Bevat kaas uit't vuistje kasulopipidum? Het bloedbad van de schande BLIK DOOR HET WERELD korte berichten Internationale wedstrijden te Terneuzen groot succes Delta-Sport uit het binnenland d 1 kerknieuws sport Het oproer in cle gevangenis van Altiea bij New York is gedempt met veel bloedvergieten. Dit is al een drama dut nog schriller wordt door dat cle gegijzelde cipiers niet vielen door cle hand van de rebellerende gevangenen, maar door kogels van de politie en militie die het gebou wencomplex uiteindelijk bestormde. Gouverneur Rockefeller iveigerde te komen bemiddelen en president Nixon sprak uitdrukkelijk zijn goed keuring uit over de harde lijn die jegens de oproerlingen werd gevolgd. Maar dat was toen men nog in de illusie leefde dat de gijzelaars alleen gevaar liepen door de gevangenen afgemaakt te 10orden .En dat stond ook in de eerste meldingen: de keel afgesneden en ander gruwelijks. Het vertrouwen in wat de overheid be weert wordt door zulke sprookjes vertellerij niet bepaald groter. Het is sinds lang in Amerikaanse gevangenissen een misère, niet alleen door overladen, verouderde gebou wen maar vooral doordat het te ge- ringe personeel, misschien in een wanhopige poging om zich te hand haven, tot een soort terreurregime is overgegaan. Klimmende spanning Het zou onzin zijn cle gevangenen te willen afschilderen als een clubje brave padvinders, maar deskundi gen zijn er terdege van overtuigd dat de vele uitbarstingen in de gevange nissen ook uitgelokt worden door cle misstanden daarin. Om onder zulke omstandigheden niet te onderhande len maar een ultimatum te stellen is een taktiek die het kwaad alleen maar verergert. Binnen de gevange nis, maar vooral ook daarbuiten. Het is geen toeval dat negers en Portiricanen het merendeel vormden van de bewoners der cellenblokken - hun verwanten thuis en hun omge- Scheep vaar tlie richten Abida, 17-9 te Guayaquil verwacht Acmaea, 16-9 te Stockholm verwacht Atys, 13-9 te Bukom Diloma, 17-9 te M. al AhmadI Ganymedes, 16-9 Amsterdam naar St. Croix Kenia, 23-9 te Honolulu verwacht Zafra, 24-9 te Sriracha verwacht Abida, 16-9 vertr. Guayaquil naar Balboa. Acmaea, 18-9 vertr. Nörköping naar Gothenburg. Diloma, 17-9 vertr. Mena naar Syney Ganymedes, 20-9 aanl. St. Thomas. Kelletia, 18-9 255 m. z. Colombo. Philippia, 18-9 340 m. w. Walvisbaai. Zafra, 18-9 160 m. o. Ceylon. Voor 45 jaar... ZIER1KZEE. Advertentie, Voor f2 per maand kan oud en jong genieten van concerten, grammofoonplaten, opera's en operettes, lessen, kerk diensten en nieuwsberichten. Sluit u daarom nog heden aan bij de Zie- rikzeesche Raclio-Centrale. ZIERIKZEE. De P.Z.E.M. heeft in het pand aan het Havenplein A 317 een viertal toonkamers geopend, nl. één voor demonstratie van diverse electrische apparaten, een elektrisch ingerichte eetkamer, en een dito slaapkamer. KERKWERVE. De speldjesverkoop van het sanatorium Zonnegloren, door een viertal meisjes alhier, heeft opgebracht 8,65. ZIERIKZEE. Naar men ons mee deelt heeft het „Nieuw Zierikzeesch Dilettanten-Toneel" in studie geno men „Zijn revanche", een toneelspel in drie delen. ZIERIKZEE. V.V.V. maakte cleze week bekend dat de aan de winkel week deelnemende winkeliers, die uitsluitend gasverlichting in hun winkels hebben, gedurende deze tijd een korting van 30 procent zullen genieten. ving moeten in het bloedbad van Attica wel een bevestiging zien imn de Black-Pantheropvatting dat cle blanke overheid de laagste middelen niet schuwt om hen te vervolgen, zelfs niet fiet hun in de schoenen schuiven van moord om het falen van de politie te camoufleren. Nixons grote zorg is hoe de naar een uitbarsting klimmende spanning in de getto's der grote steden te ver minderen en tnteindelijk op te lossen - de enige manier om de steden van cle V.S leefbaar te houden. Het schan daal van Attica heeft dit streven voor geruime tijd onvruchtbaar ge maakt. FINANCIËN EN ECONOMIE De Bondsspaarbanken Ofschoon een spaaroverschot in augustus van f 43,5 min op zichzelf als redelijk kan worden gekwalifi ceerd, bleef dit toch f 3,9 min bene den het spaarresultaat van augustus 1970, in welke macind de stortingen met een bedrag van f 47,4 min de te rugbetalingen overtroffen. De geldomzet, die in augustus 1970 een bedrag van 1.307,2 mx-d. beliep, was in augustus 1971 rond f 200 min. groter. Per ultimo augustus 1971 bedroeg het aan de Bondsspaarbanken toe vertrouwde tegoed bijna: 8% miljard gulden tegenover f 7,9 mrd. per 31 augustus 1970. MARKTBERICHTEN Aai dappelen Aardappelbeurs Rotterdam, 20-9, prijzen (excl. o.b.) vastgesteld in gul dens per 100 kg af,bedrijf op auto volgen kwaliteitseisen binnenland c.q. export. Klei-aardappelen binnenland Bintje 35-50 mm opw. 8,75-9,00; bintje 40 mm opw. 9,00-9,50; bintje 50 of 55 mm opw. 9,50-10,00; eigen heimers 40 mm opw. 13,00-14,00. Zandaardoppelen binnenland Eintje 35 mm opw. 9,00. Klei-aardappelen export Bintje 35-50 mm of 55 mm opw. 8,50-9,00; bintje 45 mm opw. bestemd voor Italië 11,00 bintje 50 of 55 mm opw. 9,50-1,0,00. Zand&ardappelen export Bintje 35 mm opw. 9,00. Blankschillige rassen van de klei grond 40 mm op 9,00. Vceraardoppelen 5,00 Stemming: binnenland en export goed prijshoudend. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Delfshaven en te Has selt (O.)W. van Gorsel, Oude Tonge. Bedankt voor Ede en Hoevelaken: J. C. Schuurman, Putten; voor Ter- heijde aan Zee: A. J. van Binsbér- gen, Jutrijp-Hommerts. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Sliedrecht (Middel- diepstraat): J. Kievit, Almelo. Geref. Gemeenten Beroepen te Leerdam: N. W. Schreudei', Goes, die voor dit beroep bedankte. Bedankt voor Capelle aan de IJs- sel: J. van Haaren, Amersfoort. Interk. jeugddienst te Bruinisse In de Gereformeerde kerk te Brui nisse zal a.s. zondag 26 september weer een interkerkelijke jeugddienst plaatsvinden. Voorganger is ds. A. S. Rienstra met het onderwerp „The last seven days". Na afloop is er ge legenheid tot discussie in de consis torie, waarbij koffie zal worden aan geboden. Aanvang van de dienst 7.30 uur. Advertentie We zijn omgeven door chemische snufjes. Maar het aardige van kaas is dat er alleen kaas in zit. Geen nieuw ontdekt melkulon of kazigan of weetikveel. Zo'n gouden brok is puur natuur en niets anders. Vreselijk ouderwets dat uw vuistje 't zelfde bevat als de knuist van Karei de Stoute? Erg ouderwets, ja. Erg goed ook. Vo« HILVERSUM. Op ongeveer veertig plaatsen in het Gooise natuurgebied hebben 1500 schoolkinderen zaterdag het afval opgeruimd, dat dagjesmen sen en inwoners er in de afgelopen zomer hebben achtergelaten. SCHIEDAM. B. en w. van Schie dam hebben de gemeenteraad voor gesteld de molen „De Vrijheid" aan de Noordvest, thans eigendom van de N.V. „Noordvest", aan te kopen. De N.V. heeft meegedeeld aan de molen niet meer de nodige zorg te kunnen besteden. KATWOUDE. Een containerbe- drijf uit Volendam heeft in een stuk buitendijksland in Katwoude tot op negen meter diepte 200 vaten begra ven, waarvan volgens het bedrijf de inhoud niet bekend is. DEN HAAG. Indien Europa zo wei nig perspectief blijft bieden als thans bestaat het gevaar van een herle vend Duits nationalisme .aldus de rector van het Europa College in Brugge, prof. dr. H. Brugmans. EINDHOVEN. In Eindhoven is overleden dr. C. J. Dippel, binnen de Hervormde Kerk en daarbuiten be kend door studies over de ontmoe ting tussen christelijk geloof en na tuurwetenschappen. LEIDEN. Het automobielbedrijf Kamsteeg NV in Leiden heeft voor 17 van zijn 235 werknemers ontslag aangevraagd. De dix'ectie verklaart de maatregel als noodzakelijke in- verband met de teruglopende omzet van auto's (Volkswagens). De vak bonden zijn over het ontslag inge licht. DEN HAAG. De ministers van Buitenlandse Zaken van de zes EEG- landen bespreken (maandag) en dinsdag in Brussel de door president Nixon aangekondigde maatregelen besrpeken die ten doëf hebben het tekort op de Amerikaanse betalings balans te verminderen. LEEUWARDEN. Mr. H. N. C. Ba ron van Tuyl van Serooskerken, voorzitter van de Nederlandse Ka stelenstichting, heeft in Leeuwarden zijn verontrusting uitgesproken over de toekomstige geldmiddelen van Monumentenzorg, gezien de bezuini gingsmaatregelen. GLST. In Olst (Ov.) is maandag morgen de 19-jarige scholier J. Jans- ma uit Olst op weg naar school om het leven gekomen. De jongeman botste met zijn bromfiets frontaal tegen een tegemoetkomende land-' bouwtrekker. Getuigen zeiden dat hij slingerend reed en op de ver keerde weghelft was. AMSTERDAM. De stichting „We nemen 't weer niet", opgericht door de Nederlandse vriendenkring Sach- senhausen (oud-gevangenen) heeft in een brief aan de minister van jus titie mr. Van Agt haar verontwaar diging uitgesproken over de overwe ging van de minister de drie oorlogs misdadigers van Breda vrij te laten. ROTTERDAM. In de Kortenoordse haven in Rotterdam is het lijkje van een pasgeboren jongetje gevonden. Het babylijkje is aan de oppervlakte gekomen door de werking van de schroef van een ter plaatse liggende sleepboot. ROTTERDAM. De 41-jarige Ma rokkaanse havenarbeider A. B. uit Rotterdam is in de nacht in de Claes de Vrieslaan in de Maasstad door drie mannen neergeslagen, bedreigd met een pistool en beroofd van zijn paspoort, twee spaarbankboekjes, horloge, ring en f 75. VLAARDINGEN. Maandagmorgen is een mobiele kraanwagen, bestuurd door de 46-jarige Q. W. Molhoek uit Vlaardingen van de Koningin Wil- helminakade in deze plaats het wa ter in gereden. De man is om het le ven gekomen. Zeeuws record hardlopen 80 m voor Thea Kaaystekei Spinnenplaag aan boord van schip VALPARAISO, 19-9. De ha- venarbeiders van de Chileense plaats Valparaiso hebben za terdag geweigerd de lading van het 7.512 ton metende Neder landse vrachtschip „Wonora- to" van de Nedlloyd te lossen, nadat verscheidene van hen in de ruimen door spinnen waren aangevallen. De havenautori teiten gaven de kapitein daar op bevel, de haven te verlaten en in open zee de ruimen uit te gassen om de spinnen te verdelgen. VOETBAL S.V.O.W.K.-D.F.S. II 3—3 In deze wedstrijd opende D.F.S. II na tien minuten de score door P. de Kok. Nico Pankow bracht de ploegen op gelijke stand uit een voorzet van P. v. d. Werf. Na een half uur spe len zette Rogier Hage S.V.O.W.K. op voorsprong uit een goed aangespeel de bal van Bert Hendrikse. Het was daarna weer Piet de Kok, die D.F.S. II aan een doelpunt hielp (2-2). Na de rust speelden beide ploegen voor de volle winst. S.V.O.W.K. kwam op 3-2 door Rogier Hage, maar 10 minu ten vóór het einde gaf Kik met een prachtig gestompte bal D.F.S. II het derde doelpunt en hiermee de gelijk maker, hetgeen deze club zeker heeft verdiend. ltobur IZonenmaire I 9-2 Zonnemaire heeft in deze wedstrijd op pijnlijke wijze ervaren dat er aan het elftal nog heel wat te verbeteren is. Robur. dat al vanaf hel prille be gin een duidelijk surplus aan tech- TERNEUZEN, 18-9. De door goede weersomstandigheden begunstigde internationale wedstryden van Schelde Sport in Terneuzen kan men in tweeërlei opzicht geslaagd noe men. In de eerste plaats had men het organisatorisch goed voor elkaar en verder waren de prestaties van dien aard, dat het woord „succesvol" zeker op z'n plaats is. De grote atletiekvereniging „Rie- me" uit de Belgische plaats Rieme zorgde voor het internationale tintje, want deze vereniging kwam met 45 atleten en nog vele supporters naar Terneuzen. Hardlopen: De Delta-Sport-atlete Thea Kaaij- steker zorgde bij het hardlopen voor een glanzende prestatie. 18 meisjes werden ingeschreven voor de 80 me ter meisjes C. Ze werden verdeeld in drie series van zes. In de eerste serie kwam G. van Ravenstein van Schel- de-Sport tot een tijd van 10.8 sec. De derde serie won Thea Kaaysteker ook in 10.8 sec. In de finale kwamen ie twee eerstaankomenden uit elke serie, waaronder dus Thea Kaayste ker en G. van Ravenstein en ook nog Anja Warrens van Delta-Sport. Het werd een fascinerende race, die zich aan de kop afspeelde tussen Thea Kaaysteker en Gina van Ravenstein. Thea werkte zich na een aanvan- kelijke achterstand naast Van Ra venstein, ze ging door en stoof als eerste over de finish in de nieuwe Zeeuwse recordtijd van 30.5 sec., een fabelachtige tijd. Ze verbeterde zo doende het record van L. de Clerck van Schelde-Sport wat op 10.8 stond en wat dit meisje vestigde in 1967 op baanwedstrijden te Zierikzee. Van Ravenstein kwam ook goed onder dit record, ze werd tweede in 10.6 sec. Delta-Sport veroverde verder nog 15 medailles. Op een ander loopnum mer, de 60 m meisjes D werd Marjan Nolet tweede in 9.2 sec en Anita Kouijzer derde in 9.3. Op de 100 me ter jongens C werd Leo de Pee twee de in de goede tijd van 12.4 sec. De tweede plaats op de 80 m jongens D was voor Frank Steehouwer uit Re- nesse in de pers. recordtijd van 11.4 sec., juist voor Tonny Schults die er 11.5 sec. over deed. Hoogspringen: In tegenstelling tot de verdere ac commodatie in Terneuzen was die van het hoogspringen slecht te noe men. Er 'was geen landingsbed, maar gewoon zand, zodat men er „de flop" niek en conditie etaleerde, speelde ook in taktisch opzicht een klasse l*e- ter. Hoewel de eerste helft slechts met een 2-0 voorsprong voor de thuis club wex-d afgesloten en na de rust P. de Vlieger en L. de Munnik door H. de Haan en H. de Vlieger werden vervangen, zag het er geen moment naar uit dat Zonnemaire terug zou kunnen komen. Integendeel, met de regelmaat van de klok kon keeper Geelhoed de ballen uit het net vis sen. Dat Zonnemaire ook nog twee keer kon doelpunten, lag alleen aan de lankmoedigheid van de Robur- verdediging. WANDELSPORT Geslaagde tocht door Duiveland BRUINISSE, 20-9. Onder ideale weersomstandigheden organiseerde de Sportvereniging „Kwiek" te Brui nisse, een wandeltocht door Duive land, waaraan door 192 deelnemers werd deelgenomen, namelyk groepen van „Kwiek", Oosterland, Vier Ban nen enz. plus een aantal individuele wandelaars. Door een misverstand moest men Delta-Sport missen, jammer, want het aantal deelnemers was dan nog veel groter geweest. Deze mars (een K.N.G.V.-tocht) werd gelopen in vier afstanden: 5 km, 10 km, 15 km en 25 km. De jongste deelnemers waren vier jaar, het grootste verschil tussen eerst en laatst binnenkomenden werd in de 15 km-groep geconsta teerd. Alle deelnemers die de tocht vol brachten in hun groep, ontvingen een medaille. Het Rode Kruis verleende weer zijn medewerking evenals de Rijkspolitie, die voor uitzetting van de tocht in zijn vier verschillende af standen zorgde. KORFBAL Seolto II—All Ready II 2—7 In de eerste opstelling waren bei de ploegen goed tegen elkaar opge wassen, maar All Ready was beter op schot en wist al spoedig door An- dré Achterberg (afstandsschot) en Rinus Kloet (doorloopbal) een 0-2 voorsprong te nemen. Na vakwisse ling strafte Seolto een verdedigings- fout af (1-2). Na rust liet Seolto twee strafworpen onbenut. Adrie Stout- jesdijk deed het voor All Ready be ter en bracht de stand op 1-3. Met een afstandsschot werd de stand nog 2-3, maar toen was de tegenstand van Seolto gebroken en All Ready liep snel uit tot 2-7, daar Rinus Kloet (2 x), Jon Nellesijn (1 x) en Adrie Stoutjesdijk (1 x). NOAD IVolharding II 70 De korfbalclub NOAD heeft zater dagmiddag een grote overwininng behaald op Volharding II uit Yer- seke. Wim Kommer opënde na 10 minuten» de score door keurig in te schieten (10). Tien minuten daarna bracht Johan van der Linde via een doorloopbal de stand op 2-0 en na een half uur werd het door een af standstreffer van Anneke van Nieu- wenhuijzen reeds 3-0. Even later was het dezelfde speelster die via een doorloopbal de ruststand op 4-0 wist te brengen. Wederom door een af standsschot van Ad van der Linde werd het een kwartier na de rust 5-0 en Wijna van Nieuwenhuijzen wist via een doorloopbal het halve dozijn doelpunten vol te maken (6-0). Vijf minuten voor het einde was het Jan- nie van der Werve-Smits die nog een zevende doelpunt aan de score wist toe te voegen (7-0). All Ready A—Volharding A 2—1 (adspirantcn) De A.R. A-adspr. speelden met enige invallers maar zagen kans te gen het sterke Volharding de puntjes thuis te houden. Met een mooi af standsschot van Ben Joppe nam de thuisclub al snel een voorsprong. Volharding bracht de stand in even wicht. waarna weer eèn sterker All Ready na de vakwisseling. Cora Krij ger maakte een fraaie voltreffer. Na rust bleef de stand ongewijzigd zo dat de wedstrijd eindigde in een 2-1 overwinning voor de rood-zwarten. All Ready B—Volharding B 1—2 (adsplranten) Volharding bouwde in 5 min. al een 0-2 voorsprong op, maar latex- kwam er meer tekening in het spel van de jongste All Ready-ploeg. Ex- werd goed gecombineerd en de B- ploeg was Volhax-ding beslist de baas al bleven doelpunten uit. Tien min. voor tijd zag Teuni van Dreven kans de stand op 1-2 te bx-engen, maar ondanks zwaar aandringen van de sterkei*e Zierikzeese ploeg kwam in de stand geen verandex-ing meer. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Uitslag wedvlucht uit Quievx-ain. gehouden op 18 september. Afstand 142 km. Duiven gelost 8 uur 10. Aan komst eerste duif 9 uur 55, laatste prijswinnende duif 10 uur 19. Uitslag: B. de Ruiter 1, 3, 14; Abr. IJzelenberg 2; Ph. Steketee 5. Met deze vlucht werd het seizoen 1971 door „De Bruse Trekker" be sloten. Vitesse hok: l. Ph. Steketee 222 pnt.; 2. J. J. de Jonge 179 pnt.; 3. J. van Boven 178 pnt. Vitesse duif: 1. J. Kik, ringno. 101576, 75 pnt.; 2. Ph. Steketee, ringno. 1490690, 64 pnt.; 3. J. van Boven, ringno. 1474099, 62 pnt. Midfond hok: 1. J. J. de Jonge 220 pnt.; 2. Ph. Steketee 158 pnt.; 3. B. de Ruiter 144 pnt. Midfond duif: 1. J. J. de Jonge, ringno. 1490717, 116 pnt.; 2. B. de Ruiter, ringno. 482412, 66 pnt.; 3. B. de Ruiter, ring no. 102349, 64 pnt. Fond hok: 1. Ph. Steketee 205 pnt.; 2. B. de Ruiter 140 pnt.; 3. Abr. IJzelenberg 85 pnt. Fond duif: 1. Ph. Steketee, x*ingno. 334977, 105 pnt.; 2. A. S. de Koning, ringno. 482201, 70 pnt.; 3. J. Kik, ringno. 482761, 65 pnt. Generaal duif: 1. Ph. Steketee, x-ingno. 334977, 180 pnt.; 2. J. J. de Jonge, ringno. 1490717 148 pnt.; 3. Ph. Steketee, ringno. 1427681, 99 pnt. Jonge duiven hok: 1. S. de Koning, 349 pnt.; 2. B. de Ruiter 299 pnt.; 3. Abr. IJzelenbex-g 208 pnt. Jonge duiven (duif): 1. A. S. de Koning, x-ingno. 1047905 92 pnt.; 2. A. S. de Koning, x-ingno. 220781, 85 pnt.; 3. A. S. de Koning, x-ingno. 220782, 76 pnt. Generaal hok: 1. Ph. Steketee 746 pnt.; 2. B. de Ruiter 671 pnt.; 3. A. S. de Koning, 633 pnt. P.V. „Duiveland" - Nieuwerkcrk Laatste wedvlucht van dit seizoen vanaf Quiévx*ain (B.). afstand plm. 140 km. De uitslag luidt als volgt: L. de Bruine 1, 4, 5; J. Folmer 2, 3. Nu het vluchtseizoen is afgelopen en wij hiervan de balans kunnen op maken. moet gezegd wox-den dat hel met de oude duiven niet best is veld lopen. De eerste vluchten waren veel le koud. en daardoor konden de dui ven niet in conditie komen. Toen de warmte kwam. kregen wij enkele uitgestelde wedstrijden wegens slecht weer, met op 5 juni een grote ramp- vlucht vanaf Orleans, waarvan vele liefhebbers nu nog dc dupe zijn. Met de jonge duiven en de navluchlen prachtig weer. dus mooie vluchten, wat voor velen het totaal resultaat toch nog goed maakte. P.V. „Dc Reisduif" - St. Phllipsland Uitslag van dc gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Quenvrain. In concours waren 53 duiven. Ze wer den met zuidwestenwind gelost om 8.10 uur. De snelheid van de eerste duif was 1324 m/m. Aankomst 9.55.50 De snelheid van de laatste duif was 1047.97 m/m. Aankomst 10.21.59. J. Zuidweg 1. 7, 8. 16 en 17; J. C. Verwijs 2. 3, 5, 13 en 18; L. Vermeij Zn 4. 10 en 15; J. van Oeveren 6; A. Hooglander 9 en 14; M. Fontoijne 11 en 12. niet kon beoefenen. Ondanks deze handicap sprong Leo de Pee toch 1.65 m, wat liem een eerste prijs oplever de. Henk Rooseboom weid goed der de. Bij 't hoogspi-ingen meisjes C kwam Marja Kouijzer tot 1.35 m. Ze weid tweede, omdat ze één fout- sprong meer had dan nummer één, die ook 1.35 m sprong. Joke Geluk uit EJJemeet werd derde met 1.30 m en Hennie van Hekke vierde met de zelfde hoogte. Verspringen: Bij de D-meisjes gingen op het nummer verspringen twee van de drie medailles naar Delta-Sport. Ani ta Kouijzer werd eerste met 3.86 m en Riet Stoutjesdijk derde met 3.76 meter. Kogelstoten: Frank Steehouwer kreeg nog een bronzen medaille voor z'n px-estatie op het kogelstoten, een derde plaats met 7.44 m. Estafettes: Delta Sport had drie estafetteploe gen in de strijd. Twee D-meisjes- ploegen, die 4 x 60 m moesten lopen en één C-meisjesploeg voor de 4 x 80 m. Bij de D-meisjes revancheerde Delta-Sport I zich voor de geleden nedexdaag tegen Schelde-Sport I op de Zeeuwse kampioenschappen te Vlissingen. Toen was er een slechte wissel, nu waren alle wissels erg goed en zo kwam de Delta Sport ploeg, bestaande uit Anita Kouijzer, Anita Koopman uit Sex-ooskerke, Ans van den Bos en Marjan Nolet, ruim voor Schelde-Sport over de streep. Dat deze Delta-Sport-ploeg een erg snelle ploeg is bewijst hun tijd, 34.7 sec., maar goed één seconde boverf het Zeeuwse record wat op naam staat van Zeeland-Sport met 33.4 sec. De tweede D-meisjesploeg werd der de in de tijd van 37.7 seconden. Deze ploeg bestond uit Karin Deurloo, Henny de Blonde uit Serooskerke, Petra Krello en Riet Stoutjesdijk. De C-meisjes-estafetteploeg, (Marja Kouijzer, Anja Warrens, Joke Geluk en Thea Kaaysteker) moest evenals op de Zeeuwse kampioenschappen haar meex-dere ex-kennen in Schelde- Sport. Ze werden tweede, voor Schelde-Sport II, die derde werd. Zaterdag a.s. gaat Delta-Sport naar Zoetermeer, waar atletiekver eniging „Ilion" wedstrijden houdt, om de opening van een nieuwe atle tiekbaan te vieren. De D-meisjes es tafetteploeg hoopt op deze waar- waarschijnlijk snelle baan het Zeeuwse i-ecord op de 4 x 60 m te vei'betei-en. Olympus IDelta Sport 114 (dames) In de hoogste klasse van de afde ling Zeeland moest het damesteam van Delta Spox-t aantreden tegen de kampioenen van vox-ig jaax-, het Vlis- singse Olympus. De Vlissingse dames speelden aan merkelijk sneller, waax-door in de Zierikzeese verdediging nogal wat eaten vielen. Hiex-van maakte Olym pus gebruik. Binnen korte tijd stond Olympus dan ook met 4-0 voox*. Toen pas gelukte het Ria Schaalje een Zierikzees tegendoelpunt te maken. Met de x-ust was de stand opgelopen tot 61 in het voordeel van OIjto- pus. Na de x-ust ging het - zoals zo vaak - aanmerkelijk beter met Delta Sport, hoewel ook nu Olympus de betex-e ploeg was. Het werd 6—2 door Els van Zwieten. Via 8-2 werd het door Ester Goedhait 83. Nadat Olympus was uitgelopen tot 10—3, wist Delta Sport door Ria Schaalje voor 104 te zorgen, waarna Olym pus de eindstand bepaalde op 114. Olympus III—Delta Sport 8—0 (dames-junioren) De Zierikzeese juniox-en moeten zich nog aanpassen. Het valt niet mee om tegen juniox-en te spelen die via de adspiranten en pupillen in de juniorenklasse zijn gekomen. De ba sis van het handbalspel zit er dan al in. Dit moeten de Zierikzeese dames nu in de juniox-encompetitie opdoen. Een zware en wellicht soms ook een ontmoedigende taak. In elk geval het enthousiasme is er en dat is veelal de basis om uiteindelijk tot goede resultaten te komen. De wedstrijd werd een regelma tige overwinning voor de Vlissingse junioren. Nadat de rust met 5—0 was ingegaan, ging Olympus uiteindelijk met 8-0 met de eer strijken. Marathon I-Delta Sport I 13-10 De Zierikzeese (heren) handballers hebben het er lelijk bij laten zitten wart een overwinning behoorde ze ker tot de mogelijkheden. Er werd onnodig verloren en D. S. had de ne derlaag aan zichzelf te wijten. Dc Zierikzeeënaai*s namen niet de tijd de aanvallen rustig op te bouwen en er werd zeer snel, soms uit onmoge lijke posities op doel geschoten. De resoluut te werk gaan de Marathon verdediging wist daar wel raad mee. Bovendien had D. S. nog met pech tc kampen: veel schoten belandden op het houtwex*k en als cirkelspeler miste men Bert Swennc. Dank zij rustig opgebouwde aan vallen bij het begin kon Zierikzee na enkele minuten al een 2-0 voor sprong nemen: Toon Marathon in liep tot 2-2 ging D. S. steeds nerveu zer en geforceerder spelen. Marathon nam de voorsprong over en gci*ust werd met 5-4 in 't voordcel van de Vlissingers. Ook na rust een (te) ge haast Delta Sport. Tot de stand 9-9 wisten de clubs elkaar bij te houden maar toen liep Marathon uil tot 12- 9. De eindstand kwam met 13-10. Een onnodige nederlaag voor de tot dar. toe nog ongeslagen Zierikzeese fomatie. Do Dolle Sport-punljes werden ge maakt door Alb. de Leeuw. 3; Joop Goedhart 2: Daan v. d. Wekken 2; Jaap Consemulder 1; Huib van Da- Jen 1 en Henk Verheij 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 5