Geslaagde TROS-opname-avond voor programma „Route A" Populaire PTT-er A. P. Visser in het zilver STREEK NIEUWS ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 26 oktober 1971 Nr. 20968 Schoiiwen-Duiveland in de ether ZIERIKZEE. 25-10. Een goedgevul de Concertzaal heeft maandag een amusante Tros-opname-avond mee gemaakt in de Concertzaal, waar be roeps- en amateur-artiesten het pro gramma: Route A, umusementstoe- risme in Nederland" brachten, dat zaterdag 30 oktober a.s. (12-2 uur) over de Tros-radio wordt uitgezon den. Het programma stond ditmaal geheel in het teken van Schouwen- Duiveland. Het geheel vormt een in teressante reklame voor deze toeris- tenstreek, gemaakt naar een formule die er bij een breed publiek wel in gaat. Ziel van zulke „Route"-avonden en dus ook deze, vormt een „kwiz" tus sen twee teams van verschillende' plaatsen, samengesteld uit dames en heren-vertegenwoordigers(sters) van verschillende verenigingen. De groepen (schaduwraden) heb ben als centrale figuur de burge meesters, ditmaal van de steden Brouwershaven en Zierikzee, de he ren J. P. Schouwenaar en Th. H. de Meester, die moeten raden wie belt of wie gongt, een geluidsspelletje met ingebouwde concurrentiemoge lijkheden. De gongs en de belled worden bediend door de leden van de teams, die verschillende vragen krijgen te be-antwoorden over on derwerpen uit de streek Die vragen vielen wel mee, maar het uit elkaar houden van de verschillende tonen van bellen en gongs bleek geen sine cure. Lange ademrecord De geldscore voor Brouwershaven was een bedrag van f 850.en Zie rikzee kwam tot f 625,Welke ver tegenwoordigde vereniging het geld in de kas krijgt, wordt uitgemaakt bij een nogal lachwekkend uitblaas- spelletje Lange-adem-rekord naar het systeem; longetjes volzuigen en op (bepaalde) toonhoogte weer uit blazen. Winares voor Brouwershaven was mevrouw J. Bokelaar-v. d. Vel de (Ned. Bond van Plattelandsvrou wen. Zij kwam op ruim 23 seconden. Voor Zierikzee stal mevrouw v. d. Sluis-Bij de Vaate de show, met een uitblaascapaciteit van maar liefst 44 seconden. Het hoogst landelijke cijfer ligt op 48 seconden. De Zierik- zeese winares vertegenwoordigde het Rode Kruis. Advertentie Ditishetrecept: Kaasfonduevaa Nederlandsekaas. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. Nederlander in Frankrijk doodgeschoten ROUAAN, 26-10. - In Rouaan is maandagavond een 38-jarige Neder lander, Conrad Slagt, door zijn vrien din op straat met een revolver dood geschoten. De moordenares, de 39- jarige Antoinette Oge, loste vier schoten op hem. Zij is gearresteerd. De reden van de moord is niet be kend. Vermoorde man in Kessel geïdentificeerd ROERMOND. 25-10. De man die zaterdagochtend in Kessel met ko gels doorzeefd werd aangetroffen is geïdentificeerd als de 20-jarige ge detineerde Tom K. uit Den Haag. De jongeman was begin september ont snapt uit de Haagse strafgevangenis waar hij een straf uit moest zitten wegens vermogensdelicten met ge weld en straatroverij. Sindsdien was hij spoorloos. Nogmaals een opname van de voor oorlogse duinstreek in de omgeving van Westenschouwen. Het eerste witte huis is het zogenaamde „Duyn- huis", dat later werd afgebroken. Gevarieerd programma Begrijpelijk dat het geheel van dc avond gezellig vokaal en instru mentaal werd aangekleed. Voor stemming, ritme en begeleiding zorg den de „Routeniers" onder leiding van Peter Jongeneel. Aansprekend was het optreden van de van Sehouwen-Duiveland afkom stige Jacco van Renesse, die gekund een liederprogramma de zaal inzong. Hij bleek ge-intervieuwd - zelfs nog een mondjevol Schouws te kennen. Succesvol was ook het optreden van het duo „Joyce en Monique" te Brui- nisse, met enkele buitenlandse lied jes bij de gitaar. Zij kregen muzikale ondersteuning van de „Routiniers". Voor het streekeigene in de taal, zorgde de heer M. J. Bij de Vaate, met enkele „Schouwse pepertjes". Fantastische muzikale bijdragen leverden de boerenkapellen van Zon- nemaire en Zierikzee, respectievelijk onder leiding van de dirigenten H. J. Everwijn (Wolfaartsdijk) en E. A. de Looff (Zierikzee). Aangevuld met de Goese Hammond-organist Cees Hoo- gesteger, werd het bij elkaar een ge zellige radio-avond, met voldoende „eigen inbreng", om op ontspannen de wijze de streek naar buiten uit te kunnen dragen. BRUINISSE Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het kandidaats examen scheikundig ingenieur de heer M. D. van der Weele. Jubileum Ie Haamstede Mangeltje ELKERZEE, 25-10. De heer J. Jonker, Groeneweg 5 te Eiker zee, rooide een mangel van maar liefst 18 kg. en 7ons. Een rekordhouder dachten we. ZIERIKZEE Delia-Fofo-vergadering De eerstvolgende clubavond van de amateurfotografenvereniging Del ta-Foto zal gehouden worden op vrij dagavond 29 oktober aanstaande, in „Mondragon". HAAMSTEDE Vergadering Strandreddingsbrigade De strandreddingsbrigade „Wes- terschouwen" houdt a.s. vrijdagavond 29 oktober in het Groene Kruis-ge- bouw een algemene ledenvergade ring. Naast enkele huishoudelijke punten, zoals bestuursverkiezing en de begroting 1972, komt aan de orde het samengaan van de reddingsbri gade met die van Zierikzee. Tevens zal een tweede strandpost opgericht worden. RENESSE Ouderavond kleuterschool Donderdagavond 28 oktober wordt in het evangelisatiegebouw te Renes se de jaarlijkse ouderavond van de kleuterschool gehouden. Van zeven tot acht is er voor de ouders gele genheid om het werk van de kinde ren te bezichtigen, waarna mej. H. W. O. Dorleyn, lerares aan de peda gogische academie te Middelburg een lezing houdt over „Modern Kleuter onderwijs". Na de pauze geven de sekretaresse en de penningmeester hun verslag. Met een rondvraag wordt de avond besloten. Opbrengst kinderpostzegelaktie De kinderen van de openbare basis school ,,'t Staep'lhof" te Renesse heb ben voor f 706 bestellingen genoteerd t.b.v. de kinderpostzegelaktie. SCHARENDIJKE Cursus damesgymnastiek Bij voldoende deelname wordt op donderdag 4 november a,s. een be- NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank SALARIS of PENSIOEN DREISCIIOR: Ring. donderdags van 11.00- 12.00 uur. gin gemaakt met een cursus gymnas tiek voor dames boven de zestien jaar. Alle dames die hieraan willen deelnemen wordt verzocht zich te melden in het Ger. Jeugdgebouw aan de Dijkstraat te Scharendijke. Tijd: zie agenda. BRUINISSE Autobotsing Bij de brug over de Grevelingen- .sluis kan maar één auto tegelijk pas seren. Toen de heer J. V. uit Nieuw Beijerland vorige week stopte om een tegenligger door te laten, werd dat te laat bemerkt, door de heer M. van der H. uit Bruinisse. Een botsing volgde, waaruit blikschade aan bei de wagens ontstond. Fazant vloog door ruit Zondagmiddag vloog bij de bejaar de mevrouw wed. Van Engelen in de Prinses Marijkestraat, een fazant- haan door de ruit naar binnen, uiter aard in het vrij kleine kamertje nog al wat ravage aanrichtend. De vogel moest dit avontuur met de dood be kopen. De bewoonster schrok zo he vig, dat voor haar geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De fazant zal worden opgezet. Praatje over bestuursvormen Voor de Ver. van Burgemeesters, Wethouders en Secretarissen op Sehouwen-Duiveland, sprak vorige week drs. F. van Pijpen, hoofd van de Sectie Bestuurkundig onderzoek van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. In een boeiend en uitge breid betoog, werden bestuursvor men behandeld, die in de toekomst in Nederland aan de orde komt. Er staat op dit gebied heel wat op de helling en een en ander zal waar schijnlijk ook ons eiland niet onbe roerd laten. De bietenverscheping Na 5 weken bietenverscheping is de totale hoeveelheid die via de ha ven van Bruinisse aan suikerbieten zijn weg naar de fabriek vond ge stegen tot 22 miljoen kg. In de week van 18 tot en met 22 oktober was dat 4500 ton. Het aantal schepen in vijf weken was 43. Uifslag kleurwedstrijd Raiffeisenbank Ter gelegenheid van de opening van de nieuwverbouwde Raiffeisen bank Bruinisse, samenvallend met de Spaarweek 1971 werd door de bank "een kleurwedstrijd uitgeschreven. Prijswinnaars waren: kleuters: 1. Nienke de Haan, 4jr.; 2. Anja de Ronde, 5 jr.; 3. Jos Jumelet, 5 jr.; 4. Ansje Plug, 5 jr.; 5. Anneke van Be- veren; Lianne de Dikken, 4 jr.; Ger ry Vane; Annemarie Wiebrens, 5 jr.; Corrie Duinhouwer 5 jr.; Kees de Jonge. Groep le en 2e klas: 1. Johan Nieuwersteeg; 2. Henk Roukema; 3. Laila Arend, Andree de Haan, Jo- kees Otte; 4. Jan van den Bos; 5. Peter Coppoolse, Remke Schaap, Re- nee Roon, Lieneke Verwijs, Marvo IJzelenberg, Francien Padmos, Dirk Schaap, Sarina van Duivendijk. Groep 3e klas: 1. Wout van den Berg; 2. Fija Plug; 3. Jeanette Kre- pel; 4. Cor Hoek; 5. Carla Bad, Petra IJzelenberg. De Fotoraadwedstrijd ISreek voor Streek, had de volgende uitslag: 1. Joke van Gilst; 2. Rinus Bolier; 3. Bert Vane; 4. Leo Hanse; 5. Jaap Verkamman; 6. Joost de Ronde; 7. Cobi Kik; 8. Wim van Hekke; 9. Marja van Popering; 10. Ad van de Velde. De jury voor de kleurwedstrijd werd gevormd door de heer en me vrouw Leeflang te Zierikzee. Vietnamees vliegtuig stort neer in slecht weer SAIGON, 26-10. 33 Zuidvietnamese burgers en militairen zyn omgeko men toen een transportvliegtuig van (le luchtmacht zondag op 435 km ten noorden van Saigon verongelukte. Dit is maandag in militaire krin gen in de Zuidvietnamese hoofdstad meegedeeld. Slechts één inzittende, een militaire arts, overleefde het on geluk, dat zich op ca. 8 km ten wes ten van Qui Nhon voordeed. De Dakota was op weg van de noordelijke basis Da Nang naar >>ai- gon, toen het toestel in slecht weer terechtkwam. „Amnestie" op komst voor Tsjechoslowaakse vluchtelingen c PRAAG, 25-10. „De Tsjechoslo waakse republiek zal geen mens overboord gooien, zelfs al handelde hij meer dan idioot en zócht hij zijn toevlucht in het westen, in strijd met de wet", zo heeft maandag het Slo waakse partijblad Prawda gemeld. Sommige waarnemers sluiten, me de gezien andere berichten van de laatste tijd, de mogelijkheid niet uit dat er een „algemene amnestie" op handen is voor mensen die illegaal in het buitenland verblijven. Ze wijzen erop dat de komende viering van de stichting van Tsjecho-Slowa- kije op 28 oktober daarvoor een ge schikte gelegenheid zou kunnen zijn. Arrestaties in Griekenland ATHENEj 25-10. De afgelopen we ken zijn in Athene zevenendertig personen gearresteerd. Drieendertig van hen behoren tot de communisti sche partij, de overige vier tot een „terroristische groep, 20-oktoberbe- weging geheten". Dit heeft het Griekse ministerie van openbare or de maandagavond bekendgemaakt. Westduitse kardinaal veroordeelt consumptiemaatschappij ROME, 25-10. Kardinaal Höffner. aartsbisschop van Keulen, heeft zon dagavond op een persconferentie in Rome de consumptiemaatschappij met kracht veroordeeld. De kardinaal verklaarde dat de R. K. Kerk zelf door de consumptie maatschappij „opgeslokt" kan wor den. Een belangrijke rol hierbij speelt een „theologisch neo-kolonia- lisme" dat het woord gods ontkracht. Bioscoopportier verdwijnt met recette AMSTERDAM, 25-10. De Amster damse politie is op zoek naar de 25- jarige nachtportier T. J. S. van het Rembrandtpleintheater in Amster dam, die er dit weekeinde met de re cette van de bioscoop ad. f 9300 van door ging. De man werkte pas kort in het theater en had tot taak 's avonds na sluitingstijd het kasgeld naar de nachtkluis van een bank te brengen. Tegen de gewoonte in werd hij dit keer niet begeleidt door een ander personeelslid. Volgens de politie maakte hij van deze gelegenheid ge bruik om de benen te nemen. Helft van rij-examen- kanrlidaten zijn vrouwen DEN HAAG, 26-10. Van de in 1970 bijna 855.000 door het Centraal Bu reau Rijvaardigheidsbewijzen ge- examineerde kandidaten, was onge veer 65 procent in de leeftijd van 18 tot 29 jaar. Van de in totaal 893.772 personen, die een aanvraag voor een rij-examen hebben ingediend, was 46,7 procent vrouwen. Dit staat in het dinsdag gepubli ceerde jaarverslag van de Stichting Centraal Bureau Rijvaardigheidsbe wijzen, die, strevende naar meer openheid, dit jaar voor het eerst het jaarverslag heeft gepubliceerd. Uit het jaarverslag 1970 blijkt ver der, dat gemiddeld 70 procent het examen twee of meer keren moeten afleggen. Kamer van Koophandel en Fabriek Midden- en Noord-Zeeland MIDDELBURG. 25-10. De beglo- ting 1972 van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland toont een tekort van f 4.300. Ondanks vrijwel maxi male verhogingen van de hiervoor in aanmerking komende inkomsten bronnen is het niet mogelijk geble ken, aldus wordt in de toelichting meegedeeld, dit ongedekte tekort weg te werken. Het meest opvallende deel van de begroting is wel de ster ke stijging van de personeelsuitga ven. Aan het begin van 1971 telde de Kamer 16 personeelsleden, voor 1972 zal dit 22 zijn. Deze toename is een gevolg van bijzondere oorzaken, o.a. ziekte en het van kracht worden van de wijzigingen in het vennootschaps recht. Hierdoor ontstond relatief veel extra werk voor het Handelsregister. HAAMSTEDE, 25-10. Maandag 25 oktober 1946 trad de heer A. P. Vis ser, toen beter bekend als „Bertus" als hulp-besteller in dienst van de P.T.T. Nu werd dit 25-jarig jubileum te zünen huize gevierd en velen brachten of persoonlijk of namens verenigingen de gelukwensen over. In de morgen verscheen de directeur van 't Postdistrict Sehouwen-Duive land dhr. H. v. d. Post, vergezeld van de adj.-directeur dc heer J. Eekman in de Bernhardstraat om in de gezel lige kamer van de jubilaris de jubi laris te huldigen, een en ander in het bijzijn van zijn collega's uit Burgh- Haamstede. De heer v. d. Post roemde het werk van de heer Visser en had al leen maar gdede dingen van hem ge hoord. Hij kreeg de zilveren P.T.T.- speld, vergezeld van de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Ook de colle ga's lieten zich niet onbetuigd en boden een passend geschenk aan. Burgemeester Everwijn bracht de gelukwensen over van de gemeente en voegde die van hem zelf er aan toe. Inmiddels was de kamer omge toverd tot een waar bloemen para dijs. dat, als hij gevraagd wordt, nog. In de Sportvereniging trad hij enkele jaren toe tot het bestuur en nog steeds zorgt hij des winters na afloop van de koude trainingsavonden voor warme erwtensoep of voor een potje mossels. Een man die altijd in de weer is, veel fietst, veel wandelt en altijd over een buitengewoon hu meur beschikt, en (dat is het voor naamste) zeer plichtsgetrouw zijn werk verricht en altijd klaar staat voor zijn medemens. Populaire figuur „Bertus" is een bijzonder populai re figuur in Haamstede en Burgh en iedereen heeft een vriendelijk woord voor hem als hij met de „post" komt en even gevat en vriendelijk heeft hij altijd een antwoord klaar. Over zijn 25-jarige periode kan hij alleen maar zeggen: „alle mensen zijn goed voor mij geweest". Het verschil van toen en nu zit hem voornamelijk in de beloning, want toen hij begon ontving hij 14 cent per uur, hetgeen neerkwam op f 10,in de week („en ik at voor f 15,op volgens mijn moeder"). Op het toneel stond de heer Visser zijn mannetje en voor „de zang" voor de muziek, voor de sportvereniging speelde hij talrijke gastrollen en doet (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Niet te ontkomen vermindering van lesuren DEN HAAG, 25-10. Minister van onderwijs en wetenschappen is van oordeel, dat aan een vermindering van. het aantal lerarenlesuren niet is te ontkomen. De hiervoor noodzake lijke verandering van de algemene maatregel van bestuur wordt voor bereid. Minister Van Veen wil over de vertaling-uitvoering van de maat regel, waarbij het aantal lesuren bij het nieuwe schooljaar voor het voort gezet onderwijs wordt teruggebracht van 32 tot 30, in de meest ruime zin en met de verschillende organisaties overleggen. Mestoverschotten in Gelderland ARNHEM, 25-10. In de provincie Gelderland bestaan op het ogenblik grote plaatselijke mestoverschotten, die een ernstige bedreiging vormen voor de milieuhygiëne. Voor de ver werking van deze overschotten kun nen evenwel uit milieuhygiënisch oogpunt aanvaardbare technische methoden worden toegepast. Tot de ze conclusie is een door gedeputeer de staten van Gelderland ingestelde werkgroep gekomen. Flitsen uit het buitenland SEOEL. De Zuidkoreaanse politie heeft bekendgemaakt, dat een Zuid koreaanse vissersboot met 21 opva renden door een Noordkoreaans pa trouillevaartuig is aangehouden en opgebracht. EDMONTON. Premier Kosygin van de Sowjet-Unie is maandag uit Vancouver naar Edmonton, de hoofdstad van de Canadese provincie Alberta, vertrokken. Edmonton is ook een centrum voor de voorziening van de landbouwbedrijven in dc provincie Alberta met landbouwma chines en -uitrusting. BONN. De plv. Poolse minister van buitenlandse zaken, Adam Willmann, wordt heden-maandag in Bonn ver wacht voor een bezoek van twee dagen. MOSKOU. Ongeveer 90 Russische Joden zijn maandag meer dan acht uur lang vastgehouden nadat zij bij het hoofdbureau van de communis tische partij in Moskou via een pe titie het recht hadden opgeëist te kunnen emigreren. PEKING. De Franse ambassadeur in Peking, Etienne Manach'h, is de monstratief weggelopen van een re ceptie in het Peking-hotel nadat de Zambiaanse ambassadeur Tsjivoen- ga Frankrijk indirect had aangeval len vanwege de wapenleveranties aan Zuid-Afrika. WASHINGTON. Een sergeant van de Amerikaane luchtmacht, werkzaam bij de inlichtingendienst van het „centrum voor bewapening van de luchtverdediging" van de ba sis Tyndall in Florida, is op be schuldiging van spionage gearres teerd. PARIJS. In Parijs is maandag avond tegen elf uur een derde pro- testdemonsaratie gehouden tegen het verblijf van Brezjnev in Frankrijk. De demonstratie was georganiseerd door het comité voor hulpverlening aan Joden in de Sowjet-Unie. TOKIO. In Japan hebben ander half miljoen mensen, o.w. tal van ar beiders en studenten, betoogd tegen de ratificatie van de Amerikaans- Japanse overeenkomst inzake terug gave van Okinawa, waarover het parlement thans spreekt. Zij eisten „de omverwerping van het kabinet- Sato". KOPENHAGEN. De Deense om roep is tot overeenstemming geko men met de stakende journalisten en fotografen. Hierdoor zal het moge lijk zijn dat ook weer uitzendingen van journalistieke aard worden ver zorgd. WASHINGTON. De prijzen van verbruiksgoederen in de Verenigde Staten zijn de vorige maand met ge middeld 0,2 procent gestegen, on danks de prijsstop die president Ni xon op 15 augustus voor negentig da gen afkondigde. MADRID. Het is juist om aan tc nemen dal olie aanwezig: is langs de gehele Middcllandse-Zeekust van Spanje. Dat schrijft het - enige op maandag - in Madrid verschijnende dagblad „Iloja del Luncs" op dc voorpagina. Te Bruinisse opende burgemeester G. Hokken het vernieuwde en uitgebreide kontoor van de Coöp. Raiffeisepbank. De eerste burger, vlak voor het mo ment dat hij de deur van de bank officieel opende. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3