Kampioenstitel 4e Idasse libre Sch.-Duiveland naar M. Quist Flitsenn uit het buitenland KERKDIENSTEN op Dankdag ARAM EN HET TEKEN VAN YAGO SPORT BILJARTEN NIEUWERKERK, 1-11. Na een spannende strijd is M. Quist van de biljartvereniging O.K.K. te Nieuwer- kerk in zijn eigen clublokaal hotel „De Meehaat" erin geslaagd beslag te leggen op de kampioenstitel 4c klasse libre van het district Schou- wen-Duiveland der KNBB. Voor de aanvang van de finale partij tussen M. Quist. en L. de Mun- nik had Quist met 10 wedstrijdpun- ten tegen de Munnik 9 punten de beste kansen daar hij reeds aan een remise partij voldoende had om in het bezit van het kampioenschap te kon en. Quist heeft het evenwel niet zover laten komen daar hij de par tij in zijn voordeel wist te beslech ten waardoor hij met 2 wedstrijd- punten voospong op zijn naaste con current op de eerste plaats eindigde. Op de 2e tafel speelden J. C. Ever aarts en J. de Jonge hun slotpartij met als in zet de 2e plaats in het eindklassement. De Renessenaar Everaarts, die het beste algemeen gemiddelde had, wist door een over winning op de 2e plaats te eindigen. Everaerts was ook de enige die erin was geslaagd om kampioen Quist een nederlaag toe te brengen. J. de Jonge VOETBAL DFS—Aardenburg 4—1 De thuisclub heeft in een psannen- de, af en toe sensationele wedstrijd een volkomen verdiende overwin ning behaald op Aardenburg. Door vaak atletische reddingen van de doelman van Aardenburg werd de uitslag tot 4-1 beperkt, maar anders waren er zeker meer goals gevallen. Na een periode van 8 wedstrijden waarin Joop Roos nauwelijks opviel en amper scoorde, verrichtte hij de ze middag de hattrick. Toon Rijnberg werd vaak op minder faire wijze af gestopt door Joh. de Vriend, doch speelde af en toe weer ouderwets goed. Ook Theo den Engelsman deed het als schakelspeler voortreffelijk, evenals Nico v. d. Bos en Joost v. d. Zande. De wedstrijd begon een kwartier later omdat één auto niet op de veerboot kon. De thuisclub drukte de groenzwarten direct op haar eigen speelhelft terug en vaak greep Aar denburg naar de noodrem. Uit een dergelijke vrije trap schoot in de 11e minuut Nico v. d. Graaf van zeker 20 meter oerhard in, 1-0. Het over wicht bleef en DFS mocht zelfs 3 hoekschoppen achter elkaar nemen. Nico v. d. Graaf kopte uit een daar van rakelings over. Rust 1-0, hetgeen het overwicht maar nauwelijks weergaf. Na de thee was Ad Deur- loo vervangen door Theo Wessels. Na een kwartier spelen waarin Aar denburg toch veel op de DFS-helft opereerde, wat tot gevolg had dat de uitvallen van de thuisclub levens gevaarlijk werden, kon Joop Roos uit een geharrewar voor het doel de bal achter de doellijn deponeren, 2-0. Hij schoot even later keihard in handen van de keeper en daarna op de paal. Een misverstand in de DFS- achterhoede bracht Carlo Vermeire in schietpositie en dc stand was 2-1. De sensaties volgden elkaar nu in snel tempo op. Eerst brak Toon Rijn berg door doch schoot van 2 meter in de klemvaste handen van de kee per. Toen nam Joop Roos uit een voorzet van Toon Rijnberg de bal ineens op de schoen en onnoemelijk hard klom de bal in het net, 3-1. Op nieuw volop opwinding want tot 2x toe knalde dc bal op de paal voordat Joop Roos tactisch een tegenstander omspeelde en opnieuw scoorde 4-1. Daarmede was de strijd beslist en werd kort voor tijd Nico v. d. Graaf nog vervangen door Jan v. d. Kloos ter. Eindstand 4-1. Zicrikzcc IIVlissingen IV 30 In de le helft liep het bij de thuis club allernaar wat stroef waardoor de bezoekers de schade tot één doel punt konden beperken. Door een treffer van Jan Jonker kon Zicrik zcc dc Ie helft met een 1-0 voor sprong afsluiten. Na de rust speelde Zicrikzcc met veel meer inzet waar door dc Vlissingse verdediging meer werk kreeg op te knappen Doelpun ten konden hierbij niet uitblijven. Jan Jonker zorgde voor wat meer zekerheid door de voorsprong tot 2-0 op te voeren waarna Toon Tiggelho- ven met een fraaie kopbal de eind stand op 3-0 bepaalde. bracht met 2.58 het hoogste partij gemiddelde op zijn naam, terwijl hij met zijn clubgenoot J. «L Snijders met 15 gescoorde caramboles de hoogste series scoorden. Bondsmcdaillc Namens het district overhandigde de heer J. Smits aan de kampioen de bondsmedaille en de districtswissel- beker waarbij hij de kampioen van harte feliciteerde met het behaalde resultaat. De voorzitter van de orga niserende vereniging O.K.K. de heer J. C. Goudswaard stelde hierna met een toepasselijk woord aan de deel nemers de door hen gewonnen prijs ter hand. Namens de deelnemers sprak de heer J. de Jonge woorden De deelnemers aan het kampioens- toernooi te Nieuwerkerkv.l.n.r. J. C. Everaerts, L. G. de Munnik, J. J. Klomp, J. J. Snijders, J. de Jonge, L. van Klinken, D. Sies en M. Quist. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). van waardering en dank tot de or ganiserende vereniging en de lokaal houder de fam. Felius voor de voor treffelijke wijze waarop zij het toer nooi hadden georganiseerd. Zij nog vermeld dat bij de voorwedstrijden W. J. Hanse van de vereniging Bom- menede te Zonnemaire met een ge middelde van 2.32 rechtstreeks naai de 3e klas promoveerde. De eincfc stand ziet als volgt uit: M. Quist, O.K.K., Nieuwerkerk 12 518 293 13 2.41 1.77 J. C. Everaerts, B.V., Renesse 10 513 288 13 2.14 1.78 L. C. de Munnik, Bommenede, Zonnemaire 9 507 313 12 2.08 1.62 J. de Jonge, Entre Nous, Zierikzee 8 487 298 15 2.58 1.63 D. Sies, D.O.S., Ouwerkerk 5 452 256 12 2.41 1.76 J. J. Snijders, Entre Nous, Zierikzee 4 473 281 15 2.02 1.68 J. J. Klomp, Bommenede, Zonne maire 4 434 256 14 2.34 1.66 L. van Klinken, O.K.K., Nieuwerkerk 4 472 313 12 2.08 1.51, Goes IIIDreischor I 12 Dreischor I is de laatste weken behoorlijk op dreef en ook Goes III moes! er op eigen terrein weer aan geloven. De rust brak aan met 1-0 voor de Goesenaren, maar vrijwel direct daarna was het Simon de Vlieger die de gelijkmaker in de tou wen joeg (1-1). Goed volhouden be zorgde Dreischor uiteindelijk de vol le winst want Jan van den Bos zag goed doorzetten beloond met het winnende doelpunt (1-2). VolhardingRenesse 01 Hoewel de duinbewoners de gehele wedstrijd het beste van het spel had den heeft het hen nog heel wat moeite gekost om op beide puntjes beslag te leggen. Pas zes min. voor tijd gelukte het Kees Westdorp het wel dik verdiende enige en beslissen de doelpunt te scoren 0-1. Zfierikzee IIIZonnemaire II 60 Zicrikzee dat praktisch gedurende de gehele wedstrijd domineerde heeft weinig moeite gehad om zijn eerste overwinning in dit seizoen, na vijf nederlagen, te behalen. Door drie treffers van Jan Papeveld had de thuisclub bij de rust reeds een veilige 3-0 voorsprong. Na de thee maakten Herman Meijer, Jonny Ver- kaart en Jan Papeveld het halve do zijn vol 6-0. Dreischor II—SVOWK I 4—2 Af en toe met groots machtsver toon bleef Dreischor II in eigen huis ruimschoots de baas over het tegen vallende SVOWK I uit Ouwerkerk. Na 10 minuten namen de gasten door een doelpunt van Wim Pankow de leiding (0-1). Deze vreugde was ech ter maar van korte duur want toen Dreischor een strafschop kreeg toe gewezen schoot W. Overweel deze hard in, zodat de stand weer gelijk was (1-1). Opnieuw namen de gasten de leiding door A. Remeeus (1-2), maar weer sloeg Dreischor hard en snel terug door M. de Rijke (2-2). In de tweede helft ondernam Rinus de Rijke een ren op het doel en zijn schot was raak (3-2). Kort voor het einde slaagde W. Overweel er in om c'e zege definitief veilig te stellen (4-2). MEVO—Zaamsl,ag O—O Het uiteindelijk doelpuntloze gelijk spel was uiteindelijk wel een juiste afspiegeling van hetgeen er gedu rende 90 min. binnen de lijnen af speelde. Daar beide defensies er praktisch de gehele wedstrijd in slaagden over de aanvalslinies te do mineren, speelde de strijd zich voor het belangrijkste deel op hel midden veld af. Veel moeilijk werk kreeg Jaap bij dc Vaate onder de MEVO- iaf en zijn overbuurman Van den Ende dan ook niet te verwerken, ïaamslag speelde iets beter voetbal maar hun aanvalsleider Kempe kreeg weinig kans gevaarlijk te worden daar hij steeds weer in het centrum werd afgestopt voor hij gevaarlijk kon worden. MEVO kreeg eigenlijk nog de beste kansen op het beslis sende doelpunt. Zo kwam Frans de Oude kort na de hervatting alleen voor de uitgelopen v. d. Ende waar bij zijn schot akelings naast ging. Verder kreeg de thuisclub in de slot fase nog enige reële scoringskansen welke met wat meer overleg zeker tot succe hadden geleid. S.K.N.W.K.—Borssele 2-1 "Een klein maar onbetwist ver diende overwinning voor de Nieu- werkerkers die veel aanvallender speelden dan de bezoekers. Dat Borssele erin is geslaagd de neder laag tot 2-1 te beperken heeft het wel voQr een bijzonder groot deel te danken aan het vele voortreffelijke werk dat dóór hun doelman Schip per werd verricht. Menige keer wist deze uitstekende keeper in laatste instantie redding te brengen. De eindstand was reeds bij de rust be reikt. Al in de 5e min. keek de thuisclub tegen een 1-0 achterstand aan. Allerminst van de wijs ge bracht door deze tegenslag trokken de blauw-zwarten ten aanval. Met een omhaal wist Jurry Snijders in de 25e minutt de balans in even wicht te brengen 1-1. Het winnende en beslissende dwoelpunt viel in de 37e minuut toen Kees Prooi met een uitstekend schot doelman Schipper hef nakijken te geven 2-1. Na de rust bleef S.K.N.W.K. het beste van het spel behouden maar gescoord werd er niet meer. Z.S.C.—Duiveland 3-1 Z.S.C. zorgde te Scharendijke voor een verrassing door Duiveland beide puntjes afhandig te maken. In het begin van de wedstrijd zag het er nog allerminst naar uit dat dit zou gaan gebeuren. Door Henk Dorst wisten de bezoekers zelfs de leiding te nemen 0-1. De rood-witten kwa men hierna evenwel uitstekend te rug. Piet v. d. Horst zorgde voor de gelijkmaker 1-1 waarna Sjaak Dor reman uit een strafschop Z.S.C. een 2-1 voorsprong gaf. Nog voor het afsluiten van de eerste helft voerde Jaap van Oeveren de voorsprong tol 3-1 op. Na de rust slaagden beide verdedigingen erin meester van hun terrein te blijven waardoor met on veranderde stand het einde aanbrak. Bruse BoysOostkapelle 12 Een ongelukkige en ook wel on verdiende nederlaag van de Boys die in het veld zeker niet minder waren dan de bezoekers. Door een ongelukkige terugspeelbal van Henk Jonker in de 10e min. nam Oostka pelle in de le helft een 1-0 voor sprong. In de 20e min. na de hervat ting werd het door de linksbinnen zelfs 0-2. Vijf minuten later slaagde Rinus Roon er na 'vele vergeefse pogingen in de doelman van de be zoekers het nakijken te geven 1-2. Wat de Boys hierna nog probeerden de zeker verdiende gelijkmaker bleef uit. W.I.K. II—D.F.S. III 4-1 Een nog al harde wedstrijd waarin de groen witten een dik verdiende overwinning wisten te behalen, pii- vier de Boer gaf W.I.K. de leiding, waarna Joost van IJsseldijke jr. hier nog twee doelpunten aan toe te voe gen waarna D.F.S. er nog in slaagde de eer te redden. M.E.V.Ö. III—S.K.N.W.K. II 0-4 Een verdiende overwinning voor koploper S.K.N.W.K. dat desondanks toch niet een van hun beste wed strijden speelde. Door een hattrick van Joost Folmer hadden de bezpe- kers bij de rust reeds een veilige 3-0 voorsprong. Na rust wist Wim v. d. Male nog eenmaal het net te vinden 0-4. Bruse Boys B IMEVO B I 03 Een verdiende overwining voor de oranjehemden die hierdoor de lei ding in handen konden houden. Door een doelpunt van Peter Kloet sloten de bezoekers de le helft af met een 1-0 voorsprong. Na de hervatting voegde Peter Kloet hier nog twee treffers aan toe waarmee hij de eindstand op 0-3 bracht. KORFBAL NOAD IStormvogels II 93 Het tweede treffen tussen NOAD I te Dreischor en Stormvogels II uit Westkapelle is weer door een sterker NOAD gewonnen. De blauw-witten waren goed op dreef en drukten dit in negen doelpunten uit. Na 10 mi nuten spelen was het Dany Verburg- Ganseman, die de thuisclub aan de leiding schoot, (1-0). Na een kwartier spelen doelpuntte Wijna van Nieu- wenhuijzen uit een strafworp, het geen 2-0 betekende. Kees Kommer werd de maker van het derde doel punt (3-0), waarna Anneke van Nieuwenhuijzen na een half uur spe len de voorsprong opvoerde tot 4-0. Nog in de eerste speelhelft wist Kloet twee doelpunten aan deze score toe te voegen, zodat met een ruime 6-0 voorsprong kon worden gerust. Vrij wel direct na de rust ontstond uit een doorloopbal van Wim Kommer het zevende doelpunt voor de blauw- witten, waarna de gasten er einde lijk in slaagden om de eer te redden 4 door een treffer van L. Meermans, (7-1). NOAD bleef sterker en Kees Kommer wist dit wedei'om in een doelpunt uit te drukken, (8-1). Via een bennutte strafworp kwamen de Westkappelaars nog op 8-2 en J. Beekmans zorgde voor 8-3. Kort voor het einde slaagde Kloet er nogmaals in om de Walcherse korf te doorbo ren, zodat de eindstand 9-3 werd. ZAALHANDBAL OlympusDelta-Sport 17-25 In een doelpuntrijke wedstrijd, waarin de aanvallers domineerden, speelden Olympus en Delta-Sport in de fraaie Vlissingse sporthal een ze ker voor het publiek aantrekkelijke wedstrijd. Véle doelpunten, waarbij de techniek hoogtij vierde, waren van bijzondere kwaliteit. Er werd zeer snel gespeeld, waarbij de bal van hand tot hand ging. Liep een aanval vast dan was er altijd een speler aanspeelbaar, zodat de aan val opnieuw kon worden opgezet. In de eerste helft waren de ploe gen gelijkwaardig. Delta-Sport was het, die de score opende. Nadat de stand 2-2 was geworden wist Olym pus uit te lopen tot 4-2. Delta-Sport liet het er echter niet bij zitten, en met aantrekkelijk aanvalsspel werd de score omgebogefr tot 4-5 voor Delta-Sport. De Zierikzeeënaren konden echter niet voorkomen dat Olympus met een 8-7 voorsprong ging rusten. Na de rust trok Delta-Sport fel van leer. Binnen enkele minuten was dc achterstand omgezet in een voorsprong van 8-10. Vanaf dit mo ment is de Zierikzeese voorsprong niet meer in gevaar geweest. Boven dien stak keeper Koos van Zwieten in goede vorm. Delta-Sport bouwde de voorsprong geregeld uit. Tegen over elk Olympus doelpunt werden er twee voor de Zierikzeeënaren ge maakt. Het werd uiteindelijk een volkomen verdiende 17-25 overwin ning voor Delta-Sport. Voor Delta-Sport scoorden Joop Goedhart 6x, Albert de Leeuw 6x, Bert Swenne 4x, Theo de Looze 4x, Freddie Schaalje 3x en Henk Ver- heij 2x. OlympusDelta-Sport 3-7 Op uitnodiging van de Vlissingse handbalvereniging Olympus oefende voor het komende zaalhandbalsei zoen - start 7 november a.s. - zowel de dames als de heren van Delta- Sport tegen de reserves van Olym pus. De dames van Delta-Sport speel den vooral verdedigend een voor treffelijke wedstrijd. De training be-* gint nu reeds zijn vruchten af te werpen. Het bleek in deze wed strijd voorts dat de Zierikzeese da mes over een uitstekende conditie beschikten. De gehele wedstrijd werd voluit gespeeld. Voor de rust kon Olympus Delta- Sport nog enigszins volgen. Aan voerster Ria Schaalje en Els van Zwieten brachten Delta-Sport op een 0-2 voorsprong. Toen Olympus voor 1-2 had gezorgd, wist Jannie de Jon ge keihard raak te knallen 1-3. Nog voor de rust schoot Olympus naar 2-3. Na de rust was Delta-Sport dui delijk de betere ploeg. Olympus zag geen kans de voortreffelijk op dreef zijnde Zierikzeese verdediging uit positie te spelen. Bovendien speelde Marja Vos die de zieke Corry Koop man in het doel verving een prima wedstrijd. Het viel op dat er weinig balverlies voor kwam bij Delta- Sport. Met snelle aanvallen werden kansen geschapen. Nel Verheij en Jannie de Jonge zorgden voor 2-5. Olympus kwam nog even terug 3-5, maar Nel Verheij zorgde in samen spel met Ona Simmers met twee gave treffns voor de eindstand 3-7 in het voordeel van Delta-Sport. DAMMEN Competitie Zeeuwse Dambond Zierikzee I—Goes II 3—17 De persoonlijke uitslagen zijn: J. Huigens-C. v. Biemen 1-1; M. de Wild-K. Schoester 1-1; C. Verton-M. J. Jerimiasse 0-2; J. de Jonge-J. Schot 0-2; F. Roggeband- O. Scherp 0-2; J. A. Verton-M. de Klerk 0-2; W. C. Boot-M. van Riet 1-1; C. L. Boot-W. Krijger 0-2; J. Folmer-H. C. Mulder 0-2; A. J. Flikweert-W. G. de Leeuw 0-2. Uitslagen clubcompetitie 22-10-'71: M. de Wild-A. J. Flikweert 1-1; J. de Jonge-J. Smalheer 2-0; F. Rogge band-C. L. Boot 2-0; J. Folmer-J. Huigens 0-2; J. de Wild-W. C. Boot 0-2; C. Verton-M. v. d. Wielen* 2-0. MOSKOU. De Sowjet-Unie blijft Cuba steunen in zijn strijd voor het behoud van de socialistische ver worvenheden, aldus een communi qué dat in Moskou en Havanna is uitgegeven, na het bezoek dat pre mier Alexej Kosygin aan het eiland heeft gebracht. MOSKOU. Volgens welingelichte kringen in Havanna heeft Sowjet- premier Alexei Kosigin ingestemd met een nieuw Russisch hulppro- gram voor Cuba dat zich over de komende vier tot vijf jaar uitstrek ken. VISSERIJBERICHTEN Mosselaanvöeren periode van 25 t/m 29 oktober BRUINISSE, 1-11. Wie de mossel- aanvoer in de week van 25 tot en met 29 oktober vergelijkt met die van vorige weken, ziet direct, dat de maatregel van het bedrijfschap, dc overmatige aanvoer wat af te rem men, effect heeft gehad. De aanvoer bedroeg deze week 48643 tonnen, dat is wel enkele dui zenden tonnen minder dan de top- weken in september en begin ok tober toen geregeld plm. 60.000 ton nen werden aangevoerd. Ook in de verhouding aan de handel verkochte mosselen, tegenover de in het op- vangfonds geloste mosselen is 'n ver andering is gekomen, De verhouding 1 op 3, is gewijzigd in 1 op 5 en voor het eerst in vele weken, nam het Mosselfonds weer in omvang toe, doordat er meer in werd gestort, dan er moest worden uitbetaald. Toene ming plm. f 50.000,-. Jammer blijft intussen dat door de maatregel van verlaging van het stukstal, een aan tal kwekers thans niet meer kunnen leveren. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Krimpen aan de IJssel b.g.w.w. en te Utrecht: A. Gooijer, Delft; te Cadzand c.a.: M. Enker, 't Zandt c.a.; te Maarssen: H. A. van Slooten, Nijkerk; te Wapenveld; W. van Gorsel, Oude Tonge, die bedank te voor Veenendaal en Katwijk aan Zee; te Harlingen (toez.): J. Voor- douw, Aalsmeer; te Amsterdam- Noord (toez.); A. A. Spijkerboer, stu denten predikant te Amsterdam. Bedankt voor Ommen; M. J. Kal- venhaar, Vlagtwedde. Beroepbaarstelling: G. Bomer, kandidaat, Maliesingel 63, Utrecht; J. J. W. Mouthaan, kandidaat, Kerk straat 21, Bleskensgraaf; K. de Rui ter, kandidaat, Dijkstraat, Her veld. Geref. Kerken Beroepen te Werkendam: J. P. HÖrchner, Rotterdam. Beroepbaarstelling: G. J. Jans, kandidaat, Albrechtlaan 21, Bussum. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Den Haag-Rijswijk: Jac. J. Rebel, Hilversum. Geref. Gem. Beroepen te Hoofddorp en te Krimpen aan de IJssel: A. Hooger- land, Werkendam. Bapt. Gem. Beroepen te Vcendam: A. Visscher, Alblasserdam. woensdag 3 november Ned. Herv. Kerk Serooskerke: 7 uur ds. Jansen Schoonhoven. Haamstede: 10 uur ds. Wassenaar. Dreischor: 19 uur ds. Geers, (m.m.v. kerkkoor). Sirjansland 10 uur ds. Post, Arnemuiden; 7 uur ds. Van Gorel, Oude Tonge. Bruinis- se: 10 en 19.30.uur ds. Post. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. v. d. Kooij; 7.30 uur ds. Fa vier. Haamstede: 10 uur ds. Favier; 7 uur ds. v. d. Kooij. Scharendijke: 14.30 uur ds. De Bres; 19.30 uur ds. Put. Brouwershaven: 10.45 uur ds. Put; 7 uur gez. dienst Br.'haven-Z.'maire in Bostonpl.-kerk. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Put; 7 uur gez. dienst te Brouwershaven, (ds. De Bres).Nicu- wcrkcrk/Oosterland: 10 uur ds. A. C. Kersten, Den Haag; 7 uur ds. Rien- stra. Bruinisse: 10 uur ds. Rienstra; 5 uur ds. A. C. Kersten, Den Haag. Geref. Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9 uur ds. Schelling, Middelburg; 7 uur ds. Scholte, Rot terdam. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 7.30 uur ds. Op den Velde. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Roos, Middelharnls; 3 uur ds. Op den Vel de. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 cn 2.30 uur ds. J. van Vliet, Aagtekerke. Nieuwerkerk: 10, 3 en 7.30 uur ds. P. Blok, Dirksland. Oosterland: 10, 2.30 en 6.30 uur ds. W. Hage, Krabbendijke. Ger. Gemeenten in Nederland Zicrikzee: 10 en 6 uur ds. F. Mallan, Gouda. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur ds. A. Wink, Veenendaal. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Berg. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30,-2 en 6 uur ds. Van der Meer. Bruinisse: 10 en 5 Uur leesdienst. 92. Temidden van het strijdgewoel snel den Tudor en Aram op elkaar toe cn om helsden elkaar. „Goede vriend", sprak de jonge krijger bewogen. „Ik wist wel dat gc me niet in dc steek zoudt laten? Maar hoe wist ge....?" Doch de ander viel hem ongeduldig in de rede: .Het is nu geen tijd om te praten! Zeg mij slechts wat er gebeuren moet!" In enkele woorden bracht Aram dc jonge koning van dc toestand op dc hoogte cn even later had Tudor zijn troepen in slag orde geschaard en tesamen met de opstan delingen begonnen zij een verwoede aan val op Ochar's krijgers, die verrast achter uit weken. Zij hadden zich echter spoedig van hun verrassing hersteld en bleven hef tige tegenstand bieden. De krijgskansen waren nu echter gekeerd. Togen de uit geruste en goed bewapende krijgers van Tudor waren zij niet opgewassen en hier en daar zochten reeds enkele hun heil in een overhaaste vlucht. Juichend stormden de opstandelingen voorwaarts! Vechten voor hun vrijheid cn alles wat hen in dc weg kwam, werd zon der mededogen opgeruimd. Strijdend wist Aram zich een weg te banen, totdat hij opnieuw naast Tudor stond. Hij wees in dc verte, waar de tempeltorens zich tegen de heldere lucht duidelijk aftekenden en riep: „Snel! Daarheen! Voor wij te laat komen!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 5