In periode van vijf dagen 100 mm regen in de Westhoek UITGEBREID WIJNPROEVEN STARTSEIN ELZASSERWEEK Boze hui ranselde Sint Nicolaas en Pieten te Zierikzee STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 november 1071 Nr. 20982 het Dorpshuis van Eilemeet. Deze avond staat o.l.v. mevrouw B. van Langeraad-Wijsman, lerares bij het nijverheidsonderwijs, die de dames surprises voor het a.s. Sint Nicolaas- feest zal leren maken. Sinterklaasavond Plattelandsvrouwen Heden maandagavond organiseren de Plattelandsvrouwen afd. Noord- welle e.o. hun Sinterklaasfeest, in het Dorpshuis te Eilemeet. BRUINISSE Personeel gemeente De gemeente-ambtenaar de heer J. Bijl heeft afscheid genomen en is in middels in dienst getreden als amb tenaar van de gemeenten Zuidland en Oudenhoorn. Opvolger van de heer Bijl is de heer Dieleman te Zierikzee, die op 10 december a.s. in dienst treedt. Eerste vergadering Vereniging Het Groene Kruis Sclioiwen-Duiveland SEKOOSKERKE, 20-11. De eerste algemene ledenvergadering van de Vereniging Het Groene Kruis Schou- wen-Duiveland, wordt op 30 novem ber a.s. te Serooskerke gehouden. Deze vereniging bestaat uit de voormalige Groene Kruis-verenigin- gen van Haamstede-Burgh, Renesse- Noordwelle-Serooskerke, Elkerzee- Ellemeet-Scharendijke, Brouwersha ven. Zonnemaire, Kerkwerve-Noord- gouwe-Sehuddebeurs en Dreischor. Hoe de vereniging sinds 1 januari 1971, de datum waarop de fusie een feit werd, functioneert, wordt dooi de voorzitter uiteengezet. De agenda vermeldt verder: behandeling van de begroting. Voorgesteld is een con tributieverhoging tot 1' 20,Voorts: benoeming van een kascommissie, een kort overzicht over de lessen „Beter bewegen voor ouderen" door mevrouw D. Lysen-Beerends en een causerie door drs. A. J. van den Hoorn, internist, met als onderwerp: „Wat is nodig te weten over hart en bloedvaten"? Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Deze belangrijke avond, waar elk Groene Kruislid welkom is, wordt gehouden in het Dorpshuis te Se rooskerke. Grote „5 <]ecember"-drukte te Renesse Verbouwing gemeentehuis Muzikaliteit „dg" blij lliet kofflgt Sillt NifolaaS Door diverse ambachtslieden is in de afgelopen week veel werk verzet aan de verbouw van het gemeente huis, De laatste loodjes wegen ech ter het zwaarst. De hoop is gevestigd dat de nieuwe burgemeesterskamer over enkele weken in gebruik kan worden genomen. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbaiik U bent welkom bij uw Nutsspaarbank ALLE VERZEKERINGEN BROUWERSHAVEN: Markt, donderdags van .9.00- 10.30 uur. RENESSE, 20-11. Zaterdag 20 no vember stonden om twee uur heel wat kinderen en ouderen bij het dorpshuis te Renesse gereed om met het muziekkorps „Luetor et Emergo" Sir.tei klaas ep te balen. Via de Ca- pelweg en de V. d. Kloosterweg be- gai' men zich naar de Iloogezoom waar men bij camping „Bonafide" de Sint en zijn twee Pieten ontmoette. Er werd rechtsomkeerd gemaakt en met de muziek voorop liep men terug naar de dorpskern. Daar werd nog een tocht gemaakt door de nieu we wijk en de Lindelaan tot bij het dorpshuis waar de stoet tot stilstand kwam. Handenschuddend ging de Sint het dorpshuis binnen, gevolgd door vele belangstellenden. In de zaal betrad hij een geïmproviseerd podium, waar hij ook de beschikking had ov.er een microfoon, hetgeen een aanzienlijke verbetering betekende in vergelijking met'vorige jaren. Welkom Sint Nicolaas werd welkom gehe ten door de voorzitter van de mid denstandvereniging de heer M. J. Krijnse Locker, waarna de voorzitter van „Luctor ét Èmergo" de heer J. A. Koumen enkele woorden sprak tot de Sint. Hij zei dat de leden van de WESTHOEK, 20-11. Op diverse plaatsen in de Westhoek, heeft men na de weersomslag tot zondagavond ongeveei 100 mm regenwater afge tapt. Een hoeveelheid die voor een goe de afvloeiing in sloten en vaarten wel wat teveel gevraagd was. Bo vendien was de kurkdroge .bovenlaag van de grond nog niet bereid om dit water snel naar de drains te voeren zodat op talrijke nog niet geploegde velden watervlaktes ontstonden. Het ploegen dat vorige week nog stag neerde door te droge bovenlaag, kreeg nu een klap door de water overlast met een overmacht aan slip pende wielen der tractoren. Bij een weer op peil gekomen grondsituatie zal alles weer spoedig normaal zijn. muziekvereniging dit jaar met bui tengewoon veel verlangen naar de komst van Sinterklaas hadden uitge zien, omdat de baten van de in het kader van de winkelweek gehouden loterij dit jaar aan „Luctor et Emer go" zijn toegezegd. Hierna nam de Sint het woord. Hij dankte voor de hartelijke ontvangst en wenste zowel de middenstandsvereniging als de muziekvereniging zeer veel succes toe. Terwijl de op het podium geze ten muzikanten Sinterklaasliedjes speelden begaf hij zich onder de ver langend toekijkende kinderen. Bij het naar huis gaan kregen alle kin deren een surprise aangeboden. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 22-11. Aangevoerd 1531 dieren, t.w. 1197 runderen én en 334 varkens. Prijzen pér kilogram: slachtrun- deren extra f 5,50-6,15, le f 4,80-5,35; 2e f 4,30-4,55; 3e f 4,10-4,25; stieren f 4,90-6,00; worstkoeien f 4,20-4,35; slachtvarkens le f 2,45-2,47, 2e f 2,43- 2,45, 3e f 2,40-2,43; slachtzeugen f 1,95-2,00; zware varkens f 2,30-2,40. Runderen: Aanvoer kleiner, han del stroef, prijzen duur prijshoudend. Varkens: Aanvoer korter, handel vlot, prijzen hoger, enkele prima's boven notering. CUYK. De 51-jarige mevrouw A. Verheijen-Jansen uit Oeffeit is bij een verkeersongeluk in Cuyk om het leven gekomen. Zij liep met haar echtgenoot links van de weg toen zij door een achteropkomende auto, die aan een inhaalmanoeuvre bezig was, werd aangereden. Zij overleed eni ge uren later in een ziekenhuis. Haar echtgenoot werd zwaar ge wond. ZIERIKZEE, 21-11. „De Elzas naar Mondragon". On der dit motto presenteert restaurant „Mondragon" deze week - lot en met 28 november - een „culinaire tocht door de Elzas": een keur van speciale typische streekgerechten met daaraan verbonden een uitge breide presentatie van de verschillende Elzasser wijn- tvpen. Voor deze bijzondere week is „Mondragon" in Elzasser sfeer gebracht en dat betekent dat typische winterschotels uit de Elzas kunnen worden geno ten in een extra prettige omgeving. De „menu's Speciale Alsaciennc" worden in samenwerking met de eigen keukenbrigade van „Mondragon" samen gesteld door de chef de cuisine van restaurant „Au Caveau de Riquewihr", de heer Jean Jacques Schmidt. glas om het bouquet te laten uittre den, het „relativerend drinken zon der te kleineren". Acht prachtige wijnen werden na de inleiding van de heer Kersten door in originele Elzasser klederdracht uitgedoste dienstertjes geserveerd, waarbij er volop gelegenheid was de verschil lende klassen .naar juiste waarde te schatten. De proeverij werd opge luisterd met bijpassende hapjes met als iets heel bijzonders een stukje uientaart. De menu's van deze week vermel den gerechten als boerenworst en vleessoorten, zuurkoolspecialiteitcn, fazant, kip en paté de Strassbourg. Intussen zal het gastvrije onthaal van „Mondragon" voor velen deze week aanleiding kunnen zijn om de eigen „winterpot" eens te vergelij ken met de typische Franse winter- kost - zuurkool met champagne bij voorbeeld. Immers, verandering van spijs doet eten en dat is de eerst komende dagen mogelijk op bijzon der aparte wijze en in een bepaald - onalledaagse sfeer. Charmante bediening in originele Elzasser klederdracht. De Elzasser week werd vrijdag avond ingeleid met een druk bezoch te en geslaagde uitgebreide „wijn proeverij" van de Elzasser wijnen. Aan deze opgewekte „Elzasser-ou- verture" werd in het uiterst sfeer volle restaurant medewerking ver leend door het wijnhuis „Dopff au Moulin" en de importeur, de firma André Kersten uit Tilburg. De proeverij vond plaats in aan wezigheid van een groot aantal ge nodigden, waaronder als officiële gasten burgemeester en mevrouw Th. de Meester, gedeputeerde A. L. van Geesbergen en echtgenote en de burgemeester van het oude stadje Riquewihr uit de Flzas en echtgenote de heer en mevrouw Dopff. In zijn begroetingswoord tot de gasten ver welkomde directeur J. Arkenbout in "t bijzonder ook een groepje studen ten van de Hotel Vakschool uit Den Haag. De heer Arkenbout wees ver der op de bedoeling van deze avond, namelijk een idee te geven van de culinaire specialiteiten van de Elzas en de begeleidende wijnsoorten. „Zierikzee en Riquewihr hebben wat sfeer betreft veel gemeen. Het zijn historische stadjes die veel toeristen trekken". „Bien ensemble" Burgemeester De Meester vond het prettig bij deze gelegenheid een kort woord te kunnen spreken. Hij begroette in 't bijzonder zijn Franse collega en mevrouw Dopff. „Wij zijn bijzonder blij met uw bezoek", aldus de heer De Meester, die wees op uitstekend mogelijke combinatie tus sen de wijnen van de Elzas en hel „menu Zêlandnise". Met andere woorden de „fruits do mer" vormen een „bien ensemble" met de wijnen Dopff". Deze „goede liaison" is een goed voorbeeld van de samenwer king tussen Frankrijk en ons land. De burgemeester complimenteerde de heer Arkenbout met het buiten gewone initiatief tot het organiseren van deze Elzasserweek. „Het is altijd verstandig te tonen dat men ook wat anders kan", aldus de heer De Mees ter die zijn vreugde uitsprak over de komende week, „hoe goed het ook anders al is". De burgemeester was er van overtuigd dat Zierikzee culinair nog onbekend is met vele andere delen van Europa: mogelijk zal later ook nog eens een Spaanse of een Italiaanse week te realiseren zijn. Burgemeester Dopff van Rique wihr zei in een kort antwoord op de woorden van burgemeester De Meester blij in Zierikzee - „een mooie stad" - te zijn en eens een kijkje in Zeeland te kunnen nemen. De heer Dopff was er van overtuigd dat gastronomie en goed wijnen dik wijls een oplossing van probelmen kunnen vormen, Hij wees daarbij op de „reputation" van de Elzas. „U moet vast eens onze specialiteiten in Riquewihr komen proeven", aldus de heer Dopff. Lurge.r eerter De Meester en de heer Va.: Geesbergen kregen vervol gens een fraai boekwerkje over Ri quewihr aangeboden. „Relativerend drinken" In bepaald gloedvolle bewoordin gen gaf vervolgens de heer Rob Kersten uit Tilburg een overzicht' van de kwaliteiten en karakters van de wijnen uit de Elzas die deze avond werden gepresenteerd. De heer Kersten gaf daarbij verschil lende aanwijzingen om tot „resul taat" te komen: het draaien van het Burgemeester Dopff tijdens sgn toespraak bij de start rnn Elzasserweek in „Mondragóll". ZIERIKZEE stond al te wachten aan de Nieuwe Haven en drumband en majorettes van de G.V. „Rust Roest" stonden gereed om Sint op zijn tocht langs Nieuwe- en Oude Haven naar het stadscentrum te vergezellen. Het had wat beter weer moeten zijn; dan was de entree ditmaal werkelijk vol maakt in stijl geweest, maar de na tuur bleef erg boos doen. Naar het Havenplein Toch was er de gebruikelijke op gewondenheid en in vele kinderoog- jes viel te lezen hoe fijn het wel was, dat Sint nu toch weer was ge-arri- veerd. Op het Havenplein - binnen de dranghekken - was er het span ningsvol verwachten van de weldoe ner en toen hij arriveerde binnen de omlijsting van het carré speelde de Kon. Harmonie het Sintse lijflied: „Zie ginds komt de stoomboot". Boze bui Burgemeester Th. H. de Meester stond al gereed om de hoge gast te verwelkomen. De waarheid gebiedt te zeggen dat een boze bui opnieuw hagel en water in de soep begon te gooien. Maar de burgemeester vond nog wel gelegenheid te zeggen blü te zijn mei Sint's komst, een maaJ per jaar. Wat hel gedragspatroon van de jeugd betrof viel le melden: ..veel lieve en weinig stoute kinderen". De hoogste magistraat vond hel wel wat spijtig dat niet allen in midden- standskring eensgezind rond Sint waren. Dankwoorden waren er ook; voor de O.C., Rust Roest en de Har monie. Tekeningen Sint zijnerzijds was ook blij hier weer te zijn. Hij vertelde dat zijn paleis in Madrid wordt geverfd en behan gen en vroeg de kindertjes tekenin gen met bruikbare motieven in de schoen te leggen. Een jongen en een meisje mochten hierna bij hem ko men en gaven een vokale interpreta tie van de bekende december-hit „Zie de maan.Burgemeester Dc Meester kreeg een Spaanse boterlet ter aangeboden. De regen ranselde echter zo meedogenloos, dat het gro te deel van hel publiek en jeugd al was verdwenen. Sint deed hierna zijn route langs de tehuizen: „Corncliahuis", „Ons Huis", „Irene", „Borrendamme" en Zweedse Rode Kruis-ziekcnhuis. De Pieten kregen volop gelegen heid hun stunts binnenskamers voort te zetten. Er was volop fruit voor bejaarden cn zieken en snoep voor de jeugd. Antiek- en coffeeshop In het pand Sint Domusstraat 40 is door Gerie van den Ende en Stan van Hoorn een antiek- en coffee shop ingericht, die zaterdag 27 no vember a.s. onofficieel zal worden geopend. Discussiemiddag Plattelands vrouwen afdeling Schouwen Bcnderdag 18 november j.I. hield de afd. Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een discus siemiddag in de bovenzaal van res taurant Mondragon. De presidente mevr. Gast-v. Dijk begroette de aan wezige dames en gaf enkele huis houdelijke mededelingen door. Hierna kreeg mevr. L. J. Mol-de Jager, die deze middag leidde, het woord. Het diskussieonderwerp was „Begrijpen de mensen elkaar nog?" Na de inleiding door de spreekster werden de dames in' groepjes ver deeld, die in onderling overleg een aantal vragen moesten beantwoorden Hierna kwam een geanimeerde dis cussie op gang, waaruit o.a. het vol gende naar voren kwam: Om elkaar te begrijpen is een goe de communicatie van belang. Door de invloed van t.v. en radio is de we reld opener geworden. We horen meer, we zien meer; dus meer com municatiemogelijkheden op breder terrein. Dit is duidelijk zeer positief. Aan de andere kant geeft deze bre dere interesse wel eens een vervlak king' van het contact met eigen om geving en gezin. In de diskussie kwam naar voren dat ook luisteren een vorm van communicatie is. In veel gezinnen zelfs zeer belangrijk. De jeugd heeft een klankbord nodig. De ouders zullen niet alles begrij pen, dit kan zijn door verschil in studieniveau of deor andere inzich ten van de jongeren. Maar de wil om te luisteren moet, er zijn. Dit geldt ook voor de mensen on derling. Met wat goede wil zullen de mensen elkaar zeker nog begrij pen De presidente dankte mevr. Mol voor haar prettige leiding van deze diskussie en dankte de dames voor hun aanwezigheid en medewerking. Vestiging Cebeco Zuidwest De directie van CEBECO zuidwest heeft thans officieel medegedeeld het hoofdkantoor te Zierikzee te hebben gevestigd per 1 november j.I. De or ganisatie vond onderdak in het fraaie - neg nieuwe voormalige gebouw van de toenmalige Waterleiding Mij Schou wen-Dui veland, J annewekken te Zierikzee. De vestiging te Zie rikzee houdt impliciet in de ophef fing van de tijdelijke vestiging te Kortgene. RENESSE Geslaagde feestavond S.V. „Renesse" In een door leden feestelijk ver sierd dorpshuis werd zaterdagavond de feestavond gehouden van de S.V. Renesse. De voorzitter de heer H. J. Simons opende de avond. Hij verwel komde alle aanwezigen en dankte de velen die prijzen ter beschikking ge steld hadden voor de verloting. Voor een goed bezette zaal trad het gezel schap „Jongenelen" op, met o.a. een goochelaar en een gedachtenlezer. Beiden oogstten veel succes met hun optreden. In de pauze werd een grote verloting gehouden met maar liefst 250 prijzen. Dc eerste prijs was een transistorradio en de loten vlogen weg. Na afloop van het programma was er nog een geanimeerd bal op dansmuziek verzorgd door het gezel schap „Jongenelen". MIDDENSCHOUIVEN Vergadering gemeenteraad Op dinsdag 23 november a.s. wordt in het gemeentehuis te Scharendijke een vergadering gehouden van dc gemeenteraad. De agenda telt een nogentiental punten. Aan de orde komt o.m. een voor stel tot het verlenen van een krediet voor het doen maken van bestem mingsplannen voor het gebied bin nen de structuurschets „Kuststrook Scharendijke". ELLEMEET Knutselavond plattelandsvrouwen Woensdag 24 november organise ren de Plattelandsvrouwen, afdeling Noordwelle e.o. een knutselavond in Tocht per schimmel naar dc binnenstad Burgemeester De Meester begroet Sint Nicolaas. ZIERIKZEE. 20-11. Zelden hoeft Sint - maar vele sub-Sinten elders deel den zijn Int - het met hel weer te Zierikzee zo slecht getroffen, als zaterdag, toen, voor de zoveelste maal. de goedheilig man voet aan wal zette aan het Luitje, op uitnodiging van de Zicrikzeese Ondernemers Centrale. De hagel korrels vlogen als pepernoten in het rond; er stond een kille, koude storm achtige wind en vooral de Pieten - zes in getal - hadden zorg over dc vraag of hun zuidelijke teint deze Zeeuwse metereologischc aanval wel kon door staan. Na begroeting door de inviterende organisatie, bewoog het hoge Spaan se gezclséhap zich tussen een haag van mensen naar de Nieuwe Haven, een plechtig schrijden mag men wel zeggen, door de Pieten doorkruist met grollen en dwaze sprongen. De appelklcurige schimmel van Sint

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3