AGENDA ZICH WIJZIGEND KARAKTER VAN WATERSCHAPSTAP^ Sony en Philips KADO-IDEE JAC. HOUR1Ë 606de Staatsloterij STREEKNIEUWS Bouw school herstel Nobelpoort en woningbouw aan de orde Boer ving gier Waterschap Schouiven-Duiveland Advertentie ZIER1KZEE, 16-11. „We moeten ons wel instellen op nieuwe patronen in het watersehapsbestel, maar hebben toch <le indruk dat alles verder van ons af- groeit. Daar kunnen we niet helemaal aan ontkomen en we weten niet op welke grote vragen wjj in zuidwest-Nederland nog zullen moeten beantwoorden. Hoewel we meer zekerheid willen hebben, krijgen we een groter onzeker- heidsgevoel". Deze wat bespiegelende woorden sprak de voorzitter van het Waterschap Schouwen-Duiveland, dijkgraaf A. M. Geluk bij de opening van de algemene vergadering van het waterschap in 's Landskamer te Zierikzce. De heer Geluk had tevoren gewe zen op het zich wijzigend karakter van de waterschapstaken, zoals zui vering van het water, gebruik en verbruik van water en beheersing van de Noordzeekust. De plaats van de waterschappen in het totale be stel zal veranderen, maar „we willen het goede in het oude toch wel be waren", aldus de heer Geluk, die zijn onzekerheidsgevoelens niet wil de uitgelegd zien als een teken van twijfel. Gezocht zal worden naar passende antwoorden op de vraag, in welke verhouding ook en op wel ke plaats om zodoende zich open te stellen voor nieuwe ontwikkelingen op waterschapsgebied. Rekening 1970 Onder de ingekomen stukken be vond zich o.m. de door G.S. goed gekeurde rekening over het dienst jaar 1970 en een ontslagaanvraag van hoofdingeland de heer R. P. Gaanderse te Nieuwerkerk. De voor zitter herinnerde er aan dat het mandaat van de heer Gaanderse eind volgend jaar zou aflopen. Om gezondheidsredenen vroeg betrokke ne thans ontslag, wat de 'vergadering verleende. De voorzitter kreeg machtiging een brief te doen uit gaan, waarin de scheidende hoofd ingeland dank wordt gebracht voor zijn inbreng en de deelnemingen aan de besprekingen. Verbeteren Plompetorenweg Mededeling werd gedaan van het plan tot verbeteren van de Plompe torenweg. Het betreft hier een ge wijzigd plan voor het gedeelte tus sen de Steursweg en de Stolpweg. Gehoopt wordt op subsidie op dit werk, waartoe aan G.S. een verzoek is gedaan. Voor verbetering van een gedeelte van de Lange Rampertse- weg te Oosterland, werd het grond werk uitgevoerd door Aannemings bedrijf v/h M. v. d. Velde Zn. te Bruinisse voor f 60.000 (excl. b.t.w.). Het werk werd medio oktober voor de tweede maal opgeleverd. Het as faltbeton werk werd uitgevoerd door de N.V. P. H. Offringa te Vught voor f 48.900 excl. b.t.w. EINDHOVEN, 17-11. Philips en Sony hebben een overeenkomst be reikt, krachtens welke het geschil ten aanzien van het gebruik door Sony van Philips zogenaamde „derde har monisch octrooi" in Japan is gere geld. Op basis van deze .bijeenkomst is licentie verleend voor import van Sony kleurentelevisie-apparaten in Nederland. Wandklokken vanaf 49,50 Stijlklokken vanaf 215,— MM laii—WW HaveopWtn 1 ZterlkzM T«L (D1110) 3443 Zes mensen doodgeschoten (V.S.) CHARLESTON, 17-11 In ccn gc- goede wijk van de Amerikaanse stad Charleston zijn in twee woningen in totaal zes lijken gevonden. De slacht offers een arts en zijn vrouw en een statisticus van het departement van landbouw van dc staat Wcst-Virginia met zijn vrouw en twee kinderen, vertoonden kogel wonden. De politie heeft geen wapen gevonden. Een ander werk is het zetten en herzetten van blokkenglooiïngen bij Schelphoek-oost en Zuidbout, uitge voerd door aannemingsbedrijf M. de Voogd te Haamstede voor f 41.500 excl. b.t.w. Het werk werd in okto ber opgeleverd. Op dit werk kwam voor een bedrag van f 3539,30 aan minder werk voor. Gevaarljjk punt Een gevaarlijk punt is de Delings- dijk-Zuider-Nieuwlandweg. De ver betering werd opgedi'agen aan de fa. J. de Ruiter en Zn. te Noordgou- we voor f 19.800, excl. b.t.w. Aan G.S. werd verzocht in de kosten van rente en afschrijving van het ma ken van een verkeersgeleider op dit kruispunt een bijdrage te willen ver lenen. De „verkeersdruppel" ter -plaatse kan grotere veiligheid bren gen. Als G.S. toestemmen, komt het werk in uitvoering. Peilingen Het hoofd van de technische dienst ir. G. D. Kloosterboer gaf een over zicht van de peilingen. Er is een ver dieping vanaf de ingang van de tramhaven te Zijpe, richting zuid waarts, maar bij een eerder aange brachte grintbestorting gaat het goed. Noordwaarts (Oude Tonge) is de zaak mis. maar dat ligt te ver weg, dan dat het waterschap zich hier zorgen over zou behoeven te maken. Een plan bestaat tot bestor- ting bij de Zuidbout en Ouwerkerk (nieuwe zeedijk). Dit plan zal wor den ingediend bij G.S. met verzoek om subsidie. Tussen de 40 a 50.000 Hoechstslakken zullen nodig zijn. Wat de Deltawerken betreft is er de laatste twee maanden weinig veranderd. Het „Noordland" is een eindweegs tegen de zee beschermd en op het middelste eiland wordt dan de helicopterproef genomen. Mededeling werd gedaan van de verkoop van de „Heerekeet" aan Flaauwers aan de heer J. J. Snep vangers te Halsteren, met ingang van 1 januari 1970, zodat de erf pacht óp zijn naam dient te komen. De vergadering ging hiermede ak koord voor een periode van dertig jaar tegen een canon van f 150, De eerste herziening vindt plaats per 1 januari 1977. Overgelegd was een aanvulling op het register van verpachtingen. Het gold hier erfpachten en verpachtin gen van delen van de Schouwse dijk. Een eerste wijziging van de be groting 1971 ging onder de hamer door. De wijziging bleek nodig om administratieve redenen en impli ceert de aansluiting van de kapi- taalsdienst op de rekening van 1970, terwijl de begroting van 1972 weer moet aansluiten op deze wijziging. Begroting 1972 De vergadering kwam hierna toe aan behandeling van de begroting 1972, na uitgebracht rapport van de financiële commissie, bij monde van de voorzitter de heer W. P. de Vrieze. De voorzitter gaf tevoren een toe lichting, verwijzend naar de nood zaak van een kleine lastenverhoging. De geschotsverhoging bedraagt f 3 per ha. en gaat in per 1 januari 1972. Het geschot ongebouwd wordt dan f 78, nadat het zes jaar op f 75 heeft gestaan. Voor de overige gi-oepen komt er f 1,50 bij. Was f 37,50, wordt f 39. De 25 pet. belastbare opbrengst wordt 26 pet. Uit de begroting springt naar vo ren een vrij klein bedrag aan storm schade (f 25.000), mede i.v.m. sluiting van het Brouwershavense Gat. En kele posten: bijdrage overheid wa- terkeringskosten f 33.290; uitkering wegen (tertiair) f 89.288,50 (quartiair) f 14'4.000; onvoorzien f 110.048,80. De begroting toont in ontvangsten en uitgaven voor de gewone dienst een bedrag van f 5.957.313,93. De ka- pitaaldienst toont in ontvangsten f 8.133.760,74 en in uitgaven een be drag van f 9.352.468,71, een nadelig verschil dus van f 1.218.707,97. Mechanisch cn chemisch onderhoud Dc commissie merkte in zijn rap port op de lastenverhoging niet on redelijk te vinden. Het uitvoeren van werken in eigen beheer dient, waar mogelijk, gestimuleerd te worden. Aandacht vraagt het wegenonder- hottd. Alweer voor zover mogelijk dient aan mechanisch onderhoud de voorkeur te worden gegeven boven '.'heroïsche bestrijdingsmiddelen. Dc voorzitter kon geheel met de opmerkingen van dc F.C. akkoord gaan. Wat dc bestrijdingsmiddelen betreft wees hij er op dat alleen toe gestane worden gebruikt. Hij ver klaarde zich tegen het chemisch be strijden van bermen, waarbij alles gedood wordt. Mechanisch geschiedt al rictbcstrijding cn taluds (korf- maaier). Bü doodspuiten van taluds lopen deze in; bovendien is het geen fraai gezicht. Niet mechanisch wordt be streden dc plantengroei in dc bo dem. De heer Steur zag een procentu ele daling van de gelden voor dc wa terkeringen. Dit houdt verband met de gunstige winters cn - als gemeld - dc Grcvelingen-afsluitfng. Wel wordt verwacht stijging van dc kos ten wegen. Dc uitkering op dit punt is - volgens de voorzitter - „geen rozegcur cn maneschijn". Verbreding Plompetorenweg De vergadering stond kasgeld toe tot eeh maximum van f 3 miljoen en een vaste geldlening van f 500.000. Dit geld is nodig voor de verbreding van de Plompetorenweg, een werk dat acht ton gaat kosten, zulks ech ter in afhankelijkheid van goedkeu ring. De nog benodigde 3 ton wordt gefinancierd uit kasmiddelen. De heren S. Boot en J. v. d. Zande werden gekozen als leden van de fi nanciële commissie. De aftredende heren S. v. d. Wekken en L. A. Jon- ker-v. d. Zande werd dank gebracht. De heer De Vrieze sr. wilde graag bij verbreding Plompetorenweg het stuk Steursweg - haven Burghsluis meenemen. Dat bleek aanvankelijk ook wel de bedoeling, maar kan - om financiële redenon - eerst later (mis schien) gerealiseerd worden. Eerst is trouwens nog overleg nodig met de gemeente Westerschouwen. De rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer W. P. de Vrieze dc stuwen te sluiten, daar het water uit de Westhoek weg loopt. Het blijkt ieder jaar inder daad een schuiverij met die stuwen te, zijn. Soms moeten ze open, soms dicht. „Het is moeilijk een evenwicht hierin te brengen". De heer Steur verwees naar moeilijkheden van toe leveringsbedrijven, als gevolg van slapte in de weg- en waterbouw. De voorzitter had daar begrip voor, maar de normale aanbestedingsprocedure dient in voorkomende gevallen ge volgd. Het is een kwestie die de aan nemingsbedrijven aanbelangt. Na dankwoorden aan de financiële commissie, het personeel en de hoofd ingelanden werd de vergadering ge sloten. Winkeldiefstallen dure post AMSTERDAM, 17-11. De snelle stijging van de winkeldiefstallen in de afgelopen jaren heeft er toe ge leid dat, grof benaderd, alleen al voor het grootwinkelbedrijf de der ving zeker belangrijk meer dan f 75 miljoen per jaar zal bedragen. Ge zien het percentage van ongeveer 25 pet. dat het grootwinkelbedrijf in ruimere zin van de totale detailhan delsomzet heeft, zal voor de detail handel als geheel het bedrag waar schijnlijk zelfs een veelvoud hiervan bedragen. „Een pure verliespost", zo zei drs. J. Bons Jr., voorzitter van de Raad voor het Grootwinkelbedrijf op de ledenvergadering. Vrouwen op Londense beurs LONDEN, 17-11. De Londense beurs blijft niet langer het domein van alleen mannen. Bijna 200 jaar na de oprichting mogen ook vrouwen in dit mannenheiligdom komen, in eerste instantie zullen echter slechts leden van het schone geslacht voor het verrichten van secretaressewerk en bodendiensten worden geduld. Van het rechtstreeks verhandelen van aandelen blijven de vrouwen nog uitgesloten. Wordt kampkaart afgeschaft DEN HAAG, 1,7-11. De ANWB is van mening, dat de kampkaart een langzamerhand verouderd dokument is en per 1 januari 1974 zou moeten worden afgeschaft. De toeristenbond is het eens met de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk, die ook gepleit zou heb ben de kaart per genoemde datum af te schaffen. Eerste klasse 17 november 1971 Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van 10,- 50,- 50,- 100,- 100,- 200,- 400,- 1.000,- zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op. eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: Een prijs van 2.000,— is gevallen op het nummer: Een prijs van 2.000,— is gevallen op het nummer: Een prijs van 2.000,— is gevallen op het nummer: Een prijs van 2.000,— is gevallen op het nummer: Een prijs van 2.000,— is gevallen op het nummer: De prijs van 5.000,— is gevallen op het nummer: De prijs van 25.000,— is gevallen op het nummer: 1 94 18 598 606 111*) 912 9617 057849 007155 087137 069980 054342 088413 063691 Een extra prijs van 50.000,— is gevallen in serie E op nummer: 087582 en een troostprijs van 1.000,— op nummer: 087532 van elk van de andere series. Een extra prijs van 50.000,— is gevallen in serie T op nummer: 085475 en een troostprijs van 1.000,— op nummer: 085475 van elk van de andere series. LET WEL: Op de met een gemerkte nummers is ook nog een van de lagere prijzen gevallen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Prof. dr. J. W. van Hulst gaat op medisch advies het voorzitterschap van de Christelijke Historische Unie neerleggen. Het is hem onmogelijk gebleken om dit voorzitterschap te bekleden naast zijn hoogleraarschap, zo heeft' hij laten weten. HILVERSUM. Het dagelijks be stuur van de Nederlandse protestants christelijke schoolraad heeft beslo ten niet deel te nemen aan „Onder wijsprotest '71" op 29 november in Utrecht. ROTTERDAM. De Rotterdamse recherche is er na een langdurig on derzoek in' geslaagd 11 mensen aan te houden, die ervan worden ver dacht 28 inbraken en 40 winkeldief stallen te hebben gepleegd BRUINISSE Nationale Reclasseringscollecte Aan nagekomen giften voor de Na tionale Reclasserings collecte kwam nog binnen f 25,15, zodat de totale opbrengst f 270,48 bedroeg. Geld gevraagd voor jeugdaktiviteiten De Jeugdraad te Bruinisse heeft aan het gemeentebestuur verzocht een bedrag van f 2500 ter beschik king te willen stellen, voor door haar te ontplooien aktiviteiten. Gedacht is aan zes programmamiddagen voor de jeugd tot 12 jaar (3 filmprogramma's en een aantal creatieve middagen). Voor de oudere jeugd van 12 tot en met 18 jaar denkt men eveneens aan 3 filmmiddagen, twee disco drives in de avond en een avond met een beat- band. Twee Turken gedood in het verkeer VOORTHUIZEN, 17-11. - Twee Turkse gastarbéiders zijn om het le ven gèkomen bij een verkeersonge luk in Voorthuizen (Gld.). Zij zaten in een personenauto die tegen een stilstaande aanhangwagen reed. De slachtoffers zijn: Osman Canta (24) en Durmus Avci (19). Een derde in zittende, eveneens een Turk, liep bij dit ongeluk ernstige verwondingen op. De drie mannen waren omstreeks half zeven op weg van hun woon plaats Voorthuizen naar hun werk in Barneveld. De aanhangwagen stond geparkeerd onder een lantaarn paal Deurenfaljriek failliet ALMELO, 17-11. De arrondisse mentsrechtbank in Almelo heeft woensdag het faillissement uitge sproken van de N.V. v.h. Ottenhof in Denekamp, een fabriek voor metalen ramen en deuren. Bij deze onderne ming, die tien jaar geleden van Ol- denzaal naar Denekamp werd over geplaatst werken 65 mensen. Het faillissement is onverwacht gekomen doordat de bank een krediet van 800 duizend gulden dat nog niet was overschreden, heeft opgezegd. Treinongeluk bij Dachau MUNCHEN, 17-11. Bij een trein ongeluk op het station van Dachau in Beieren zijn 45 passagiers van een trein gewond, van wie ongeveer de helft in het ziekenhuis moest worden behandeld. Vijf mensen zijn opgeno men. Volgens de politie is het ongeluk vermoedelijk te wijten aan slordig heid van twee rangeerders van een papierfabriek. Bij het rangeren van een goederentrein raakten enkele wagons los en reden op de personen trein in. Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 17-11. Op dinsdag 23 november a.s. wordt een vergadering gehouden van dc gemeenteraad, on der voorzitterschap van burgemees ter Th. H. dc Meester. De agenda telt ccn 24-tal punten. Onder dc ingekomen stukken be vindt zich de be-antwoording door het college van b. en w. van enkele in de vorige raad gestelde vragen. Het college zul geen gevolg geven aan het verzoek een witte streep aan te brengen in de Lange Nobelstraat, omdat hierdoor dc geparkeerde au to's teveel naar links zouden komen te staan. Een zebrapad op dc Ca- landweg is niet te realiseren. In de St. Domusstraat moest één-rich- tingsverkeer worden ingesteld, maar later wordt deze straat in het kader van de gehele verkeerssituatie in de binnenstad opnieuw onder de loep genomen. Voorgesteld wordt een motie inza- ke uitgifte van grond van de raad van Spijkenissc, voor kennisgeving aan te nemen. Grocncwecgje Een ander voorstel heeft betrek king op de definitieve vaststelling van het bestemmingsplan „Grocno- weegje". Grondruil vindt plaats met het schoolbestuur van de J. L. dc Jonge- school, i.v.m. toevoeging van een het schoolplein en de behoefte van deel van de Mossclboomgaard aan dc gemeente een deel van hel. plein langs het Vrije te claimen. Overge dragen wordt plm. 860 m" legen een grondprijs van f 45 per m2( f 38.700). Overgenomen wordt plm. GO m2 te gen een grondprijs van f 45 per m- (f 2700); verschil f 36.000 (exl. BTW). Een perceel aan de Boerenweg (2.03.25 ha) kwam in eigendom van de gemeente, zodat de onteigenings procedure kan worden gestaakt. Lening rusthuis Aan de orde komt de verkoop van kavels op het bouwterrein West I, ten behoeve van de bouw van acht tien woningwetwoningen. Ze zijn ge legen aan de Eendrachtsstraat en hebben een oppervlakte van onge veer 2875 m2. In rekening mag ge bracht een grondprijs van f 36,75 m2 (f 105.656.25) excl. BTW. De Stichting Nederlandse Centrale voor Bijzondere Huisvestingsvermen kan f 900.000 lenen als aanvulling op de reeds geleende f 6 miljoen t.b.v. het bejaardencentrum „Borrcndam- mc". Dc gemeente wordt gevraagd om garantie-verlening voor deze le ning. Het college wil kasgeld voor 1971 opgenomen zien tot maximaal ccn bedrag van f 2.400.000; voor 1972: f 4 miljoen en een maximaal bedrag aan rekening-courant van f 1.200.000. Nieuwe R.K.-schooI Belangrijk punt is beschikbaar stelling van een krediet voor de bouw van een nieuwe R.K.-school. De totale kosten zijn f 906.591,09, waarvan af gaat 10 zijnde dc door het schoolbestuur te storten waar borgsom, zodat het Vestant blijft: f 815.931.98. Voorgesteld wordt een krediet beschikbaar te stellen van f 781.931.98 (becijferd bedrag min grondkosten grond Mosselboom gaard). Een subsidie van 30 ",'v der subsi diabele kosten wordt gevraagd voor restauratie van het pand Oude Ha ven 47 (N.V. v/h J. Prins van Wijn gaarden). Nobelpoort Voor restauratie van de kappen van dc Nobelpoort is een (afzonder lijke) begroting opgemaakt van f 380.000. Hierop komt een subsidie van 50 o. uit te betalen in 1975. Uit eindelijk komt ten laste van de ge meente een bedrag van f 10.500 plus f 46.200 (kosten voorfinanciering), zijnde afgerond f 57.000. In totaal wordt een krediet gevraagd van f 335.000. Voorgesteld wordt medewerking voor het stichten van zestien bejaar denwoningen in Malta II cn de stich ting van achttien woningwetwonin gen in West I en de stichting van veertien woningwetwoningen in West I Voorslcllcn C.A.O. klein metaal DEN HAAG, 17-11. Dc werkne mersorganisaties, die partij zijn bij de C.A.O. voor dc metaalnijverheid (klein metaal), hebben thans de we derpartij voorstellen gedaan over vernieuwing van de C.A.O. die op 31 december a.s. afloopt. Dc heer G. G. Maters, voorzitter van de werknc- mersdelegatie heeft meegedeeld dat die voorstellen, evenals de C.A.O. voor de metaalindustrie, uitgaan van een contract voor drie jaar. 1 Donderdag 18 november Zierikzee Huis van Nassau, (koffiekamer), 20.00 uur, jaarvergadering Ver. voor Openbaar Onderwijs, afdeling Zie rikzee. Kerkwerve Verenigingsgebouw, 7.30 uur, verga dering Comité Bejaardenreis. Oosterland Kerk Oud Ger. Gem., 19.30 uur, tijd- rede voor de S.G.P. Vrijdag 19 november Zierikzee Concertzaal, (foyer), 19.45 uur, film avond „Ziejook". De Kluut, 7.30 uur, Bingo-avond C.P.J, en P.J.Z. Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, jaarfeest C.J.V. Graanbeurs, 19.00-22.00 uur, ten toonstelling vogels: postduiven, ka naries, parkieten, tropische vogels en bijen. Huis van Nassau, 8 uur, Vogelwacht bijeenkomst. Burgh Café-bar De Westhoek, 7.30 uur, jaarvergadering „De Krabbe". Zaterdag 20 november Zierikzee Graanbeurs, 13.00-22.00 uur, ten toonstelling vogels, (zie ook onder vrijdag 19-11(. Renesse Dorpshuis, feestavond S.V. „Renes se". Westenschouwen Hoofdingang der Domeinen. Mossel loop 14.30 uur jeugdwedstrijden, 15.00 uur prestatieloop. Dinsdag 23 november Zierikzee Huis van Nassau, 19.30 uur, vergade ring C.M.M.C. Stadhuis, 8.00 uur, vergadering ge meenteraad. Woensdag 24 november Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Verenigingsgebouw, 19.45 uur, ver gadering N.C.V.B. Recreatiezaal Ger. Kerk, 14.30 uur, afd. Westenschouwen Ned. Ver. van Huisvrouwen. Vrijdag 26 november Zierikzee Mondragon, clubavond Delta-Foto. Bruinisse Café Het Centrum, postduiventen- toonstelling. Zaterdag 27 november Renesse Dorpshuis, Ver. voor Openb. Oon- derwijs. Café Het Centrum, postduiventen- toonstelling. Zondag 28 november Renesse Herv. kerk, 7.00 uur, optreden van R.K. rytmisch koor en combo van de St. Bavo te Rotterdam in jeugd dienst. Maandag 29 november Zierikzee Mondragon, 19.45 uur, vergadering Tennisclub. Dinsdag 30 november Renesse Consistorie Herv. Kerk, forumavond C.N.V. „HOUT 71" DEN HAAG, 17-11. Van 24 t.m. 27 november zal in de Ahoy' hallen te Rotterdam een tentoonstelling plaats vinden onder de naam Hout 71. Deze tentoonstelling wordt met medewer king van het Houtvoorlichtingsinsti- tuut georganiseerd door Nedex Vak beurs N.V. te Rotterdam. BRUSSEL, 15-11. De Beigische *J* landbouwer Van Speybroek X uit Sleidinge hoeft, zo is nu be- y kend gcicorden, enige t\jd ge- X leden een Bengaalse gier tri 2(?n boomgaard gevangen. Het was eenzelfde exemplaar als begin dit jaar in de buurt van *j* Tilburg werd gesignaleerd. X Honderden nieuwsgierigen kwamen op de gier af. De boer X pluktedc vogel 's nachts uit y een boom nadat hij het dier X met een zaklantaarn had ver- blind. De gier iverd opgeslo- *i* ten in een kooi cn werd als X Bengaalse gier ..herkend" door de ornitoloog Henri Wille uit X Lcmbcke die bezig is met een y boek over vogels in Europa. X De man stond voor een raad- sel. In Spanje en speciaal in de X Pyreneeën, zo zegt hy, komen wel gieren voor, maar zy slaan bekend als de vale gier. De X gier uit Sleidinge had de witte 't' rugvlck cn dc iwihciHc stre- X pen over de vleugels die ken- y merkend zijn voor de Bengaal- X se gier of Gyps Pengalensis. v v v vv v

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2