Is kaas uit t vuistje anti-autoritair? Al pratend dichter bij grote explosie Optreden van jeugd op ouderavond openbare school te Renesse BLIK DOOR HET WERELD Landbouw wil prijs verhoging van 8 Ci| lipicr werd gevangene Een bank die overal voor je klaar staat INGEZONDEN STUKKEN Nieuwerkerk verloor veel, maar behield zijn fanfarekorps Afscheid werd genomen van voorzitter J. C. Braber van de Oudercomiuissie RENESSE, 17-11. Maandag vond de ouderavond plaats van de openb. basisschool 't Staepelof, in de ge meenschapsruimte van het schoolge bouw. Voor de aanvang was cr gele genheid tot bezichtiging van de door de gehele school tentoongestelde werkstukken van de leerlingen. Het verheugde de voorzitter, de heer J. C. Braber in zyn openings woord dat zoveel ouders aanwezig waren. In 't byzonder verwelkomde hy de heer H. A. Wakkee, onder wy- zer van de school, die wegens ziekte enige tyd verhinderd is zyn werk te doen. Hy wenste mede namens alle ouders de heer Wakkee een voor spoedig herstel toe. Verder merkte hij op dat er van het gemeentebestuur niemand te verwelkomen was, omdat op deze zelfde avond raadsvergadering werd gehouden. Daarna droeg hij de leiding over aan de heer J. H. Blom, die met het schoolkoor enkele liedjes ten gehore bracht. Nadat ook de blokfluitgroep zijn kunnen had getoond was het de beurt aan de poppenkast spelers. Zo kregen de aanwezigen de gelegen heid om de poppenkast, die geduren de het vorige schooljaar op enkele „doe-avonden" door verschillende ouders was gemaakt, in gebruik te zien. Jan Klaassen en zijn vrouw oogstten veel succes met hun gees tige duidelijk uitgesproken tekst. Nadat het schoolkoor nog drie lied jes had gezongen bedankte de heer Braber de kinderen voor hun bijdra ge aan de avond. Vervolgens toonde de heer Blom een filmpje dat hij in 1964 over de school gemaakt had. De titel van het filmpje luidde „Een jaar rond" en toonde alles wat er in zo'n jaar ge beurt. Aan het slot van de film werd ook nog een impressie gegeven van de nieuwe school. Bestuursverkiezing Nadat in de pauze een kopje koffie was geserveerd begon men met het herkiesbaar. En daar van de huidige ma. Van de oudercommissie waren mevr. Kooman-Hart en de heer J. C. Braber aftredend, de laatste was niet herwiesbaar. En daar van de huidige oudercommissie niemand de functie van voorzitter ambieerde moest er een nieuwe voorzitter worden geko zen. Uit de drie personen die door de heer Braber werden genoemd werd de heer M. J. Krijnse Locker gekozen mevr. Kooman-Hart werd met grote meerderheid van stemmen herkozen. Het financieel verslag werd voor gelezen door de penningmeesteresse mevr. Kostense-de Vos. Er was een batig saldo van f 1459,46. Omdat de leden van de kascommissie, dominee De Wit en mevr. Verseput, volgend jaar geen kinderen meer op school zullen hebben werd er een nieuwe kascommissie benoemd bestaande uit mevr. Hoogerhuis en de heer De Meulmeester. Afscheid voorzitter Vervolgens richtte de heer Blom het woord tot de scheidende voor zitter, de heer J. C. Braber. Van de gemeente was een brief gekomen, waarin de heer Braber dank werd gebracht voor het vele werk dat hij had gedaan. De heer Blom bracht in herinnering dat de heer Braber in 1959 voorzitter was geworden van de oudercommissie, wat inhoudt dat hij deze funktie 12V2 jaar heeft bekleed. Gedurende deze periode heeft de heer Braber zo'n 40 vergaderingen, met de oudercommisie voorgezeten, en ongeveer 20 ouderavonden. Hij noemde hem een bedachtzaam man die goed kon luisteren, maar die ook voor zijn mening durft uit te komen. Aan het eind van zijn praatje sprak de heer Blom de hoop uit, dat de sa menwerking met de nieuwe voorzit ter even prettig zal zijn. Namens de ouders werd er een kado aangeboden in de vorm van een glas op zilveren voet met inscriptie. In zijn antwoord stelde de heer Braber dat toen hij de funktie in '59 aanvaardde hij geen idee had wat er van hem gevraagd' zou worden en dat hij zo lang dit werk zou doen. Zijn grootste vreug de was voor hem de nieuwe school. Hij dankte zijn medeleden van de oudercommissie en het onderwijzend personeel voor de plezierige samen werking. Hij zei met plezier afscheid te nemen omdat hij kon terug zien op een mooie goede periode aan de school en hoopte dat de nieuwe voor zitter het werk met even veel plezier zal doen. Schooltandverzorging De heer Blom vroeg vervolgens de aandacht voor enkele belangrijke za ken. Eerst bracht hij de ouders op de hoogte van de stand van zaken bij de schooltandverzorging. Het is nl. zo dat ondanks de mooie bus die er is voor de schooltandverzorging, Re- nesse het zonder deze verzorging zal moeten doen bij gebrek aan een tandarts. De ouders zullen dus zelf met hun kinderen naar de tandarts moeten gaan. Vervolgens vertelde de heer Blom dat het blokkenstelsel met rekenen, waartoe men vorig jaar was overge gaan, weer was afgeschaft. Het sy steem is voor de leerlingen erg gun stig geweest ,maar met de dubbele klassen is het voor de leerkrachten geen haalbare kaart. In april hoopt men het zwembad in Zierikzee in gebruik te nemen. Het is de bedoeling dat de klassen 5 en 6 dan een uur in de week daar gaan zwemmen .Een bezwaar hier van vond de heer Blom wel dal men er een hele middag aan kwijt is. Daarna haalde hij de zeer succes volle werkavonden aan die vorig jaar waren gehouden. Hij hoopte binnenkort nogmaals zoiets te doen. Geen „lyst" voor Sinterklaas Het Sinterklaasfeest zoals dat al jaren gehouden wordt werd toen ter diskussie gesteld. Het is nl. de ge woonte om ter bestrijding van de kosten van dit feest dat met een in tekenlijst langs de deuren wordt ge gaan. Na een levendige diskussie werd unaniem beslist deze lijst af te schaffen. De oudercommissie zal zich nu bezig houden met het probleem hoe de financiële kant van dit feest moet worden geregeld. In de voor jaarsvergaderingen zullen de daaruit gekomen voorstellen in stemming worden gebracht. Na nog een korte discussie over de schoolfotograaf kwam men tot de rondvraag. Een van de moeders wil de mevr. Blom-Schaleven bedanken voor het feit dat zij na de vakantie toen het nodig was .onmiddellijk als leerkracht was ingevallen. Toen er verder geen vragen meer waren sloot de heer Braber de avond af. Tussen Israël en zyn Israëlische buren wordt thans voornamelijk in de spreekgestoelten slag geleverd. Dat lijkt een onschuldig tijdverdrijf maar het leidt er wel toe dat niets gedaan ivordt om het broeiende kon- flikt op te lossen zodat uiteindelijk een gewapende botsing steeds meer onafwendbaar wordt En ook steeds gevaarlijker, doordat de partijen en hun grote broers naarmate de tijd verstrijkt meer en meer genoopt worden hun vaker en vaker geuite dreigementen xvaar te maken. Dat betekent bijvoorbeeld dat de Sowjet-Unie bij een volgend kon- flikt niet kan volstaan, zoals tot dus ver, met afkeurende woorden. Komt Rusland dit keer niet met daden dan verspeelt het zijn met zoveel zorg opgebouwde faam van grote vriend van de Arabieren. Minister - en ge neraal - Mosje Dajan voorspelt daar om niet zoncler reden aan zijn Isra ëli's dat bij een volgend konflikt de rol van de Sowjet-Unie groter zal zijn dan tot dusver. Dat hoeft niet in te houden dat Sowjet-soldaten daad- xoerkelijk mee gaan helpen om de Sinai-iooestijn te heroveren voor Egypte, maar door alleen maar te zorgen dat de luchUnacht parater is vagen ze heel wat Israëlisch over wicht loeg. Weliswaar wordt nog niet gevochten, maar al redevoerin gen houdend vervliegt meer en meer de kans dat onderhandelingen strijd kunnen voorkomen. Langzaam naar explosie President Sadat van Egypte heeft zich nu al zo vaak vastgebeten in de bewering dat 1971 de oplossing moet brengen dat hij misschien zijn ter mijn een half jaar kan verlengen of drie kwartalen maar niet oneindig. Temeer niet doordat hij in feite zijn medewerking heeft opgezegd bij de Amerikaanse pogingen tot bemidde ling waaraan toch op zijn minst een zeer lange periode van wapenstil stand te danken is geweest. Hij wenst dat V.N.-bemiddelaar Jarring maar aktiever wordt, maar die ziet het kennelijk niet meer. De Amerikaanse bemiddeling had op de zijne voor - in de ogen van Egypte althans - dat Washington in een positie is om Is raël onder druk te zetten, iets wat de heer Jarring niet kan: die heeft alleen maar resoluties van de V.N. om mee te argumenteren en die heb ben niet zo'n geweldige kracht dat men ze kan vergelijken met bijvoor beeld een Amerikaanse weigering om straaljagers te leveren. Vier Afrikaanse staatshoofden heb ben op zich genomen te bemiddelen en zijn in Cairo en Tel Aviv met het grootste eerbetoon ontvangen, maar Advertentie We dachten van wel, ja. Kaas uit 't vuistje is tenslotte tegen de autoriteit van Het Recept. Men neme zus en zoveel, m'n laars. 'Men neme' en da's dan ook precies alles. Men neemt een brok kaas. Uit. Zo dik en zo dun, zo recht en zo scheef als u maar wilt. Vrijheid blijheid en geen baas boven kaas/ behalve uzelf! wat zij meer aan overredingskracht hebben dan bijvoorbeeld Jarring is onduidelijk. En intussen heeft presi dent Sadat zichzelf aangesteld tot opperhoofd van de Egyptische strijd krachten, wat wil zeggen dat hij zich een positie heeft aangemeten waarin het hem nog moeilijker dan tevoren wordt om excuses te vinden voor het niet nakomen vas zijn plechtige uitspraak dat dit jaar of de onder handelingen slagen of het vechten wordt hervat. Een heel lange wapen rust kan de idee wekken dat het gro te probleem van het nabije oosten zichzelf door verjaring oplost, maar in feite praat het zichzelf steeds meer toe naar een explosie. Vrouw neergeslagen AMSTELVEEN, 17-11. De 67-jarige mevrouw Nordmeijer is woensdag middag omstreeks kwart voor drie in haar woning aan de Groen van Prinstererlaan in Amstelveen door eén onbekende man neergeslagen en ernstig aan het hoofd gewond. In zorgwekkende toestand werd zij in het V.U.-ziekenhuis opgenomen. Het slachtoffer werd gevonden door een buurvrouw, die haar had horen gil len. Het motief van de aanvaller is nog onbekend. Uit de woning wordt niets vermist. Dank zij een onmid dellijk ingesteld buurtonderzoek be schikte de recherche vrij snel over een signalement van de dader. Machi nefabriek wil kortere werktijd ENSCHEDE. 17-11. De machinefa- briek De Bruijn in Enschedé heeft voor een deel van het personeel ver gunning aangevraagd de werktijd te verkorten. Het gaat hier om de afde ling plaatwerk, waar ongeveer 50 mensen werken incl. enkele beamb ten. De fabriek maakt luchttechni- sche apparaten zoals ventilatoren. Door de terughoudendheid bij de in vesteringen in de industriële bouw sector komen de orders te traag bin nen. De onderneming heeft ongeveer 200 mensen in dienst. STRAATSBURG, 17-11. De Euro pese commissie zal de ministerraad voorstellen de prijzen van sommige landbouwproducten met acht procent te verhogen, zo heeft vice-voorzitter dr. S. L. Mansholt dinsdagavond in het Europese parlement meegedeeld. De commissie had aanvankelijk voor het seizoen 1972-'73 een prijs verhoging van gemiddeld twee a drie procent voorgesteld. Dr. Mans- holt gaf toe dat bij een dergelijk percentage de achterstand in de in komensontwikkeling die de afgelo pen vier jaar is ontstaan niet kan worden ingelopen. In een ontwerp-rcsolutic vraagt het parlement een gemiddelde prijs stijging met acht procent, gediffe rentieerd naar gelang de marktsitu atie teneinde de achterstand in te lo pen. BIELEFELD, 17-11. Een cipier in Dortmund, die 's nachts een van de hem toevertrouwde gevangenen uit stapjes liet maken, is dinsdag zelf veroordeeld tof anderhalf jaar ge vangenisstraf Als de beivaker des avonds de ronde maakte om het licht in de cellen uit te draaien, opende hij de celdeur van de 34-jarige soute neur Franz Josef Scheidt Maanden lang wist Scheidt zo hel gevangenis- leven te veraangenamen door het af te wisselen met een uitvoerige nach telijke kroegentocht of een bezoekje aan zijn vrouw. Wegens corruptie en het laten ont snappen van een gevangene ver dwijnt de bewaker nu zelf 18 maan den achter de tralies. Scheidt kreeg wegens omkoperij een jaar voor waardelijke gevangenisstraf. DODELIJKE ONGELUKKEN DEN BOSCH. De 18-jarige mejuf frouw W. Salfischberger uit Den Bosch, die op '29 mei j 1. bij een aan rijding werd gewond, is in het Groot Ziekengasthuis in Den Bosch zonder uit haar bewusteloze toestand te zijn bijgekomen overleden. SCAESBERG. De 78-jarige H. Ra makers uit Schaesberg is dinsdag avond in zijn woonplaats aangereden door een busje, nadat hij van achter een geparkeerde auto de weg was opgelopen. In een ziekenhuis is hij aan zijn verwondingen overleden. 'T ZAND. De sectie op het lijk van de 32-jarige mevrouw E. Schoon veld- van der Tuuk uit 't Zand heeft uit gewezen dat er geen misdrijf in het spel is geweest, zo heeft de politie meegedeeld. Zondagmiddag werd haar lichaam door haar echtgenoot in een gracht achter het gemeente huis in 't Zand gevonden. EMMEN. De 16-jarige H. L. Dening uit Diphoorn is om het leven geko men toen de auto waarin hij zat geen voorrang verleende aan een vracht auto. De bestuurder van de perso nenauto werd licht gewond. Het on geluk gebeurde op de weg Ooster- hesselen-Zweeloo. BERGEN AAN ZEE. Op het strand tussen Egmond aan Zee en Bergen aa Zee is het stoffelijk overschot van een vrouw aangespoeld. Volgens de rijkspolitie is de vrouw van middel bare leeftijd (50-55 jaar) en mogelijk afkomstig uit de omgeving van Eg- mond. WAGENINGEN. In de rivier de Linge bij Valburg is het stoffelijk overschot gevonden van de 73-jarige W. van Beek uit Randwijk. Hoe de man te water is geraakt is onbe kend. NIJMEGEN. De 69-jarige J. van der Kebie uit Nijmegen is bij een verkeersongeluk op de Waalbrug om het leven gekomen. Om onbekende reden begon hij met zijn fiets te slin geren, waarna hij werd aangereden door een bromfiets. Hij kwam tussen de afrastering van de brug terecht en was op slag dood. De gevangeiieuojistand in Groningen GRONINGEN. 17-11. De commissie van onderzoek, die door de staatsse cretaris van justitie is benoemd naar aanleiding van de opstand in het huis van bewaring te Groningen op 4 no vember, is op 15 november met haar onderzoek begonnen. De commissie heeft reeds gespro ken met een aantal gedetineerden en leden van het personeel, maar het is de bedoeling met alle daarvoor in aanmerking komende gedetineerden •en personeelsleden een gesprek te voren. Daarnaast zullen ook perso nen en instanties buiten het huis van bewaring worden gehoord. STRAATSBURG. Verhoging van de landbouwprijzen in de zes EEG- landcn met gemiddeld acht procent zal leiden tot een stijging van de kosten van levensonderhoud met 1 a 1,6 procent. Dit heeft de vice-voor zitter van de Europese Commissie, dr. S. L. Mansholt, in het Europese parlement meegedeeld. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK ZIERIKZEE BURGERLIJKE STAND Geboren. 10 nov. Louise, d. van Gerrit van der Marei en Karolina Timmerman (Duiveland); 14 nov. Wijnanda Adriana, d. van Willem van Dijke en Neeltje Johanna Geluk (Zierikzee); 14 nov. Adriaan Jacobus Marinus, z. van Marinus Zandijk en Jacomina Adriana Krijger (Zierik zee); 15 nov. Cornells Pieter, z. van Leendert Marinus Adriaan Nooi-d- hoek en Cornelia Stoffelina Maria Clarijs (Zierikzee). Overleden. 13 nov. Johannes Hil- lebrand, 61 jr. (Duiveland), echtg. van Willemina Adriaantje Padmos; 9 nov. Adriaan Kornelis Dalebout, 63 jr. (Westerschouwen), echtg. van Stoffelientje Maria van der Maas; 12 nov. Cornelia Boot, 84 jr. (Wester schouwen), geh. gew. met Johannis van der Maas. Anti witter-dan-ivit" AMSTERDAM, 15-11. Een aan tal „milieubewuste" Neder landse huisvrouwen heeft de strijd aangebonden tegen fos- faathoudende wasmiddelen, die via het huishoudelijk afvalwa ter het watermilieu in Neder land ernstig bedreigen. Ze heb ben hun actie „Anti-witter- dan-wit" genoemd. Het inmid dels ingestelde landelijk actie comité heeft een brief gestuurd aan verschillende wasmidde lenfabrikanten waarin met de meeste klem wordt verzocht op zeer korte termijn met fosfaat- loze zeepmiddelen op de markt te komen. Hel orgel in de Grote kerk Tot mijn spijt was het mij onmo gelijk de laatst gehouden vergade ring van „Stad en Lande" bij te wo nen. Op het verslag in de Zierikzee- sche Nieuwsbode van 16-I1-'71, hier van gedaan, wil ik gaarne ingaan. De bezorgdheid waarmee tijdens genoemde vergadering, over de toe stand van het monumentale orgel in de Grote Kerk werd gesproken, is volkomen terecht. Jammer dat in het pleidooi enkele onjuistheden zijn ver kondigd, die mogelijk een verkeerd beeld kunnen doen ontstaan. Het orgel werd inplaats van in 1857, zoals werd beweerd, in 1848 ge bouwd, het is zeer zeker geen „laat barok" instrument, maar juist een zeldzaam gaaf vertegenwoordiger van het „Romantisch orgeltype", zonder de decadentie die dit type later aan tastte. Naast de bespeling tijdens de „or gelwandelingen" was het instrument in de afgelopen zomer in concerten door o.a. Jacq. v. d. Dool, Marieke Kok, Jan Boonefaas en mij zelf te beluisteren. Dat het orgel voor elk concert ge stemd moet worden is duidelijk, wel vermeld ik gaarne en met dank, de hulp van andere „toetsdrukkers" bij deze werkzaamheden. Wat niet bekend zal zijn is, dat naast de normale stemming (tong werken) vele uren nodig waren om technische zaken, als winddruk, trak- tuur van toetsen en registers, omge vallen pijpen enz. in orde te brengen. De schade door weersinvloeden is nu reeds te constateren. Het is bijzonder verheugend dat de vereniging „Stad en Lande" aan dacht aan deze zaak gaat schenken. BAS WIJNANDS Organist Herv. Kerk Zierikzee. Zeventig jaar „Oefening en Uitspanning'' (III) NIEUWERKERK, november. - In een tyd dat de avonden langer wer den en het buiten geweldig guur kon zyn, werd in de vorige eeuw, gedacht en gewerkt aan het kroningsfeest van H.K.H. Prinses Wilhelmina, waaruit kort daarna dc eerste initia tieven kwamen om tot oprichting te komen van een plaatselyk muziek korps. Wie denkt, dat het Nieuwer - kerkse fanfarekorps „Oefening en Uitspanning" zomaar uit de lucht is komen vallen, heeft het mis. Een lange tijd van voorbereidingen is aan de oprichting ervan voorafge gaan. Hel begon allemaal in het najaar van 1897. toen de kroning van prin ses Wilhelmina tot Koningin der Ne derlanden, het gesprek van de dag was. Ofschoon deze kroning pas op 6 september 1898 zou plaatsvinden, was men al druk aan het plannen maken voor de viering van dit heu gelijke feit. Niet alleen in dc dorpen op Schouwen-Duiveland verheugde men er zich op, ook in dc polder, waar het koud, winderig en slikkerig was. In dc „fairbank" (weegbrug) te Stevensluis was iedere voormiddag gedurende de bietenkampagne een gezelschap, bestaande uit vooraan staande boeren, bijeen, evenals in dc lokaliteit met vergunning, dc land- bouwsocictcit „Ceres". Ook hier was dc a.s. kroning het onderwerp van de gesprekken cn hoe meer hel tegen twaalven liep. des tc driester werden dc betogen. Hier gloeide men van vaderlandsliefde en van nog iets. Ook op dc avonden van het Tavenu (Tot aangenaam verpozen en nutti ge uitspanning) cn het leesgezelschap was dc a.s. kroning hét onderwerp. Op verzoek van enkele ingezetenen werd in de Zierikzeesche Nieuwsbo de een advertentie geplaatst waarin de burgerij werd opgeroepen om 3 februari 1898 in dc dorpsherberg „Dc Mecbaal" ccn bespreking tc hebben om ccn feestcomité op 1c richten, welke tot taak zou hebben een feest le organiseren. De opkomst was groot. Bestuur Na de nodige stemmingen en her stemmingen werd een bestuur ge vormd, door n.l. de heren M. J. Waa- le (voorz.); Jacs Bouman (vice-voorz) M. v. d. Have (secr.); M. v. d. Vlugt penn.m.); en tot commissarissen: C. J. v. Bendegom. P. J. der Weduwen, V. M. Krepel, P. N. van Nieuwen- huijzen, J. A. v. Dijk, P. C. Boogaart, D P. N. Brouwer, Jacs. Smallegange, W. Wandel, C. P. Berman, N. J. Ge- leijnse, Cs. Lemsom, Jacob Geluk, T. Barendregt, Joh. v. d. Have, C. van Westen Pzn., L. J. Heijboer en K. Oudshoorn. Een geweldig feest programma werd keurig in elkaar gezet, maar één probleem hield de gemoederen bezig. Er was geen „mc- ziek". Op het eiland was „muziek" erg schaars, slechts in Zierikzee was een muziekkorps. Wel was cr op Duiveland iets wal op muziek leek, namenlijk het orgel van Mol cn het buikorgeltjc va nde „lammen Ma rien". Men wilde echter eens iets an ders, en men besloot om een gezel schap tc charteren. De heer Van Dijk ontlokte dit: „we hebben dan wel beroepsmuzikanten, maar ook be roepsdrinkebroers". De heer Krepel slaagde erin ccn tiental muzikanten van „Kunst en Eer" uit Zierikzee af tc huren voor een zeker bedrag en vrije vertering. Alleen de muziek al kostte f 70,-. Dc onderste regel van de dranknota tel de f 18.75. Vermeld zij dat een glas bier toentertijd zes cent kostte en de jenever slechts vijf cent per glas. Het kroningsfeest is ccn feest ge worden zoals het dorp weinig heeft meegemaakt. Een ooggetuige herin nert zich nog dat het dorp schitte rend was versierd. Voorsmiddags be gaven dc gemeentenaren zich naar de kerk, waar ds. Van der Linde ccn wydingsdienst hield, 's Middags ar riveerde per brik of Jan Plezier ccn gedeelte van „Kunst cn Eer". Met de muziek voorop werd een optocht gehouden. Daarna trakteer de het feestcomité dc deelnemers aan dc optocht cn dc ruiters, op bier. Op het schoolplein, bij dc toren lag een vaatje bier op een paar schra gen. Het feest werd die dag besloten met een vuurwerk en het toen zeer geliefde teertonnen uitbranden. Enkele dagen later werd de reke ning gepresenteerd, doch een klein tekort kon de nasmeulende feest vreugde niet doven. Het werd onder ling bijgepast. De heren Krepel, dc burgemeester, Van Bendegom cn D. Koopman gaven een paar flessen wijn cn men herdacht feestelijk het voorbije kroningsfeest. Over één punt waren allen het eens. Men mis te hier ter plaatse een muziekkorps. Wel was men hier in het bezit van een flink gemengd koor. genaamd „Oefening en Uitspanning", dat zich op het kroningsfeest dapper geweerd had. Op 3 september 1901 vestigde zich in Nieuwerkerk de heer A. Brandt uit Goes. Hij was metselaarsknecht van beroep, doch was zeer muzikaal, speelde orgel cn bariton. Samen met de heer M. v. d. Have nam hij het initiatief om tot oprichting van een muziekkorps tc komen. De burge meester en enkele andere vooraan staande landbouwers waren hier da delijk voor te vinden cn verleenden alle medewerking. Intckcnlyst Meteen vergaderde men cn men besloot dc bevolking van Nieuwer kerk een intekenlijst te presenteren teneinde een bedrag voor dc op tc richten muziekvereniging tc krijgen. Dc aktie bracht een flink bedrag op tafel. Door liefst 46 personen was dc lijsl getekend. Aan giften was inge schreven een bedrag van f 285.50 en aan renteloze voorschotten f 15.-. Het totaalbedrag werd hierdoor f 300,50. Uit Kamperland ontving men een brief \ran ccn schoolhoofd, die veel bijdroeg ter aanmoediging om op de ingeslagen weg te blijven doorgaan. Schrijver raadde aan te beginnen met ccn bezetting van zestien perso nen. Men berekende dat een derge lijke bezetting ongeveer een bedrag van f 450 zou vergen, wat neerkwam op een tekort van f 150,-. Kort daar na kwam cr plotseling f 30.- op tafel. Het tekort slonk tol f 120. Toch tast te men door. Dc uitspraak van ie mand „werk maar door", oogstte een stormachtig applaus, cn vanaf dat ogenblik was in beginsel een mn zickkorps opgericht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4