Sluitings-zeilwedstrijden „De Maas" en W.S.V. „Zierikzee" Pleidooi voor drinkwaterspaarbekken in Grevelingenmeer ZIERIKZEE, 13-9. Afgelopen zon dag vonden de door de Zierikzeese Watersport Vereniging en de Kon. Roei- en Zeilvereniging „De Maas" georganiseerde sluitingszeilwedstry - den plaats. Het initiatief om zo laat in het seizoen toch nog eens „alle maal naar buiten te gaan" werd be loond met een deelname van maar liefst vpf-en-veertig jachten, waar bij schepen uit Bruinisse, Yerseke en Wolfaartsdijk. Tegen half tien maakte het start schip „Zeevolen", onder commando van schipper-burgemeester De Meester, zich los van de steiger om voorzien van de vlaggen van „De Maas" en de Zierikzeese Watersport Vereniging ligplaats te kiezen aan het zuidelijke einde' van de startlijn voor het havenhoofd. Als eersten werden de platbodems en catamarans „weggeschoten", ge volgd door de klassen vijf t/m acht, en daarna als laatsten de klassen één tot en met vier. Onder de deelne mers bevonden zich van Zierikzeese zijde onder andere de heren Mole naar met „De Ruimte", Den Boer met „Isis", Quartel met „Die Gouwe" en v. d. Male en v. d. Schee met „Tha- lassa". Een eervolle vermelding ver dient zeker de heer Co de Vos, die de wedstrijd in een klein open scheepje van de 4 meter-klasse uitzeilde, een zeer natte en vermoeiende bezigheid. „Uitschieters" Er stond een flinke bries, met af en toe flinke uitschieters die alle at tentie vroegen van schip en beman ning, zozeer zelfs dat de „Seastar" vergat voorrang te verlenen aan „Die Gouwe", waardoor een aanvaring volgde, die gelukkig goed afliep. De „Seastar" verliet hierna conform de regels, de wedstrijd. Als traject was gekozen baan 3. Dat betekende: dooi de Hammen, tegen tij terug door het Roggeschaar, dan door de Vuilbaard de Roompot in, keren bij Vrouwen polder en vandaar terug naar de fi nish. Uitslagen De uitslagen luiden: Klasse I t/m V: 1. Angela, J. v. d. Torren, (De Maas); 2. De Ruimte, J. Molenaar, (Zierikzee); 3. Falstaff, B. E. Ruys, (De Maas); 4. Aquarius, D. v. d. Berg, (De Maas). Klasse Catamarans: 1. Poekoel Terous, C. van Swelm, (K.M.J.C.); 2. Stortemelk, A. de Kroes, (Haringvliet). KI. rónd- en platbodemjachten: 1. Aquarius, C. J. de Vrieze, (De Maas); 2. Wega, H. v. d. Schalk, (De Maas). Klasse VI-VIII: 1. Thalassa, P. v. d. Schee, (Zie rikzee); 2. Klaas Compaen, P. Hen ry, (De Maas); 3. Pagan II, Th. Mul ler, (De Schelde); 4. Ellen III, T. v. d. Have, (Wolfaartsdijk). SPORT VELDHANDBAL Delta Sp.-Zeeland Sp. 7-12 DAMES Tegen een beter Zeeland Sport uit Vlissingen hebben de Zierikzeese da mes een eervolle nederlaag geleden. In de hoogste klasse van de afdeling Zeeland komt het vooral op snelheid en conditie aan, terwijl iedere speel ster goed moet kunnen schieten. In de Zierikzeese formatie ontbreekt het nog aan schutters. Hier komt nog bij dat een schutter als Jannie de Jonge nu de zieke Corrie Koopman in het doel moet vervangen, zodat de aanval enigszins is verzwakt. Overigens heeft Jannie een prima wedstrijd gekeept. De jongste moeilijkheden hebben de Zierikzeese dames in het begin van de wedstrijden. Ook nu weei-. Binnen enkele minuten keken zij reeds tegen een 3-0 achterstand aan. Ria Schaal je en Wietske Vos wisten vervolgens voor 2-3 te zorgen. Zee land Sport liep echter uit tot 2-7, waarna Wil Verheij het derde Zie rikzeese doelpunt op haar naam bracht 3-7. Met de rust werd de stand 4-8 door een doelpunt van aanvoerster Ria Schaal je. Na de rust opnieuw een sterker Zeeland Sport dat wist uit te lopen tot 4-11. Ria Schaalje wist hierna met twee gave treffers de stand op 6-11 te brengen. Tegen het einde van de wedstrijd scoorde Zeeland Sport en Delta-Sport, door Nel Verheij, ie- dér nog een zodat het einde kwam met een stand van 7-12 in het voor deel van Zeeland Sport. Een ver diende overwinning voor de Vlis- singse dames. Delta Sp. I—SIOS 113—11 (heren) In een bijzonder spannende wed strijd heeft Delta-Sport de beide punten in Zierikzee weten te houden. De tweede overwinning werd met 13-11 op SIOS uit Bergen op Zoom behaald. Toch loopt het nog niet zo best in de Schouwse formatie. Voor al verdedigend trekt men nogal eens aan het kortste eind. Er worden te veel doelpunten tegen Delta-Sport gescoord. Dit legt een zware last op de aanval, om meer doelpunten te maken, dan de tegenstander door fouten in de verdediging veroor zaakt, te maken. In de wedstrijd tegen SIOS deed zich hetzelfde voor. Een sterker Del ta-Sport, dat echter geen kans zag SIOS op ruime afstand te zetten. Telkens wist SIOS weer terug te ko men. Even zag het er naar uit, bij de stand 6-3 in het voordeel van Delta-Sport, dat de wedstrijd beslist was. SIOS kwam echter fel terug en wist in te lopen tot 6-6. De rust kwam met de stand 7-6 voor Delta- Sport. Direct na de rust kwam SIOS voor de eerste maal op een voorsprong 7-8. Delta-Sport zag echter het ge vaar in, het werd 10-8 en 11-9 werd het uiteindelijk 13-11 in het voordeel van Delta-Sport. Een volkomen ver diende overwinning. De Zierikzeese treffers werden ge maakt door Joop Goedhart 5x, Al- bert de Leeuw 3x, Bert Swenne 2x, Jaap Cousemulder lx, Theo de Looze lx en Huib van Dalen lx. Een vooroorlogs plaatje van het Bolwerk te Zierikzee met de - reeds lang buiten gebruik zijnde - koren molen. Stoomtijdperk herleefde AMSTERDAM, 11-9. Enige duizenden mensen zijn zater dag getuige geweest van een korte terugkeer van het in 1953 in ons land geëindigde stoomtijdperk. Ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van de Nederlandse Vereeni- ging van Belangstellenden in het Spoor- en Tramwezen N.V.B.Sreed er weer eens een door stoom voortbewogen sneltreinloc met 14 Neder landse rijtuigen van Amster dam naar Rotterdam v.v. Aan deze jubileumrit na men ruim 1100 mensen deel. Behalve de afgevaardigden van buitenlandse zusterorga nisaties van de N.V.B.S. o.m Engeland, Luxemburg, Dene marken) waren ook Neder landse leden van de vereni ging in de gelegenheid deze niet-alledaagse reis mee te maken. Delta Sp.-Zeeland Sp. 2—9 (dames-junioren) Het zag er in het begin rooskleu rig uit voor de Delta Sport junioren. Simone Coppoolse zorgde voor 1-0 en 2-1. Tot aan de rust wisten de Zierikzeese junioren de stand te houden op 2-3. Na de rust had Delta Sport blijk baar alle kruit verschoten. Geen en kel Zierikzeese doelpunt werd er nog gemaakt. Zeeland Sportliep regel matig uit tot 2-9. Eén verdiende overwinning. De Delta Sport junioren zijn nog niet brutaal genoeg. Zij schieten op momenten dat het niet kan, terwijl bij redelijke schietkansen, de bal juist wordt overgespeeld. Het feit echter dat twee doelpunten zijn ge maakt, de eerste in deze competitie, geeft hoop voor de toekomst. KORFBAL IS O AD I verloor met 3—4 van TOP I De belangrijke wedstrijd in Drei- schor tussen de korfbalteams van NOAD I en TOP I uit Arnemuiden is door de leiders met 3-4 gewonnen. TOP was veel sterker dan de blauw- witten. Na 10 minuten spelen gaf Jannie Siereveld de vissersploeg de leiding (0-1) en vijf minuten later was het Kees de Meulmeester, die er 0-2 van maakte. Nog in de eerste helft slaagde Kees Kommer er in om een tegenpunt te laten aantekenen (1-2). In de tweede helft was het we derom Jannie Siereveld, de tot sco ren kwam en de stand was nu 1-3 voor TOP. Nadat de Arnemuidena- ren een strafworp hadden gemist, wat het K. de Meulmeester, die de stand op 1-4 bracht. NOAD kreeg ook een strafworp toegewezen, welke door Anneke van Nieuwenhuijzen prompt werd benut (2-4). Kort voor het einde slaagde Wim Kommer er nog in iets van de opgelopen achter stand af te knabbelen, doch een ge lijkspel zat er voor NOAD niet meer in, zodat de volle winst mee naar Walcheren ging. SCHAKEN Schaakver. T.O.G. te Bruinisse Vrijdag 10 september is de compe- tie van de schaakvereniging T.O.G. te Bruinisse weer gestart. De uitsla gen van die avond zijn als volgt: A. P. C. Verton-W.Vlam 0-1, J. Jumelet- A. van Wezel 0-1, A. van den Berge- J. van Popering 1-0, J. van den Ber- ge-Th. Muller 0-1, M. Houkamp- Joh. Jumelet Lz. 1-0; W. Hokken-T. de Ronde 0-1, H. van den Berge-W. Kooten 1-0, L. Houkamp-B. de Rui ter 0-1. VISSERIJBERICHTEN Vragen over „onvisbaar weer" Het directoraat Generaal voor de Landinrichting en de Visserijen wil nadere gegevens omtrent de eisen voor aanleg van mosselverwater- en opslagplaatsen op natuurweten schappelijke en semi-technische grondslag. De afd. Schelpdierencul tuur (Mosselproefstation), het Horn- tje, algemeen projectleider drs. A. C. Brinkwaard wil namelijk gege vens ontvangen over de dagen waar op het tengevolge van klimatologi sche omstandigheden als storm, mist, getij-effect enz., alsmede ijsgang, on visbaar weer was. Deze gegevens zijn nodig om te weten te komen, hoe dikwijls ge middeld aanvoerstagnatie optreedt, teneinde d ecapaciteit te bepalen die Het Horntje of andere kunstmatige verwaterplaatsen van mosselen straks zal moeten hebben. De mede werking van de mosselkwekers wordt gevraagd. Op daartoe te ver-, strekken lijsten, zullen zij dan in de komende tijd kunnen aankruisen, op welke data het „onvisbaar weer" was. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Dr. L. Meinsma, directeur van de Stichting Koningin Wilhelmina Fonds, is door het mi nisterie van Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne aangewezen als Neder lands vertegenwoordiger op de tweede internationale conferentie over roken en gezondheid, die van 20 tot 24 september in Londèn wordt gehouden. ZANDVOORT. In Zandvoort wordt deze week een hotel geopend speciaal voor oud-patiënten van psychiatrische inrichtingen in gees telijke nood verkerenden. Het Strandhotel in Zandvoort is voor dit doel ingericht door de dr. Joshua Bierer Stichting. DEN HAAG Het Nederlands co mité Unicef heeft tot nu toe twee ton ingezameld voor het door het comité geadopteerde gezondheids project dat de Indonesische regering in samenwerking met Unicef gaat uitvoeren. HOENSBROEK. Een enorme vuurzee heeft maandagavond in het centrum van Hoensbroek (L.) voor enkele tonnen schade aangericht in een voormalige houtopslagplaats, die in gebruik was als stallings ruimte voor een tweetal transport bedrijven en een aantal particuliere auto's. Wfit biedt de BEELDBUIS DONDERDAG 16 SEPTEMBER NED. I: Na het journaal en Pip „Op losse groeven" waarin ook dit- jnaal weer vijf favoriete platen. Na het journaal een aflevering van Mission Impossible. In „De af spraak" gaat het weer om een dicta tor die uit zijn land is verdreven en geld in handen probeert te krijgen om de macht te kunnen overnemen. De mannen van Mission Impossible moeten proberen het plan te ver ijdelen. Ze doen dat door in dienst bij de diktator te komen en de man in de war te brengen door te doen alsof ze toekomst kunnen kijken. Dat gebeurt natuurlijk weer op de manier van de M.l. heren. Hierna Wereld op wielen, dat een nieuw gezicht gekregen heeft. De avond wordt besloten met Het stond in de sterren, een programma rond Eddy Christiani. Voor de oorlog speelde Eddy in het orkest van Frans Wou ters mee en lepelde het ene succes na het andere door de mikrofoon. Sommige mensen mogen zijn lied jes niet maar toegegeven moet wor den dat hij in ieder geval een heel knap gitarist is. De avond wordt be sloten met een aflevering van het laatste journaalbulletin. NED. II: Pip en Zip worden ge volgd door het journaal, Den Haag vandaag en van gewest tot gewest. De tijd tot het journaal wordt ge vuld met toeristeninformatie door het Nationaal buro voor toerisme. Na het journaal en weersoverzicht de VPRO met de kritische aktuali- teiten rubriek „Berichten uit de zo mer". Hierna een aflevering uit de twintiger en dertiger jaren. Vrij naar president Colijn, luidt de on dertitel gelukkig hebben wij geen verantwoording. Onderwerp is het facsisme. Verder bestaat 't pro gramma uit Lucia II, het tweede deel van een Cubaanse speelfilm. Deze Lucia speelt in het begin van de dertiger jaren. Ook toen was er revolutie in Cuba welke Batista aan dp macht bracht. Lucia speelde een belangrijke 10I in het leven Pan de revolutionairen. De revolutie bracht nieuwe mensen aan het bewind en deze mensen bereikten ook niet al les wat zij wilden. E" zou nog een derde revolutie komen en ook daar in speelde Lucia een rol. Zou het de allerlaatste zijn. Afwachten is de boodschap. DONDERDAG 16 SEPTEMBER NED. I 18.45 Pip en Zip; 18.55 Journ. 19.05 Op losse groeven; 20.00 Jour naal; 20.20 Mission Impossible; 21.10 Wereld op wielen; 21.40 Het stond in de sterren; 22.25 Journaal. NED. II: 18.45 Pip en Zip; 18.55 Journaal; 19.05 Den Haag vandaag; 19.10 Van gewest tot gewest; 19.50 Tips van het nationaal buro voor toerisme; 20.00 Journaal; 20.20 Be richten uit de zomer; 20.45 De twin tiger en dertiger jaren; 21.35 de Lu cia 11; 22.30 Journaal. Advertentie Ditishetrecept: Kaasfonduevan Nederlandsekaas. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn In de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 600 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afinaken met zont, peper, nootmuskaat en wat kirsch. gen. Binden mc ZIERIKZEE, 13-9. Bij de „Put van Moermond" aan de Zuidwellebrug, werd door Anzul Int. Ned. voor alle brandweren van Schouwen-Duiveland en talrijke belangstellenden, de door de gemeente Westerschouwen aange kochte 250 kg poederbluswagen gedemonstreerd. Tevens werd hel nieuwe lichtschuim gedemonstreerd en werd een spektakulaire autobrand geblust. Op het demonstratieterrein waren o.m. aanwezig de burgemeesters van Zierikzee en Middenschouwen en de heer J. de Boer, van de B.B-Zeeland. TWEEDE KAMER DEN HAAG, 13-9. Vanuit een bij zondere commissie uit de Tweede Kamer is de gedachte gelanceerd over te gaan tot de aanleg van een drinkwaterspaarbekken in het Gre velingenmeer. Zo'n opslagbekken zou speciaal voor de watervoorziening van Zee land en een gedeelte van de Zuid- Hollandse Eilanden van bijzondere betekenis kunnen worden, waarbij vooral gedacht kan worden aan de sterke industriële expansie in do. provincie Zeeland". Aldus de commissie in een maan dag verschenen verslag over een hoorzitting over het spaarbekkenpro ject „Brabantse Biesbosch". In dat verslag toont de commissie zich niet geheel gerust inzake de prognose van' de te verwachten kwaliteit van het Maaswater, dat voor de vulling van de bekkens in de Biesbosch zal wor den gebruikt. Zij wijst er in dit ver band op, dat de kwaliteit van zowel het Maaswater zelf als die van de zijrivieren die op Nederlands grond gebied in de Maas uitmonden thans in vele gevallen niet aan de daaraan te stellen eisen voldoet. Mosselaanvoer in tie week van 6 tot 11 september ZIERIKZEE, BRUINISSE, - 11-9. In de week van 6 tot 11 september werden door 95 schepen aan de mijn te Yerseke niet minder dan 47.400 ton mosselen aangevoerd waarvan er 3400 ton onverkocht bleven. D.w.z. werden aangekocht door het Mosselfonds. Was er vorige week sprake van een optrekken van de prijzen, die in het begin van de week nog enigszins doorwerkte, door de aanvoer op woensdag 39 schepen met ruim 22.000 ton mosselen vielen de prijzen tot op het minimum terug, het interesseert vele kwekers niet meer, of ze nu nog door een hande laar worden gekocht voor f 13,01, f 13,02 of f 13,03, of in het Mossel fonds verdwijnen voor f 13,-. De mosselen die worden aangevoerd zijn alle van uitstekende kwaliteit. Kwa- FEUILLETON liteiten van boven de 30 kg, vlees gewicht in andere jaren een bijzon derheid zijn nu schering en inslag. En kwekers met een kwaliteit van 20 tot 25 kg vleesgewicht, kan zeker niet worden verweten, dat zij een inferieure kwaliteit aan de markt brengen, maar toch wordt deze kwa liteit momenteel min of meer met een scheel oog aangezien, toch wel weer een ontwikkeling in de mossel- handel die al weer niemand had voorzien. Na de vele publikaties over on deugdelijke mosselen in de maand juli, zou er wel eens een campagne mogen komen, waarin nu het tegen deel de uitstekende kwaliteit, meer naar voren werd gebracht, want nie mand wordt in september meer ziek van het eten van mosselen, dan mis schien hier en daar iemand, die al lergisch is en b.v. ook niet tegen aardbeien kan. 54 De ander dacht na. Geruime tijd was het stil in de slaapkamer. Teun greep weer naar zijn pakje shag en begon een sigaret te draaien. Elmert bleef zwijgen, zodat Teun opmerkte: „Daar weet jij ook geen oplossing voor, hè?" „Misschien wel. Laat me even na denken. Wat zegt Elsje er zelf van?" „O. die is net als ik. Ze vertelde al die tijd, dat ik er over huis kwam, al van mij te houden, maar dat ze haar zusje niet in de wielen wilde rijden. Anneke is zo'n schattig kind.... ik kan haar gewoon geen verdriet doen Als ik haar zag huilen, ik ge loof, dat mn' hart zou breken". Elmert knikte enkele malen. „Luis ter eens, broer, jij houdt je vandaag ziek. Ik bedoel: je blijft boven, of eh nee.... dat loopt beneden te veel in de gaten, want dan zeggen ze misschien: waarom komt Anneke dan niet. Wacht, dit is beter. Je gaat na het eten meteen weg, zonder wat te zeggen. Dan denken ze hier, dat je naar Anneke bent. Smeer 'm maar ergens heen. Het doet er niet toe waarheen. Als het maar ver genoeg wég is van Stamveen. En kom niet voor en uur of lf thuis. Dan heb ik misschien gelegenheid om een oplos sing te vinden". ..Wat ga je dan doen?" ..Precies weet ik het nog niet. Maar laat het aan mij over, als je wilt. Ik heb een idee, dat tamelijk veel kans van slagen heeft. Waardoor jij je Els je kan krijgen". Teun deed een paar trekken aan zijn sigaret, onderwijl zijn broer aankijkend „En dan? Mag ik het niet weten?" Plotseling kwam hij geheel over eind en greep zijn broer bij de arm. Elmert zag rood en keek schuldbe wust zijn broer aan. „Bedoel je, dat jijdat jij van Anneke houdt?" Elmert knikte timide. „Ja, al een hele tijd. Eigenlijk zolang als ze bij ons over de vloer komt. Daarom ging ik doorgaans zondags weg, als Anneke hier thuis was, snap je? Ik was bang me te verraden. Misschien ben ik een slechte toneelspeler. Zo, je weet het nu. Wat doe je? Sla je me de hersens in?" „Ik?" Teun viel achterover in zijn bed en begon te schaterlachen. „Snotverdosie, die Elmertdie schelm.is verliefd op mijn meis je.... Man, wil ik nog een mooiere oplossing vinden? Het is toch zeker voor elkaar? Dit probleem is in één klap opgelost, ouwe struikrover Jij neemt Anneke van me over. dan is de weg vrij voor mij en Elsje Wat een kostelijke mop ,als je het goed beschouwt Elmert draaide zich nijdig om naar z'n broer. „Ik vind het anders helemal niet om te lachen, lamme ling. Want jij vergeet intussen één ding. Jij hebt gemakkelijk praten; neem Anneke van me over.... het is geen tweedehands auto. Wat denk je, zou Annke er ook nog een eigen oordeel over hebben? Het zal de vraag zijn, of zij mij wil. Je hebt alle kans, dat ze mij als medeplichtige beschouwt en met alles gaat smij ten Teun bedaarde langzamerhand. „Neem mijn wagen maar mee, broer. Daarin is de ruimte beperkt en er zit praktisch niets los. waarmee ze kan gaan smijten. Het is jou wel toever trouwd, Adonis.Als Anneke niet blind is, zal zc heel wat goede eigen schappen bij jou ontdekken, ik zal voor je duimen." ..Die duim van jou.daar zie ik anders niet veel brood in. broer. 20. door JOKE DE VALK ternauwernood' achter dc rug, of Teun mompelde een groet en ver dween uit de kamer. Tiemcn zei spottend: „Is die even verliefd? Hun kert gewoon naar een zoentje." Elmert keek door hel raam, zag zijn broer de straat uit lopen. Geluk kig, niemand bemerkte, dat hij niet met zijn wagen ging. Lien mopperde alweer op haar broer: „Ga-cs weg me die elleboog van je. Ik moet nog afwassen en ik wil ook wel weg." „Kalm, kalm", betoogde Ticmcn. „Flipje wacht wel op jc, hoor". ..Hij moest ook eens 't hart hebben, dat-ie 't niet deed", gromde het meisje. „Haha", lachte Ticmen. „Nog niet eens getrouwd en zit hij nu arondcr de plak?" „Doe niet zo gek", snibbigdc Lien, met een natte vaatdoek het tafelzeil afwassend. „Maar zoals Immigjc zou ik vast niet zijn, broer". „Vrouwen" .oreerde Ticmen wijs, „moet je voor het huwelijk naar jc hand zetten. Anders is cr na het hu welijk geen land mee te bezeilen". Lien kwam overeind, haar broer verbaasd aankijkend. „Tjonge, wat een wijsheid. Zeker in dienst ge leerd. Geloof maar niet. dat ik me laat kommanderen. Niet door Flip en niet door een ander" Elmert dacht: Deze korte woorden wisseling komt mc mooi van pas. Nu merken ze niet. dat Teun iels dwars zit. Nu moet ik zelf proberen cr on gemerkt van door te gaan. Een half uur later stopte hij voor het Boshuis en belde aan. Anneke deed open. Kennelijk had zc Teun verwacht, want de blijde lach op haar gezicht bestierf. „O. ben jij het? Hoe is 't met Teun? Komt-ie zelf niet?" Zondagsmidda was de maaltijd (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4