Binnenkort proef met storten betonblokken in Oosterschelde STREEKNIEUWS Minister ir. P. J. Lardinois komt naar Schouwen-Duiveland Ouderavond openb. basisschool Oosterland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 11 november 1971 Nr. 20977 Gebruik wordt gemaakt van Sikorsk „Skverane' Archieffoto van een „Skycrane", die hier een houten huis gaat tillen. ZIERIKZEE, 10-11. Rijkswater, staat gaat binnenkort, waarschijnlijk al volgende week, bij het werkeiland Neeltje Jans in de Oosterschelde, proeven nemen om betonblokken, die bij de afsluiting in 1978 van de Oos terschelde zullen worden gebruikt, te storten met behulp van een helikop ter. De proef wordt nu genomen, omdat in het komende half jaar dc beslissing zal moeten vallen hoe de Oosterschelde zal worden gedicht? met caissons of door het storten van beton blokken met een kabelbaan of door een helikopter, of een combina tie van verschillende methoden. Bij wijze van proef zal ten westen van het werkeiland Neeltje Jans een vierhonderd meter in zee stekende strekdam worden gemaakt. De twee en een halve ton wegende betonblok ken zullen met drie, en misschien wel vier stuks tegelijk door de heli kopter in zee worden „gedropt". De helikopter, die daarvoor zal worden gebruikt is een zg. Sikorsky Skycrane, die door KLM-Noordzee Helikopters zal worden gevlogen en die Sikorsky in bruikleen heeft, ge kregen van het Amerikaanse leger in West-Duitsland. De helikopter arriveerde inmiddels op Schiphol. Het vliegtuig moet voor de proef ge reed worden gemaakt en met name zal een elektronische uitrusting wor den gemonteerd om de plaatsbepa ling van het „droppen" nauwkeurig te kunnen bepalen. Drie a vier weken De proef, het aanleggen van de dam dus, zal ongeveer drie a vier weken in beslag nemen. De kosten liggen twee en een half ton hoger dan wanneer de dam, die toch moet worden aangelegd, door middel van een hijskraan, zou worden aangelegd, maar, zo zegt Rijkswaterstaat: de kost gaat voor de baat uit. Als de proef achter de rug is zal de gehele sluiting van de Ooster schelde in studie worden genomen en dan zal ook moeten worden bepaald op welke manier dit zal gebeuren, aldus ir. P. H. van der Weele, hoofd ingenieur van Rijkswaterstaat en be last met de Haringvlietwerken. Drie stroomgaten Het gaat bij het dichten van de Oosterschelde om drie stroomgaten. In feite om vier, die gelegen zijn tussen de drie werkeilanden, maar tussen twee van deze eilanden zal volgend jaar het gat worden gedicht door middel van dammen. Er blijven van het acht kilometer brede water vlak nog drie sluitgaten over resp. één van 1500 meter en twee van zo'n 1200 meter. Rijkswaterstaat heeft nog twee kabelbanen in voorraad: één, die gebruikt is voor de sluiting van de Grevelingen en het Haring vliet en de ander, die voor de slui ting van het Brouwershavensegat is gebruikt. Op het werkeiland Neeltje Jans liggen de betonblokken, die de heli kopter moet storten al gereed. De helikopter moet met de blokken ge middeld zo'n vijfhonderd meter vlie gen alvorens ze in zee te storten Vergadering Prov. Staten De eerstvolgende vergadering van de provinciale staten van Zeeland zal gehouden worden op vrijdag 19 november a.s. in de Statenzaal te Middelburg. Ver. Milieuhygiëne Zeeland Op dinsdag 16 november wordt in het Goese lyceum een openbare bij eenkomst gehouden van de Vereni ging Milieuhygiëne Zeeland. Als spreker treedt op ir. T. Verheul, di recteur van het Rijksinstituut voor de Drinkwatervoorziening, met het onderwerp: „Drinkwatervoorziening en milieuhygiëne". Bovendien wordt de „Gouden Delta", een klank- en kleurmozaiek vertoond. NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank VERHUUR KLUISLOKETTEN ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur; Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. Hervormde vrouwenvereniging te Bruinisse Verhaal uit de praktijk van de kinderpolitie BRUINISSE, 10-11. In de te Brui nisse gehouden vergadering van de Hervormde Vrouwenvereniging on der leiding van mevrouw H. M. Ju- melct hield dc presidente een me ditatie over 1 Kon. 21. (Achab en Naboth). Dit schriftgedeelte werd eerst door haar voorgelezen. De in leiding werd afgesloten met het ge zamenlijk zingen van Psalm 119 17. Na de pauze sprak mejuffrouw B. M. van der Weyst, werkzaam bij dc Kinderpolitie in Bergen op Zoom over haar werk. Zij gaf een schets van het werk van de politie in een stad. Iedere agent heeft daar een bepaalde wijk, waarin hij in bepaal de diensturen zijn ronde doet. Van wat hij op zijn ronde ziet of tegen komt moet rapport worden gemaakt, omgekeerd wordt wanneer iets in een bepaalde wijk gebeurd is, nage gaan. Hij wordt wanneer iets in zijn wijk is gebeurd, dikwijls „op het matje geroepen". Naast de geüni formeerde politie kent het korps ook de nict-geuniformeerde recher cheurs. Iedere strafzaak heeft naast zijn juridische zijde, ook zijn sociale kant en juist voor die sociale kant worden dikwijls vrouwen ingescha keld. In 1930 werd in Rotterdam de eerste vrouw bij de politie benoemd. Hoe komt men. hoe komen vooral jeugdige personen, tot de overtre ding of tot de misdaad. In zeer veel gevallen, zijn de sociale omstandig heden waarin men is opgegroeid, of het millieu daarvan de oorzaak. Het is in vele gevallen, dc vrouw, die beter kan aanvoelen en beter (huis kan gaan onderzoeken, hoe de so ciale omstandigheden zijn. Schrijnende gevallen Uit haar praktijk vertelde me juffrouw Van der Weyst daarover aangrijpende bijzonderheden. Over het meisje van 15 jaar, die wel was „voorgelicht" maar tot wie gezegd was: en als er wat gebeurt, mag je niet meer thuis komen". Zo'n kind gaat dan ook niet meer naar huis, maar gaat zwerven. Over de jongen van 17 jaar, die niet meer met zijn ouders met va kantie wil£e, die thuis bleef terwijl zijn ouders niet eens een adres ach ter lieten, die zijn zakgeld dat hij had gekregen in enkele dagen op maakte en toen de rest van de dagen uit stelen ging om toch wat te eten te hebben. Resultaat, hij belandde ruim een week in de cel van het po litiebureau. Schrijnende gevallen van kinder verwaarlozing werden door de in- leidster verteld, waaruit „toezicht" of ontzetting uit de ouderlijke macht volgt. Zelf heeft zij in haar Bergen op Zoomse wijk toezicht op 35-45 kinderen. Spreekster drukte haar gehoor op het hart, zelf „toezicht" te houden, wat hun kinderen uitvoeren, kinde ren vragen aandacht,' maar willen ook aandacht en een kind waarvan de ouders een drukke zaak hadden, te druk om op hun jongen te letten, kwam met de politie in aanraking, omdat hij de aandacht op zich wou vestigen. Avond aan avond televisie kijken en zich niet met de kinderen bemoeien kan oorzaak zijn, dat die kinderen met de politic in aanra king komen. De zeer interessante lezing wierp natuurlijk nogal wat vragen op. Na dat deze waren beantwoord, sloot mevrouw Vun Ocvercn-Zondcrvan met gebed. ZIERIKZEE Onderhoud over zand- en grintlransport Teneinde uitvoering te geven aan het verlangen van de algemene ver gadering, heeft een delegatie van de buurtvereniging „De Hoofdpoort" o.w. de voorzitter de heer C, Bere- voets woensdagmiddag een onder houd gehad met de wethouder van Publieke Werken, over de toestanden die in de straat ontstaan door het zand- en grinttransport voor de op bouw van plan-West. Van de zijde van de vereniging werd gewezen op de onhoudbaarheid van deze toestand, als gevolg waar van de bewoners'het met de zenu wen te kwaad krijgen en de huizen stuk trillen. De wethouder wees op de tot dus ver gedane pogingen om verandering in de situatie te krijgen. Lossen aan de Engelse kade en „omrijden" stuit op afwijzen van de aannemer, gelet op de gevaren, die het transport - vooral in drukke zomermaanden - voor het verkeer oplevert. Boven dien vergt omrijden meerkosten van f 2,- per m:i, een bedrag dat nog ho ger wordt, als gebruik zou worden gemaakt van de zwaaikom, iets wat vooralsnog trouwens onmogelijk is. Er zal opnieuw een onderzoek worden gedaan en verder worden gezocht naar mogelijkheden de zaak bevredigend op te lossen, maar voorlopig blijven de twee „onmoge lijkheden" wel tegenover elkaar staan. Aanvullend werd toegezegd dat iets zal worden gedaan tegen ge bruik van het voetpad langs het Bol werk, door bromfietsen. Jaarfeest CJ.V. „Samen verder" Het jaarfeest van de C.J.V. „Sa men Verder" (junioren) vindt plaats op vrijdag 19 november in het her vormd verenigingsgebouw. Opge voerd wordt o.m. het blijspel ,,'t Is je vaders hobby". Jaarvergadering Vereniging voor Openbaar Onderwijs De jaarvergadering van de afde ling Zierikzee van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs zal gehou den worden in de koffiekamer van het Huis van Nasau, op donderdag 18 november a.s. Mededelingen worden aangekon digd over o.a. de scholenbouw in Plan West, ledenwerfactie, feest avond en protestdemonstratie op 29 november te Utrecht. Op de agend? staat ook een bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heer G. C. de Jon ge, mevr. E. C. Lems-v. d. Hulle en de heer H. H. v. d. Wolf. Verder dient een kascommissie te worden benoemd. Discussiemiddag afd. Schouwen Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen De afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen orga niseert op donderdag 18 november a.s. in de bovenzaal van Mondragon een discussiemiddag. Een inleiding over het onderwerp „Begrijpen de mensen elkaar nog" zal gehouden worden door mevr. L. J. Mol-de Ja ger. Over deze vraag zal deze mid dag van gedachten kunnen worden gewisseld. HAAMSTEDE Collecte De Nierstichting Nederland (N.S. N.) dankt de leid(st)crs collectanten voor het vele werk. verricht tussen 1 en 7 november ten bate van de N. S.N. in de gemeente Westerschou- wen. Het totaal bedrag bedroeg f 1370.81. De vijf kernen offerden als volgt: Burgh f 391.19. Haamste de f 463.86. Serooskerke f 138.39. Noordwellc f 108,23 cn Rcncssc f 269.14. RENESSE Ouderavond openbare basisschool Maandagavond 15 november houdt de openbare lagere school ,,'t Stae- pel'of" te Renesse de ouderavond in de gemeenschapsruimte van de school Op deze avond zal de heer J. C. Bra- ber aftreden als voorzitter van de oudercommissie welke funktie hij 12V2 jaar bekleedde. Verdere punten op de agenda zijn o.a. het optreden van het schoolkoor met blokfluit- groep, een poppenkastvoorstelling door leerlingen van de school en de film „Een jaar rond" die door het hoofd der school de heer J. H. Blom werd gemaakt en die beelden laat zien van de oude school en het vorig jaar gereedgekomen nieuwe gebouw. Met een rondvraag zal deze avond worden besloten. Eindles naaicursus Een dezer dagen werd de laatste les gegeven van een naaicursus voor gevorderden, die te Renesse in het Dorpshuis werd gegeven. Aan deze cursus, die op woensdagmorgen werd gegeven, namen 11 dames deel. De cursus werd gegeven door mej. N. van Elderen, lerares Na bij de Stich ting voor Huishoudelijke Voorlich ting ten Plattelande in Zeeland. SEROOSKERKE Geslaagde filmavond van Rode Kruis In het Dorpshuis te Serooskerke vond dinsdag een filmavond plaats van het Rode Kruis. Als hoofdfilm werd vertoond „Rio Brava". De op komst van het publiek voor deze avond was redelijk In de pauze vond een verloting plaats Bovendien kon den resultaten van het Welfare- werk worden bezichtigd, die tevens konden worden gekocht. De op brengst was bestemd voor de bekos tiging van een vakantiereis geduren de een week met de „Henry Dunant" voor chronisch zieke kinderen. Op-, gebracht werd een bedrag van f 194, maar aangezien een vakantietochtje voor één kind f 100 kost werd nog maals in de beurs getast en een to taal bedrag bèreikt van over de f 200. Serooskerke zorgde er op deze spon tane wijze voor dat 2 chronisch zie ke kinderen uit kunnen met de Hen ry Dunant", waarbij ook nog wat overblijft voor een zakcentje. DREISCHOR „Cadeautjescursus" Op maandagmiddag 15 november a.s. begint in het Dorpshuis de cur ses „Met naald, draad en weefsel" (cadeautjescursus). De cursus wordt gegeven door mej. N. van Elderen, lerares Na bij de Stichting voor Huis houdelijke Voorlichting ten Platte lande in Zeeland. Collecte Nierstichting De collecte voor de Nierstichting heeft alhier opgebracht een bedrag van f 162,60. Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie alhier zijn in lichtingen verkrijgbaar omtrent een gevonden zwart leren, met wol ge voerde, heren-want. NOORDGOUWE Opbrengst collecte De huis aan huis-kollekte alhier, ten bate van de Nierstichting, heeft het mooie bedrag van f 212,58 opge bracht. NIEUWERKERK Naaicursus Op maandagavond 15 november a.s. begint te Dreischor in de lagere school een naaicursus voor gevor derden. Deze cursus wordt gegeven door mej. N. van Elderen, lerares Na bij de Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande in Zee land. Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het doctoraal-exa- men geneeskunde de heer B. F. J. Bouman, afkomstig van Nieuwer- kerk. Collecte Nierstichting Ten bate van de Nierstichting werd te Nieuwerkerk door een aantal da mes een bedrag van f 306,71 opge haald. Alle gevers en collectanten wordt hartelijk dank gebracht Collecte-opbrengst De nationale collecte t.b.v. geeste lijk gehandicapten, uitgaande van de stichting Federatie Sociaal Pedago gische Zorg voor Zwakzinnigen en de stichting Federatie van Ouder verenigingen heeft in Nieuwerkerk f 400 opgebracht. Collectanten waren mevr. De Molenaar, mevr. Folmer, mevr. Schiettekatte-de Bil, mevr. Syriër, mevr. Van 't Hof; mevr. Schiettekatte- -de Vrieze en mevr. Buijze. OOSTERLAND Nieuw nummer „De Schoolkrant" Als nummer 1 van dc vijfde jaar- pang verscheen weer „De School krant", orgaan van dc openbare ba sisschool alhier. Als naar gewoonte eerst wat mededelingen namens dc leerkrachten van dc hand van het schoolhoofd, de heer P. T. Bolken- baas, o.m. dat ds. Post van Bruinisse wegens het vertrek van ds. Omme- ring naar Glancrbrug, in het vervolg do godsdienstlessen op dc school zal voortzetten Uitzet van forel in Grevelingenmeer BROUWERSHAVEN, 10-11. Op woensdag 17 november a.s. vindt in het Grevelingenmeer een eerste uit zetting van forel plaats. De uitzet van forel krijgt bijzonder reliëf door de aanwezigheid van de minister van landbouw en visserij ir. P. J. Lardinois, die de uitzet ziet als een Verder optimistische klanken be treffende de scholenbouw aan de Van den Abeelestraat, omdat in het a.s. voorjaar de nieuwe school zal kunnen worden betrokken. Hopelijk zal het gemeentebestuur een spoedi- gen reactie geven op de gedane kre dietaanvragen voor leermiddelen etc. voor deze nieuwe school. Verder wordt meegedeeld dat het aantal leerlingen op de school momenteel 85 bedraagt en komt er ook een va kantieschema in voor over 1971-1S72 De Sinterklaasmiddag zal worden gehouden op vrijdag 3 december a.s. in de klaslokalen 1 en 2. In augustus j.l. heeft weer de tweejaarlijkse con trole van de schoolarts plaats gevon den waarbij geen der leerlingen ern stige afwijkingen hadden, alleen een zevental verwijzingen naar de huis^" arts. Verder lezen we een stukje van de hand van de onderwijzeres, mevr. M. Sinke-Joziasse getiteld „Leesvoorwaardenonderzoek" waarin ze duidelijk maakt wat hiermee be doeld wordt. Het zijn voorwaarden die de leerling moet bezitten o mte kunnen leren lezen. Verder komt in de krant een aantal bijdragen voor van leerlingen uit verschillende klas sen. Nat. Collecte Geestelijk Gehandicapte Kind Onder leiding van mevr. Bakker- Bal werd hier ter plaatse gecollec teerd ten bate van de Nat. Collecte voor het Geestelijk Gehandicapte Kind, door de dames: mevr. Beije- Boogert, mevr. Beije-Reinhoud, me vrouw Bominaar, mevr. Capelle- IJzelenberg, mevr. Dorst-Verhoek, mevr. van Dijke-de Bruine, mevr. Goudzwaard-de Rijke, mevr. Stou- ten-Knop, mevr. Stouten-Otte, mevr. Steenpoorte-van der Have, mevr. Vaane-van der Linde en mevr. IJzelenberg-Bolle. De opbrengst be droeg het mooie bedrag van f 368,53. Hiervoor een woord van dank aan allen die iets gaven voor dit mooie en nuttige doel, en niet minder aan de leiding en de dames-collectanten. Collecte Nierstichting De huis aan huis-collecte, die hier ter plaatse gehouden werd door de dames mevr. Beije-Barel, mevr. Beije-Boogert, mevr. Bolle-Ista, me vrouw Dorst-Struijk, mevr, Geel- hoed-Quist, mevr. Goudzwaard-de Rijke, mevr. de Haan-van der Have, mevr. Stouten-Otte, mevr. de Valk- Ista en mevr. Verstraaten-de Bruine, onder leiding van mevr. J. Dooge- Kosten, ten bate van de Vereniging tot steun aan de Nierstichting Ne derland, heeft te dezer plaatse opge bracht de som van f 380. Een woord van dank aan de milde gever(ster)s en aan de leiding en de dames-col lectanten is zeer wel op z'n plaats. BRUINISSE De wachtmeester der rijkspoli tie D. Coppoolse is met ingang van 1 november bevorderd tot wacht meester eerste klasse. belangrijke bijdrage voor de recrea tieve ontwikkeling van de voorma lige zeearm. Belast met het beheer van het Grevelingen-viswater is de Federa tie van Deltavissers, die voornemens is op de bewuste datum van de uit zet iets bijzonders te maken. Een schip - de „Schouwen-Duiveland" - gemeerd in de Veerhaven te Zijpe, met aan boord de „uitzetters", geno digden en pers, vaart rond 11 uur het Grevelingenmeer op. Een welkomstwoord zal worden gesproken door de heer J. Ceelen, voorzitter van de Federatie van Del tavissers, waarna minister Lardinois een toespraak houdt over het onder werp: „De recreatieve betekenis van de Grevelingen en de plaats daarin van de sportvisserij". Na de toespraken gaat de forel overboord en keert het schip terug naar de thuishaven. Woensdag 10 november is het bejaardenhuis „In 't Opper" te Brui nisse op het aardgasnet aangeslo ten. „Tafeltje dek je" Voor het project „Tafeltje Dek je" is het materiaal thans besteld. Gere kend wordt dat men in de maand december zal kunnen beginnen om aan. 25 personen op Bruinisse een warme maaltijd te verstrekken. Naast de 60 pet. van de kosten die door het Koningin Julianafonds be dragen werden, moet nog f 2200 bij elkaar komen. De Raiffeisenbank gaf bij gelegenheid van de opening van het nieuwe kantoor f 500, de diaco nieën van de vier plaatselijke kerken zorgden voor de overige f 1700. Me vrouw de Koning-Jumelet, presidente van de hervormde vrouwenvereni ging, zorgde voor een aantal bezorg- sters, die straks de in „t Opper" be reide maaltijden rond zullen bren gen. Resultaten spaarweek Raiffeisenbank De Raiffeisenweek en de daarin gevoerde spaaraktie is voor de Coöp. Raiffeisenbank te Bruinisse een suc ces geworden. Er werden 43 nieuwe spaarders ingeschreven. Oude en nieuwe spaarders legden f 146.000 in. Zij deden dat met 527 inleggingen. Er werden 10 gouden tientjes uit gereikt. Collecte Nierstichting De oproep „Een zaak van leven of dood, uw geld voor hun leven", de collecte voor de Nierstichting, heeft te Bruinisse weerklank gevonden. Er werd in de huis aan huis-collecte f 718,39 bijeen gebracht. Alle collec tanten hartelijk dank. TWEEDE KAMER Half miljoen extra voor landelijk jeugdwerk DEN HAAG, 10-11. Staatssecreta ris H. J. L. Vonhoff van CRM heeft woensdagmiddag i.d. Tweede Kamer meegedeeld, dat hij bereid is om op de begroting van CRM een bedrag van f 500.000 te reserveren als extra subsidie voor de landelijke jeugdor ganisaties, de overkoepelende orga nisaties van jeugd- en jongerenwerk. Binnen de beschikbare bedragen voor het jeugdwerk in het algemeen is voor deze reservering ruimte. Leerlingen voerden schetsje op OOSTERLAND, 10-11. Maandag- avond had in het Ned. Herv. Vere nigingsgebouw de jaarlijkse ouder avond plaats van de Openbare Ba sisschool, hoofd de heer P. T. Bol kenbaas, onder leiding van dc voor zitter, de lieer Anthonie Ista, Deze sprak een welkomstwoord tot dc aanwezige ouders die in vrij grote getale waren opgekomen, met name tot de wethouder van onderwijs van de gemeente Duiveland, dc heer S, Overbeekc, cn tot de heer M. J. Zeü- ler di eals secretaris van dc school raad en als voorzitter van de afde ling Oosterland van „Volksonder wijs" aanwezig was. Verder werd welkom geheten hel onderwijzend personeel van de school. In zijn openingswoord memoreer de de voorzitter de gang van zaken op de school als zeer bevredigend. Dit hadden de ouders ook uit de pas verschenen schoolkrant kunnen le zen. Dank bracht de voorzitter aan de ouders dat dc gehouden school reisjes zo goed geslaagd zijn. Dc penningmeesteresse, mevr. Geel hoed-Boot gaf verslag van de stand van de kasmiddelen. De inkomsten in 1970- 71 bedroegen f 524,65. de uitgaven f 421,35. een goed slot dus van f 103,30. Vermeerderd met de nog in kas zijnde middelen was dc eindstand f 195.53. Dc dames mevr. Bominaar en Verstraatten-de Bruine hadden de verschillende bescheiden nagezien en in orde bevonden. De penningmeesteresse en de dames van dc controle kregen een dankwoord van de voorzitter. De kascontrole zal volgend jaar worden gehouden docr do dames Van der Maas-Heijbocr cn Van Dijke-Kwaak. „Van een man die niet dichten kon" Onder leiding van de onderwijzers voerden een tiental leerlingen van de klassen 3 en 4, een leuk toneel stukje op, getiteld: „Van een man, die niet dichten kon". Het schetsje wekte vaak de lachlust op en bleek vrij goed ingestudeerd. De voorzitter dankte de onderwijzers Bolkenbaas en Uil voor de moeite gedaan om dc kinderen dit allemaal bij te brengen. Verder mej. Van der Schelde die voor de grime zorgdroeg. Na de pau ze, waarin koffie met koek werd aangeboden, volgde dc bestuursver kiezing. De heer C. Boogert, die af tredend was, werd bij acclamatie herkozen. In plaats van mevr. Geel hoed-Boot, die zich niet meer her kiesbaar stelde, werd met 29 van de 55 stemmen gekozen mevr. Bouw man-Schot. De voorzitter dankte mevr. Geelhoed voor alles wat zij voor het onderwijs en dc oudercom missie had verricht. Kadootjcs van Sinterklaas Bij de bespreking van enkele schoolzaken las de voorz. een ingeko men schrijven voor van een ouder paar, dat voorstelde het geven van kadootjes op school bij hel Sinter klaasfeest etc. af te schaffen. Nie mand van de aanwezige ouders bleek het echter met deze suggesties eens te zijn zodat dit voorstel geen door gang vond. Op een vraag waarom de hoogste twee klassen niet meer naar zwemles gaan antwoordde het schoolhoofd dat de Inspectie Lich. Opvoeding heeft meegedeeld dat wanneer er 80 procent van de leer lingen in een klas geslaagd zijn voor het zwemdiploma, er verder niet meer door deze klas wordt gezwom men, zodat de resterende 20 procent geen zwemles in schoolverband meer krijgt. De hele klas gaat dan over op z.g. „droge" gymnastiek. Bij de rondvraag kwam er niets meer aan de orde. De voorzitter sloot deze geslaagde ouderavond met een dankwoord voor de goede op komst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3