Vergadering algemeen bestuur van de Beatrixschool - Zierikzee Het komt tot individuele realisering winkelcentrum te Renesse STREEKNIEUWS Herziene belastingverordeningen komt neer op verhogingen INGEZONDEN STUKKEN Ernstige verdroging boomgaarden kwam opnieuw aan de orde Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 12 oktober 11171 Nr. 20960 Gemeenteraad Westerschouwen Nieuw bouwplannen aaubestedingsgereed, maar financieringsprobleem nog niet rond ZIERIKZEE, 11-10. In de maan- dagmiddag in de school te Zierikzee gehouden algemene vergadering van de Beatrixschool, te Zierikzee wer den de heren burgemeester Th. H. de Meester en L. M. Moermond gekozen als leden van het dagelijks bestuur, resp. in de vakatures D. W. Kastelein en J. P- Bdersma. (De heer Moer mond is wethouder van onderwijs in Brouwershaven en kwam dus eerder in aanmerking( volgens de gemeente Brouwershaven zelf) dan burgemees ter Schouwenaar. De verkiezing geschiedde met al- geitiene stemmen, waarbij tevens met algemene stemmen burgemeester De Meester tot voorzitter werd benoemd. Burgemeester De Meester dankte de vergadering voor zijn verkiezing. Hij was als burgemeester onlangs door het hoofd der school rondgeleid, was dankbaar, dat in de nieuwge bouwde gedeelten er alles goed uit zag, maar had ook geconstateerd dat in de „villa" die als schoolgedeelte wordt gebruikt, dit nu niet direct het geval was, zodat hij dan ook hoopte dat de op stapel staande nieuwbouw spoedig van de grond zal komen. Hij dankte burgemeester S. Francke, van Middenschouwen, dat hij in de tijd, dat er in Zierikzee een burgemees- tersvakature was, de voorzitterszetel tijdelijk had willen innemen. Ook wethouder Moermond aan vaardde staande de vergadering zijn benoeming. Burgemeester S. Francke veront schuldigde het dagelijks bestuur dat hij in de achter liggende maanden, niet die aktiviteit had kunnen ont plooien, als wel gewenst was. Veel was daardoor op de schouders van 't hoofd der school gekomen. Hij bracht hulde voor de wijze waarop deze zich van zijn taak had gekweten. Te voren had ook burgemeester De Meester al hulde gebracht aan het personeel. In de vergadering van januari was een commissie benoemd om de Ge meenschappelijke regeling met de gemeenten kritisch onder de loep te nemen. Maar deze commissie was nog niet met haar werk begonnen. Burgemeester Francke was van me ning, dat de gemeenschappelijke re geling nog wel degelijk op de hel ling moest. Besloten werd spoedig met het werk van de commissie te beginnen. Nieuwbouwplannen gereed voor aanbesteding In antwoord op de goede wénsen voor de nieuwbouw eerder door bur gemeester De Meester naar voren ge bracht kon worden medegedeeld dat bij schrijven van 10 augustus, de in specteur van het B.L.O. onderwijs gen bij de bestekstekening waren ge maakt. De architect had de opmerkingen van inspecteur Jonkeren voornoemd, in het bestek verwerkt, zodat de zaak nu besfeksklaar resp. gereed vcor de aanbesteding is. Hoe men die aanbesteding zal rea liseren, zal later naar bewind van zaken worden bezien, eer men kan een aantal bouwkundige opmerkin- aanbesteden, moet echter de finan ciering rond zijn. Gp een vraag over het verstrekken van een geldlening bij de Bank voor Nederlandse Ge meenten, was nog geen antwoord ontvangen. Besloten werd nogmaals bij genoemde instantie op spoed aan te dringen, nu men met de bouw zal kunnen beginnen en er alleen nog financiën ontbreken. Een voorstel tot salarisverhoging van de lerares godsdienst onderwijs werd teruggenomen en zal in een volgende vergadering weer aan de orde worden gesteld. Begroting De begroting 1971 alsmede de eer ste wijziging daarop werd aangeno men. Wethouder Moermond vroeg nadere inlichtingen over het vervoer, van de kinderen, van de school naar de diverse gemeenten in verband met de minder goede busverbindin gen op het uur, dat de school uitging, had men van de school naar de ge meente Dreischor een taxidienst moeten instellen, wat nogal bijzon- Een opname vanuit de duinen in Westenschouwen van voor 1940. Ge heel op de achtergrond het gehucht of buurtschap Westenschouwen. dere uitgaven meebracht. Worden de kosten ponds-pondsgewijze over de gemeenten verdeeld of zorgt iedere gemeente voor zijn eigen vervoer? Burgemeester Francke meende dat dit laatste de laatste jaren gebrui kelijk was. De heer J. Lustig (Westerschou- wen) had kritiek op de voorberei ding van de vergadering, gewezen werd op de allerwege op het eiland voorkomende onderbezetting van het secretariepersoneel ook in Zierikzee spreekt dat een woordje mee. Nadat het hoofd der school had bedankt voor de prettige samenwer king met het afgetreden bestuur (burgemester Francke, die weer ge woon lid van het D.B. wordt) en de naar elders vertrokken burgemees ter, bood burgemeester De Meester aan de scheidende wnd. voorzitter S. Francke, nog een rokertje aan. Zo werd de vergadering' gesloten, in dp hoop dat het dagelijks bestuur spoe dig gebruik zal kunnen maken van het in deze vegadering gegeven man daat om tot aanbesteding van de nieuwbouw ter vervanging van de „villa" over te gaan. De veerdienst Zijpe-Anna Jacobapolder Gedurende 24.791 uitgevoerde vaarten werd in 1970 via de veer dienst Zijpe Anna Jacobapolder 238.688 personenauto's vervoerd, 5,741 kleine vrachtauto's, 29.622 grote vrachtauto's, 5.593 rijwielen, 23.525 motorrijwielen, 697.940 passagiers, 589 autobussen en 4 motoren met zij span. Het aantal vaarten in 1969 op deze veerdienst uitgevoerd was in 1969 25.608. Daarbij werden ver voerd 273.565 personenauto's, 6.671 kleine vrachtauto's, 33.283 gx*ote vrachtauto's, 7.540 rijwielen, 31.175 motorrijwielen, 806.743 passiers, 697 autobussen en 6 motoren met zijspan. Aldus blijkt uit gegevens van de Kamer van Koophandel Midden en N.-Zeeland. Vergadering Prov. Staten De eerstvolgende vergadering van Prov. Staten van Zeeland is vastge steld op maandag 25 oktober a.s. in de Statenzaal te Middelburg. In deze vergadering zal o.a. de begroting dei- provincie voor 1972 worden inge diend. ZIERIKZEE „Ziejook" opent filmseizoen De filmkring „Ziejook" opent het .filmseizoen op vrijdagavond 15 okto ber aanstaande met een vertoning van de film „Butch Cassidy and the Sundance. Kid", waarin Paul New man en Robert Redford de hoofd rollen vertolken. Het verhaal is geïnspireerd op de avonturen van twee out-laws: Butch Cassidy, bank- en treinrover, en' zijn vriend de scherpschutter Sundance Kid. Als zelfs hun slachtoffers zich vereerd voelen door het duo te zijn beroofd, stijgt hen de roem naar het hoofd. De hoogmoed wordt echter af gestraft en de helden moeten vluch ten. De film wordt aangekondigd als een grote aangrijpende en spannende tragedie. Uit de N.R.C.: „Ondanks het feit dat de handeling in de vo rige eeuw is gesitueerd, een film van en voor deze tijd, een film over her kenbare mensen in een herkenbare situatie". De voorstelling zal plaatsvinden in de foyer van de Concertzaal. Als voor-films worden vertoond „Het Probleem" en „Music Beach". Burgerlijke Stand Met ingang van 1 januari 1972, zullen aan de kranten geen inlichtin gen meer worden verstrekt uit de bevolkingsadministratie, zulks - zo luidt de officiële motivering - „ter bescherming van de persoonlijke le venssfeer". De regeling houdt in dat voortaan de rubrieken: burgerlijke stand en loop der bevolking, niet meer in de krant zullen kunnen wor den gepubliceerd. KERKWERVE N.C.V.B.-afdeling naai Btuinisse De N.C.V.B.-afdeling Kerkwerve gaat op bezoek bij de afdeling Brui- nisse. De avond wordt verzorgd door de heer en mevr. Olff. Lezing met dia's over Tasmanië. Vertrek om 7.05 uur bij het Ver- enigingsgebou w. HAAMSTEDE Puzzelrit te paard De Rij vereniging Westelijk Schou wen tracht haar leden het lidmaat schap zo aangenaam mogelijk te maken. Zondagmiddag konden de leden zich op de genoegens van een puzzel- rit werpen, waaraan door zeer ve len werd deelgenomen. Er waren nl. 32 inschrijvers die in groepjes van 2 startten en om de 5 minuten ver trokken vanaf de manege aan de Kloosterweg. Mej. Jolien van Hoorn had tesamen met de heren J. Ever- wijn en M. C. Geleijnse een prachtig parcours uitgezet wat voor velen de nodige problemen opleverde. 's Avonds vond in bar „De Luifel" te" Renesse de prijsuitreiking plaats. Aan het organiserend drietal en aan het bestuur werden woorden van dank toegeroepen door de heer H. Voskuil. De uitslag was als volgt: Poedel prijs was voor mej. Marja Duin houwer en de heer Karei Steur. Eer- se prijs: mevr. M. Beije-Figee en de heer J. L. Hanse die geen strafpun- ten vergaarden. Tweede prijs: de he ren A. Padmos en J. C. Prince 30 strafpunten; derde prijs was voorde pony rijders Marie Kristelijn en Henk Krijger met 38 strafpunten. De vier- WLSTERSCIIOUWEN, 11-10. Een volle „tribune" in de raadszaal was maandagavond getuige van de be- spiekingen over het winkelcentrum in Renesse, waarbij de raad, besloot om het voorstel van b. en w. te vol gen en slechts individuele bouw toe te laten. „Centrale Opbouwbelangen Rotterdam N.V." had een plan voor één groot pand doch dit ondervond zeer veel tegenstand. De voorzitter, burgemeester H. P. Everwijn liet na een toelichting de raad aan het woord. De heer Krijnse Lokker meende dat twintig jaar ge leden een dergelijk centrum voor el ke burgemeester in het land een soort statussymbool was, doch nu blijk tbijna overal dat het een mis lukking is. „In de Westhoek is het winkelapparaat ruimschoots vol doende (in het seizoen 15.000 gezin nen met 30 zaken) en mogelijk dat het 1 of 2 jaar goed gaat, doch dan zal het in de winters wel gesloten worden". De heer Hendrikse was blij dat in de toelichting niets werd gezegd over een invloed van het college op de te verwachten branches. „'Ik vind dat er concurrentie moet zijn". De voor zitter antwoordde hierop dat b.v. twee viszaken in dit kleine centrum teveel zou zijn en ook levensmidde lenzaken zijn er genoeg in Renesse. „De raad blijft hier toch inspraak in houden?" vroeg de heer Lustig. „Natuurlijk, het wordt gewone grondverkoop", was het antwoord. De heer Hendrikse vond het betreu renswaardig niet tijdig ingegrepen te hebben om diverse branches (horeca) naast elkaar te werén. De heer Tieleman miste een vaste lijn in de toelichting en zocht naar een geldig motief om de onderwer- pelijke naamloze vennootschap te weren, omdat deze nl. al bezig is met de plannen. Volgens de voorzitter zou het antwoord b.v. moeten luiden: „Bij nader inzien zijn we tot de con clusie gekomen om individueel te moeten laten bouwen". Destijds is aan deze n.v. de praattekening ge toond, doch men kwam hier hele maal niet mee uit en verzocht om zelf wat te mogen tekenen, met dit resultaat. De voorzitter zei verder tot de heren Krijnse Lokker en Lus tig dat het individuele plan het oor spronkelijke benadert, met alleen wat meer flexibiliteit. Toch meende de heer Lustig dat het verkeerd zou zijn om een gega digde bij aanvraag van te voren al uit te schakelen door het college. Hij zag meer in een antwoord: „wij voe len er niet veel voor, doch de raad beslist. De voorzitter vroeg aan de heer Hendrikse: „Zou u het verstandig vinden om in dit kleine winkelcen trum twee viszaken toe te laten?" De heer Hendrikse: „Ik zie geen re den om hier tegen te zijn. Iedereen heeft recht van koop". Ook de heer Lustig was niet bang van een twee de viswinkel. de prijs.was voor mej. C. Steur ends heer M. Dalebout met 53 en tenslotte werden vijfde mej. Willy Meijer en de heer A. Bakker met 63 strafpun ten. BROUWERSHAVEN Reuze-mangel Na de record pompoenen enz. ko men nu de mangels aan de beurt. De heer L. Bos te Brouwershaven rooi de dezer dagen een reuzenmangel met een gewicht van 8V2 kg. NIEUWERKERK Opbrengst collecte Door de helpsters van de Nieuwer- kerkse bejaardensociëteit, werd al hier de Zeeuwse collecte gehouden. De opbrengst was precies f 400,-, waarvoor alle gevers en collectanten hartelijk dank wordt gebracht. OOSTERLAND Chr. Vrouwenver. „Martha" De Chr. Vrouwenvereniging „Mar tha" houdt op donderdag 14 oktober een" vergadering, waarin het woord wordt gevoerd door da. A. A. vahl Leeuwen, hervormd predikante te Burgh, met als onderwerp: „De vrouw in het ambt". De vergadering wordt voorgezeten door de presiden te mevr. J. van 't Hoff-Dorst. Ook belangstellenden zijn welkom. Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 11-10. Op de dins dag 19 oktober a.s. te houden verga dering van de gemeenteraad, komt aan de orde een voorstel tot herzie ning van de belastingverordeningen. In een begeleidend schrijven ver wijzen b. en w. naar een ministeriële circulaire, waarin het besluit is ver vat de bij de toekenning van aan vullende bedragen gehanteerde nor men, inzake het peil van de gemeen telijke belastingen voor het jaar 1972 te verhogen. Voor wat het de belas tingen betreft, is daarbij een per centage van 6.5 gehanteerd, terwijl voor wat de retributies aangaat een percentage van 10 procent is gebe zigd. Om aanspraak te kunnen ma ken op een verhoging van het be drag per inwoner wegens algemene uitkering uit het Gemeentefonds, ziet het college zich genoodzaakt mede werking te verlenen aan een verho ging van een aantal belastingen. Straat- en rioolbelasting Ter zake wordt voorgesteld de percentages van de straatbelasting vast te stellen op respektievelijk 24 en 12 procent van de kadastrale op brengst voor gebouwde eigendom men en ongebouwde eigendommen. De percentages waren tot nu toe 23 procent en 11,5 procent. Voor de rioolbelasting wordt een tarifering voorgesteld als volgt: bij een belastbare opbrengst per ge bouwd eigendom volgens de kadas trale leggers naar de toestand van 1 januari van: Minder dan f 100, f 17,50. Van f 100 of meer, doch min der dan f 150, f 36,50. Van f 150 of meer, doch minder dan f 200, f 53. Van f 200 of meer, doch minder dan f 250, f 73. Van f 250 of meer, doch minder dan f 300, f 96. Van f 300 of meer, doch minder dan f 350, f 115. Van f 350, of meer, doch minder dan f 400, f 137,50. Van f 400 of meer, doch minder dan f 500, f 177,50. Van f 500 of meer, doch minder dan f 600, f 219,50. Van f 600, f 281,50. Een andere belastingverordening betreft het rioolrecht. De bedragen van deze belasting - eerder gewij zigd vastgesteld in januari 1971 - dienen te worden verhoogd met 11 procent. B. en w. stellen de raad voor het rioolrecht thans als volgt vast te stellen: Voor een uitsluitend tot woonhuis dienend gebouwd ei gendom per jaar en per wooneen- heid: f 28,- (voorheen f 25,-); voor een niet of niet uitsluitend tot woon huis dienend gebouwd eigendom per jaar f 3,50 (voorheen f 3,-), voor el ke 100 m:i afgevoerd water etc. of gedeelte daarvan de gemeentelijke riolering met dien verstande dat voor de eerste 100 m:! of gedeelte daarvan f 39,- (voorheen f 35,-), verschuldigd Reinigingsrechten Het reinigingsrecht dient eveneens te worden verhoogd met 11 procent en te worden vastgesteld op f 22,- (voorheen f 20,-). Het aantal opcen ten personele belasting dient te wor den opgevoerd tot 245, (voorheen was dit 230). De meerdere opbrengst voor de ge meente Zierikzee, voortvloeiende uit de genoemde verhogingen wordt als volgt geraamd: straatbelasting f 4.955,-; rioolbelasting f 15.580,-; rioolrecht f 7.300; reinigingsrechten f 5.430,-; opcenten personele belas ting f 3.265,-. totaal f 36.530.-. Zendingsbussen De opbrengst van de zendingsbus sen in de Ned. Herv. Kerk alhier be droegen gedui-ende het derde kwax"- taal van dit jaar de som van f310,73. Sportvereniging Duiveland Op donderdagavond 14 oktober worden alle senior voetbalspelers in de cantine van de Sportzaal aan'de Van den Abeelestraat verwacht. Zulks voor een bespreking van één en ander. Deze samenkomst, waarop alle spelers worden verwacht, is van acht uur tot half tien. Hierdoor zal de gebx'uikelijke training van negen tot tien uur komen te vervallen. De training van de junioren echter gaat normaal door op de vastgestelde uren. Kerkcollectes in de Ned. Herv. Kerk De kerkcollectes, die in de maand september in de Ned. Herv. Kerk alhier werden gehouden, brachten op: voor de kerkvoogdij f 638,95, voor de diaconie f 212,98, voor de medische' zending f 305,78 en voor de centrale verwarming f 175,52. Benoeming hoofdkleuterleidster Door burgemeester en wethouders van de gemeente Duiveland werd be noemd tot hoofdkleuterleidster aan de op te richten openbare kleuter school in het dorp Oosterland: mevr. J. Blok-de Roos te Oostburg. Zij hoopt op 26 oktober a.s. in dienst te treden alhier. Leibedekking Herv. Kerk De leibedekking op de Ned. Herv. Kerk alhier, die momenteel gerestau reerd wordt door de fa. Huurman te Delft, zal worden- gelegd door de fir ma A. Jobse uit Middelburg. Deze firma voert veelal alle leidakbedek kingen uit van objecten, die onder auspiciën van de Rijksdienst voor Monumentenzorg in deze streken ge schieden. Ook het loodgieterswerk wordt vaak door dezelfde firma ver richt. De schalies voor de dakbedek king zijn inmiddels aangevoerd, al zal het nog wel even duren eer ze op het dak aangebracht kunnen wor den. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom b\j uw Nutsspaarbank Buitenlands fjeld Reisclieijues DRF.t.SCIIOR: Ring, donderdags van 12.00 uur. 11.00- Op een vraag van de heer Krijnse Lokker zei de voorzitter dat sei zoenwinkels niet gorden toegelaten. We gaan uit van de wens om de winkels een heel jaar open te hou den, doch we kunnen het moeilijk in de verkoopakte opnemen. Nadat wethouder Hoogerhuis dit centrum vergeleek met de zomevmarkt, maar dan ook 's wintex-s open, verklaax'de een ieder zich akkoord met een in dividuele realisering. Kom Heinesse Renesse bleef in de belangstelling. Opnieuw toonde de voorzitter de te kening met Renesse's kom voor de nabije toekomst met enkele veran deringen. Boerderij Padmos wordt woongebied met woondoeleinden, die nader uitgewerkt worden. Het zeer drukke toeristenverkeer uit de Hoo- gen boomlaan zal via de Roelands- weg-Lagezoom naar de Stoofweg ge leid woiden, waardoor de Hogezoom een doodlopende weg gaat worden en het verkeer aldaar een kleine om weg moet maken om het centrum te bereiken. Om verdere uitbreiding van hore- ca-bedrüven in de Korte en de Lan ge Reke te voorkomen zal de situa tie aldaar bevroren worden. Aan de Vrconplas zal i.v.m. de realisering van een horecabedrijf de park eermo gelijkheid vergroot worden. Het huisje van de wed. Fasol zal gesaneerd worden, evenals twee wo ningen aan de Hogezoom omdat al daar een g root nieuw hox-ecapand vereist wordt voor de heer Veerhoek ter vervanging van de danstent op het sportterrein. Een deel van de Ho gezoom zal van dxüngend noodzake lijke trottoirs worden voorzien, het geen een wonde (tijdelijk) zal aan brengen in de prachtige houtwal van de tuin van oud-notaris v. d. Bout. Verder zal het terrein van de vroegere manege Verseput zo vex*- legd worden, dat het aansluit aan het kampeerterrein ten zuiden daar van. Voor het nieuwe hox*ecapand van de heer Veex'hoek komt een groot parkeerterrein van ca 3200 m2. Geachte redakteux*. Hoe is het mogelijk in een tijd, dat het algemeen bewustzijn wakker wordt op het gebied van milieuver vuiling, dat de put van Moex-mond, even buiten de Zuidwellebrug van Zierikzee gelegen, zo groiidig bedor ven kan wox-den? Enige tijd geleden meende ik me te mogen vex-heugen in een stukje voor uitgang. In uw krant stond nl. een foto van een brandblus-demonstx-a- tie, die gedaan werd onder super-vi sie van de burgemeesters van Ziex'ik- zee en Middenschouwen en de heer De Boer, van de B.B. Zeeland. Toen ik deze week de plaats des (on) heils voox-bij fietste, was ik ontsteld te zien, dat deze put, die uniek aan het worden is (ik ken slechts één andere, nl. op Walcheren, nabij Soubux-g), merkwaardig landelijk bij Zierikzee past en het zij er tegelijk maar eens bijgezegd: waax'aan veel te weinig zorg wordt besteed; en die uit histo risch oogpunt een eigen plaatsje ver dient onder monumentenzorg; dat deze put zo grondig bedorven wordt door een brandblus-demonstratie. Het aanvankelijk genoegen, dat onze stad en ons eiland „bij.de tijd" is in dezen, sloeg om in weei'zin bij het zien van dit resultaat. Indien men voor het stichten van een spec- taculaix-Q brand een gx'ote hoeveel heid olie, of iets van dien aard moest aanwenden, was er dan geen andere plaats' te vinden voor deze onderne ming? En is het bovendien niet er gens bij de wet veldboden openbaar water als dit, aan de vernietiging prijs te geven? Het ware gewenst, dat in Anzul Int. Ned. die leverancier is van hel blusmatex-iaal en de autoriteiten die vex-antwoox-delijk zijn voor stad en streek, van tevox-en hadden afgespro ken met de spuitgasten, de rommel tot het laatste toe op te ruimen. En kan er alsnog gezorgd woi-den, dat de olie, die op het water en de gras kanten is achtei'gebleven, op de een of andere manier, kan worden ver wijderd, waardoor gras en flora op nieuw een kans krijgen, zich tc her stellen, vóór dat deze viezigheid in dc grond dringt, en niet meer te verwij deren is? Ik vx'ees, dal, indien dit niet gedaan wordt, men er metter lijd toe komt, het „gat" vol te stor ten en er gras op tc laten groeien. Waarna we er dan, in de meest let terlijke zin, weer een stukje opper vlakkigheid bij hebben. Den redaktour dankende voor plaatsing van dit „ingezonden", te ken ik. Hoogachtend, mevr. C. v. d. Boguart-Roelse Manhuisstraat 3 Zierikzee Gemeenteraad Westerscliouwen WESTERSCHOUWEN, 11-10. Tij dens dc maandagavond gehouden 1 aadsvet gadcring onder voorzitters schap van burgemeester II. P. Ever wijn. kwam opnieuw de verdroging der hcomgaaidcn ter sprake. Dc vooizitter gaf een relaas van oen docr hem, tesamen met directieleden der Water Mij Zeeland gebracht be zoek aan o.a. de boomgaard van dc heer Dalebout en de heren waren er van geschrokken. Zij adviseerden dan ook via de landelijke instellingen schade tc claimen. Ondanks mede andere oor zaken was men toch wel van me ning dat de waterleiding de grootste boosdoener is in de verdroging. De heer Dalebout zei dat ook het Landbouwschap was geweest in de persoon van dc secretaris, de heer Goeman. Terugpompen Plannen om het gezuiverde water later terug tc ponxpen naar de dui nen zullen bekeken worden cn ver der gaat de Water Mij opnieuw een verzoek richten tot de minister om nog meer putton te mogen slaan in het duingebied. Vijf jaar geleden had de raad zeer veel bezwaren tegen een vorige uitbreiding, doch de mi nister hakte toen de knoop door met een 5-jarige proeftijd die nu af loopt. Wethouder Steur ptees nog eens dc uitzonderlijk goede kwaliteit van het watier cn legde het pas in een Water schapsvergadcring „doorspoe- lingssystecni" uit. Dc voorzitter: ,.we moeten pogen om zo snel mogelijk zoet water te krijgen en hoe dichter bij huis hoe beter". De heer Hendrikse zou gaar ne een oriënterende bespreking zien met heren van het Waterschap, Wa ter Mij., gemeenten, bevolking en eventueel in overleg met de minis ter. waarmede een ieder het eens was. De stuwen zoals aan de Meel dijk zouden hoger gebracht moeten worden meende mevr. Friderichs- Landcgent om het water meer vast tc houden. Zij zei dat gelukkig het grondwaterpeil in de peilputien van het T.N.O. gestegen was. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3