Géén kaas uit't vuistje voor snotneuzen Sportvereniging „Renesse" hield algemene jaarvergadering Om continuïteit verbinding met Schouwen-Duiveland DE VAKANTIE- SPREIDING IN 1972 Filmleeuw doodt medewerker Openbare basisschool te Ellemeet doet veel aan onderwijsvernieuwing Hoofdagent schiet cafébezoeker dood INGEZONDEN STUKKEN Fatale (kunstmatige) grondverschuiving scheepvaartberichten Geslaagde ouderavond Gonlriluilie zal worden verhoogd RENESSE, 10-11. Maandagavond hield de s.v. Renesse de ledenverga dering in hotel „Het Wapen van Re nesse". Het was deze avond de heer J. Verboom, die de voorzittershamer hanteerde, daar de huidige voorzit ter de heer H. J. Simons wegens ziekte afwezig was. In zijn openingswoord verwelkom de de voorzitter 31 leden hetgeen hij een goede opkomst noemde. Aller eerst werden de elftallen onder de loupe genomen. Het eerste elftal ils door het vertrek en het afvallen van leden zwaar gedupeerd, maar door de opkomst van veel jonge krachten noemde de voorzitter de situatie toch wel rooskleurig. Het tweede elftal blijft echter een zorgenkind. Er is niet voldoende aanvulling. De juniorenelftallen A en B doen het zeer goed, hetgeen ook zeker te wij ten is aan het efficiente werk van de jeugdcommissie. Trainer weg Helaas moest het bestuur de trai ner, de heer Frederiks uit Middel burg afschrijven wegens het niet na komen van zijn verplichtingen. De training wordt nu weer door de le den zelf verzorgd. De voorzitter vroeg dan ook de volledige mede- werking van de leden. Tevens wees hij hen op hun plichten aangaande de wedstrijden. Een voorstel tot contributieverho ging ingaande 1-1-1972 werd met al gemene stemmen aangenomen. Ook zal de contributie dan in twee ter mijnen worden ge-ind. Wat betreft de jaarlijkse feestavond hoopte men dit jaar op een groot succes. Kon vorig jaar door tijdgebrek deze avond niet doorgaan, nu kon worden medegedeeld dat reeds een groot ge zelschap is gecontracteerd. Spontaan gaven vele leden zich op om door hun medewerking de avond tot een succes te maken. De heer R. Boer- ma roerde hierna het punt camping voetbaltoernooi aan. Dit toernooi in de zomer georganiseerd was weer feilloos verlopen. Hij bedankte allen' die aan het welslagen van het toer nooi hadden meegewerkt. De heren W. Krijger en J. Ver boom waren aanwezig geweest op de jaarvergadering van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. te Goes. De heer Verboom bracht de aldaar be- sproken kwestie van de B-scheids rechters voor de B-junioren ter sprake. Ook Renesse bleek voor het voorstel van Cortgene te zijn. Rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer Fennet of er in de winter bij afge lastingen weer gelegenheid tot zaal voetbal zal zijn. De voorzitter ant woordde hierop dat men het vorig jaar in Oude Tonge welkom was ge weest en dat dit jaar op een herha ling wordt gehoopt. De heer Hendrikse vroeg of er in Witte honingklaver f ROTTERDAM, 10-11. Terwijl de Rotterdamse gemeenteraad discussieerde over de bestem ming van de Maasvlakte, heeft dezer dagen een enorme com bine een door biologen uniek genoemde oogst van een voor Nederland uitzonderlijk gewas vergaard. Tien hectare grond van de Maasvlakte, het stukje Rotterdam-in-zee waar oor spronkelijk een groot hoog- ovenbedrijf zou worden geves tigd, leverde ongeveer 1300 kg zaad van de witte honingkla ver op. De oogst wordt zo uniek genoemd, omdat de witte honingklaver in ons land geen cultuurgewas is. Als in het wild voorkomende plant wordt hiervan in Nederland geen zaad gewonnen. HAVANNA. Premier Fidel Castro van Cuba is woensdag naar Chili vertrokken voor een officieel bezoek aan Chili, zijn eerste buitenlandse reis in meer dan zeven jaar. de rust van de juniorenwedstrijden ook voor thee gezorgd kon worden. De heer Verboom deelde hierop mee dat de familie Verseput dit zondags altijd verzorgde, maar dat dit op zaterdag onmogelijk was. Hij vroeg of er geen junioren waren die dit /.ouden kunnen verzorgen, De heer M. Everaers informeerde naar de situatie in de zomermaanden. Hij% meende dat iedereen dan maar doet of alles mag op het sportveld. De voorzitter noemde het een moeilijk probleem, 's Nachts wordt het kleed lokaal al vaak gecontroleerd, want gebeurde dit niet dan bleef er niet veel van heel. Hij vroeg voor over dag de medewerking van de leden om een oogje in het zeil te houden. Mevrouw Broekhoven (Het Wapen van Renesse) herhaalde haar vraag van het vorig jaar, toen zij vroeg of er geen andere plaats voor de club- bekerkast te vinden was. De voorzit ter zag geen andere mogelijkheid dan de bekerkast zo spoedig moge lijk te laten weghalen en er een an dere plaats voor te zoeken. De heer J. Verboom sloot hierna de vergade ring, na eerst de heer Simons een spoedig herstel en de leden een prettige competitie te hebben toege wenst. Brug over Schelde-Rijnverbinding bij Sktakdum DEN HAAG, 11-11. Een Belgische firma heeft voor bijna tweeënhalf miljoen gulden de opdracht gekregen de stalen bovenbouw van de brug ever de toekomstige Schelde-Rijn verbinding bij de Slaakdam te leve ren en te monteren. De brug zal de wegverbinding naar St. Philipsland en via het veer over het Zijpe naar Schouwen-Dui veland, die door het graven van het kanaal verloren gaat, weer moeten herstellen. De brug krijgt drie over spanningen, waarvan de hoofdover spanning een lengte heeft van 140 meter. Deze brug wordt voorzien van een licht betonnen rijdek. DEN HAAG, 11-11. Minister Geertsema (binnenlandse zaken) is akkoord gegaan meti het door de Stichting van de Arbeid voorgestelde schema voor de vakantiespreiding vcor het bedrijfsleven in 1972. Hij heeft dit de gemeentebesturen mee gedeeld. De vakanties worden als volgt ge spreid: van 1 tot en met 15 juli het oosten en het noorden van Neder land, plus de bouw- en nevenbedrij- ven en de textielindustrie. Van 15 ju li tot eii met 29 juli het gedeelte van Nederland bezuiden de grote rivie ren (Noord-Brabant, Limburg en Zeeland) en van 29 juli tot en met 2 augustus het westen van het land (Noord- en Zuid-Holland, Utrecht en Gelderland ten noorden en ten wes ten van de rivieren) plus de. metaal industrie. Boerderij in vlammen opgegaan PURMEREND. 10-11. Door onbe- kende oorzaak is woensdagmiddag een boerderij in Purmerland (ten zui den van Purmerend) door brand to taal verwoest. De vlammen grepen zo snel om zich heen, dat de uitge rukte vrijwillige bradweer van di verse gemeenten weinig aan het be houd van de circa 100 jaar oude boer derij kon doen. De rookontwikkeling was tot ver in de omtrek te zien. Het gezin was bij het uitbreken van de brand niet aanwezig. Ook een bergplaats met hooi ging verloren. Een geit kwam in de vlammen om. De schade wordt op f 150.000 geschat. Geroosterde haantjes GOOR (Ov.), 10-11. Het vrieshuis van de kippenslachterij Moormann in de Overijsselse gemeente Goor is in de nacht van maandag op dinsdag geheel in de as gelegd. De schade wordt voorlopig geschat op vijf mil joen gulden, inbegrepen de ander half miljoen haantjes die in het vrieshuis waren opgeslagen. Advertentie Als u verkouden bent, ontraden wij u kaas uit 't vuistje ten sterkste. Niet dat het iets verergert in uw neus. Maar onze mooie vaderlandse kazen zijn te smakelijk om te happen als u niet kunt proeven. Kaas uit 't vuistje is geen voedsel, maar een delikatesse. Geef dat nobele goud nooit aan een snotneus!/ Flitsen uit het buitenland NEW YORK. President Nixon heeft gezegd dat de toestand in de wereld minder stabiel zal worden en dat het gevaar voor oorlog aanzien lijk zal toenemen als het Congres niet alsnog de wet op de buitenland se algemene en militaire hulp goed keurt, die het vorige maand ver wierp. JERUZALEM. In Israël hebben studenten en voormalige bewoners van Duitse concentratiekampen op grote schaal betoogd tegen de Duitse culturele week die in hun land wordt gehouden. NEW YORK. Het ziet ernaar uit dat de Amerikaanse economie het in 1972 zal winnen, aldus First National City Bank. Citybank stelt in z'p eco nomische nieuwsbrief van november dat de industriële produktie in 1972 in een sneller tempo zal sttfgen dan in de afgelopen zes jaar. NEW YORK. In de politieke com missie van de Verenigde Naties heb ben veertig landen een ontwerpreso lutie ingediend waarin zij allo rege ringen oproepen een volledig wapen embargo tegen Zuid-Afrika toe te passen. JOHANNESBURG. 10-11. Eon Zuidafrikaanse leeuw die al in ver scheidene films is opgetreden, heeft bij opnamen voor een nieuwe rol prent. getiteld „De rol van de leeuw" een technicus gedood. Het dier was uit zijn kooi in het tentenkamp op 50 km van Pretoria, waar de film wordt opgenomen, ont snapt. Dinsdagnacht keerde dc leeuw terug en drong de tent van een tech nisch medewerker binnen. Toen de man wilde vluchten, werd hy door de leeuw gedood. Naar verwachting' kan de montage van de bovenbouw op l augustus 1972 beginnen. De brug zal in het na jaar van 1973 voltooid moeten zijn aldus het ministerie van verkeer en waterstaat. Scheveningen-Radio in niéuwe behuizing IJ MUIDEN, 10-11. Prinses Beatrix zal volgende week woensdag in IJmuiden het nieuwe gebouw van het rij kskustwaehtstation Scheveningen Radio in de Merwedestraat officieel openen. Het kuststation heeft de be schikking over de vier bovenste ver diepingen, waar sinds een maand of negen het bedieningscentrum is ge vestigd. Daarvoor was het hart van Scheveningen Radio gehuisvest op het tweede sluiseiland in IJmuiden. De operationele afdelingen - telegra fie, telefonie- en landlijnafdelingen (telex en teletype) - zijn onderge bracht op de vierde etage. Hier wer ken ca. 140 radiotelegrafisten en te lefonistes in conti nu-dienst. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De verwerping van bijna alle amendementen die de op positie bft de begrotingsbehandeling van verkeer en waterstaat hadden ingediend, betekent o.m. dat er geen extta geld beschikbaar zal komen ten behoeve van de Westerschelde- veren. HILVERSUM. Het christelijk geloof kan geen grondslag zijn voor politie ke partijvorming. Deze mening is dinsdagavond uitgesproken in het KRO-radioprogramma „Echo" door prof. E. C. F. A. Schillebeeckx, hoog leraar in de dogmatiek en de geschie denis van de theologie aan de ka tholieke universiteit te Nijmegen. DEN HAAG. Een commissie inge steld door de Vereniging van Exploi tanten van waterleidingbediyven (VEWIN), is tot de conclusie geko men dat centrale ontharding van het water door de waterleidingbedrijven grete voordelen biedt, zowel op mi lieuhygiënisch als economisch ter rein. DEN HAAG. De oppositiepartijen in de Tweede Kamer hebben woens dagmorgen hun voorstel om binnen het budget van het wegenbouwpro gramma verdere bezuinigingen aan te brengen op de voltooiing van we gen in de randstad ten gunste van de doorgaande verbindingen naar het noorden, oosten en zuiden van het land, in een motie neergelegd. ELLEMEET, 9-11. Onder voorzit terschap van de heer H. Geluk werd de ouderavond gehouden van de openbare basisschool te Ellemeet. De voorzitter verwelkomde inzonder heid burgemeester S. Fianske, de wethouders de heren M. L. Hogen- boom en J. Boot en mej. C. P. Ca- pelle, hoofd der. Chr. Nat. Kleuter school te Scharendijke. Na de notulen volgde bestuursver kiezing. De heer Dalebout was af tredend; in zijn plaats werd gekozen de heer C. Elenbaas uit Ellemeet. De heer Kievith sprak in zijn jaarver slag over de nauwere samenwerking met de kleuterschool die men hoopte te verkrijgen en vond het zeer sym pathiek dat mej. Capelle hier aanwe zig was. Deze week komen er nieuwe verrijdbare borden, zodat er nu veel in groepen les wordt gegeven. In de pauze werd het werk van de kinderen bezichtigd en de werkstuk ken welke de ouders op de werk-, avonden hadden gemaakt. Na de pauze vertelde de heer Veijgen waarom er in de klassen 1, 2 en 3, een postkantoor, een winkel en een stad zijn. Het is de bedoeling, zo vertelde hij dat de kinderen wegwijs worden gemaakt in de wereld van vandaag en dit spelenderwijs. Ook maakten deze klassen een krant „De Ellemeter" en deze circuleert langs de scholen in Colijnsplaat en Kats. Ook worden er bandjes overgestuurd' waarop lof en kritiek worden gezegd De ouders hoorden hiervan enige stukjes. Zo ontstaat er een communi catie tussen verschillende scholen. De heer Kievith vertelde nog dat we wel kunnen wachten totdat de onderwijsvernieuwing op alle scho len er is, maar dit zou dan wel enige jaren duren. Daarom riep hij ook de hulp van de ouders in, om op de werkavonden te komen, die op de woensdagen zijn in ,,'t Durpsuus" om zo tot een snellere ontplooiing te komen. Op de werkavonden werden al ge maakt: een keuken, poefs, talelblocs, poppenkast, sorteermolen en kaart jes voor deze molens, enz. Men wil ook een documentatiecentrum aan schaffen en inrichten. Zaterdag' 13 november is er „open huis". Dan kan een ieder die er be langstelling voor heeft, de school komen bezichtigen. De heren Veijgen en Kievith zullen dan tekst en uitleg geven. Bij, de rondvraag kwam de vraag of dan niet de school te klein wordt. De heer Kievith gaf dit toe, maar gaf toe dat er nog geen verzoek was gedaan bij de gemeente voor een eventuele verbouwing. De heer Ge luk besloot de interessante avond met dank aan de heren Kievith en Veijgen voor hun lezing en de aan wezigen voor hun komst en wenste allen wel thuis. DEN HAAG, 11-11. Een Haagse hoofdagent heeft woensdagavond een cafébezoeker doodgeschoten. De Haagse politie is donderdag morgen in samenwerking met de rijksrecherche aan een onderzoek naar het gebeuren begonnen. Het on derzoek staat onder leiding' van of ficier van justitie mr. Schimmel en. van de procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof. De patholoog anatoom dr. J. Zeldenrust heeft don derdagmorgen sectie op het stoffelijk overschot verricht. De dodelijke ko gel heeft Grootveld aan de voorzijde links van de maag getroffen en heeft het lichaam aan de achterzijde weer verlaten. De Haagse politie heeft over het gebruiken van het pistool door de hoofdagent nog gezegd dat dit vol gens de voorschriften alleen mag worden gebruikt ter onmiddellijke afwending van gevaar voor eigen le ven of dat van een ander. „De.hoofd agent heeft zich kennelijk in onmid dellijk levensgevaar gevoeld", aldus de Haagse politie. De betrokken hoofdagent zal zijn dienst zoveel mo gelijk gewoon voortzetten. Mijnheer de redacteur. De onpartijdige verslaggeverij heeft iets akeligs soms. Wie uw verslag over de lezing „Taaleompensatie en taalaktivering op de basisschool en in het voortgezet onderwijs" (gehou den op de ouderavond van de R.S.G. „Professor Zeeman") leest, krijgt de indruk dat die voordracht eigenlijk nog best de moeite waard was. Welnu, dat was niet zo. En dat is alleen maar beroerd, omdat het on derwerp - vooral hier - erg belang rijk is. Wij allemaal kennen het gesloten, geremde, taalarme kind. In het gezin, op de basisscholen, in het voortgezet onderwijs. Dat type kinderen is op ons eiland niet zeldzaam. Integen deel. Ze „geven" zich moeilijk, ze uiten zich niet, ze lezen, spreken (en schrijven) vaak slecht. Misschien be reiken ze vaak ook minder dan ze zouden kunnen, juist door dat onver mogen zich uit te drukken. „Wat moeten we hieraan doen?" Op die vraag hadden we antwoord moeten krijgen. Wat moeten de ouders doen in het gezin? Hoe kun nen de basisscholen dit type kinde ren helpen. En wat doet het voort gezet onderwijs of wat zou het moe ten doen? Op deze vragen kregen we geen reële antwoorden. Wat we moesten aanhoren was een zweverig betoog zonder kop of staart, waar vele ouders en docenten geen raad mee wisten. Er klonken wat gewichtige kreten, er werden wat namen ge noemd, waar verder ook niets achter stak. Maar over de werkelijke pro blemen en de mogelijke oplossingen daarvoor geen woord. Dit was niet „kristalhelder", zoals een woordvoerder zei. Dit was ape kool waar je niets voor koopt. De discussie erna was volstrekt waarde loos, had - een uitzondering daar gelaten - nauwelijks met de zaak te maken. Als leraren van R.S.G. „Professor Zeeman" - evenals onze kollega's dag aan dag geconfronteerd met boven staande problematiek - hebben wij ons geschaamd tegenover de ouders, de uitgenodigde schoolhoofden, de kollega's die hun avond zaten te ver prutsen. Kijk, dat mag een verslaggever al lemaal niet zeggen. Hij moet objec tief blijven. Daarom zeggen wij het dan maar. Zonder enige vreugde ove rigens. Verknoeide tijd. E. LEEFLANG. C. S. VAN DE WEGHE. R. SOESMAN. Leraren Nederlands R.S.G. YOKOHAMA, 11-11. Minstens acht mensen zijn donderdag omgekomen en acht gewond toen z\) bedolven werden door een grondverschuiving, die kunstmatig werd veroorzaakt in de buurt van Yokohama. Volgens de politie sloegen onge veer twintig mensen het geologische experiment gade, dat uitgevoerd werd door een wetenschappelijk en technologisch bureau te Ikoeta. Men had sinds dinsdag een uitge strekt heuvelgebied met water be sproeid om na te gaan wanneer zich grondverschuivingen zouden voordoen bij zware regenval op een leemachtige bodem. Functionarissen van genoemd bu reau hebben verklaard, dat de proef de oorzaken, aan het licht zou moe ten brengen van de veelvuldige grondverschuivingen in het gebied rondom Tokio, die velemensenle vens eisen in perioden van hevige regenval en wervelstormen. DODELIJKE ONGELUKKEN WESTKAPELLE. In Westkapelle is het stoffelijk overschot aangespoeld van de 42-jarige matroos Gaston Prosper Everaert uit Zeebrugge. Op 21 oktober sloeg deze matroos over boord tijdens werkzaamheden op een klipbak voor Zeebrugge. VLAGTWEDDE. In De Brui! in de gemeente Vlagtwedde is de 30-jarige landbouwer H. H. Kuper uit die plaats omgekomen bij een verkeers ongeluk. De man raakte met zijn auto in een slip en botste tegen een boom. BORCULO. De 5-jarige Arnold Kaatman uit Nijmegen is overleden na een verkeersongeval. Hij werd door een auto gegrepen toen hij plot seling de Borculose weg in Borculo ovei-stak. VORDEN. De 62-jarige E. Pardijks uit Vorden is dinsdag op slag gedood, toen het paard dat hij al fietsende aan de halster vasthield schrok en hem tegen een passerende vracht wagen aanwierp. ROTTERDAM. In het water van de Rotte is eind vorige week het lijkje opgehaald van een pasgeboren jongetje. Er zijn geen sporen van verwondingen gevonden. De recher che van de zeden- en kinderpolitie stelt een onderzoek in. LEMSTERLAND. De 16-jarige Bangma Peke uit Buren, gemeente Oostcrzec. is op weg van Oosterzee naar Lemmer met zijn bromfiets in een bocht frontaal in botsing geko men met een auto. De jongen weio zo zwaar gewond, dat hij fer plaatse overleed. EIBERGEN. In Eibergen zijn 93 varkens omgekomen bij een brand in een stenen varkensschuur van de landbouwer J. F. A. Voortman. Slechts acht van de zich in de schuur bevindende varkens konden worden gered. De schuur brandde geheel uit. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. TIEL. De 51-jarige landbouwer A. J. van de Berg uit Och ten is bij het oversteken van dc Molengraafseweg door een auto aangereden. Daarbij werd hij zo ernstig gewond, dat hij kort daarop overleed De onverwachte kunstmatige grond verschuiving deed zich voor toen het proefterrein was besprenkeld met een hoeveelheid water, die te verge lijken. is met ongeveer 30 cm regen val. FINANCIËN EN ECONOMIE Albert Hcijn brengt vakantiereizen SCHIPHOL, 9-11. Met ingang van 16 nov,ember gaat Albert Heijn in sa menwerking met de touroperators Magpect en Fit „geheel verzekerde" vakantiereizen in binnen- en buiten land aanbieden. Het publiek zal kunnen boeken aan balies, die volgende week in 27 supermarkten en de twee micro-cen ters van het concern worden geopend Het buitenlandse programma om vat 14-daagse vlieg- en autoreizen naar de volgende bestemmingen: Majorca, Benidorm, Costa del Sol, Tunesië, Bulgarije, Rhodos, Kreta. Garda meer, Pietra Ligure en Zeil am Ziller in Oostenrijk. De prijzen zijn niet de laagste in de reisbranche, maar men is wel ge. heel verzekerd. Geen vakantie voor helft Nederlanders f aCHIPHOL, 10-11. - Meer dan f de helft van alle Nederlanders 1 gaat nog steeds niet met va- kant ie, aldus heeft een markt onderzoek uitgewezen, dat Al bert Heijn heeft laten uitvoe ren in verband met het nieuw- 1 ste artikel van het concern: dc 1 Volgens dit onderzoek blijft 55 procent van de Nederlandse bevolking thuis, dat zijn dus 6,9 miljoen mensen. Als vakan- tic tuerd beschouwd het min- stens 3 a 4 nachten achtereen elders verblijven, niet bij fa milie en niet voor zakelijke doeleinden. Van de 45 procent, die wel gaat blijft ruim de helft f in eigen land. Van het pakket reizen naar het buitenland groeien die met het vliegtuig het snelst, per jaar met 20 pro cent. Van deze gevleugelde vakantiegangers is de helft tussen de 18 en 25 jaar oud. Vrouwelijke minister voor kerkelijke zaken DEN HAAG. 10-11. Do 33-jarifie predikante Dorte Bennedscn van de Evangelische Lutherse Kerk in De nemarken is door de nieuwe Deensea regering benoemd tot minister voor kerkelijke aangelegenheden. In de Scandinavische landen zijn er wegens de nauwe banden tussen kerk en staat aparte ministers voor kerke lijke zaken. De nieuwe Deense minister is de dochter van de overleden hoogleraar in de theologie Hal Koch. Haar moe der, Bodil Koch, is in het verleden ook minister voor kerkelijke zaken geweest. Abida, 8-11 te Bukom. Acmaea, 8-11 te Hamble. Ameland, 8-11 aank. Port Debouc. Calamares, 8-11 610 m. w.z.w. Madeira. Camitia12-11 te Curacao verwacht. Diloma, 5-11 Al Ahmadi naar Sydney Krebsia, 9-11 te Douala. Vivipara, 6-11 110 m. w.n.w. Cochin. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ridderkerk: E. J. N. Kronenburg, Middelburg; te Zetten- Andelst: C. den Boer, Zeist; te N.O. P. wijkgemeente Nagele-Tollebeek: D. Driebergen, Sellingen. Bedankt voor Twello: P. Warners, 's-Heerenhoek - Nieuwdorp; voor Rijnsburg (toez.): A. P. Nauta. Vlaar- dingen. Ger. Kerken Bedankt voor Maasdijk en voor Oude-Pekela: A. C. Koeman, Appel scha. Beroepbaar: Dr. Y. Feenstra, De Ruy terstraat 6 flat 3 te Zand voort, tel. 025-5258. Ger. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Apeldoorn: D. Los, Den Haag-West. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot medewerker bij hel secretariaat van de synode: D. J. Karres, directeur van Ruim Zicht te Driebergen. Ger. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Ermelo: M. Brandes. Hengelo (O.). Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Bennekom: B. Bij- leveld, Bussum. Ger. Gemeenten Beroepen te Herkingen: A. Hoo- gerland. Werkendam; te Drachten: L. Blok, Beekbergen, die bedankte voor Hoogvliet en Mijdrecht. „Getuigenis" ongeruste» ramp voor Hervormde Kerk DEN HAAG, 10-11. Een groep van 22 hoogleraren en docenten aan de theologische faculteit van de univer siteit te Groningen alsmede her vormde predikanten uit Groningen en omstreken hebben in een open brief aan de synode van dc Her vormde kerk bezwarCn gemaakt te gen het getuigenis van een aantal ongeruste hervormden. Bovendien heeft een van hen, een Zuidafrikaans theoloog, in een aparte brief aan de synode gevraagd hol getuigenis te verwerpen, omdat de Zuidafrikaanse kerken er regelrech te steun voor de apartheidspolitiek in zullen ontdekken. De Groningse groep, onder wie de theologische hoogleraren dr. H. G. Hubbeling. dr. R. R. J. Knetsch. dr. W. F. Dankbaar en dr. A. S, van der Woude. zou het een ramp voor de kerk vinden wanneer dit getuigenis door de adhesie van de synode ver heven zou worden tot een stuk waar uit men de doctrina van de kerk in het heden zou leren kennen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4