AGENDA Roofmoord door twaalfjarigen Spoedeisende vergadering gemeenteraad van Bruinisse Arbeidsmogelijkheden woonwagenbewone „Nooit o]) zondag? Drie stropers gepakt na wilde achter volging in Noordbevelandse polders Paniek in stad in West-Pakistan Wrak gevonden van Indië-vaarder Dinsdag 19 oktober Zierikzee Stadhuis, 7.30 uur vergadering ge meenteraad. Dreischor „De Drie Schonen", Ring 32, 16.30- 17.00 uur, gymnastieklessen voor ou deren van Dreischor en Zonnemaire. Haamstede Ger. Kerk, 7.45 uur afdeling N.C.V.B. Woensdag 20 oktober Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur, af deling N.C.V.B. Noordgouwe Mr. De Rooshuis, 8 uur, najaarsver gadering afd. Noordgouwe e.o. Bond van Plattelandsvrouwen. Nieuwer kerk Ger.-Gerreente-bibliotheek, 7-8 uur. Donderdag 21 oktober Zierikzee Herv. Ver.-gefcouw, 7.30 uur, U.V.V.- avond voor de bejaarden. Dreischor Plaatsenhuis, 7.30 uur, vergadering raad Brouwershaven. Haamstede Kerkgebouw Ger. Gemeente, 7.30 uur bijeenkomst Stichting Statenverta ling. Vrijdag 22 oktober Burgh „Het Wapen van Burgh", 7.45 uur, Vogelwacht Sehouwen-Duiveland. Dinsdag 26 oktober Zierikzee R.K. Kerk, 20 uur, Zierikzees Kamer koor en Zierikzees Kamermuzieken- semble. Vrijdag 29 oktober Kerkwerve Openb. basis school, ouderavond. Zaterdag 30 oktober Zierikzee Ingang Heesterlust, Schuddebeurs, 2 uur, start paddestoelenexcursie Jeugdvogelwacht. Haamstede Uitkijktoren A. v. d. Weijdeweg, 10 uur, start paddestoelen (Domein)-ex- cursie Jeugdvogelwacht. Buit bij overval: 25.000 gulden DEN HAAG, 16-10. Twee mannen hebben zaterdagavond f 125.000,- buitgcmaakt bij een overval op een supermarkt van de N.V. Konmar aan de Waldorpstraat in Den Haag. Kort na zessen dwongen zjj de hoofdkas sier, die de buitendeur aan het af sluiten was, lien binnen te laten. De hoofdkassier weid bedreigd met een mes en een pistool en gedwongen de sleutels van de kluizen te geven en de lettencombinatie te zeggen. Na het geld uit dc brankasten te hebben ge haald sloten de overvallers de hoofd- kassicr in een kast cp. Dc overvallers zyn spoorloos. Zwemfeest voor gehandicapte kinderen NAARDEN, 17-10. Ruim honderd lichamelijk gehandicapte kinderen uit verschillende delen van het land, onder wie ook vier uit Gent (België) hebben het afgelopen weekeinde ge noten van het negende zwemfeest voor gehandicapte kindei-en, dat in Naarden werd gehouden. De kinde ren weiden ontvangen in de leger plaats Carailoo tc Laren, waar zij ook onderdak kregen. Het eigenlijke zwemfeest was in het Naardense zwemstadion. OAKLAND (Californië), 16-10. Dc politie in Oakland heeft gezegd dat twee twaalfjarige jongens een win kelier hebben vermoord. Zij eisten geld van de man. maar schoten hem in de boi;st voor hij kon antwoorden. Volgens de politic zijn roofover vallen. gepleegd door jongens van 14 of 15 jaar. ter plaatse ..niet ongebrui kelijk". maar een roofmoord gepleegd door twaalfjarigen had zij nog niet meegemaakt. Kerkgebouwtje in Schiedam uitgebrand SCHIEDAM. 18-JO.Met negen stra len heeft in de nacht van zondag op maandag de Schicdumse brandweer een felle brand bestreden in een houten kerkgebouwtje van dc Ned. Hervormde gemeente aan de Alei- dastraat. Van het kerkgebouwtje, dat sinds geruime tijd niet meer als zo danig werd gebruikt, bleef overigens niets gespaard. Do brand was omstreeks halfeen door nog onbekende oorzaak uitge broken. Binnen enkele minuten vormde het gebouwtje een vuurzee met hoog oplaaiende vlammen. De brandweer mror.t aangrenzende wo ningen beschermen tegen de vonken regen. KARATSJUNIEUW DELHI. Pa kistan hrefi voorgesteld voorwaarde lijk zfin troepen terug te trekken van de greiiN met India. AKEN. Ook bij de grens is het erg met de vuile lucht. Diep inademen moeten thans bij tijd en wijle de douanebeambten bij de grensovergang Vaalser- kwarlier bij Aken. Voor testdoeleinden werd hier een zuurstofdouche opge steld. Men hoopt, dat reeds een paar maal inademen met zuurstof de akti- viteit en vooral de gezondheid van de beambten positief zal beïnvloeden. DEN HAAG, 16-10. Woonwagenbe woners dienen, net als andere bur gers, in de eerste plaats door eigen arbeid in hun bestaan te voorzien. Dit verklaarde staatssecretaris mevr. S. van Veenehdaal-van Meggelen in het gebouw van de Tweede Kamer tegenover wethouders van Arnhem, Apeldoorn en Nijmegen. Bij auto-ongeluk 2 doden en 2 gewonden TILBURG, 17-10. Dc 23-jarige B. C. van Casteren uit liet Belgische Baarle-Hertog en de 19-jarige J. F. Backx uit Alphen in Noord-Brabant waren zondagmiddag op slag dood toen de auto, bestuurd door van Cas te ren, tegen een boom vloog en in tweeën brak. Twee meisjes, die ook in de auto zaten, de 15-jarige I. S. en de 16-ja- rige M. W., werden gewond in een ziekenhuis te Tilburg opgenomen. Volgens de politie is de auto door de hoge snelheid waarmee werd ge reden, van de weg geraakt. Bij boerderijbrand 3,5 ton schade TEN BOER, 16-10. In de kom van het Groningse dorp Sint Annen (gem. Ten Boer) is de boerderij van de heer M. B. van der Putte met twee schu ren door brand in de as gelegd. In de ene schuur be'vonden zich twintig ton hooi en zeven ton stro In de andere stonden enkele caravans voor de winter gestald. De totale schade wordt op 3,5 ton geraamd. De eige naar is verzekerd. Een derde.schuur, tachtig meter verderop, werd door het vuur aangetast, maar kon behou den blijven. Door de brand werden zeven mensen dakloos. De brand is vermoedelijk ontstaan door het spelen met vuur door kin deren. Gevangene doodgeschoten in Parijs PARIJS, 16-10. José Ollra. een 33- jarige gevangene in de gevangenis Baumettes te Marseille, is overleden aan schotwonden, die hij donderdag heeft opgelopen. Oltra. een tot 15 jaar gevangenis straf veroordeelde Spanjaard had donderdag in dc ziekenafdeling van dc gevangenis gedreigd, een zestig jarige verpleegster met een mes te doden als hij niet in vrijheid gesteld zou worden. Een cipier school Oltra neer en be vrijdde de verpleegster. Olii verruiming van kampeerterreinen HAARLEM, lfi-10. Dc heer L. .1. J. Duijn (D '66), lid van de provinciale staten van Noord-Holland, heeft G.S. vragen gesteld over het gesprek, dat staatssecretaris Vonhoff van C.R.M. binnenkort zal hebben met alle pro vinciale besturen om na tc gaan wel ke mogelijkheden er kunnen worden gevonden voor een aanzienlijke ver ruiming van de Nederlandse kam peerterreinen. Dc heer Duijn vraagt of bij een drastische uitbreiding van het aantal kampeerterreinen de provinciale kampeer- en caravanverordening niet gewijzigd dient te worden. Deze gemeentebestuurders hadden een spoedberaad met de bewinds vrouw gevraagd in verband met de moeilijkheden, die zij hebben met woonwagenbewoners. Moeilijkheden, die in grote trekken hieruit bestaan, dat groepen woonwagenbewoners, permanent in deze gemeenten ver blijvend, collectief en onder provo cerend optreden bijstand aanvragen. In tegenstelling tot vele andere ge meenten beschikken Arnhem, Apel doorn en Nijmegen in het kader van de wet Sociale Werkvoorziening over gediferentieerde arbeidsmogelij khe- den, die de om bijstand vragende woonwagenbewoners worden aange boden. Tijdens het beraad tussen staatssecretaris en gemeentebestuur ders bestond volstrekte overeen stemming over de conclusie, dat bij stand als aanvullende voorziening niet verleend behoort te worden, als er dergelijke arbeidsmogelijkheden voorhanden zijn. Amerikanen willen buitenlanders voor taken in Cambodja PHNOM PENH, 16-10. De Ameri- kaanse ambassade in de Cambod jaanse hoofdstad Phnom Penh heeft Washington geadviseerd 50 tot 60 b'vtenlanders aan te nemen voor het uitvoeren van militaire taken waar onder het opleiden van Cambodjaan se militairen. Dit bobben Ameri kaanse kringen in Phnom Penh don derdag meegedeeld. Amerikaanse militairen mogen van Washington niet worden ingescha keld bij militaire operaties. Wel is een aantal werkzaam als adviseur van Cambodjaanse legerofficieren, die bij de oorlogvoering rechtstreeks zijn betrokken. Geheime papieren lagen op straat DEN HAAG, 16-10. In de Daguer- restraat in Den Haag zün vrijdag op de stoep ongeveer 200 papieren ge vonden met ondermeer gegevens over politieke delinquenten, vrccm- 'Vngcn en st tenlozcn. Dc herkomst van dc door een voorbijganger gevonden documenten is rog niet opgehelderd. Do stapel papieren is near het hoofdbureau van politie in D n Haag gebracht. Er zitten papieren bij met brief hoofden van dc gemeentelijke socia le dienst, het ministerie van binnen landse zaken, de Haagse politic en dc gemeente Den Haag. Dc meeste stukken dateren uit 1954. Het zijn losse papieren, zonder dossieromsla- gen. Omdat er ook papieren bij zit ten ter uitvoering van dc Armenwet, de tegenwoordige Bijslandswet, zal dc Hargse sociale dienst maandag dc stapel papieren proberen thuis te 1 rongen. PARIJS, 1G-10. De Franse weer- kunstmnan Eoleheeft hel enkele weken achtereen eenv>oudig vertikt om zich aan de zevendaagse werk week te houden. Het instrument gaf prompt alle gegevens door, maar „nooit op zondag". De kunstmaan, die gegevens op neemt van weerballons, heeft inmid dels haar recalcitrante houding la ten varen. De ruimlevaartdeskundi- gcen vragen zich af wal de oorzaak van de tweernde „houding" van de kunstmaan geweest kan zijn. gaan van de geldlening heus een buitenkansje was voor de gemeen ten. Niets hielp, de heer Van de Vel de bleef volhouden, dat er een rente daling in de toekomst was te ver wachten, hij stemde tegen toen het op stemmen aan kwam Met 6-1 stem werd besloten, het aanbod van de Bank van Nederlandse Gemeenten aap te nemen. KORTGENE, 17-10. Na een wilde achtervolging door het Noordbeve landse polderland heeft de Rijkspoli tie van Kortgene zondagmorgen drie stropers aangehouden. Nadat zjj had den bekend, konden zij naar hun woonplaats, Sprundcl in Noord-Bra bant terugkeren. Het waren de 32-jarige A, M. (zon der beroep, die de huurauto bestuur de, de 29-jarige bouwvakarbeider P. J. V., die van de auto uit op wild had geschoten en de 31-jarige grondwer ker G. A. J. van G„ die de lichtbak ken bediende en het geschoten wild opraapte. In beslag genomen werden acht stuks wild, een kostbaar automatisch geweer met een voorraad patronen en twee lichtbakken. Opening hotel „Storm" Bruinisse werd bloemfestijn BRUINISSE 15-10. De ingebruik neming van het hotel café restaurant „Storm" te Bruinisse was een waar bloemenfeest. Er werden btf de fa milie Van 't Hoof niet minder dan honderd en vyf bloemstukken be zorgd. Burgemeester G. Hokken, die de officiële opening verrichtte was blij, dat de oude vertrouwde en gereno- meerde zaak in zijn gemeente kon worden voortgezet nadat de vorige eigenaar om gezondheids redenen, de exploitatie had moeten opgeven. Hij prees de familie Van 't Hoof, die ook op ander terrein heeft ge toond over organisatietalent te be schikken. „Wanneer in het café res taurant met dezelfde ijver zal wor den gewerkt, dan gaat de zaak onge twijfeld een goede toekomst toege- moet." Spreker had daar wel ver trouwen in en hij verklaarde met een hartelijke gelukwens de zaak voor geopend. Gelukwensen Namens de buurtvereniging Nieuw- straat sprak de heer Jac. Kleppe. Ook vertegenwoordigers van de buurtvereniging Margrietstraat wa ren aanwezig om hun felicitaties over te brengen. Jongetje viel uit trein UTRECHT, 16-10. De 6-jarige William Jager uit Utrecht is zater dag ernstig gewond toen hij bij Ab coude uit de trein Amsterdam- Utrecht viel. Het ongeluk gebeurde toen de' trein op volle snelheid reed. De jongen is rr.et ernstig hei'senlet- sel in het Wilhelminagasthuis in Amsterdam opgenomen. Russische schipper vraagt asiel in V.S. TOKIO, 16-10. De 47-jarige schip per van een Russisch vissersschip, Zavai-atskij Vasilij Zacharovitsj, is zaterdag per vliegtuig uit Tokio naar de V.S. vertrokken, waar hij asiel heeft gevraagd, zo deelt het Japanse ministerie van buitenlandse zaken mee. De schipper is op 10 oktober uit zee opgepikt door een Japanse visser. Hij vertelde dat hij dezelfde dag over boord was gevallen voor de kust van het Japanse eiland Hokkaido. Hij deed zijn verzoek om asiel aan de Amerikaanse ambassade in de Ja panse hoofdstad. NIEUW DELHI, 16-10. De samen trekking van veel Pakistaanse mili tairen aan de grens tussen India en Wcst-Pakistan en de bewegingen van tanks in dat gebied hebben de be volking van de Westpakistaanse fa brieksstad Sialkot in paniek gebracht zo meldt het Indiase persbureau Press Trust of India. Een half mil joen mensen zou de stad zijn ont vlucht. Voor Middenstandsvereniging deed dat de voorzitter, de heer C. Jume- let, die op zijn beurt benadrukte, hoe in een dorpssamenleving een goed' hotel café restaurant niet mag ont breken. Met het oog op de toenemen de recreatie en het vreemdelingen verkeer kan een goed geleide zaak, ook bevredigende resultaten boeken. De gehele verdere dag werd het een gezellige instuif van feliciterende gasten en bekenden. Besloten wex-d met een bal onder leiding van de Nova's. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Tijdens de eerste twee dagen van het congres „Bou wen aan en in de maatschappij" op 19 en 20 oktober in 't Bouwcentrum te Rotterdam, zal de experimentele elektro-wagen van Van Gend en Loos, de eerste in ons land aanwezi ge auto die door batterijen wordt aangedreven, te zien zijn. UTRECHT. In een rapport aan burgemeester en wethouders van Utrecht voorspelt hoofdingenieur directeur van Rijkswaterstaat direc tie Utrecht een enorme verkeersstag- natie in en om Utrecht wanneer de uitvoering van rijksweg 27 zal wor den vertraagd tot na 1976. NAARDEN. Vrijdagavond heeft een felle brand de villa van de fami lie Goedkoop in het zogenaamde bos van Bredius te Naarden aan de Oud Blaricummerweg, vrijwel volledig verwoest. Waterdamp op de maan WASHINGTON, 16-10. Meetinstru menten die op de maan zijn achter gelaten door de bemanning van de Apollo-14 hebben klaarblijkelijk een waterdampgeijser ontdekt, zo heeft de geleerde dr. John Freeman mee gedeeld. LONDEN, 16-10. Bij de Scilly- eilanden ten zuidwesten van Enge land is hel wrak gevonden van de Indië-vaarder Hollandiavan de Ver. Oost-Indische Compagnie, die daar in 1743 is vergaan. Dit is mee gedeeld door de Londense advocaat Rex Cowan. De „Hollandia" was een van de rijkste Hollandse-V.O.C.-schepen die bij de rotseti van deze groep van 140 kleine eilandjes ten onder is gegaan. Aan boord bevond zich een hoeveel heid ongemunt goud en zilver die volgens Cowan een waarde van on geveer 17 miljoen gulden vertegen woordigt. Verder zijn aangetroffen gouden en zilveren munten en een bronzen kanon. Naar de schal van de Hollandia is door de advocaat en vier duikers meer dan drie jaar gezocht. Het zoe ken in de wateren bij de Scilly- eilanden, die beruchïzijn om de plot seling opstekende stormen, duurt nog steeds voort. Geldlening van f 100.000 BRUINISSE, 16-10. Vrijdagavond kwam de gemeenteraad van Bruinis se in spoedeisende vergadering bij een, met een agenda waarop alleen het aangaan van een geldlening was vermeld. Door de Bank van Nederlandse Gemeenten werd de gemeente in de gelegenheid gseteld een lening aan te gaan groot f 100.000,-, rente 8V4 procent koers 100 procent, aflossing in 25 jaar, (25 jaarlijkse termijnen). Voor het bedrag van deze lening zal de rekening courant van de gemeente bij de Bank van Nederlandse Ge meenten worden gecrediteerd. Na mens het college sprak de voorzitter burgemeester G. Hokken, zijn genoe gen uit over deze lening. Andeic mening Dc heer M. J. v an de Velde, was echter een geheel andere mening toegedaan. Hij was wel erkentelijk, dat de Bank van Nederlandse Ge meenten dit aanbod deed, maar het rentepercentage van 8V4 procent was volgens de heer Van de Velde veel te hoog in de periode waarin hij raadslid was, was nog geen enkele lening tegen een dergelijk hoog per centage gesloten. Burgemeester Hokken probeerde tevergeefs de heer Van de Velde tot andere gedachten te brengen, daar bij wijzend op de krapte van de geldmaikt, die de rente tot dit be drag cf tot zelfs daarboven had doen stijgen. Niemand had dit misschien voorzien, maar de feiten liggen nu eenmaal zo, dat ieder tegenwoordig graag tegen 8V4 procent wil lenen, wie weet hoe hoog het rentepercen tage over twee jaar zal zijn. De heer Van de Velde voorzag een stij gende werkloosheid en een dalende rente tendens. De voorzitter wees op onmogelijkheid om geld van parti culieren te lenen, wees op de rege ringsmaatregelen. Als het crediet in rekening courant een bepaalde hoog te overschrijdt (voor Bruinisse f 350.000,-) en stukken werden uit het archief gehaald om de heer Van de Velde te overtuigen, dat het aan- Voor enkele centen méér per glas geniet U van de aller beste Hollandse cognac, DE KUYPER VIEUX met de originele uit Frankrijk geïmporteerde brandy. ROTTERDAM. De 35-jarige mevr. J. J. Troost is als eerste vrouwelijke buschauffeur bij de R.E.T. te Rotter dam in dienst gelreden. 1 Advertentie f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2