Raad van Bruinisse slikte met pijn meerwerk van ambtswoning STREEKNIEUWS Bruinisse krijgt ook „Tafeltje-dek-je" Afd. Plattelandsvrouwenbond ging op reis Contingent woningen voor 1971 wordt verhoogd tot 26 huizen Rotaryclub-Zierikzee bracht bezoek aan Dendermonde ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 4 oktober 1971 Nr. 20955 Stemming volgde na scherp debat BRUINISSE, 1-10. In de gemeen teraad van Bruinisse werd fel van leer getrokken tegen het voorstel van b. en w. om het krediet voor de bouw van de burgemeesterswoning met plm. 10 procent te verhogen tot f 129.330,36. Mevrouw Van Leeuwen-Sieling opende de aanval met aan de voor zitter te vragen, wie heeft eigenlijk het budgetrecht, een vraag waarop het antwoord natuurlijk van te vo ren vast stond. Het budgetrecht is een recht van de gemeenteraad, aldus burgemees ter G Hokken, waarop mevrouw Van Leeuwen uit de bijgevoegde nota van kostenverhogingen, een aantal pun ten opsomde, waarvoor bij de bouw van de ambtswoning geen toestem ming was gevraagd aan de raad. Dit betrof onder meer het aan brengen van zonneschermen (f 1865,80), meerwerk elektrische in stallatie f 1572,87 en vooral het plaatsen van een bad in afwijking van het bestek, waar sprake was van een douche (f 2113,80). De heer Groeneveld had dezelfde grieven, maar somde nog enkele an dere op, terwijl de heer M. van de Velde betoogde, dat hij altijd tegen het bouwen van een ambtswoning was geweest, zodat hij ook niet staat te juichen nu de begroting met 20 procent is overschreden. De heer Van de Velde merkte op, dat de voorzitter indertijd had ge zegd, dat de woning hoogstens op BRUINISSE, 1-10. De f 200.0000,- aan giften voor het dorshuis gepas seerd; dit merkwaardige feit was voor mevr. Van Leeuwen-Sieling aanleiding om burgemeester Hokken hulde te brengen voor zijn aktivitei- ten in deze, naast de successen voor de voetbalclub Bruse Boys en het kleuterbadje, dat ook al door iemand werd geschonken aan de gemeente. Burgemeester Hokken nam de hul de in ontvangst, maar vond er aan leiding in te spreken over een nieuw project dat onderhanden is te Brui van onenigheid bleef ten slotte nog over, de vervanging van een douche in een badkuip. De voorzitter had reeds bij een vo rige gelegenheid gezegd, dat dit te gen zijn zin was gebeurd. Hij had een verdiepte douche geprefereerd, een verlangen waaraan in verband met de betonconstructie (aldus ar chitect Nelisse) niet kon worden vol daan. Waarom dan geen opstaande randen op de douchevloer gemaakt, aldus enkele raadsleden. Te moeilijk met de afvoer van het water, aldus Een aantal leden van de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft een reisje gemaakt met als einddoel Rotter dam. Vertrokken werd om negen uur met een bus yan firma Van Oeveren. De eerste stop was in Heinenoord, waar het streekmuseum werd be zocht. De dames werden begroet door een enthousiaste medewerkster van het museum. Onder het genot van een kopje koffie werd een uiteenzet ting gegeven hoe het museum tot stand gekomen is. Dank zij een groot Advertentie nisse, de tot stand koming van het bekende „Tafeltje-dek-je", de rege ling waarbij alleenwonenden of ge- brekkigen van een warme maaltijd kunnen genieten, tegen een kostprijs die uiterst laag is. De maaltijd zal worden klaar ge maakt in het bejaardenoord te Brui nisse. Daarvoor zijn pannensets no dig, om de maaltijden te distribueren De aanschaf van die sets zal voor 60 procent bekostigd kunnen worden uit een te verwachten subsidie van het Koningin Julianafonds. de voorzitter. De heer M. J. van de Vel bleef tegen toen het op stemmen aan kwam. De heer Groeneveld wil de wel voor stemmen, behoudens de douchecel, de zonneschermen en het meerwerk elektriciteit. Mevrouw Van Leeuwen stemde voor met pijn, een pijn die ook bij de anderen mis schien in mindere mate wel aanwe zig was. „We gunnen het u allemaal wel, maar het is geld van de ge meenschap waarmee b. en w. licht vaardig zijn omgesprongen" zo werd gezegd. enthousiasme van een groepje men sen en veel partikulier initiatief is het geworden wat het nu is. Er is een grote collectie antiek en oude voorwerpen uit de streek bijeenge bracht, wat een bezoek aan het mu seum zeer zeker de moeite waard maakt. Van de zijde van de dames was hiervoor veel belangstelling. De lunch werd gebruikt in een restaurant in een nieuw recreatie gebied aan de Binnen-Maas, met een mooi uitzicht over het water. Dank zij het fraaie weer was er nog ge legenheid voor een wandelingetje langs de waterpartij. Hilton-hotel Hierna werd een bezoek gebracht aan het Hilton-hotel Rotterdam, waar een kijkje „achter de schermen" ge nomen werd. Ook hier weer eerst een explicatie. Elk Hilton-hotel heeft de sfeer van het land of de stad waar het geëxploiteerd wordt, wat in Rotterdam ook merkbaar is. Grote aandacht wordt besteed aan de ser vice. Zo is de keuken dag en nacht tot de beschikking van de gasten. Na de rondgang door dit imposante gebouw werd een koffiecomplet ge serveerd in de coffeeshop van het hotel, wat een gezellig besluit was van het bezoek aan Rotterdam. On geveer zes uur was het gezelschap weer terug in Zierikzee. zierikzee R.T.M.-hoofdkantoor glasdicht Aan de Grachtweg te Zierikzee wordt momenteel hard gewerkt aan de realisering van het nieuwe hoofd kantoor van de N.V. Rotterdamse Tramweg Maatschappij (R.T.M.). De werkzaamheden worden uitgevoerd door het Aannemingsbedrijf Stegink N.V. uit Vlissingen. Dezer dagen is het grote - uit drie bouwlagen - be staande kantoor glasdicht gemaakt. Oeref. Vrouwenvereniging De Gereformeerde vrouwenvereni ging „De lampen brandende" te Zie rikzee houdt haar verenigingsavond op woensdag 6 ok,tober in het Geref. verenigingsgebouw, St. Domusstraat. Mevrouw C. Konijnenburg-van Rijs wijk houdt dan een inleiding over f 110.000,- zou komen, Van de Velde had een berekening gemaakt, (hij was in oude notulen en kostenbere keningen aan het snuffelen geweest) dat de 10 procent verhoging die door b. en w. was toegegeven, eigenlijk 20 procent moest zijn. Wethouder Van Gilst kwam met de mededeling, dat een aantal prijs verhogingen ook aan b. en w. niet bekend waren. Voorgeschiedenis In een zeer uitvoerig betoog, zette de voorzitter de gang van zaken uit een, daarbij verwijzende, naar wat enkele uren te voren door architect Nelisse in een besloten bijeenkomst naar voren was gebracht, verwijzen de naar besluit van vorige raads vergaderingen en naar onverwachte tegenvallers. Als voornaamste punt NUTSSPAARBANK.. I Uw ideale gezinsbank u bent welkom bü uw Nutsspaarbank VERHUUR KLUISLOKETTEN bij bar „De Luifel", woensdags van 9.00-10.30 uur. Twee ton aan giften voor dorpshuis Geslaagd herfstuitstapje Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE, 1-10. In de vrijdag avond te Bruinisse gehouden verga dering van dc gemeenteraad van Bruinisse. onder leiding van burge meester G. Hokken, bracht wethou der Jumclet verslag uit, van een door hem bijgewoonde vergadering van dc commissie dSe belast is met de woningverdeling op Schouwcn- Duiveland, waarbij hkon medede len dat Bruinisse voor het jaar 1971 nog een toewijzing krijgt van 26 wo ningen, terwijl als deze gereed zijn, waarschijnlijk weer 35 woningen zullen mogen worden gebouwd. Hij bracht hulde aan burgemeester Hokken, die er in was geslaagd een contigent van 20 te verhogen van 26, omdat dit juist zo uit kwam op dc bouwplaats, maar de verhoging van 20 naar 26, had nogal wat overre dingskracht gevergd. Met heien woidt misschien dit jaar nog begon nen aldus de voorzitter van de Cen trale Werkplaats bijgewoond. Zij achtte het bericht dat een samen gaan met Middelharnis zou plaats vinden, voorbarig. De slotwijziging Woningbedrijf 1970 werd goedgekeurd, waarbij de heer v. d. Velde attendeerde op tij dige inning van de huren, van de weekend woningen; de achterstallige huur gaat ongewenste propórties aannemen. Dc slotwijziging begroting Alge mene Dienst 1970, die de voorzitter graag aangenomen had gezien, om verder te kunnen werken, werd aan gehouden omdat raadsleden plus wethouder nog geen tijd hadden kunnen vinden de nota door te ne men. Gemeente-geneesheer Tot gemeente-geneesheer werd be noemd dc heer J. N. Th. de Bruin arts te Bruinisse. Aangenomen werd de verstrekking van een krediet voor de aanschaffing van 12 leerlingen sets bijzonder basisonderwijs (art. 72 l.o. wet) voor f 1027,14. Dezelfde Vereniging tot Bevordering van Gcref. Schoolonderwijs gaat de elek trische accumulerende kachels in het noodlokaal bij dc school vervangen door aardgaskachels; een belangrij ke besparing In de exploitatie, maar een uitgaaf ineens vergend voor nieuwe kachels van f 46.00,- plus f 1000,- wegens beëindiging huur contract elektrische kachels. Het ter zake kundig Instituut „Stad en Landschap" buigt zich ge regeld over de Bruinisser bouwaan- vragen, om advies uit te brengen', be treffende de eisen van het zgn. Wel standstoezicht, maar die adviezen kosten geld en eisen een verhoging van de bouwleges met f 10.- per aan vraag. Het voorstel werd aangeno men. De Cebeco moet meer gaan betalen voor het door haar van de gemeente in erfpacht gekregen perceel aan de Lange Dam. waarop een olietank is gebouwd. Verhoging erfpachtscanon van f 145.50 naar f 456,50 per jaar. Dagje met hoogtepunten WEST-BERL1JN. Niet alleen poli tiek stond West-Berlijn aan het einde van deze zomer in hel middelpunt van de wereldbelangstelling. Op het 88.000 vierkante meter grote terrein bij de Funkturm vond weer de groot ste beurs ter wereld op het gebied van de amusementselektronika plaats. Als attractie voor het publiek gold de luchtgevulde tv-bank, „Futura 2001" uitgerust met verstelbare rugleuning, ventilator, uitschuifbare lamp en drukknopbesturing. restauratiewerkzaamheden aan de kerk kan de bibliotheek toch nog plaats vinden, als naar gewoonte, in de consistoriekamer. Biet door voorruit Van een lege bietenwagen in de Groeneweg te Bruinisse, viel toch nog een biet juist op de motorkap van een auto. En vervolgens door de voorruit. De schade werd onderling geregeld. Nieuw politiebureau De groep Bruinisse van de rijks politie, onder leiding van adjudant W. Vlam, betrok een nieuw bureau aan de Deltastraat. Naast het bureau twee riante woonhuizen voor het per soneel (de opperwachtmeester Brug- geman en de wachtmeester Coppool- se). Na de verbouwing van het post kantoor-gemeentehuis, was het poli tiebureau plm. 20 jaar lang geves tigd in een deel van het gemeente huis. Het nu verlaten gedeelte zal bij de accomodatie van het gemeente huis worden gevoegd en wordt bur gemeesterskamer. BURGERLIJKE STAND gemeente bruinisse over de maand september Geboren: 5. Antonia Wilhelmina, d. van Jacobus van Popering en Ca- tharina C. C. M. van den Berg; 23. Elizabeth Catharina, d. van Jan Wil lem Mol en Lina Johanna Quist; 28. Jeannette en Jan, d. en z. van Din- geman de Ronde en Lydia Gesina Louissa Bout. Overleden: 4. Jan M. Rackwitz, 65 jr., echtg. van Suzanna M. Snijders; 28. Haaltje Elizabeth Boogerd, 79 jr., wed. van Joh. M. Otte, Vertrokken: Dina L. de Jonge naar Valkenisse; Sonja Vlam naar Dom burg; Teun Breur en gezin naar Oud Beijerland; Ernst E. Vetter en gezin naar Brielle; Adriaantje Okkerse naar Zierikzee; Jacoba Jumelet naar Zierikzee. Franco verleent amnestie MADRID, 2-10. Generaal Franco heeft bij de 35ste verjaardag van zijn machtsovername een amnestie afge kondigd, die 3.086 gevangenen met een op vrije voeten brengt en de straffen van de meeste andere gede tineerden reduceert. Kort na de publikatie van deze amnestie in het Spaanse staatsblad, liet Franco zich op het balkon van het. koninklijk paleis in Madrid toe juichen door meer dan 300.000 men sen. ZIERIKZEE, 2-10. De ltotaryclub Zierikzee maakte zaterdag een dag trip naar Dendermonde, vooreen be zoek aan de contactclub in deze Bel gische stad, waarmede sinds vele ja ren relaties bestaan. Vorig jaar kwam de Dendermonde-club naar Zierikzee en ditmaal was Zierikzee weer zelf aan de beurt. Het reisje kende vele hoogtepunten en werd begunstigd door uitzonderlijk fraai herfstweer. De reis werd gemaakt met een toe- ringcar van de fa. Van Oeveren; aan het stuur de heer Van Aken, die het gezelschap veilig „uit en thuis" bracht. Een eerste ontmoeting met de Ro- tary-vrienden vond plaats in een antiek restaurant te Waasmunter, waar de begroeting plaats vond en de lunch werd gebruikt. Tevoren was een korte wandeling gemaakt in de omgeving; een zonbeschenen „uitje" dat duidelijk maakte over hoeveel groen België in deze hoek nog be schikt. 's Middags stond een bezoek op het programma aan een tentoonstelling van schilderijen uit de „Dender- mondse School." De schone omge ving blijkt inspirerend te hebben ge werkt op een aantal kunstenaars, wier werk deels in overheids - deels in partikulier bezit is en werd afge staan voor deze - door Rotary Den dermonde georganiseerde tentoon stelling. O. L. Vrouwckerk Een ander bezoek gold de monu mentale o. l. Vrouwekerk, een mo nument in steen (12e-14e eeuw), met o.m. een zeer fraai Romaans doop vont en als kunstwerken een twee tal Van Dijks. De voorzitter van de Oudheidkun dige Vereniging Dendermonds zus je van „Stad en Lande", gaf tij dens een langdurige bezichtiging van de kerk een uitvoerige en uiterst deskundig explicatie. In de avonduren ging men over op een iets luchthartiger toer aan een maaltijd, ook weer te Waasmunster waar nieuwe banden werden aange knoopt en bestaande versterkt. Mist was begeleider op de terug reis, maar - zij het laat - de bus keerde weer behouden terug op het vertrouwde Havenplein. Vermelden wij nog dal de Belgische Rotarians met hun dames werden toegesproken door de voorziter van de R. C.-Zie- rikzee de heer K. E. Rasmussen. Het Dendermonds-Zierikzees gezelschap voor de kerk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). A) slaagde mej. j. M. N. van Blooys, voorheen woonachtig te Nieuwer- kerk. Winkelweek met attracties Dezer dagen vergaderde de Nieu- werkerkse middenstandsvereniging in hotel-café „De Meebaal" alhier, dit ter vobrbereiding van de komen de winkelweek in december. Een be hoorlijke opkomst getuigde van het nut van de te houden aktie. Ook de niet aanwezigen hadden bericht ge zonden deel te nemen aan de winkel week. In grote trekken werd reeds een programma opgesteld. Met vele aantrekkelijke dag-attrakties, waar op prijzen zijn te winnen, zal het weer gezellig druk worden. Op elke te besteden gulden zal ook dit jaar weer een bon worden uitgereikt. Daarvoor zal een groot aantal aan lokkelijke prijzen beschikbaar zijn. Het bestuur van de middenstands vereniging plus het winkelweek-co mité werkt hard om verder alles op tijd klaar te hebben. Bejaarden zagen film over Spanje Een groot aantal leden van de af deling Nieuwerkerk van de alge mene bejaardenbond maakte dezer dagen een uitstapje naar Vlissingen. In het Scheldekwartier werd onder andere een film getoond van een reis naar Spanje, waaraan vorig jaar een aantal Zeeuwse bejaarden had deel genomen. Nadat men nog enkele an dere films had gezien, keerde men weer welgemoed naar huis terug. In de Stads wijnkelder te Kortgene werd door het gezelschap de koffie ge bruikt. Om half zeven arriveerde men weer in Nieuwerkerk. oosterland Tweede aardbeienoogst In de tuin van onze dorpsgenoot, de heer Jan van Dijke Jacz., staan nog prachtige aaixlbeien te groeien die wat de grootte betreft en de smaak, niet onderdoen voor de vruch ten die geoogst worden in de voor zomer, Verder staat hier een zonne bloem die een hoogte heeft bereikt van meer dan 3 meter en een zaadbol heeft gevormd van ruim 30 cm. door snede. De Zeeuwse collecte In de week van 4 t.m. 9 oktober zal ook hier ter plaatse de gewone jaarlijkse collecte plaats vinden voor de V.V.H., de Vrouwelijke Vrijwilli ge Hulpverlening, bekend onder de naam „Zeewse Collecte". Gezien het nuttige doel waarvoor deze gelden worden bestemd, is aanbeveling niet nodig. Bibliotheek Ned. Herv. Kerk Met ingang van dinsdagavond 5 oktober a.s. zal er weer een begin worden gemaakt met het uitlenen van boeken uit de bibliotheek van de Ned. Herv. Kerk alhier, en voorts elke dinsdagavond van het seizoen, van half acht tot half negen. Er zijn weer verschillende nieuwe boeken aangeschaft, zodat er weer voor ieder wat te lezen valt. Ondanks de Ciassicale vergadering Hervormde Kerk Op de heden (maandag 4 oktober) te Zierikzee te houden ciassicale ver gadering van Zierikzee der Ned. Herv. Kerk komt een belangrijk on derwerp aan de orde, namelijk het rapport over het ambt (Wat is er aan de hand met het ambt van prof. dr. H. Berkhof. Er zullen twee refe raten worden gehouden. Ds. l. de Wit, Renesse, zal de positieve zijde belichten, terwijl ds. J. Catsburg, St. Maartensdijk, zijn en andere bezwa ren tegen het rapport en de zienswij ze van prof. Berkhout naar voren zal brengen. Bestrating Oude Haven z.z. Het herstraten van de Oude Haven Z.Z. te Zierikzee werd door de dienst gemeentewerken opgedragen aan firma D. van Dijke te Nieuwerkerk voor f 10.000,-. Het daaraan verbon den grondwerk wordt voor f 22.000,- uitgevoerd door de fa. M. C. van den Dries te Zierikzee. De werkzaamhe den, welke inmiddels een aanvang hebben genomen, vorderen snel. BURGH De pereverkoop Onder vrij grote belangstelling en na een inleidend woord van burge meester H. P. Everwijn, brachten de heren H. Slager en B. Bossers na mens de gemeente Westerschouwen de in de kern Burgh wassende peren aan de man. De opbrengst bedroeg f 463,38, een hoog bedrag. De pluk was weldra in volle gang. brouwershaven Gestolen beker uit Hervormde kerk teruggevonden op vlot Zaterdag hebben spelende kinde ren op een vlot, liggend by delos- wal, waar de bieten worden ver scheept een bekken gevonden, af komstig van de diefstal uit dc St. Nicolaas kerk op donderdag jl. De zgn. „doopbekken" hing aan het vlot. De politie heeft zaak nader in on derzoek genomen. ZONNEMAIRE Collectes In de maand september jl. werd in de Hervormde Kerk van Zonnemaire als volgt gecollecteerd: voor de dia- konie f 35; kerk voogdij f 85,55; al gemene christ. doeleinden f51,77;; noodlijdende kerken en personen f 32,05. nieuwerkerk Examen Bij het woensdag jl. te Goes in ziekenhuis „Bergzicht" gehouden ex amen voor verpleegkunde (diploma „Kinderbijbelgeloof en werkelijk ge loven" uit „Present". Allen, leden en belangstellenden, hartelijk welkom. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3