AGENDA Tarieven - zo blijkt - zullen elk jaar moeten worden verhoogd Koning Winter toont grimmig gezicht Minister van C.R.M. „Geen welzijnsvernietigingspolitiek" Koppeling en/of splitsing elektriciteitsmeters Oppositie fel tegen begroting C.R.M. Honger door staking Brits vliegtuig met para's neergestort N.V. Watermaatschappij „Zeeland" GOES, 10-11. Sinds 1 januari 1970 is de tariefstructuur b(j de N.V. Wa termaatschappij „Zeeland" dusdanig opgebouwd dat vier kategorieën worden onderkend. a). Normaal kleinverbruik Kleinverbruik treedt in het alge meen op bij huishoudelijke, agrari sche en gemengde aansluitingen. De tariefsopbouw bestaat uit: Vast bedrag, afhankelijk van de benodigde kapaciteR van de meter; m3-prijs, te weten één uniform bedrag per afgenomen m:t. Van dc totale 110.000 aansluitin gen zijn in Zeeuwsch-Vlaanderen thans nog circa 20.000 aansluitingen onbemeterd, waarop de geschetste tariefstruktuur nog niet kan worden toegepast. Het merendeel van de onbemeterde percelen zal in een tijdsverloop van vier tot vijf jaar worden bemeterd. b). Rekreatie-verbruik Het rekreatieverbruik heeft een ken merkend piekverbruik in de zomer. In de tariefsvorm komt een extra vergoeding tot uitdrukking. c). Grootverbruik Onder grootverbruik wordt verstaan het verbruik van alle afnemers die als regel een afnamekapaciteit heb ben welke op enig moment groter is dan 3 m:! per uur. De basis van het tarief is een vaste vergoeding per gekontrakteerde ka- paciteit, terwijl daarnaast een be drag per afgenomen m:! is verschul digd. Foto's van Mars f PASADENA (Californië), 10-11 De Mariner-9, het Amerikaan- *j* se ruimtevoertuig dat op weg is naar Mars, heeft op een af- v stand van 1.369.000 km. bij wij- ze van proef 27 foto's van de rode planeet gemaakt. Vastge- steld is dat de camera's goed y werken. Gedurende de drie maanden die de Mariner-9 om Mars zal draaien, zullen meer dan 5.000 foto's worden geno- men. Op 14 november komt y het ruimtevoertuig, dat op 30 mei is gelanceerd, in een baan om Mars. Politieman doodgeslagen NAHA, 10-11. Bij gewelddadige de monstraties tegen de Amerikaans- Japanse overeenkomst over de toe komst van Okinawa hebben demon stranten in de hoofdstad Naha woens dag een lid van de verkeerspolitie doodgeslagen. Andere groepen vielen politieposten aan met zelfgemaakte bommen en stenen. In de Japanse hoofdstad Tokio be vochten studenten en arbeiders de politie met ijzeren staven en benzine bommen. Italiaanse boeren demonstreren ROME. 10-11. Tienduizenden klei ne boeren en landarbeiders uit heel Italië die willen dat de uit de feo dale tijd stammende overeenkomsten met de landeigenaars gewijzigd wor den in pachtcontracten, hebben in Rome woensdag een protestmars ge houden. waardoor een grote ver keerschaos ontstond. De actie van de boeren wordt gesteund door de bonden van landarbeiders. d) Biezonder grootverbruik Biezonder grootverbruik treedt op bij de afnemers die meer dan 500.000 nv' per jaar afnemen of een biezon- dere kwaliteit verlangen. In deze gevallen wordt een speciale over eenkomst afgesloten. Tariefhoogte Omtrent de tariefhoogte kan het volgende worden opgemerkt: Per 1 januari 1971 zijn de groot verbruikerstarieven voor het gehele voorzieningsgebied gelijkgeschakeld. In de kleinverbruikerssector zul len de tarieven op zo kort mogelijke termijn, doch in ieder geval voor 1980, worden gelijkgetrokken. Kon per 1 januari 1971 reeds een eerste stap naar gelijke tarieven worden gezet, per 1 januari 1972 zal het verschil in tarief opnieuw wor den verkleind door: Verkleining van het verschil in tarief tussen bemeterde aansluitin gen midden- en noord Zeeland ten opzichte van de bemeterde aanslui tingen in Zeeuwsch-Vlaanderen, Verkleining van het verschil tus sen onbemeterde aansluitingen ten opzichte van bemeterde aansluitin gen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Ontwikkeling van de tarieven Het watergebruik in het voorzie ningsgebied van de W.M.Z. stijgt, enerzijds door toenemend gebruik van de bestaande afnemers, ander zijds door de waterafname van nieu we verbruikers. Naarmate het ver bruik stijgt, zullen de kosten voor winning, produktie, transport en dis tributie toenemen en als gevolg hiervan zullen elk jaar de tarieven moeten worden verhoogd, waarbij tevens ook de stijging in loonkosten moet worden verwerkt. Verwacht wordt dat de prijs van het gezuiverde water (kwaliteit- drinkwater! voor grootverbruik voornamelijk tengevolge van de kostbare aanvoer over grote afstand tussen 5% en 10% zal stijgen. Hier boven zal de geldontwaarding moe ten worden opgevangen. Oorlogsmisdadigers ter dood veroordeeld MOSKOU, 10-11. De rechtbank in Minsk, de hoofdstad van Wit-Rus- land, heeft volgens het Russisch pers bureau Tass „drie oorlogsmisdadigers ter dood veroordeeld". Voorts wer den drie tot verschillende gevange- nistraffen veroordeeld. Zij zijn schuldig bevonden aan activiteit in dienst van de Duitse bezetters in Wit Rusland, met name in de jaren 1943 en "1944. Brand in woning oud-minister Beernink RIJSWIJK, 10-11. Een korte uit- slaande brand heeft woensdagmid dag aan de Thomas Jeffersonlaan In Rijswijk een deel van de flatwoning van oud-minister Beernink verwoest De brand ontstond door nog onbe kende oorzaak even voor vijf uur in de luxe ingerichte woonkeuken. Bu ren waarschuwden direct de brand weer, die erger kon voorkomen. Gp het moment van de brand was niemand van het gezin Beernink thuis. De aangrenzende flatwonin gen hebben flinke waterschade opge lopen. Volgens de Rijswijkse politie be draagt de schade ongeveer 1' 15.000,-. HAMBURG, 10-11. Na de lange' mooie nazomer laat koning winter, vijf weken voor volgens de kalender het koude jaargetijde begint, plotseling in grote delen van Europa een grimmig gezicht zien. In de Alpen moesten als gevolg van sneeuwval reeds 22 passen gesloten worden, waarvan 12 In Zwitserland. In Tirol bleven veel automobilisten steken omdat zij nog niet op winterweer hadden gerekend en geen sneeuwkettingen hadden. In de Pyreneeën bracht een snijdende noordenwind de eerste sneeuw en in heel Noord-Spanje viel de koude in. In de Spaanse provincie Valencië zorgde zware regenval voor nieuwe overstro mingen. In dc Italiaanse hoofdstad Rome en op Sicilië en Sardinië richtte een storm zware materiële schade aan. In Frankrijk tenslotte is het stadje Rochefort-Montagne b\j Cler mont-Ferrand door een snecuwmuur van de buitenwereld afge sneden. Dc mogelijkheid bestaat, water van mindere kwaliteit dan drinkwa ter af te nemen, dat goedkoper zal zijn, en water van hogere kwaliteit (ontzout water) dat duurder zal zijn dan drinkwatear. In de huishoudelijke sektor is een toekomstig prijsverloop moeilijker te schetsen omdat de arbeidsintensieve werkzaamheden in de distributie- sektor het kostenverloop sterk be- invloeden. De verwachting is even wel dat - extrapolerend vanuit het verleden - het stijgingspercentage van 10% ook in deze sektor zal gel den. Mia Versluis overleden DOETINCHEM, 10-11. Op 26-jarige leeftijd is woensdagmiddag in een ziekenhuis in Doetinchem Mia Ver sluis overleden. Het meisje is se dert april 1966 niet meer bij bewust zijn geweest, nadat zij niet was bij gekomen van een eenvoudige hiel- operatie. vei-richt in een ziekenhuis in Enschede. Twee doden bij autobotsing OUDKARSPEL, 11-11. Twee men- sen zijn woensdagavond bij een auto botsing in Oudkarspel (N.H.) om het leven gekomen. Het zijn de 23-jarige A. van Ravenzwaaij uit Haarlem en de bij hem in de auto zittende Mia van Duin (15) uit Warmenhuizen. Op een kruising zou een automobi list geen voorrang hebben gegeven aan de heer Van Ravenzwaaij. Gladheidsslachtoffer LEEUWARDEN, 10-11. Gladheid van de weg door bevriezing heeft in Friesland het eerste verkeersslacht offer van dit seizoen geëist. De 38- jarige J. Boonstra uit Drachten raakte bij Wartena bij een oprit van een brug in een slip en sloeg met zijn auto tegen de brugleuning. Zwaar gewond is de man naar een zieken huis te Leeuwarden gebracht. On derweg overleed hij aan zijn ver wondingen. Vrouw en kinderen uit stadhuis gezet UTRECHT. 10-11. Onder politie- dwang zijn woensdagmiddag de 22- jarige mevr. A. de Nooyer, haar twee kinderen en zeven medestanders uit het Utrechtse stadhuis gezet. Zij had den daar bivak gekozen om de aan dacht te vestigen op de slechte huis-f vesting van mevr. de Nooyer, die in en wrakke fietsenstalling aan de Ab- stederdijk in Utrecht woont. Dit on derkomen is volgens mevr. de Nooyer vochtig, de vloer is verrot en de rio lering ligt open, waardoor een hevige stank wordt verspreid. De vi'ouw eist van de gemeente betei'e woonruimte. 12.000 heffingen voor lozing afvalstoffen in rijkswateren DEN HAAG, 10-11. Het rijk zal in 1972 ongeveer 12.000 aanslagen op leggen op lozing van afvalstoffen in kanalen en rivieren in onderhoud bij het rijk. De opbrengst zal naar schat ting f 30 miljoen bedragen. Dit heeft minister Nelissen (financiën) woens dag meegedeeld in antwoord op schriftelijke vi-agen uit de Tweede Kamer. Voorlopig denkt het rijk aan een heffing van vier gulden per inwoner equivalent. d.w.z. de hoeveelheid af val die een inwoner per jaar gemid deld produceert. Misschien zal dit be- di'ag nog iets hoger uitvallen i.v.m. de pi'ijsstijgingen. Burgemeesters willen salarissen niet laten bevriezen ZAANDAM, 10-11. Het Genootschap van Burgemeest*i*s heeft woensdag besloten geen enkele aanbeveling te doen over het al dan niet bevriezen van hun salarissen. Er zijn, zo zeg gen zij, grote gemeenten waarvan de burgemeester wellicht geen hinder van een bevi-iezing van zijn salaris zal ondervinden, maar voor burge meesters van kleinere gemeenten zou een salarisbevriezing zeer nadelig kunnen zijn. Zij willen in het loon- overleg volledig hun rol meespelen. Dit bleek tijdens de jaai'vergade- ring van het genootschap, die te Zaandam werd gehouden. TWEEDE KAMER DEN HAAG. 10-11. De drie be windslieden op het departement van cultuur, lecreatie en maatschappe lijk werk hebben zich, bjj het op stellen van de begroting voor het volgend Jaar, beperkingen moeten opleggen. „Op sommige terreinen was er een steikc matiging, om el ders vootuitgang te boeken", aldus heeft woensdagmiddag in de Tweede Kamer minister I». J. Engels van C.R.M. gezegd bjj de verdediging van zijn begroting. Hij vond het volstrekt onjuist om te zeggen, dat er sprake is van een „welzijnsvernieti- gingspolitick". De beperkingen vielen de minister en zijn twee staatssecretarissen niet eenvoudig. Maar goed werk kon ge handhaafd worden en er ontstonden voorwaarden om op uiteenlopende gebieden tot uitbreiding te komen. „De toneelgezelschappen en orkes ten zijn niet om zeep gebracht. Zij kunnen doorwerken, de orkesten zelfs met een betere honorering. De bibliotheken zijn niet stop gezet en de tarieven zijn niet veitienvoudigd, maar alleen is het tarief van 1959 van maximaal zes en een halve gul den aangepast aan maximaal tien gulden in 1971, waarbij voor de gro te groep van jeugdigen vrijstelling van contributie mogelijk is", aldus do minister. Hij wees er vooi-ts op, dat het niet ged8an is met het bouwen van sportaccomodaties. „Dat gaat door en volgend jaar gaat de regeling van start met de z.wembaden". Volgend jaar wordt dooi'gegaan met experi menten. „Het is wel zo", zo zei de minister. „dat er een duidelijke aanzet gege ven wordt voor een bejaarden- en gehandicaptenbeleid." Ster en pers De regering is bereid het reeds voor de pers beschikbaar gestelde bedrag van f 5 miljoen ten behoeve van het in te stellen bedrijfsfonds aan te vullen met de opbrengst van een tijdelijke heffing van opcenten op tarieven van de Stichting Ether Reclame (Ster). De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft dit meegedeeld aan de voorzitter van de commissie „Bedrijfsfonds voor de pers", prof. mr. dr. M. Rooij in een schrijven, waarvan hij bij de begro tingsbehandeling van C.R.M. in de Tweede Kamer, woensdagmiddag, gewag maakte. Om het ongerief zo gering mogelijk te doen zijn, zullen de ver anderingen aan uw meters worden uitgevoei'd in nauwe samen werking met de P.Z.E.M., in de week van 15-20 november a.s. Voor inlichtingen zie rondschrijven P.Z.E.M. Opdrachten - voor zover nog niet gegeven - wachten wij gaarne op het telefoonnummer van uw installateur: (01112) 267. TWEEDE KAMER DEN HAAG, 10-11. De drie be windslieden van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk hebben, op de de eexste dag van dc behandeling van hun begroting in de Tweede Ka mer, weinig lovende woorden van uit de oppositie toegemeten gekre gen. De woord voerdei-s van P.v.d.A., D'66 en P.P.R., die een regen van amendementen - gezamenlijke kos ten 120 miljoen gulden - over de re- gei'ingstafel uitstortten, richtten het ene verwijt na het andere tot minis ter Engels en diens beide staatsse- ci'etarissen. Geraamte en schedels gevonden DEN BOSCH, 10-11. Twee jongens van dertien en veertien jaar hebben bij het gi'aven van een kuil in de buurt van een tennispark aan de He kellaan in Den Bosch een aantal ske letten gevonden. Behalve een gei-aamte vonden ze onder meer vijf schedels. Er wordt thans een onderzoek ingesteld naar de herkomst. Volgens de gemeente archivaris zijn er geen histox-ische re denen aan te wijzen, zodat de zaak nu in handen van de gemeente recherche is gegeven. De bankoverval in Groningen GRONINGEN, 10-11 Bij de bank- overval die dinsdagmiddag in Gi-o- ningen wei'd gepleegd op een bijkan toor van de „Algemene Bank Nedei'- land" blijken in totaal drie mensen betrokken te zijn geweest. Behalve de beide overvallers, de 34-jai'ige ex- matroos R. H. T. uit Hoogezand en de 43-jai'ige oplegger J. V. uit Gro ningen, is ook. de vrouw van T., de 41-jarige M. A. L. G. aangehouden wegens medeplichtigheid en/of he ling. De buit van de ovei'val, f 8.000, was ten dele reeds verdeeld. T. beschikte over f 1.500, zijn vi'ouw had f 1.000 bij zich. In de auto was nog f 5.000. „Kamperen bij de boer" DEN HAAG, 10-11. Vertegen wooi-- digei's van regerings- en oppositie partijen hebben bij het Kamerdebat over de begi'oting 1972 van het de- pai'tement van CRM, gepleit voor een gx-otere vrijheid voor het „kam peren bij de boer". Het Kamerlid W. Meijer (P.v.d.A.) zei, dat daarbij wel voldaan moet woi'den aan wettelijke planologische maati-egelen en de voorwaarden op het gebied van de kampeei-hygiëne. Hij vi-oeg te bevoi'- deren, dat de kampeervei'ordeningen van px-ovincies en gemeenten mo gelijkheden openen voor deze wijze van kamperen. Ontslagen bij Ideal Standard AMSTERDAM, 10-11. Ideal Stan- dard (Holland) N.V. (centrale ver- wavmingsradiatox'en) gaat ongeveer 100 man ontslaan, zo heeft het be drijf bekendgemaakt. Gezien de toenemende concenti'a- tie van activiteiten op het gebied van de pxoduktie van centrale ver warmingsradiatoren in Europa, is het wenselijk gebleken ook in Nederland een dergelijke samenwerking te rea liseren, waardoor de marktpositie kan worden versterkt. De socialist Egas - zeil' oud- slaatssecretai-is van CRM: ,,de rege- x-ing past het profijtbeginsel op verkeerde wijze en op het verkeeide ogenblik toe". Het gevolg is naar zijn gevoelen een matte en perspectieflo- ze begroting. Analyse van verkeersongelukken ROTTERDAM, 10-11. De verkeers. dienst van de gemeente Rotterdam zal binnenkort met behulp van een verkeei-spsycholoog beginnen mét hel analysei-en van in de Maasstad gere- gistreex'de verkeersongelukken. Men wil nagaan onder welke omstandig heden ongelukken hebben plaalge- vonden en hoe de verkeersomstan digheden door passende maatx'egelen zo kunnen worden beinvloed dat hei'haling van deze ongelukken kan worden vooi'komen. De Rottei'damse wethouder van vei-keer en openbare wc-rken, mr. H. C. G. L. Polak, schrijft dit in zijn woensdag versche nen beleidsnota. WELLINGTON, 10-11. De 520 be- woners van de afgelegen Chatham- eilanden klagen over gebrek aan voedsel en brandstof als gevolg van cle staking van zeelui uit Nieuw- Zeeland, die al meer dan een week duurt. Het eilandbestuur heeft de Nieuwzeelandse regering gevraagd onmiddellijk een bevoorradingsschip of een vliegtuig te sttiren. De vakbond van zeelui beraad) zich over een aanbod van de vak centrale, waarin wordt iworgesteld dat de zeelui weer aan het werk gaan in ruil voor bemiddeling van de vak centrale bij de regering. De zeelui staken uit protest tegen een wetsont werp, waarin het mogelijk wordt ge maakt disciplinaire maatregelen te nemen tegen zeelui als hen in een bepaalde periode een aantal keren ontslag is aangezegd. Politie te Kampen vond veel verboden wapens KAMPEN, 10-11. De politie van Kampen heeft in de nacht van maandag op dinsdag huiszoeking ge daan op vijf adressen, waarvan een tipgever had gezegd dat daar illegale wapens te vinden zouden zijn. Dat klopte. In beslag genomen wei'den een zwai-e vuurbuks, twee bajonet ten, zes stilletto's en een band met 50 mitrailleui-patronen. Drie verdachten uit Kampen wer den aangehouden, namelijk de los- werklieden T. W. T. B. (26 jaar), J. K. 28) en J. G. (29). Sicilian» doodt drie meisjes MARSALA, 10-11. De 30-jarige Michele Vinei uil Marsala op Sicilië heeft bekend op 21 oktober drie meisjes, onder wie zijn 9-jarige nichtje Antoncila Valcnti, te hebben ontvoerd en later vermoord. Antonelln en de zusjes Ninfa en Virginia Marchese (zeven en negen jaar) waren door Vinei na schooltijd in zijn auto meegenomen. Het ver minkte lijkje van Antonella werd vijf dagen later gevonden in een oud schoolgebouw, maar van de twee an dere meisjes ontbrak elk spoor. Vinei heeft gezegd dat hij dc twee in een diepe put heeft gegooid voor hij zijn nichtje veimoordde. De po litie is op zoek gegaan naar hun stof felijke ovei'schotten. Geen overlevenden LIVORNO. 10-11. Een Brits mili tair transport-vliegtuig met zes En gelse bemanningsleden en -16 Ita liaanse parachutisten aan boord is neergestort in de Middellandse Zee voor dc westkust van Italië. Waar- schUnlijk zijn er geen overlevenden. Do Hercules Cl 30 van de Britse luchtmacht zou deelnemen aan een gezamenlijke Engels-Italiaanse oefe ning „Coldstream". De parachutisten zouden boven Sardinië ui', het toe stel springen. Dinsdagmorgen vroeg werd het contact met het vliegtuig verbroken kort na het opstijgen van het \liegveld Pisa. Gp ongeveer zes kilometer van de Italiaanse stad Li- vorno stortte het toestel in zee. Drie helicopters en 11 schepen zochten naar overlevenden, maar door de dichte mist. de ruwe zee en de harde wind werd het zoeken bemoeilijkt. Tot dusver zijn wel het wrak en stukken van het vliegtuig en van kleding en parachules gevonden, maar geen inzittenden. Donderdag (1 november Zierkzee Parochiecentrum Mosselstraat 2, 10.00-21.00 uur, verkoop handwerken en handenarbeid U.V.V. Herv. Verenigingsgebouw, 8.00 uur, vrouwengioep „Wees een Zegen", Dorpshuls. Rode Kruis-filmavond, 8 uur. Brouwershaven Jeugdgebouw, 16.00 uur, jubileum viering bejaax*densociëteit. Vrijdag 12 november Zierikzee Concertzaal-foyer, 7.30 uur, Vei'. „Stad en Lande". Aula R.S.G. „Prof. Zeeman". Film avond „Nehalennia", 8 uur. Haamstede Hotel Bom, 20.00 uur, veigadering rij vereniging „Westenschouwen". Hotel Bom. 19.30 uur, vergadering m.e. „De Koppeling". Burgh De Koebel, 19.45 uur. ouderavond openb. basisschool Haamstede- Burgh. Maandag 15 november Zierikzee Herv. Vei'enigingsgebouw, 20.00 uur, Ver. van Vrijz. Hei'voi'mden. Gemeentehuis. 7.30 uur vergadei'ing gemeenteraad. Nieuwerkerk Dorpshuis, 13.30 uur cursus Huis houdelijke Voorlichting len Platte- lande. Openb. basisschool, 19.30 uur, naai cursus Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande. Dinsdag 16 november Zierikzee 's Landskamer, 1.30 uur, vei-gadei'ing Waterschap Schouwen-Duiveland. Woensdag 17 november Zierikzee Concetzaal 20.00 uur, Het Zeeuwse Okest, o.l.v. Jan Out. Solist: Tibor de Machula, cello. Donderdag 18 november Zierikzee Huis van Nassau, (koffiekamer-), 20.00 uur, jaai'vei'gadei'ing Ver. voor Openbaar Ondei-wijs, afdeling Zie rikzee. Mondragon, bovenzaal, 15.15 uur, discussiemiddag afdeling Schouwen, Ned. Bond van Plattelandsvi-ouwen. Kerkwerve Verenigingsgebouw, 7.30 uur. vei'ga- dering Comité Bejaai-dem-eis. Vrijdag 19 november Ziex-ikzee Herv. Vei'enigingsgebouw, 7.30 uur, jaarfeest C.J.V. Woensdag 24 november Haamstede Reci-eatiezaal Gei*. Kei'k, 14.30 uux-, afd. Wesleivschomven Ned. Vei', van Huisvrouwen. Honden richten slachting aan onder schapen TIEL, 10-11. Dc politie van Ophe- mert (Gid.) probeert de eigenaar te achterhalen van een hond die samen met enkele soortgenoten de laatste dagen in de weilanden rond Ophe melt niet minder dan twintig scha pen heeft verscheurd. De hond. waarvan men nu de ei genaar probeert op te spovexv. is de enige die men tot nu toe van de bloeddorstige hondenbende heeft we ten te vangen. De schapenhouders van Ophemei't hebben er aanzienlij ke verliezen door geleden. Dc prijs ven de schapen wordt geschat op 250 gulden per stuk. Vei'schillende die ren wai'en bovendien drachtig. Van één schapenhouder werden niet min der dan elf schapen gedood. Zeer zeldzame :j; geboorte in Artis X AMSTERDAM. 8-11. Dc ge- bourle van krokodilachlxgen behoort in dierentuinen tot de •j. zeer zeldzame gebeurtenissen. y *j* Vandaar dat men in Artis bij- zonder trots is dat er vijf bril- .j. y kaaimans uil hel ei zijn gekro- y X pen en een zesde ei is nange- Ij! prikt. De mogelijkheid dat er X de komende dagen nog meer X y het levenslicht zullen aan- X schotneen wordt niet uitpeslo- •j. ten geacht. Op H augustus wer- y den door een nog betrekkelijk •j* jong wijfjb van ruim een me- Ij" y Ier lang - het had als baby een Y X jaar of zes geleden haar intre- X •j» de in Artis gedaan - 27 eieren X gelegd. Zij had daarvoor in X •j. het zand van haar verblijf in «j* *i* de krokodillenserre een kuil gegraven en na haar produk- y ten daarin te hebben gedepo- neerd de zaak afgedekt. Gedu- y rende precies twee maanden X heeft men de eieren in dit nest a y tof ontwikkeling laten komen, X Toen achtte men de tijd geko- y men het nest uit te graven, de v X bijna zeven centimeter lange X .j> eieren - gewicht ruim 40 gram y X - te con 1 rol er en en in een X broed stoof onder te brengen. *j*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2