TWINTIG STAFPEN TERUG Een tafelkleed dat altijd fris blijft REIZEN EN VERKIEZINGEN BLIK DOOR HET WERELD Parij se metro rijdt weer Samenzwering in Egypte ontdekt? VOOR DE VROUW Opzienbarende reizen worden spe cialiteit van president Nixon. Na zijn bezoek aan Peking zal hij ook in Moskou zijn opwachting maken - de eerste president van de Ver. Staten diz oiets doet. (Zijn voorganger Roo sevelt confereerde in 1945 wel met Stalin en Churchill in Rusland, maar dat was toch iets geheel anders). Nu hebben de heren Nixon en Brezjnew wel het een en ander met elaar te bespreken en ongetwijfeld zal daarbij ook aan de orde komen wat de Amerikaan tevoren van de Chinezen te horen heeft gakregen. De voornaamste problemen zijn die van het voorkomen van een kern oorlog en in dit opzicht is de beper king van de kernbewapening, waar over de zogenaamde SALT-onder- handelingen gaande zijn, wel het hoofdpunt. E.T.I. tegen Olie Terminal op Maasvlakte ROTTERDAM. 15-10. De Stichting Economisch Technologisch Instituut voor Zuid-Holland (ETI)- vindt de aanleg van een grote Olie Terminal op de Maasvlakte uit rendements overwegingen geen gelukkige keuze. Ook de bouw van een scheepsrepa- ratiebedrijf op de Maasvlakte levert naar het oordeel van ETI een te ge ring ruimtelijk rendement. De Stich ting schrijft dit in het rapport „De ontwikkeling van de stuwende be drijvigheid in Zuid-Holland", dat in opdracht van de Kamers van Koop handel in Rotterdam, Vlaardingen en Dordrecht werd opgesteld. De Amsterdamse „huurinoord" AMSTERDAM. 16-10. De 60-jarige koopman Johnny van der V., tegen wie dinsdag wegens moord op de restauranthouder Romano Mazzilli levenslange gevangenisstraf is geëist, heeft donderdagochtend de Amster damse rechtbank tijdens de voortzet ting van de zaak clementie gevraagd voor zijn medeverdachte Adriana Mazzilli-W. Minder auto's verkocht AMSTERDAM, 16-10. In de eerste negen maanden van dit jaar zijn in totaal 324.182 personen- en combi natiewagens verkocht. Dat zijn er bijna 4.000 minder dan in de over eenkomstige periode van 1970 (327.992). General Motors heeft nu met in to taal 92.399 verkochte eenheden een marktaandeel van ruim 16 pet., zo blijkt uit een mededeling van de R.A.I. in Amsterdam. De tweede plaats op de ranglijst van de meest verkochte auto's in Ne derland ivordt ingenomen door Ford, waarvan er in totaal 39.453 aan de man werden gebracht. Fiat staat thans als derde genoteerd met 35.183. Op verrassende wijze is Chrysler France (Simca) nu op de 4e plaats gekomen met 28.140 verkochte een heden. Hierna volgen achtereenvol gens Citroen (26.283), Renault (16.090) Volkswagen (23.392) DAF (19.417), Peugeot (16.090) en British Leyland (11.684). De Japanse merken Toyota en Datsum nemen thans de 11e en 12e plaats o pde ranglijst in met resp. 9.514 en 7.834 verkochte auto's. De Verenigde Staten en de Sowjet- unie ivetcn dal ze over en weer el kaar letterlijk van de aardbodem kunnen wegvagen en dat het daar om niet verstandig is ermee te be ginnen. En zelfs dat het hoognodig kan zijn zo nauw kontakt met elkaar te onderhouden dat tussen hen ook niet per ongeluk een kernoorlog kan losbarsten. Verkiezingen Dit is niet bepaald vriendschap, het is een nuchter vaststellen van iets dat voor veiligheid noodzakelijk is. Voor beiden geldt dat het tussen hen bestaande evenwicht thans vrij aardig is, ook al zijn die SALT-be- sprekingen nog niet afgerond, maar dal de spoed die de Chinezen aan de dag leggen bij het ontwikkelen van hun kernmacht risico's in zich bergt Meer voor de Russen overigens dan voor de Amerikanen aangezien Chi na vooral geschillen heeft met Rus land over de grenzen van eikaars gebied. Maar of het nu absoluut noodzake lijk is dat Nixon daarvoor naar Mos kou gaat is moeilijk in te zien. Tus sen de txoee landen bestaat een aar dige communicatie, xoat men minder makkelijk kan zeggen van Washing ton en Peking. Maar hoe dan ook: alles wat de relatie tussen de super machten, China inkluis, beter kan maken mag toegejuicht worden. Het zijn alle twee reizen die Nixon in 1972 maakt. Endat is ook het jaar waarin zijn herverkiezing aan de or de komt. Het lijkt niet te gewaagd te veronderstellen dat de twee reizen met de ophef die erover gemaakt wordt voornamelijk Nixons verkie zingscampagne moeten opfleuren. Auto tegen boom: Dode en twee gewonden DEURNE, 16-10. De 55-jarige chauffeur H. J. Meissen uit Meyel is verongelukt toen zijn auto in Deurne door onbekende oorzaak van de Keul se Baan raakte en tegen een boom botste. Twee inzittenden werden ern stig gewond naar het ziekenhuis in Deurne gebracht. AUTOGASOLIE IETS GOEDKOPER ROTTERDAM, 16-10. Met ingang van zaterdag 16 oktober werd de prijs van autogasolie aan de pomp verlaagd met een ha2ve cent per li- tex\ Ook de prijzen van gasolie, huis brandolie en dunne stookolie gaan met een halve ceint per liter omlaag, aldus een mededeling van Shell Ne derland. Vier doden PARIJS, 16-10. Voor het eerst sinds tien dagen konden de Parij ze naars donderdagavond weer met de metro naar huis. De staking van de bestuurders, die sedert 6 oktober on geveer vijf miljoen mensen tot lange marsen of het gebruik van de eigen auto dwong, is vrijwel geëindigd. In de loop van donderdag namen steeds meer treinen aan het verkeer deel en tegen het avondspitsuur was de toestand vrijwel normaal. Voor het eerst is gebleken dat de vakvere nigingen niet altijd in staat zijn een arbeidsconflict in de hand te houden. Het kappen van bomen DEN HAAG, 16-10. Het kappen van bomen door Rijkswaterstaat be gint langzamerhand een epidemische omvang te krijgen. Aldus het kamer lid Imkamp (D 66), die schriftelijke vragen aan minister Drees (Verkeer en Waterstaat) heeft gesteld over het kappen van enige honderden bo men cp het wegtracé tussen Venlo en Nijmegen. In deze vragen wordt aangedrongen op stopzetting van de ïeeds begonnen werkzaamheden en gevraagd wordt of over het rooien van deze bomen - waaronder hon derdjarige - overeenstemming werd bereikt met de ministeries van CRM en van Volksgezondheid. LONDEN, 16-10. Drie weken gele den zyn in Egypte 82 functionarissen van het ministerie van voorlichting, de radio en de televisie gearresteerd op beschuldiging van sabotage en spionage voor de Sowjet-Unie. Dit berichtte de „Jewish Chronicle" in Londen, het blad van de Joodse ge meenschap in Groot-Brittanie. President Sadat zou het bevel tot arrestatie hebben gegeven nadat op 17 september in een kamer van het gebouw van de Egyptisceh televisie ongeveer 150 kilo explosieven van Russische makelij waren ontdekt. Precies onder deze kamer bevindt zich het kantoor van de minister van voorlichting, Abdel Kader Hatem, die ook vice-premier is. Deze spring stoffen moesten door middel van een tijdbom exploderen juist op het moment dat de minister zich in znij kantoor zou bevinden. Volgens des kundigen zou niet alleen het kantoor van Hatem, maar ook het gehele ge bouw totaal zijn verwoest als de aanslag was doorgegaan, aldus het Londense blad. Na het ontdekken van deze samen zwering zou president Sadat op dracht hebben gegeven de voorlich tingsdiensten te .zuiveren van alle pro-Russische elementen, die con tacten zouden onderhouden met oud- vice-president Ali Sabri. Man schoot bij ernstig auto-ongeluk Qp schoonvader MOERDIJK, 16-10. ij èeri ernstig auto-ongeluk op de rijksweg Rotter- dam-Breda, even ten zuiden van de Moerdijkbrug, zijn vrijdagavond vier personen om het leven gekomen. Vier anderen werd engewond naar een ziekenhuis overgebracht. De politie moest de slachtoffers, met behulp van snijbranders uit het autowrak.halen. De namen van de slachtoffers, die om het leven zijn gekomen zijn: de heer A. W. Mertens (39) uit Dor drecht, zij nvrouw mevr. C. J. Mer- tens-Verhagen (34), hun dochtertje Cornelia (11) en hun zoontje Wilhel mus (9). HEERLEN, 16-10. Een van de drie gearresteerden, die betrokken zijn geweest bij de schietpartij vanuit een woning in de Rennemigstraat in Heerlen - waarbij dinsdagavond de 49-jarige S. Winkels door een kogel in de nek werd getroffen - heeft nu een bekentenis afgelegd. Het is de 23-jarige schoonzoon van S., die luk raak op hem geschoten heeft, naar zijn zeggen uit angst voor repre sailles van zijn schoonvader, aan wie hij al geruime tijd f 2.500,- schuldig is. Walvisvoedsel voor de mens UTRECHT, 16-10. Kril, een garnaalachtig plankton, dat als voedsel dient voor walvissen, heeft ook als eiwitbron voor de mens tamelijk grote moge lijkheden. Dr. C. Engel, direc teur van het centraal instituut voor voedingsonderzoek T.N.O. in Zeist, vertelde dit donder dag in Utrecht op het sympo sium „Het voeden van Neder land, nu en in de toekomst". Op het instituut is een mon ster van het kril onderzocht op potentiële voedingswaarde. De samenstelling ervan is volgens dr. Engel het best te vergelij ken met die van vismeel. Het bij het instituut onderzochte kril was uit Japan opgestuurd en afkomstig uit de magen van walvissen. Het bevatte in de droge stof tien procent keuken zout. Maar, aldus dr. Engel, ga- wassen kril, dus kril waaruit dat keukenzout verwijderd is, kan iels beter zijn dan vismeel. Zo af en toe verrast de industrie ons vrouwen met werkelijk belang rijke nieuwtjes. Deze week kwam ik bij mijn leve rancier voor zo'n frappant nieuwtje te staan. Het is een tafelkleed van 100 pet. nylon, waarover de goede man nogal enthousiast was. Ik kreeg een kleed in handen met een fijn oranje tint, dat fluweelzacht aanvoelde en vernam de volgende interessante dingen: Het gloednieuwe Viledan tafel kleed behoort tot de zg. non-woven „weefsels", de naam is eigenlijk fout want ik zou natuurlijk van „stof" moeten spreken. Kort en goed, het nieuwe tafel kleed heeft een hele reeks plezierige eigenschappen.: Het is ongevoelig voor vlekken als koffie, tomatenketchup enz. Het is gemakkelijk wasbaar, vlek ken verdwijnen met een simpel sopje rils sneeuw voor de zon, zonder voor- weken of wat dan ook. Je kunt het honderden keren in de wasmachine stoppen. liet is slijtvast, is antistatlscli en knettert niet. He blijft kleurecht, vergeelt dus niet, het is razendsnel droog en je hoef t het niet te strijkenalleen maar even centrifugeren of druip nat ophangen. Rimpeltjes trekken er ;o trif. Het Viledan tafelkleed wordt in drie dessins mot elk drie verschil lende tinten geleverd en komt in de handel voor f 1.9,75. MARTINE. Kon. Julianafoiuls heeft miljoenen nodig DEN HAAG, 16-10. Hot Koningin Julianafonds, een steunfonds voor sociale dienstverlening .heeft miljoe nen guldens nodig om te kunnen doorgaan met zijn taak: bij te dra gen aan de opbouw van onze samen leving door activiteiten mogelijk te maken op het gebied van het wel zijnswerk, zoals bejaarden- en ge- handicaptenwerk en club- buurthuis- en wijkopbouwwerk. Zelfs zonder uitbreiding van deze activiteiten ver toont de begroting voor het komende jaar een tekort van bijna 1 Vz miljoen gulden. Daarom wordt van 8 t.m. 14 november een actie gehouden onder de naam ..Dubbel en dwars", giro nummer 888444, Den Haag. Aldus mr. J. A. de Pree, directeur van het fonds tijdens een donderdagmiddag gehou den persconferentie. Dinsdag 19 oktober, 20.20 uur: Als een traan in de oceaan. Tijdens de strijd j>robeert Sletten (rechts, Guido Wie- land) het belegerde hoofdkwartier te bereiken. Wat biedt de BEELDBUIS DINSDAG 19 OKTOBER. NED. 1. Na de Fabel en het jour naal in het kort de serie „De volgen de patiënt" met dokter Collier. Hoofdfiguur in deze aflevering is dr. Upton die nogal een moielijke taak heeft, nl. sex-lessen te geven op een meisjesschool. De leerlingen dragen hem op handen, schrijven hem brie ven maar dr. Upton is daar helemaal niet van gediend. Collier denkt leuk ie zijn en beantwoordt die brieven en sluit zelfs foto's van zijn collega bij. Dat maakt de zaak nog moeilij ker. De direktrice van de school komt er achter en de ouders van de leer lingen ook. Collier wordt door de direktrice op het matje geroepen. En zij raakt ook „onder de indruk" van het knappe gezicht van dokter Col lier. Na al dit „gedoe" het tweede deel van Tik-Tak-Tor, de moderne versie van het kaas-, boter- en eier- spelletje. Aansluitend aan het jour naal en weeroverzicht het derde en laatste deel van de Duitse produktie „Als een traan in de oceaan". Het verhaal verplaatst ons naar het We nen van 1934, waar de Oostenrijkse sociaal-democraten probeerden met geweld het fascisme terug te drin gen. Er komen hevige gevechten van. Josmar Goeben, de jonge Duitse communist die zich aan de Komin tern ontworstelt, komt tijdens de schermutselingen in contakt met professor Von Setten. Von Setten moet als humanist niet hebben van de revohitionaire ontwikkelingen De opstand beschikt over beider lot. Achter het nieuws en de Stichting Socutera met een film over het werk van de Nederlandse vrijwilligers in ontwikkelingslanden besluiten deze avond. NED. II. Na de Fabel de' rubriek „Dier en Vriend" van Tanja Koen en tot het journaal van acht uur een nieuw avontuur van de „Koerier van de keizerin". Rotteck moet een be langrijke boodschap overbrengen en moet daarbij de kortste weg nemen. De kortste route leidt door een een zame landstreek met rovers en gif tige slangen. Na het journaal en het weeroverzicht „Stiefbeen en Zoon", 'waarin zoonlief met vakantie wil, niet zoals ieder jaar naar Egmond maar naar de wintersport. Alles is in orde maar vader moet nog duidelijk worden gemaakt dat wintersport niets voor oude mensen is en dat hij dus niet mee kan. Toon spuwt vuur als hij dat hoort. Van Stiefbeen naar Brandpiint en van de aktualiteiten naar „De ketting verbroken". Een nieuwe serie rond de schurk Arsène Lupin, welke serie grotendeels in Amsterdam is opgenomen. In de ha ven van Amsterdam wordt een man bewusteloos aangetroffen met be langrijke papieren op zak. De auto riteiten leiden daaruit af dat er een 'lek in het veiligheidssysteem zit. Aan Arsène de taak om het lek op te spo ren. Het wordt een heel karwei en er komen zelfs nog amoureuze avontu- ren aan te pas. Hierna „Hoogtepun ten int Oratoria" en „Den Haag van daag" sluit de avond af. DINSDAG 19 OKTOBER. NED. I: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 De volgende patiënt; 19.30 Tik-tak-tor; 20.00 Journaal; 20.20 Als een traan in de oceaan; 21.45 Achter het nieuws; ,22.25 Stich ting Socutera; 22.40 Journaal. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Dier en Vriend; 19.30 De koerier van de keizerin; 20.00 Journaal; 20.20 Stiefbeen en zoon; 20.50 Hier en nu; 21.15 Arsène Lupin 22.20 Hoogtepunten uit Oratoria 22.30 Journaal; 22.35 Den Haag van daag; 23.10 Einde. WOENSDAG 20 OKTOBER. NED. I. In het middagprogramma „Voor Vlieland Viktorie", een kinder musical gebracht door kinderen van dat -eiland. De musical werd eerder opgevoerd tijdens een Sinterklaas viering op Vlieland. Het avondpro gramma wordt gestart met de Fabel en het journaal in het kort, Van ge west tot gewest en Tips van het na tionaal buro voor toerisme. Na het journaal en weeroverzicht een poli tiek praatje van de VVD. Het is mo gelijk dat er beelden komen van de tournooien Europacup 1, 2 en 3 en om die reden is de rest van het pro- gramma onder voorbehoud. De film. van deze avond „Indiscretion of an American wife" is een film waarin twee mensen die verliefd op elkaar zijn, afscheid moeten nemen. Dat af scheid heeft plaats op het station van Rome. Mrs. Forbes, een jonge getrouwde Amerikaanse, die alleen op vakantie is in Rome, er verliefd werd op een jonge leraar, maar uit eindelijk haar huwelijk niet op het spel wil zetten en besluit terug te keren naar haar man en haar doch tertje. Na deze film komt de TROS met het programma „Stromingen", waarin verschillende maatschappe lijke stromingen aan de orde worden gesteld. De titel van deze aflevering is „Vlucht uit de samenleving". NED. 11. Na het journaal in het kort en de Fabeltjeskrant „De kat en de oude rat" (een fabel van La Fon taine) in moderne versie, gevolgd door een film over het overbrengen van zee-otters naar kreken in Alas ka. Vóór het nieuws van acht uur start een nieuwe serie, nl. Nancy. Nancy is de dochter van een presi dent van de Verenigde Staten. Een jong dierenarts wordt verliefd op haar en hij vraagt haar ten huwelijk. Op de dag dat zij trouwen weet hij pas met wie hij eigenlijk trouwt. Na het journaal en weeroverzicht de hoofdfilm van de avond, de destijds zoveel besproken film Kleren maken de man". Hoofdfiguur in deze film is Kees Brusse. Hij woont op kamers en moet zijn hospita al zijn kleren geven omdat hij zijn huur niet kan betalen. Hij loopt nu in een gehuurd rokkostuum rond. Geen gezicht na tuurlijk en hij hoopt, ondanks zijn vreemde kledij toch de kost te kun nen verdienen. Later blijkt in het kostuum een belangrijk dokument te zitten. Een dokument waarvoor een consul, vroeger eigenaar van het kos tuum veel belangstelling heeft. Be langstelling hebben ook een handje vol bandieten. Gezamenlijk wordt er jacht op het kostuum gemaakt inclu sief op de drager. Tot slot van de avond Hotclub 71 (een jazz sessiom) en Kenmerk. WOENSDAG 20 OKTOBER. NED. I: 17.00 Voor Vlieland Vik torie; 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Van gewest tot ge west; .19.50 Tips van het nationaal buro voor toerisme; 20.00 Journaal; 20.20 Zendtijd politieke partijen; 20.30 Indiscretion of an American wife; 21.35 Den Haag vandaag; 22.10 Studio Sport; 23.10 Journaal. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Fabeltjes van La Fontaine; 19.15 Operatie- zee-otter; 19.30 Nancy; 20.00 Journaal; 20.20 Kleren maken de man (film); 21.50 Hotclub 1971; 22.05 Kenmerk; 22.30 Journaal. Overval op postkantoor SUSTEREN, 16-10. Een gewapende man heeft donderdagmiddag een overval gepleegd op het postkantoor te Susteren. Terwijl hij de kantoor houder met een vuurwapen bedreig de nam hij uit een geldlade f 13.350 weg, bestaande uit biljetten van 100 en 25 gulden. De man, die tussen de 20 en 25 jaar is en tijdens de overval een bril met donkere glazen droeg vluchtte weg in een witte auto die op enige afstand van het kantoor gereed stond. FEUILLETON DOOR FRANK VAN FALCKENOORT „Gut, wat aardig. Ben ik nu plot seling van dit verheven voestuk ge vallen, waarop je me in gedachten al geplaatst had? Ik ben niet beter en slechter dan de meeste jongens van mijn leeftijd. En als me wat aan geboden wordt, neem ik het. Mag ik alsjeblieft?" „Dat is jouw zaak, Bert. Alleen" - ze trok haar wenkbrauwen omhoog - „ik ben niet zo vrijgevig met me zelf. Is dat duidelijk?" Hij lachte een beetje. „Heeft me juffrouw Tannema in dit opzicht soms over me te klagen?" „Het is maar, dat je het weet". „Dat is geen antwoord, jongedame" Ze kwam op hem toe en bleef vlak voor hem staan. „Bij V en D krijg ik heel wat klanten, voornamelijk vrou wen, maar ook wel mannen. Ik heb ook in het handschoenenvak gestaan. En sjaals en zo. Daar leer je mensen kennen. Vooral de mannen. Ik pik de schoffies er zo uit, die stiekum naai- je bloes loeren. Die je in hun ge dachten uitkleden. Daarom denk ik, dat ik jou wel kan ontleden. Mis schien zitten er haken en ogen aan, maar in grote trekken begin ik je nu wel te kennen. Jij zult nooit iets doen legen de wil van de andere sexe, maar als ze je een vinger geven neem je de hele hand. Af en toe een avontuurtje, want dan begint het te avontuurtje, niet te lang, want dan begint het te vervelen. Mag jij zeg gen. of ik de plank ver mis sla". Hij glimlachte. „Ik had al heel gauw door. dat jij anders bent. Je ging me vertrouwen en ik ben niet het type, dat misbruik maakt van dat vertrouwen. Je mag best weten, dat ik gisteravond gedacht heb: hoe zouden haar lippen aanvoelen? Maar ik kan er ook afblijven, snap je?" Ze gaf hem een speels tikje op zijn wang. ..Voor honderd procent. Mis schien krijg je daartoe nog wel de kans. meneer de ladykiller". „Dat is niet aardig". 4 „Ik wed om een tientje, dat je hier al meer dan één meisje hebt gehad. Nou? Zie je wel, je zegt niets!" Hij werd korzelig. „Dat is mijn zaak, niet? Zolang jij niet over me te klagen hebt, kun je me niets ver wijten". Ditmaal kwam ze vlak bij hem staan. Zich buigend, drukte ze een zeen op zijn wang „Alleen al van wege het feit, dat je je over me ont fermde gisteravond, vind ik je sym pathiek. Zo, en nu ga ik eens begin nen. Mag je straks beoordelen, of ik kan eten koken." Ze rookten een sigaret, toen ze verzadigd tegenover elkaar aan de tafel zaten. „Mijn compliment," zei hij. „Het. was in alle opzichten uit stekend. En ik had eens een gemak kelijke zondag. Overigens, doorgaans eet ik zondags nooit thuis. Ga ik wel ergens heen, in de stad." „Waar kan ik afwassen?" „Tja, dat is een beetje primitief. Zul je in de wasbak moeten doen. Ik help een handje." Na de afwas, toen alles weer op zijn plaats stond, keken ze elkaar aan. „Wat nu, Sien?" „Wat je wilt. Heb je een pick up?" „En platen. Welja, we maken een muziekje. Zeg, we kunnen hier ook dansen, he?" „Top jo. dat doen we!" Wat later draaiden ze een rustige foxtrot. Ze keek hem in zijn gezicht. „Hce oud ben je. Bert?" „Bijna vijf en twintig. En jij?" „Dat heb ik je al gezegd: twee en twintig. Wat ga je nu doen, nu je zonder werk bent?" ..O, ik kijk op m'n gemak uit naar een baan. die me ligt. Ik heb diplo ma's. Maar ik heb geen haast. Ik ga eerst een paar weken genieten en niets doen. Daarna zie ik wel weer. Mocht er een advertentie in de krant slaan voor een baan. die me lijkt, dan stap ik er op af." Ze legde haar hoofd tegen het zij ne. „Als ik een man was, zou ik eerst veel geld willen verdienen en dan gaan reizen. Ik heb een tante in Australië, daar zou ik heengaan. En kele maanden. En het hele land doorreizen. Ik zou wat van de we reld willen zien." „Had je moeten leren. Waarom ben je winkeljuffrouw geworden?" „Ik heb Ulo, maar voor kantoor deug ik niet. Kijk maar niet zo op me neer, want ik heb ook een type diploma en ik ben bezig geweest met boekhouden en handelsrekenen. Maar dat dooie kantoorwerk ligt me niet. Ik heb twee kantoren gehad; in Renkum en hier in de stad. Balen kreeg ik er van. Toen ging ik in een winkel, leek me veel leuker." „V en D. Hoe kun je het daar leuk vinden? Je bent toch maar een num mer?" „G, we hebben er best schik. Ik kan uitstekend met de cheffin over weg. En ik kan verkopen. Dat is ook een kunst. Over hel afgelopen jaar had ik rreer dan tweehonderd gul den aan premies, dat moet je ook niet uitvlakken". „Gek. maar ik zie jou helemaal niet als winkeljuf. Zoals je vanmid dag met koken bezig was. leek jc me een leuk huismoedertje. Je moet trouwen, kindlief. Je zult een ideale huisvrouw worden." „AJJeen mei een man. die iets presteert. Waarbij ik het goed heb. En anders trouw ik niet. Ik zit vast niet om een man verlegen." „Werkelijk niet? Je weet niet wat je mist". ..O. nee. Dat is dan maar goed ook. Op het moment ben ik er vast niet nieuwsgierig naar". „Gelijk heb je. En doe het maar kalm aan met de liefde. Net zoals je zegt: zoek maar een man met cen ten. dan heb je geen zorgen". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 5