PFAFF met dubbel goldschmeding L AANKOOP TERREIN TE RENESSE (7000 M!) VOOR KAMP stof-transport STREEKNIEUWS Schip van Columbus ontdekt? Komt er een jeugd-milieudag? Het vernieuwde kantoor van de Raiffeisenbank te Bruinisse PIANO'S ONZE PUZZELRUBRIEK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag 22 oktober ion Nr. 20266 Enorm C.J.V.-plan vraagt nog f 20.000 - (Van onze redakteur) ZIER1KZEE, 21-10. De C.J.V. „Samen Verder" gaat opnieuw inhoud geven aan zijn naam, niet liet van de grond tillen van een omvangrijk, ambitieus plan: de stichting van een nieuw, vast, compleet geoutilleerd zomerkamp in de Schouwse Westhoek. Plaats van handeling wordt een zevenduizend m- groot terrein, gelegen aan de Kampweg te Renesse, tussen het pension „Het Klokje" en de strand- trap. Het terrein is reeds aangekocht, en om meteen met de deur in huis te vallen - „de ton" is er en men komt „dus" nog twintig duizend gulden tekort. Op het terrein komt een groot houten gebouw, met „alles-d'r-op-en-d'r-an" en aanvullend datgene wat nodig is, om straks - men denkt als streefdatum aan Pinksteren 1972 - het geheel zo goed mogelijk funktioneel te hebben in een conceptie, die lekker „oogt", want met groen zal inen op deze plaats niet zuinig zijn. Zomer 1971, herinnering aan het oude kamp, dat voorgoed verdween. Bet i reeds geheel ontmanteld Oorzaak van deze nogal diepinsnij- dende plannen is het verlopen van de erfpacht van het tot dusver ge bruikte kampterrein op „De Molen hoeve", eveneens te Renesse. Meer dan een bijkomstigheid is ook dat de C.J.V. op die plaats uit de kamp- jas is gegroeid. Men zocht en vond „iets" anders; er was een aantal par- tikulieren. vol vertrouwen in de or ganisatie en slagkracht van de C.J.V., die honderdduizend gulden beschik baar stelde, tegen uiterst acceptabele voorwaarden en als men zover is kan men kopen en nadere, gedetailleerde plannen maken. Aan het werk Inplaats van de in de Molenhoeve- nostalgie te blijven steken, is men rap aan het werk gegaan - „Men" is de C.J.V. in al zijn geledingen, met name ook de „lui van de Contact club", vroegere C.J.V.-ers, velen waarvan rap met de handjes zijn en die hun vingervlugheid en vinding rijkheid straks gaan uitproberen op het nieuw aan te schaffen gebouw, dat naakt wordt opgeleverd, maar door eigen krachten wordt aange kleed en voorzien van alles wat maar nodig is; verlichting, water, toiletten, douches. Man voor de lastige klusjes (vergunningen en zo) is de C.J.V.- voorzitter de heer B. Schot. Hij is op timistisch over het plan en spreidt met organieke wellust kaarten op tafel uit, waarop het allemaal reeds staat getekend. De helft van het terrein wordt ge reserveerd voor de C.J.V. sec, maar wel (congresgebouw) verhuurbaar; de andere helft komt mede vrij voor de talrijke relaties van de C.J.V.: Advertentie huishoud-naaimachine ter wereld groepen, scholen, verenigingen, bui tenlandse (contactclubs) (speelter rein). Het kan straks allemaal. Het oude terrein was fijn, maar mat slechts 2500 m~. In het begin (1951) was dat meer dan voldoende en later ook nog wel, maar het wordt de laatste jaren allemaal teveel. Na dit „Rehoboth", gaat men de vleugels wijder uitslaan. Groen Groen komt er, als gezegd. Er is contact met Staatsbosbeheer en de boomkweker de heer J. L. Braber te Renesse (zelf oud-C.J.V.-er) speelt daarop in mét een uitgebalanceerde beplanting. Ideaal wordt: zo van onder het lommer „de plomp" in, want de zee is ter plekke vlakbij. Maar eerst moet er nog f 20.000 verdiend en daarvoor liggen de plan nen klaar. Heden (vrijdag) gaan ze op de rails met een huis-aan-huis- verspreiding van het C.J.V.-blad „Ping Pong", waarin alle winterse aktiviteiten staan opgetekend, alle maal 'gericht op het doel: centjes voor het kamp. Allerlei akties Een kamp „verdienen" is een zon nige en fleurige bezigheid en sym bool daarvan zal zijn een begonia wagen. Begonia's zijn te koop en een deel van de winst is voor het grote doel. Later komen er bloembollen. Voor de winter staan er nog allerlei potjes op het vuur. Er komt een lo terij voor geheel Schouwen-Duive- land (15.000 loten), met talrijke prij zen (periode: 25-29 oktober). Op 13 november wordt Zierikzee in de oliebollen gezet en van 15-19 no vember is het collecteren geblazen. Huis-aan-huis met de bus in het ka der van een „Kollektival". Zoete jntroduktie van Sint Nico- laas zal zijn de verkoop van speku- laaspoppen op 2 en 4 december en op 8 januari volgt een drijvend Discobal, op één der R.T.M.-toeris- tenschepen. Op 12 februari staat een „hela-hola-hoepla"-feest, met een hoempa-orkest op het programma en op 24 en 25 maart een bazar. Het programma wordt in mei afgeslo ten met een lentefeest; erg roman tisch misschien wel met een lente fee. Er komen stickers en flesopeners, enfin de „hele reutemeteut", die er aan te pas moet komen, als het gaat een zaak echt te doen slagen. T(jd dringt De tijd dringt. Afgelopen zomer had men op het oude terrein reeds 5.000 overnachtingen en als de zaak breder is opgezet ,zal het allemaal nog toenemen. Het hoofdgebouw krijgt een recreatiezaal (11 x 8); een eetzaal (8 x 8) en een keuken (6 x 5). Het gehele complex wordt straks aangesloten op het grote riolerings- net na voltooiing en als het groen dan is aangeslagen, zal het er alle schijn van hebben, dat de C.J.V. weer jaren vooruit kan. Maar - zie boven - eerst moeten er nog twin tigduizend pegels op tafel komen! HAAMSTEDE „De Fakkels Bijeen" De Hervormde Vrouwenvereniging „Priscilla", die ook dit jaar de col lect e „De Fakkels Bijeen, verzorgde onder leiding van de presidente me vrouw Beije-Grnee, heeft de inhoud van de collectebussen geteld. In to taal werd f 350,41 opgehaald waar voor de dames een ieder zeer dank baar is. Vijf en twintig jaar bij de P.T.T. Zondag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer A. P. Visser als hulp-besteller in dienst trad bij de P.T.T. Dit jubileum zal op maandag 25 oktober gevierd worden en daar toe zal de heer Visser, nu besteller eerste klasse, de gehele dag thuis zijn aan te treffen. Causerie en dia's voor N.C.V.B. afdeling Afgelopen dinsdag werd de maan delijkse bijeenkomst van de N.C.V.B. gehouden. Na het zingen van Psalm 111, ging de presidente voor in ge bed. Nadat de presidente Jac. 1 19- 27 gelezen had, volgde de meditatie. „Wat is het woord zonder de daad". Als christen kan men niet daden- loos horen, i.v.m. deze woorden wees de presidente op de aktie „Werk aan de wereld". Ds. Oosthoek uit West- Kapelle kreeg de gelegenheid zijn praatje over het Hospitaal-Kerk schip „De Hoop" te houden. Hij ver telde over het hoe en waarom het Hospitaal-Kerkschip er kwam en hoe het Hospitaal-Kerkschip gewor den is tot een „wegenwacht op zee". Na de pauze vertoonde ds. Oost hoek een dia-serie over het schip, Nadat mevr. Hack de spreker be dankt had voor de wijze waarop dé ze de avond verzorgd had, ging hij voor in dankgebed. DREISCHOR Verk eerscursus De afdeling Dreischor van het ver bond van Veilig Verkeer Nederland is voornemens, om bij voldoende deelname, a.s. winter weer een ver- keerscursus te houden aan de hand van de „Verkeerssleutel" (6 lessen in 6 weken). Zij die aan deze cursus wensen deel te nemen kunnen zich opgeven bij de secretaris A M. Klaasse, Hes- huijzenstraat 18 te Dreischor, tel. 01112-275. Gevonden voorwerpen Gevonden een bruin rib fluwelen jasje aan de Gaandersesweg te Drei schor. Inlichtingen bij de Rayoncom mandant der Rijkspolitie te Drei schor. NIEUWERKERK Fikse inbraak bij Elvi-couture In de nacht van dinsdag op woens dag 20 oktober jl. is ingebroken in het bedrijfspand van de N.V. Steen- bergse Confektiefabriek aan de Weststraat te Nieuwerkerk. Dit be drijf is vooral bekend om de Elvi- haute couture. Waarschijnlijk door inklimming door een raam aan de achterzijtÜe van het gebouw hebben de inbrekers zich toegang weten te verschaffen. De volgende dag, woensdagmorgen, werden 29 stuks tuniekpakken ver mist, ofschoon de voorraad ervan groter was. Opmerkelijk was het dat er totaal geen schade of ravage is aangericht. Waarschijnlijk is de buit later per auto weggevoerd. De technische re cherche van de rijkspolitie te Den Haag heeft de zaak in onderzoek. Geslaagd Woensdag jl. slaagde onze plaats genoot, de heer C. J. v. d. Sande voor het diploma B-2 Scheepswerktuig- kunde, te 's-Gravenhage. NEW YORK, 21-10. De Amerikaanse oudheidkundige Fred Dickson heeft op een persconferentie in New York verklaard dal hij da „Santa Maria", het schip waarmee Columbus de eerste reis naar het Amerikaanse continent volbracht, heeft ontdekt bij de noordkust van Haiti. De Amerikaan toonde ver scheidene stukken aardewerk en hout welke volgens hem afkomstig zijn vanhet schip. De „Santa Maria" verging op 25 december 1492 in het gebied dat door Dickson is on derzocht. Bankoverval te Nijmegen NIJMEGEN, 21-10. Donderdag- middag is ccn gewapende overval gepleegd op het bijkantoor van de Boerenleenbank in de Groenestraat te Nijmegen. De daders, vermoedelijk drie Zuid- molukkers, zijn onder bedreiging met pistolen de bank binnengedrongen, over de balie gesprongen en kort daarop weer verdwenen met een be drag van ongeveer f 5000. De politie, bewapend met karabij nen en pistolen, heeft onmiddellijk na de alarmering de toegangswegen rond Nijmegen afgezet. Evenals de bruggen over Maas, Waal en Rijn, bij Nijmegen, Arnhem en elders in het Gelders rivierengebied. Alle auto's, zelfs autobussen, werden en worden nog gecontroleerd. Tot nog toe ont breekt van de daders elk spoor. UTRECHT, 21-10. De exposanten op de vakbeurt „Milieu '71" die van 14 tot en met 21 oktober in Utrecht is gehouden, zijn zo verheugd over het grote aantal jeugdige bezoekers met een overduidelijke belangstel ling voor de milieuproblematiek, dat ze overwegen op de volgende beurs een speciale jeugdinilieudag te orga niseren. Er zouden dan discussiebijeen komsten kunnen worden belegd, ter wijl de jongeren zouden moeten kunnen rekenen op spéciale uiteen zettingen over de op de beurs ten toongestelde apparatuur voor lucht en waterzuivering en voor de ver werking en „herwinning" van afval stoffen. De exposanten zijn van plan het onderwijs te vragen de desbe treffende dag ook uit te roepen tot jeugdmilieudag. BRUINISSE Weer winkelweek De jaarlijks terugkerende Winkel week te Bruinisse is een der mate vaste gewoonte geworden en heeft in het verleden zowel voor de plaatse lijke Middenstand en voor het win kelende publiek zoveel voldoening gegeven, dat men eenvoudig niet meer zonder kan. Opnieuw besloot men daarom in een woensdag gehou den vergadering ook in 1971 weer een Winkelweek te houden en wel van 12 november tot en met 4 de cember. Er werden verschillende commissies benoemd, om diverse at tracties te bedenken, die het kopen op Bruinisse in de weken voor St. Nicolaas nog meer aantrekkelijkheid te verlenen, dan normaal al het ge val is. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bü uw Nutsspaarbank VERHUUR KLUISLOKETTEN KERKWERVE: Ring, woensdags van 14.00- 15.00 uur. wkm* W. RIKKEN N.V. BERGEN OP ZOOM Kortc-Mccstraat 17 Telefoon (01640) 3 58 78 BON voor gratis folders, zenden aan: PFAFF - Antwoordnummer 102. Bergen op Zoom Naam: Adres: Plaats: Bank geeft nu ook naehtkhiisservice RROINISSE. 21-10. Vandaag (vr(j- dag) wordt - gelijk gemeld - door dc eerste burger der gemeente, het ver nieuwde kantoor van dc Coöp. Raif feisenbank „Bruinisse" officieel ge opend. Onderstaand treft men enkele gegevens aan over dc bank in het al gemeen en dc vernieuwing in het bijzonder. Door de gestadige groei van de in 1919 opgerichte bank - in de laatste tien jaar zijn balanstotaal en tota le spaartegoed vervijfvoudigd bleek rle ruimte te klein geworden en werd op 6 november 1969 beslo ten het. bestaande kantoor te ver nieuwen en uit te breiden. Kantoor- en wachtruimte zijn vergroot, ccn afzonderlijke machinekamer werd gerealiseerd, terwijl ook een be stuurskamer en een computerruimte in het nieuwe gebouw zijn opgeno men. Serviceverlening Het vernieuwde en moderne bank gebouw voldoet aan alle eisen, die de accommodatie van een heden daagse bank gesteld mogen worden. Een betere bediening van de cliën ten is door de nieuwbouw mogelijk geworden. Vier loketten zorgen er voor, dat de wachttijden tot een mi nimum worden beperkt. Dc dienstverlening van de bank wordt tevens uitgebreid. Geheel nieuw is de nachtkluisservice, wel ke zorgt voor een grotere veilig heidswaarborg van gelden, waarde papieren en andere kostbaarheden. Voor velen, en zeker niet in dc laat ste plaats voor de winkeliers, biedl de nachtkluisservice interessante as- Zilveren roos voor Tuschinsky AMSTERDAM, 21-10. Ter gele genheid van het 50-jarig bestaan van het theater Tuschinsky in Amster dam, heeft het hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoop Bond aan dc Raad van Beheer van de maatschap pij Tuschinsky de zilveren roos toe gekend. Dit eerbewijs wordt zelden vèrleend en is het laatst toegekend ir| 1968 aan Bert Haanstra. Het klei nood is donderdagavond door de vporzitter van de Nederlandse Bios coop Bond, de heer J. G. J. Bosman, uitgereikt tijdens de gala voorstel ling in Tuschinsky. Aan de roos is een zilveren bioscoopkaartje met in- criptie gehecht. Advertentie Door rechtstreekse import van vele merken ligt de waarde van onze in strumenten altijd hoger dan de prijs die u betaald. Had u anders verwacht? Gratis plaatsing Eigen stem mers Vijf jaar garantie Goes, Lange Kerkstraat 41. Tel.: 01100-72 58. Voor 45 jaar... ZIERIKZEE. De concertzaal-bios coop geeft deze week „Een vreem deling in huis". Een aangrijpend verhaal vol mensenliefde en zelfop offering. Dit verhaal wordt ten zeerste aanbevolen bij hel publiek. HAAMSTEDE. Woensdagavond werd in de consistorie van de Her vormde kerk ulhier de bazar geor ganiseerd door de Chr. Meisjesver eniging geopend door ds. Van His- vergen. De opbrengst van deze ba zar zal ten goede komen aan hel or gelfonds. ZIERIKZEE. Advertentie. Voor een gulden: een kilopak cacao en een pond speculaas(Zolang de voor raad strekt.) BURGH. Maandagavond hield de heer T. de Jong uit Utrecht, propa gandist van de Chr. Nal. Geheelonl- houdersboncl een lezing met licht beelden in de consistorieHet tuas jammer dat zo weinigen gebruik maakten van de gelegenheid deze boeiende lezing bij te wonen. ZIERIKZEE. Op de hoek van het Korte Groenendal-St. Domusstraat heeft de heer S. heden een nieuwe zaak in manufacturen en aanver wante artikelen geopend. Niemand zal in deze keurige nette winkel hel onogelijk huisje vinden dat er lot voor enkele jaren stond. De straat hoek is dan ook door deze winkel een stuk opgeknapt. BURGH. Binnen enige tijd zal de restauratie van de vier grafmonu menten in de Ned. Hervormde kerk worden votooid. Het zijn de vier grafmonumenten voorstellende de vier Ambachtsheren van Qürgh. Drie monumenten werden uil eigen financiën gerestaureerd voor een vierde is bij de minister een subsi die aangevraagd. Deze week maar een heel klein aantal inzendingen hetgeen onze schuld (achteraf) bleek te zijn want er waren enkele nummers in de op gave weggevallen. Een aantal „knap- perts" is er ondanks alles, waarvoor wij onze excuses aanbieden, toch uitgekomen. De prijswinnaars zijn: Mevrouw G. Bakker-Jacobi Weststraat 22 Zierikzee De heer H. Heyman Klooienberglaan 80 Zwolle De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. cognac; 4. relaas; 7. dra; 9. gul; 10. steun; 12. agaat; 15. oom; 16. tam; 18. nar; 19. over; 21. reces 23, menu; 25. les; 26. centrum; 27. kol; 28. al; 30. knier; 32. la; 33. zee; 35. een; 36. kan; 38. ezelin; 40. tomaat; 41. oker; 42. cape; 43. man tel; 46. siroop; 49. mol; 50. kat; 52. eis; 53. N.B.; 55. radijs; 57. be; 58. dal; 60. bereden; 61. eer; 62. Ohio; 64. garen; 65. rede; 66. Eem; 68. mal; 69. tol; 70. frame; 72. ijkwet; 74. rol; 75. koe; 76. etiket; 77. respijt. Vertikaal: 1. chocolade; 2. adem; 3. cru; 4. rug; 5. elan; 6. speculant; 8. antenne; 9. Gameren; 10. soes; 11. tor; 13. aam; 14. trek; 17. aktief; 20. vel; 21. rek; 22. ^ur; 24. nol; 29. pe loton; 31. Kamerik; 33. ze; 34. eikel; 36. kopie; 37. na; 39. nel; 40. tas; 43. mandoline; 44. n.m.; 45. madera; 47. os; 48. pierement; 50. karamel; 51. lijdelijk; 54. bah; 55. Reg.; 56. sen; 57. bed; 59. lief; 61. eelt; 63. oer; 65. roe; 67. mare; 69. twee; 71. mot; 73. kor. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 2. poetsgoed om ka chels glimmend te maken; 12. heer (afk.); 14. eetbare wortel; 15. rijks daalder (spreektaal)16. chemisch symbool; 17. vaartuig; 19. snoepgoed; 21. trechtervormig sleepnet; 22. Duitse munteenheid; 24. drie opeen volgende bezette en uitgekomen nummers in een getallenloterij; 25. zakvormig visnet; 26. klein, plat vaartuig.; 28. niet bevestigd; 29. te kort (handelsterm); 30. schrander, vlug van doorzicht; 32. uit melk be reid voedingsmiddel; 33. gedaan en bieden (afk.); 35. plaats in Zuid-Hol land; 38. muzieknoot; 39. pluis op wollen stoffen; 41. man v.e. Mon goolse volksstam ten N. van de Zwarte Zee; 42. beroep, ambacht; 43. bezieldheid, vuur; 45. deel van de dag (afk); 46. geheel de uwe (afk.) Latijn); 47. Turkse munt; 48. stad in Tsjechoslowakije; 49. plaats waar de zee bij onstuimig weer rustig is; 50. af- of opspringend vocht- of slijk- deeltje; 51. loco-burgemeestcr (afk.); 53. Bescherming Bevolking (afk.); 54. vooruitstekend stuk v.e. hoofddeksel; 5,fe. bloeiwijze; 57. voorwerp van edel metaal, gezette edelsteen enz. waar mee men zich tooit; 60. bladplant; 61. sint (afk.); 62. barometervis; 64. trekdier; 65. geschikt, bruikbaar; 66. middenstuk v.e. fietswiel; 68. niets uitgezonderd; 70. tot en met (afk.); 72. overschot, rest (handelsterm); 74. dwarsbalk over het wapenschild; 75. zuurdeeg; 77. roofvogel; 78. straf werktuig in vroegere jaren; 79. om lijsting v.e. bril; 81. opleidingsinsti tuut tot beroepsofficier (afk.); 82. paardeslee; 83. bevlieging die vele mensen meesleept; 84. telwoord; 86. geluid van zeker dier; 87. rund met wit middenstuk cn rood of zwart achter- en voorstel. Vertikaal: 1. wijnsoort; 3. Amster dams peil (afk.)4. elementair be standdeel v.e. organisme; 5. zeer warm; 6. gewricht dat de voet met het been verbindt; 7. scheidingslijn; 8. vreemde munt; 9. grote bijl; 10. Ned. Spoorwegen (afk.); 11. muziek instrument; 13. zonderling; 16. Britse luchtvaartmij. (afk.); 18. snelle be weging met een puntig voorwerp over een ander; 20. collectieve be naming voor kinderen in betrekking tot de ouders; 21. waarschijnlijk heid; 23. hoofdbestanddeel der met selspecie; 25. ketting waaraan een ketel boven het vuur hangt; 27. klierachtig orgaan; 29. voegwoord; 31. licht schuw (van paarden); 32. plaats waar zekere tak van sport wordt beoefend; 34 hard en droog gezwel aan de benen ve. paard; 36. lidmaat van de mens; 37. onbepaald voornaamwoord; 38. plaats in Over ijssel, ten westen van Goor; 40. geestelijke; 42. plaats in Limburg; 44. vochtig; 47. geheel stel boven- kleren, b.v. jas, vest cn broek; 50. Noordamerikaanse laurierboom; 52. slaapplaats voor mensen; 53. enigs zins luxueus ingericht café; 55. be trekking hebbende op herders cnhet landleven; 57. luchtig gebak, ge woonlijk met room gevuld; 58. ver zoekschrift; 59. steekvlieg; 62. poe delhond; 63. verachtelijk, min; 65. effen, vlak; 7uitgestoken veen; 69. open plaats in een bos; 70. van dun rijshout gemaakt; 71. troep honden voor een parforcejacht; 73. kleding stuk; 75. hoofdbestuurder der repu bliek Venetië tot 1797; 76. pantoffel zonder rand om de achterhiel; 79. gedwee, handelbaar; 80. redaktie (afk.); 83. chemisch symbool; 85. che misch symbool. pecten. Na sluitingstijd van de bank kunnen kasgelden bijvoorbeeld vei lig bij de bank worden onderge bracht. Bovendien heeft het aantal safeloketten een aanzienlijke uitbrei ding ondergaan. Onder leiding van directeur L. Ot- tens staan vijf personeelsleden de cliënten ten dienste. De bouw Op 26 juli 1970 werd met de bouw begonnen. De verbouwing werd ont worpen door het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft te Goes, aan nemer is de firma S. Capelle te Bruinisse. De volgende onderaanne mers werkten mee aan de realisering van het bankgebouw: timmerwerk fa. A. M. Jumelet; elektriciteit en sanitair fa. J. Huibers Zn.; schil derwerk fa. M. C. v. d. Berg; stoffe ring: het Duivclands Mcubelhuis, al len tc Bruinisse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3