P poimiEiiwv Diplomazwemmen leerlingen basisscholen te Westerschouwen ^ANU EN ,l)!N"0,JVV De nieuwe Pfaff voor de jaren 1970tot2000! STREEKNIEUWS Hervormde classis Zierikzee diskussieerde over kerkstruktuur Succes voor Delta-Sport bij afsluiting atletiek-baanseizoen L.T.S. „Schouwen-Duiveland" nam deel aan examens landelijke vakopleidingen Ziekenfondsen willen gaan praten over honoreringssysteem specialisten 1 D De financiële verzwakking van mutbedrijvcn WESTERSCHOUWEN, 11-10. Ne gentien leerlingen van basisscholen in de gemeente Westerschouwen hebben, opnieuw o.l.v. de zwemon- dcrwUzercs mevr. 1». C. Vcrhcy-Kcu- lemans, met succes enige zwemproe- ven afgelegd in het zwembad te Mid- delharnis. De proeven werden afge nomen door de officials de heren W. A. Prins en P. T. van Doornick te Middelharnis. Alle kandidaatjes slaagden en dat mag uiteraard als een succes worden beschouwd voor het zwemonderwijs te Westerschouwen, waar dit seizoen één en veertig diploma's aan scholie- Z1ER1KZEE. 9-10. De Classicale Vergadering der Nederlandse Her vormde Kerk van de classis Zierik zee (Schouwen-Duiveland en Tholen) te Zierikzee gehouden stond onder leiding van ds. J. van der Schee. Na gemeenschappelijk zingen sprak de praeses een openingswoord n.a.v. Joh. 21 15-17. De opgestane Heer geeft in dit schriftgedeelte aan Petrus de op dracht de hem toevertrouwde kudde te hoeden en te weiden. Spreker bracht dit over op onze tegenwoor dige tijd, waarin de ambtsdragers in de kerk nog dezelfde opdracht heb ben. Bij het voorlezen van de presentie lijst bleken 11 predikanten en 19 an dere ambtsdragers aanwezig. Later kwamen nog enkelen binnen en na de pauze was het aantal zeker tot meer dan 40 aangegroeid. Ingekomen was een schrijven van de Generale Synode, over het van toepassing verklaren van ordinantie 20-3-2 op de Gereformeerde Kerken in Nederland. Dit houdt in dat in dien een en ander door de kerk Voor 35 jaar BIJRGH. De afdeling Haamstede- Burgh van het „Mobilisatiekruis" hield vrijdagavond haar ledenverga dering in Hotel Bom, welke goed be zocht was. Besloten werd in de eer ste helft van februari een gezellige avond voor de leden te organiseren. ZIERIKZEE. In de laatst gehouden vergadering van de Bond van mu ziek- en zang gezelschappen op Schou wen-Duiveland werd besloten ook volgend jaar weer een muziekcon cours te laten plaatsvinden en wel te Noordgouwe. DREISCHOR. Als bijzonderheid kan worden vermeld dat dezer da gen op het land van de landbouwer J. M. K. een voerbiet werd gerooid welke het respektabele gewicht had van ruim achttien pond. BRUINISSE. Voor de op 1 januari aanstaande openkomende betrekking van dorpsveldwachter hebben zich reeds 15 sollicitanten aangemeld. ZIERIKZEE. Met goedkeuring van b. en w .zal zaterdag hier ter stede een speldjesdag worden gehouden, uitgaande van de stichting Herwon nen Levenskrachte ten bate van de tuberculosebestrijding. ZIERIKZEE. Advertentie. Bana nen per kilo vandaag slechts 35 cent. Advertentie De nieuwste Pfaff, type 1222, wordt met recht de nauwkeurigste, de wonderlijkste en gemakkelijkste zigzag naaimachine ter wereld genoemd. Hij is uitgerust met de zg. „derde hand"... en wat dat betekent, kunt u het best tydens een demonstratie ontdekken I Pfaff naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. BERGEN OP ZOOM Kortc-Meestraat 17 Telefoon (01640) 3 58 78 BON voor gratis folders, zenden aan: PFAFF - Antwoordnummer 102, Bergen op Zoom Naam: Adres: Plaats: ren van de basisscholen werden uit gereikt. De heer Prins, die de diploma's uitreikte, feliciteerde de zwemonder- wijzeres met de behaalde resultaten en wees op het feit dat te Wester schouwen les moet worden gegeven in een ondiep bad. De examens wor den echter afgelegd in een diep bad. Namens de gemeente Westerschou wen mocht mevr. Verheij voor de be haalde goede resultaten een bloe menhulde in ontvangst nemen. De geslaagden zijn: Voor de zwemproef (diploma A- K.N.Z.B.) Marleen van der Aa, Arjo Bakker, wordt aangenomen, straks gerefor meerde predikanten in hervormde vakatures worden beroepen, terwijl nog een aantal andere ambts- en sa cramentsbedieningen over en weer kunnen worden vervuld. Slechts acht aanwezigen achtten de tijd daarvoor nog niet rijp. Ds. G. J. Voortman, Oud-Vosse- meer en ds. M. van der Linden, St. Philipsland brachten verslag uit van de door hen bijgewoonde vergadering van de Generale Synode. Ds. L. de Wit had een vergadering van de pro vinciale kerkvergadering meege maakt, ds. Van den Berg deed me dedelingen over het vormingswerk op Schouwen-Duiveland. Door Hedenesse, het vormingscen trum in Zeeuws-Vlaanderen, is een cursus voor gemeenteraadsleden op Schouwen-Duiveland gestart. Ds. Fa- ber, Ouwerkerk, vond het jammer dat geen cursus voor zondagsschool- personeel was begonnen. Na de pauze werd het rapport be sproken, dat door prof. H. Berkhof in opdracht van de synode is samenge steld en dat is uitgegeven onder de titel „Wat is er aan de hand met het ambt Presbyteriaanse kerkstructuur In dit rapport komt de vraag naar voren of de presbyteriaanse kerk- struktuur, (ouderling - diaken - her der en leraar) nog wel in onze tijd volledig past en of niet moet worden afgetast, of meerdere ambten of een andere struktuur wenselijk zouden zijn, in verband met de ontwikkeling in de kerk van na de tweede wereld oorlog. Ds. L. de Wit, Renesse, de tweede UTRECHT, 11-10. Het gemeen- schappelijk overleg van ziekenfonds organisaties heeft de Nationale Zie kenhuisraad en de Landelijke Spe cialistenvereniging gevraagd om een open gesprek over de problemen die zich voordoen bij de honorering. De ziekenfondsen menen, dat het bestaande honoreringssysteem - ge baseerd op een contract tussen de fondsen en de vrij gevestigde specia listen en uitgaande van een honore ring per verrichting - ontoereikend is om bepaalde problemen op te van gen. Het G.O.Z. denkt in dit verband onder meer aan hartbewaking, reva lidatie, groepspsychiatrische behan deling, dagbehandeling en hartreva lidatie. BRUINISSF Verbouwing gemeentehuis Maandagmorgen werd begonnen met de verbouwing van het gemeen tehuis te Bruinisse. Het door de po litie tot dusver gebruikte gedeelte wordt omgebouwd tot burgemees terskamer. Orgelrestauratiefonds De in de Ned. Herk. Ker. te Brui nisse gehouden collecte voor het or gelrestauratiefonds bracht f 929,30 op Van de dames (Hervormde Vrou wenvereniging) die in de maand no vember een verkoopmiddag ten bate van het Fonds organiseren, komen vele opwekkende berichten binnen. Er kan echter nog meer bij de steeds toenemende voorraad, zodat ieder die zich nog niet aanmeldde dat alsnog kan doen. Bietenleveranties De bietenleveringen uit Duiveland, ZIERIKZEE. 11-10. Aan dc exa mens van de landelijk vakopleidin gen is door vele leerlingen van dc vervolgcursussen verbonden aan dc Technische School „Schouwcn-Dui- vcland". met goed resultaat deelge nomen. Dc uitslagen voor dc diverse oplei dingen zijn als volgt: Afd. Brood- en banketbakken Geslaagd voor Ie gezel: J. P. de Rogt, H. Hendrikse; geslaagd voor gezel: S. Hart M. Schot; afgewezen: geen. Afd. Timmeren Geslaagd: A. J. Bal, J. L. Daleboul, Lianne Stoel, Jolanda Dijkman, An- nelies Bom, Jacob den Engelsman, Wilma Jonker, Willeke Rouw en An- jo van der Maas allen te Haamstede; Maartje Oosse, Noordwelle; Arjan van der Roest en Michael Faas te Renesse. Examen Geoefend Zwemmen (diploma B-K.N.Z.B.) Desiree Sorgedrager, Marleen Henkes en Karin van de Zande, Haamstede, Laura de Bilde en Cor Duinhouwer Burgh, Bert Verseput en Robert Jan Kostense, Renesse. inleider zei wel vragen te hebben en vraagtekens te zetten, maar kon toch veel waarderen wat door prof. Berk hof te berde is gebracht, in tegen stelling met de eerste inleider, ds. J. Catsburg te St. Maartensdijk, die een aantal bezwaren tegen de stellingen van prof. Berkhof ontwikkelde. In de bespreking op de inleidingen kwam allereerst naar voren (en daar was ieder het over eens), dat even tuele veranderingen, hun grond moesten vinden in de bijbel als de Heilige Schrift. Herinnerd werd aan Melanchton, vriend en leermeester van Luther, die gezegd zou hebben, de paus te zullen aanvaarden als ambtdrager, mits hij maar de evangelische bood schap zou verkondigen, wat hij naar de mening van de hervormers in die dagen niet deed. Het gaat erom dat de boodschap van het evangelie zijn weg vindt door de wereld, of daarbij de door Calvijn in het leven geroepen pres byteriaanse ambtsleer voor altijd moet worden gehandhaafd is dispu tabel. Het zou kunnen zijn, dat deze moest worden losgelaten ter wille van de oecumene, (samenwerking en eenwording met andere kerken), ook al heeft wijlen prof. Van Ruler ge steld, dat de presbyteriaanse ambts opvatting (de ambtenleer: herder en leraar -ouderling - diaken) de Schrift en de door Paulus in zijn brieven gegeven richtlijnen, het meest nabij komt. Ook in de Ned. Geloofsbelijdenis wordt dat voor waar gehouden. De diskussie over een en ander stond op hoog peil. Ds. Van der Lin den (assessor) sloot met dankgebed. Vooral dit soort gevallen, waarin een patiënt door een team van spe cialisten wordt behandeld, leent de huidige honoreringsstructuur zich nauwelijks, zo zei desgevraagd de heer A. Polderman, adjunct-secreta- taris van de Unie van Ziekenfondsen. die verscheept worden via de haven van Bruinisse hebben thans een vlot verloop. Elf auto's rijden af en aan, en tot vrijdag 8 oktober (3 weken) werden 12Vz miljoen kilo bieten ver scheept. Daarvoor waren 25 schepen nodig. Het gemiddelde suikergehalte is 16,3, dit is een gunstig gehalte wan neer men dit vergelijkt met 1970 en 1969. Het tarra-percentage is tot dus ver 12 pet. Echtpaar op brommer door trekker aangereden Het echtpaar Joh. van Zuidland- van Dommele te Bruinisse, werd vo rige week tussen Zierikzee en Nieu- werkerk toen zij op de bromfiets naar huis terugkeerden, aangereden door een passerende landbouwtractor met wagens, op de parallelweg. Het echtpaar kwam te vallen, de heer van Z. moest met een gebroken knie in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis worden opgenomen, mevrouw van Z. kreeg wonden aan haar armen; zij kon thuis bij haar kleindochter ver pleegd worden. Afdeling N.C.V.B. De Nederlandse Christen Vrou wenbond afdeling Bruinisse komt op donderdag 14 oktober weer bijeen in het Ned. Herv. Ver. Gebouw. Spre kers voor die avond zijn de heer en mevrouw Olff, met een lezing met dia's over het land van Dalmatië. Vergaderd wordt samen met dc af deling Kerkwerve. M. Krello, M. P. Quist, M. W. dc Vrieze, J. M. v. d. Werf, J. T. v. Westenbrugge, J. Malipaard (metse len), J. de Bruine; afgewezen: twee. Afd. Metaalbcwcrkcn Geslaagd voor diploma Smccoma: J. A. den Boer. R. H. Kort. M. v. d. Velde. F. v. d. Have, J. B. Tanis, C. C B. Vaes; afgewezen: een; geslaagd voor diploma Bcmetcl: J. Vcrkaart, C. Wesdorp, A. Kloet; afgewezen: geen; herexamen: drie. Afd. Autohcrstcllcn Geslaagd: A. P. v. Almenkerk. L. P. Mol. J. L. Hendrikse, P. M. Bokelaar. J. .7. A. Kostermans: afgewezen: geen. DEN HAAG, 11-10. In de oogst jaren 1968/1969 en 1969/1970 is de fi nanciële positie van gespecialiseerde fruitteelt in ons land ernstig ver zwakt. Berekeningen van het Landbouw- LANDBOUW EN VEETEELT Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland ZIERIKZEE, 11-10. Gedurende de periode 1 mei 1969-31 december 1970 werden in Zeeland geen gevallen van mond- en klauwzeer onder rundvee en varkens bekend. Aldus blijkt uit het deze week verschenen jaarver slag van de stichting Gezondheids dienst voor Dieren in Zeeland. De najaarsenting van jongvee in 1969 en 1970 verliep nagenoeg zonder strubbelingen. In 1969 werden op 3.134 bedrijven 20.887 stuks jongvee geënt; in 1970: op 2.920 bedrijven 19.509 stuks jongvee. In het voorjaar van 1970 (periode 1 februari-1 5april 1970) werd al het in Zeeland aanwezige rundvee, ouder dan 4 maanden, geënt met uitzonde ring van het rundvee op bedrijven waar de eigenaar de enting weigerde wegens gemoedsbezwaren. Op Schou wen-Duiveland werden in 1970 op 5 bedrijven 56 runderen niet geënt, in 1969 werden op Sch.D. eveneens op 5 bedrijven 61 runderen niet ge ënt. „Chemie in de landbouw" ZUIDLAREN, 11-10. Op de 23ste landbouwbeurs, die volgende week in Zuidlaren wordt gehouden, zal een keur van deelnemers in de sector van de agrarische toeleveringsbedrij ven aanwezig zijn. Opvallend is de^deelname van de landbouwvoorlichtingsdienst met het actuele thema „Chemie in de land bouw". Ir. H. Naber van het rijksland- bouwconsulentenschap „Plantenziek ten", vertelde maandag op een pers conferentie dat de bezoekers vooral duidelijk gemaakt zal worden dat, wanneer/ de boer geen chemicaliën zou gebruiken, de produktie zodanig zou zijn, dat er in Nederland slechts voor drie miljoen mensen plaats zou zijn. Bestrijding Abortus Bang Blijkens het verslag van de Ge zondheidsdienst voor Dieren in Zee land werden door de dienst in de pe riode 1 mei 1969-31 december 1970 5 runderen als besmet met abortus Bang aangemerkt; hieronder waren drie importrunderen. De twee ove- ige besmette runderen waren Neder landse runderen en werden aange troffen in Zeeuws-Vlaanderen. Mo gelijk dat de besmetting afkomstig is uit België. Meneer Bom in poortje DEN HAAG, 11-10. Het raadsel van het valse bomalarm, vo rige week dinsdagavond in Middelharnis waar prinses Beatrix en prins Claus op be zoek waren, is opgelost. Het groepsbureau van de rijkspoli tie was telefonisch bericht dat zich onder het raadhuis, dat hel prinselijk paar juist had verlaten, een bom geplaatst was. Een haastig ingesteld on derzoek leverde geen resultaat op. Nadat berichten over dit valse bomalarm in de kranten waren verschenen herkende een inwoner van Middelharnis tot zijn schrik zijn eigen gees tige opmerking: tijdens een manifestatie van de Middel- harnis&e bevolking voor het raadhuis stond daar in een poortje een meneer met een op Goeree-Overflakkee veel voor komende naam, te weten Bom. Iemand in zijn omgeving zei: „Nou, dat is ook gevaarlijk, een bom onder het raadhuis Een ander ving dat op en belde de politie. Die kwam gelukkig tevergeefs DEN BOSCH. De 30-jarige verze-» keringsinspecteur G. F. Bergmans uit Den Bosch is omgekomen bij een auto-ongeval te Empel (gem. 's-Her- togenbosch). HARLINGEN. De 56-jarige ste ward T. R. H. Braunstein uit Hel- singborg (Zweden) is in de nacht in de Nieuwe Willemshavcn in Harlin- gen verdronken. Prestaties lagen dit jaar bijzonder hoog ZIERIKZEE. 11-10. V. cn L.T.C. te Den Haag organiseerde dit week einde dc laatste Nederlandse baan- wedstryden atletiek. Vele atleten wat en naar de sintclbaan Laan van Poot gekomen, waaronder jecn tien tal atleten van Delta Sport. Dc pres taties op dc loopnummers werden helaas nadelig beïnvloed door dc sterke tegenwind. Dit ondervonden vooral dc atleten die deelnamen aan de sprintnum mers, waaronder het C-meisjc Thea Kaaysteker. Zij sloot het seizoen af met een prachtige tweede plaats op dc 80 meter. Haar beste tijd deze wedstrijddag was 11,6 sec., ruim één economisch Instituut hebben dit uit gewezen. Over 1968/1969 werd ge middeld per bedrijf een verlies gele den van f 14.000, over 1969/197f) een verlies van f 21.000, zo bleek uit een representatieve steekproef bij 58 be drijven. Slechts 24 proeent van de bedrij ven beschikte over voldoende werk kapitaal. Door de ongunstige renta biliteit leverden de beide genoemde seizoenen een tekort aan liquiditeiten op, dat voornamelijk met vreemd vermogen (lening of uitstel van beta lingen) werd gedekt. Scheepvaarthericliten Abida, 9-10 vertr. Balboa naar Manilla. Acmaea, 11-10 aank. Stockholm. Ameland, 9-10 1100 m. o.n.o. Virginisles. Atys, 10-10 aank. Sydney. Calamares, 10-10 aank. New Orleans. Krebsia, 9-10 pass. Mona Passage. Schiekerk, 9-10 625 m. n.o. San Do mingo. GELDROP. De 16-jarige W. Sloots uit Geldrop is maandagmiddag met haar fiets aangereden door een auto en in de loop van de middag aan haar verwondingen overleden. KORFBAL ALL-READY I-ATLAS I 14-1 In deze harde, voor scheidsrechter J. de Schipper moeilijke wedstrijd b|eek weer dat All Ready zeer pro- duktief kan korfballen. Atlas kon het tempo van All Ready niet bijhouden en moest daarom vaak aan de nood rem trekken. Het resultaat was dat All Ready 6 strafworpen kreeg toe gewezen, waarvan er echter maar één werd benut door Corrie Kloet. Met de rust was de stand al 6-1 voor de Zierikzeesche ploeg, die deze keer in een blauw gestreept shirt speelden. Na de rust werd er zo mo gelijk nog harder gespeeld, maar toch zag All Ready kans de stand op te voeren tot 14-1. De doelpunten werden gemaakt door: Bep Kort x) Leo Fonteyne (2 x), Corrie Kloet (4 x), Rinus van der Schelde (lx), Piet de Ronde (4 x) en Henk Vermeule (2 x). De uitslagen van de drie laatste zaterdagen laten duidelijk zien, dat er in deze klas een groot verschil in sterkte bestaat. De 3 hoogstgeplaatste ploegen zijn veel te sterk voor de rest en zij zullen dan ook onderling uit moeten vechten wie er kampioen zal worden. De overige uitslagen in de 2e klas afd. Zuid-West luiden: BCK- Tjoba III 4-3; Seolto-Zuidwesters II 11-3; Blauw Wit II-Togo II 5-5. De stand is nu; Seolto 5 5 0 0 44-10 10 Olympia 5 5 0 0 39-24 10 All Ready 6 5.0 1 63-14 10 BKC 4 2 0 2 15-18 4 Atlas 5 1 1 3 19-41 3 Blauw Wit 11 6 1 1 4 20-33 3 Togo II 4 0 2 2 14-24 2 Zuidwesters II 5 0 2 3 19-41 2 Tjoba III 6 0 2 4 17-36 2 VOLLEYBAL Delta Sport IICluzona 13 Ondanks het feit, dat de bezoekers maar met vijf man het veld konden betreden, hebben ze toch kans gezien de volle winst te behalen. Hoewel dc eerste set naar Delta Sport ging (15- 9), kwam Cluzona goed terug. Na de tweede en derde set (5-15) en (1-15) nog met 5 man gespeeld te hebben kwam in de 4e set de zesde man er bij Cluzona in. Door ook deze set ruim te winnen (6-15) behaalden de bezoekers een verdiende overwin ning. Wedstrijden van MEVO Vrijdagavond speelden zowel de heren als de dames van MEVO thuis. Heren I speelde een wedstrijd tegen MEVO heren II. Het tweede heren team beschikt eigenlijk over te wei nig spelers, wat niet wegneemt dat zij ervan proberen te maken wat er van te maken is. Het eerste heren team was echter toch sterker. Bij de heren van het tweede team liep alles wat stroever. Dc afwerking was niet seconde boven haar Zeeuws record op dit nummer. Een tweede prijs was er ook voor Leo de Pee, die zich dit seizoen als een all-round atleet heeft doen ken nen. Hij kwam nu bij het kogelsto ten jongens C tol een prestatie van hoge klasse: hij stootte 13,18 meter ver, ruim anderhalve meter verder dan z'n beste prestatie tot nu toe en maar 19 cm onder het Zeeuwse re cord van A.V. '56-atleet P. dc Munck. Op de 60 meter meisjes D bleek Anita Kouijzer van dc 3 Delta Sport- mcisjes het minst last te hebben van dc wind. Ze bereikte dc finale cn werd hierin vierde, wat haar een medaille opleverde. Dc D-jongcn Jos Geluk uit Ellemeet Hep een goede 1000 meter. Hij werd derde in 3.25.5. een goede tijd, de omstandigheden in aanmerking ge nomen. altijd even goed. De uitslag van de ze wedstrijd was MEVO I-MEVO II 3-0. Na deze wedstrijd kwamen de da mes in het veld tegen Sparta uit Middelharnis. Vorig jaar waren deze dames een van de sterke tegenstand sters in de competitie. MEVO had dan ook veel tegenstand verwacht, maar in dc eerste sets bleek niets van tegenstand. MEVO speelde vrij en ongedwongen. De eerste twee sets waren voor MEVO. In de derde set echter verslapte de aandacht en kon Sparta terug komen. In de vierde set die MEVO had kunnen winnen, leek het of de MEVO-dames lood in de schoenen hadden. Ze maakten nog wel punten, maar zo flitsend als in de eerste twee sets was het niet. De eindstand van deze toch niet onaar dige wedstrijd werd MEVO I-Sparta 2-2. Deze week heeft de afdeling vol leybal een druk programma. Donder dag gaat heren II naar Nieuwerkerk om tegen Cluzona te spelen, vrijdag speelt dames II thuis tegen Inter mezzo VI uit Middelharnis en zater dag gaat heren I naar Middelharnis om tegen Intermezzo III in het veld te treden. VELDHANDBAL Walcheren-Delta Sport 4-0 (Dames-junioi-en) De Delta Sport-junioren kampen met hét aanvalspx-obleem, het man keert aan de afwerking maar er wordt goed verdedigd. Op het appèl ontbrak Simone Coppoolse. Nadat de ruststand was ingegaan met een 1-0 stand, konden de Delta Sport-juni oren met een 4-0 nedei'laag huis waarts keren. SIOS I—Delta Sport 9—7 (Heren) De Delta Sport heren hebben hun slechtste wedstrijd van het seizoen te zien gegeven. Er werd in plaats van te handballen dan ook bepaald te veel gepraat. De concentratie was afwezig en dat leidde tot een ver diende 9-7 nederlaag. Ht gevolg was echter dat hierdoor de leiderspositie van de Ziex-ikzeeënaars in de 2e klas nodelos verloren ging. In het begin ging het nog wel met D.S., dat een 1-3 vorsprong wist te nemen, maar daarna ging het snel bergafwa rts. Ontstellend slecht af geven veroorzaakte onnodig bal-ver- lies. SIOS profiteerde hiervan en liep uit tot 5-3. Voor rust kwam D.S. terug tot 5-4. Na rust twee gelijkwaardige ploe gen. D.S. bracht de stand in even wicht. Daarna werd afwisselend ge scoord tot 7-7. Toen het er op aan kwam lieten de Zierikzeeënaai'S het er opnieuw bij zitten en het Bergen op Zoomse SIOS won met 9-7. Voor D.S. scooi'den Alb. de Leeuw 2, Theo de Looze 2, Anton Nuijens 1. Joop Goedhart 1 en Jaap Consemulder 1. Walcheren II-Delta Sport 11-6 (Dames) Een door ziekte nog steeds onvol ledig Delta-Sport heeft ook tegen het sterke Walcheren II (Vlissingen) geen overwinning kunnen behalen. Bij de Ziei-ikzeese dames mankeert het duidelijk aan een goede verdedi ging. Doelpunten worden immers voldoende geproduceerd. In de ver dediging worden echter teveel kan sen aan de tegenpartij weggegeven. D.S. keek al zeer snel tegen een vrijwel niet meer weg te wei'ken 4-0 achterstand aan. De tegenstandsters gingen gemakkelijker spelen, maar D.S. wenste de nederlaag beperkt te houden. De rust ging in met een 7-4 stand in 't voordeel van Walcheren. Na rust twee vrijwel gelijkwaardige ploegen. Verdedigingsfouten bepaal den de wedstrijd en Walcheren bouwde de voorsprong verder uit. De eindstand werd bepaald op 11-6 voor Walcheren, dat een verdiende over winning behaalde. Ria Schaalje en Nel Verheij, elk 3, zorgden voor de Zierikzeese treffers SIOS II-Delta Sport II 13-14 HEREN De Delta Sport-reserves zorgden voor een aangename verrassing door het sterker geacht SIOS II in Ber gen op Zoom te verstaan. Een groot aandeel in de overwinning had kee per Pieter de Graaf, die vele on houdbaar lijkende schoten wist te keren. Aanvankelijk leek D.§. wat geïnti mideerd, maar de Zierikzeeënareti leverden vrijer spel toen bleek dat ze bepaald niet dc mindere waren. SIOS ging echter de rust in met een 7-4 voorsprong. Na de rust een Delta Sport als de betere ploeg welke de achterstand wist in te lopen. SIOS verkeek zich op de schotkracht van dc Zierikzee- formatie, trachtte de strijd te force ren en verwaarloosde daarbij de ver dediging. D.S. maakte hiervan dank baar gebruik en won verdiend. Hun de Jonge5; Chiel van Luijk. 4; Freddie Schaalje, 4 en Bert de Jonge 1, scoorden voor dc Zicirkzeeënarcn. Het B-meisje Isalien Hagc nam bij een hogere klasse, dc A-meisjcs. deel aan hei hoogspringen. Ze werd vier de met een sprong van 1.40 meter. Succesvolle reeks baan-wedstrijden Met deze laatste wedstrijd in Den Haag werd een voor Delta Spoil zeer succesvolle reeks baan wedstrij den afgesloten. Dc prestaties lagen dit jaar zeer hoog. Het resultaat was veel plezier in dc atletiek, een goede sfeer in dc vereniging, veel medailles cn verscheidene Zeeuwse records. Deze winter zal men trachten de conditie op peil te houden o.a. met deelname aan verschillende crosses cn prestatielopen. Tc beginnen zaterdag a.s. dan vindt dc 36ste Boulevardloop plaats te Vlissingen, waar de Delta Spor ters zowel meedoen aan de wedstrijd als aan de prrstaticlonp.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 5