TWINTIG STAPPEN TERUG Bent u moe bij 't ontwaken Aan de Hceniisweg bouwt „Kavero" vijftig zomerwoningen Scheemda bang voor smeerpijp Jeugdige afperser Wnt biedt de BEELDBUIS? VOOR DE VROUW Cfiiici'iiti-raad Brouwershaven Woensdag 27 oktober, 20.35 uur. De grote Engelse treinroof. Horst Trappen als Mike Donegan. BROUWERSHAVEN 22-10. Op de eind vorige week gehouden vergade ring van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Schouwenaar, zijn nog verschillende belangrijke zaken aan de orde ge komen. Vastgesteld werd het voorberei- dingsbesluit Kloosterweg te Noord- gouwe, waar garagebedrijf Akker daas een showroom" wil bouwen. Eveneens dient een voorbereidings- besluit vastgesteld te worden voor het gebied Horkenstein aan de Heer- nisweg, waar de maatschappij Kave- ro wil starten met de bouw van 50 woningen in de recreatieve sector. Er zuilen hier in de toekomst 400 woningen verrijzen. Op een aantal door de heer Ph. v. Ast gestelde vragen kon de voorzitter meedelen, dat om reden van welstand wijzi gingen zullen worden aangebracht in de situering en verscheidenheid der woningen. In de schets zijn uitspa ringen aangebracht voor het recrea tieve element zoals een trapveld, zwembad e.d. voor de te verwachten 1600 personen die hier in de toe komst zullen vertoeven. In Zonne- rnaire zullen een 600 tal zomerwo ningen verrijzen. Andere naam? Namens de P.C.G. fraktie merkte de heer v. d. Bijl op dat het hem be vreemdt dat het voorbereidingsbe- sluit wordt genomen met diverse ge wijzigde sectienummers. Zijn fraktie zou liever een groter voorbereidings- besluit nemen. Ook rijzen er grote bezwaren legen de naam Herken- stein, welke a.h.w. betiteld kan wor den als plagiaat, daar deze naam toebehoort aan de boerderij die ver derop staat, omgeven door land bouwgronden. Graag drong bij het college aan op naamswijziging. De voorzitter kon niet meedelen hoe men aan de naam Herkenstein is gekomen. „Het is voor ons reeds een begrip geworden, maar wanneer dit tot kortsluiting zou kunnen leiden, willen we het graag in het college herzien." Deze week zal met de PPD een bespreking worden gehouden. In de structuurschets staan de ver schillende mogelijkheden door het gemeentebestuur gedeponeerd. De kosten verbonden aan het bestem mingsplan worden volledig door Ka- SCHEEMDA, 23-10. De bevolking van het 7000 inwoners tellende plaatsje Scheemda in Groningen is ongerust over de aanleg van het eer ste deel van de smeerpijp in Oost- Groningen. Als gevolg van de werk zaamheden zullen dit dorp en Oost- Winschoten minstens twee jaar lang in de stank van het vuile water van Hoogezand moeten zitten. Het afval water van Hoogezand zal via de aan te leggen smeerpijp even voor Scheemda in het Winschoterdiep te rechtkomen om dan de weg naar de Dollar te volgen. Pas wanneer het gedeelte van de smeerpijp Noord- broek/Hoogwatum is gerealiseerd, zal aan deze toestand een einde ko men. De bewoners hebben evenwel geen vertrouwen in dit projekt. Wie 's morgens geregeld doodmoe wakker wordt, moet eens bij zichzelf te rade gaan of hij of zij genoeg slaap krijgt en of zijn of haar slaap wel diep genoeg is. Er kan gemak kelijk een antwoord op deze vraag gegeven worden als we bijvoorbeeld nacht aan nacht door zware dromen worden geplaagd. Het antwoord zal dan immers ontkennend zijn Dromen, die na even wakker wor den weer doorgaan zodra we op nieuw inslapen, zijn een teken van oppervlakkig slapen. Wat kan de oorzaak zijn van niet diep genoeg slapen Misschien zijn we niet vermoeid genoeg geiveest. De tegenwoordige verkeersmiddelen, de liften, de elek trische huishoudelijke apparaten maken in toenemden mate, dat we onze spieren steeds minder gaan ge bruiken, zodat we heel vaak niet echt vermoeid zijn. Het meest natuurlijke middel voor een gezonde, diepe slaap is daarom een avondwandeling. Niet zo maar eens een enkel keertje, nee, elke avond een wandeling. Wie zichzelf zó goed kent, dat hij weet dat hij deze goede voornemens lang niet al tijd na zal komen, moet er zeker ex tra voor waken, dat het „straatje om" er niet bij in zal schieten. Er is voor hem eigenlijk maar één raad: neem een hond! Zo'n dier móet im mers worden uitgelaten Zuurstof Een andere oorzaak van opper vlakkig slapen kan ook zijn, dat er niet genoeg frisse lucht in onze slaapkamer binnenkomt. Genoeg zuurstof is 's nachts onontbeerlijk. Wie niet graag vlak btf een open raam slaapt, kan de deur naar de gang of een andere kamer, waar tvél een raam openstaat, open zetten. Slechte slapers moeten ook niet vergeten eens heel kritisch hun bed te inspecteren. Wc brengen een der de van ons leven in bed door, laten we daarom zorgen, dat dit bed dan aan alle eisen van een goede nacht rust voldoet. Een eerste vereiste is een niet te zachte matras, want lig gen we met doorgezakte rug, dan kan namelijk weer een gevoel van dodelijke vertnoeldheld optreden. De vero betaald. De heer v. d. Bijl zei zich niet aan de indruk te kunnen onttrekken dat Kavero de bestem mingsplannen maakt en niet de ge meente. De voorzitter: „We hebben als college wel terdege ons stempel gedrukt op de plannen van Kavero en diverse wijzigingen aangebracht." De raad ging akkoord met de vast stelling. Vastgesteld wordt het voor- bereidingsbesluit Brouwerhaven- West. Door de woningbouwvereni ging „Beter Wonen" te Zierikzee zullen 22 woningwetwoningen wor- KORTE BERICHTEN (JIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De 64-jarige Am sterdammer M. J. Heyselaar is in een ziekenhuis overleden, nadat hij was gevallen van de waranda in zijn wo ning. De man wilde op een trapje de was binnenhalen en heeft daarbij" vermoedelijk het evenwicht verloren. ROTTERDAM. De politie in Rot terdam heeft een publieke vrouw en haar twee „vrienden" van 25 en 27 jaar gearresteerd, in verband met af persing onder bedreiging met een klewand en een ploertendoder.. Het slachtoffer was een 37-jarige Duitse koopman, die de prostituee in zijn auto had meegenomen naar het par keerterrein bij de luchthaven „Zes tienhoven". AMSTERDAM. In verband met reorganisaties bij de warenhuizen Galeries Modernes, zal het perso neelsbestand verminderd worden. Naast personeelsvermindering door het natuurlijke verloop, zullen zes tig personeelsleden, onder wie en kele part-timers, worden ontslagen. AMSTERDAM. Voor de zeven tiende koer zal volgend jaar in Am sterdam de internationale water sporttentoonstelling „Hiswa" worden gehouden en wel van 10 tot en met 19 maart, in het RAI-gêbouw. DÉN HAAG. De ombudsman le vensverzekering. mr. R. J. Erdbrink, heeft in de eerste vijf weken van zijn optreden een kleine 300 klachten en vragen bereikt, een aantal dat groter is dan hij had verwacht. Veel van de klachten hebben betrekking op de manier van totstandkoming of uit voering van een bepaalde levensver zekering". VOORBURG. De jongemannen, die onlangs in Amsterdam werden aan gehouden in verband met de roof overval op een postagentschap, in Voorburg (buit f 14.500,hebben nog meer overvallen, diefstallen en inbraken bekend. DEN HAAG. De Nederlandse zout- electrolyse bedrijven zijn reeds ge ruime tijd bezig de kwikverliezen via het afvalwater terug te dringen. Men verwacht deze verliezen binnen af zienbare tijd te kunnen reduceren tot minder dan tien procent van de hoe veelheden die thans in het afval- water terecht komt. HOLLANDSCHEVELD. De officier van justitie te Assen heeft besloten dat een strafvervolging zal worden ingesteld tegen de ouders van Bertje P. in Hollandscheveld. Het kind werd - ernstig ziek zijnde - medische hulp onthouden. spieren zijn dan immers 's nachts niet ontspannen geweest Een laag kussen, en een zuiver wollen deken, licht en niet te tvarm, zijn verder heel belangrijk. Gezondheid Een heel ander punt waarom we ons 's morgens nog in de verste ver te niet uitgeslapen kunnen voelen, kan onze lichamelijke gesteldheid zijn. Het behoeven niet altijd ern stige ziekten te zijn, zoals een in nerlijke onrust, sterkere transpiratie dan normaal, nerveuze hart- of nerveuze bloedsomloopstoornissen. Ook gevoeligheid voor weersinvloe den kan invloed op het slapen heb ben, evenals een te lage bloeddruk. Er kunnen dus vele oorzaken zijn, waardoor de morgenstond niet votir iedereen en niet altijd goud in de mond heeft. Maar als ive de oorzaak eenmaal kennen is er tenminste iets aan te doen. Halve kracht Gedurende de slaap gaan alle li chamelijke funkties gewoon door, zij het dat de bloeddruk en de li chaamstemperatuur dalen, de bloedsomloap en de adem „op halve kracht" werken, dat de spieren en zenuwen zich ontspannen en dat de hersenen alleen in „noodgevallen" reageren. Als we ons dit alles goed realiseren, kunnen ive begrijpen, dut het lichaam 's morgens even tijd nodig heeft vóór het weer op volle toeren draait. Wie zich voor dit noodzakelijke „bijkomen" geen tijd gunt, loopt daarom het risico zich bij het begin van de dag al „gerad braakt" te voelen. De beste manier om op te staan Kijk alleen maar even naar uw hond of poes. Zijn ochtendritueel is waard om nagevolgd te worden. Uit gebreid rekken en strekken, flink gapen, behaaglijke knorgeluidjes, een paar keer diep ademhalen, en dan pas „in de benen". Nóg eens rekken, tenslotte even schudden en dan pas, eindelijk, de eerste stap. Ja, zo moeten wij het ook eigenlijk doen. Liever de wekker dus een paar minuten eerder af laten gaan. dan bfj het allereerste geratel met beide benen uit bed moeten springen. den gebouwd. De L.T.R. zal aan de Kromwal 23 woningen bouwen en aan de Burgemeester Gaststraat nog eens 13 bungalows. Vastgesteld werd het krediet in rekening-courant voor 1972 op 1' 460.000,- bij de bank voor Ned. Gemeenten. Tenslotte ging de raad akkoord met het verlenen van een krediet groot f 28.482,90 voor de plaatsing van een aantal gaskachels in scho len, schaftlokalen e.d. in de diverse kernen. HAMBURG, 23-10. - In Hamburg heeft vrijdag een jongen van 17 jaar enkele uren lang een kind van 12 jaar in gijzeling gehouden. Hij eiste vervoer per auto en 300 mark in con tanten. De politie omsingelde het huis. Toen de jongeman erin toe stemde zijn gijzelaar te ruilen voor een politie-agent, was het snel met zijn actie gedaan. Zijn wapen, een luchtpistool, kon hem afhandig wor den gemaakt. Hij liet zich gewillig wegleiden. Amerikaans bedrijf bouwt in Helmond HELMOND, 23-10. Het Amerikaan- se bedrijf Trent Tube, dat deel uit maakt van Colt-Industries, heeft be sloten tot het bouwen van een fa briek in Helmond, met werkgelegen heid voor maximaal 150 mensen. Het is de eerste vestiging van dit bedrijf buiten Amerika. Trent Tube produceert gelaste roestvrij stalen buizen. De directie hoopt dat de bouw nog dit jaar kan beginnen. Bij Colt-Industries werken, ver spreid over geheel Amerika, onge veer 20.000 mensen. Overval te Amsterdam Buit: 10.000,- AMSTERDAM, 23-10. Bij een ge- wapende roofoverval op het uitzend bureau A.B.C. op de Prinsengracht in Amsterdam is circa f 10.000 buit gemaakt. De daders, twee ongeveer 25-jarige mannen, wisten te ontko men. Het tweetal stapte het op de eerste etage gelegen kantoor binnen. Ter wijl de ene man het personeel - een bedrijfsleider en twee meisjes - met een groot model pistool onder schot hield, liep de andere naar de kas en pakte het aanwezige papiergeld. Hij maakte zich daarna snel uit de voe ten, korte tijd later gevolgd door de gewapende rover, die een sjaal voor de onderste helft van zijn gezicht had gebonden. De bedrijfsleider wil de dé mannen nog achternagaan, maar zag daarvan af toen de gewa pende rover beneden aan de trap zijn pistool op hem richtte. Bezit hasjiesj blijft strafbaar DEN HAAG, 23-10. De procureurs generaal bij de gerechtshoven heb ben besloten het vervolgingsbeleid in (toekomstige) hasjiesjzaken mede te gaan baseren op een beschikking van de minister van volksgezondheid, waarbij het zgn. THC, het voor naamste bestanddeel van hasjiesj, wordt aangewezen als verboden ver dovend middel. De beschikking is op 15 augustus 1971 in werking getre den. De procureurs-generaal delen mee dat het opsporings- en vervol gingsbeleid in beginsel overigens on gewijzigd blijft. CommiBéarissen mojjeii optreden legen vervuiling DEN HAAG, 23-10. Dc bevoegd- heden van de commissarissen dei- koningin om maatregelen te treffen de luchtverontreiniging tegen te gaan, zijn vandaag, vrijdag, in wer king getreden. Het desbetreffend koninklijk be- besluit is in de staatscourant afge kondigd. De commissarissen kunnen, op grond van een aantal artikelen in de wet op de luchtverontreiniging o.m. bedrijven en inrichtingen tijdelijk doen sluiten of het gebruik van be paalde brandstoffen verbieden. Ook kunnen zij maatregelen treffen t.a.v. het verkeer. Historische afdeling Rijksmuseum AMSTERDAM. 21-10. Dc donder- dag in het Rijksmuseum in Amster dam geopende historische afdeling (Nedcilandse geschiedenis) heeft in het afgelopen weekeinde bijna 10.000 bezoekers getrokken. Vrijdag, zaterdag en zondag waren zogenaamde vrije toegangsdagen. Op de eerste dag kwamen de meeste mensen binnen: 3680. Op zondag wanneer het museum geopend is van 's middags één tot vijf, trokken ruim 3300 belangstellenden aan de loket- tisten van het Rijksmuseum voorbij. Gp normale weekeinden in deze tijd van het jaar bedraagt het bezoekers aantal voor hot gehele museum ge middeld rond de 3000 personen, over de drie ((ogen verdeeld. TRELLEBERG (Zweden). De Zuid- slaviër die naar Zweden kwam om, onder het bedreigen van zijn geschei den vrouw te proberen hun baby te ontvoeren, heeft zich overgegeven. De 27-jarige Ratko Andric gaf de strijd op na de vrouw 29 uur onder schot te hebben gehouden. De contributie aan bibliotheken DEN HAAG, 23-10. Slaalssecreta- ris Vonhol'l' van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft de ma xima van contributies van door het rijk gesubsidieerde openbare biblio theken per 1 januari gebracht op f 10,voor volwassenen en f 3,50 voor leer- ol' vormingspliehtige jeugd. De besturen en directies van de bi bliotheken zijn hiervan op de hoogte gesteld. Voor de volwassenen is hiermee hel maximum van de contributie met f 3.50 verhoogd. Voor de jeugd zijn de bibliotheken nu vrij om de jaar- contributie lager dan f 3,50 te stellen en zelfs geheel af te schaffen. Deze mogelijkheid bestond lot nu toe niet. Uoiulcn en één kat tloor politie in asiel gebracht ZUNDERT, 23-10. In liet asiel van de dierenbescherming te Breda lo geren 115 honden en één kat op last van de ofifcier van justitie. De dieren werden daar afgeleverd door de rijkspolitie, nadat die proces verbaal had opgemaakt tegen de die renhandelaar Van der V. uit Tilburg. Het transport van de dieren werd aan de grensovergang Wernhout on derschept omdat de inentingspapie ren niet in orde waren. De rijkspolitie hield bij genoemde grensovergang een bestelauto aan, die stampvol was geladen met ras honden. De waarde van een aantal dieren liep in de honderden guldens per stuk. Het transport was afkomstig van Birmingham in Engeland. De politie vermoedde dat er niet was voldaan aan het Nederlandse honden- en kattenbesluit, waarin is bepaald dat deze dieren drie weken vóór zij over de grens komen, moe ten zijn ingeënt. DINSDAG 26 OKTOBER NED. I: Na het journaal in het kort en de Fabel de serie „De vol gende patiënt", ivaarin ditmaal drie jonge dokters die de praktijken van hun oudere collega's eens even zul len gaan moderniseren. Natuurlijk gaat dat weer niet zonder moeilijk heden. Tot het journaal de Ombuds man met zijn sociale problemen en eventuele oplossingen. Na het jour naal gaan we verder met de rubriek Een zoen van de juffrouw". „De strategie van „de spin" vormt de hoofdschotel voor deze dinsdag avond. Het is een Italiaanse speel film uit 1969. Het is een boeiende film- gemaakt ten tijde van het Italië tijdens Mussolini. De hoofdpersoon is de zoon van een omgekomen ver zetsheld. Hij gaat op zoek naar de toedracht van de dood van zijn va der. Het lijkt erop dat de man tij dens zijn verzetswerk door de facis- t en werd gegrepen en geëxecu teerd, naar naarmate de jongen ver der speurt ontdekt hij dat de vader door vrienden is vermoord die bang waren. Nadat Simon Carmiggelt zijn verhaal reclameheeft voorgelezen volgt er nog een uitzending van de aktualiteitenrubriek „Achter het nieuws". NED. II: Na de Fabel en het jour naal in het kort „Zo vader zo doch ter". Tot het journaal van acht uur een aflevering ziit de serie „De koe rier van de keizerin". In „Vijanden over en iveer" ontmoet Rotteck zijn oude vriend Buckow maar aangezien beide landen in oorlog zijn, zijn de vrienden dus automatisch vijanden. FEUILLETON Binnen drie weken had Evert Sel- teren een karweitje voor hem. In de voornacht reed hij, met naast zich een stugge man, die gewoonlijk Jan werd genoemd en achterin Bert, naar een eenzaam plekje onder Velp, waar ze de auto goed verscholen achterlieten. Hun doel was een fa- briekskanloor, waarin zich een oude brandkast bevond, die ze met hun drieën makkelijk baas konden. Sa- sjouwden ze het gevaarte naar bui len; terwijl Jan en Bert er de wacht bij hielden, haalde Eef zijn wagen op en binnen een uur was alles voorbij. Wagen en brandkast werden gestald in een schuur aan de buitenzijde van Arnhem. „Die nemen we morgen vroeg wel onderhanden. Om een uur of tien hier," besliste Evert. De safe bevatte ruim negendui zend gulden en voorts administratie ve bescheiden. „Die breng ik wel een keer terug," lachte Evert verge noegd. Zelf nam hij de helft van het geld, terwijl de rest verdeeld werd tussen Jan en Bert. Thuisgekomen sloot hij zorgvuldig dc overgordijnen, waarna hij het geld nog eens overtelde: Bijna drie cn twintig honderd gulden. Dat ver diende hij op de bank in ongeveer een half jaar. Nu had hij het binnen het uur. 's Middags las hij het bericht van de geslaagde inbraak in de krant. Van de daders geen spoor. Nee, als Evert ergens aan begon, was het ri sico zo klein, dat het tc verwaarlo zen was. Gedachtig aan de raad, die Evert hem had gegeven, bleef hij gewoon leven als altijd, maakte geen buiten sporige uitgaven cn zorgde er vooral voor, dat hij niet dronken raakte. Alleen kocht hij nieuwe kleren en schoenen, \van1 een nieuw pak had hij hard nodig. Hoewel hij ook wel zin had in een tweedehands autoot- Na de nodige moeilijkheden waarbij ze o.a. besluiten elkaar gevangen te nemen gaan ze uit elkaar. Na het journaal en weersoverzicht, Stief- been en zoon. De ouwe Toon is weer eens op vrijersvoeten. Maar zoon Dirk voelt er niets voor als derde rad aan de fiets te fungeren. Hij verzet zich dan ook sterk tegen deze verhouding. Na Hier en Nu, Met liedjes het land in. Er is een nieu we wedstrijd in opgenomen, nl. die van muzikale families. Bovendien ontvangt Ted de Braak weer deel nemers aan de kwiz imiteren die ditmaal in het kader van Paul van Vlietstaat. De overdenking „Ander nieuws" en Denc Haag iiandaag" sluiten deze avond, af. WOENSDAG 27 OKTOBER NED. I: In hel middagprogramma de Kijkkast voor de jeugd waarin o.a. Gompie en zijn vriendjes en een nieuwe serie nl. „De f luisteraars", waarin een „vreemd volkje op een vreemde planeet vreemde kreetjes uit". Na de Fabel, het journaal in het kort, Van geivest tot geweest, tips van het nationaal buro voor toeris me en Internationaal Agrarisch nieuws. Na het journaal en weers- overzicht een praatje met de-P.v.d.A. en een filmpje van de stichting So- cutera. Hierna een film in de vorm van een dokumentaire. Het is name lijk de reconstruering van de in 1963 in Engeland gehouden treinroof waarbij 26 miljoen gulden werd buitgemaakt. Niet alle daders wisten te ontsnappen en velen van hen zijn in de loop der jaren gepakt. Nog enkelen leven in vrijheid. De Duitse film geeft een volledig beeld van dc roof en zijn voorbereidingen. Hierna een half uur sport, het journaal en de rubriek Den Haag vandaag. Tot slot van de avond de rubriek Graag gedaan" ivaarin mensen voor de camera worden gehaald die zich verdienstelijk voor de maatschappij op een of andere manier maakten. Hoofdpersoon van vanavond is de Woerclense mevrouw T. v. d. Marei. je, adviseerde Evert, er nog niet aan te beginnen. „Dat komt tc zijner tijd wel. Dan zorg ik wel voor een ge schikt wagentje, dal je niet te veel kost." Anderhalve maand later ging hij in een nacht met Evert er op uit. Het doel was ditmaal de Betuwe. In het kantoor van een steenfabriek kraak ten ze een bureau, waarin ze enke le honderden guldens vonden. Bo vendien troffen ze in een bus nog een klein bedrag aan zilvergeld. Hoewel deze inbraak veel minder opleverde, was het risico ook veel kleiner. Die nacht kwam Bert met ruim driehonderd gulden thuis. De derde inbraak, waaraan hij meedeed, werd hem noodlottig. Het was in de buurt van Huissen, waar ze een fabriek binnenklommen, na een vensterraam doorgedrukt te hebben. Terwijl Bert op de uitkijk stond, waren Eef en Jan bezig. Maar een nabijwonende boer. die het ge luid van brekend glas had gehoord, omdat hij de 'slaap niet kon vatten, keek uit het slaapkamerraam en zag een schaduw bewegen. Zonder zich te bedenken belde hij de politie, die binnen vijf minuten mei twee over val wagens arriveerde. Bert had nog net gelegenheid de twee anderen te waarschuwen, maar zelf liep hij in de armen van twee politiemannen. Nog diezelfde nacht zat hij op het politiebureau en twee dagen later op het Walburgsplein in Arnhem. Na twee en een halve maand voor arrest kwam zijn zaak voor. Intus sen waren ook Evert cn Jan achter haald. Op dc rechtszitting kwam duidelijk vast te staan, dat Bert slechts op de uitkijk had gestaan en omdat hij verder een blanco straf register had. zulks in tegenstelling tot de beide anderen, kwam hij er met een lichte straf van af en werd onmiddellijk in vrijheid gesteld. NED. II: Na de Fabel en hel jour naal in het kort de Eddy Becker show. Na het journaal en hel weers- overzicht Doek Green waarin de mannen met een opmerkelijke fami lie te cloen krijgen. Een aantal broers, die tegen een hoge rente geld lenen aan arme arbeiders die in de knoei zitten en die als ze hun cen tjes niet op tijd terugkrijgen hun slachtoffers met chantage gaan be dreigen en met geweld, worden door de mannen van Doek Green tot de orde geroepen en dat valt niet mee want ze blijken zo glad als een aal. Hierna een uur en een kioartier ge wijd aan het leven van Maarten Luther, de kerkhervormer. In aan sluiting over deze film zullen prof. dr. Joh. Boendermaker van het Lu thers seminarium aan de V.U. te Amsterdam en prof. H. A. M. Fiolet van cle raad van kerken over Luther diskussiëren. Tot slot van de avond Konvent van kerken en de Ikor waarna Hiro-magazine het program ma afsluit. FINANCIËN EN ECONOMIE Perspektief in Indonesië DJAKARTA. 23-10. Naar ver wachting zal het bezoek van de Ne derlandse economische missie aan Indonesoe leiden tot een toeneming van de investeringen van het Ne derlandse bedrijfsleven in dat land. Dit heeft de leider van de missie, dr. J. J. Oyevaar. in Djakarta ver klaard. De missie heefl een gunsti ge indruk gekregen van de econo mische ontwikkeling van Indonesië en van de inspanningen van het volk om vooruitgang te bereiken, zei hij. Dr. C.vevaar, die al eerder econo mische missies naar Indonesië heeft geleid, gaf als zijn mening *te ken nen. dat de economische vooruitgang van Indonesië „geweldig" is. De ba sis is aanwezig voor verdere voor uitgang", zei hij. In zijn kamer werd hij opgewacht door Sicntje Tannema. Ze omhelsden elkaar en toen hij vroeg, hoe ze wist, dal hij vrij zou komen, antwoordde ze: „O. ik zit hier al twee maanden. Ik moest mijn kamer af, omdat de bewoners gingen verhuizen en ik kon niet zo gauw wat anders vin den. Beneden vonden ze het goed cn ik heb de huur netjes betaald. Naar je zin?" „Dat geld krijg je natuurlijk van me terug," antwoordde hij lachend. „Ga zitten, maak ik koffie voor je klaar. Ik heb ook nog wel wat lek kers in huis."' Hij keek op zijn horloge en con stateerde, dat hel half vier was. „Moet je niet werken? Of heb je soms je ontslag?" „Ziektewet. Ik was snipverkouden. Dc cheffin heeft me zelf naar huis gestuurd. Maar morgen moei ik weer aan de slag." Hij had het woord „huis" ge hoord en vroeg: „Kom jc nog wel eens bij je ouders?" Ze schudde haar hoofd. „Ik lig er uit. Het zwarte schaap van de fami lie. Soms kom ik wel eens een van m'n broers tegen. Dan draait hij zijn hoofd om en doet net, of hij me niet ziet. Zal me een zorg zijn. Ik heb vo rige maand weer opslag gehad. Wat dacht je? Ik red me wel. Maar ik moet nil weer een kamer hebben." „Wat mij betreft, mag je wel blij ven," antwoordde hij lachend. „Dank je wel. heel lief van je. maar we zouden elkaar gauw gaan vervelen. Nee, zo af en toe heb ik wel zin in je. maar niet iedere dag Dan zou ik het gevoel hebben, of ik wat m'n duur verworven vrijheid kwijt was en hoe graag ik je ook mag. meneer Galcstad. ik hou toch nog meer van m'n vrijheid." „Zoals je wilt." (Wordt vervolgd). 13 DOOR FRANK VAN FALCKENOORT

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4