j AGENDA Restauratie hervormde kerk te Oosterland volop in uitvoering Eerste steenlegging op 9 november a.s. Aanslag Gaddafi? Huizennamen in Zierikzee Cholera in Portugal Het midden- en kleinbedrijf Verloven in China ingetrokken De kinderzegels 605de Staatsloterij OOSTERLAND. 20-9. Het mooie nazomerweer komt goed te pas voor de werkers van de fa. Huurman te Delft, die druk bezig zjjn aan de kelkrestauratie van de Ned. Herv. Kerk. Onder de deskundige leiding van uitvoerder Netelenbos zjjn de limmerleiden bezig om aan de noord kant van dc kerk de dubbele muur platen te vernieuwen op de 80 cm dikke muren, die totaal vergaan wa ren op de meeste plaatsen, getuige het vele vermolmde hout dat men op de steigers en beneden tegenkomt. Een bewijs dat deze restauratie hoognodig was. Het eikenhout dat nu wordt inge- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) bracht is was kwaliteit betreft su bliem, ook al omdat de droogtegraad prima is. Dit nieuwe hout ondergaat nog een conservering, waardoor het menselijkerwijs gespreken weer eeu wen meekar.. Het wordt dan name lijk niet meer aangetast door hout worm of door de nog schadelijker boktor. Van de noordzijde zijn de schalies verwijderd en is het dak provisorisch dichtgemaakt. Overi gens zijn de muurplaten verder ver gaan dan het zich aanvankelijk liet aanzien. Het is echter niet alleen het dak dat aan een hoognodige restau ratiebeurt toe is, ook de steunberen, vooral aan de koorzijde, waar .men ze helaas onder een „doodskleedje" (een cementlaag) heelt bedekt, zijn veel slechte plekken te constateren die alle met de originele steensoor ten zullen worden gerestaureerd. Ook de natuurstenen hoeken van de steunberen (ledesteen) zijn vaak aan een vernieuwing c.q. herstelling toe. Valse stukken Jammer is dat aan de kerk zoveel nieuwe steen werd gebruikt in de ioop der jaren „Valse stukken", noemt men dit in vaktermen. Deze zijn hier zo menigvuldig dat het on doenlijk is om ze alle te verwijderen Men denkt in dit verband aan de vernieuwing van de westgevel, in 1898 en die geheel met nieuwe waal steen werd gerealiseerd. Omdat mo numentenzorg toen nog geen „vinger in de pap" had bij deze herstelling werd hier jammer genoeg helemaal verkeeid gewerkt, hoe vakkundig de muur ook is gebouwd. Men heeft n.l. de afkomende originele steen in de achterlagen verwerkt en de nieuwe in de voorkant. Men vond in die tij den nu eenmaal een nieuwe steen mooier dan de oorspronkelijke oude. Gelukkig is dit nu anders en wordt er zoveel mogelijk naar gestreeft de oorspronkelijke voim te behouden of terug te brengen. Vermeld zij verder nog dat het vermoeden bestaat dat er vroeger een nooider- en een zuider-transsept aan deze kerk moet hebben gestaan, te oordelen naar tekens in de zij beuken die nu te voorschijn kwamen Om- verschillende redenen kan hieiv naar echter niet worden gezocht. Waarschijnlijk zou men dan nog stukken fundering aantreffen. Al met al is deze restauratie nog een heel karwei, die geschiedt onder ar- chitctuur van ir. J. de Wilde b.i. te Breda. Sportcentrum „Onderdak" ZIER1KZEE, 22-9. Begunstigd door het fraaie weer. vordert de bouw van het sportcomplex aan het Groene Weeg je gestaag. Het is nu wat je noemt „uit de grond". Van dag tot dag zullen nu de vorderingen aan de bouw beter zij nwaar te nemen. Voorts kan bericht worden dat de officiële eeiste-steenlegging zal ge schieden op 9 november a.s. te half vier 's namiddags. TUNIS, 22-9. In diplomatieke krin gen in Tunis verluidde woensdag, dat de Libische leider Moeammar Gaddafi zaterdag j.l. gewond is ge raakt bij een ongeluk, waarbij zijn auto z'cu zijn geramd door een an dere auto. De Libische autoriteiten zouden een onderzoek instellen om uit te maken of het een echt ongeluk is ge weest of een aanslag op het leven va nde Libische leider. Twee miljoenste nieuwbouwhuis komt in Apeldoorn gereed APELDOORN, 22-9. Maandag 11 oktober zal de tweemiljoenste wo ning die na 1965 in ons land werd gebouwd, worden betrokken. De sleutel van de woning zal worden overhandigd door minister Udink van volkshuisvesting. Het is een woning in een flatge bouw op de hoek van de Sluisoord- laan en de Laan van Zevenhuizen te Apeldoorn. De flat is gebouwd voor de wo ningbouwvereniging St.-Joseph vol gens ontwerp van Groosman Part ners te Rotterdam. De overdracht zal worden vooraf gegaan door een feestelijke bijeen komst in de schouwburg Orpheus. De minister zal daar een korte toe spraak houden. ZIERIKZEE. 22-9. De heer J. M. J. Lokker te Zierikzee schrijft iv het jongste nummer van hel Mededelingenblad van „Stad en Lande" deskundig over de eigennamen van hui zen te Zierikzee. Ilij wijst er op dat er van de vele gevel stenen uil vroeger tijd maar weinig meer zijn overgebleven, maar dat nog wel van talrijke huizen de eigennamen bekend zijn. In enkele randarlikeltjes zullen wij hem hier op de voet volgen: Schuithaven 11/13 „De Gouden Leeuw"; St. Antho- niesdam 13 „De Vier Heems kinderen"; Watermolen 23 „Den Swarten Ruijter": Hoge- molenstraat 43 „De Mossel- boomgaard"; Schuithaven 4 „Het Vergulde Hert"; Mol 1 „Den Gulden Balanse"; Mol 5 „Den Eenhoorn": Mol 9 „De Draak" (lCe eeuw); Mol 11 „De Puuwe": Mol 13 ..Het Gulden Vlies"; Mol 21 „De Gouden Mortier"; Havenplein 19 „D' Apteecke": Havenplein 25 „De Wildeman" (1512): Havenplein 1. „De Witte Swaen" (J65S); Havenpark 49 „De Mossel"; N.Z. Oude. Haven 7 „De Ver gulde Ra"; N.Z. Oude Haven 39 „De Schaapherder"; N.Z. Oude Haven „De Engel" (her berg in de IC ceeuw); N.Z. Oude Haven 51 „De Hoope". Zoals bekend geschiedt dit door kinderen van het basis-onderwijs. De winnaars van een uitgeschreven te kenwedstrijd onder de jeugd in de regio zullen deze officiële daad ver richten, Naar vernomen wordt, -is er dr.uk getekend op de diverse scho len. Van. deze gelegenheid wordt nog eens gebruik gemaakt de hoofden van scholen er op té wijzen dat de bekroonde tekeningen uiterlijk 1 ok tober a.s. binnen behoren te zijn. De samenstelling van de jury kan inmiddels ook worden medegedeeld, deze zal bestaan uit de volgende per sonen: t.w. de heren Dool, Schudde- beurs, V. d. Ven. Noordermeer, Jong- schaap en mevr. v. d. Ende, allen te Zierikzee. Links en rechts schijnt er wat ver ontrusting te zijn ontstaan naar aan leiding van de publikatie omtrent het neg te storten bedrag op de bur gerzinlening. Dit bedrag bedroeg toen nog f 92.000,- Het veheugt het stichtingsbestuur te kunnen mee delen dat velen gevolg gaven aan de oproep snel te storten, inmiddels is het nog te storten bedrag gedaald tot f 45.000,-. Zij die_het tot nog toe ver galen, laten die alsnog snel storten. LISSABON, 22-9. De Portugese ge zondheidsautoriteiten hebben woens dagavond melding gemaakt van vier choleragevallen in Almada, bij Lis sabon. De wereldgezondheidsorgani satie is daarvan op de hoogte gesteld. De vier patiënten liggen volgens het communiqué in een ziekenhuis in Lissabon en zijn aan de beterende hand. De autoriteiten vermoeden dat ze de ziekte hebben opgelopen door dat ze in contact zijn geweest met de bemanning van een niet nader ge noemd buitenlands schip, dat is een dok ligt voor reparatie. Bosbrand voorkomen SOESTERBERG, 22-9. Dank zij snel optreden en het inzetten van twee nevclspuitcn heeft de vrtfwilli- ge brandweer van Soesterberg woensdagmiddag een grote bosbrand kunnen voorkomen. Hel vuur woedde binnen een straal van 500 meter op zeven verschillende plaatsen. De politie van Soesterberg en Zeist neemt dan ook aan dat er een pyromaan aan het werk is ge weest. De brandweer slaagde er met hulp van vrijwilligers in de vuurhaarden I innen de perken te houden De dag levoien woedde in het zelfde bos arhtei c'e bebouwde kom van Soes- teiberg rp twee plaatsen tegelijk, een fikse bosbrand. Voor de bestrij ding rukten toen de brandweerkorp sen n Soesterberg, Zeist, Austerlitz en c!e vliegbasis Soesterberg uit. DEN HAAG, 22-9. De economische ontwikkeling bij het midden- en kleinbedrijf in dc sectoren nijver heid. handel en dienstverlening ver toont in de jaren 1970 en 1971 in het algemeen niet zo n gunstig beeld als op het eerste gezicht wel lijkt. Hoe wel door de aanhoudende hoogcon junctuur in ons land in het algemeen betere omzetresultaten werden be reikt. overtreffen de kostenstijgingen veelal de omzettoeneming. zodat er weinig ruimte overblijft voor een - mede met het oog op de toekomsti ge ontwikkeling - redelijk te achten groei van het ondernemersinkomen. Aldus schrijft het economisch insti tuut voor het midden- en kleinbe drijf in een rapport ..Korte Termijn ontwikkeling". Schilder bij werk aan brug verdronken MAASTRICHT, 22-9. Woensdag- morgen omstreeks half negen is de 22-jarige schilder T. Kuppers uit Heerlen bij schilderswërkzaamheden aan de onderzijde van de Koningin Wilhelminabrug in Maastricht, van de stalen spanten in de Maas geval len en verdronken. Omstreeks twaalf uur heeft de brandweer van Maas tricht zijn stoffelijk overschot ge borgen. De arbeidsinspectie stelt een om derzoek in naar de omstandigheden waaronder het slachtoffer heeft ge werkt. TOKIO, 23-9. Het Chinese leger heeft volgens de Japanse krant „Asahi Sjimboen" alle verloven in getrokken. Het blad citeerde donder dag Japanse regeringski-ingen, vol gens welke een desbetreffende order in ongecodeerde boodschappen over de radio naar afgelegen delen van - China was gezonden. De boodschap pen waren in Japan opgevangen. De maatregel is naar verluidt de afgelo pen dagen genomen met het oog op eventuele beroering in het land in geval van een belangrijke bekend making, aldus genoemde kringen. Schandaal op antiek beurs in Florence FLORENCE. 22-9. De Italiaanse politie heeft op de internationale an tiekbeurs in Florence een honderdtal Attische, Corinthische en Etruskische vazen, alsmede enige koppen van an tieke beelden in beslag genomen. Deze stukken zouden, volgens de politie, door dieven in oude grafkel ders zijn gevonden en vervolgens clandestien naar Zwitserland ge bracht. Daar zouden de kunstwerken officieel op veilingen in Bazel en Zü- rich zijn verhandeld. Daarop zouden zij langs legale weg zijn terugge bracht naar Italië. De waarde van de in beslag geno men stukken worden geschat op ruim een kwart miljoen gulden. Bij de opening van de antiekbeurs had de Italiaanse premier Colombo juist geklaagd over de clandestine handel in antiquiteiten. De betrok ken inzending had hij toen met veel bewondering bekeken. Veel storinslachtoffers in Spanje BARCELONA. 22-9. Het aantal doden als gevolg van de zwaarste stormen sedert ruim 10 jaar die de Spaanse provincie Catalonië teiste ren. is woensdag tot zeventien ge stegen. In Manrese en Vilumara werden vier mensen door het water meege sleurd en bij Gerona werd een oude man door de bliksem dodelijk ge troffen. Hoe groot de schade zal zijn. kan nog niet worden bepaald maar men vreest dat die in de miljoenen gul dens zal lopen. HET PEREVUUR DEN HELDER. 22-9. De bestrij ding van het perevuur - welke ziekte in Zeeland en Den Helder is gecon stateerd - vereist een Europese aan pak. Deze gevreesde ziekte voor fruittelers heerst niet alleen in ons land maar ook in Engeland, Dene marken en Polen. Dit zei ir. H. J. de Bruin op een maandagmiddag ge houden persconferentie in Den Hel der. Ir. de Bruin is plv. directeur van de plantenz.iektenkundige dienst te Wageningen. De omvang van deze bactericziektc is - naar hij zei - in Nederland beperkt. Veel doden door drinken van vernis MADRAS. 22-9. In een achterbuurt van Madras in India zijn volgens de politie woensdag twintig mensen om het leven gekomen na het drinken van vernis. Veertig mensen zijn in een ziekenhuis opgenomen. Een week geleden stierven in Bombay meer dan vijftig mensen na het gebruik van een drank waarin boenwas zou hebben gezeten. Huisvrouw blijkt {jewui'fjcl HEEMSKERK; 22-9. Do Heems- kerse huisvrouw J. R.-D. (26 jaar) die dinsdagavond dood in de keuken van haar flat aan de Beethovenstraal in Heemskerk werd aangetroffen, is dcor wurging om het leven gekomen. Dit is komen vast te staan uit de sec tie, die dr. Zeldenrust op het stoffe lijk overschot heeft verricht. De Ita-t liaanse echtgenoot van het slachtof fer ,de 31-jarige Mario R., die inge sloten is, wordt door de Rijkspolitie van Heemskerk sterk verdacht, maar hij heei't nog geen bekentenis afge legd. Teen de verdachte met het sectie rapport geconfronteerd werd stortte hij vclldig in. waardoor verder ve- hoor onmogelijk werd. Ruime export van peren DEN HAAG. 22-9. Op de Neder landse fruitveilingen zijn de laatste weken ruime aanvoeren van peren. De oogst van deze fruitsoort blijft belangrijk achter bij die van het vo rig jaar en gesproken wordt van een produktie van 60 pet. van die van 1970, maar het areaal is toch zoda nig dat er dagelijks in de belang rijkste teeltcentra heel wat peren te koop zijn. Vooral is dat het geval op de Zeeuwse veilingen, altijd het be langrijkste perenteeltgebied van ons land. Sinds vorige week is daar de aan voer begonnen van Conference. De veilingprijzen van de beste kwaliteiten liggen rond en iets boven 40 cent per kg. De kleine moeten doen rond 30 cent. In vergelijking met het vorig jaar is dat een heel wat hogere prijs. Blauive ogen SINGAPORE, 22-9. De Britten hadden blijkbaar geen oog voor de problemen waarvoor zij de overheid van Singapore stel den toen zij dezer dagen bij de ontruiming van een hospitaal een grote hoeveelheid kunst ogen ter beschikking stelden van de plaatselijke artsen. De meeste ogen zijn blauw en de Aziaat heeft nu .eenmaal don kerbruine ogen. DEN HAAG, 22-9. Volgende week woensdag gaan ongeveer een half miljoen kinderen - leerlingen van circa 8.500 scholen - onder leiding van 20.000 docenten met de nieuwe zegels de straat op om, naar ver wacht, een kleine vier miljoen he stellingen op kinderzegels en kaarten te boeken. Kort na 9 november gaan de scholieren de bestelde postzegels afleveren. Vanaf 9 november zijn de kinderzegels ook aan alle PTT-loket- ten verkrijgbaar en in warenhuizen, supermarkten, bankgebouwen etc. Be fiankeerwaarde van de zegels, een ontwerp van mej. Babs van We- ly, bedraagt 15, 20, 25, 30 en 45 cent. De zegels dragen de beeldenaars van de kinderen van liet kroonprinselijk paar. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND GRONINGEN. In Groningen is maandag in principe overeenstem ming bereikt over de overname van Grol Nieuwe Schans door N.V. Mol Uniformkledingindustrie i n Breda en de Stichting Wasserij Groninger Ziekenhuizen i.o. AMSTERDAM. De Amsterdamse moordbrigade heeft opnieuw een jongeman, de elfde gearresteerd, die evenals de negen die vorige week werden aangehouden, wordt verdacht van diefstallen, inbraken en bero vingen. De recherche stuitte bij haar onderzoek naar de doodsoorzaak van de 63-jarige fabrieksarbeider C. Vahrmeijer op het negental. WERKENDAM. Een Franse tank wagen is dinsdagavond op de rijks weg Breda-Gorinchem op twee per sonenauto's gebotst. Vier inzittenden van deze auto's werden vrij ernstig gewond naar het ziekenhuis te Go- rinchem gebracht. SCHIEDAM. Ongeveer 700 van de in totaal 1.200 werknemers van de werf en machinefabriek Gusto in Schiedam hebben dinsdagmiddag hel werk vanal" drie uur, tot aan de af loop van de werktijd neergelegd, bij wijze van protest tegen de smog-vor- ming in het Rijnmondgebied. AMSTERDAM. De zangeres Erna Spoorenberg is in het Vrije Univer- siteits-ziekenhuis in Amsterdam op genomen met ernstig letsel ten ge volge van een auto-ongeluk. Zij moet er zeker drie maanden blijven lig gen. SPORT VOETBAL Zierikzee ITerneuzen I Zondag a.s. staat Zierikzee I voor de taak tegen het uit de 2e klasse gedegradeerde Terneuzen - thans heus geen daverende ploeg,- één of twee punten te behalen, zo men uit de buurt van de rode lantaarn wil komen. Qua veldspel kan Zierikzee volkomen mee in de 3e klasse, vaak was men in het veld in de tot nu toe gespeelde wedstrijden sterker, doch het maken van doelpunten bleek te moeilijk, eh alleen doelpunten tellen. Vandaar wederom een gewijzigd elf tal, voor velen verrassend, maar ver rassingen brengen vaak succes. De opstelling is als volgt: J Hoger- heijde d.; C. Lodewijk, J. A. Klink, Th. v. Aken, A. Kamp a.; J. C. Wil- lemse (aanv.), W. v. d. Hoek m.; Th. Klink, W. de Regt, A. van Tiggelho- ven, J. Krips v. Wisselspelers C. Stoutjesdijk en R. Pieters. v Zierikzee IITerneuzen IV Een sterk Zierikzee II zal zich de kaas niet van het brood laten eten. De opstelling al is hier borg voor, t.w.: A. Stoutjesdijk d.; J. Geleijnse, S. Kamp, C. Struijk, A. Willemse a.; H. Berrevoets, Ad Winkelman (aanv.) m.; C. Klink, J. Voets, H. Vermeule, J. Jonker v. Wisselspeler S. Struijk. Patrijzen IVZierikzee III Voor de uitwedstrijd tegen Patrij zen speelt Zierikzee III in de navol gende opstelling. R. Verbeek d.; J. A. Berrevoets, J. Schoonen a.; J. van Dienst, G. Koster (aanv.), H. Pairoux m.; C. Heijboer, H. Meier, W. Ravia, J. Papeveld. L. Stoel v. Reserve: A. Peute. Wil Zierikzee III resultaten gaan boeken, dan zullen allen toch steeds dienen te oefenen. DAMESVOETBAL SKNWK—Rillandia Het dames voetbalelftal van het Nieuwerkerkse SKNWK, dat reeds enige uitstekende resultaten heeft welen te boeken, zal zaterdagmid dag op het sportterrein te Nieuwer- kerk weer in aktie komen. Als' te genpartij in deze wedstrijd zal het dameselftal van Rillandia uit Ril- land-Bath fungeren. De aanvang van de wedstrijd is bepaald op 15 uur. Eerste klasse 22 september 1971 Prijzen van 10,- Prijzen van 50,- Prijzen van 50,- Prijzen van 100,- Prijzen van 100,- Prijzen van 200,- Prijzen van 400.- Prijzen van 1.000,- Een prijs van 2.000,- Een prijs van 2.000,- Een prijs van 2.000.- Een prijs van 2.000.- Een prijs van 2.000- De prijs van •5.000.- De prijs van 25.000,- zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: is gevallen op hel nummer: is gevallen op het nummer, is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer 1 71*) 69 933 825 832 345 5905 022628 029625 027864 014919 078124 /allen op het nummer 020102 /allen op het nummer: 041980 Een extra prijs van 50.000,- is gevallen in serie F op nummer: 010085 en een troostprijs van 1.000,— op nummer 010085 van elk van de andere series. Een extra prijs van 50.000,- is gevallen in eerie A op nummer 023912 en een troostprijs van 1.000,- op nummer 023912 van elk van de andere series. Let wel: Op eindcijfer 71 is tevens een prijs van f 10.- gevallen. Vrijdag 24 september Haamstede Gemeentehuis, 7.30 uur. vergadering raad Westerschouwen. Burgh Sportpark, (cantine), 7.30 uur ver gadering D.F.S. Zonnemaire Verenigingsgebouw, 7.30 uur, afd. Noordgouwe e.o. Bond van Platte landsvrouwen. Zaterdag 15 september Zierikzee 2 uur, excursie Jeugdvogelwaeht, start bij de Zeelandbrug. Brouwershaven Ex-openb. lagere school, 8 uur, ope ning jeugdsoos. Haamstede Hervormde kerk, 35 uur, vredes- week-ten toonstelling. 10 uur, excursie Jeugdvogelwaeht, start bij de Koudekerkse inlagen. Oude Tonge Hervormde kerk, 8 uur, orgelconcert. Zondag 26 september Ouwerkcrk Paviljoen „De Vier Bannen", 14.00 uur, start gezelligheidsrit M.A.C. „Sparta". Maandag 27 september Zierikzee Hotel ,Van Oppen" 8 uur, vergade ring Winkeliersvereniging „Zierik zee." Dinsdag 28 september Zierikzee 's Landskamer, 14.00 uur, algemene vergadering Waterschapsbestuur. Hervormd verenigingsgebouw, 7.30 uur, disctrictsvergadering Rode Kruis-kolonnes. Oosterland Herv. verenigingsgebouw, 14.30-17.00 uur en 18.30-21.30 uur, verkoopactie Zendingsactie Ger. Gemeente. Woensdag 29 september Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Vrijdag 1 oktober Zierikzee Mondragon. clubavond Delta-Foto. Nieuwe Waalbrug kost 57 miljoen TIEL, 22-9. De Stichting Waalbrug Tiel heeft aan het provinciaal be stuur van Gelderland gevraagd om een verhoging van de garantie voor het aangaan van een geldlening tot een bedrag van 13 miljoen gulden. Dit geld is nodig voor de verhoging van de bouwkosten van de nieuwe Waalbrug met 5 miljoen gulden, waarvan 3,5 miljoen voor loon- en prijsstijging, 1 miljoen voor verho ging aannemingssom en 10 pet. BTW. Doordat met de bouw later is begon nen en daardoor ook de oplevering wordt verlaat, is een renteverlies met 4 miljoen gulden ontstaan. De totale kosten van de tolbrug zullen nu 57 miljoen gulden gaan be dragen. De oplevering zal eind 1973 plaats vinden. Dure motie voor Den Haag DEN HAAG. 22-9. De Haagse ge- meenteraad heeft met 25 stemmen voor en 16 tegen een motie aangeno men. waardoor de gemeente in een jaar acht Ion aan inkomsten voor het vervoerbedrijf zal missen. De motie, door b. en w. tevoren ontraden, maakt het mogelijk dal bejaarde Ha genaars. die een „Paspoort 65" aan schaffen, voor half geld met tram en bus mee mogen. De reductie zoals die door b. en w. was voorgesteld, ging de raad niet ver genoeg. Door die reductie zou het vervoerbedrijf overigens ook al negen ton per jaar minder ontvan gen dan nu. Het „Paspoort 65" tot instelling waarvan de raad besloot, geeft re ductie bij bezoek aan musea, concer ten. bioscoopvoorstellingen en sport wedstrijden. en op bibliothcekgelden. Ral vervangt kal SYDNEY. 22-9. Dierenhande- laars in Sydney zeggen dat de huisvrouwen hun katten ruilen voor een nieuw huisdier, de rat. Zij zeggen dat voorat da mes van middelbare leeftijd in de stad er om vragen. Er zijn al honderden tamme ratten verkocht. In de meeste flatwo ningen mogen geen katten ge houden worden. De ral is niet verboden, is rustiger en neemt minder plaats in. „Ze zijn ook erg zindelijk, houden zich zelf schoon nel als katten en eten bijna niets. Gewoonlijk laat men de dieren los door de ka mers lopen", aldus een der handelaren. R1G DE JANEIRO. Woensdag zijn veeriten mensen om het leven geko men en zeventien gewond toen een bus in de rivier de Carandai stortte vanaf een hoge brug. ten noorden van Rio de Janeiro.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2