UITGEBREIDE DISKUSSIES OP FORUMAVOND ZIERIKZEE STREEKNIEUWS HET BROEDSEIZOEN 1971 OP SCHOUWEN-DUIVELAND „Woelwater'-kleuters bezochten boerderij ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 5 oktober ion Nr. 200511 „Detailhandel in Zierikzee ZIERIKZEE, 4-10. De Zierikzeese middenstand had maandag „zijn avond" met een door het gemeente bestuur georganiseerde forumbespreking van het rap port „Detailhandel in Zierikzee" in de Concertzaal- foyer. Een volle zaal heeft heel wat vragen afgevuurd op het forum, dat in bur gemeester Th. H. de Meester een goede voorzitter vond, die de touwtjes strak in handen hield. Wel nodig, als men bedenkt wat op middenstandsgebied te Zierikzee allemaal aan de orde was en is. Verdere forumleden: de ryksmid- denstandsconsulent voor Zeeland, de heer A. Korstanje, de ontwerper van het rapport drs. J. M. Schaaff, drs. A. Ch. van Son, hoofd van de afdeling gewestelijke en algemene aangelegendhedcn van het ministerie van Econo mische Zaken, de wethouders van Zierikzee, de directeur Gemeentewerken de heer J. Louwerse, gemeentesecretaris R. van Ommeren en de heer A. J. Bakker, voorzitter van de ondernemers centrale. Tripje op Werelddierendag De muren van de zaal waren dit maal gesierd met verschillende pla nologische kaarten, want het ge meentebestuur sleutelt - gelijk be kend - aan met name de sanerings- verkeers- en parkeerproblematiek van een stad, die gebouwd is in een tijd, dat de auto nog eeuwen op zich zou laten wachten. Thans zit men - vooral in het seizoen - met een constipatie van auto's in de binnen stad en hoe dat allemaal moet De burgemeester was zelf in het rapport gedoken en sprak zyn verba zing uit over het feit, dat de mede werking van dc ondernemers aan het rapport verhoudingsgewijs zo gering is geweest In een „inleiding" spreekt de rap porteur daarover ook zijn teleurstel ling uit. Er is geen enkele reden - ook geen fiskale - om niet mee te doen aan de aan het rapport vooraf gaande enquetering, aldus de heer De Meester, die in het algemeen een uistekende indruk had gekregen van de stedelijke middenstand op het punt van sfeer, etalering, sortering ed. Toerisme en omzet Een percentage van 3 aangege ven als omzetvergroting door het toerisme vond hij onbegrijpelijk laag. „De omzet moet toch enorm oplopen in de drukke zomermaanden." Grote zorgen baren de parkeerproblemen. Ze zijn niet oplosbaar op korte ter mijn, maar er wordt aan gewerkt. De donderdag als koopavond is juist en gedacht wordt - althans door een deel van de middenstand - aan nog meer koopavonden. Het is een punt dat meespeelt in het totaal. Niet in de lade De heer Korstanje onderwierp het rapport fragmentarisch aan een be spreking er voor waarschuwend dat het werkstuk niet in de lade mag. Er moet mee gewerkt en in de praktijk zal het gaan om een aktiviteitenpro- gramma. Hij vond de 48-procentige medewerking „nog wel meevallen" en wilde Zierikzee betrokken blijven zien in het totaalaspect van de regio. De demografische cijfers voor Zie rikzee vond hij bemoedigend, maar niet zozeer voor Schouwen-Duive- land; 10 °/o Zierikzee en 5 Schou- wen-Duiveland op het punt van be volkingsgroei sinds 1963. Belangrijk is dat het gemiddelde inkomen in Zierikzee ligt boven het landelijk ge middelde. Hij verwachtte dat deze lijn (tot 1965) wel door te trekken valt tot het heden. Belangrijk vond de heer Korstanje de aantrekkelijke koopsfeer te Zie rikzee en het feit dat de middenstand niet vergrijst. De koopkracht in het rapport aangeduid met 79 is z.i. een goed getal. Aktiviteiten Inhakend op het rapport had hij een aantal suggesties voor verschil lende aktiviteiten. Nodig is aanvul lend een rentabiliteitsonderzoek. El ke middenstander is lid van de lan delijke organisatie en de bedrijfscon- sulenten kunnen van advies dienen. Verder is er het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf, dat financieel kan helpen bij het „doorlichten' van bedrijven. Aan het historisch karakter van Zierikzee mag niet geraakt en samenwerking met de Zierikzeese Schoonheidscom- Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank voor SPAARBUSJES in bruikleen NOORD WELLE: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND, 4-10. In bet Jongste Stcrna-nummer wordt - gelijk gemeld een overzicht gege ven van het broedseizoen 1971 op Schouwen-Duiveiand. Ook onder staande gegevens zijn hieraan ont leend. In het Dijkwater breidde de kok meeuw zich belangrijk uit, maar klUUt. kievit en scholekster gingen achteruit. Er werden enkele tiental len wilde eenden gesignaleerd. Van de slobeend werd een nest gevon den en één slobeend werd met vier jonge eendjes aangetroffen. Acht missie is daarom noodzakelijk. Nood zakelijk is nieuwe potentiële consu menten te benaderen en te begelei den. Voorlichting van het personeel op het punt van service-verlening kan ook een punt zijn. Het parkeren dient prioriteit te krijgen, want „parking is business". Er is geen grohd voor de „duurte- image" van Zierikzee, maar zo die bestaat, moet de stad er van af. In Goes zijn uitstekende resultaten be reikt met consumentenavonden. De praktijk leert dat de consument wil luisteren naar de ondernemer; een acquisitief beleid is derhalve nodig, want elders kopen is beslist niet no dig. De rapporteur drs. Schaaff had weinig toe te voegen aan zijn rapport dat op deze avond een duidelijke waardering kreeg. Ook hij stond doorlichting van bedrijven voor en verwees naar het treffen van plano logische maatregelen, waarmede de middenstandsbelangen corrèleren. Hij noemde de „omzet per m-" (vloeroppervlakte) te Zierikzee niet ongunstig. De „duurte-image" leeft vooral nogal bij jonge consumenteri en daar moet iets tegen gedaan. De samenhang van stad en streek is be langrijk in het onderwerpelijke licht en over de verzorgende funktie van Zierikzee moet men niet gering den ken. De diskussie De heer De Meester ontzenuwde de vrees dat het rapport de kast in zou gaan. Hij wees in dit verband naar de Commissie Sanering Binnen stad. Daarbij is het rapport „één van de stellingen". Na een dankwoord aan het adres van de rapporteur ontspon zich een uitgebreide diskus sie. Kortheidshalve gaan we hier op de respectievelijke antwoorden in. De horeca is bewust niet opgenomen in het rapport (detailhandel). Het zou het invloedscijfer van het toeristen bezoek uiteraard gunstig hebben be- invloed. De „3 ontstaat overigens door het uitsmeren van de berekende invloed op alle zaken en dat werkt verlagend. Heet hangijzer bleek het parkeer probleem te zijn. De heer Louwerse ging hier uitvoerig op in. Gedacht is aan de „Mosselboomgaard", aan een terrein achter de openbare basis school aan de Nieuwe Boogerdstraat en de Balie (uitbreiding). De voorzit ter wees er op dat een en ander slechts langs geleidelijke weg kan ontstaan, omdat de kosten hoog zijn. Moet het tot (bescheiden) doorbraken komen, voor bereikbaarheid van de parkeerterreinen, dan krijgt men te maken met Monumentenzorg en die instantie is streng. Loopstraten Te Zierikzee moet het komen tot loopstraten", maar de stoepen die nen gehandhaafd. Wethouder Lin- ders noemde bedragen die voor in richting van parkeerterreinen nodig zijn. Zijn collega vulde dit aan. Voor 250 auto's gaat het de gemeente gauw f 400.000 a f 450.000 kosten en zo'n bedrag drukt op de eigen bevol king van 8000 zielen. Gelaakt werd dat vaak ook mid denstanders zelf parkeerruimte de gehele dag in beslag nemen. Een sug gestie was ook auto's in de zomer te plaatsen op het plein van de open bare basisschool (Nieuwe Boogerd straat). Dit plein echter is vaak voor kinderspelen bezet. St. Domusstraat Nogal bozigheid was er over de plotselinge verkeersmaatregel in de St. Domusstraat, waardoor midden standers worden gedupeerd. Wet houder Linders verwees naar de on houdbare toestand in de zomermaan den. De wethouder bezwoer het ru moer enigermate met de mededeling dat het in de St. Domusstraat toch toe gaat naar éénrichtingsverkeer. De „heftigheid" gold vooral ook het bon nen uitdelen door de politie. De wet houder distancieerde zich hiervan, maar uit de zaal werd wel gevraagd: moet dat nu allemaal maar zo, zon der voorafgaand overleg? De voor zitter zei dat hij zich over dit par- keervraagstuk en de boetes eens zal buigen voor nader onderzoek. kleintjes had ccn kuifeend achter zich aan en van de zomertaling werd er één aangetroffen, met zeven jon gen en ccn «andere met zes. Verder opgemerkt: waterhoen, meerkoet, kievit, tureluur, kluut, scholekster, grutto, bontbekplevier, strandple- vier, veldleeuwerik, graspieper, koe koek. kleine karekiel en patrijs, al len in verschillende aantallen. Kr.ekcngebied Ouwcrkcrk In het krekengebied van Ouwer- kerk kwamen voor: merel, zanglijs ter, koolmees, pimpelmees, koekoek, De Ondernemers Centrale Uitvoerig werd hierna gepraat over de consumentenbenadering, waarna de voorzitter van dc Ondernemers Centrale, de heer A J. Bakker - lid van het forum - aantijgingen als zou de Centrale te laks zijn weerlegde. Hij verwees naar de totstandkoming van de „Vraagbaak", het lidmaat schap van de raad van een midden stander, de opstelling van het rap port en veel besprekingen in Den Haag en elders. De heer J. Brouwer wilde staande de vergadering, een verzoening tussen Centrale en Win keliersvereniging, maar zover kwam het niet. De heer Bastian verweerde zich tegen de bewering als zouden er bij de ledenwerving onregelmatig heden zijn gepleegd. De voorzitter onderstreepte met nadruk dat voor akties e.d. een tweederde meerder heid nodig is (bv. winkelsluiting) en pleitte er voor dat de partijen niet verder uit elkaar groeien. Onder zocht zal worden een bord „Indu strieterrein" te plaatsen op een goed zichtbare plaats. De heer Simmers - oud-voorzitter van de Centrale - be nadrukte de noodzaak van lidmaat schap van de Bond(en) en wees ook laksheid van de Centrale van de hand. Het liep daarna stilaan naar twaalf uur en het voornaamste van het debat was toen wel achter de rug; het einde van een „avondje pra ten". Verkeer over Grevelingendam Ongeveer 70.000 auto's minder dan in augustus, namelijk 198.389 pas seerden in de maand september 1971 de teller bij de Grevelingensluis (on geveer 4000 tot 6000 per dag met toppen op de zondagen 11.456, 11.339, 10.877 en 8827). Stand van de teller 1 september 9.767.836, stand 1 okto ber 9.966.225. Vleeskeuringsdienst Zeeland De tegen 7 oktober a.s. ten stad- huize van Middelburg uitgeschreven vergadering van de Vleeskeurings dienst Zeeland benoorden de Wester- schelde, is verschoven naar 14 okto ber. ZIERIKZEE Jeugddienst Herv. Kerk Zondagavond 10 oktober a.s. wordt in de Gasthuiskerk alhier een jeugd dienst gehouden (aanvang 19 uur), waarin hoopt voor te gaan ds. J. P. van Roon uit Katwijk aan Zee, met als onderwerp „Spreekt God nog 'in onze tijd?" KERKWERVE Bejaardensociëteit begint weer De eerste bijeenkomst in dit sei- zien voor de bejaarden uit Kerkwerve en omgeving zal gehouden worden op dinsdagmiddag 12 oktober a.s., (aanvang 2.30 uur). De bijeenkom sten zullen daarna weer om de veer tien dagen gehouden worden. De aandacht wordt verder geves tigd op de bejaardengymnastiek, die gegeven wordt in het vei'enigingsge- bouw, elke donderdagmiddag van vier tot half vijf, voor de eerste keer op 7 oktober a.s. BURGH Leesbibliotheek Met het korter worden van de da gen worden de avonden aantrekke lijker, daarvan is lezen een hoogte punt. De leesbibliotheek te Burgh hoopt daar ook dit jaar weer wat aan te doen en begint op zaterdag 9 oktober haar aktiviteiten. Des mid dags van vier tot vijf kunnen de vol wassenen terecht voor het ophalen van een boek. De kinderen worden niet vergeten en donderdags a.s. na schooltijd van kwart voor vier tot half vijf kunnen zij terecht. Voor beide categoriën zijn weer een groot aantal nieuwe boeken aangekocht. HAAMSTEDE Bejaardensociëteit De oudere mensen uit Haamstede kunnen deze week, dondei'dag 7 ok tober a.s. hun schreden weer richten naar het rusthuis „Duinoord" waar dan de grote recreatiezaal weer inge richt zal zijn voor de ontvangst. Het comité heeft niet stil gezeten en reeds een aantal plannen gereed om het de mensen in het a.s. seizoen zo gezellig mogelijk te maken. DREISCHOR Aansluiting op aardgasnet begonnen In Dreischor is men vorige week begonnen met het aansluiten op het Vlaamse gaai, wielewaal, kleine ka- rekiet, boerenzwaluw en winterko ning. Regelmatig werden dwergsterns waargenomen, maar nesten werden niet gevonden. Hevige regenval op 14 en 15 juni was catastrofaal voor dc jonge kokmeeuwen, visdiefjes en kluten. Broedend waren: kokmeeuw, visdief. waterhoen, wilde eend. berg eend, kievit, kluut, scholekster, tu reluur, bontbekplevier. In het Steenzwaan: kokmeeuw, meerkoet, wilde eend, bergeend, kie vit, kluut, tureluur, bontbekplevier, strandplevier en dodaars. landelijke aardgasnet van de bejaar- denwoningen aan de Renkumstraat. Incidenteel zijn reeds enkele aan sluitingen tot stand gekomen. NOORDGOUWE Begin bejaardengymnastiek Het begin van de bejaardengym nastiek vindt plaats op donderdag 7 oktober a.s. 16.30 uur in de hal van de Openbare school in de Pauw- straat. De lessen zullen worden ge geven door de heer Verkliecre te Kerkwerve. Zorg dat u er bij bent! U eet beter, u slaapt beter, de stoel gang verloopt vlotter. U hebt min der kans op hart- en vaatziekten. De veters gaan weer beter dicht. Kor- om u voelt u fijner, fitter. Het beste effect krijgt u als u de oefeningen dagelijks thuis 1 a 2 maal herhaald. Komt u en u, maar ook u? NIEUWERKERK Stichting Kinderzorg De stichting Kinderzorg vraagt evenals andex-e jaren nu ook weer of er mensen zijn die dit jaar iets in na- tura (aardappelen enz.) willen ge ven. De zg. aardappelcollecte dus. Zeer zeker zullen er ook nu weer milde gevers zijn. Van haxTe aanbe volen. Het adres voor Nieuwerkerk is: J. J. A. v. d. Velde, Oude Polder dak 6, tel. 01110-2826. Sportblad „De Voorzet" Dezer dagen is verschenen no. 7 van de 2e jaargang van het sport blad „De voox-zet", uitgave van S.K. N.W.K., voetbal en kox-fbal. 't Is deze keer wel een bijzonder forse uitgave gewox-den. Naast allerhande uitsla gen en verslagen van gespeelde wed strijden van de laatste tijd bevat dit boekje enkele persoonlijke medede lingen en raadgevingen. O.a. brengt men onder de aandacht, dat het in geval van ongeval en eventuele W. A.-schade tijdens wedstrijden, beslist nodig is dit binnen 24 uur te melden. Voorts vermeldt dit boekje weer een x-eeks advertenties. Van begin tot einde een uitgave die verzorgd is. RRUINÏSSE De Uniecollecte In Bx-uinisse wordt van 4-10 okto ber weer de Uniecollecte gehouden (bij de voorstanders van het chr. on derwijs) dit keer onder het motto „Samenscholen". Vijftig procent van het ingezamelde bedrag is bestemd voor het onderwijs in de ontwikke lingslanden. Oosteilandse pompoen overtroffen De Oosterlandse pompoenen met een gewicht van 10 kg., zijn ruim schoots geslagen door de pompoen die gi'oeide in 'de tuin van de heer P. Haeck in de Schipperslaan te Bruinisse; gewicht 22 kg. Het is daar toch goed tuinieren in de Schipperslaan. De heer W. Ok- kerse (Bru 68) plukt er nog regel matig aardbeien en niet zo maar twee of drie, maar zoveel, dat men er een maaltje aan heeft. En dat in oktober. Hotel Storm in andere handen Hotel café restaurant Stor-m, het bekende eetgelegenheid te Bruinisse aan het begin van het dorp is in an- dex-e handen over gegaan. De eige naar de heer W. J. Hoek, die 8 jaar lang, de zaak exploiteerde moet daarvan afzien om gezondheidsrede nen. Hij verkocht de zaak aan de fa milie Van 't Hoof te Bruinisse ,die onder meer bekendheid kreeg, door het organiseren van hengeleoncour- sen. Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie te Bruinisse zijn nadere inlichtingen te bekomen, over de volgende in de maand sep tember te Bruinisse gevonden voor- wei*pen: een paar grijze glacé da meshandschoenen; een heren pols horloge; een sleuteltje; een licht bruine fiets; nog een hei-en polshor loge; een geel meisjesvest; een vlag- gestok; een Lipssleutel; een zonne bril; een verzekeringsplaatje van een bromfiets (V.S.M. 907). Geen sik of baardje EINDHOVEN, 5-10. De Eind- hovense hoofdcommissaris van politie de heer J. Odekerken, heeft in een dienstorder het dragen van sikjes en baarden door zijn manschappen verbo den. Door hel verbod worden speciaal jongere agenten ge troffen. Een deel van het jon gere personeel is het niet eens met deze dienstorder. Zij me nen dat het bevel een inbreuk op de persoonlijke vrijheid be tekent. De laatste maanden was in het Eindhovense poli tiekorps een grote animo voor een wat ruigeruiterlijk aan de dag getreden. Flitsen uit het buitenland AMMAN. Maandagochtend zijn in Amman drie Palestijnen - leden van het volksfront voor dc bevrijding van Palestina - opgehangen. Zij waren ter dood veroordeeld wegens het do den van vijf mensen in december vorig jaar. CAIRO. President Ncmeiry van Soedan heeft opdracht gegeven 87 gevangenen vrij te laten en de ge vangenisstraffen van anderen te ver minderen. ZIERIKZEE, 4-10. Maandag 4 ok tober vierden de kleuters van kleu terschool in Zierikzee „De Woelwa ters de Wereld-dierendag. In de morgen werden dierenlied- jes gezongen en een dierenvex-haal verteld en werd er van knutselma teriaal een dier geplakt. 's Middags echter week het Troos ter af van het nox-male, want alle kinderen gingen met auto's die be schikbaar gesteld waren door de ou ders, naar een boerderij op Drei schor, alwaar de levende have, waar onder schapen, cavia's, goudfazanten, HANNOVER. Ruim 7000 Neder landse militairen zijn maandag in Duitsland de oefening „Rhino-plus" begonnen. Zij behoren tot 12 en 13 pantsei--infantex-iebx-igade. De oefe ning duux't tot 9 oktober. NEW YORK. Egypte voelt niets voor een onmiddellijk gespx-ek tussen de ministei-s van buitenlandse zaken van Egypte en Isx-aël, zoals minister Eban dondex-dag in de algemene ver gadering der Vex-enigde Naties op perde. KARATSJI. Zevenentwintig dorpe lingen zijn omgekomen en meer dan vijftig gewond als gevolg van hevige beschietingen die Indiase artillexüe in de afgelopen twee dagen heeft ge daan op zeventien gx'ensdorpen in Oost-Pakistan, aldus meldde het Pa kistaanse persbureau. LONDEN. Een tweede slachtoffer is dit weekeinde in Nooi'd-Iex'land gevallen bij aanslagen van texTOlis ten. In de nacht van zaterdag op zon dag werd bij een bomaanslag op het gemeentehuis van Lisburn, bij Bel fast, een man gedood. Zondagmiddag werd iemand door schoten uit een automatisch wapen dodelijk geti'of- fen. ADDIS ABEBA. De keizer van Ethiopië, Haile Selassie, begon maan dag een achttiendaagsc reis naar China, Perzië en Somalië. RABAT. Op uitnodiging van dc Marokkaanse regering zal px-emier Kosygin van de Sowjet-Unie vrijdag 8 oktober een officieel bezoek bren gen aan Marokko, aldus het Frans talige blad ,,L' Opinion" in Rabat. MONTEVIDEO Een commando van de stadsguerrilla der Tupamaros heeft in een voorstad van Montevi deo een ziekenhuis overvallen. Drie jonge gewapende mannen ovennees- terden 't personeel en gingen er met de gehele chirurgische inventaris vandoor. OSLO. Koning Olaf van Noorwe gen heeft in de tioonrede gezegd dat er volgend jaar een volksstemming over het E.E.G.-lidmaatschap zal worden gehouden. CARACAS. De Venezolaanse poli tie heeft de vermiste Dominicaanse consul, mevrouw Thelma Frias dc Rodriguez, gezond en wel tci*ugge- vonden, zo heeft dc Dominicaanse ambassadeur in Venezuela meege deeld. FORT MCPHERSON. Kapitein Eroesl Medina die onlangs vrij spraak heeft gekregen in een proces naar aanleiding van de moordpartij in he( Zuidvielnamese dorp My Lai. heeft maandag ontslag xiit het Ame rikaanse leger gevraagd. Als het ver zoek wordt ingewilligd, gaat het ont slag otter twee weken in, aldus de advocaat van de Amerikaanse offi cier. eenden, kalkoenen, duiven, konijnen, kippen, de hond en de poezen door de kindex*en bewonderd werden. Men was namelijk tot de conclu sie gekomen, dat de gebruikelijke gang van zaken met dierendag, nl. dat de kinderen .allemaal een dier mee naar school mochten bx'engen eigenlijk geen onvex'deeld genoegen voor de dieren was. De kindex-en waren zelf op het idee gekomen oirx dan maar naar de die ren toe te gaan. Zodoende werd deze dierendag voor alle partijen een groot succes. NEW YORK. Dc Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, William Rogers, heeft maandag bij de algemene beschouwingen in de assemblee van de V.N. het Ameri kaanse plan voor een heropening van het Suczkanaal als eerste stap naar vdede in het Midden-Oosten uitvoerig uit de doeken gedaan. GEMEENTE BROUWERSHAVEN BURGERLIJKE STAND Geboi-en: 5. Daniël Anthonic Mar cel (te Ziex'ikzee), z. v. D. L. Duin houwer en J. A. Stoel; 9. Abraham Johannes (te Zierikzee), z. van A. C. Remeeus en M. N. Klippel. Overleden: 15. Izaak Voshol (tc Zierikzee), 87 jr.; 16. Matthijs dc Moor (te Zierikzee). 76 jr.; 16. Eliza beth Jonker (te Zierikzee). 76 jr., echtg. van P. A. Smits; 17. Jannetje Vei-ton (te Zierikzee), 83 jr., wed. van J. G. Fi-anke; 21. Adi'ianus Akker daas (te Zierikzee), 80 jr.. echtg. van K. K. M. Wiskci'ke; 25. Marcus Pieter van der Klooster (te Ziei'ikzee), 73 jr. wedn. van P. Soons. Gehuwd: 10. Michael Leslie Mun- dy, 25 jr. (Slough, Engeland) en Jo hanna Hamel, 23 jr. (Brouwex-shaven) Foor 50 jaar.... NIEUWERKERK. In de dinsdag middag in de Meebaal gehouden vergadering der coöp. zuivelfabriek „Dc Duif" werd met 65 tegen 2 stem men besloten tot liquidatie. Men on derhandelt thans over onderhandse verkoop maar mocht dit niet slageti dan zal de fabriek publiekelijk ver kocht worden. ZIERIKZEE. Advertentie: - Ver wacht rolhammetjes zonder been a 85 cent per pond. ELKERZEE. Ook hier heeft de storm zijn verwoestende kracht doen gelden. Schoorstenen woeien van de daken, ruiten werden vernield, dak pannen afgerukt en zelfs het haantje van de kerktoren is verdwenen. ZIERIKZEE. Rika Hopper heefi dinsdagavond in de Concertzaal nieuwe triomfen gevierd met de hoofdrol Magda in het toneelstuk van H. Suderman. Dc actrice klaag de na afloop over dc zeer slechte conditie van de damesklecclkamer. ZIERIKZEE. Dc Concertzaal was dinsdag geheel gevuld met belang stellenden en landstormcrs welke de leger- en vlootfilm kwamen bezien. Het witte doek voor filmbeelden was met oranje en vlaggen versierd, ter wijl daaronder zich een buste van H.M. de Koningin bevond. DEN HAAG. Vrijdag a.s. is het veertig jaar geleden dat Wim. Kan zijn ar tiestenloopbaan begon. Feest wordt het niet, want Kan maakt zich thans erg druk over het komend bezoek van de Japanse keizer, waartegen hij zeer ernstige bezwaren heeft.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3