PHILIC0RDA goldschmeding L 1 AGENDA Raad niet akkoord met kostenregeling „Stad en Landschap" Maatregelen tegen te grote mosselaanvoer Kruideniers boos op VARA Dure sluis bij Zeebrugge Kapper A. Bal (Nieuwerkerk) hangt knipschaar aan de wilgen Gemeenteraad Brouwershaven J „Konlukt der kontinenten BROUWERSHAVEN, 21-10. Bü de aanvang van de donderdagavond ge houden gemeenteraadsvergadering (afwezig de heren P. de Moor en M. Matthijsse) deelde burgemeester A. P. Schouwenaar mede, dat de wonin gen aan de Kietdyk te Zonnemaire alsnog op het aaidgasnet zullen wor den aangesloten. In de begroting 1972 zal een post opgenomen worden om op de haven te Brouwershaven t.b.v. de jachten een kraan te plaatsen. De bejaarden woningen te Brouwershaven en Dreischor zijn voor de ergste kou nog aangesloten op het aard gas. Zeer optimistisch was de raadsvoorzitter gestemd betreffende het verkrijgen van het krediet voor de aanleg van de centrale verwar ming in de gemeentewoningen. De hoop is gerechtvaardigd, dat dit krediet in december a.s. verkregen zal wol den zodat ook deze realise ring binnenkort aangepakt zal kun nen worden. Deze mededelingen deed de voorzitter n.a.v. vragen door diverse raadsleden in de vorige ver gadering. Geen bezwaar had de raad tegen een garantie geldlening t.b.v. de heer M. v. Vulpen te Spijkenisse voor dc bouw van een woning aan de Voor burglaan te Brouwershaven. „Stad en Landschap" Een schrijven van de Stichting „Instituut Stad en Landschap" te Rotterdam betreffende een herzie ning van de advieskostenregeling ontmoette bij de raadsleden nogal tegenkantingen. Voorgesteld werd deze kosten voor ondergeschikte ver bouwingen tot f 15.000,- te verlagen en een andere schaalverdeling van de bouwkosten toe te passen en de maximumgrens te laten vervallen. De kosten worden dan berekend op basis van een vast bedrag en een wisselend piomillage van de bouw kosten. De heer J. A. v. d. Bijl riep nog eens in herinnering, dat zijn fraktie bij de instelling van deze commissie reeds de vrees had uitge^ sproken dat het kostenverhogend zou werken. Z.i. had het college in sa menwerking met de directeur ge meentewerken dit ook wel afgekund en dan had het aanmerkelijk minder gekost voor de inwoners. Het is een taak van het college, om eerst eens te informeren, hoe andere commissies werken in het land. Advertentie Ditishet recept: Kaasfonduevaa Nederlandsekaas. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. gen. Binden me De voorzitter zei, dat men b(j de wet verplicht is deze commissie In te stellen, liet college mag dit werk niet zelf doen. De hoer v. d. Bijl zei: „Er staat toch niet in de wet dat alles er on der valt?" Wethouder Moermond: „Terecht valt onderhoud niet onder deze commissie." De heer Ph. v. Asl zei er niet gelukkig mee te zijn. „We zitten toch al met alle belastingen aan het plafond en nu komt deze verhoging er weer bij". De voor zitter Schouwenaar bestreed de hoge kosten door de raad voor te; reke nen dat bij een verbouwing van f 20.000,- men een bedrag van f 50,- moet betalen. „Dat is toch niet zo duur?" De heer v. d. Bijl vond de griel' tegen deze welstandscommissie, dat het bezit van een eigen huisje wordt afgekraakt. „Ik bewonder nog steeds de mensen die hard werken vooi een eigen huisje. Nu worden ze bij een verbouwing nog eens extra belast". De voorzitter was het wel eens met de gedachte dat het ingrijpen van de welstandscommissie zeer zeker kos tenverhogend zal werken. Ieder ad- vies wordt terdege kritisch in b. en w. bekeken en het college staat ze- kor niet altijd achter deze commissie. De heer J. J. Klaasse vond dat de heren van deze comissic heel anders denken en praten dan de raad. Hij haalde een geval te Dreischor aan wat estethisch helemaal niet verant woord is, maar de mensen worden op hoge kosten gejaagd. Gp een vraag van de heer C. de Munnik naar een verbouwing te Noordgouwe deelde de voorzitter mede, dat betrokkene eerst zich dient te vervoegen bij Monumenten zorg, waaronder dit ressorteert. Nadat de heer v. d. Bijl in tweede instantie nog eens zijn bezwaren te gen het werk van deze commissie naar voren had gebracht werd het voorstel van b. en vv. met 1 voor en 7 tegen verworpen. Vergelijkende cijfers Voorzitter Schouwenaar deelde mede, dat hij in de eerstvolgende vergadering met vergelijkende cij fers zal komen uit andere landsde len maar stelde wel dat. de raad de konsekwenties zal moeten aanvaar den wanneer deze commissie naar huis wordt gestuurd. Inzake de ver koop van grond in het bestemmings plan Brouwershaven-Zuidwal aan Staalproject N.V. te Rotterdam diertt op voorstel van GS de redaktie te worden gewijzigd in die zin, dat de grond, welke op 1 januari 1980 nog niet is bebouwd kan terugkomen aan de gemeente. Inzake de ruiling van grond te Zonnemaire tussen de gemeente en de heer P. H. Verhulst merkte de heer C. de Munnink op, dat z.i. vroegtijdig is gehandeld. De grond is reeds van een afheining voorzien en nu moet het nog in de raad komen. De voorzitter merkte op dat hier in derdaad voortvarend is gewerkt ter- wille van het tijdsveriies, waar het college zo dikwijls mee geconfron teerd wordt. Het was de bedoeling de zaak zo vlot mogelijk te laten ver lopen, maar wanneer de raad het niet inwilligt zal het weer in de ou de toestand teruggebracht worden. Telefoon in (kleuter) school Evenals voor de kleuterschool te Stuksgetal 160 hij 2V2 kg gewicht ZIERIKZEE BRUINISSE, 21 - 10. Het was te voorzien, dat van de zijde van het Productschap maatregelen zouden worden genomen, om de al te grote aanvoer en het opvang van de teveel aangevoerde mosselen wat af te remmen. Maandag 18 oktober vergaderde de Mossel Advies Commissie en in de daaropvolgende dagen werden de nieuwe maatregelen bekend. De hef fing ten behoeve van het Mossel fonds, per ton van 100 kg aangevoer de mosselen, wordt verhoogd (ver dubbeld) tot f 4,per ton. Iemand die dus voor de minimum-prijs van de handel levert en die tot dusver f 11,netto ontving, krijgt in het vervolg dtis nog slechts f 9,—, zo is het ook met de mosselen die in het opvangfonds terecht komen. Een en ander ging in op dinsdag 19 tobcr. oktober. Een andere maatregel is de ver hoging of verlaging zo men wil van Ons land aan de top met ontwikkelingshulp DEN HAAG. 21-10. Er is geen land, dat zoveel aan ontwikkelings hulp doet als Nederland. Het comité voor de ontwikkelingshulp van de O.E.S.O. (Organisatie voor Economische Samenwerking en Ont wikkeling) is tot deze slotsom gekomen b(j het periodieke onderzoek van de Nederlandse bijdrage aan dc ontwikkelingshulp. Uit comité heeft, naar dc O.E.S.O. meedeelt, verklaard onder de indruk te z(jn van dc aanzienlijke toeneming van de netto-stroom van financiële middelen uit Nederland naar de ontwikkelingslanden in 1070. De overmaking van overheidsgelden steeg met 37 procent tot 196 miljoen dollar, waarmee dc officiële ontwikkelingshulp van Nederland 0,63 procent van het bruto nationaal produkt bereikte. Wat de staatsbjjdrage aan ontwikkelingshulp betreft kwam Neder land met dit percentage op de tweede plaats. De stroom particuliere middelen (inclusief de particuliere investeringen) steeg in '70 tot 246 miljoen dollar, waardoor dc totale netto-stroom van financiële middelen steeg tot 457 miljoen dollar of 1,46 procent van het bruto- nationaal produkt. DU is het hoogste percentage van alle O.E.S.O.- landrn. Nederland beeft nu drie jaar achtereen meer aan ontwikke lingshulp gedaan dan het internationaal overeengekomen percen tage van een procent van het bruto nationaal produkt. Brouwershaven, menen b. en w. dat den andere kleuterscholen (reeds enige malen aangevraagd) van een telefoonaansluiting dienen te wor den voorzien. De kosten bedragen f 850,-. De voorzitter lichtte toe, dat het hier éénmansscholen betreft waar plotseling iets kan gebeuren en de onderwijzeres de kinderen alleen rroet laten. De heer Klaasse vroeg of het college dit heeft aangeboden of dat het is aangevraagd. Het laatste is juist aldus de voorzitter. De heer Klaase vond dat de school te Brou wershaven waar veel woorden over zijn gevallen sterk geïsoleerd lag, maar dat is niet het geval in de an dere kernen. Hij was bevreesd, dat straks ook de lagere scholen om een aansluiting verzoeken. Burgemeester Schouwenaar vond dat we geen risi co moeten lopen als er eens iets zou gebeuren. De raad kon zich uiteinde lijk met het voorstel verenigen. Lichtboei op drift NOORDWIJK, 21-10. Op het strand te Noord wijk is in de nacht van woensdag op donderdag' een lichtboei aangespoeld, afkomstig van de Niéu we Waterweg ter hoogte van Hoek van Holland. De i'uim vijf ton we gende boei is vermoedelijk door de storm losgeraakt. UTRECHT, 21-10. De kruideniers zijn boos op de VARA, die „haar pla- tenwinkeltje heeft uitgebreid tot een flink postorderbedrijf met 200 arti kelen die geen enkel verband hebben met doel en streven van een omroep vereniging" Plet vakblad „De Kruidenier" van de verschillende kruideniersorgani- satis neemt deze week heftig stelling tegen het feit dat de VARA-gids van 2 oktober op 16 kieurenpagina's le den én adspirantleden tegen prijzen die veronder de winkelprijzen liggen artikelen aanbiedt variërend van zoneschermen tot gouden sieraden, radiotoestellen en koelkasten. „De Kruidenier" gelooft dat niet alleen de gevestigde detailhandel grote bezwaren zal hebben tegen dit initiatief, maar ook dè adverteerders in de radio- en tv-gids van de VARA Recordpiïjs voor Kandinsky NEW YORK, 21-10. Een schilderij van Wassily Kan dinsky is woensdagavond op een veiling in New York van de hand gegaan voor 3O0.QQ0 dollar, wat een recordprijs voor een abstract schilderij wordt genoemd. Het xvas eeti niet genoemde Zwitserse kunstzaal die dit bedrag neer telde voor „Figuur met drie stippen". Er werden .68 werken, voor namelijk van de uit Rusland afkomstige kunstenaar, aan geboden. Zij brachten bij el kaar 2.030.000 dollar op. het stukstal. De mosselen mogen een vleesgewicht hebben van minimum 16 kg per 100 kg mosselen en de schelpgrootte moet per 100 mosselen minimum 70 mosselen van 5 mm be vatten. Hierin is een verandering gekomen, maar een partij mosselen met een gewicht van 2Vz kg mogen niet meer dan 160 moselen bevatten. Dit was tot dusver 180. Juist deze maatregel, dat men maximaal 160 mosselen mag hebben in de vermelde hoeveelheid, zal niet nalaten slachtoffers te ma ken onder de minst draagkrachtige kwekers. Gevaar voor zwakkeren Er worden "weliswaar, in meerder heid mosselen aangevoerd, van een superieure kwaliteit, maar er waren toch andere kwekers, die maar net mee konden komen, wat de kwaliteit c.q. het stukstal betreft. Deze zullen nu niet meer kunnen leveren. Een ander euvel dat zich begint te openbaren is het trossen van de mos selen, een schrikbeeld voor de han delaar, omdat de machines de zwaar aan elkaar gesponnen mossolen moeilijk kunnen verwerken. SOKSTERBERG, 21-10. „Ik huiver, wanneer ik de neiging bespeur dat men andere vontinenten en landen en volkeren met onze maat staven wil meten, in de veronderstelling, dat w(j moeten kunnen uitmaken, wat goed voor hen is. Het kan bepaald geen kwaad om een beetje bescheidenheid te tonen, een beetje bereidheid ook tot begrip voor de zelfontplooiing vap culturen, die vaak wel technisch- wetenschappelijk ten achter, maar daarom nog geenszins geestelijk en iporeej en uit een oogpunt van menswaardigheid minder behoe ven te zijn". Dit zei donderdagmiddag prins Claus als voorzitter van de Natio nale Commissie Ontwikkelingsstrategie 1970-1980 bij de viering van het 10-jarig bestaan van het kontakt der kontinenten te Soestcr- berg. Prins Claus zei, dat niet genoeg de nadruk kan worden gelegd op de noodzaak om het inzicht in wereldwijde samenwerking te verdiepen. Dokier iiiel geroepen Kind overleden HOOGEVEEN, 21-10. De 6-jarige Bertje Pater uit Hollandscheveld is in de nacht van dinsdag op woens dag in zijn ouderlijk huis overleden. De jongen was ziek, maar zijn ou ders wilden om godsdienstige rede nen geen dokter waarschuwen. Zij zijn aangesloten bij de Pink stergemeente en menen dat God alle ziekten - zo hij dat wil - zal genezen. Veertien dagen geleden kreeg Bertje buikpijn. Geloofsgenoten kwamen in de kamer van de woning aan de Wilfred Stilweg bidden om genezing. Dokter R. Paize uit Noord- scheschut werd pas gewaarschuwd toen het kind al was overleden. Enkele jaren geleden heeft zich in Hollandscheveld een soortgelijk dra ma afgespeeld. DE ZIEKENFONDS- LOONGRENS UTRECHT, 21-10. De liberale koers van de nieuwe regering heeft al con sequenties voor hei stelsel van so ciale verzekeringen, zo stelt het N.V.V. in zijn officieel orgaan „De Vakbeweging". Als voorbeeld wordt genoemd het besluit de loongrens voor ziekenfondsverzekering voor 1972 te stellen op f 18.800, terwijl de ziekenfondsraad uitgaande van de te verwachten loonstijgingen optrek king tot 1' 19.250 had geadviseerd. Nobelprijs voor letterkunde STOCKHOLM, 21-10. De Zweedse academie voor schone kunsten heeft donderdag de Nobelprijs voor letter kunde toegekend aan de Chileense schrijver Pablo Neruda (67), ambas sadeur van Chili in Parijs. De prijs, waaraan een geldbedrag van onge veer 300.000 gulden is verbonden zal hem worden uitgereikt in Stockholm op 10 december, de overlijdensdag van Alfred Nobel. BRUSSEL, 21-10. Donderdag was de termijn verstreken waarbinnen inschrijvingen konden worden ge- daain op de aanbesteding van de bouw van de 125.000-tonssluis die bij Zeebrugge gebouwd zal worden. Laagste inschrijver op dit werk wil het karwei uitvoeren voor een be drag van bijna 111 miljoen. De hoog ste inschrijver vroeg er 140 miljoen voor. De kustdienst van het ministerie van openbare werken in België heeft meegedeeld dat de laagste inschrij ver het werk waarschijnlijk toege wezen zal krijgen. De naam van de ze laagste inschrijver is nog niet be kend gemaakt. Prins Bernhard terug uit Amerika DEN HAAG, 21-10. Prins Bern- hard is donderdagmiddag uit Ame rika op Soesterberg teruggekeerd. Na de feestelijkheden in Iran was prins Benhard doorgereisd naar de Verenigde Staten, waar hij in New York het tienjarig bestaan van de Amerikaanse afdeling van het. World wild life fund heeft bijgewoond. Doodstraf gevraagd voor Charles Watson LOS ANGELES, 21-10. Een jury in Los Angeles heeft de doodstraf aanbevolen voor de 25-jarige Char les Watson, die terecht staat wegens moord op de actrice Sharon Tate en zes anderen in augustus 1969. De doodstraf voor deze volgeling van Manson zou in de gaskamer-voltrok ken moeten worden. De rechter moet nog het uiteinde lijke vonnis vaststellen. Watson heeft bekend dat hij aan de zeven moorden medeplichtig is. Hij heeft zich echter niet schuldig verklaard op grond van krankzinigheid. De ju ry heeft zijn beroep op krankzinnig heid niet aanvaard. Brandkast weggehaald uit gemeentehuis Kruiningen REIMERSWAAL, 21-10. Inbrekers heben in de nacht van woensdag op donderdag uit het gemeentehuis van Reimerswaal te Kruiningen een brandkast wcggehanld, inhoudende f 6.000,—. De daders vei'schaften zich toe gang via het raam. Zij verlieten dooi de voordeur het gebouw met mede neming van de brandkast. De rijks politie stelt een onderzoek in. De dader moet op de hoogte zijn geweest met de situatie. De kassier had juist de gemeentelijke belasting gelden ge-ind. De dieven hebben de safe naast de brandkast die vol met waardepapieren zat, ongemoeid gela ten. Electronische orgels van Philips. Nu keuze uit 5 nieuwe modellen. Vanaf 1.395 - Goes, Lange Kerkstraat 41. Tel.: 01100-72 58. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 23 en zondag 24 oktober Dokter C. M. van Hoorn, Zierikzee, tel. (01110)-2080, neemt waar voor dokter Bonlkes en dokter v. d. Waarden. De weekeindedienst voor Zierikzee e.o. gaat in op vrijdagmiddag om 18.00 uur en duurt tot maandagmor gen 08.00 uur. Dokter H. J. Simons, Renesse, tel. (01116) 280, neemt waar voor dokter Stenger en dokter Terp stra. De weekeinde-dienst voor de West hoek en Brouwershaven gaat in op zaterdagochtend 9.00 uur en eindigt maandagochtend om 8.00 uur. Doktar H. Speelman, Oostcrland, tel. (01114)—1280, neemt waar voor dokter De Bruin. Dokter L. J. v. d. Zande, Nieuwer- kerk, tel. (01114)-1388. neemt waar voor dokter Vleugels Schutter. Zuster M. Kunst-Visser, Scliarendjjkc, tel. (01117)-280, neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee, tel (011 jn» 2180 heeft dienst. Vrijdag 22 oktober Burgh „Het Wapen van Burgh", 7.45 uur, Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Oosterland Conferentiekamer. Bezichtiging meu bilair openbare kleuterschool. 8-10 uur n.m. Bruinisse Bezichtiging gebouw Coöp. Raiffei- senbank. 7.00-8.00 n.m. Maandag 25 oktober Zierikzee Concertzaal. TROS-opname-bijeen- komst radioprogramma. 8 uur. Dinsdag 26 oktober Zierikzee R.K. Kerk, 20 uur, Zierikzees Kamer koor en Zierikzees Kamermuzieken- semble. Schoolgebouw. Ouderavond „De Woelwaters". 8 uur. Woensdag 27 oktober Mondragon, 8 uur, afd. Schouwen Plattelandsvrouwenbond. Donderdag 28 oktober Zierikzee Huis van Nassau, Vrouwenkontakt P.v.d.A. 8 uur. Vrijdag 29 oktober Kerkwerve Openb. basis school, ouderavond. Zaterdag 30 oktober Zierikzee Ingang Heesterlust, Schuddebeurs, 2 uur, start paddestoelenexcursie Jeugdvogelwacht. Haamstede Uitkijktoren A. v. d. Weijdeweg, 10 uur, start paddestoelen (Domein)-ex- cursie Jeugdvogelwacht. Zondag 31 oktober Dreischor Gezelligheidsrit M.A.C. „Sparta". Start: 14.00 uur bij „De Drie Schor ren". Britse belangstelling Nederlandse bedrijven DEN HAAG, 21-10. Er is van de kant van het Britse bedrijfsleven grote belangstelling voor overne ming van Nederlandse bedrijven of, als dal beter mocht uitkomen voor andere vormen van samenwerking, zoals bijv. joint ventures. De Neder lands-Britse Kamer van Koophóndel heeft haar leden een lijst verstrekt van de soorten bedrijven, waarvoor het Engelse bedrijfsleven belangstel ling heeft. Over het algemeen gaat de Britse voorkeur uit naar het ko pen van een meerderheidsbelang. Het is welletjes 11a 45 jaar NIEUWERKERK, 21-10. Per 1 no vember a.s. zal de bekende dames kapsalon „Bal" te Nieuwerkerk, in andere handen overgaan. De stichter en eigenaar van het bedrijf, de heer A. Bal vindt dat het langzamerhand tjjd wordt om zich terug te trekken uit zaken en het eens wat rustiger' aan tc gaan doen. Op dit moment mag hij terugkijken op een zeer gevarieerde en boeiende kupperscarrièrre. Als twintigjarige jongeman kwam hij op 31 januari 1933 in Nieuwerkerk, „het stadje van Duiveland" .zoals hij vaak zei, om daar zijn „stadsbediening tegen dorpsprijzen" aan te bicden. Dank zij vakmanschap is het hem, ondanks een moeilijke beginperiode, gelukt een uitgebreide klantenkring op te bouwen. „Ik knipte toen de kinderen voor een dubbeltje en volwassenen voor 15 cent Hij begon als kapper in de voor kamer van het pand, dat voorheen behoorde aan J. Hanse op de hoek Kerkstraat-Zuidring. Een jaar later kreeg de heer Bal het gehele pand, zodat hij aan uitbreiding kon gaan denken. In 1936 vond een grote winkclver- bouwing plaats. Het interieur bleef hetzelfde als tot voor kort. Inmiddels had de heer Bal een goede kapperszaak opgebouwd, waar zowel dames als heren terecht kon den. In 1954 werd, toen zijn twee dochters oud genoeg waren cn veel belangstelling toonden voor het da- meskappen, een speciale dameskap salon ingericht. Deze was indertijd ondergebracht in een slaapkamer op de eerste verdieping van het kap- perspand. In 1956 verhuisde de fami lie Bal naar een andere straat, zodat de woonkamer vrij kwam en meer plaats bood aan de dameskapafde- Jing. Eén april was een belangrijke mijlpaal toen een geheel nieuwe da meskapsalon kon worden geopend in dc Kerkstraat op nummer 28. Hij ging ven toen af zich speciaal bezig houden met damescoiffure. Zijn he renkapsalon had hij inmiddels ver kocht. Momenteel werken in deze kapsalon vier personen, dc heer Bal zelf. diens dochter, mevrouw J. Flik- weort-Bnl en twee kapsters. Graag gedaan Alles gaat naar genoegen. „Ik heb het altijd verschrikkelijk graag ge daan", bekent de heer Bal, „ik heb nooit iets anders gewild". Als tien jarige koesterde hij het verlangen om kapper te worden. Zijn vader, een landbouwer in Bruinisse, probeerde hem van gedachte te doen verande ren, doch zoonlief zag totaal geen brood in de landbouw. Op dc leeftijd van 13 jaar was het zover dat hij kapper mocht worden. Hij ging eerst in de leer. Een opleiding van vier jaar in Rotterdam cn één van drie jaar in Hellevoetsluis. was genoeg am zich op twintigjarige leeftijd zelf standig ais kapper elders te vestigen. Nieuwerkerk werd de plaats voor zijn kappersaktivitciten. De heer Bal is in totaal 45 jaar in het kappersbedrijf werkzaam ge weest. Zijn opvolger zal de heer L. C. Bou- deling uit Dordrecht zijn. De heer Boudeling die eigenaar was van een kapsalon, is tevens leraar aan de vakschool 1c Goes en examinator wal betreft coiffurevakken. WEEKJE Een druk weekje. Builen de deur en thuis ook: de herfstvakantie brengt zo zijn konsekxoenties mee, want in dat vreemde, vrije aanloop weekje voor de jeugd naar de win ter, zijn de kinderen over de vloer. Terwijl ik mij persoonlijk wil beroe pen op de dichter Anton van Duin kerken. „dat mij langzamerhand en kele dingen zijn ontgaan", schxtdt de jeugd de ene zak rol problemen na de andere xiit en het is dus diskus- sieren geblazen. Opgetekend uil een overmoedig mondje: „als duizend apen, duizend jaar op een schrijfmachine typen, Zit de kans er in dat er een gedicht van - ik geloof - P. C. Boutens xiit- komt. Dit ter (partiële) ondersteu ning van de evolutietheorie. Het is om middernacht een vreemde stel ling, nog overtroffen evenwel door de bewering, dat ondergetekende in wezen een konijn is. Trouwens hij niet alleen, maar feitelijk alle men sen. Nu kan ik daar - afgaande op het uiterlijk - wel inkomen, maar ik wil toch overeind houden iels meer dan een konijn te zijn. Helemaal eerlijk is het trouwens niet weerge geven: bedoeld was te zeggen dal in de biologische keten een konijn net zo belangrijk is als het (zoogdier) mens. De zaak wordt nog gecompliceer der door hel feit, dat wij een week een grappig, blond kereltje van fors twee jaar over de vloer hebben, wiens ouders naar zonniger oorden zijn uitgeweken, liet is een ver schrikkelijk „keen" kereltje, waar mee heel wal afgestoeid en gelachen wordt. Hoogtepunt van de pret zijn vragen, die op hem afgevuurd wor den als er vrienden op bezoek ko men. „Vertel eens aan tante Nel en oom Gijs, wal jij vannacht in je broekje hebt gedaan". Tante Nel en oom Gijs leggen een gedegen belangstel ling aan de dag. Niet altijd reageert onze tijdelijke pleegzoon, maar soms krijgt hij het hele gezelschap plat met zijn antwoord „poep", als gold het een verkioikking in een vervui lende wereld. Daar jeugd builen de deur wordt verondersteld armoede te lijden komt er daverende winterkost op tafel: haché, wortelen en uien, erw tensoep, een gastronomisch duidelijk vooruit grijpen op vriesweer, als ge volg waarvan een mens best ontre geld raken kan. Volgende week zal hef allemaal tveer voorbij zijn. De jeugd is weg en ons parmantig kereltje zal elders vertellen, wat er 's nachts met hem gebeurd is. We gaan dan weer meer lezen en wachten op Sinterklaas. SCH1 F.RE1 LAN DM AN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2