Kon. Harmonie „Kunst en Eer" presenteerde zich in het nieuw Oplossing zaak „Havenkwartier" blijft bijzonder moeilijk STREEKNIEUWS Nieuw raadslid K. van den Ouden (P.v.d.A.) werd beëdigd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 16 september 19Y1 Nr. 20945 Gemeenteraad Zierikzee Bespreking uiet Monumentenzorg op komst ZIERIKZEE, 14-9. De gemeenteraad hechtte op dc dinsdag gehouden vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester zijn goedkeuring aan het voorbereidingsbcsluit bestem mingsplan „Havenkwartier". Blijkens toelichting van b. en w. is over dc onderwerpeljjke affaire een diepgaande bespreking gehouden met de be trokken instanties, die o.m. resulteerde in een besluit, dat het gebied van het „Havenkwartier" verder kan worden ontwikkeld door een breed samen gestelde commissie, onder voorzitterschap van de heer Th. H. de Meester. De wcrkcommissie heeft inmiddels een eerste bespreking gehad. Het oordeel was dat een voorbereidingsbcsluit moet worden genomen, teineinde ongewenste bebouwing te voorkomen. Kleurrijke nieuwe uniformen, dankzij medewerking burgerij en bedrijven aan geslaagde aclie Tamboer-maitre A. Struijk, ongetwijfeld de meest met goud gedecoreerde man van korps en drumband. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De voorzitter lichtte nader toe dat de zaak „Havenkwartier" moeilijk rond te krijgen is. Estetische en fi nanciële faktoren spelen een rol. De heer Doeleman wees er op dat Zierikzee nu dertien jaar met dit plan bezig is, terwijl sprake is van stelselmatige achteruitgang van het gebied. De heer De Moor herinnerde aan de aktiviteiten van allerlei com missies, aan gemaakte ontwerpen en tekeningen, maar tot een besluit is het nooit gekomen. „We zijn nu achttien jaar na de ramp en kijken aan tegen stukjes oude planken. Er zal niet te duur moeten worden ge bouwd, want het moet betaalbaar zijn", aldus de heer De Moor. De voorzitter merkte op dat een brief na:'r Monumentenzorg is uit gegaan. Vast staat dat zonder een extra subsidie een cstetisch verant woord plan niet is te realiseren. Blijft die subsidie uit, dan zullen in het kwartier woningwetwoningen moeten worden gebouwd, maar er komt in ieder geval eerst een ge sprek met Monumentenzorg. Woningbouw Een voorbereidingsbesluit tot wij ziging van het Uitbreidingsplan in onderdelen Malta II ging onder de hamer door. De wijziging houdt ver band met het plan van „Beter Wo nen" tot de bouw van een complex van 16 bejaardenwoningen, waar van 8 beganegrondwoningen en 8 galerijwoningen, waarvan op de le verdieping, te bouwen op een gedeel te van de gronden omsloten door de Caustraat, Werckendetstraat, De Va- gestraat en de De Wittestraat. Voorkeurrecht van koop op een kavel bouwterrein in bestemmings plan West I krijgt Interbouw Zee land N.V. voor een viertal dubbele woningen aan de Zandkreekstraat. Totale oppervlakte: 2275 m- a f 38,75 per m-. De kwestie van het verlenen van voorkeursrecht wordt voortaan een zaak, die - met toestemming van de raad - gaat behoren tot dc competentie van b. en w. De eerste bungalow zal worden gebouwd in West I. De heer A. H. Weterings heeft verzocht een kavel bouwterrein te kunnen kopen, gelegen ten zui den van de Sloestraat voor een to taalprijs van f 23.610 (excl. b.t.w.). De raad stond dit verzoek toe. Aan de heren W. de Vries en mr. K. A. Keuning worden stukken grond ver kocht in het saneringsplan, van res- pektievelijk 46 en 27 m-, tegen een uitgifteprijs van f 41,55 per m2. Premiewoningen De raad besloot garantie te ver lenen voor een door „Beter Wonen" Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ifleale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank voor SPAARBUSJES in bruikleen ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur; Malta: De Cranestraat, woens dag 15:30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. REN ESS f:. 15-9. Omstreeks janua ri '72 zal de kleuterschool le Rent's - se er een lokaal bij hebben. Was het tot nu toe zo dat beide kleuterklas sen in verschillende gebouwen wa ren ondergebracht, omdat de eigen lijke kleuterschool, dit' 10 jaar oud is sinds 7 jaar te klein bleek. Gedli aan te gane geldlening van f 1.120.000 voor de financiering van de bouw van 24 premiewoningen in het be stemmingsplan West I. Dit bedrag is 90 procent van de totale stichtings- kosten. D6 overige 10 procent wordt door de woningbouwvereniging zelf gefinancierd. Ter aanbeveling werden gekozen tot comissaris van de N.V. Brugver- binding Haringvliet, ter voorziening in dc vakature Kastelein, de heren Th. H. de Meester en C. Bij de Vaa- te. De aandeelhoudersvergadering zal uit dit tweetal een commissaris be noemen. De heer Groen vroeg of in opvoling de voetsporen van de voor ganger zullen worden gedrukt, daar de heer Kastelein zich zeer heeft in gespannen voor tariefsverlaging. Vol gens de heer Groen is de reserve dit jaar opgelopen tot f 10 miljoen. De wethcuder merkte nog op dat een .boetebepaling" geldt bij eerdere af lossing'. De aktie „Geef Gezondheid" Ook op Schouwen-Duiveland is de aktie „Geef Gezondheid" uitstekend aangeslagen. In totaal werd ingeza meld een bedrag van f 15.487,86. Ver deeld over de verschillende gemeen ten ziet de opbrengst er gespecifi ceerd als volgt uit: Zierikzee f 7058,65; Westenschouwen f 2835,05; Middenschouwen f 309,75; Brouwers haven f 1795; Duiveland f 1789 en Bruinisse T 1709,41. In totaal .stelden acht cn dertig kruideniers en dro gisten hun zaken open. ZIERIKZEE Schilderbeurt Zuidhavenbrug De Zuidhavenbrug - die de ver binding vormt tussen de Oude Ha ven zuidzijde en de Julianastraat wordt momenteel door een tweetal schilders van gemeentewerken flink onderhanden genomen. De ijzeren brug wordt van het roest ontdaan en in de ijzermenie gezet waarna een nieuwe verflaag zal worden aangebracht. Afdeling N.J.N.Ï Blijkens een oproep in het jongste nummer van „De Dwergstern" zijn oudere leden van de Jeugdvogel- wacht bijeen geweest om te trachten te komen tot heroprichting van een N.J.N.-afdeling (Ned. Jeugdbond voor Natuurstudie). Voor en ook hog in de oorlog kende Schouwen-Dui veland een bloeiende afdeling, maar de leden van toen zijn natuurlijk reeds lang „ouwe sokken" (N.J.N.- term) geworden. Het ziet er naar uit dat de pogingen met succes zullen worden bekroond. BURGH Kermis in opbouw De kermis in Burgh, de voorlaat ste van Schouwen-Duiveland, is in opbouw, een abnormale drukte zo als in de vroegere jaren met een cake-walk, een zweefmolen een schommel, grote nougat-kramen doch alleen de familie v. d. Zande die met een kindermolen en een ge bakkraam toch weer wat sfeer zal brengen tijdens het weekend, en op a.s. maandag en dinsdag. De nog talrijke toeristen kunnen evenals de burgerij genieten van een oliebol, een roomsoes en de aanblik van de genietende kinderen in de molen. Hengelwedstrijd De H.S.V. „De Krabbe" organi seerde voor haar leden 1.1. zondag een wedstrijd, geldig voor de beker, aan het strand te Westenschouwen. rende deze periode werd een kleu terklas ondergebracht in het „Evan gelisatiegebouwtje". Het nieuwe lo kaal wordt aan het bestaande kleu terschoolgebouw vastgebouwd waar door de kleuterklassen na 7 jaar weer herenigd zullen zijn. De foto toont het nieuwe lokaal in aanbouw. Aanvullend op de lijst van ingeko men stukken kwam voor een brief van de Monumentenraad, betreffen de inschrijving van hel vastgestelde beschermde stadsgezicht te Zierik- in het register van beschermde stads- en dorpsgezichten. Be rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer Sprengelmeijer naar het bestem mingsplan Oude Weg, zulks in ver band met plannen tot vestiging van een Zierikzees bedrijf in de voorma lige groenvoerdrogerij. De voorzitter deeld mede dat een verzoek om me dewerking aan de Planologische commissie is geweigerd. De moge lijkheid bestaat dat de groenvoer drogerij opnieuw zal gaan draaien. Bij re-aktivering zal echter reke ning worden gehouden met de be palingen in de Hinderwet. De heer Den Boer wilde de moge lijkheid onderzocht zien tot salaris verbetering van de wethouders en ambtenaren, daar weer nieuw per soneel moet worden aangetrokken. De voorzitter zei dat de zaak in het college is besproken. Een gesprek over deze materie heeft plaats gehad met de commissaris der koningin en binnenkort wordt Binnenlandse Za ken hierover benaderd. Zierikzee dient - na passering van de 8.000 in woners in de klasse van 10 tot 12.000 te worden ingedeeld, gelet op het gecompliceerd karakter van de gemeente en het zeer vele werk. Met name zijn de wethouderssalarissen ver beneden peil. De voorzitter merkte op dat de hoeveelheid werk meer dan het dubbele is in vergelij- king met gemeenten elders in het land van dezelfde grootte. Er was maar een kleine opkomst, want slechts 13 senioren- en 6 ju niorenleden verschenen aan het nat te strijdperk. De vis liet het afweten want er werden slechts 9 stuks ge vangen. De uitslag: 1. M. A. v. d. Wielen 750 pnt., 2. A. van Twist 320 pnt. en 3. T. van Vliet 120 pnt. Junioren: 1. Simon Blom 333 pnt., 2. Ad Provoost 255 pnt., 3. Bert Vis ser 124 pnt. en 4. Hans v. d. Wielen 120 pnt. De volgende wedstrijd zal gehou den worden aan de Rampweg. Bejaard ensoos Op de laatste middag van de ker mis, dinsdag 21 september opent de bejaardensociëteit van Burgh op nieuw de deuren van het sociëteits gebouw „De Koebel". Iedereen die voor dit gezellig' samenzijn in aan merking komt is van harte welkom. De dames-besturen heben niet stil gezeten en zij zullen er voor zorg dragen dat er dit seizoen weer voor „elk wat wils" is. HAAMSTEDE N.C.V.B.-vergadering Op 21 september a.s. wordt in de Gei*. Kerk een vergadering gehou den van de N.C.V.B.-afdeling. Als spi'eekster treedt op da. A. A. van Leeuwen met als onderwerp: „Reis naar Israël". Het gesproken woord wordt toegelicht met dia's. Reisje van Ned. Christenvrouwenbond Dinsdag jl. trokken zes en dertig dames van de N.C.V.B. naar de landdag te Axel. Er werd een geva rieerd programma geboden. Mevr. Strik-Wei*da van Klinken, presi dente van de N.C.V.B. hield een toe spraak, getiteld „Wat bezielt ons vrouwen vandaag aan de dag?" Het volgende reisdoel was Vlissin- gen, waar de Miro-markt bezocht werd. Tot slot werd gedineerd in het gezellige restaurant „Oranjeplaat" te Amemuiden. RENESSE Collecte Kon. Wilhelminafonds De laatstleden in Renesse gehou den collecte ten bate van het Kon. Wilhelminafonds heeft een bedrag van f 609,06 opgebracht. Aktie „Geef gezondheid" Op twee plaatsen kon men dins dagavond te Renesse zijn geld, ten bate van de aktie „Geef gezondheid" kwijt. Dat hiervan druk gebi*uik was gemaakt bleek om tien uur toen wei*d afgesloten en geteld. Het bleek dat de Renessese bevolking een be drag van f 1415,50 had bijeenge bracht. SCHARENDIJKE „Sursum Corda" zong in rusthuis „In 't Opper" De Chr. Zangvereniging „Sursum Corda", o.l.v. de heer J. Schouls gaf een concert in het rusthuis „In 't Opper" te Bruinisse. Een achttal nummers werd uitgevoerd, die door de aanwezigen met applaus werden beloond. Als blijk van waardering werd aan de voorzitter een envelop pe met inhoud aangeboden, ter ver steviging van de kas. Na gebruik van een consumptie, werd de terug reis weer aanvaard. BROUWERSHAVEN Geslaagd Aan dc Medische Faculteit tc Rot terdam slaagde voor het doctoraal examen in dc medicijnen onze oud- stadgenoot dc heer J. C. Keizer. P.I.T.-eollectc De collecte voor het P.I.T. heeft in Brouwershaven f 71,78 opgebracht. Van de opbrengst der P.I.T.-collcctc worden o.a. kerstpakkettten Se' stuurd naar de militairen overzet ZIERIKZEE, 15-9. Op trotse en voor een ruim 140-jarige Koninklijke Harmonie bijzon der waardige wijze heeft Zie rikzees' bekende muziekgezel schap, „Kunst en Eer" tijdens 'n unieke „muzikale mode- sow", voorgebracht in de bo venzaal van het „Huis van Nassau", de gloednieuwe uni formen gepresenteerd. Met de ze korte, maar krachtige show - een gloednieuwe „symfonie" in rood, zwart en goud - pre senteerde „Kunst en Eer" zich woensdagavond in de eerste plaats aan allen die gedurende de afgelopen maanden zich daadwerkelijk hebben inge spannen om de uniformen-ak- tie tot een succes tc maken. Vóórdat de harmonie onder leiding van dirigent E. A. de Looff zich keurig in het nieuw presenteerde met een pittige vertolking van de mars San Carlo van Osc. Tschuor, daar bij geflankeerd door de drum band onder leiding van tam- boer-maitre A. Struijk, sprak de heer J. van Urk namens het bestuur woorden van welkom tot de genodigden in „besloten kring" bij deze eei*ste kennis making met het „nieuwe" „Kunst en Eer", namelijk: de medewerkers en medewerk sters van Z.O.V., U.V.V., Jeugd Rode Kruis en een aantal da mes van de werkende leden. De succesvolle actie heeft Kunst en Eer" netjes over de streep gebracht. De to taalopbrengst was f 15.832,67. Van dit bedrag werd f 1.680, bijeengebracht op de gehouden „rommelmarkt" en f 536,via oud-papier-acties. De loterij gaf een netto-opbrengst van f 1.998,—. De Zierikzeese bedrijven bleven bepaald niet achter. De firma Tim merman gaf hierbij de eerste stoot in de goede richting met de schen king van een compleet uniform. Daarna volgden: N.V. Zeelandia met 5 uniformen, Smit-Bolnes gaf 2 uni formen, Mondragon, drukkerij L. en O. en „Thermecon", schonken elk één uniform. Rode geklede jasjes cn zwarte pantalons Het nieuwe „gala-tenue" van „Kunst en Eer" ziet er wel heel an ders uit dan de na een gebruik van 22 jaar nu tot op de draad versleten donkere - en vooral ook warme - Zich richtend tot het nieuwe raadslid wees de voorzitter er op, dat het lidmaatschap heel wat meer in houdt dan het bezoeken van de i*aadsvergaderingen. Er is veel werk ook in de commissies en contacten zijn nodig met de eigen politieke groepering. De heer De Meester hoopte dat het nieuwe raadslid tijd en verantwoordelijkheid ia 1 vinden cn hebben een akticf raadslid te zijn. zoals zijn voorganger in zo duidelijke mate is geweest. Éénzijdig parkeren Een toelichting gaf wethouder Lin- ders op een bcbording in de St. Do- musslraat, die eenzijdig parkeren in houdt. zulks op een destijds gedaan pakken De muzikanten zijn nu uit gerust in een gekleed model, éénlijig jasje van x*ode wollen baratea, en voorzien van een halve staande ki*aag. Dit jasje wordt gedragen over een wit overhemd met zwarte das en is versierd met goud galon en zg. harpjes. De mouwen zijn voorzien van schuine lis, in de rug zijn split- padden aangebracht. De pantalons zijn van zwarte wollen baratea, met i-ode bies. Het uniform wordt zonder ceintuur gedragen. De hoofden zijn getooid met wat genoemd worden „hoogoplopende schuitjes" van zwart bont, met rode bodem; opgeborduurd verder het wapen van Zierikzee en voorzien van een rode staande pluim. De tamboer-maitre ki*eeg als duide lijke „eenling" een kolbak. De nieu- verzoek van mevr. Beije. De zaak overigens blijkt gecompliceerd te liggen. Het is een soort interimrege ling, die niet zozeer de instemming heeft van de Dienst Gemeentewer ken en van de Vcrkeerscommissie. De wethouder geloofde dat het in de toekomst toch komt hier tot éénrich tingsverkeer cn dan moet de hele zaak opnieuw bekeken. Wielerronde Een uitvoerige verdediging gaf de wethouder ook op een schrijven van het Wielcrcomité inzake het niet doorgaan van de jaarlijkse wieler ronde. zulke mede n.a.v. een vraag van de heer Van den Doel. Dc lieer Ltnders ontkende dat het comité we uitmonstering werd met applaus door de aanwezigen, waaronder na mens het gemeentebestuur de beide wethouders de heren Linders en Bij de Vaate, begroet. „Snel gegaan" Namens het Uniformenfonds gaf de vooi'zitter de heer Joh. de Jonge, een overzicht van de gehouden aktie met als conclusie ,,'t is wel snel ge gaan". Op 12 maart j.l. werd het idee geboren in een bestuursvergadering, nu staat „Kunst en Eer" - „op een enkele broek na" - er weer fraai gekleed bij. „Kunst en Eer" is bij zonder dankbaar voor de ondervon- den medewerking. „We kunnen ver trouwen hebben in de toekomst, dankzij de jeugd in het gezelschap is het korps na 140 jaar nog altijd springlevend", aldus de heer De Jon ge, die memoreerde dat na de huis- aan-huis-actie de zaak al „aai*dig i*ond" was. Hij zei dal bestuur en leden van de hai*monie ongetwijfeld alle kans zullen krijgen hun dankbaarheid voor de geslaagde actie te tonen en wel door op spontane wijze mede werking te verlenen wanneer een beroep op het gezelschap wordt ge daan. Namens bestuur en werkende leden dankte de heer De Jonge ten slotte allen die op enigerlei wijze hebben bijgedragen aan het welsla gen van de uniformenactie. Reden lot voldoening Wethouder Bij de Vaate consta- teei'de dat de stedelijke harmonie, gelet op het resultaat van de unifor menactie, te Zierikzee duidelijk een grote plaats inneemt. „Dat is eën re den tot grote voldoening", aldus de wethouder, die meedeelde dat bur gemeester De Meester tot zijn spijt verhinderd was bij de presentatie van al dit nieuws aanwezig te zijn. ,Ook bij de gemeente staat „Kunst en Eer" vooraan", aldus de wethou der, vaststellend dat de actie kon sla gen dankzij de inzet van velen en de medewerking van de burgerij en be drijven. De financiële positie van de gemeente bood helaas geen ruimte voor een bijdrage, (subsidiëring) van de actie. „We hopen dat onze har monie nog vele jaren aan festivitei ten luister zal mogen bijzetten", al dus de heer Bij de Vaate. De heer E. P. J. Krips vooi*zitter van de Z.O.V. complimenteei*de het gezelschap met de fleurige rood zwarte uniformen. „We hopen dat dit voor u aanleiding zal zijn heel Zie- ï-ikzee door te gaan". Namens de Z.O.V. bood de heer Krips een bij drage aan voor de instandhouding en voortzetting van het uniformenfonds. Ongetwijfeld zullen er in de toe komst immers toch weer de nodige vernieuwingen moeten plaatsvinden. De heer Van Urk nam dit „nieuwe begin" dankbaar in ontvangst en deelde mee dat het uniformenfonds voortaan ook als instrumentenfonds zal worden gehandhaafd. Tenslotte* kon de heer Van Ui*k nog als verras- sing vertellen dat intussen ook aan een andere wens van de hai*monie zal worden voldaan: het gereedko- men van een nieuw vaandel kan op korte termijn tegemoet worden ge zien. Met nog een tweetal pittige num mers, „Alpha" van F. Schori en „Punjaub" van Paijne, nam hierna een uiterlijk totaal vernieuwd en in nerlijk jong „Kunst en Eer" afscheid Ongetwyfeld zal het korps al zeer binnenkort opnieuw te bewonderen zijn Optreden Nut en Uitspanning Het muziekgezelschap „Nut en Uit spanning" zal a.s. zaterdagavond een concert geven op de muziektent op het schoolplein. Het concert dat om half 8 zal beginnen zal wellicht het laatste van dit seizoen zijn en het is te hopen, dat goede weersomstandig- heden en het publiek ook ditmaal geen verstek zullen laten gaan. NIEUWERKERK Opbrengst aktie „Geef gezondheid" De dinsdagavond gehouden aktie van „Memisa" „Geef gezondheid" bracht te Nieuwerkerk op f 982,50. Nagiften komen nog steeds binnen en worden later vermeld. lange tijd op uitsluitsel zou hebben moeten wachten. Hij vond het ver antwoord dat in specifieke gevallen de gemeenten voor halen en weg brengen van de dranghekken zorgt, maar veel minder in het geval van een wielerronde. „Hel moet voor de organiserende mensen en hun ach terban een kleinigheid zijn dit tc doen en de gemeente kost het tijd cn geld. Ik kan dan ook niet inzien dat de gemeente schuldig zou zijn of kunnen zijn aan het niet doorgaan van de ronde". De voorzitter lichtte toe dat een b. en w.-besluit aan de beslissing ten grondslag lag cn hij vond het onjuist dat men dan in een gegeven situatie poogt een ander besluit van de bur gemeester af tc dwingen. Toegeven zou dan het verknoeien van de ver houding in het college betekenen: „een antwoord van b. en w. is een antwoord van b. en w„ maar hei is te hopen dat hel gebeurde zal lei den tot beter begrip, dat de strijdbijl wordt begraven en het wielereomi- té de zaak volgend jaar mei frisse moed weer aanvat". Reclasseringsactie (Ingezonden) Het Nationaal Bureau voor Reclas sering voert van 20 tot en met 26 september zijn jaarlijkse aktie. In de meeste Nederlandse gemeenten zal in die periode een huis-aan-huis of straatkollekte worden gehouden. Hoewel de overheid het reclasse- ringswerk voor een groot deel sub sidieert, blijft fondsenwerving nood zakelijk omdat de financiering van bijzondere projecten uit de opbrengst van de kollekte dient te geschieden. Onder deze projecten vallen het uitbrengen van films en het uitge ven van voorlichtingsmateriaal als mede het financieel steun verlenen aan groeperingen in de Nederlandse bevolking die de reclasseringsge- dachte in woord en daad willen uit dragen. Verder verlenen de reclasserihgsin- stellingen materiële hulp aan cliën ten in die gevallen, waarin van acu te nood sprake is. De aktie zal deze keer in het teken staan van het thema: Gezin en cri mineel gedrag. Te Brouwershaven wordt deze kollekte georganiseerd door mevr. De Bres-van Hondt. Gemeenteraad besluit tot aangaan van geldlening De raad der gemeente Brouwers-! haven besloot in haar spoedeisende V vergadering op dinsdagavond j.l. tot het aangaan van een geldlening, groot f 500.000,-. NOORDGOUWE P.I.T.-collecte De collecte ten bate van het P.I.T. heeft een bedrag opgebracht van f 106,64. De kerkgracht Met behulp van een kraan van de heer De Ruiter alhier is de kerk gracht uitgebaggerd. Verschillende landbouwers reden met wagens af en aan. Te hopen is dat - nu de gracht is gekuist - er geen afval meer zullen inwerpen. De gracht is thans drie meter diep geworden en is dus voor kinderen dubbel gevaar lijk. Voorzichtigheid zij geboden. ZONNEMAIRE Collecte De in de maand augustus j.l. in de Ned. Hervormde Kerk te Zonnemai1- re gehouden 3e collecte heeft f 129,52 opgebracht. Ophalen oud papier Na lange tijd is de prijs van het oud papier weer zodanig, dat het de moeite loont het op te halen. Daar om zijn de leden van N. en U. van plan het zaterdagmorgen weer op te halen. Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 14-9. Op de vergadering van de gemeenteraad werd het nieuwe raadslid voor de P.v.d.A. de heer K. v. d. Ouden beëdigd. Hy vervult dc vakature ontstaan door vertrek van dc heer Van Kcssel. In handen van dc voorzitter, burgemeester Th. H. de Meester, legde hy dc vereiste beloften af. Ooggetuigen op de tribune waren mede dc klassen 3 cn 4 Mavo R.S.G. „Prof. Zeeman", die tevoren door de voorzitter hartclyk werden verwelkomd. Hy deelde mede dat een jeugd-gemcentcraad is gevormd uit deze klassen, die binnenkort heus gaan vergaderen, onder leiding van dc raadsvoorzitter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3