zeker, de postgiro Didas-dekens TUINMAN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 0e Thanl ernstig in zorg over uitholling van de Ver. Naties OPNIEUW LOONBERAAD Regering wacht liet loonoverleg rustig af ONTSPANNING IN HET WESTEN? dab makkelijk! Gesprek V. S-Cuba? Onbekende man revolverschoten gedood door N00RD-IERLAND BELEEFDE EEN BLOEDIG WEEKEINDE Ontslagen bij Ford Permanente financiering nodig voor India Tito naar de V.S. hoog- i:n i.ugwvter HET EEROV ERZÏCHT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ma<iii(hinf 25 oktober 1971 127ste jaargang Nr. 20967 WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE Jannewekken It, Zierikzee, Postbus I, tel. (OtltO) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaale, lel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 11,90; per maand J 4,-, per jaar 45,-. Losse nummers 25 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 2,25. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusiet 4 B.T.W. In dit nummer: Westhoek* toeristenseizoen afgelopen Geweld en anarchie heersen VERENIGDE NATIES, 24-30. „Degenen onder ons die oprecht geloven in de principes van het handvest en deze beschouwen als een beschaafde en menselijke manier om geschillen tussen de landen te regelen volgen met grote droefheid de voortgaande uitholling van de macht en het prestige van de V.N.', aldus secretaris-generaal Oe Thanl in een rede ter gelegenheid van dc „dag der Verenigde Naties". Ondanks on/.c pogingen de vrede te do waren blijft geweld en anarchie heersen in de betrekkingen tussen de de naties. De kloof tussen arm en rijk. die wij willen verminderen, blijft gevaarlijk groot. Wat we ook doen om een eind te maken aan dc bewapeningswedloop; deze wordt in alarmerend tempo voortgezet. On danks onze pogingen om discrimina tie en onrecht uit te bannen moeten vandaag nog miljoenen mensen on der deze vernederingen lijden, zo vervolgde Oe Thant zijn balans. Hij meende echter dat dit geen tijdstip is voor cynisme, ontmoedi ging of apathie. met de postgiro kunt u vanuit uw stoel sparen bij de RPS of bij de 3 Vakbondsspaarbanken! Alle lidstaten van dc Verenigde Naties zouden hun verplichtingen moeten nakomen en dc principes, die z(j hebben onderschreven, een nieuw leven moeten inblazen. Na tien jaar secretaris-generaal te zijn geweest, aldus Thant, blijf ik er vast van overtuigd dal de VN. de mensheid kunnen helpen bij het be reiken van de vrede, die zij altijd heeft gezocht. Onmisbaar „Deze organisatie blijft onmisbaar voor het voortbestaan van deze pla neet. Ze blijft onze enige hoop een betere wereld op te bouwen, die wij allen wensen voor ons zelf en voor de komende generaties". DEN HAAG. 23-10. Nu woensdag avond jl. de besprekingen in de looa- commisise 1972 van de Stichting van de Arbeid geen basis voor overeen stemming hebben opgeleverd, zullen de voorzitters van de centrale orga nisaties zich dinsdag 26 oktober in het gebouw van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen in Den Haag beraden over hetgeen nu te doen staat. Oe Thant heeft zondag de V.N.- ncdaille voor de vrede uitgereikt aan Pablo Casals, die met de Ameri kaans-Engelse dichter W. H. Auden de „Hymne aan de Verenigde Naties" heeft gecompenseerd. Deze hymne is voor het eerst uitgevoerd op het tra ditioneel concert op de „dag der Ver enigde. Naties". „Als mens en als kunstenaar belichaamt u de idealen die door deze medaille gesymboli seerd worden", zo zei Thant bij de uitreiking van de medaille aan dc beroemde cellist. DEN HAAG, 23-11). Dc regering- Biesheuvel wacht met betrekking tot de loonsituatic het overleg af dat deze week door de zgn. zeven voor zitters van dc organisaties van werk gevers en werknemers wordt ge voerd. „Wij zijn bereid tot een gesprek, maar er is geen reden om zelf hel initiatief te nemeri terwijl het over leg druk gaande is", zo sprak minis ter-president Biesheuvel vrijdag avond aan het slot van de wekelijkse kabinetszitting. „Wie in Brussel heeft meegemaakt hoe na dagenlang onderhandelen toch een compromis uit de bus kwam. raakt niet zo gauw in paniek over de^ huidige loonpolitieke situatie", aldus de premier. Brezjnjew naar Parijs WASHINGTON, 23-10. Amerika heeft al zoveel vooruitgang geboekt bij het verminderen van de span ningen met de communistische lan den. dat de verwachting gewettigd is dat ook dc verhouding met Cuba beter zal woiden. Dit heeft de Ame rikaanse onderminister van defen sie David Packard donderdag in Washington verklaard op een bijeen komst van lucht- en ruimtevaart journalisten. Packard wees op de betrekkingen met Moskou en Peking en voegde eraan toe: ..Wij hopen tezijnertijd met Cuba te gaan praten. Dat zou een logische stap zijn Show-ster in.opkomst in Europa is de uit Rotterdam afkomstige zange res Sasi Naz, hier in gezelsdhap van zanger-collega Ivan Rebroff. Misdrijf in Limburg ROERMOND, 24-10. Zondagavond had de rijkspolitie nog geen enkel aanknopingspunt gevonden bij haar onderzoek naar een misdrjjf dat het leven heeft gekost aan een tot nu toe niet-geïdcntificeerde man van plm. 25 jaar. Zijn lijk werd zaterdagmor gen gevonden bjj een grindgat, thans in gebruik als jachthaven, onder de gemeente Kessel in Limburg. De architect F. J. H. Niessen uit Helden-Païiningen heeft zaterdag morgen het lijk gevonden. Uit mede delingen van de rijkspolitie blijkt dat de sectie door dr. Zeldenrust heeft uitgewezen dat er vijf revolverkogels op de man zijn afgevuurd. Twee ko gels werden van voren afgevuurd; die zijn terecht gekomen in de borst en tussen de vingers van de rechter hand. Door deze laatste kogel werd een trouw- of verlovingsring inge deukt. Van de drie andere kogels drongen er twee de rug binnen, waar van er één het hart raakte. De vijfde kogel kwam in het achterhoofd te recht. Dit schot was dodelijk. De politie heeft vier hulzen gevon den, kennelijk ter plaatse uitgewor pen. Alle kogels waren van het kali ber 7.65 mm. maar een onderzoek in het gerechtelijk laboratorium in Den Haag moet nog uitwijzen of alle ko gels uit hetzelfde wapen afkomstig zijn. PARIJS, 24-10. Het streven van Moskou naar een Europese veilig» heidsconfcrentie zal vermoedelijk hoofdonderwerp zijn van de bespre kingen die de Franse president Pom pidou en de Russische partijleider Brezjnjew de komende week in de Franse hoofdstad zullen houden. ^^keomd Brezjnjew. die -zijn- eerste bezoek aan het westen brengt sinds hij in 1964 het leiderschap van de partij op zich nam, is naar verwach ting hoopvol gestemd enige knopen te kunnen ontwarren in de Europese politieke situatie van dit moment. Zijn reis die heden-maandag begint, vormt een logisch onderdeel van de opgevoerde internationaal-politieke activiteit, zowel in het Kremlin als in het Witte Huis, inclusief presi dent Nixon's voorgenomen bezoeken, aan Peking en Moskou. Westduitse politieman doodgeschoten HAMBURG. 23-10. In Hamburg is een 33-jarige politieman doodgescho ten. vermoedelijk door aanhangers van de uiterstlinkse Baader-Mein- hof-bende. Een kwartier later werd in het noorden van de stad een vrouw gearresteerd die volgens de politie „hoogstwaarschijnlijk" het bendelid Margrit Schiller is. Britse militairen schoten vijf burgers dood BELFAST, 24-10. - Noord-Ierland heeft een bloedig weekeinde beleefd, waarin vijf burgers door Britse mi litairen werden doodgeschoten. In Belfast werden zaterdagochtend twee vrouwen gedood toen de auto. waarin zij van een feestje naar huis terugkeerden, doorreed ondanks stop tekens van Britse militairen.-die de wagen onder vuur namen. Het leger zegt dat vanuit de auto schoten wa ren gelost. In de grensstad Newry scholen Britse scherpschutters 24 uur later vanaf een dak drie mannen dood. die bij een bank iemand trachtten te be roven loen deze een tas met geld in de nachtklas wilde zetten. De scherp schutters zeiden dat ze dachten dat er een bankoverval gaande was. Het schijnt vast Ie staan dal de gedode mannen ongewapend waren. Onlusten Na het drama in Newrv braken daar hevige onlusten uit. Een woe dende menigte stak winkels en auto's in brand en werd door hel leger met traangas en rubberkogcls verjaagd. Er gebeurden nog steeds ongeregeld heden toen het parlementslid Berna- dette Devlin er arriveerde en op een chaotische bijeenkomst verklaarde; „Deze Britse militairen zijn moorde naars. Ze hebben allen hol recht ro vers - of wie dan ook - neer te schieten onder dc staat van beleg". De leider van de Noord-Ierse so ciaal-democraten. Gcrry Fitt. /ei in Belfast dat in geen van beide ge vallen - wat het leger ook mocht zeggen - enige aanwijzing bestond dat dc slachtoffers zich met onder mijnende activiteit bezighielden of gewapend waren. GLASGOW. De gasontploffing van donderdag in Glasgow heeft aan min- minstens 20 mensen het leven gekosf. Vrijdag zijn nog vijf lijken, die on der hel puin lagen, geborgen. Nixon's komst naar de Russische hoofdstad wordt in Parijs voorname lijk gezien als een scheppen van een gunstig klimaat voor een belangrijke stap in het Russische streven naar ontspanning met het Westen. STRAATSBURG. 23-10. Ir. H. Vre- deling, lid van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A., heeft, als lid van het Europese parlement, de Europese commissie gevraagd „regelend of be middelend" op te treden in het ont slag dat 750 man personeel van de Amsterdamse fabriek van Fokker- V.F.W. en 2.000 a 3.000 man van de vestiging in Bremen is aangezegd. Hij vraagt of de commissie het oor deel van de directie onderschrijft dat deze ontslagen de nationale verant woordelijkheid zijn van de verschil lende n.v.'s in Duitsland en Neder land. ROTTERDAM, 23-10. - De werk groep „Oost-Pakistan" meent dat de Nederlandse regering een perma nente bijdrage moet leveren aan de financiering van de vluchtelingen hulp in India. Op uitnodiging van de Wereldbank zullen dinsdag 26 oktober in Parijs besprekingen gevoerd worden over de financiering van de vluchtelingen hulp in India. Ook Nederland is voor deze bespreking uitgenodigd. De Wereldbank heeft berekend dat voor ieder vol jaar dat dc vluchte lingenlast op India blijft drukken. een bedrag van ruim een miljard dollar extra beschikbaar moet ko enen. Ieder der rijke landen zou een evenredig deel in de totale kosten voor zijn rekening moeten nemen. BELGRADO WASHINGTON. 23-10. Het Zuidsalvische staatshoofd Tito zal donderdag a.s. voor een officieel bezoek naar dc Verenigde Staten ver trekken. Hij blijft tot 2 november in Amerika, waar hij onder meer be sprekingen met president Nixon zal voeren. Daarna vertrekt hij voor vijf dagen naar Canada. Op de terugreis zal hij nog een kort be/.ock aan Lon den brengen. Het komende bezoek van Tito is voor Nixon aanleiding geweest een /eer ongebruikelijke .-tap te doen. Vrijdag riep hii dr Amerikanen op de Zuidslavische president „waardig i n beleefd" te ontvangen. Advertentie BONN. - Het bezoek van het Kon. Paar aan de Bondsrepubliek De ha ven van Hamburg, op de voorgrond de ingang van de Elhetunnel Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Ongeluk is dc loetssteen van 's mensen gemoed. ZIERIKZEE Verwachting tot dinsdagavond: Rustig weer Droog weer met zonnige perioden, maar in dc- nacht en ochtend op veel plaatsen mist. weinig wind; mini mumtemperaturen van 9 graden vlak aan zee tot omstreeks 4 graden in hef binnenland; maximumtemperaturen ongeveer 16 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 2 tot 8. Mm.-temperaturen: 0 tol 6 graden onder normaal. Max.-temperaturen: omstreeks nor maal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal; 90 procent. ZON- KN MAANSTA'NOEN 26 okt. Zon op 7.23. onder 17.25. Maan op 14.19. onder 22.24. Eerste kwartier: 27 okt. (6.54). Zierikzee: 26 okt. 6.57 19.27 0.39 13.04 Doodtij: 29 okt. DE RILT. 25-10. Het K.N.M.l. deelt mede: Het mooie en rustige herfst weer zal dinsdag nog voortduren. Dit hebben we te danken aan een krach tig gebied van hoge luchtdruk dat maandagochtend boven Schotland lag en zich dinsdag vlak bij ons land /al bevinden. Dit hogedrukgebied kond in de plaats v1" ven oude die de afgelopen dagen voor mooi weer heeft gezordgd. Zondag kwamen daarbij miridagtcmprraluren voor van ongeveer 20 graden terwijl in Zuid-Limburg Tl graden werd be reikt. Net over onze oostgrens bij Aken werd het zelfs 25 graden Ook in de rest van zuid en midden Euro pa was het zonnig en rustig herfst - weer met temperaturen die varieer den lussen 18 en 26 graden. Alleen de Skandinavische landen en in Rus land was het relatief koud met maxi ma van rond de 10 graden terwijl in Finland het ook overdag bleef vrie-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 1