Kort bij kas? Sluit bij de ABN een lening-naar-maat Algemene Bank Nederland Goede woorden en geschenken bij commies-jubileum J. J. Dorst STREEKNIEUWS Sublieme „zang"-presentatie van het jeugdkoor „Sjaloom" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 16 november 19/1 Nr. 20980 Hartelijke plechtigheid in raadszaal Gemeente-secretaris R. van Ommeren biedt de jubilaris het personeelsge- schenk aan(Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 15-11. De heer J. J. Dorst, commies A ter gemeentesecretarie van Zierikzee, vyf en twintig jaar in overheidsdienst. „De gemeente" heeft dit jubileum weer mooi versierd, op een dinsdagmiddag in de trouwzaal van het stadhuis gehouden bijeenkomst, waar het echtpaar Dorst aanwezig was, met de (mooi verdeelde) kinderschaar: twee zoons en twee dochters. Verder aanwezig: burgemeester en secretaris, collega's en zelfs heel wat oud-col lega's. „Het is me opgevallen dat we het een en ander gemeen hebben; ge boortejaar (1926), kinderaantal en een diensttijd in het toenmalige Ned. In- die". aldus burgemeester Th. H. de Meester, in een hartelijke toespraak tot de jubilaris. De heer De Meester had ontdekt dat de heer Dorst in Cheribon was, toen hij er ook was, zij het de een in het binnenland en de ander voor de kust. „Uw verwonding ginds moet een stempel op Uw leven hebben ge drukt", maar bij het tragisch gebeu ren was nog een geluk, nl. dat de aanvaller een humaan mens was, die de gewonde niet doodde, maar de aktie afbrak. Het deed me goed van U te horen, geen enkele wrok te heb ben tegen land en volk van Indone sië, maar zich juist te verheugen over de betere contacten met dit land". Wilskracht De heer De Meester wees er op dat het een heel ding was uit te moeten wijken in een andere werkrichting. Hij prees de jubilaris voor zijn be wonderenswaardige wilskracht. Van start gegaan te Oosterland, kwam hij te Zierikzee, doorliep de verschillen de rangen tot die van commies A. Vooral het werk voor de B.S. gaat de heer Dorst goed af („de toga staat U goed") en hij weet steeds een per soonlijk element te leggen in het vol trekken van huwelijken, dat bij hem geen routinewerk wordt. De burgemeester prees de opge wektheid van de jubilerende com mies en wees op zijn ander maat schappelijk en kerkelijk werk, toon de zich verheugd over deze vijf en twintig jaar en betrok in zijn dank woord tot de jubilaris ook diens echt genote. De woorden werden onder streept door de (gebruikelijke) enve loppe. Positieve typering Zeer overtuigend en lovend over de jubilaris liet zijn directe chef, de ge meentesecretaris de heer R. van Om meren zich uit. Hij vond het een goe de zaak op deze dag de herinnering op te frissen en in dankbaarheid op het verleden terug te zien. De heer Van Ommeren achtte het jubileum op bijzondere wijze gemarkeerd door het moeilijke begin ,en daarbij wijkt het af van andere jubilea in ambte lijke kring en maakt het de viering nog waardevoller voor betrokkene", De secretaris achtte het een voor recht reeds negentien jaar met de jubilaris te hebben mogen samenwer ken en hij typeerde hem als een waardevolle, ijverige en voorbeeldi ge medewerker. De heer Van Ommeren dook hier na in het verleden, waaruit hij tal rijke bijzonderheden - droeve en vro lijke - opdiepte en stond voorname lijk stil bij de ramp van 1953 en het werk van de heer Dorst voor de toen malige B.B. Namens de collega's bood hij een projektiescherm aan. De heer E. Sinck claimde voor zich het recht op de oudste contacten met de heer Dorst, want als kind al reed hij op het paard van vrachtrijder Dorst Sr. naar het Kraanplein. Als blijk van waardering bood hij een pechlamp aan. ZIERIKZEE Orgel Nieuwe Kerk bedreigd Op de vergadering van „Stad en Lande", onder voorzitterschap van de heer J. L. Braber, is uit de ver gadering ernstige bezorgdheid naar voren gekomen over de toestand van het fraaie uit 1857 stammende - laat barokke - orgel van de Si. Lievcns- monsterkerk. Gewezen werd op het vrije spel dat wind en regen met name aan de achterkant van het kerkgebouw heb ben. waardoor de vochtinwerking op het kostbare instrument, groot is. Dit zal op den duur tot ondergang leiden. In de afgelopen zomer is het orgel nog bespeeld door de organist B. Wijnands, die echter - met assisten tie van een andere deskundige - te voren altijd het orgel moest stem men, maar dat hielp doorgaans maar heel even. De voorzitter wees op de primaire verantwoordelijkheid van het Her vormd kerkbestuur, maar hieraan U wilt duizend gulden lenen. En u wilt in twee jaar aflossen. Dan betaalt u 24 maal f 51,69. Zo zijn er nog tientallen andere mogelijkheden, tot 10.000,- toe. Stap eens binnen bij één van onze kantoren. Men zal u er graag voorlichten over de leningsvorm, die het beste past bij uw wensen en mogelijkheden. U bont welkom bij de Als oud-collega sprak de heer I. Haverhoek, gemeentesecretaris van Kapelle, die vooral de stijlvolle aan pak prees van zijn collega bij ge boorten en overlijdens. De heer Ha- verhoek vond het fijn dat de jubila ris destijds heeft doorgezet en wist wel dat het succes mede door toe doen van mevr. Dorst was tot stand gekomen. Spr. bood een presentje aan. Dankwoord In zijn dankwoord haakte de jubi laris in op vele gesproken woorden, zijn superieuren en collega's dankend voor de ondervonden steun en mede werking. Uit het verleden noemde hij met name de heren J. M. de Waal, wijlen burgemeester A. C. v. d. Have te Oosterland en wijlen jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die destijds zijn aanstelling te Oosterland bewerk stelligden. Gods steun verwachtend en de medewerking van allen, voeg de de heer Dorst de aanwezigen toe: „Ik wil in uw midden zijn, als één die dient". Na het feestglas - na alle woorden was men duidelijk „dorst"-ig gewor den - drukten allen de jubilaris en diens echtgenote de hand. koppelde de vergadering de vraag of „Stad en Lande" toch niet bemidde lend kan optreden. Overname van het orgel of restauratie zijn zaken, waaraan de vereniging om financiële redenen nooit zal kunnen denken. In de kring van orgelkenners- en lief hebbers zit men enorm met het pro bleem. Het zou al iets zijn als de kerk, wind- en waterdicht kon wor den afgesloten. Ruiten met stevig gaas zijn nodig, omdat de jeugd vaak het glas stuk gooit. Men denkt ove rigens met plastic ook iets te kunnen bereiken. Het bestuur zal zich intern over deze zaak beraden en eventueel contact opnemen met het kerkbe stuur. Z.L.M.-vergadering Op maandag 6 december a.s. vindt in „De Prins van Oranje" te Goes de algemene vergadering plaats van de Z.L.M. C.P.I, en P.i.Z. De C.P.J, en P.J.Z. organiseren op vrijdag 19 november een Bingo avond in „De Kluut". Tevoren wordt een kreatief verf-plak en knutsel programma afgewerkt. Vogelwachtavond Vrijdagavond, 19 november zal de Vogel- en Natuurwacht „Schouwen- Duiveland" een dia-avond houden in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Op deze avond zal de heer Van Raam uit Amsterdam een lezing houden over het onderwerp: „Om- schaduwd Domein", handelend over de fauna van de Veluwe. De heer Van Raam werkt met twee projec toren en heeft veel opnamen van dierengeluiden. Op deze avond zijn ook introducees welkom. burgb Jaarvergadering „De Krabbe" De H.S.V. „De Krabbe" houdt a.s. vrijdag 19 november in café-bar „De Westhoek" de jaarvergadering waar op tevens de verschillende kampioe nen bekend gemaakt zullen worden. haamstede Geslaagde ruitertocht Zondagmorgen vertrok een 25-tal ruiters, leden van de Landelijke Rij- vereniging „Westelij k-Schou wen" om 10 uur van het centraal oefenter rein, de manege aan de Kloosterweg voor een grote rit. Via de Klooster- weg werd richting Vliegveld gereden het Middenpad genomen en dan (ge nietend van de fraaie zeepanara- ma's) de richting Westenschouwen ingeslagen. Door het ruiterpad in de Domeinen werd hotel „Westenschou- wen's Welvaren" bereikt waar de ei genaar, de familie Hoeneveld had gezorgd voor een uitermate verzorg de erwtensoep. Vandaar werd weer opgestapt en omstreeks 15.30 uur werd de manege weer bereikt, van waar de rit werd ontbonden. Vergadering Rijvereniging „Westelijk Schouwen" De Landelijke Rijvereniging „Wes- telijk Schouwen" kwam in hotel Bom in het bijzijn van een groot aantal leden, in vergadering bijeen. De ver gadering stond onder leiding van de voorzitter, de heer M. C. Geleijnse, die een welkomstwoord sprak. o.a. tot de afgevaardigde van het Gewest Zeeland van de Kon. Nederlandse Federatie van Landelijke Rijvercni- gingen, de heer A. Hanse uit Kerk- w erve. Hoofdmoot van de agenda was de toetreding tot de Federatie waartoe de heer A. Hanse een oriënterend praatje hield waarin duidelijk de voordelen van dit lidmaatschap naar voren werden gebracht. Na stem ming bleek dit voorstel met algeme ne stemmen tc zijn aanvaard. In de plaats van mej. Groenendijk werd. als secretaresse mevr. H. E. de Vrieze-Müller gekozen. De avond werd besloten met een zeer instructief filmpje van dc heer A. Voskuil over: Aktiviteitcn te paard. NOORDGOUWF. Auto reed paard dood Cp dc Zanddijk vond een aanrij ding plaats tussen een loslopend paard en een personenauto, bemand met enkele jongelui, die door dc bot sing licht letsel opliepen. Het paard kwam om hot leven; de auto werd flink beschadigd. Dood na botsing met hert BRUSSEL, 15-11. Een botsing tus sen een personenwagen en een fors hert heelt een 25-jarige Belgische vrouw, Gisele Sevenant, zondag het leven gekost Tussen Saint Hubert en Tenneville, in de Belgische bosrijke Ardennon reed de door de man van het slachtoffer bestuurde wagen te gen een hert aan. De vrouw kreeg zulk ernstig letsel dat ze tijdens haat- overbrenging naar het ziekenhuis overleed. De man werd zwaar ge wond. Ook het hert heeft de botsing niet overleefd. Wandkleden maken Begin januari zal alhier bij vol doende belangstelling een cursus wandkleden en poppen maken, stof fen verven en touwknopen worden gegeven. Belangstellenden kunnen zich wenden tot mevr. Stigter-Meijer. Met hand beklemd De alhier wonende J. P., werk zaam bij de Reinigingsdienst te Rot terdam, had het ongeluk met de vin gers beklemd te geraken. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis, waar de vingers werden gehecht. Daarna kon hij naar zijn woonplaats terug keren. BRUINISSE Enige opleving in mosselprijzen Hoewel één zwaluw nog geen len te maakt, was er in de prijzen van de in de week van 8 tot 12 november wel een geringe opleving te bespeu ren, terwijl er meer in het Opvang- fonds terecht kwam aan geld, dan er moest worden uitbetaald. Natuurlijk gingen er nog wel te veel mosselen naar dat Opvangfonds; de dagaanvoeren zijn nog steeds gro ter dan de vraag en getroste mosse len, hoe goed van kwaliteit of stuks tal ook, zijn voor de handel niet ge wild De aanvoer was ongeveer 50.000 tonnen, waarvan er 12.000 in het Op vangfonds terecht kwamen. Jammer genoeg moesten enkele partijen, die een te hoog stukstal hadden, met hun vracht terug omdat het Opvangfonds hen niet wilde accepteren. Kind dtonk uit fles loda De driejarige kleuter J. van O. uit Bruinisse is in het ziekenhuis te Goes opgenomen, nadat hij, na een klim partij, een fles loda had weten te be machtigen, waaruit hij daarna dronk. Het kind maakt het redelijk goed. Opbrengst collecte De in de week van 8 tot 14 novem ber te Bruinisse gehouden Reclasse- ringskollekte bracht f 245,33 op. Keuriurnwedstrijden Op zaterdag 18 december worden te Bruinisse de Keurturnwedstrijden gehouden van de ZEBRA (Zeeuws Brabantse Turnkring). Ouderavond openbare basisschool te Noordgouwe NOORDOUWE, 15-11. Vrydag vond alhier de jaarlijkse ouderavond plaats van de openbare basisschool. Nadat bezichtiging van het werk van de leerlingen had plaats gevonden werd dc avond met een welkomst woord geopend door de voorzitter van dc oudercommissie, de heer Lo- kerse In 't bijzonder verwelkomde de voorzitter de burgemeester en me vrouw Schouwenaar, de heer Goe- mans als vertegenwoordiger van de ouderraad, de kleuterleidster mej. Provoost, de handenarbeidonderwij- zeres mevr. Stigter-Meijer en de heer Van de Aa, die deze avond een praatje hield over sexuele voorlich ting. Het jaarverslag van het hoofd der school de heer Gerritsen vormde een interessant relaas. Het financieel verslag werd uitgebracht door de penningmeesteresse mevr. Van Hat- tem-Steendijk, waaruit bleek dat de kas het uitstekende resultaat te zien gaf van f 728,33. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend mevr. A. B. van Hattem- Steendijk en de heer H. B. Lokerse, beiden waren herkiesbaar en werden rret grote meerderheid herkozen. Verloting In de pauze werd koffie geserveerd en vond een verloting plaats. De nummers werden getrokken door de burgemeester. De verloting bracht de mooie som op van f 119,-. Dank werd gebracht aan de heren van de kas- commissie, de heren Hoogmoed en Nelisse, die de boekhouding in goede orde hadden bevonden. De heer Van der Aa hield vervol gens een praatje over sexuele opvoe ding en wist vooral een aantal vra gen op voortreffelijke wijze toe te lichten, waarbij een geanimeerde discussie ontstond. Burgemeester Schouwenaar zei in een slotwoord het bijzonder prettig te hebben gevonden met zijn echtge note op deze avond aanwezig te heb ben kunnen zijn en maakte gewag van de uitstekende verhouding tus sen oudercommisie, onderwijzend personeel en de gemeente. Advertentie Bij de rondvraag wees de heer Goemans op het belang van de ou derraad. De voorzitter dankte ten slotte de aanwezigen voor het wel slagen van de avond. Nieuw programma (19 jiov.) „Ziejook 11 NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bq uw Nutsspaarbank GIRO met dagafschriften noord welle: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur. Men schrijft ons: Hoewel het bestuur van de film- kiing Ziejook verheugd is met hel aanzienlijk aantal leden, dat zich voor het nieuwe filmseizoen heeft opgegeven, maakt zij een ieder erop attent dat u uw vrienden en kennis sen e.v. een lidmaatschap van dc filmkring Ziejook op Sinterklaas avond kado kunt doen. Teneinde het vrij ruim en veelbe lovend programma voor de komende maanden te kunnen uitvoeren zou een breder ledenbestand zeker niet onwelkom zijn. Na de start in wild-west-stijl, U herinnert zich Butch Cassidy, wordt op vrijdag 19 november in de foyer van de Concertzaal „De liefde van een blondje" op het witte doek ge bracht. Daaraan vooraf gaat een voorprogramma, dat als volgt is sa mengesteld The Eggs: een korte Japanse te kenfilm van Yori Kuri. Muzikanten: een commentaarloos Pools filmpje over de repetitie van een dorpsharmonie. Paula Modersohnn-Bcker: een docu mentaire over de gelijknamige Duit se schilderes. My own yard to play eencandid- filmpje over spelende kinderen in New York. De hoofdfilm heet - zoals eerder vermeld - „De liefde van een blond je", van de Tsjech Milos Forman, die zelf verbaasd is over het sukses dat zijn films met name in het buiten land hebben. Het hoofdthema van de film is de algemeen menselijke wet, volgens welke ieder individu in zijn leven steeds nieuwe ervaringen opdoet en daarbij illusies armer of rijker wordt. Het gegeven van de film is een voudig: In een Tsjechisch provincie plaatsje werken in een schoenfabriek enkele honderden jonge meisjes. De fabrieksleiding bevordert de komst van een detachement soldaten om de eentonigheid voor de meisjes te bre ken. De ironie wil echter dat het oudere reservisten zijn. In deze situ atie ontspint zich een romance tus sen één van de meisjes, Andula, en de pianist van een dansbandje, Mil- da. Andula volgt Milda naar Praag en ontdekt daar het juiste karakter van haar gevoelens voor Milda. Vooral de vele interessante neven thema's maken de film tot een le vendig, hier en daar ironisch, geheel. „ZIEJOOK", Zierikzee Voor bejaarden van Dellaziekcobuis ROTTERDAM, 13-11. Op een schiereiland in de Maas bij het voor malig dorp Heij plaat. Daar wonen ze. De geestelyk gehandicapte bejaarden van het Deltaziekenhuis. Gehuisvest in de letterlijke betekenis van de vierde Jetter van het Griekse alfa bet: „Delta". Een stukje land, ingesloten en te gelijk omarmd door een rivier. Ge bouwen op het quarantaine-terrein van de gemeente Rotterdam en in bruikleen afgestaan aan het Delta ziekenhuis. Een complex dat oor spronkelijk gebouwd is voor schepen die de Rotterdamse haven binnen voeren met aan boord een beman ning die aangetast was door een be smettelijke ziekte. Iets wat nu spo radisch voorkomt en de meeste ge bouwen van het quarantaine-com plex voor dit doel overbodig maakte. En daar moesten ze zijn. Zaterdag middag j.l. Een groep enthousiaste meisjes en jongens uit Zierikzee en omgeving .Want ze kwamen zingen Zingen van „Een lied voor de Heer" en nog veel andere liederen. Uitvoering Dc aandacht van deze middag was tweeledig: de bejaarden waren het trefpunt van het Jeugdkoor „Sja loom" en het koor was vooral in geestelijk opzicht het „ontspannen de" element voor de bejaarden. Er is een voortreffelijk zangpro- grama uitgevoerd. Het betekende voor deze geestelijk gehandicapten vokale therapie. Er is intens gelui sterd naar het wisselende ritme en de prettig in het gehoor liggende klanken van het- gevarieerde reper toire. Waardering van deze blije en dankbare bejaarden was vooral hoorbaar. In applaus, het fluisteren van „wat zingen ze mooi" en de vraag „kom gauw terug". Hun eigen manier van reageren. De dirigent werd door de patiënten zelf bedankt voor de aandacht die aan hen deze middag was gegeven. Koor Overigens heeft dirigent C. J. Groenleer en het koor voor een pres tatie gezorgd door ongeveer zestig coupletten de zalen van heren- en damespaviljoen in te zingen bij een tropische hitte. De verwarming bleek uitstekend te werken. Dit optreden gaf aan de koorleden - zo werd op gemerkt - toch wel niet verwachte indrukken. Het mag hier best gezegd worden: konfrontatie met mensen die leven met een defectueus lichaam moet wel even verwerkt worden. En dan is het geweldig om voluit te kunnen zingen. Met liederen waarin eenzaamheid, pijn, verdriet en vreugde door woorden gevlochten zijn tot rijmregels en waarmee ze de bejaarden van het Deltaziekenhuis mochten bemoedigen. Een boodschap van „sjaloom" (vrede) overbrengen in opdracht van hun Heer, waarin zij geloven. Op de terugreis werd een kort be zoek gebracht aan het Deltazieken huis in Poortugaal, waar de kapel en de grote rekreatiezaal werden be zichtigd. Daar wonen 1200 mensen die ook van zang en muziek houden. Je kunt immers nooit weten. Mis schien wordt er een volgende keet- wel gezongen in het Deltaziekenhuis zelf. Chauffeur Hagens van Van Oeve- ren Tours had van het zangprogram ma een bandopname gemaakt en tij dens de rit naar huis konden alle koorleden in de autobus naar hun ei gen resultaat luisteren. En dat leidde tot deze beoordeling: een spontaan koor, vol heldere sternen en fijn in presentatie. Blijft nog over: hartelijk dank na mens Jeugd Rode Kruis Zierikzee voor deze vokale middag, geboden aan mensen „die niet vergeten moch ten worden". JKJ Jeugdkoor „Sjaloom" zingt: ,,'fc Zou zo graag, als Maria, mijn naam ho ren noemen en welen, meteen, wie het was, die daar sprak". (Foto: Joh. D. C. Berrevoets).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3