de postgiro Fa. Van Beveren WEER SLACHTOFFERS VAN STRIJD IN NOORD-IERLAND DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vliegtuigongeluk bij Hamburg; vermoedelijk twintig doden met de girobetaalkaart- kunt u gegarandeerd overal betalen! dab makkelijk! Ontslag Amsterdamse havenarbeiders Definitieve onderhandelingen over Berlijn Scheepje met dragline omgeslagen in zwaaikom Sas Zierikzee Loena-18 in baan om aarde „Tegen-witboek" van Landbouw over EEG Seventies Illegale stokerij HOOGE- EN LAGE MIERDE, 6-9, In Lage Mierde (N.B.) is maandag ochtend in een schuur achter een boerderij aan de Neterseelsedijk 23. verborgen tussen balen geperste stro en afgedekt met zwarte plastio zeilen, een illegale jeneverstokerij ontdekt. De ontdekking volgde op een mel ding van orand in de bewuste boer derij bij de plaatselijke rijkspolitie door de boer zelf. De modeschoen van AERO voor de jaren zeventig De schoenenzaak voor uw voeten Visstraat 6, Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE EN ADMINISTRATIE ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 11,90; per maand J 4,-, per jaar na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 45,-. Losse nummers 25 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) Bij de Vaate, tel. (OHIO) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij 2,25. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusie! v'h Lakenman Ochtman, Zierikzee. 4 B.T.W. Onjuslen eisten dit jaar reeds 68 doden LONDONDERRY. 6-9. Een meisje van 15 jaar is maandagavond in de Noordiersc stad Londonderry dood geschoten tijdens een vuurgevecht tussen Briise militairen en leden van de I.R.A.. het clandestiene Ierse Re publikeinse leger. Het vuurgevecht brak uit nadat bommen waren gegooid naar Britse soldaten in de roomskatholieke wijk Bogside. De onlusten in Noord-Ierland heb ben dit jaar tot dusverre 68 doden geëist. Het meisje, dat maandag om het leven kwam is de 100ste dode sinds het uitbreken van de geweld daden in Ulster, twee jaar geleden. Maandagavond zijn in de Noord- ierse hoofdstad Belfast twee pa trouillerende Britse soldaten gewond die vanuit een hinderlaag werden beschoten. Heath sprak met Ierse premier In het buitenverblijf van de Brit se premier bij Londen hebben pre mier Heath en de Ierse premier Lynch, maandag besprekingen ge voerd. Lynch zou Heath voorgesteld heb ben de R.K. minderheid in Noord- Ierland een grotere vertegenwoordi ging in de regering en het parlement te geven. Heath heeft reeds duidelijk ge maakt. dat zijn besprekingen met Lynch in elk geval niet zullen gaan over een wijziging van de constitu tionele status van Noord-Ierland als integraal deel van het Verenigd Ko ninkrijk. Maar dit zou geen wijzigin gen uitsluiten in de structuur van het provinciaal bestuur of in het kiesstelsel, dal op het ogenblik een overheersende en permanente meer derheid van de protestantse Uniao- nistische partij in het parlement ver zekert. Politieke waarnemers menen, dat Heath bereid is tot soepelheid op het punt van eventuele politieke hervor mingen. Maar aan de andere kant zal hq waarschqniyk aandringen op meer samenwerking van de Ierse re gering bij de bestrijding van I.R.A., die ook in Ierland verboden is. Dinsdag 7 september 1971 128ste jaargang Nr. 20940 WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 In dit nummer: Wintermode in Zierikzee Noodlanding op stuk autoweg mislukte HAMBURG, 7-9. Zeker negentig inzittenden hebben een vliegtuigon geluk van maandagavond by Ham burg overleefd, zq het deels met zware verwondingen. Pas vele uren na de ramp had men enige zekerheid over het aantal slachtoffers: vermoe delijk 20 doden en 42 gewonden. Er werden heden (dinsdagochtend)vroeg nog 11 passagiers vermist, maar men achtte het heel goed mogeiyk dat de ze met particuliere auto's naar Ham burg zqn gebracht. Het verongelukte vliegtuig, een tweemotorig straalvliegtuig van het type BAC-111 van de in München gevestigde chartermaatschappij „Paninternational" was na een mis lukte noodlanding op een pas ge reedgekomen stuk van de autoweg Hamburg-Kiel tegen de balustrade van een viaduct gevlogen en vlak naast de weg neergestort. Het toestel met 121 mensen aan boord (115 pas sagiers en zes bemanningsleden), vloog na het neei-storten in brand en het duurde uren voordat de brand weer het vuur meester was. In de chaos sdie er heerste was het lange tijd onmogelijk, vast te stellen hoe veel slachtoffers er waren. Er gingen geruchten over wel 85 doden. De wrakstukken lagen over honderden meters verspreid. (Advertentie) Toeristen Het vliegtuig verongelukte kort na het vertrek van het vliegveld Ham- burg-Fuhlsbüttel voor de tweede vlucht naar het Spaanse Malaga op één dag. met aan boord toeristen (vermoedelijk allen Duitsers), 'onder wie veel bejaarden. Een minuut na het vertrek zond de piloot een nood signaal uit wegens een storing in één der straalmotoren. Direct daarop viel de radioverbinding uit. De piloot heeft nog getracht op de autoweg te landen, zoals lange remsporen aan gaven, maar het toestel weer opge trokken toen hij voor zich het via duct zag opdoemen. Het ongeluk ge beurde bij Hasloh, circa 10 km ten noorden van Hamburg, in een vrij wel onbewoonde streek. De piloten behoren tot de overlevenden. De cockpit, die van de romp brak, is vrijwel onbeschadigd gebleven. Twee ooggetuigen hebben verteld, twee lichte explosies te hebben ge hoord toen het vliegtuig nog In de lucht was. AMSTERDAM, 6-9. De Stichting Samenwerkende Havenbedrijven (S.H.B.) in Amsterdam gaat ongeveer 90 havenarbeiders ontslaan. Het zijn zgn. weekpendclaars uit het noorden en oosten van het land, die geduren de de week in het daartoe bestemde woonoord op Zeeburg zijn onderge bracht. Bovendien zullen de jaarcon tracten van de 50 Spanjaarden die bij de S.H.B. in dienst zqn, niet worden verlengd. De reden is dat de behoefte aan havenarbeiders in de hoofdstedelijke haven dit jaar sterk is teruggelopen door een vermindering van het la dingaanbod. Dit komt voornamelijk tot uiting bij de S.H.B., een organisa tie die door de havenondernemingen gezamenlijk in stand wordt gehou den. Bij de S.H.B. is ongeveer 40 pro cent (thans ca 1500 man) van het to tale bestand aan havenwerkers in dienst. Volgens een communiqué van de Scheepvaart Vereniging Noord doet zich ook in de andere Westeu- ropese havens een onvoorziene te rugloop van het werk voor waarvan de oorzaak van conjuncturele aard is. In de eerste helft van dit jaar schommelde het aantal S.H.B.-arbei ders dat niet kon worden tewerkge steld tussen 200 en 300 man per dag. In de maanden daarna is dit opgelo pen tot een gemiddelde van 450. Vol gens S.V.N.-directeur E. J. van Dijk waren er dagen dat voor 600 man geen werk was. In het communiqué wordt opge merkt, dat hoewel een zekere leeg loop of improduktiviteit in de S.H.B. op grond van het bestaande systeem kan worden aanvaard, deze thans zo danig hoog is dat - wil de werkgele genheid als geheel in de haven kun nen worden behouden - niet op deze wijze kan worden doorgegaan. BONN, 6-9. In Bonn en West-Ber- lijn is maandag de tweede en waar schijnlijk definitieve fase van de on derhandelingen ever Berlijn begon- Drie dagen na de ondertekening van de door de V.S., de Sowjet- Unie, Frankrijk en Engeland geslo ten raamovereenkomst zijn in Bonn staatssecretaris Egon Bahr en zijn Oost-Duitse collega Michael Kohl en in West-Eerlijn senaatsvoorzitter Mueller en de Oostduitse staatsse cretaris Guenter Kohrt bijeengeko men om over de technische bijzon derheden van het raam-akkoord te spreken. Mueller en Kohrt zullen hun gesprek donderdag in Oost-Ber- lijn voortzetten. Bijzonderheden over hun gedachtenwisseling van maandag zijn niet bekendgemaakt. Een woordvoerder van de West-Ber- lijnse senaat zei dat beide mannen alleen gesproken hebben over een regeling voor de bezoeken van West- Berlijnërs aan het oostelijke deel van de stad Berlijn. Bahr en Kohl zouden in Bonn ge discussieerd hebben over het weg-, en spoorverkeer tussen West-Duits- land en West-Berlijn over Oostduits grondgebied. Ook over dit gesprek zijn geen officiële mededelingen ge daan. ZIERIKZEE, 6-9. Gisteren (maan- dag)middag is in de zwaaikom aan het Zierikzcese Sas een scheepje, waarop een dragline was geplaatst, omgeslagen en gezonken. Het scheepje, een aak, met de dragline was ingezet bij reparatie- werkzaamheden aan de losinstallatie op het terrein aan de havenkant al daar. \velke gebruikt wordt door de (Foto: J. D. C. Berrevoets) fa. Van Dijk en Co voor het lossen uit schepen van zand en grind. Aan deze losinrichting bevindt zich een lopende band waaraan een grote opvangbak moest worden aan gebracht. Deze bak werd naar het schip gereden met een heftruck van de C.A.V. Schouwen-Duiveland. Aan de kade-rand schoot de bak echter onverwacht naar beneden. Het gevaarte belandde daarbij op de aak, het scheepje werd te zwaar belast en sloeg om. Als gevolg van het omslaan van de 'aak kwam ook de heftruck in het water terecht. De heftruck stond nl. precies op een kabel waarmee de aak lag vastgemeerd. De chauffeur van de heftruck, de heer J. Stoutjesdijk kon nog op tijd van zijn voertuig springen. De heftruck kon nog maandag avond worden gelicht met een kraan van de fa. Zandee uit Goes. De om geslagen aak zal weer in het gareel worden gebracht met behulp van een drijvende bok. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's t Het grootste medelijden heb- ben altijd zij, die niet helpen kunnen. i BOCHUM, 7-9. Het onbemande Russische ruimtevaartuig Loena-18. dat donderdag werd gelanceerd, is in de nacht van maandag op dinsdag in een baan om de maan gebracht. Dit maakte het observatorium van de Westduitsc stad Bochum bekend. De Russen hebben niet meegedeeld wat zij precies met de Loena-18 gaan doen. Haar voorgangster, de Loena- 17, zette vorig jaar november het ro- botkarretje Loenochod op de maan. Verwachting tot woensdagavond: Zonnig en (lroog Zonnig en droog weer met zwakke tot matige zuidoostelijke wind; in de nacht en ochtend hier en daar mist en min.-temperaturen van 11 tot 6 graden; maxima rond 21 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 5 tot 12. Min.-temperaturen: omstreeks nor maal. Max.-temperaturen; van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 8 sept. Zon op 6.02, onder 19.13 Maan op 20.00, onder 10.49 9 sept. Zon op 6.03, onder 19.11 Maan op 20.26, onder 12.20 Laatste kwartier: 11 .v?pt, (19.23). HOOG- ÉN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 8 sept. 5.18 17.32 10.30 23.05 9 sept. 5.55 18.12 11.13 23.44 Doodtij: 14 september HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 7-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Al enkele dagen beheerst een omvangrijk hogedrukgebied het weer in een groot deel van Europa. De kern van dit systeem trok langzaam over Engeland en de Noordzee naar het oosten en-lag dinsdagmorgen met een luchtdrukwaarde van 1033 mbar in de buurt van Hamburg. Frontale storingen koersen over de Atlanti sche oceaan eerst oostwaarts, maar worden dan gedwongen naar het noordoosten af te buigen in de rich ting van IJsland. Sommige van deze storingen bereiken daarna via Noord Scandinavië Oost-Europa en veroor zaken daar dan regen. Het hogedruk gebied verplaatst zich inmiddels langzaam verder naar het oosten. Voor onze omgeving betekent dit een ruiming van de wind naar zuidoost tot zuid, zodat de temperaturen woensdag iets hogere waarden kun nen bereiken dan dinsdag. Overigens verandert er weinig in het weerbeeld. WINSCHOTEN. Onder grote belangstelling is het al enkele jaren leegstaande grote hotel Dommering in Winschoten door een felle brand totaal verwoest De schade wordt geschat op enkele tonnen. De oorzaak van de brand is nog onbekend. LONDEN, 7-9. Onder de titel „Geen aansluiting op de voorwaar den van de Tories", heeft de Britse Labour-party maandag een docu ment van 10.000 woorden gepubli ceerd. Daarin wordt de strategie van deze partij uiteengezet met het oog ep het historische debat, dat in de herfst over de Britse kandidatuur voor aansluiting bij de EEG wordt gehouden. Het document, dat een gedetail leerd antwoord is op het begin deze zomer gepubliceerde regeringwit boek en een werkbasis voor het jaar lijkse partijcongres in oktober in Brighton, springen twee belangrijke punten naar voren. Het eerste is de bevestiging van de verwerping dei- door de regering in Brussel verkre gen toelatingsvoorwaarden. Het tweede punt is de zorg van Harold Wilson om de eenheid te bewaren in zijn partij (die uiterst verdeeld is over de Europese kwestie) door een houding van compromis aan te ne men. „Wij zijn niet tegen de ge meenschappelijke markt en nog min der anti-Europa. Onze houding je gens toetreding is altijd afhankelijk geweest van de voorwaarden tot aansluiting. In dat opzicht zijn wij steeds trouw geweest aan onszelf", aldus het Tegen-Witboek". Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 1