rrico NAJAARSBEURS (beatrixgebouw)+INTER DECOR (bernhard-en irenehal) voetbal Finale Europacup in Feijenoord-stadion Niet alle zondagclubs goed voorbereid op komende competitie het Bossche kaaslied INGEZONDEN STUKKEN ARAM EN HET TEKEN VAN YAGO DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Arfvpnvi, kon. Ned. Jaarbeurs utrecht OPENINGSTIJDEN ALLE BEURZEN werkdagen van 9-18'uur. zondag 5 september van 10-18 uur voordelige trei/vtoegangsbiljetten op ca. 170 stations verkrijgbaar SPORT VOETBAL (Van onze sportmedewerker) ZIERIKZEE, 3-9. Zondag a.s. is het zover dat ook de zondagvoetbal lers een aanvang gaan maken met het competitie-seizoen 1971/1972. Dat de zes zondagverenigingen er alles aan hebben gedaan om zo beslagen mogelijk ten ijs te komen kan moei lik worden gezegd wanneer wij de oefenprogramma's bezien. Tekenend was het wel dat men bij enige verenigingen, op enkele dagen voor de aanvang van de competitie, eigenlijk nog niet eens goed wist met wta voor elftal men in de competitie gaat starten. Na de jongste contacten met de zaterdag- en zondagvereni gingen is er toch wel ten aanzien van de voorbereiding een duidelijk verschil ten gunste van de zaterdag- verenigingen waar te nemen. Van de zes zondagverenigingen nemen erin totaal twaalf senioren elftallen aan de competitie deel. Een bijzonder veeg teken voor de toekomst van het zondagvoetbal op Schouwen- Duiveland is zeker het feit dat vijf tig procent van deze zes verenigin gen niet eens de beschikking heb ben over A-, B of C junioren. Nog steeds is voor iedere vereniging zeer beslist het gezegde van toepassing: wie de jeugd heeft heeft de toe komst. Hopelijk slagen de betreffen de vereniging er in de eerste komen de jaren in hier verandering in te brengen daar wij anders het ergste voor hen moeten vrezen. Bij Zierik- zee, de enige vereniging op Schou- wen-Duiveland met een gediplo meerde trainer en met lo elftallen in de competitie de grootste vereni ging, heeft men er beslist wel wat aan gedaan om straks in de 3e klas zo goed mogelijk voor de dag te kun nen komen. Er werden een aantal oefenwedstrijden gespeeld welke zondag werden afgesloten met deel name aan het Robur toernooi. Zierikzee De volgende spelers zijn voor het le elftal geselecteerd: doel Ko Hoo- gerheide en Adrie Stoutjesdijk; ach ter: Jaap Geleijnse, Kees Lodewijk, Adre Klink, Theo van Aken, Adrie Kamp; midden: Theunis Klink, Ko Willemse, Wim v. d. Hoek; voor: Toon Tiggelhoven, Wim de Regt, Joop Krips, Cor Stoutjesdijk. Wegens blessures zijn Henk Vermeule en Kees Struik momenteel nog niet be schikbaar. Van de boven genoemde spelers kwamen Wim de Regt van Biervliet en Jaap Geleijnse van Re- nesse over. Zierikzee neemt aan de competitie deel met 3 senior en 2A-, 3B- en 2 C junior elftallen. Twee maal in de week, op dinsdag en vrij dagavond wordt er getraind. Onge twijfeld staat Zierikzee in de 3e klas voor een bijzonder zware taak waar bij men al tevreden zal zijn met een plaats in de middenmoot. D.F.S. DFS dat het vorig seizoen een bij zonder zwakke start had waarna het tenslotte nog voortreffelijk eindigde hoopt het dit seizoen beter te gaan doen. Veel is er in het team van de oranjehemden niet veranderd. Er werden oefenwedstrijden gespeeld tegen Dirksland. Bevelanders en tweemaal DRL. De oud-speler Rinus Bakker neemt de spelers op dins dag- en donderdagavond onder han den. Voor het le elftal zijn dertien spelers geselecteerd: doel: Tonny Schoonaard; achter Ab Deurloo, Ni co Tuinman, Kees Rijnberg, Jaap Rijnberg; midden: Joost v. d. Zande, Nico v. d. Bos en Theo den Engels man; voor: Theo Wessels, Jan v. d. Klooster. Joop Roos, Nico de Graaf, Toon Rijnberg. DFS komt in de com petitie uit met 2 senior-, I A-, I B- en I C elftallen. Dreischor Dreschor nam als voorbereiding voor de competitie deel aan het Mes- toernooi te Heinkcnszand terwijl het zondag jl. uitkwam tegen Lewedorp- se Boys. De blauw witten, die tot be tere prestaties hopen te komen dan in het vorige seizoen, hebben de be schikking over prakties dezelfde spelers Voor het le elftal, dat speelt in de opstelling 1-3-2-5, zijn veer tien spelers geselecteerd: doel: Johan Doeleman; achter en midden heeft men de beschikking over de volgen de spelers Hans Geelhoed, Jan Kie- zenberg, Jaap Slager, Wim Schouwe- naai", Piet v. d. Weijde, Rinus Over- weel en Cees Davidse; voor: Simon de Vlieger, Kees Kommer, Johan v. d. Linde, Wim Kommer, Jan v. d. Bos en Rinus de Rijke. Dreischor neemt deel aan de competitie met twee senior elftallen. Zonnemaire Bij Zonnemaire is men voor het nieuwe seizoen nu niet bepaald op timistisch. De rood gelen kregen een gevoelig verlies te inkasseren door dat Jan Dane, Nico van Nieuwenhui- ze en Cor van Nieuwenhuize hun schoenen aan de wilgen hingen. In de volledige opstelling werd er geen enkele oefenwedstrijd gespeeld. Het le elftal zal zeer waarschijnlijk uit de volgende selectie worden samen gesteld, doel: Kees Geelhoed; achter: Arie Dane, Jacob Fonteine, Piet Stouten, Stoffel Duinhouwer, Sjaak Deurloo; midden: Cor Duinhouwer, Leen de Munnik; voor: Piet de Vlie ger, Wim Janse, Adrie Geelhoed, Jan Fonteine, Hans de Vlieger. Binnen kort zal men waarschijnlijk ook de beschikking krijgen over Hans de Haan die weer overschrijving van Dreischor naar zijn oude vereniging heeft aangevraagd. Zonnemaire komt in de competitie uit met twee senior elftallen. Renesse Renesse zag Jaap Geleijnse naar Zierikzee vertrekken terwijl het ver der de beschikking hield over de zelfde spelers. A.s. maandag zal de beslissing vallen of de duinbewoners een gediplomeerde trainer in dienst zullen nemen. Voor het le elftal heeft men de beschikking over, doel: Rinus Everaerts; achter: Lies de Meij, Jaap Verboom, Joop Verboom, Daan Duinhouwer; midden: Herman de Bie, Frans Griffioen, Rinus Verse- put, Kees Everaerts; voor: Cees Westdorp, Jan Quist, Cor Kooman, Daan Bezuijen, Jaap v. d. Kasteele. Renesse komt in de competitie uit met 2 senior, I A- en I B elftallen. Tenslotte hebben wij SVOWK dat met I elftal aan de competitie deel neemt. De Ouwerkerkers hopen een betere start te hebben dan in het Advertentie. niet vergeten... Frico eten vorige seizoen. Men heeft de be schikking over, doel: Piet Dalebout; achter: Luciën Totte, Nico Pankow, Daaf v. d. Werf, Bart Hendrikse; midden; Johan Hillebrand, Jaap Dekker; voor: André Wijnen, Rinus Pankow, Piet v. d. Werf, Urbanus Marni: Jo Hage stopte met de ak- tieve wedstrijdsport. Van het najaar krijgt men weer de beschikking over enige jeugdige spelers die dan 16 jaar worden. VOETBAL M.E.T.O. I-Zierikzcc I Meto te Hoogerheijde is a.s. zon dag de eerste tegenstander van de rood-zwarten. Voor deze wedstrijd is het Zierikzee-elftal als volgt samen gesteld: J. Hogerheijde d.; Th. Klink, J. Klink, Th. van Aken, A. Kamp a.; Jac. Willemse aanv., C. Lodewijk, W. v. d. Hoek m.; N.N., J. Krips, C. Stoutjesdijk v. Wisselspelers: H. Vermeule en A. van Tiggelhoven. Een kleine overwinning behoort tot de mogelijkheden. Zierikzee II-Walcheren II Zierikzee II moet het dit seizoen weer in de afdeling Zeeland zoeken. Het elftal is evenwel in samenstel ling sterker, en zal dit a.s. zondag in een thuiswedstrijd met een behoor lijke overwinning willen waarma ken. Samenstelling: A. Stoutjesdijk d.; C. Wiltenburg, S. Kamp H. Berre- voets, A. Willemse a.; J. Geleijnse, R. Pieters, A. Winkelman aanv. m.; W. Ravia, C. Klink, J. Jonker v. Zierikzee III-Dreischor II Zierikzee III heeft dit seizoen weer grootse plannen, R. Verbeek d.; J. Papeveld, J. Schoonen a.; H. Panoux, G. Koster aanv.; L. Lukus m.; C. Heijboer, J. van Dienst, H. Meier, A. Peute, J. Ver kaart v. willen dat ze ker tegen Dreischor II bewijzen. Zierikzee heeft ruim voldoende spe lers voor drie elftallen, wie niet komt trainen zal zeker niet op een vaste plaats in één der elftallen kun nen rekenen. PIOCKEY Hockeyclub Schouweii-Diiivelaiid De hockeyclub Schouwen-Duive- land is voor het seizoen 1971-1972 weer ingedeeld in de 4e klas. Zij zul len hierbij uitkomen tegen Etten- Leur, Goes, Middelburg, Tempo en Vlissingen. De reserves van H.S.D. komen uit in de afdeling A van het zuidelijke distx'ict met: Vlissingen II, Vlissingen III, Olympia II, Olympia III en Middelbux-g III. Zondag stai't H.S.D. met de com petitie met het spelen van de thuis wedstrijd tegen Vlissingen. ATLETIEK Delta Sport-pupillen actief in Rotterdam ZIERIKZEE, 2-9. De afd. Rotter- dam van de K.N.A.U. oi'ganiseei'de jl. zaterdag wedstrijden, waaronder driekampen voor de pupillen. Deze driekampen bestaan uit 40 of 60 m. hai'dlopen, hoogspi'ingen en kogel stoten. Bij deze wedstiijden bleek dat kogelstoten het zwakke punt was voor de Delta Sporters. Zo stond pu pil meisje A, Bea Jongejan na de 60 m. en het hoogspringen nog op een fi'aaie tweede plaats van de 28 meis jes; het kogelstoten echter was zo danig dat ze in de einduitslag 9de werd. Haar puntental was wel erg goed, nl. 1334 punten. Bij de meisjes pupillen B kwamen Lia Willemse en Anita Jongejan in actie. Lia werd lie met 1047 punten. Anita 12e met 975 punten. Voor beide meisjes wa- DEN IIAAG, 3-9. Dc finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioen zal op woensdag 31 mei in het Feüenoord-stadion in Rotterdam worden gehouden. De secretaris-geneeraal van de Uefa, Hans Bangcrter, heeft dit besluit schriftelijk aan de KNVB medege deeld. Frits de Kimpe, directeur van het Feijenooi'd-stadion, was uiteraard verheugd over de toewijziging van de finale. „Een lang gekoesterde wens is hiermee in vervulling ge gaan", aldus de heer De Kimpe. „Wij hebben tweemaal de finale van het toernooi om de Euorese beker voor bekerwinnaars gehad. De eei'ste keer was dat op 15 mei 1963 tussen atle- tico Madrid en Tottenham Hotspux*. De tweede maal gebeurde dat vijf jaar later op 23 mei 1968 toen HSV Hamburg en AC Milan tegenover el kaar stonden. Wij zulen alle maat regelen nemen voor een prima or ganisatie. Over de entourage en de sfeer behoeven we ons geen zorgen te maken". Het jubileum van de heer W. de Vos Mijnheer de redakteur. Toen we dondei'dagmiddag van half drie tot vijf uur het 25-jarig ju bileum mochten vieren van de heer W. de Vos, was dat voor hem en zijn gezin een onvergetelijke dag, en voor mij, ondergetekende, H. Smits, óók. En waarom wil ik dit in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode vermelden? Om het volgende: Voor 1945 was de heer De Vos een jongen net als andere jongens. Tot op de bewuste maandagmoi'gen 7 mei 1945, tussen 10 en 11 'uur. De geruchten gingen in Zierikzee dat er r: een kleine groep geallieerden geland was bij Borrendamme. En die ge ruchten waren werkelijkheid. Ik was een van de weinige Zierik- zeeënaars die dit toen mocht bele ven. Via de Boei-enweg arriveerde dat gi-oepje geallieerden met de witte vlag bij een van de huizen in het Vrije. Welk huis weet ik niet precies meer. Maar in één van die huizen was toen de vooi'malige Duitse com mandant met zijn staf gelegerd. Een moment volgde toen om nooit te vergeten, want op dat moment zag ik een Zierikzeeënaar en dat was niemand minder dan de heer De Vos. Hoe was dat mogelijk. Ik zag toen de heer De Vos als één van onze be- vrijders. En ik dacht dat wij de heer De Vos daarvoor zeer erkentelijk mo gen zijn. En nu de heer De Vos 25 jaar werkzaam is aan het Pi'of. Zee man Lyceum, dacht ik dat de leraren, leerlingen en personeel hem nog mo gen zien als een bevrijder. Want het kan zo raar niet gaan of De Vos heeft altijd een bevi'ijdend woord voor ons allemaal. Moge het de heer De Vos en zijn gezin gegeven zijn om met God's hulp nog vele jaren aan de school vei'bonden te zijn. Met dank voor de plaatsing, H. SMITS, Zierikzee. ren dat verbeteringen van de pei'- soonlijke pi'estatie. Bij de jongens pupillen A kwam Mai'co Nolet zeer goed voor den dag. Hij sprong o.a. 1.15 m. hoog, wat hem veel punten oplevexde. Deze pupil, die er de laat ste weken steeds beter in schijnt te komen, kwam tot eeh fraaie 9e plaats (1245 pnt.) uit een veld van 46 jon gens. In deze categorie kwam ook Frits Verhey uit. Ook hij behoorde tol de betere helft en werd 22e met 980 punten. Ook in het geval dat een Neder landse club dit seizoen de finale be- x'eikt, wordt de wedstrijd nox*maal in Rotterdam gehouden. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 3-9. De uitslag van sporttoto no. 3 van afgelopen zondag luidt: Aantal deelnemeis 663.810. Bi'uto inleg f 1.539.003. Prijzenbedrag f 650.998. le prijs f 162.749, 3 winnaars elk bruto f 54.249,80. 2e prijs f 162.749, 82 winnaars elk bruto f 1.984,80. 3e prijs f 162.749, 1111 winnaars elk f 146,40. De premie van f 162.749 wordt na het verstxüjken van de reclameter mijn bij loting toegewezen aan een van de eerste prijswinnaars. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Westz/aan-As- sendelft (mede ten dienste van de Ger. wijkgem. Assendelft): kand. J. van Zwieten de Blom, Amsterdam; naar Dronrijk (toez.): J. W. Schaap, Fx-aneker; naar HaaiTem-Schalkwijk: A. W. Lendei'ink, Rotterdam (pred. b.g.w. gevangenispredikant). Bedankt voor Wekerom: G. van Estrik, Genemuiden; voor Meerkerk: R. E. Kuus, Voorthuizen; voor Hoo- geveen: R. Holwerda, Renkum. Beroepen te Hoevelaken: J. C. Schuurman, Putten (vei'b. bei'icht). Ger. Kerken Beroepbaar: drs. J. Riddei'bos, Berg- molen 45, Amstei'dam. Beroepen te Rottex-dam-Z.: J. van Veen, H.I. Ambacht. Ger. Kei'ken Vrijgemaakt Bedankt voor Driesum-Mui-mer- woude: W. Wierenga, Berkel-Roden- rijs. Ned. Hcrv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk 11 en 7 uur ds J. van der Schee. 9.30 uur ds. N. v. d. Wal, Den Haag. Kerkwerve: 11 uur ds. Van den Berg. Serooskerke: 11 uur ds. L. Jansen Schoonhoven; 9.30 uur zondagsschool. Burgh: 10 uur da. A. A. van Leeuwen. Haam stede: 9.30 en 7 uur ds. L. de Wit, Re nesse. Renesse: 9.30 uur ds. L. Jan sen Schoonhoven, Serooskerke. Noordwelle: 11 uur ds. L. de Wit. Schai'endijke: 9.30 uur ds. Van den Bei'g. Brouwershaven: 9.30 uur wika Hiensch; 11.45 uur zondagsschool. Zonnemaire: 11 uur wika Hiensch; 9.45 uur zondagsschool. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Geei's. Dreischor: 11 uur ds. Geei's. Ouwerkerk: 10 uur ds. I. Fabei*. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. H. van den Heuvel. Oosterland: 10 en 6 uur ds. H. Ommering. Sirjansland: 11 uur ds. H. v. d. Heuvel, Nieu- werkerk, 2.30 uur ds. Gooijer, Delft. Bruinisse: 10 en 17.00 uur ds. P. Post. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. De Ruytei'. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. Budiman als litux-g ds. Favier; 18.30 uur ds. Fa- vier. Haamstede: 10 en 5 uur ds. Bes- selaar, Eindhoven.* Scharcndtfkc: 9.30 en 14.30 ds. Van Noort, Nijkerk. Brouwershaven: 10.30 uur ds. Key- zer, Bleiswijk; 3 uur ds. P. A. de Bres. Zonnemaire: 10 uur ds. de Bi*es; 2.30 uur ds. Keizer, Bleiswijk. Nicuwerkcrk/Oosterland: 10 uur ds. Rienstra; 5 uur ds. G. Brouwer em. pred. Zaandam. Bruinisse: 10 uur ds. G. Brouwer em. pred. Zaandam; 5 uur ds Rienstra. Gcrcf. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 9.00 cn 7.00 uur leesdienst. Chr. Gcref Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds Op den Velde. Kerkwerve: 10 uur leesdienst; 6 uur ds. Geleynse, Hilversum. Haamstede: 10 cn 3 uur ds. Geleynse, Hilversum (H.A. en dankzegging) Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst; 3 uur ds Op den Velde. Zierikzee. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 cn 3 uur ds. A. Breg- man, Rijssen. Nieuwerkerk: 10 cn 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 cn 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30. 2 en 6 uur ds. A. van der Meer. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Snmmelsdijk: 10 uur ds. Blocmcn- daal. Delft. Leger des Hcils Zierikzee: Poststraat 37 - 10 uur VOOR DE VROUW U kunt niet alles weten EEN VETVLEK IN WASBARE STOF kunt u meestal verwijderen door doorgieten met warm water, des noods met wat soda of borax of synthetische zeep, maar zoals het met het verwijderen van alle soor ten vlekken gaat, een zeer voor naam ding is: stel niet uit tot mor gen, wat u heden doen kunt. UITGEHAALDE WOL. U kunt deze weer glad maken door de draden om een warmwaterkruik te win den (in niet te dikke lagen). De kruik daarna laten afkoelen. De als nieuw geworden wol is daarna weer gereed voor de breipennen. KETELSTEEN VERWIJDERT U door de ketel even leeg op het vuur te zetten en er daarna koud water in te laten lopen, waardoor de ketelsteen springt, zodat het uit de ketel gespoeld kan worden. DE ONAANGENAME SMAAK van paardenvlees verdwijnt door bij het opzetten van het vlees behalve pe per, zout en azijn ook een beetje suiker toe te voegen. SPORTJASJES van suède kunt u afschuren met fijn staalwol (no. 0.0). PITRIET MEUBELEN mogen niet met zeep gereinigd worden; u moet deze reinigen met sterk pekelwa- ter en eventuele vlekken bleken met waterstofperoxide. FICUSSEN rusten in de winter maanden, geef dan weinig water en geen mest, maar spons de bla deren wel eens per week af. De plant moet in de verwarmde kamer blijven en de temperatuur dient zo gelijk mogelijk te zijn. Een ficus kan niet tegen tocht, zij houdt van licht. NAPPA- EN SUEDE HANDSCHOE NEN maakt u schoon in een sopje van huishoud- of speciale hand- schoenzeep. Niet alle zeep eruit spoelen; door het vet hiervan blijft het leder soepel. heiligingsdienst; 12 uur jeugdsamen- komst; 19.00 uur verlossingssamen komst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zatei'dag 19 uur; zondag 8 en 10 uur. Haamstede: Zaterdag 19 uur; zondag 10 uur. Renesse: zatex' dag 19 uur; zondag 11 uur. OVERDENKING Vreemd verhaal Daniel 3 Met wondex-en kunnen we vandaag niet meer zo uit de voeten. Drie mannen die op een wonderlijke ma nier uit de vux'ige oven van Nebu- kadnezer gered wordenwe zou den het wel willen geloven als daar niet de miljoenen tegenover stonden die omgekomen zijn in de vuurovens van Hitier (om er alleen nog maar dit tegenover te stellen). Zullen we dit verhaal aan de kant schuiven als een heel erg onwaar schijnlijk en ongeloofwaardig ver haal? Of begrijpen we het verkeerd? Weet u waar de accenten liggen, waar de beslissingen vallen in dit verhaal? Niet bij het wondei', maar hier: dat Sadrach, Mesach en Abed- Nego NEE zeggen: we knielen niet voor het beeld dat Nebukadnezer op gericht heeft. Want wc hebben een God. Die ons heeft bevrijd uit het diensthuis Egypte, waar we als sla ven moesten knielen bij de tichel ovens en onder de knoet van de Egyptcnaren; een God. Die ons in dc vrijheid heeft gebracht en Die heeft gezegd: Gij zult U geen gesneden beeld maken, gij zult U voor die niet buigen noch hen dienen. Daarom buigen we 7iiet, kome wat er van komt!-! Ja, maar ze wisten natuurlijk dat God ze zou redden! Oh ja? Leest U dan Daniël 3 16- 18 maar eens: ze waren er helemaal niet zeker van of God hen zou be- vi'ijden uit de brandende oven maar indien niet.dan knie len we nog niet. Ze hebben ook niet tegen God gezegd: als U ons niet redt dan houden we op met geloven in U. Met de rokende oven in zicht hebben ze gezegd: wc knielen niet, want dat kost ons ons geloof. Waar klinkt dat nee bij ons vandaag? En al die andere mensen dan, die omgekomen zijn in de rokende ovens in deze wereld geloofden die dan niet goed, hebben die dan geen nee gezegd? Wat zou grootste wonder, VCrlOS* sing, bevrijding zijn? Er zijn mensen die als een lcvencl wonder onder ons rondlopen (die de doktoren hadden opgegeven) Er zijn ook mensen, die als een nog veel groter wonder levend in de hemel bij God lopen. Mensen bij wie werke lijkheid geworden is wat Jezus Zelf gezegd heeft (Johannes II :25): ..Wie in Mij gelooft zal leven, ook al is hij gestorven". Wat zou grootste won der zijn? v. d. KOOIJ. >8l 58. Tudor liet geen tijd verloren gaan. Ta- mahia verkoelde immers in gevaar? Ieder uur uitstel kon haar en haar dappere ge maal noodlottig worden. De jonge koning ontbood direct enkele van zijn trouwste raadslieden, legde hen do toestand uit en droeg hen op tijdens zijn afwezigheid dc zorg voor de staatszaken op zich te nemen. Inmiddels waren andoren druk in de weer de schepen in gereedheid le brengen. Li moest ge/.orgd worden voor de nodige proviand; dc mannen moesten van wapens en uitrusting worden voorzien en er waren duizend-en-een andere dingen waaraan vóór het vertrek de nodige aandacht be steed moest worden. Ook Tudor wist dat hij op zijn mannen kon vertrouwen en hij word daarin ook niet beschaamd. Nog vóór dc avond viel lagen de schepen op de rede voor vertrek gereed. Fier wapperden de wimpels in de wind en dc zeilen stonden reeds bol, toen dc jeugdige vorst zich in dc grote sloep aan boord liet brengen. Nauwelijks had hij het dek betreden of hij gaf het sein voor vertrek. De anders werden gehesen cn be gunstigd door een stiaffc bries koos dc kloino vloot hol ruime sop. Tudor staarde op het achterdek van zijn schip peinzend naar dc verdwijnende kust. terwijl angst cn zorg om Tamahia diepe rimpels in zijn gelaat hadden gegroefd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4