deze waar schuwing richtte het Spaanse staats hoofd generaal Franco tot de Cortes, het Spaanse parlement, bij de ope ning van de nieuwe zitting. ROME. De afgevaardigden naar de F.A.O.-conferentie in Rome heb ben de „begroting" van het „wereld voedselprogramma" voor de periode 1973/74 vastgesteld op 340 miljoen dollar aan vrijwillige bijdragen. Dit is 40 miljoen meer dan het streef getal voor het tijdvak 1972/73. ESSEN. De politie in de Westduit- se stad Essen heeft drie Nederlan ders aangehouden, die probeerden een mengsel van babypoeder, pa prika en meel als verdovend middel aan de man te brengen. ATHENE. De Griekse staatssecre taris van buitenlandse zaken, Chris- tos Xanthopoulos-Palamos, heeft zich tegenover Griekse journalisten lovend uitgelaten over mr. J. Luns, die als secretaris-generaal van de NAVO vrijdag voor een driedaags bezoek in Griekenland kwam. BRUSSEL, Met een forse storm langs de Belgische kust (alle vissers schepen waren gedwongen binnen te blijven), die gepaard ging met regen, hagel .sneeuw en onweer, en met sneeuwval in vrijwel het gehele land, heeft de winter in België zijn in trede gedaan. BRUSSEL. Prof. dr. Jan Tinber gen, Nobelprijswinnaar voor de eco nomie, heeft in Bergen (België) de Emile Cornez-prijs gekregen. Deze prijs, ingesteld door het universitair centrum in Bergen, wordt toegekend aan „mensen die hebben bijgedragen aan de menselijke vooruitgang". MOSKOU. De derde secretaris van de Westduitse ambassade in Moskou, Gert-Rainer Clajus, moet deSowjet- Unie verlaten. Clajus was begin deze maand betrokken bij een auto-onge luk, waarbij twee jonge Russen om het leven kwamen. OOST-BERLIJN. De besprekin gen tussen de Westduitse staatsse cretaris Egon Bahr en zijn Oostduit- se collega Michaël Kohl, hebben „vorderingen ten aanzien van een reeks wezenlijke vraagstukken" op geleverd. Dit staat in een commu niqué dat in Oost-Berlijn werd uit gegeven. MOSKOU. Volgens het Russische persbureau Tass gaan de Sowj et- Unie en de overige leden van de Comecon (Oosteuropese tegenhanger van de E.E.G.) in gezamenlijk ver band naar gas zoeken in de bodem van de Oostzee en de Zwarte Zee. PARIJS. President Pompidou van Frankrijk en Bondskanselier Willy Brandt van West-Duitsland, zullen op 3 of 4 december met elkaar in Parijs confereren om te pogen tot een regeling te komen van het mo netaire geschil tussen beide landen. BELFAST. In Noord-Ierland zijn twee trappistenmonniken in staat van beschuldiging gesteld wegens hulp aan de ontsnapping van twee leden van het verboden Ierse repu blikeinse leger. De monniken zijn op borgtocht vrijgelaten. SINDELFINGEN. In de metaal industrie in Noord -Württemberg- Noordbaden wordt met ingang van heden-maandagmorgen gestaakt. Het bemiddelingsgesprek, waartoe dc landsregering van Württcmberg dc deelnemers aan het loonoverlcg had uitgenodigd om een staking te voor komen, zal niet worden gehouden. De vorm van Mars PASADENA, 20-11. De planeet Mars heeft een ovale vorm en een uitstulping op haar even aar, zo hebben deskundigen van het laboratorium voor straalaandrijving in Pasadena in California vrijdag meege deeld. Men is tot deze conclu sie gekomen op grond van de gegevens die de Mariner-9 naar de aarde heeft geseind. MOOK. De 63-jarige H. Lamers uit Gennep (N.Br.) is bij een ver keersongeluk in zijn woonplaats om het leven gekomen. Hij verleende met zijn fiets geen voorrang aan een vrachtauto en overleed kort na de aanrijding. Triest record in 1971 DEN HAAG, 20-11. Met de misluk te overval donderdagavond op het postkantoor in Zierikzee is in ons land een triest record bereikt: tussen I januari van dit jaar en vrijdag zijn niet minder dan 100 maal over vallen gepleegd op banken, PTT- en grenswisselkantoren en geldtran sporten. De totale buit bedroeg in dit tijd vak ruim twee miljoen gulden. On geveer 20 maal bleef een overval be perkt tot- een poging. Het gevangeniswezen in Amerika CHARLOTTE (Noord-Carolina), 20- 11. De Amerikaanse minister van justitie, John Mitchell, heeft vrijdag gezegd dat de toestand in de Ame rikaanse gevangenissen bijna een „nationale schande" is. Geen be schaafde maatschappij zou het voort bestaan van een dergelijke toestand mogen toelaten, aldus Mitchell. „Het heeft weinig zin onze politie macht te oefenen en van uitrusting te voorzien, als onze gevangenissen in hoger tempo misdadigers maken dan wij ze kunnen oppakken". De regering is overigens bezig met in voeren van verbeteringen in het ge vangeniswegen, zei hij. In bezit van hennep ROTTERDAM, 20-11. De Rotter damse recherche heeft drie zeelui uit Ghana aangehouden, omdat zij in het bezit waren van bijna 2,5 kilo hen nep. In een kraakpand aan de Van der Werfstraat in Rotterdam, arres teerde de politie een 19-jarige Spaan se student en een 20-jarige Neder lander, die in het bezit waren van een kleine hoeveelheid hasjiesj en een aantal hasjiespijpen. DEN HAAG. Het socialistische Tweede Kamerlid mevrouw Brauti- gam zal bij haar interpellatie op 24 november de regering vragen zo snel mogelijk een algemene prjjsbeschik- king uit te vaardigen. PTT-kantoren hebben het vooral flink te verduren gehad. Bijna 35 maal moest bij „Tante Pos" het noodsein worden geheven. Maar ook de geldtransporten bleken in trek te zijn: Er kwamen tot nu toe zeven tien meldingen binnen van dergelijke overvallen. Van de banken kregen de boerenleenbanken (15 maal), de Algemene Bank Nederland ,6 maal) en de Amrobank (5 maal) het meest bezoek. Het aantal overvallen dit jaar hierbij zijn niet gerekend de aansla gen op kantoren, pompstations, win keliers en burgers, steekt schril' af tegen de voorgaande jaren, Het vo rig jaar telde 46 overvallen (9 pogin gen), in 1969 waren het er 48 (12 po gingen), in 1968 31 (11 pogingen), in 1967 8 (4 pogingen), in 1966 10 (1 po ging) en in 1965 4 (2 pogingen). De gemiddeld opbrengst per overval is gedaald. Begin dit jaar werden re gelmatig bedragen boven de f 10.000 buitgemaakt, maar de laatste maan den kwamen de bedragen hier op een enkele uitzondering na niet meer boven. Overigens laat de jaarlijkse buit een nogal wisselende lijn zien. Iers meisje gewond LONDONDERRY. 20-10. Een 24- jarig Iers meisje uit de Ierse x-epu- bliek, is ernstig gewond aan het hoofd tijaens een schietpartij aan de grens tussèn Ulster en de Ierse re publiek. Volgens het Britse leger hadden terroristen van de IRA het vuur geopend op Britse soldaten, die een slagboom bij de grens bewaakten. Het meisje liep achter de soldaten om boodschappen te gaan doen. Monniken in likeur verdronken ATHENE, 20-11. Twee monniken van het klooster St. Anna, in het Noordgriekse Skiti, zijn verdronken in een vat „ouzo" (anijslikeur). Zij wax-en naar de kelder gegaan om hun laatste stooksel te keuren, maar deden het zo grondig dat zij in het vat zijn getuimeld. Toen an dere monniken eens kwamen kijken waar de twee bleven, waren die al verdronken. AMSTERDAM. Binnenkort wordt in Nederland „De Aristocrats", de laat ste tekenfilm van Wall Disney uit gebracht. Reeds nu is een langspeel plaat met een Nederlandse tekst ge presenteerd. Medewerkers zijn o.m. v.l.n.rHenk van der Molen, Ger Smit, Martine Bijl, Carry Tefsen en Piet Ekel. Onrust onder belastingambtenaren UTRECHT, 20-11. De Vereniging van Referendarissen en hoofdcontro leurs van "s rijksbelastingen (500 le den) heeft na afloop van haar verga dering in Utrecht meegedeeld, dat er onder de aanslagregelende en con trolerende ambtenaren bij de belas tingdienst grote onrust heerst over de nu al zes jaar slepende salarison derhandelingen. Eind vorig jaar ge dane toezeggingen lijken nu opnieuw op de lange baan te zijn geschoven door de .vertraging in de behande ling van het nieuwe bezoldigingsbe sluit rijksambtenaren. Oudste Europese J mensenschedel PARIJS, 20-11. De mens van Arago, wiens schedel op 22 juli jl. in een grot in het massief van Corbières in Zuid-Frank rijk werd gevonden, is de oud ste in Europa van ivie men tot dusver overblijfselen heeft ge vonden, Dit heeft prof. Henry Lumley van de universiteit van Marseille op een persconferen tie in het laboratorium voor antropologie in Parijs ver klaard. Volgens hem heeft de man ongeveer 200.000 jaar ge leden geleefd. Prof. Lumley was van oordeel dat het de schedel van een jongeman van 20 tot 25 jaar is. Gezien hel feit dal de vondst werd gedaan in een laag keukenafval, waar in botten van uiteenlopende diersoorten voorkwamen, acht te hij het mogelijk dal deze prehistorische mens door zijn soortgenoten is opgegeten. De grot van Arago ligt bij het dorp Tautavel in de oostelijke Pyreneeën, op 20 km. ten noordwesten van Perpignan. FEUILLETON 29 DOOR FRANK VAN FALCKENOORT Het meisje bracht de koffie en wilde daarna weer verdwijnen „Voorlopig willen we niet gestoord worden, Willy, handel dus zelf naar goeddunken." „Jawel, meneer." „Een volmaakte, sekretaresse, me neer Galestad. Als wij het met el kaar eens worden, zult u aan haat- een grote steun hebben. Zij weet on geveer alles van het bedrijf." „Ik neem aan, dat ze tot de inven taris behoort?" vroeg dc1 ander op droge toon. Derksen schoot in de lach. „Dat is een goeie, meneer. Ik denk, dat ze zich nog gevleid voelt ook, als ik het haar vertel." Gedurende het volgende uur kon- fereerden de beide mannen, zich af en toe buigend over diverse papie ren. Bert Galestad had de beide laatste balansen voor zich alsmede een tussenbalans over de laatste vijf maanden. Er was voldoende levens vatbaarheid in dit bedx-ijf met zijn veertig man" personeel. Maar ex- moest gemoderniseerd worden, de px-oduktie moest omhoog, minder rendabel constx-uctiewerk moest af gestoten worden en nieuwer, bc- langx-ijker werk aangetrokken. Ex- moesten beslist nieuwe kontakten worden gelegd, onder andere met scheepvaartondernemingen, maar ook met wegenbouwers, grote bouw ondernemingen en droogdokbedrij- ven. Er waren enkele bekwame men sen in het bedrijf, die deze kontakten zouden kunnen voorbereiden. En an ders zou hij het in de toekomst zelf moeten doen. Tn elk geval leek het interessant werk. Het knelpunt was dc koopprijs. Galestad had gebouwen en opstallen. grond en machines laten taxeren en kwam op een lager bedrag dan de huidige direkteur. Als ze deze kloof zouden kunnen overbx-uggen, dan kwam de zaak in orde. En anders zag hij er vanaf. Tenslotte had hij geen haast. Zijn geld bracht in Zwitserland voldoende rente op. Als hij het kalm aan deed. kon hij im mers van de rente al leven. Maar het nietsdoen, dat in het begin zo leuk leek, begon hem te vervelen. Hij wilde aan het werk en dit be drijf leek hem. Al had hij niet bet minste verstand van de dingen, die ze hier maakten, wat je niet weet, kun je leren. De bespreking duui'de tot één uur, zonder dat de beide mannen tot een steekhoudend resultaat waren geko men. Dus stelde de dix-ekteur voor, eei-st maar te gaan lunchen, waar- tegen Galestad geen bezwaar had. In de nieuwe, snelle wagen van Ga lestad x-eed men naar eert hotel. Derksen keek met bewondering naai de prachtige auto. ..Klassewagentje, meneer Galestad. Daar kunnen we hier nog niet aankomen." „Ik heb hem in Duitsland gekocht. Ik moet natuux-lijk snel heen onweer kunnen rijden. Tijd is ook geld." „Inderdaad." Na dc lunch, die de beide mannen alle eer aandeden, reed men terug naar hel bedrijf. Waar Dei-ksen tot de conclusie kwam, dat hij te doen had met een keiharde zakenman. Van de vraagprijs van een kwart miljoen bleef tenslotte honderdtach tig duizend gulden over. En omdat Derksen wist, dat hij dit bedrag in kontanten en desnoods binnen enke le dagen, zou kunnen ontvangen, be sloot hij tenslotte zuchtend en moe van het lange confereren dit uiterste bod van Galestad te acceptex*en. Mis schien had hij rekenfouten gemaakt, misschien zag hij als eigenaar van dit bedrijf alles veel te rooskleurig. Tenslotte kreeg hij baar geld in han den en dat stemde hem ex-gens wel tevreden. Tenslotte was Galestad de derde gegadigde al. En hij wilde nog het meeste geld voor zijn bedrijf ge ven. Om half vijf werd dc voorlopige ovei-eenkomst getekend. De officiële overdracht zou nog dezelfde maand plaatsvinden. Voor honderdtachtig duizend gulden was Bert Galestad eigenaar geworden van het zeventig jaar oude constructiebedrijf „Oos terbeek." „Zo, meneer Galestad, dit gaan we vieren. Ik bied u vanavond een diner aan. Nee, nee, zo komt u niet van me af. U bent voor dc rest van deze avond mijn gast. Ik zie u nu als mijn opvolger en ik heb vertrouwen in u. Voor zover ik het deze dag heb kun nen beoordelen, bent u een goed za kenman en al heb ik een paar be hoorlijke veren moeten laten, finan cieel gesproken, ik heb respekt voor u. U hebt het hier wel.." Veertien dagen later zetelde Bert Galestad voor de eerste maal als di rekteur in het constructiebedrijf ..Coslerbeek" in hel privékantoor. Tot verbazing van het andere kan toorpersoneel reed zijn grote, witte Mercedes al om half negen hel fa brieksterrein op. Meneer Derksen kwam doorgaans nooit voor tienen. Maar Bert was vastbesloten voorlo pig vroeg te komen. Misschien nog wel vroeger. (Wordt vervolgd). t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4