jawel, OLGA SANOcÜL Rampzalige hotelbrand in Eindhoven: 10 doden en 20 vermisten de postgiro DE ZIERIKZEESCHE COURANT ÜTMI in ruim 2300 postkantoren kunt u contant geld opnemen! dab makkelijk! Rijksmuseum kreeg weer anoniem telefoontje over gestolen schilderij lanceert kunstmaan Gromyko protesteert krachtig bij Home Hirohito in Denemarken „OPERATIE- REDDINGSLIJN" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 28 september 1971 128ste jaargang Nr. 20952 WAARIN OPGENOMEN 1797- 1889 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: lel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 11,90; per maand 4,-, per jaar I 45,-. Losse nummers 25 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 2,25. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4 o/o B.T.W. In dit nummer: Mosselzaadval op Grevelingenmeer de enige matras met de juiste celbalans VENLO. Brandkastkrakers hebben in het kantoor van het expeditie- en transporbedrijf „Holland-Extra", in Venlo voor ongeveer f 7000 aan Ne derlands en vreemd geld. buitge maakt. Explosie Advertentie HOOG- EN I.AAGWATER Zierikzee 29 sept. 9.30 22.19 3.00 15.44 30 sept. 11.04 23.52 4.30 17.18 Doodtij: 29 sept. EINDHOVEN, 28-9. Heden-dinsdagmorgen om half 6 is brand uitgebroken in hotel „Het Silveren Zee- paerd", aan het Stationsplein in Eindhoven. Tegen negen uur vanmorgen deelde de Eindhovense politie mee dat de brand op dat tijdstip 10 doden had geëist; ruim twintig hotelgasten werden toen nog vermist. In het gebouw bevonden zich 88 mensen. Negentien personen zijn met min of meer ernstige verwondingen naar ziekenhuizen gebracht. Verwacht wordt dat het grootste aantal slachtoffers zal worden aangetroffen op de bovenste verdieping van het fel brandende hotel, welke om negen uur vanmorgen nog steeds niet voor de brandweer bereikbaar was. De brand is vermoedelijk ontstaan door een lek in een gasbuis. gealarmeerde politie onmiddellijk ter plaatse. Maar wegens de rook en het vuur kon zij niet verder komen dan de hal. De brandweer stond voor de zelfde moeilijkheden. Binnen hoorde men in doodsnood schreeuwende gasten die door de vlammen werden verrast. Verschei dene gasten konden via de ramen of langs de daken naar buiten komen. Op straat liepen diverse mensen in pyama, die voorlopig in het inder haast ingerichte opvangcentrum in het hoofdkantoor van de P.T.T. wer den ondergebracht. De brandweerlieden die met pers luchtmaskers de bovenverdieping van het hotel wilden onderzoeken moesten gezien de sterke rookont wikkeling hun pogingen opgeven. Chef „Aktion Rlieinhard" Ernst Lerch gearresteeercl WENEN, 27-9. Ernst Lerch, die als chef staf van de „Aktion Rheinhard" was belast met de uitroeiing van Jo den tijdens de tweede wereldoorlog, is maandagochtend gearresteerd in Klagenfurt (Oostenrijks Karinthic), waar hij een café hield. Dit heeft de directeur van het „Do cumentatiecentrum van Joodse slachtoffers van het Nazisme" Simon Wiesenthal maandag meegedeeld. NEW YORK. De Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken Wil liam Ropers (l.) en de Amerikaanse V.N.-vertegenwoordiger George Bush tijdens een onderhoud met Adam Malik (m.), de nieuwe president van de algemene vergadering van de V.N. Onder de gasten die in hun slaap werden verrast waren de spelers van het voetbalelftal van Halle-Chemie, dat morgenavond zou spelen tegen P.S.V. Van het elftal wordt één spe ler vermist en zijn er vyf gewond naar een ziekenhuis gebracht. De sportlieden hebben al hun bezittin gen verloren. Het gebouw is intussen totaal uit gebrand, de schade loopt in de mil joenen. Het hotel had geen brand trappen aan de .buitenkant, zodat de gasten tijdens de brand geen normale uitweg hadden. De politie onderzocht vanmorgen de kamers van het hotel. Er logeerden verscheidene buitenlanders in ver band met een congres in Eindhoven. Er werden drie zwaar verminkte lij ken aangetroffen van hotelgasten, die een noodsprong van een der ver diepingen hadden gemaakt. De politie heeft een identificatie bureau ingericht, dat druk bezig is met de registratie van de geredden. De brand begon met een explosie, al dus personeel van het hoofdkantoor van de P.T.T. Enige ogenblikken la ter zagen de postbeambten dat het restaurant op de benedenverdieping in lichterlaaie stond. Directeur Van Eeghen van „Het Silveren Zeepaerd" werd vanmorgen gewekt door het geluid van rinkelend glas. Hij kon nog geen exacte cijfers geven over de hoogte van de verzekering. Op het terrein van de brand is 150 man gemeentepersoneel ingezet. Hotel „Het Silveren Zeepaerd" telt vijf lagen waarvan drie met logeer kamers. Het is het eigendom van de N.V. Heineken. Het nabij gelegen hotel „Schimmelpennick", dat het eigendom is van de heer Biemans, werd ernstig door waterschade ge troffen, zodat er momenteel geen be drijf in kan worden uitgeoefend. Moeilijk bereikbaar Het hotel is voor de brandweer aan de achterkant zeer moeilijk be reikbaar door de smalle steegjes. Bij het uitbreken van de brand was de AMSTERDAM, 27-9. Voor de derde keer heeft het Rijksmuseum in Am sterdam een anoniem telefoontje ontvangen in verband met het uit het paleis voor schone kunsten in Brussel gestolen schilderij van Ver meer „De Liefdesbrief". Het telefoontje kwam maandag avond bij het museum binnen, waar maandagmorgen het tweede anonie me telefoontje was ontvangen. De onbekende deed in het gesprek van maandagavond een voorstel. Aan de voorwaarde kon niet worden voldaan, aldus hoofddirecteur dr. Van Schendel, door gebrek aan be wijs dat de man aan de telefoon in derdaad over het uit de lijst gesne den doek beschikt. ATHENE. Lady Amalia Fleming, weduwe van de ontdekker van de penicilline heeft voor de bijzondere militaire rechtbank van Athene be kend te hebben deelgenomen aan een complot om Alexandres Panagoetis uit de gevangenis te bevrijden. Als bewijs zal voor het museum kunnen gelden een nieuwe foto, of een omtrektekening van het schilde rij of de minimum en maximum ma ten van het uit de lijst gesneden doek, aldus dr. Van Schendel. OETSPINOERA, 28-9. Japan heeft (heden) dinsdagochtend zijn eerste kunstmaan voor wetenschappelijk onderzoek in een baan om de aarde gebracht. De 65 kg wegende sateliet werd met een viertrapsraket van Japanse makelij gelanceerd van de basis Oet- sjinoera. Piraten actief in Golf van Thailand BANGKOK, 28-9. Vijf piraten heb- ben in de golf van Thailand vijftien vissersboten aangevallen. Zij maak ten zich meester van de scheepsmo toren en een bedrag van ruim 13.500 t-w o/A x> li gulden. De vissers werden gedwon- De uitwijzing van 90 Kussen uit Engeland gen naar de kust te KOPENHAGEN, 27-9. Keizer Hi rohito van Japan is maandagavond in Kopenhagen aangekomen voor een onofficieel bezoek dat 41 uur zal duren De Japanse keizer werd begroet door koning Frederik en koningin Ingrid en regeringsfunctionarissen. Er waren uitgebreide veiligheids maatregelen genomen. NEW YORK. 28-9. De Russische minister van buitenlandse zaken An- drej Gromyko heeft een krachtig protest laten horen over de uitwij zing van 90 Russen uit Groot-Brit- tannië tegenover zijn Britse ambtge noot sir Alec Douglas-Home. De beide bewindslieden troffen el kaar bij de Ver. Naties in New York. Sir Alec zei na de bijeenkomst die 80 minuten duurde: „Ik heb het pro- lest beantwoord". Hij gaf geen nadere details over de inhoud van het antwoord maar wel ingelichte kringen gaven te kennen dat Groot-Brittannië de Russen „eni ge becijferingen" hadden voorgelegd over het verschil tussen het aantal Britse functionarissen in Rusland en de Russische functionarissen in En geland. Volgens sir Alec werd de discussie over de spionage-affaire gevolgd door „besprekingen over het Mid den-Oosten en mogelijke oplossingen voor het probleem. Ook de ontwa pening in al haer fasen kwam ter sprake". NIEUW DELHI, 27-9. De Verenig de Naties gaan een nieuwe oproep voor financiële hulp doen ten behoe ve van de negen miljoen Oostpaki- staanse vluchtelingen in India. Dit heeft Thomas Jamieson van het hoge commissariaat voor de vluchtelingen maandag in Nieuw Delhi meege deeld. De „Operatie-Reddingslijn", ge richt op hulp aan moeders en kinde ren 'die aan ondervoeding lijden, komt nu op gang en er zijn circa 900 melkposten in bedrijf. Indien nodig zullen ook Indiase kinderen die het slachtoffer zijn geworden van de re cente overstromingen, worden gehol pen, aldus Jamieson. LONDINGEZONE ORANJE, (Zuid-Vietnam). Een Zuidvietnamese soldaat is hier in gebed verzonken, tijdens een gevechtspauze in het gebied dat de naam draagt Landingszöne Oïanje, iets ten zuiden van Khe San. In een van de kelders onder het rbstaurant bevinden zich enkele ace- tyleenflessen van een bedrijf dat werkzaamheden aan het hotel ver richt. De kelders staan echter onder water, zodat gevaar voor ontploffing niet meer bestaat. Een aantal gasten heeft zich in veiligheid gebracht via aan elkaar geknoopte lakens. Explosie in restaurant MARSEILLE, 27-9. Een zware gas explosie heeft maandagavond een restaurant in Marseille volkomen verwoest. Zeker dertig mensen, gas ten en personeelsleden, raakten ge wond. De politie veronderstelt dat zich door een lek een gasbel onder het restaurant had gevormd. 0e Thant zegt diner af niet „grote vier" NEW YORK, '27-9. Secretaris-ge neraal Oe Thant van de Verenigde Naties heeft het diner afgezegd, dat hij maandagavond zou geven voor de ministers van buitenlandse zaken van de „grote vier". Hij nam dit be sluit nadat minister Gromiko van de Sowjet-Unie had laten weten dat hij niet kon komen omdat zijn Ameri kaanse collega Rogers niet aanwezig zou zijn. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 28-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie die sinds maan dag het weer in ons land beïnvloedt trekt het komende etmaal naar Duitsland weg, zodat het weer een tijdelijke verbetering kan ondergaan. Het lagedrukgebied is afkomstig van de Britse eilanden en lag dinsdag ochtend juist ten westen van ons land. Het veroorzaakte maandag en in de nacht van maandag op dinsdag op de meeste plaatsen rond 10 milli meter regen. Woensdag zal de de pressie via Duitsland naar midden- Europa trekken, terwijl een nu bo ven Ierland gelegen rug van hoge luchtdruk zich naar onze omgeving zal uitbreiden. Hierdoor nemen de neerslagkansen verder af, terwijl de kans op opklaringen groter wordt. Daarbij kan zich vanavond en van nacht plaatselijk mist vormen, die woensdag in de loop van de ochtend weer optrekt. In het temperatuur- verloop wordt weinig verandering verwacht. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Het kleed van de vrouw is i het visitekaartje van de man. Verwachting tot woensdagavond: Rustig weer Bijna overal droog weer met van nacht en morgenochtend plaatselijk mist en morgen overdag af en toe zon; zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen; minimum temperaturen van 11 tot 7 graden, maximumtemperaturen ongeveer 16 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 lot 7. Min.-temperaturen: omstreeks nor maal. Max.-temperaturen: omstreeks nor maal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 29 sept. Zon op 6.36. onder 18.24. Maan op 16.18, onder 30 sept. Zon op 6.38, onder 18.22. Maan op 16.41. onder 0,43. Volle maan: 4 okt. (13.20).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 1